Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 sie 2020, 2:59

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree

duchs pisze:
(...)
No cóż warto żeby ludzie którzy korzystają z Twoich rad zajrzeli do tego tematu.

Zaglądamy, zaglądamy, mądre rady Grega uważnie czytamy, więcej takich ludzi jak On i świat byłby lepszy, a nie każdemu się chce, więc go za to podziwiam i szanuje.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 31 paź 2016, 11:15 
VIP Member
Awatar

Gnorluk cieszę się że również zabrałeś głos w tej sprawie tylko szkoda że nie na temat.
bonifacy przyznał że test nie jest idealny i nie dla każdego zaś greg2015 napisał że tylko u zdrowego człowieka jest miarodajny a dla tych co brali ipp się nie nadaje.
Co o tym teście sądzisz ?

A jeszcze jedno pozwoliłem sobie zajrzeć w Twoje posty i widzę że w lutym 2016 roku tsh miałeś na poziomie 9.7 ciekaw jestem ile jest teraz?
Tarczyca wpływa na cały organizm a te wyniki nie świadczą dobrze o stanie tego narządu.
Mam nadzieje że za parę lat terapii z doradztwem Grega i Pana Zięby nie zrujnują Ci zdrowia.

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Cytuj:
Mam nadzieje że za parę lat terapii z doradztwem Grega i Pana Zięby nie zrujnują Ci zdrowia.

Umiejętne stosowanie witamin i ziół, minerałów brakujących, dobrych tłuszczów jest kapitalnym czynnikiem leczącym i profilaktycznym.
Nie są znane przypadki śmiertelne w tych zakresach. zazwyczaj następuje zdrowienie i to szybkie,
oraz omijanie gabinetów lekarskich szerokim łukiem.
Miliony ludzi tak doszło do równowagi i zdrowia.
Czasami trzeba najpierw pozbyć się pasożytów, ale najpierw trzeba je zdiagnozować,
ale vegatest-Volla też jest przecież niewiarygodny. Mruga

Jeszcze raz powtórzę, dbaj sam o swoje zdrowie i wyciągaj wnioski.
Czepienie się fartucha medycznego nie jest najrozsądniejszym rozwiązaniem,
co widać w efektach ''leczenia'', zamiast lepiej jest gorzej.
Dobrze zawsze się mają tutaj producenci tych specyfików. bardziej ich kieszenie.

Nie podoba się soda, nie bierz, witaminki-suple niedobre, nie łykaj.
Jod szkodliwy na tarczycę. nie bierz, selen powoduje raka (są takie poglądy) - nie bierz.
Wit. D3 toksyczna - nie bierz. Wit.C powoduje kamienie w nerkach, nie bierz.
Test sody niedobry- nie wykonuj, nie bierz.

Akurat J. Zięba pomógł już tylu ludziom, że zaprzeczanie temu jest co najmniej
nierozsądne. Raz zaprosili go do tvn-u, to powiedział o podziemiu szpitalnym,
lekarzach, którzy nieproceduralnie leczą (!) sepsę witaminą C.
Więcej już go nie zaproszą. Mruga
W gazetach tez o tym nie poczytasz, chyba że drwiąco, że starszy siwy pan
powiększa cycki hipnozą. Drwiny są jak najbardziej na miejscu.

-- 31 paź 2016, 14:42 --

Cytuj:
zaś greg2015 napisał że tylko u zdrowego człowieka jest miarodajny a dla tych co brali ipp się nie nadaje.

Nie tylko u zdrowego, wskazuje niedokwaszenie.
Jak widać nie jest miarodajny na pewno dla spożywaczy IPP, ale to już wiesz.

duchs pisze:
Gnorluk cieszę się że również zabrałeś głos w tej sprawie tylko szkoda że nie na temat.
bonifacy przyznał że test nie jest idealny i nie dla każdego zaś greg2015 napisał że tylko u zdrowego człowieka jest miarodajny a dla tych co brali ipp się nie nadaje.
Co o tym teście sądzisz ?

Nie mam zdania nt temat, bo mnie to nie dotyczy - układ trawienny zawsze miałem i mam w 100% zdrowy, dzięki zdrowemu odżywianiu. Pisałem ogólnie o poradach Grega, że warto go słuchać, on wie co dobre. Wie gdzie leży prawda.

duchs pisze:
A jeszcze jedno pozwoliłem sobie zajrzeć w Twoje posty i widzę że w lutym 2016 roku tsh miałeś na poziomie 9.7 ciekaw jestem ile jest teraz?
Tarczyca wpływa na cały organizm a te wyniki nie świadczą dobrze o stanie tego narządu.

Wiesz wyniki jedno, rzeczywistość drugie - pierwszy endokrynolog - ładował we mnie euthyrox, pomimo, że nie miałem żadnych objawów (do tego powiedział, że będę musiał brać je do końca życia haha) + USG - lekki stan zapalny - opis USG typowo skonstruowany pod alibi, żeby ładować w człowieka leki. Cwaniacy robią takie sztuczki. Po pół roku przestałem sam - zacząłem suplementacje jodem, selenem, wit D, borem, sól, wit. C, wit B, oleje Bow'a. Samopoczucie cały czas bardzo dobre, w zasadzie coraz lepsze cały czas jeśli miałbym oceniać w jakiejś skali.
Potem znalazłem innego endokrynologa w innym mieście, który stwierdził, że u mężczyzn jeśli nie ma objawów i TSH jest <10 to nic się nie robi ! żadnych leków się nie bierze, bo po co. Przy okazji pobytu w tym mieście zrobiłem sobie w niezależnym obiekcie USG tarczycy - stan idealny.
Więc jak widzisz moje zdrowie ma się doskonale, od tamtego czasu nawet nie robiłem badania na tsh bo jest mi to do niczego niepotrzebne - patrzę na to jak się czuje, a nie na jakieś cyferki.

gnorluk pisze:
Więc jak widzisz moje zdrowie ma się doskonale, od tamtego czasu nawet nie robiłem badania na tsh bo jest mi to do niczego niepotrzebne - patrzę na to jak się czuje, a nie na jakieś cyferki.

W punkt! :okok:

Cytuj:
opis USG typowo skonstruowany pod alibi, żeby ładować w człowieka leki. Cwaniacy robią takie sztuczki. Po pół roku przestałem sam - zacząłem suplementacje jodem, selenem, wit D, borem, sól, wit. C, wit B, oleje Bow'a. Samopoczucie cały czas bardzo dobre, w zasadzie coraz lepsze cały czas jeśli miałbym oceniać w jakiejś skali.

On i tak w to nie uwierzy, siła fartucha jest potężna.

Spytałem ile masz TSH teraz, jak widać macie problem z odpowiadaniem na pytania :/
Miałeś 7 następnie 9 jestem ciekaw czy dalej rośnie?
No i jeśli terapia pomaga to czemu wyniki badań co raz gorsze ?
Powiecie bo badania fałszywe.
To czemu zdrowi ludzie mają dobre wyniki tsh ?

Cytuj:
Hipochondria (zaburzenie hipochondryczne) - zaburzenie somatoformiczne, którego dominującą cechą jest stałe nieuzasadnione przekonanie o istnieniu przynajmniej jednej poważnej, postępującej choroby somatycznej.

Osoba cierpiąca na hipochondrię ujawnia uporczywe skargi somatyczne lub stale skupia uwagę na ich fizycznej naturze. Normalne czy banalne doznania lub przejawy są często interpretowane jako nienormalne i świadczące o chorobie, a uwaga skupiona jest zwykle na jednym czy dwóch narządach albo układach ciała[1].

Hipochondria często występuje w depresji lub towarzyszy jej lęk[2].

Przyczyną powstawania zaburzenia jest egocentryczna lub narcystyczna orientacja. Historia dzieciństwa[3] jest bogata w doświadczenia urazów psychicznych, łącznie z przemocą i nadużyciami seksualnymi.

Może pójdź w tym kierunku?

@duchs
przecież napisałem Ci, że nie robiłem badań, bo po tych przebojach z 1 endo i potem co mi powiedział 2 endo + wynik usg tarczycy idealne [+ft3 ft4, anty tpo itp itd też zawsze w normie] nie widzę potrzeby znać czy to będzie 5 czy 8 czy 12 - dla mnie wskaźnikiem jest to jak się czuję, a skoro biegam maratony - to po co mam sobie tym głowę zawracać? bo ktoś ustalił normę ma 4.2? (patrz normy cholesterolu), a każdy organizm jest inny przecież - mnie np ostatnio powiedziano, że wyglądam na 25 lat, a mam 34 to znaczy, że mam na siłę robić coś żebym starzej wyglądał i był "w normie"?. Gdyby ktoś ustalił normę na 10 to byłby ogóle temat? Dlatego teraz słucham organizmu a nie norm. Po za tym wiesz, ż tsh rośnie nawet do 30-40 przy nasycaniu jodem? i nie ma się co tym przejmować? jakbyś czytał opracowania nt temat to byś tak głupio nie prowokował i nie manipulował.

Nie manipuluję :) Twoja sprawa Twoje zdrowie tylko żeby potem nie było płaczu i zgrzytania zębami.

Nie martw się poradzę sobie :)
Duchs - po co Ty tu w ogóle wchodzisz? posłuchaj lekarza i bierz IPP, żeby potem nie było płaczu i zgrzytania zębami, na zdrowie :spoko:

Kolejna osoba która ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem :/ P
Pisałem wcześniej że już nie biorę ipp a wchodzę tu po to żeby dyskutować gdyż do tego jest forum dyskusyjne.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

duchs pisze:
Nie manipuluję :) Twoja sprawa Twoje zdrowie tylko żeby potem nie było płaczu i zgrzytania zębami.

Chodzi o to, że odzyskanie zdrowia i utrzymanie go w dłuższej perspektywie jest niezwykle trudną zagadką. To że ktoś próbuje rozmaitych metod, to moim zdaniem jest cecha ludzi odważnych i zdeterminowanych. Bardzo często ludzie ci są zawiedzeni tym co oferuje medycyna, czyli odsyłanie od fartucha do fartucha, wydanie fortuny, stałe pogorszenie stanu zdrowia lub utrzymywanie go na fatalnym poziomie.

Inną rzeczą jest to, że normy, które są ustalane w badaniach krwi często nie są miarodajne, ponieważ badane są na próbach ludzi, którzy sami mają niedobory (czysta statystyka). Zakres 25OHD to bodajże [0-125], gdzie wynik ok. 20 jest uznawany za dobry (!). Z B12 jest podobnie - górna norma jest zdecydowanie za niska. Jeśli ktoś zastosował metody i one mu pomogły, czuje się doskonale, to czy musi lecieć po papierek, który to potwierdzi? A jak wyjdzie mu na papierku, że przekroczył którąś normę i przez to będzie miał to cały czas w głowie, w efekcie nie będzie się czuł tak doskonale? Chodzi mi o aspekt psychiczny. A jeszcze jak pójdzie z tym wynikiem ponad normę do lekarza i ten go opieprzy za szarlatańskie nieakademickie metody, człowiek ten może się przestraszyć i wrócić do tabletek. Czy tędy droga?

Widzę, że Twoim zadaniem jest kontynuowanie tego tragicznego w skutkach tryumfu sprzedawców tabletek, zwanych potocznie lekarzami. Chociaż ja wiem... Chyba ich złote czasy powoli się kończą dzięki takim ludziom jak Pan Jerzy Zięba. :)

Rozumiem że Zięba jest waszym guru tylko zastanawia mnie czemu napisał coś takiego?

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

bonifacy pisze:
Chyba ich złote czasy powoli się kończą dzięki takim ludziom jak Pan Jerzy Zięba. :)

Nie tak prędko Mruga

Obrazek

Secret Master * 4th Degree

Randy pisze:
Nie chodzi tylko o to, żeby kawałek mięsa nie stał w twoim żołądku jak kamień, ale żeby jeszcze coś z niego się wchłonęło.

Właśnie, że o to chodzi, bo na logikę rzecz biorąc jak masz niedostateczną ilość kwasu to posiłek białkowy będzie zalegał w żołądku i powodował dyskomfort. Nie ma innej możliwości, chyba że ktoś nie stosuje diety rozdzielnej. Ja jem rozdzielnie i nie odczuwam dyskomfortu ani zalegania, a po 5 godz. mogę już pić i ponownie jeść. Skoro wszystko się strawiło to też się wchłonęło, nie ma powodu by przypuszczać inaczej. Dla mnie to dowód że test sody jest niewiarygodny.

greg2015 pisze:
Tak, mam czyste białe siki nawet jak wypiję litr soku z buraków.

PannaJoanna pisze:
Ja mam dysbiozę i refluks, a mimo to po 3 dniach picia samego barszczu i jedzenia buraków nie miałam kolorowego moczu..

Jestem w szoku ale nadal nie wierzę :D

Awatar użytkownika

duchs pisze:
Rozumiem że Zięba jest waszym guru tylko zastanawia mnie czemu napisał coś takiego?

Dla mnie nie jest guru. Otworzył mi po prostu oczy na wiele spraw związanych ze zdrowiem.
Nie może napisać czegoś wprost, takie jest prawo. Nie ma dyplomu z medycyny. Nie może brać na siebie odpowiedzialności, jeśli ktoś zacznie w siebie ładować do oporu jakiś konkretny środek jak np. płyn Lugola przy tarczycy.
Jeśli ktoś myśli, że zastosuje ogromne dawki jednego środka medycyny naturalnej i będzie po sprawie a całe jego dotychczasowe życie to był tylko stres, jedzenie śmieci, brak snu, używki to cóż... się grubo myli. Do sprawy trzeba podejść kompleksowo. Już nie wspomnę o tym, że jak pieskowi coś dolega, to w pierwszej kolejności się go odrobacza i piesek dalej radośnie merda ogonem. Człowiekowi coś dolega, to się daje mu receptę na siatkę leków.

@Piorun
Często piję soki z buraka, pół roku temu miałem często zabarwiony mocz. Teraz już się to nie zdarza.

duchs pisze:

Dobrze napisał, bo to nie jest receptarz, a ogólne informacje.
Nie jest guru, ale poczytać warto, zebranie tych wiadomości, dobrze podlinkowanych w jednym miejscu
jest bardzo cenne.
Jest z wykształcenia inżynierem i świetnie syntetyzuje.
Dla poszukujących interesujące, jest już część II.
http://www.taniaksiazka.pl/ukryte-terap ... 09283.html

Awatar użytkownika

greg2015 pisze:
Dla poszukujących interesujące, jest już część II.
http://www.taniaksiazka.pl/ukryte-terap ... 09283.html

To tylko przedsprzedaż, lepiej poczekać aż wolny rynek zweryfikuje cenę. :D
Kupię sobie ją na urodziny, bo krótko po premierze akurat wypadają. 8-)

duchs pisze:
Test sody to straszna ściema z tego wynika moja wena xd

ps. ktoś skasował posty :P

Jak wyjdzie pierwszy raz, będziesz bardzo zadowolony, zobaczysz.
Ale duuużo pracy czeka.

Nic nie wyjdzie bo ten test jest mało wiarygodny.
Tak jak i ten test z burakami to wymysł jakiegoś szarlatana.

Jednak nawet oficjalna medycyna, jako jedną z przyczyn zabarwienia moczu po burakach podaje niską kwasowość w żołądku, niedobór żelaza czy szybsze opróżnianie żołądka. Barwnik z buraków ma się degradować, odbarwiać w kwaśnym środowisku, więc jednak coś w tym teście jest. W takim razie może buraki powinny być testerem kwasowości żołądka, a nie soda?

U zdrowego i chorego oba testy zdają egzamin.
Mocz ma być jasny, a po sodzie się odbija, kwestia czasu.
Lub nie odbija się wcale.
Idąc tym tokiem rozumowania po wypiciu soku z pomarańczy powinien
być pomarańczowy, a po kawie czarny.. Mruga

Zazwyczaj nie pasuje to tym, którzy sikają na czerwono i odbitki nie mają.
Po pozbyciu się robactwa zazwyczaj wszystko wraca do normy.
Można też robić badania labowe latami.
Wybór należy do zainteresowanego.

Fellow Craft * 2nd Degree

W moim przypadku również test sody nie działa.
Po wypiciu szklanki wody z sodą odbija mi się po około 4 minutach - myślałam że mam niedokwaszony żołądek i tym są spowodowane moje zgagi.
Jednak przeprowadziłam badania ph-metri okazało się że mam luźny zwieracz ale powodem tego nie jest złe ph soków żołądkowych tylko zaburzona gospodarka hormonalna. (po ciąży)
Ph soku żołądkowego z badania wyszedł 1.9 więc prawidłowe.
Greg proszę nie wprowadzać ludzi w błąd pisząc że to badanie jest wiarygodne bo nie jest.

Po pierwsze test sody nie jest badaniem sensu stricto a orientacyjnym sprawdzeniem poziomu kwasu.
Domowym testem orientacyjnym, bezbolesnym, bezpłatnym i nieszkodliwym.
Jeżeli masz możliwość kilkukrotnego badania kwasowości ph-metrią to znaczy że jesteś
pracownikiem tzw. ''służby'' ''zdrowia'' przy czym oba człony tej mylącej nazwy
nie maja związku z rzeczywistością i stanem faktycznym :język:

Cytuj:
Jednak przeprowadziłam badania ph-metri okazało się że mam luźny zwieracz ale powodem tego nie jest złe ph soków żołądkowych tylko zaburzona gospodarka hormonalna. (po ciąży)

Warto zapamietać, ze hormony rozwierają i obluzowują zwieracz.. Nie słyszałem wcześniej.
Ale nie jestem medykiem w przeciwieństwie do adeptów tej trudnej sztuki uzdrawiania.

Cytuj:
Wodorowęglan sodu bywa też nazywany kwaśnym węglanem sodu. Ta nazwa może być myląca, gdyż w rzeczywistości wodny roztwór wodorowęglanu sodu ma odczyn słabo alkaliczny i zachowuje się w wielu reakcjach jak słaba zasada. Z kwasami reaguje z wydzieleniem dwutlenku węgla i wody:

NaHCO3 + HCl → NaCl + H2O + CO2↑ (zobojętnianie kwasu solnego – głównego składnika soku żołądkowego)[6]
NaHCO3 + CH3COOH → CH3COONa + H2O + CO2↑

Nawet bigfarmowska wiki-pedia o tym pisze.
Zassssstanawiam się co hormony mogą mieć wspólnego z prostą reakcją chemiczną..?

Hormon o nazwie progesteron osłabia mięśnie zwieracza przez co staje się on luźny i jest refluks.
Jeśli uznałabym test sody za wiarygodny zaczęłabym kuracje betainą czy innymi sposobami wyrządziłabym sobie krzywdę gdyż przyczyna nie leżała po stronie zbyt wysokiego ph żołądka na co wskazywał test.
Dlatego uważam że test jest nie-wiarygodny i nie można na jego podstawie rozpocząć leczenia.

Alicja pisze:
Dlatego uważam że test jest nie-wiarygodny i nie można na jego podstawie rozpocząć leczenia.

Masz prawo tak uważać.
Ale to nie tłumaczy braku prostej chemicznej reakcji kwasu z zasadą.
Jedyny logiczny wniosek to brak kwasu, bo wprowadzana realnie zasada (wodorowęglan sodu)
nie napotyka na reagenta.
Chyba, że progesteron neutralizuje kwas.. ?
Gdzie tu logika?
Z resztą,wlej do szklanki kwasu (jabłkowego, askorbinowego czy innego), następnie
dodaj sody, będzie buzować aż miło...

Poza tym to nie jest leczenie a raczej suplementacja betainą,
Nie każdy może ją stosować przede wszystkim ze względu na zapalenia
i nadżerki żołądka.

hmm nie zrozumieliśmy się może wypisze to w punktach będzie łatwiej:)
1. Wynik testu sody - odbicie po 4 minutach wskazuje na wysokie ph soków żołądkowych. ( zalecane dokwaszanie)
2. Wynik badania ph-metrii wykazał ph soków 1.9 czyli odpowiedni. ( brak potrzeby dokwaszania)
WNIOSEK:
Jedno z tych badań jest błędne. Które? każdy niech sobie sam odpowie:)

Alicja pisze:
WNIOSEK:
Jedno z tych badań jest błędne. Które? każdy niech sobie sam odpowie:)

Niekoniecznie, oba wyniki mogą być podane na poparcie z góry założonej tezy, że
starszy siwy pan, co cycki hipnozą powiększa gada bzdury.
Trzeba by zawierzyć, jest tu problem.
Wiadomo wszak,że tam gdzie zaczyna się wiara rozum się kończy.
Czytając wpisy, zakładam, że jesteś 'koleżanką' niejakiego @duchsa, na pewno mentalnie :język:

I dalej nie tłumaczy to BRAKU PROSTEJ REAKCJI CHEMICZNEJ, która MUSI nastąpić,
po połączeniu kwasu z zasadą, nikt rozsądny wątpliwości nie ma.

Test sody jest tylko orientacyjnym sprawdzeniem poziomu kwasu, tak jak
badanie pH moczu paskami wskaźnikowymi, ale jest za darmo i można je robić w domu
kilka razy dziennie, przy okazji w ''bonusie'' alkalizując organizm.
Polecam tu pozycje dr Sircusa, Lasta, prof. Ogułowa i Nieumywakina np.

Wykład dla lekarzy:
phpBB [video]

Ostatnio zmieniony 16 gru 2016, 12:46 przez greg2015, łącznie zmieniany 1 raz

To już nie pierwszy raz kiedy atakujesz osobę personalnie gdy kończą Ci się argumenty.
Kończę dyskusję.

Alicja pisze:
To już nie pierwszy raz kiedy atakujesz osobę personalnie gdy kończą Ci się argumenty.
Kończę dyskusję.

Argumenty masz powyżej.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]