Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sie 2019, 20:00

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: "0"
W ten sposób ja zrobię sobie trochę miejsca i przedstawię swoje przemyślenia.

Pisałem, że zero odnosi się do naszych myśli i subiektywnej oceny rzeczywistości. Zero w naturze nie istnieje, bo w niej jest coś jest albo czegoś niema.

Można powiedzieć, że jest zero liści na drzewie. Ale tak naprawdę ich jest minus ileś tam. Bo drzewo jako roślina posiada liście, a że zrzuca liście jako odpowiedź na zamarzanie wody w kapilarach i komórkach roślinnych to insza inszość.
Tak samo jak z wodą, nie ma stanu "zero" pomiędzy końcem zmniejszania objętości przez wodę idąc ku temperaturze 0,0...1 a przy początkiem zamarzania w temp - 0,0...1. Nigdzie nie czytałem aby woda zamarzała i zmniejszała objętość jednocześnie (jako ciecz)

Ciekawi mnie jak to Wy widzicie.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 10 mar 2012, 20:06 
VIP Member
Awatar

Kosmiczny Podróżnik pisze:
Nigdzie nie czytałem aby woda zamarzała i zmniejszała objętość jednocześnie (jako ciecz)

Nic dziwnego :D

Woda, to taka dziwna ciecz, że zamarzając zwiększa swoją objętość; stąd n.p. pękające zimą rury c.o.

Obrazek

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Mylisz kilka kwestii Podróżniku:
Zero istnieje w naturze w jej fundamentalnym wymiarze- wydaje się, że jest to esencja wszystkiego co nas otacza i rzeczywistość jawi się i funkcjonuje na pewnych zasadach ponieważ tak określa je geometria przestrzeni oparta na Zerze.

"Jest" lub "Nie ma" to nadal podejście matematyczne XIX wieku. Tak jak pisałem wcześniej, mówienie, że coś jest a zaraz się kończy i już tego nie ma mówi o "zerze", nie o Zerze. To syndrom księgowego :)
A więc nie można mówić o zerze liści na drzewie, bo możesz jako zero przyjąć max ilość liści lub minimalną ilośc liści i czasem więc masz w zimie "minusLiście" a czasem "plusLiście" w lecie, w zależności od widzimisię. To robią naukowcy- zakładają, że teraz max liści to zero liczą o tego momentu. Wystarczy zmienić założenia początkowe i ich teoria pada w gruzach.

ZERO natomiast nie mówi nic o ilości. Ale o Naturze.

A zakładając,że napisałeś, że objętość się zmniejsza, zaczyna zmniejszać się wraz ze spadkiem temperatury i to nie tylko w okolicy zera. Robiłeś kiedyś z mamą słoiki? Wyciągasz go z piekarnika, nalewasz wrzącego dżemu, zakręcasz.... i czekasz aż się zawekuje. Temperatura słoja z dżemem spadnie o 30*C poniżej punktu wrzenia wody z cukrem (wyższa) i nagle pokrywka POP! wklepia się do środka, bo dżem stygnąć zmniejszył objętość i wytworzyło się podciśnienie.

Rozdziobią ich kruki i wrony

Kali Wynika z tego że to "zero" to nie wiadomo gdzie w danym przypadku jest ? Dla weka z dżemem było to gdzieś w granicach = 70st. C. ,,,dobrze myślę czy źle ??

Awatar użytkownika

Chyba chodziło mi o to, że w nauce wszystko jest tak naprawdę umowne i przyzwyczailiśmy się przypisywać różnym "momentom" nazwy i udawać, że ten akurat moment a nie inny jest ważniejszy od reszty- a to Nowy Rok, a to punkt wrzenia, zamarzania itp.

Skale jak skala muzyczna, temperaturowa Celsjusza, Farenheita... sam popatrz co my tu mamy w UK- idę koło kiosku- co ja paczę! Piszą, że będzie nawet 70*F! Na początku szok, dzisiaj nawet nie próbuję przeliczać.

Gdybyśmy z tymi temperaturami chcieli przeliczać najbardziej sensownie względem zera, musielibyśmy cofnąć się trochę i w chwili odkrycia zera absolutnego, zrobić rewolucję i tą wartość uznać za "zero". To stan najmniejszej energii osiągalny przez materię w naszym wszechświecie i -273*C powinny być uważane za "zero". I tak, w lecie mielibyśmy nawet do +303*C!! Kto by to uniósł! :D Nie doniósłbym lodów do domu.

Ale nadal to tylko nazewnictwo i bibliotekarstwo. :)

Dobrze myślisz Jorgus, "zero" jest tam gdzie widzimisię. :)

Nasza wiedza jak dotąd nie miała szansy odnieść się właściwie do Zera bo udawaliśmy, że jest tożsame z zerem i na dodatek bezczelnie rozstawialiśmy je po szachownicy jak pionek z innego pudełka. ZAMIAST zbudować teorię wszystkiego WOKÓŁ Zera, zbudowaliśmy naukę opartą na półprawdach i umownych założeniach a sedno sprawy nam nie pasuje więc wmiatamy je pod dywan.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Nawet tak umowna wartość jak zero nieodłącznie wspomaga nasze życie To tylko punkt pozycyjny jak każdy inny, lub forma określania zbiorów, kolorów, twierdzeń, uzupełnienie numeracji (1072) kodowania etc. Zero nie jest sztywnym pojęciem i nakazem, bo chociażby punkt zerowy w wielu dziedzinach możemy nadawać jako początek układu współrzędnych w dowolnym przez nas obszarze, miejscu pomiaru itp. Zero to technologia, są zera dodatnie i ujemne więc równie dobrze filozoficznych wniosków można się doszukiwać wartościach po lewej stronie.
Wartości zerujące się jako równoważące jak najbardziej występują w przyrodzie, ale zależne są od prędkości, ciężaru obiektów obserwowanych. Nikt nie będzie dodawał lub odejmował prędkości z jaką porusza się nasz układ słoneczny w galaktyce do prędkościomierzy w samochodach, bo to byłoby niebezpieczne :), więc tak czy siak musimy stosować punkty początkowe dla uproszczania modeli mniej zależnych od innych zer.

KaliYuga pisze:
Dobrze myślisz Jorgus, "zero" jest tam gdzie widzimisię.

Cytuj:
Zero jest wykreowane poprzez subiektywne obserwacje świata. Tak mi przyszło na myśl.

I poniżej...

KaliYuga pisze:
Nie, Zero jest tworem wymykającym się subiektywnemu postrzeganiu. Jest tak obiektywne, uniwersalne i wszechobecne, że nasze subiektywne postrzeganie widzi wokół i nazywa wszystko prócz esencji - Zera.

To nic osobistego KaliYuga. Tylko przykład.

Zdarza się często w życiu tak, że myślimy tak wiele, że w końcu dochodzi do zapętleń, szczególnie gdy działamy pod wpływem emocji. Ludzie mówią, że jesteśmy dwulicowi, my tak naprawdę jesteśmy zagubieni w tym wszystkim. W poszukiwaniu prawdy dochodzi do podobnych zapętleń, łapiąc wszystko jak leci nie zdajemy sobie sprawy z naszego zejścia ze słusznej drogi. To wszystko prowadzi do słabości. Dużo daje obserwacja i konfrontowanie faktów.
MRozbicki promotor Duchowej Rewolucji, nagle zmienił front działań. On się zmienił? on się nie zmienił. To co go kierowało uaktywniło się, zepchnęło go ze słusznej drogi.

Patrzmy na siebie i to co robimy. :)

Awatar użytkownika

Podróżniku- tu nie ma sprzeczności bo od samego początku mówię o Zerze i zerze jako o dwóch kompletnie różnych tworach. "Zero" jest subiektywne, ponad wszystkim, niczym oddech boskiej siły stwórczej. "zero" to ludzi wymysł, znaczek, nic, brak, początek układu odniesienia wg własnego widzimisię.

:)

Widocznie nie doczytałem.
Rozumiem. :spoko:

Awatar użytkownika

:milosc:

Kali No dobra wszystko się zgadza, ale jak to zero ma się do energii punktu zerowego , bo do mnie to żadne torusy nie przemawiają jeśli chodzi o ścisłość. Energia punktu zerowego ale gdzie to zero jest???

Awatar użytkownika

O tym mówi teoria "zera kwantowego". Wiknij sobie "efekt Cassimira"- to doświadczenie pokazało, że z próżni płynie nieustanny strumień cząstek, nikt nie wiedział skąd póki nie przyszła odpowiedź że próżnia posiada nieskończoną energię.

Obiecywałem że napiszę coś dzisiaj ale stałem pół dnia na drabinie i łapałem Polsat. :(

PS. Torus to model czasoprzestrzeni istniejący w stanie geometrycznej równowagi, która objawia się w postaci naszej rzeczywistości. To jak przepis na wszystko co cię otacza. Żadnej ezoteryki- czysta fizyka. Struktura, w której istnieją nasze prawa fizyki, które ją opisują.

[b]Kali [b] Dzięki za objaśnienia ok. :tak:

Kali Zauważyłeś na Wiki ten dodatkowy wpis o energii punktu zerowego , że to że ta energia może być za darmo to my sobie pomarzyć jedynie możemy i od razu szlak mnie trafił. Najprawdopodobniej największym problemem dla wszystkich mądrych , jest to jak nam te energię sprzedawać bo za darmo to nic nie ma wedle wszelakich prawideł obecnego biznesu. Ten wpis mnie bardzo ale to bardzo sfrustrował i mówi sam za siebie kurcze to jest chamstwo i barbarzyństwo, użył bym dosadniejszych słów ale się wstrzymam.
Jedyny element który może odwrócić losy naszej planety to wolna energia, to przełom który przewyższa wszystko inne na tej planecie, nie ma nic ważniejszego od wolnej energii.

Awatar użytkownika

Nie ma. :) I wiesz, ostatnio przysiadłem z kumplem przy bułce z pomidorem i próbowałem wymyśleć co by było gdyby JEDEN taki Moduł Punktu Zerowego zatrudnić do produkcji wolnej energii. Patrz co by się stało:

Mam kolejkę linii Londyn-Oxford. Jeździ nią dziennie ładnych parę tysięcy osób na uczelnie. Pewnego pięknego dnia pakuję na nią MPZ i od tego momentu:
-kolejka leci za free.
-nie mam powodu brać za bilety.

Szoł, popularność, wiwaty, tysiące chętnych. Ale psuje się jakiś mechanizm, brudzą tapicerki, studenci zostawiają puszki po Coli. Muszę zatrudnić mechanika i sprzątaczkę. Ale nie mam za co, bo kolejka leci za free! :) Dokłądać do interesu? A skąd skoro nie generuję zysku. Ludzie są szczęśliwi, świat na linii L-O jest skonstruowany jak trzeba- ale mam dząk. :)

Mówię więc, że sprzątaczka ma to zrobić za free, podobnie mechanik. Za to daję im MPZ- jako opłatę dożywotnią za ich pracę. Są happy bo nie muszą płacić za rachunki ALE! Nie mają pieniędzy na jedzenie! Dają więc MPZty innym, np sklepikarce w wioskowym sklepie...... i jak JEDEN kamień wrzucony do wody, koła rozbiegają się coraz dalej i dalej....

JEDEN TAKI MPZ na linii L-O POCZĄTKIEM KOŃCA ŚWIATA JAKI ZNAMY. :spox:

Kali To co piszesz to pewnikiem prawda by była, ale spójrz na to z innej perspektywy, energia byłaby za darmo ale usługa kosztuje, ktoś udostępnia tabor naprawia go , utrzymuje jakiś tam standard to muszą wykonać ludzie ludziom za usługi trzeba zapłacić a skąd ano z udostępnienia taboru czyli z usługi, i nie prawda jest że ludzie by nie mieli zatrudnienia tak by się nie stało gdyż 90% zatrudnionych pracowałoby w usługach, produkcja zajęły by się raczej roboty i niewielka liczba ludzi większość to rolnictwo i usługi i tak powinien wyglądać świat. Koszty produkcji byłyby minimalne więc i ceny by były nie wielkie , wszystkie państwa stały by się niezależne energetycznie a to daje kolejną wolność , handlowano by usługami i produktami itd itp, a nie wspomnę o skoku technologicznym o niebotycznych rozmiarach i tak np. minerały spokojnie sprowadzalibyśmy z innych obiektów w kosmosie, no tego się nie da opisać a to powinno nastąpić jakieś 50 lat temu, a nie teraz ale lepiej późno niż wcale, technologie są tylko głęboko schowane przed ludzkością bo nie wiedzą jak by to uczynić aby tę wolną energię sprzedawać a tego się nie da zrobić . :tak: :shock:

Zero jest Ziobrem.

phpBB [video]

EEEEEEEEEE tam koleś to nie ten dział o zerach politycznych to nie tu kurde !!! Ale mnie się wydaje co większym zerem jest donald, i jego ekipa Zer do nieskończoności hihihi :tak: :język: :lol:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]