Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 27 paź 2020, 4:40

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03 mar 2010, 0:33 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 02 mar 2010, 16:39
Posty: 4
Płeć: mężczyzna
Nikola Tesla był autorem 112 patentów, głównie rozmaitych urządzeń elektrycznych, z których najsławniejsze to silnik elektryczny, prądnica prądu przemiennego, autotransformator, dynamo rowerowe, radio, elektrownia wodna, bateria słoneczna, turbina talerzowa, transformator Tesli (rezonansowa cewka wysokonapięciowa) i świetlówka. Nikola Tesla był m.in. twórcą pierwszych urządzeń zdalnie sterowanych drogą radiową. Początkowo za twórcę radia uważano Marconiego, jednak w 1943 Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych przyznał prawa patentowe Tesli. Rozprawa rozstrzygnęła się po śmierci wynalazcy, przez co powszechnie za twórcę radia uznaje się Marconiego, mimo iż przyznał się on do wykorzystania wcześniejszych prac Tesli w zbudowaniu radia. (Wikipedia)

Tesla - Master of Lightning (Napisy PL)
phpBB [video]


Ostatnio zmieniony 03 mar 2010, 17:49 przez Imamiah, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 mar 2010, 0:33 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 05 mar 2010, 7:56 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Rejestracja: 19 cze 2009, 9:35
Posty: 1508
Przeklej i napisy (txt)
http://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_zagadki_tesla_-_master_of_lightning_napisy_pl_download.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 mar 2010, 19:20 
prace Einstein'a wykorzystano do bomby atomowej a prace Tesli do Haarpa ludzie wszystko potrafią zepsuć.Wizja Jego pracy wielka chęć i widzenie możliwości podłączenia się do naturalnej energii(jak jedna z ostatnich teorii wykorzystywania piramid przez starożytnych).Gdyby nie zachłanność finansjery.Ojciec jak byłem mały opowiadał mi historię jak pan postanowił dać swemu chłopu nagrodę i powiedział dostaniesz tyle ziemi ile zdołasz obiec do zachodu.Chłop co miał zawracać dostrzegał coraz to piękniejszy skrawek terenu który chciał jeszcze przyłączyć do swoich nowych włości i tak nie powrócił w umówione miejsce bo padł z wycieńczenia.Tak będzie z nimi gorzej jak nas zabiorą ze sobą..Na górę
   
 
 
Post: 07 mar 2010, 21:01 
Uzupełnienie tematu:


Film:

"Pioruny Bogów" - The Thunderbolts of the Gods

Elektromagnetyczny Wszechświat

a my płacimy za prąd :stop: :zły:Na górę
   
 
 
Post: 05 paź 2010, 10:16 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Tesla i jego szalone wynalazki

Znany jest jako jeden z największych geniuszy i wynalazców XX wieku, ale równocześnie jako jedna z tragiczniejszych postaci świata nauki. Niedoceniony mistrz, bez którego dzisiejszy świat wyglądałby zupełnie inaczej. Nicola Tesla pozostawił po sobie wielkie projekty i idee, które jak przyznaje wielu, wyprzedzały jego czasy. Czy gdyby jego życie i interesy potoczyły się inaczej, zmieniłby jeszcze bardziej oblicze świata? Nie wiadomo.

Życie wielkiego wynalazcy w Ameryce nie było usłane różami, ale za to pełne pomysłów, często nierealnych nawet z dzisiejszego punktu widzenia. Pod koniec życia Tesla zaczął rozmyślać o zdalnie sterowanych robotach, a także o wolnej energii, którą jak twierdził, udało mu się ujarzmić. O tym jednak za chwilę. O jego wynalazkach napisano wiele, podobnie, jak o niespełnionych marzeniach (których symbolem stała się słynna wieża w Wardenclyffe), których realizacja pochłonęła niejedną fortunę i sprawiła, że Tesla stał się pierwowzorem popkulturowego "szalonego naukowca".

Ale idea taniej wolnej i dostępnej dla wszystkich energii nie była jedyną, która wydawała się nie tylko wyprzedzać swoje czasy, a była konceptem dosłownie wziętym z księżyca. Jedna z popularnych legend związanych z Teslą mówi, że po jego śmierci, która nastąpiła 7 stycznia 1943 w pokoju jednego z nowojorskich hoteli, wszystkie jego notatki, w których znajdowały się również te bardziej egzotyczne koncepcje serbskiego geniusza, zostały przejęte przez służby specjalne. Nie wiadomo, co mogło ich tak interesować. Z pewnością jednak jedną z tych rzeczy były futurystyczne bronie.

Pod koniec życia Tesla rozprawiał dużo o koncepcji "telesiły" i opartej o nią energii. Szerzej koncepcja ta znana jest jako "promień śmierci" Tesli, nad którym pracował ponoć całe swoje życie. W jednym z dokumentów napisał nawet, że będzie to "superbroń, która położy kres wszelkim wojnom" a może być wykorzystywana zarówno przeciwko piechocie, jak i w wojnie w przestworzach. Choć starał się on zainteresować tym wynalazkiem rządy USA i kilku europejskich państw, nikt nie pokusił się o rozwijanie wizji tak potężnej rzekomo broni.

Ale promień śmierci, czy też jego kuzyn, zawitał do spiskowych teorii dziejów w nieco zmienionej formie. 1908 roku doszło na Syberii do wydarzenia, które do dziś stanowi przedmiot sporów wokół naukowców, którzy nie mogą ustalić, co spowodowało wielkie zniszczenia w rejonie Podkamiennej Tunguski. Pojawiły się różne teorie, z których jedna była nawet bardziej oryginalniejsza od wizji ufologów widzących źródło zniszczeń w katastrofie pozaziemskiego statku. Oliver Nichelson był pierwszą osobą, która stwierdziła, że odpowiedzialny za całe zdarzenie był... pogrążony w depresji Nicola Tesla.

Na kilka miesięcy przed wydarzeniami na Syberii, pisał on do jednej z gazet: "Nie jest to sen. Nawet teraz skonstruować można bezprzewodowe elektrownie, dzięki którym każdy region na świecie może stać się nieodpowiedni do zamieszkania bez poddawania populacji zamieszkującej inne części poważnemu zagrożeniu lub problemom." Zwolennicy nieco przerażającej teorii (być może nieco nadwyrężającej realne możliwości Tesli) mówią, że załamany nerwowo wynalazca, mógł spróbować przeprowadzić eksperyment na wielką skalę, generując ogromną ilość energii, która w jakiś sposób skierowana została na (na szczęście) bezludny obszar. Scenariusz ten przypomina nieco niskobudżetowy horror sprzed lat, jednak istnieją ludzie, którzy biorą go całkiem na serio.

W kwestii wolnej energii Tesla różnił się tym od wielu teoretyków i wynalazców, że otwarcie twierdził, że udało się mu ją opanować. Pod koniec życia oświadczył, że wolna energia nie tylko istnieje, ale oprócz tego, że jest wszechobecna, można ją skutecznie pozyskiwać. W jednej z nowojorskich gazet chwalił się, nawet: "(...) ujarzmiłem promienie kosmiczne i sprawiłem, by służyły jako napęd (...). Ciężko pracowałem nad tym przez ponad 25 lat, a dziś mogę stwierdzić, że się udało."

Jego wynalazki sprawiły, że dzisiejszy świat wygląda, jak wygląda. Mniej mówi się jednak o jego bardziej szalonych, czy nawet z naszego punktu widzenia wciąż nierealnych koncepcjach, jak wolna energia i superbroń, której skutki działania są bardziej niszczycielskie od bomb atomowych. Czy były to rzeczywiście sprawy do zrealizowania, czy tylko próba zwrócenia na siebie uwagi, trudno powiedzieć. Na pewno skutecznie przyczyniło się to do budowy mitu Tesli, jako człowieka, który mógł dosłownie wszystko.


http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Tesla-i-jego-szalone-wynalazki,wid,12725597,wiadomosc.html?ticaid=5b01b

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 kwie 2014, 3:25 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Rejestracja: 21 sty 2014, 16:23
Posty: 35
Lokalizacja: Libiąż
Witam. Proponuje obejrzeć dość ciekawy dokument.

Tesla - Niezrozumiany Wizjoner
phpBB [video]

Wątek o Tesli reanimowany - materiały o Tesli wklejamy do tego tematu- bo potem zaginie w gąszczu :) .Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 kwie 2014, 16:40 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
cure

Artykuł z The Perry Bulletin z dnia 20 lutego 1896 roku:
Obrazek
Ostatnie działania Tesli
****
Nigdy więcej chorób, gdy to zostanie ukończone
****
Wielki wynalazca powiedział, że wynalazł lekarstwo na, każdą chorobę, której ludzkie ciało jest spadkobiercą. Nakazuję wielka uwagę
****
Czy nauka o elektryczności odkryła lek na wszystkie ludzkie bolączki? Nikola Tesla wspaniały elektryk ogłosił, że opracował urządzenie, przy pomocy którego każde włókno ludzkiej struktury może wykonywać wibracje tak, aby spowodować całkowitą odbudowę tkanek, przywracając tym samym choremu ciału zdrowy i idealny stan. Jeśli czarodziej Tesla mówi prawdę, nie będzie końca aptek, które będą zmuszone do porzucenia zawodu. Interesujące może być dla tych, którzy oczekują wyleczenia za pomocą jego nowej metody, wiedzieć coś o geniuszu, który ma być ich wybawcą. Tesla urodził się nieco ponad trzydzieści lat temu w Serbii. Jest Słowianinem Słowian, ze wszystkimi cechami tej rasy. Jego ojciec był elokwentnym duchownym greckiego kościoła, ale Nikola prawdopodobnie odziedziczył swój pomysłowy geniusz od
Obrazek
swojej matki, która konstruowała krosna i maselnice do użytku domowego, podczas gdy jej mąż głosił słowo. Jako chłopiec w Polytechnic school w Gratz po raz pierwszy zobaczył elektryczny generator produkujący prąd stały, powiedziano mu, że jest ważnym i koniecznym elementem każdej aparatury. Od razu zainteresował się energią elektryczną, ale kontynuowała swoje studia mechaniczne i matematyczne, aż dojrzał do ich ukończenia. Nawiasem mówiąc opanował pół tuzina języków i ostatecznie opanował sobie pozycję asystenta w rządowym departamencie inżynierii telegraficznej w Budapeszcie. Wkrótce zostawił to zatrudnienie i udał się do Paryża, aby pokonać drogę przez Atlantyk. Zabezpieczał pracę w jednym z warsztatów Edisona, który od razu wszedł na nowy etap rozwoju. Był taki szybki, bystry i oryginalny, że Edison osobiście się nim zainteresował. Wieści o cudownych odkryciach Tesli zostały rozpowszechnione za granicą i skoczył do czołowej rangi jako elektryk. Rzeczywiście są tacy, którzy twierdzą, że jest on wspanialszy niż sam Edison, chociaż jego odkrycia były w zupełnie innej linii. Jego ostatnie są oznaka jego kierunku i jeśli ciało ludzie ma współdzielić dobrodziejstwo, które obsypało człowieka przez nowoczesne elektryczne badania, jedynym człowiekiem, który może wskazać drogę jest Nikola Tesla. Cokolwiek pochodzi od niego będzie cieszyć się uwagą naukowców.

Artykuł z The Fort Wayne Sentinel z 4 sierpnia 1900:
Obrazek
Nowa metoda leczenia płuc.
****
Elektryczność środkiem w przypadkach suchoty (gruźlicy)
****
Najnowsze odkrycie Tesli
****
Teoria oscylacji śmiertelna dla zarazków choroby
****
Prąd stosowany do ciała
****
Pacjent, który miał umrzeć w ciągu dni dochodzi do siebie.
Obrazek
Nowy Jork 4 sierpnia. Niezwykłe zainteresowanie wśród lekarzy wzbudziło nowe leczenie gruźlicy, które wyewoluowało od Tesli. Jest ono opisywane jako "elektryczne oscylacje" i mówi, że będzie pewnym lekarstwem na suchoty, nawet w najgorszych przypadkach. Dr Croft C. Carroll z 21 East Twenty-fourth street, jest zdecydowanym zwolennikiem systemu pana Tesli. Inni lekarze i jeden duchowny sprawdzili te wspaniałe zalety "elektrycznych oscylacji". Dr. E. P. Iliff z Newark, specjalista chorób płuc, który trzy tygodnie temu został uznany za umierającego na suchoty, otrzymał trzecie leczenie wczoraj w klinice w gabinecie doktora Carrolla, a następnie pobiegł złapać samochód na drogę powrotna do Newark.
Rev. S. W. Switzer pastor baptystów w świątyni w Harrison, N. J., który w ostatnim etapie suchot został wysłany do doktora Caroll, opowiedział o swoim niezwykłym leczeniu.
Obrazek
Dr. John B. Rich, prezes American Microscopical society oświadczył, że był to najwspanialszy pokaz pozytywnych, skutecznych rezultatów, jakie widział w leczeniu chorób wywołanych przez zarazki.
Na urządzenie dwa lata.
Nikola Tesla pracował przez dwa lata nad urządzeniem, którego dr Carroll używa w swej publicznej klinice. To był pomysł dr Caroll, aby zastosować nową zasadę w elektryczności opracowaną przez Teslę, do leczenia suchot. Pan Tesla przewidywał, że oscylacja może zdziałać cuda, ale nie myślał o wykorzystaniu jej jako mordercy zarazków. Stosuj elektrody z urządzenia Tesli, dr Caroll przejeżdża po dotkniętych miejscach, stosowana ilość energii elektrycznej, gdyby był zastosowana w inny sposób mogłaby spowodować błyskawiczną śmierć. Z oscylatorem Tesli, bezkarnie trzyma w rękach pomiędzy 2, a 3 tysiącami woltów.
Obrazek
Dr Caroll mówi, że po leczeniu oscylacjami wszystkie gruźlicze materie zostają usuwane z systemu przez przewody wydalające- wątroby, nerek płuc i ogólny system gruczołów. Leczenie jest jednym ze sposobów niszczenia zarazków. Dr Iliff opowiedział, jak zaraził się gruźlicą od swoich pacjentów rok temu. Rozwinęła się w aorcie, która jest tętnicą prowadzącą od serca do układu płucnego. Rezultatem było zwężenie aorty. Gruźlicza materia zatkała aortę o jeden cal od wejścia do serca, więc w końcu serce nie mogło pompować krwi do kończyn. Nastąpił stan puchlinowy. Dr Iliff powiedziała, że cztery tygodnie temu w ciągu czterdziestu ośmiu godzin jej waga wzrosła o trzydzieści funtów.
Obrazek
Ocalony na skraju śmierci.
"Zostałem przeniesiony do gabinetu dr Caroll w Nowym Jorku dziesięć dni temu" powiedział dr Iliff. " Moi bracia lekarze protestowali przeciwko mojemu przeniesieniu. Powiedzieli, że nie było najmniejszych szans na powrót do zdrowia. Nawet przewidzieli godzinę w której miałem umrzeć. Wziąłem dzisiaj trzeci zabieg oscylacji. Uczestnicze teraz w moich praktykach, ponownie w Newark, jestem na szybkiej drodze do całkowitego wyzdrowienia".
Zeznanie złozone przez wielebnego, Pana Switzer, było prawie tak samo niewiarygodne. On zaraził się ostrą gruźlicą cztery lata temu. Kiedy został przeniesiony do domu dr Caroll, lekarz z Newark i Harrison powiedzieli mu, że zostało mu sześć tygodni życia. Uczęszczał do swojej pracy duszpasterskiej mniej niż trzy tygodnie i ośwaidczyl wczoraj, że zupelnie wyzdrowiał.
Obrazek
Teoria wyleczenia.
Poproszona o wyjasnienie leczenia, dr Caroll powiedziała:
"Całe życie jest przejawem siły, w którym energia elektryczna odgrywa pewną rolę. Siła życiowa, siła duchowa i siła elektryczna sa uważane za tą samą siłę. Choroba czy niezdrowie jest tylko różnicą potencjałów, które należy doprowadzic do stanu równowagi w celu doprowadzenia do zdrowia. Powód dla którego te wysokie oscylacje nie zabierają życia jest takie, że ruchy falowe tego urządzenia są w synchronicznej harmonii z siłami życiowymi organizmu".
Dr Caroll odrzuciła pozwolenie na obejrzenie urządzeń Tesli. Wszystkie urządzenia, które były widoczne, były szklanymi elektrodami o kształcie łyżki, puste w środku. Kiedy był w nich prąd, dawały opalizujący blask lub kilka dużych iskier w elektrodzie, którą nanosi się bezpośrednio na dotkniętą (chorobą )część.
A.
źródło:
http://teslamistrzblyskawic.blogspot.de ... /cure.html
==================================================
The Problem Of Increasing Human Energy cz. 1
Obrazek
Po powrocie z Colorado Spring powstaje ten artykuł:
Problem z narastającą ludzką energią
Ze specjalnym odniesieniem do wykorzystania energii słonecznej
Nikola Tesla

Ilustrowane przez autora elektryczne eksperymenty, opublikowane teraz po raz pierwszy

Dalszy ruch mężczyzn- energia ruchu (poruszania się)- trzy sposoby zwiększania ludzkiej energii
Z całej różnorodności niewyczerpanych zjawisk, które natura przedstawia naszym zmysłom nie ma żadnego, który wypełnia nasze umysły większym zdumieniem niż ten niewyobrażalnie skomplikowany ruch, który w jego całości możemy wyznaczać jako życie ludzkie. Jego tajemnicze pochodzenie jest zasłonięte w wiecznie nie przeniknionej mgle przeszłości, jego charakter jest uczyniony niezrozumiałym przez jego złożoną nieskończoność, a jego cel jest ukryty w niezbadanej głebi przyszłości. Skąd to się bierze? Co to jest? Jaką wykazuje tendencję? Są to wielkie pytania na które mędrcy wszytskich czasów starali się odpowiedzieć.

Współczesna nauka mówi: słońce jest przeszłością, ziemia jest teraźniejszością, księżyc jest przyszłością. Pochodzimy od rozżarzonej masy i do zamarzniętej masy powinniśmy sie skierować. Prawo natury jest bezlitosne i szybko i nieodparcie jesteśmy pociągani do naszej zagłady. Lord Kelvin w głębokich rozważaniach, daje nam tylko krótki termin życia, coś jak sześć milionów lat, po tym czasie jasne światło słoneczne przestanie świecić, a jego życiodajne ciepło odpłynie i nasza wlasna ziemia będzie bryłą lodu, spieszącą przez wieczną noc. Ale nie pozwól nam rozpaczać. Tam nadal pozostanie migocząca iskra życia i nadal będzie szansa by rozniecić nowy ogień na jakiejś ogległej gwieździe. Ta wspaniała możliwość wydaje się rzeczywiście istnieć, sądząc po pięknych doświadczeniach profesora Dewar'a z ciekłym powietrzem, które pokazują, że zalążki życia organicznego nie są niszczone przez zimno, bez względu jak intensywne; w konsekwencji mogą byc przenoszone przez przestrzeń międzygwiezdną. Tymczasem doping światła nauki i sztuki, co raz bardziej intensywny, oświetla naszą drogę i ujawniaja nam cuda i przyjemność którą nam oferują powoduje, że wyraźnie zapominamy o ponurej przyszłości.

Choć może nigdy nie będziemy w stanie zrozumieć ludzkiego życia, wiemy na pewno, że jest to ruch/przemieszczanie się, niezależnie od jego charakteru. Istnienie ruchu nieuchronnie oznacza ciało, które jest w ruchu i siłę która je porusza. Dlatego wszędzie tam, gdzie jest życie, tam jest masa poruszana przez siłę. Cała masa posiada bezwładność, cała siła dąży do utrzymania. Dzieki tej uniwersalnej własności i warunkom ciało, czy to w spoczynku czy też w ruchu, ma tendencje do pozostawania w tym samym stanie i siła ujawnia się wszędzie i przez to powoduje powstawanie odpowiednika przeciwstawnej siły i jako absolutna konieczność wynika z tego, że każdy ruch w przyrodzie musi byc rytmiczny. Dawno temu ta prosta prawda została wyraźnie wskazana przez Herberta Spencera, który dotarł do tego przez nieco inny proces rozumowania. To znajduje potwierdzenie we wszystkim co zauważamy- w ruchu planet, we wzrastających i ustepujących falach, w pogłosie powietrza, kołyszącym się wahadle, oscylacji prądu elektrycznego i w nieskończenie różnych zjawiskach życia organicznego. Czy nie świadczy o tym całe życie człowieka? Urodziny, wzrost, starość, śmierć jednostki, rodzina, rasa czy naród, czym jest to wszytsko jeśli nie rytmem? Cała manifestacja życia, zatem, nawet w jego najbardziej skomplikowanej formie, czego przykładem jest mężczyzna, jednak zawiły i niezbadany jest tylko ruch, do którego te same ogólne prawa ruchu, które regulują całym fizycznym wszechświatem, muszą być stosowane.

Kiedy mówimy o mężczyźnie, mamy koncepcję ludzkości jako całości i przed zastosowaniem metod naukowych do badania jego ruchu, musimy przyjąć to jako fizyczny fakt. Ale ktoś może wątpić, że wszystkie miliony jednostek i niezliczone rodzaje i charaktery stanowią istotę, jedność? Choć swobodnie myślimy i działamy, trzymamy się razem jak gwiazdy na firmanencie z nierozłącznymi więzami. Tych więzi nie można zobaczyć, ale można je poczuć. Skaleczyłem się w palec i to mnie bolało: ten palec jest częścią mnie. Widzę zranionego przyjaciela i to mnie również boli: mój przyjaciel i ja jesteśmy jednym. A teraz widzę dotkniętego wroga, bryłę materii, na której ze wszystkich brył materii we wrzechświecie zależy mi najmniej i to wciąż mnie smuci. Czy nie okaże się, że każdy z nas jest tylko częścią całości?

Przez wieki idea ta była ogłaszana przez doskonale rozsądne nauki religi, prawdopodobnie nie jedynie jako sposób ubezpieczenia pokoju i harmonii między mężczyznami, ale jako głębokie założenie prawdy. Buddysta wyraża to w jeden sposób, Chrześcijanin w inny, ale obaj mówią to samo: Wszyscy jesteśmy jednym. Metafizyczne dowody nie są jednak jedynymi które jesteśmy w stanie przynieść na poparce tej idei. Nauka też uznają tą spójność odrębnych jednostek, choć nie do końca w tym samym sensie, jak przyznaje słońce, planety i księżyc są jednym ciałem i nie może być żadnych wątpliwości, że zostanie to potwierdzone eksperymentalnie w nadchodzącym czasie, kiedy nasze sposoby i metody do badań psychicznych/duchowych i innych stanów i zjawisk powinny być wzniesione do wielkiej doskonałości. Nadal więcej: ta jedna istota ludzka żyje bez końca. Ta jednostka jest ulotna, rasy, narody przychodzą i odchodzą, ale mężczyzna pozostaje. Na tym polega głęboka różnica między jednostką a całością. W tym, też znajduje się częściowe wyjasnienie wielu tych cudownych zjawisk dziedziczności, które są wynikiem niezliczonych wieków słabego, ale trwałego oddziaływania.
Wyobrazić sobie wtedy mężczyznę jako masę popędzaną przez siłę. Chociaż ruch ten nie ma (translatory? wytłumaczalnego??) charakteru, oznacza zmianę miejsca, ale ogólne prawa ruchu mechanicznego mają w stosunku do nich zastosowanie i energia związana z tą masą może być mierzona w zgodzie ze znanymi zasadami. przez połowę masy produktu do kwadratu pewnej prędkości. Tak więc kula armatnia, która jest w spoczynku posiada pewna ilość energii w postaci ciepła, która mierzymy w podobyny sposób. Wyobraźmy sobie, kula składa się z niezliczonych drobnych cząstek, zwanych atomami lub cząsteczkami, które drgają lub wirują wokół siebie nawzajem. Wyznaczamy ich masy i prędkości i z nich energię, każdego z tych maleńkich systemów, dodając je wszystkie razem mamy pojęcie całkowietj energii cieplnej zawartej w kuli, która jest tylko pozornie w stanie spoczynku. W tym czysto teoretycznym szacowaniu, energię tą można później obliczyć mnożąc połowę całkowitej masy- to znaczy połowę sumy wsyzstkich małych mas- z kwadratem prędkości, który jest wyznaczony z prędkości oddzielnych cząstek. W podobny sposób możemy wyobrazić sobie ludzką energię, mierzoną przez połowę masy ludzkiej mnożoną z kwadratem prędkości, której nie jesteśmy jeszcze w stanie obliczyć. Ale nasze braki w tej wiedzy nie będą podważać prawdziwości wniosków, które wyciagam, które opierają się na solidnych podstawach, że te same prawa rządzą masą i siłą w całej naturze.

Mężczyzna nie jest jednak zwykłą masą składającą się z (spinning??) atomów i cząsteczek i zawierających jedynie energie cieplną. Jest masą posiadającą niektóre pewne wyższe cechy ze względu na twórczą zasadę życia, którą jest obdarzony. Jego masa, jak woda w falach oceanu, jest stale wymieniana, nowa zajmuje miejsce starej. Nie tylko to, ale on wzrasta, rozmnaża sie i umiera, zmieniając w ten sposób jego masę niezależnie, zarówno w wielkości i gęstości. Co jest najwspanialsze ze wszytskiego, jest zdolny do zwiększania lub zmniejszania swojej prędkości przemieszczania przez tajmniczą moc, którą posiada zawłaszczania więcej lub mniej energii od innych substancji i przekształcania jej w energię napędową. Jednak w każdym momencie możemy ignorować te powolne zmiany i przyjmować, że ludzką energię mierzymy przez połowę produktu ludzkiej masy z kwadratem pewnej hipotetycznej prędkości. Jednak możemy obliczyc tę prędkość i cokolwiek przyjmiemy jako podstawę tej miary, musimy, w harminii z tą koncepcją dojść do wniosku, że jest wielki problem z nauką i zawsze będzie w zwiększeniu energii w ten sposób zdefiniowanej. Wiele lat temu stymulowany przez dogłębne przestudiowanie tej ciekawej pracy Draper'a "Historii intelektualnego rozwoju Europy" przedstawiającej tak żywo ludzki ruch. uznaję, że w celu rozwiązania tego problemu musi zawsze być głownym celem mężczyzny nauki. Niektóre rezultaty wysiłków w tym celu, postaram się krótko opisać.
Obrazek
Diagram a- trzy sposoby zwiększena ludzkiej energii
Niech więc na wykresie a, "M" oznacza masę mężczyzny, masa ta jest popychana w jednym kierunku za pomocą siły "f", która stawia opór innemu niewielkiemu tarciu i częsciowo negatywnej sile "R" działającej w kierunku dokładnie odwrotnym i opóźniającym ruch masy. Taka antagonistyczna siła jest obecna w każdym ruchu i musi byc wzięta pod uwagę. Różnica między tymi dwiema siłami jest skuteczną siłą, która nadaje prędkość "v" masie "M" w kierunku strzałki na lini przedstawiającej siłę "F". Zgodnie z poprzednim ludzka energia zostanie wówczas ustalona przez produkt 1/2 MV²=1/2MV * V, gdzie M jest całkowitą masą człowieka w zwykłej interpretacji pojęcia "masy", a V jest pewną hipotetyczną prędkością, której w obecnym stanie nauki nie jesteśmy w stanie dokładnie określic i ustalić. Zwiększenie ludzkiej energii jest zatem równoważne zwiększeniu tego produktu i są, jak łatwo można zauważyć tylko trzy sposoby, żeby osiagnąć ten wynik, które są przedstawione na powyższym schemacie. Pierwszy sposób, pokazany jest na górze ryciny, jest zwiekszeniem masy (jak wskazano za pomocą przerywanego koła), pozostawiając dwie przeciwstawne siły takie same. Drugim sposobem, jest obniżenie siły" R" do mniejszej wartości "r", pozostawiając masę i siłę pchającą taką samą, jak schematycznie pokazano na rycinie środkowej. Trzeci sposób, który jest przedstawiony na ostatniej rycinie, jest zwiększeniem napędowej siły "f" do większej wartości "F" podczas, gdy masa i siła opóźniająca "R" pozostają niezmienione. Widocznie ustalone limity istnieją jako wzrost masy i zmniejszenie siły opóźniającej, natomiast siła pchająca może być zwiększana w nieskończoność. Każda z tych trzech możliwości przedstawia inny aspekt głównego problemu zwiększenia ludzkiej energii, który składa się w ten sposób z trzech odrębnych problemów, które należy kolejno rozważyć.

Problem pierwszy- Jak zwiększyć masę ludzką- Spalanie azoto atmosferycznego
Patrząc ogolnie, są oczywiście dwa sposoby zwiększania masy ludzkości, po pierwsze przez wsparcie i utrzymywanie tych sił i warunków, które mają tendęcję jej zwiększania i po drugie poprzez stawianie oporu i zmniejszanie tych, które wydają się ją zmniejszać. Masa będzie zwiększana przez zwrócenie szczególnej uwagi na zdrowie, przez obfite jedzenie, przez umiar, przez prawidlowe nawyki, przez promowanie małżeństwa, przez zwrócenie sumiennej uwagi na dzieci i ogólnie stwierdzając przez przestrzeganie wszystkich przykazań i praw religii i higieny. Ale w dodawaniu nowej masy do starej, prezentują się ponownie trzy przypadki. Dodawana masa ma, albo tę samą prędkość co stara, albo mniejszą lub większą. Aby osiągnąć relatywnego znaczenia tych przypadków, wyobraźmy sobie pociąg składający się z powiedzmy stu lokomotyw biegnących na torze i załóżmy, że w celu zwiększenia energii poruszającej się masy, do pociągu dodawane są kolejne cztery lokomotywy. Jeśli te cztery poruszają się z tą samą prędkością z jaką porusza sie pociąg, całkowita energia wzrośnie o cztery procent; jesli poruszają się z połową tej prędkości wzrost wyniesie tylko jeden procent; jeśli poruszają się z dwukrotnością tej prędkości, wzrost energii wyniesie szesnaście procent. Ten prosty przykład pokazuje, że ogromne znaczenie ma dodanie masy o większej prędkości. Stwierdzenie bardziej na miejscu, jesli na przykład dzieci są na tym samym poziomie oświecenia co rodzice- to jest masa o tej "samej prędkości"- energia się po prostu zwiększa proporcjonalnie do dodanej ilości. Jeśli są mniej inteligentni czy zaawansowani lub masą o "mniejszej prędkości" nastąpi bardzo niewielki przyrost energii, ale jeśli są dalej zaawansowani lub masą o "większej prędkości to nowa generacja doda bardzo znacząco do sumy ludzkiej energii. Każde dodanie masy "mniejszej prędkości" poza tą niezbędną ilością wymaganą prawem wyrażonym w przysłowiu " W zdrowym ciele zdrowy duch" powinno byc usilnie zwalczane. Na przykład sam rozwój mięśni, który jest na celu w niektórych naszych szkołach, uważam, że jest równoważny dodaniu masy o "mniejszej prędkości" i nie pochwalam tego, chociaz moje pogląd były inne gdy sam byłem studentem. Umiarkowane ćwiczenia ubezpieczone właściwą równowagą pomiędzy umysłem i ciałem, a najwyższa sprawność działania, to oczywiście podstawowy wymóg. Powyższy przykład pokazuje, że największy sukces jest osiągany edukacją lub dodaniem "prędkości" masy nowo dodanej.

Przeciwnie, to zaledwie wystraczy stwierdzić, że wszytsko co jest sprzeczne z nauczaniem religii i prawami higieny ma tendencję do zmniejszenia masy. Whisky, wino, kawa, herbata, tytoń, jak i inne używki są odpowiedzialne za skrócenie życia wielu i powinny byc stosowane z umiarem. Ale nie sądzę, że rygorystyczne środki tłumienia nawyków następujące przez wiele pokoleń, są godne pochwały. Mądrzejsze jest głoszenie umiaru niż abstynencji. Przyzwyczailiśmy się do tych używek i jeśli takie reformy mają być realizowane, muszą być powolne i stopniowe. Ci którzy poświęcają swoje siły do takich celów mogą stać się bardziej przydatni, obracając wysiłki w innych kierunkach, jak na przykład w kierunku zapewnienia czystej wody.
Na każdą osobę, która ginie od skutków środków pobudzających, co najmniej tysiąc umiera z konsekwencjami picia zanieczyszczonej wody. Ten cenny płyn, który codziennie wlewa w nas nowe życie, jest również głównym narzędziem, dzięki którym choroba i śmierć dostają się do naszego ciała. Zrazki wywołują zniszczenie, są wrogami tym bardziej strasznymi, gdy wywołują swoje smiertelne dzieło niedostrzegalnie. One przypieczętowują nasz los, gdy my żyjemy i się cieszymy. Większość ludzi jest tak nieświadoma lub nieostrożna w piciu wody, a konsekwencje tego są tak katastrofalne, że filantrop może praktycznie wykorzystać swoje wysiłki niż starać się oświecic tych, którzy się w ten sposób ranią. Poprzez systematyczne oczyszczanie i sterylizację wody pitnej masa ludzka mogłaby bardzo znacznie wzrosnąć. Należałoby stworzyć sztywną regułę- która mogłaby być egzekwowana przez prawo- żeby zagotować lub sterylizować wodę pitną w każdym domu i miejscu publicznym. Sama filtracja nie daje wystarczającej ochrony przed zakażeniem. Cały lód do zastosowań wewnętrznych powinnien być wytworzany sztucznie z wody dokładnie sterylizowanej. Znaczenie eliminacji zarazków chorobotwórczych z wody miasta jest powszechnie uznawane, ale niewiele się robi, aby poprawić istniejące warunki, jako niezadowalająca metoda sterylizacji wielkich ilości wody została wzięta z lat ubiegłych. Poprzez ulepszenie urządzeń elektrycznych jesteśmy teraz upoważnieni do produkcji ozonu tanio i w dużych ilościach i ten idealny środek dezynfekujący wydaje się oferować szczęśliwe rozwiązanie ważnych kwestii.

Hazard, pośpiech, biznes, i emocje, szczególnie na giełdach, są przyczyną dużej redukcji masy, tym bardziej, ponieważ osoby te reprezentują jednostki wyższej wartości. Niezdolność zaobserwowania pierwszych objawów choroby i nieostrożne zaniedbanie są ważnymi czynnikami śmiertelności. W odnotowaniu, każdego nowego sygnału zbliżającego się niebezpieczeństwa i sumiennym dokładaniu wszelkich starań, aby go uniknąć, nie podążamy tylko mądrymi prawami higieny w interesie naszego dobrobytu i sukcesu w naszej pracy, ale stosujemy się do wyższego obowiązku moralnego. Każdy powinien rozważyć swoje ciało jako bezcenny dar od jednego, którego kocha ponad wszystko, jako wspaniałe dzieło sztuki, piękno nie do opisania i mistrzostwo poza ludzkim pojęciem i tak delikatne i kruche, że słowo, oddech, spojrzenie, powiem nawet, myśl, może go zranić. Nieczystość, która rodzi chorobę i śmierć są nie tylko autodestrukcyjne, ale też wysoce niemoralnym nawykiem. W utrzymywaniu naszych ciał wolnych od infekcji, zdrowych i czystych wyrażamy nasz szacunek wysokiej zasadzie, którą są obdarzone. Kto podąża wskazaniami higieny w tym duchu, okazuje się, jak dotąd, prawdziwie religijny. Rozwiązłość obyczajów jest strasznym złem, które zatruwa ciało i umysł, i która jest odpowiedzialna za wielką redukcję masy ludzi w niektórych krajach. Wiele z obecnych obyczajów i tendencji produkuje podobne bolesne rezultaty. Na przykład życie społeczne, nowoczesna edukacjia, pościg kobiet z tendencją do wyciagania ich z dala od ich domowych obowiązków wyrzucając mężczyzn z ich, skoro trzeba umniejsza budującym ideałom, ktore rezprezentuja, zmniejsza artystyczną kreatywność, powoduje bezplodność i ogólnie osłabia wyścig. Tysiące innego zła może być wymieniane, ale wszystko razem wzięte w ich podstawie jako problem pod dyskusję nie będą równe jednemu, potrzebie żywności spowodowanej przez ubóstwo, nędzę i klęske głodu. Miliony osób umiera co roku z powodu braku żywności, utrzymując w ten sposób masę w dole. Nawet w naszej oświeconej społeczności i nie do wytrzymywania wielu działaniach charytatywnych jest to nadal według wszelkiego prawdopodobieństwa szef zła. I nie chodzi tu absolutnie o potrzebę żywności, ale o brak zdrowego pokarmu.

Jak zapewnić dobre i obfite jedzenie jest zatem najważniejszym pytaniem dzisiaj. Na ogólnych zasadach hodowla bydła jako sposób dostarczania zywności jest niedopuszczalna, ponieważ w sensie objaśnianym powyżej bez wątpienia wykazuje tendencję do dodawania masy o "mniejszej prędkości". Z pewnością korzystne jest hodowanie roślin i myślę, że w związku z tym wegetarianizm jest godnym odejściem od ustalonego barbarzyńskiego nawyku. To, że możemy egzystowac na pokarmie roślinnym i wykonywać naszą pracę nawet na korzyść nie jest teorią, ale dobrze wykazanym faktem. Wiele ras żyjących niemal wyłącznie na warzywach ma wybitną budowę ciała i siły. Nie ma wątpliwości, że niektóra żywność roślinna, taka jak płatki owsiane, jest bardziej ekonomiczna niż mięso i lepsza od niego w odniesieniu do sprawności mechanicznej i umysłowej. Takie jedzenie, ponadto, zdecydowanie mniej obciąża nasze narzady trawienne i w czynieniu nas bardziej zadowolonymi i towarzyskimi, daje ilość dobra trudną do oszacowania. W świetle tych faktów należy starać się, aby zatrzymać bezmyślny i okrutny ubój zwierząt, który musi być destrukcyjny dla naszej moralności. Aby uwolnic sie od zwierzęcych instynktów i apetytu, które ciągną nas w dół, musimy zacząć od samych korzeni: musimy zacząć od radykalnej reformy w charakterze żywności.
Wydaje się nie być filozoficznych konieczności dla jedzenia. Możemy wyobrazić sobie zorganizowane istoty żywe bez pożywienia, pochodne całej energi, której potrzebują do wykonywania swoich funkcji życiowych z otaczającego środowiska. W krysztale mamy wyraźne dowody istnienia formacyjnych zasad życia, i choć nie możemy zrozumieć życia kryształu, to jest jednak istotą żywą. Może być oprócz kryształów, inny taki zindywidualizowany, materialny system bytów, być może gazowa konstytucja lub składających się z jeszcze bardziej wątpliwych substancji. W związku z tą możliwością- nie prawdopodobieństwem- nie możemy zaprzeczać istnieniu zorganizowanych istot na planecie, tylko dlatego, że warunki na niej samej są nieodpowiednie do istnienia życia takiego jakie pojmujemy. Nie możemy nawet, z pozytywnym zapewnieniem twierdzić, że niektóre z nich mogą nie być obecne tutaj, w tym świecie, pośród nas, ich tworzenie i manifestacja życia może być taka, że nie jesteśmy w stanie ich dostrzec.

Produkcja sztucznej żywności jako środka powodującego wzrost masy ludzkiej, nasuwa się naturalnie, ale bezpośrednie próby tego rodzaju, aby zapewnić pożywienie nie wydają się mi racjonalne, przynajmniej nie na razie. Czy możemy dobrze rozwijać się na takiej żywności jest bardzo wątpliwe. Jesteśmy wynikiem wieków ciągłego dostosowywania się i nie możemy radykalnie się zmienić bez nieprzewidzianych i według wszelkiego prawdopodobieństwa, katastrofalnych konsekwencji. Tak niepewny eksperyment nie powinien być sprawdzany. Zdecydowanie najlepszym sposóbem, wydaje mi się, aby sprostać niszczącemu działaniu zła, będzie znalezienie sposobów na zwiększenie produktywności gleby. W tym celu ochrona lasów ma znaczenie, które nie może być przecenione, a w związku z tym również wykorzystanie siły wody do celów transmisji elektrycznej, dozowanie na wiele sposobów z konieczności spalania drewna, a zarazem zmierzanie w ten sposób do ochrony lasów, należy się za tym zdecydowanie opowiadać. Ale są granice w usprawnianiu, które musi być dokonane w te i podobne sposoby.
Aby znacząco zwiększyć wydajność gleby, może być bardziej efektywnie nawożona w sposób sztuczny. Kwestia produkcji pożywienia sprowadza się więc do pytania, jak najlepiej nawozić glebę. Jak to jest, że wytwarzanie gleby jest wciąż tajemnicą. Wyjaśnienie jej pochodzenia jest prawdopodobnie równoważne wyjaśnieniu pochodzenie życia. Skały, rozpadły się pod wpływem wilgoci i ciepła i wiatru i pogody, same w sobie nie były zdolne do utrzymania życia. Niektóre niewyjasnione warunki powstały niektóre nowe zasady weszły w życie i pierwsza warstwa zdolna do utrzymania niższych organizmów, jak mchy, została utworzona. Te przez swoje życie i smierć dodały więcej podtrzymującej życie jakości gleby i organizmy wyższe mogły istnieći tak dalej i dalej, aż w końcu wysoko rozwinięte rośliny i zwierzęta mogły się rozwijać. Ale choć są teorie, nawet teraz nie ma porozumienia w jaki sposób odbywa sie nawożenie, faktem jest, tylko zbyt dobrze ustalonym, że ziemia nie może w nieskończoność podtrzymywać życia i musi się znaleźć jakiś sposób dostarczania jej substancji, które zostały pobrane z niej przez rośliny. Głównymi i najbardziej cennymi wśród tych substancji są związki azotu i ich tania produkcja jest więc kluczem do rowiązania wszytskich ważnych problemów żywnościowych. Nasza atmosfera zawiera niewyczerpane ilości azotu, a my mogliśmy go utleniać i produkować te związki, nastąpią nieobliczalne korzyści dla ludzkości.

Dawno temu ten pomysł zajął mocną pozycję na wyobraźni naukowych mężczyzn, ale skutecznych środków do osiągnięcia tego wyniku nie można było wymyślić. Problem okazał się niezwykle trudny przez obojętność azotu, który uchylał się połączeniu nawet z tlenem. Ale tu elektryczność nam pomaga: uśpione powinowactwo elementu są budzone przez prąd elektryczny o odpowiedniej jakości. Jak kawałek węgla, który jest w kontakcie z tlenem przez wieki bez spalania, będzie łączyć się z nim, gdy go raz zapalić, więc azot, pobudzony energią elektryczną, będzie się palił. Nie odniosłem sukcesu, jednak w produkcji wyładowania elektrycznego pobudzającego bardzo skutecznie azot atmosferyczny, aż do stosunkowo niedawna, choć pokazałem to w maju 1891 na naukowym wykładzie nową formę rozładowania lub płomienia elektrycznego nazwanego "Ogniem świętego Elma", który oprócz tego, że jest w stanie wytwarzać obficie ozon, równiez posiada, jak wskazałem przy tamtej okazji wyraźna jakość fascynującego powinowactwa chemicznego. To wyładowanie lub płomień miał wówczas tylko trzy lub cztery cale długości, jego działanie chemiczne był również bardzo słabe i w konsekwencji proces utleniania azotu był marnotrawstwem. Pytaniem było jak wzmocnić to działanie. Widocznie musiałby być produkowany prąd elektryczny szczególnego rodzaju w celu uczynienia procesu spalania azotu bardziej efektywnym.

Pierwszy postęp została wykonany w weryfikacji tego, że aktywność chemiczna wyładowania została bardzo znacznie zwiększona stosując prądy o wyzszej częstotliwości lub współczynniku wibracji. To była ważna, poprawa, ale względy praktyczne szybko ustawiły określoną granicę postępu w tym kierunku. Dalej badano efekt elektrycznego nacisku impulsów prądu, ich kształtu fali i innych cech charakterystycznych. Następnie badano wpływ ciśnienia atmosferycznego, temperatury, obecności wody i innych ciał, a więc stopniowo ustalano najlepsze warunki powodujące najbardziej intensywne oddziaływanie chemiczne wyładowań. Oczywiście usprawnienia nie przyjdą szybko; wciąż, po trochu, je rozwijam. Płomień rośnie większy i większy, a jego działanie utleniające jest coraz intensywniejsze. Z nieznacznych wyładowań snopiastych o kilku centymetrach długości rozwinęły się w fantastyczne zjawisko elektryczne, ryczący błysk, pożera azot atmosferyczny i mierzy sześćdziesiąt czy siedemdziesiąt stóp średnicy. Tak powoli, prawie niezauważalna, możliwość stała się osiągnięciem. Nie wszystko jeszcze zostało zrobione, za pomocą wszelkich sposobów, ale w jakims stopniu moje wysiłki zostały nagrodzone, pomysł może płynąć z kontroli ( Fig. 1).
Obrazek
Fig. 1 Spalanie azotu atmosferycznego

Płomień jak i widoczne wyładowanie jest wytwarzany przez intensywną elektryczne oscylacje, które przechodzą przez pokazaną cewkę i gwałtownie wstrząsają zelektryzowanymi cząstkami powietrza. W ten sposób powstaje silne powinowactwo między dwoma składnikami atmosfery zwykle obojętnymi i łączą się łatwo, nawet jeśli brak dostępnych dalszych przepisów dotyczących intensyfikację działania chemicznego wyładowania. W produkcji związków azotu tą metodą, oczywiście, wszelkie możliwe środki mające wpływ na intensywność tego działania i efektywność procesu będą wzięte pod uwagę, a poza tym szczególne rozwiązania zostaną dostarczone do mocowania wytworzonych związków, ponieważ są one na ogół nietrwałe, azotu staje się ponownie obojętny po krótkim upływie czasu. Para wodna jest prostym i skutecznym środkiem do mocowania na stałe związków. Ilustrowane wyniki mówią, że mozliwe jest utlenianie azotu atmosferycznego w nieograniczonych ilościach, jedynie przy użyciu taniej energii mechanicznej i prostej aparatury elektrycznej. W ten sposób, wiele związków azotu może być produkowanych na całym świecie, przy małym koszcie, w dowolnej żądanej ilości, i za pomocą tych związków może być zapładniana gleba i jej produktywności rosnąć bez końca. Możemy w ten sposób osiągnąć obfitość taniego i zdrowego jedzenia, nie sztucznego, jednakże do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. To nowe i niewyczerpalne źródło zaopatrzenia w żywność będzie nieobliczalną korzyścią dla ludzkości, ogromnie przyczyni się do wzrostu masy ludzkiej, a tym samym doda ogromnie do ludzkiej energii. Mam nadzieję, że wkrótce świat zobaczy przemysł, które w przyszłości jak sądze będzie tak ważny jak żelazo.
Problem drugi: jak zmniejszyć siłę opóźniającą masę ludzką- sztuka teleautomatonów
Jak wcześniej wspomniano, siła, która spowalnia dalszy ruch człowieka jest częściowo cierna i częściowo negatywna. Aby zilustrować tę różnicę mogę wymienić, na przykład, ignorancję, głupotę i imbecylizm, jako niektóre z czystych sił tarcia lub opory pozbawione skłonności kierujących. Z drugiej strony, niepoczytalność, skłonności autodestrukcyjne, fanatyzm religijny, i tym podobne, to wszystkie siły o negatywnym charakterze, działające w określonych kierunkach. Aby zmniejszyć lub całkowice pokonać te różne spowalniające siły muszą być stosowane różne radykalne sposoby. Jeden wie, na przykład, co fanatyk może zrobić, i można podjąć środki zapobiegawcze, może oświecić, przekonać i ewentualnie kierować nim odwrócić występek w cnotę, ale nikt nie wie i nigdy nie może wiedzieć, co brutal i imbecyl może zrobić i musi radzić sobie z nim jak z masą, obojętną, bez myśli, wypuszczoną przez szalony żywioł. Negatywna siła zawsze zawiera znaczną jakość, nierzadko wysoką, choć źle skierowaną, co umożliwia obrócenie jej na korzyść; ale pozbawioną kierunku, siła tarcia pociaga za sobą nieuniknione straty. Oczywiście pierwszą i ogólną odpowiedzią na powyższe pytanie jest: obrócić wszystkie negatywne siły w dobrym kierunku i zmniejszyć wszystkie siły tarcia.
Nie może być żadnych wątpliwości, że ze wszystkich oporów ciernych, najbardziej spowalniającym ruch jest niewiedza ludzi. Nie bez powodu człowiek mądrości, Budda mówi, że : "Niewiedza jest największym złem na świecie." Tarcie, które wynika z niewiedzy która jest znacznie wysoka ze względu na wiele języków i narodowości, może zmniejszyć tylko rozpowszechnianie wiedzy i ujednolicenie różnorodnych elementów człowieczeństwa. Ale jednak niewiedza mogła opóźniać dalszy ruch człowieka w przeszłości, to pewne, że obecnie negatywne siły mają większe znaczenie. Wśród nich jest jeden moment znacznie większy niż inne. Nazywa się zorganizowanym działaniem wojennym. Gdy weźmiemy pod uwagę miliony osób, często najzdolniejsze w umyśle i ciele, kwiat ludzkości, którzy są zmuszani do życia w bezczynności i bezproduktywności, ogromne sum pieniędzy codziennie są potrzebne do utrzymania armii i urządzeń wojennych, reprezentujących więcej ludzkiej energi niż kiedykolwiek, wszytskie starania spędzają bezużytecznie na produkcji broni i narzędzi zniszczenia, tracą życie i wspieraja barbarzyńskiego ducha, jesteśmy przerażeni nieocenioną stratą dla ludzkości, której istnienie musi się wiązać z tymi opłakanymi warunkami. Co możemy zrobić, by jak najlepiej zwalczyć to zło?

Prawo i porządek absolutnie wymagają utrzymania zorganizowanej siły. Żadna wspólnota nie może istnieć i rozwijać się bez sztywnej dyscypliny. Każdy kraj musi być w stanie się bronić, jeżeli zajdzie taka konieczność. Warunki bieżące nie są wynikiem wczoraj i radykalna zmiana nie może być dokonana jutro. Jeśli rozbroić na raz narody, to więcej niż prawdopodobne jest, że nastąpi stan rzeczy gorszy niż sama wojna. Uniwersalny pokój jest pięknym snem, ale nie do zrealizowania od razu. We have seen recently that even the nobel effort of the man invested with the greatest worldly power has been virtually without effect. I nic dziwnego, w celu ustanowienia powszechnego pokoju, że jak na razie jest to, fizycznie niemożliwe. Wojna jest siłą ujemną i nie może być obrócona w kierunku dodatnim, bez przechodzenia przez etapy pośrednie. To jest problem wytwarzania koła, obracającego się w jedną stronę, obracającego w przeciwnym kierunku, bez zwalniania, zatrzymując je i przyspieszając ponownie w inny stronę.
Argumentowano, że udoskonalona broń o wielkiej niszczycielskiej mocy zatrzyma wojnę. Ja tak myślałem przez długi czas, ale teraz uważam, że jest to wielkim błędem. Takie zmiany będą znacznie modyfikowały, ale nie zatrzymywały. Wręcz przeciwnie, uważam, że każde nowe ramię, które jest wymyślane, każde nowe odstępstwo, które jest robione w tym kierunku, tylko zachęca nowe talenty i umiejętności, angażuje nowe wysiłki, oferuje nową motywację, a więc tylko daje nowy impuls do dalszego rozwoju. Pomyśl o odkryciu prochu. Czy można wyobrazić sobie bardziej radykalne odchylenie niż to, które zostało dokonane przez tę innowację? Wyobraźmy sobie życia w tamtym okresie, czy nie myślelibyśmy wtedy, że wojna się skończyła, gdy zbroja rycerza stał się obiektem drwin, gdy siła cielesna i umiejętności znaczyły tak wiele zanim stały się stosunkowo mało wartościowe? Jednak proch nie zatrzymał wojny; wręcz przeciwnie- działał jak najpotężniejsza zachęta. Nie wierzę też, że wojna może byc kiedykolwiek zatrzymana przez naukę czy idealny rozwój, tak długo, jak istnieją warunki podobne do tych występujących teraz, bo wojna sama stała się nauką i ponieważ wojna obejmuje jedne z najbardziej świętych uczuć do których człowiek jest zdolny. W rzeczywistości, wątpliwe jest, czy mężczyźni, którzy nie byliby gotowi do walki dla wysokich zasad byliby w czymś w ogóle dobrzy. To nie umysł tworzy mężczyznę, ani nie jest to ciało, to ciało i umysł. Nasze cnoty i nasze słabości są nierozdzielne, tak jak siła i materia. Kiedy są odzielone, człowieka nie ma.

Kolejnym argumentem, który niesie znaczne siły jest często wykonywany, a mianowicie, że wojna musi stać sie wkrótce niemożliwa ponieważ środki obrony wyprzedzają środki ataku. To jest jedynie zgodne z fundamentalnym prawem, które może być wyrażane przez stwierdzenie, że łatwiej jest zniszczyć niż odbudwać. Prawo to określa ludzkie możliwości i ludzkie warunki. Byłyby takie, że łatwiej jest budować niż niszczyć, mężczyzna mógłby pójść unresisted, tworząc i zbierająć bez limitu. Nie ma takich warunków na tej ziemi. Byt, który mógłby to zrobić nie może być człowiekiem, może być bogiem. Obrona zawsze ma przewagę nad atakiem, ale sama, wydaje mi się, że nie może powstrzymać wojny. Dzięki zastosowaniu nowych zasad obrony możemy uczynić porty niezdobyte przed atakiem, ale nie możemy za pomocą takich środków zapobiegania spotkaniu dwóch okrętów wojennych w walce na pełnym morzu. A potem, jeśli będziemy przestrzegać tego pomysłu do jego ostatecznego rozwoju, dojdziemy do wniosku, że byłoby lepiej dla ludzkości, jeśli atak i obrona byłyby tylko przeciwnie związane; bo jeśli każdy kraj, nawet najmniejszy, może otoczyć się murem absolutnie nieprzeniknionym i może przeciwstawić się reszcie świata, stan rzeczy może być z pewnością wniesiony, co byłoby niekorzystne dla postepu ludzkiego. To przez zniesienie wszystkich barier, które oddzielają narody, cywilizacja najlepiej posuwa się do przodu.
Ponownie, niektórzy twierdzą, że nadejście maszyn latających musi przynieść powszechny pokój. To również uważam za całkowicie błędny obraz. Maszyna latająca na pewno nadchodzi i to bardzo szybko, ale warunki pozostają takie same, jak wcześniej. W rzeczywistości, nie widzę powodu, dlaczego władza rządząca, jak Wielka Brytania, nie może rządzić w powietrzu tak dobrze jak na morzu. Nie chcąc zostać zapisanym jako prorok, nie wacham sie powiedzieć, że nastepne lata zobaczymy jako ustanowienie " mocy-powietrznej" i jej środek może być niedaleko Nowgo Jorku. Ale, za to mężczyźni będą walczyc wesoło.

Idealnym rozwoju zasad wojny ostatecznie doprowadzi do transformacji energii całej wojny w czysto potencjalną, energię wybuchową, podobnie jak elektryczny kondensator. W tej postaci energia-wojenna mogłaby być podtrzymywana bez wysiłku, to musiałyby być znacznie mniejsze kwoty, natomiast nieporównanie bardziej skuteczne.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo kraju przed inwazją obcych warto pamiętać, że to zależy tylko względnie, a nie bezwzględnie od liczba osób lub wielkości sił, i że, jeśli każdy kraj zmniejszy siły wojny w tej samej proporcji, zabezpieczenia pozostaną niezmienione. Umowy międzynarodowa mająca na celu ograniczenie do minimum siły wojennych, które, biorąc pod uwagę obecnie nadal niedoskonałe kształcenia mas, jest absolutnie niezbędna, zatem, wydaje się być pierwszym etapem w celu racjonalnego kierunku zmniejszenia siły hamującej ludzki ruch.
Na szczęście istniejące warunki nie mogą trwać w nieskończoność, nowy element zaczyna dochodzic sam. Zmiana na lepsze jest bliska, ja teraz staram się pokazać, co według moich pomysłów będzie pierwszym postępem w kierunku ustanowienia pokojowych stosunków między narodami i przez co oznacza, że w końcu zostanie zrealizowane.
Wróćmy do wczesnego początku, kiedy prawo silniejszego był jedynym prawem. Światło rozumu jeszcze nie zapłonęło, a słaby był całkowicie na łasce silnego. Słaby osobnik zaczął uczyć się, jak się bronić. Skorzystał z maczugi, kamienia, włóczni, procy lub łuku i strzały i w miarę upływu czasu zamiast siły fizycznej inteligencja stał się głównym czynnikiem decydującym w walce. Dzikiej charakter stopniowo zmiękczony przez przebudzenie szlachetnych uczuć i tak, niepostrzeżenie, po wiekach ciągłego postępu doszliśmy z brutalnej walki bezmyślnego zwierzęcia do tego co nazywamy "cywilizowaną walką", w której walczący uściskują dłonie, rozmawiają w przyjazny sposób, palą w przerwach cygara, gotowi na sygnał zaangażować się ponownie w śmiertelny konflikt. Niech pesymiści mówią co im sie podoba, tutaj jest absolutny dowód wielkiego i satysfakcjonującego postępu.

Ale teraz, co jest kolejnym etapem w tej ewolucji? Nie pokój, jak na razie, w dowolny sposób. Kolejną zmianą, która powinna naturalnie wynikać z najnowszych osiągnięć powinna być ciągłe zmniejszająca się liczba osób biorących udział w bitwie. Będzie jedno urządzenie o szczególnie wielkiej sile, ale tylko kilka osób będzie wymagane do jego obsługi. Ta ewolucja przyniesie więcej i więcej w wysokiej pozycji urządzeń lub mechanizmów z najmniejszą ilością osób jako elementu walki i absolutnie nieuniknioną konsekwencją tego będzie rezygnacja z dużych, niezdarnych, powolnych i nieposłusznych jednostek. Największa możliwa prędkość i maksymalna szybkość dostawy energii przez urządzenie wojny będzie głównym celem. Utrata życia stanie się mniejsza i mniejsza, a na końcu, liczba osób zmniejszy się na stałe, tylko maszyny będą spotkały się w konkursie bez rozlewu krwi, narody będą po prostu zainteresowanymi, ambitnymi widzami. Gdy ten szczęśliwy warunek zostanie zrealizowany, zostanie zapewniony pokój. Ale bez względu w jakim stopniu perfekcji szybko-ogniowych pistoletów, armat o wysokiej mocy, wybuchowych pocisków, torpedowców lub innych narzędzi wojny, które mogą być wzniesione, bez względu na to jak destrukcyjne mogą być stworzone stan ten nie będzie nigdy osiągnięty przez taki rozwój. Wszystkie te narzędzia wymagają ludzi do ich funkcjonowania; mężczyźni są niezbędnymi częściami maszyn. Ich celem jest zabijać i niszczyć. Ich siła tkwi w ich zdolności do czynienia zła. Tak długo, jak ludzie spotykają się w walce, będzie rozlew krwi. Rozlew krwi zawsze podąża za barbarzyńską pasją. Aby przełamać tego ostrego ducha, musi nastąpić radykalne odejście, musi zostać wprowadzona zupełnie nowa zasada , coś, co nie istniało nigdy wcześniej w wojnie- zasada, która w przekonujący, nieunikniony sposób obróci bitwę w zwykły spektakl, zabawę, konkurs bez utraty krwi. Aby doprowadzić do tego wyniku mężczyźni muszą zostać pominięci: maszyna musi walczyć z maszyną. Ale jak osiągnąć to, co wydaje się niemożliwe? Odpowiedź jest dość prosta: stworzyć maszynę zdolną do działania, jakby to była część człowieka - nie jedynie mechaniczna inwencja zawierająca dźwignie, śruby, koła, sprzęgła, i nic więcej, ale maszyna urzeczywistniająca wyższą zasadę, która będzie mogła wykonywać swoje obowiązki tak, jakby miała inteligencję, doświadczenie, rozsądek, umysł! Wniosek ten jest wynikiem moich przemyśleń i obserwacji, które były rozbudowywane przez praktycznie całe moje życie, a teraz w skrócie opisuję, jak doszedłem do osiągnięcia tego, co na początku wydawało się marzeniem nie do zrealizowania.

Dawno, dawno temu, kiedy byłem chłopcem, byłem dotknięty osobliwym kłopotem, który wydaje się wystepować ze względu na nadzwyczajną pobudliwość siatkówki. To było pojawianie się obrazów, które z wytrwałością, zniekształcały wizję realnych przedmiotów i kolidowały z myślami. Kiedy słowo było do mnie powiedziane, obraz obiektu, który je wyznaczał ukazywał się wyraźnie przed moimi oczami i wiele razy niemożliwym było powiedzenie czy obiekt, który widziałem był prawdziwy czy nie. To spowodowało wielki dyskomfort i niepokój, i starałem się uwolnić od uroku. Ale przez długi czas próbowałem na próżno i nie udawało się jak nadal wyraźnie sobie przypominam, aż miałem około dwunastu lat, kiedy po raz pierwszy udało mi się, przez wysiłek woli odpędzić obraz, który się przedstawiał. Moje szczęście nigdy nie będzie tak pełne, jak to było wtedy, ale niestety (jak myślałem w tamtym czasie), stary problem powrócił, a wraz z nim mój niepokój. Tutaj było tak, że obserwacje do których sie odnoszę rozpoczęły sie. Zauważylem, a mianowicie, że gdy obraz obiektu pojawił się przed moimi oczami widziałem coś, co przypomniało mi o nim. W pierwszych przypadkach myślałem, że to jest czysto przypadkowe, ale szybko przekonałem sięże tak nie było. Wrażenie wizualne świadomie lub nieświadomie otrzymywane zawsze poprzedzało pojawienie sie obrazu. Stopniowo pojawiły się we mnie pragnienie, aby dowiedzieć się, za każdym razem, co powodowało, że obraz sie pojawiał, i zaspokojenie tego pragnienia szybko stało się koniecznością. Nastepną obserwacją którą zrobilem było, że tak jak te obrazy nastepowały w wyniku czegoś co widziałem, myśli które począłem zostały zasugerowane w podobny sposób. Ponownie, przeżyłem to samo pragnienie, aby znaleźć obraz, który spowodował myśli, a to szukanie pierwotnego wrażenia wizualnego szybko urosło do drugiej natury. Mój mózg stał się automatyczny, jak to było i w ciągu lat ciągłej prawie nieświadomej wydajności, nabyłem zdolność lokalizacji za każdym razem i z reguły natychmiast wrażenia wizualnego, które rozpoczynało myśl. Nie jest to wszytsko. Nie było to długo przed tym, gdy miałem świadomość, że również wszytskie moje ruchy były powodowane w ten sam sposób i tak poszukiwania, obserwacje i weryfikacje, nieustannie z roku na rok, przez każdy czyn i każdą moją myśl, wykazywałem i to codziennie ku mojej absolutnej satysfakcji, że jestem automatem, obdarzonym mocą ruchu, który jedynie reaguje na bodźce zewnętrzne uderzające w moje narządy zmysłów poruszające odpowiednio myśli i ruchy. Pamiętam tylko jeden lub dwa przypadki, w całym moim życiu, w których nie byłem w stanie zlokalizować pierwszego wrażenie, które wywołało ruch czy myśli, a nawet sen.
Obrazek
Fig.2 Pierwszy praktyczny teleautomaton
Z tymi doświadczeniami naturalne było, że dawno temu, wpadłem na pomysł skonstruowania automatu, który mechanicznie reprezentowałby mnie, i który odpowiadałby, jak ja sam, ale oczywiście w znacznie bardziej prymitywny sposób, na wpływy zewnętrzne. Taki automat widocznie musiał mieć siłę napędową, organy służące do poruszania się, organów sterujące oraz jeden lub więcej wrażliwych narządów tak dostosowanych, aby być pobudzanymi bodźcami zewnętrznymi. Ta maszyna będzie, dowodzę, wykonywać swoje ruchy na wzór żywej istoty, bo będzie miała wszytskie główne wlaściwości mechaniczne lub elementy takie same. Jest jeszcze możliwości wzrostu, rozmnażania, a przede wszystkim umysł, który będzie chciał uczynić model kompletnym. Ale wzrost nie jest konieczny w tym przypadku, ponieważ maszyna może być produkowana w pełni-wyrośnięta, że tak powiem. W odniesieniu do zdolności do rozmnażania, może również być pominięte w rozważeniu, w modelu mechanicznym oznacza po prostu proces produkcji. Czy automat jest z krwi i kości, czy z drewna i stali, nie ma większego znaczenia, pod warunkiem, że może wykonywać wszystkie obowiązki wymagane od niego jak od inteligentnej istoty. Aby to zrobić, trzeba było mieć element odpowiadający umysłowi, który miałby wpływ na kontrolę wszystkich ruchów i czynności i powodować działania w każdym nieprzewidzianym wypadku, który mógłby zaprezentować się wiedzą, rozumem, osądem i doświadczeniem. Ale ten element mogłem wcielać w nim przez przekazywanie do niego mojej inteligencji, mojego rozumowania. Więc ten wynalazek wyewoulował, więc nowa sztuka powstała, dla której została zasugrowana nazwa "telautomatics", co oznacza sztukę kontrolowania ruchów i działań odległych automatów.
Obrazek
Fig.3 -Rys.. 3. - Eksperyment w celu zilustrowania dostarczania energii elektrycznej za pośrednictwem jednego przewodu bez powrotu.

Notka do Fig.3 : Zwykła żarówka, związane z jednym lub obydwoma jej zaciskami z drutem tworzącym górny swobodny koniec cewki jak na fotografii, jest oświetlana przez drgania elektryczne przekazywane do niej przez cewkę z elektrycznego oscylatora, który pracował tylko z jedną piąta jednego procenta z jego pełnej mocy.

Zasada ta była wyraźnie stosowana do wszelkiego rodzaju maszyn, które poruszają się na ziemi lub w wodzie lub w powietrzu. Stosując ją praktycznie po raz pierwszy wybrałem łódź (patrz ryc. 2). Akumulator umieszczony w niej zapewniał silę napędową. Śmigło napędzane silnikiem, reprezentowało narząd ruchu. Ster, kontrolowany przez inny silnik również napędzany przez akumulator, zajmował miejsce narządów kierujących. Jeśli chodzi o narządy wrażliwe, oczywiście pierwszą myślą było wykorzystanie urządzenia czułego na promieniowanie świetlne, jak komórek selenu, reprezentujących ludzkie oko. Ale po bliższym śledztwie odkryłem, że ze względów doświadczalnych i innych trudności nie można dokonywać zadowoalającej kontroli automatonu za pomocą światła, promieniowania cieplnego, fal Herca lub promieniowania wogóle, to znaczy, zaburzeń, które przechodzą w przestrzeni w linii prostej. Jednym z powodów było to, że każda przeszkoda pochodząca między operatorem i automatonem może zostawić je poza jego kontrolą. Innym powodem jest to, że wrażliwe urządzenie reprezentujące oko musiałoby być w określonym położeniu w stosunku do odległego urządzenia sterującego, a ta konieczność narzuci duże ograniczenia w kontroli. Jeszcze innym, bardzo ważnym powodem było to, że za pomocą promieni, to byłoby trudne, jeśli nie niemożliwe, aby dać automatowi funkcje indywidualne lub cechy odróżniające go od innych urządzeń tego typu. Oczywiście automat powinien odpowiadać jedynie na indywidualne wezwani, jak człowiek reaguje na imię. Takie rozważania doprowadziły mnie do wniosku, że przyrządy wrażliwe maszyny powinien odpowiadać uchu, a nie do oku człowieka, w tym przypadku jej działanie mogloby być sterowane niezależnie od przeszkód leżących pomiędzy, bez względu na jego położenie w stosunku do odległej aparatury kontrolującej i na końcu, ale nie mniej ważne, zostanie gluchym i obojętnym jak wierny sługa na wszystkie wezwania poza jego mistrzem. Spełnienie tych wymogów jest konieczne do użycia w kontroli automatonu, zamiast światła lub innego promieniowania, fal lub zakłóceń, które rozchodzą się we wszystkich kierunkach w przestrzeni jak dźwięk lub, które poruszają się drogą najmniejszego oporu jednak zakrzywioną. Osiągnąłem wynik mający na celu za pomocą obwodu elektrycznego umieszczonego w łodzi i regulacji lub "dostrojenia", dokładnego do drgań elektrycznych prawidłowego rodzaju przesyłanych do niego z odległego "oscylatora elektrycznego". Układ ten, w odpowiedzi, jednak słabej do przesyłanych wibracji, poruszany magnesami lub innymi urządzeniami, za pośrednictwem których kontrolowane było przemieszczanie śmigła i steru, a także działanie wielu innych urządzeń.
Przez prosty sposób opisujący wiedzę, doświadczenie, osąd- umysł, że tak powiem- na odległość operator został zawarty w tej masynie, która dostała w ten sposób możliwość poruszania się i wykonywanie wszystkich operacji z rozumem i inteligencją. To zachowywało się tak jak osoba z zawiązanymi oczami poruszająca się ze wskazówkami otrzymywanymi przez ucho.
Obrazek
Fig.4- Eksperyment ilustrujący transmisję energii elektrycznej przez ziemię bez przewodu.
Nota do rys. 4- Cewka pokazana na fotografii posiada dolny koniec lub złącze/ zacisk podłączone do ziemi i jest dokładnie dopasowane do wibracji odległego oscylatora elektrycznego. Lampa zapalana jest niezależną pętlą drutu, wzbudzaną przez indukcję z cewkę pobudzaną przez elektryczne drgania przenoszone na nią poprzez ziemię z oscylatora, który pracował tylko z pięioma procentami z jego pełnej mocy.

Automatony zbudowane do tej pory "pożyczały umysł", że tak powiem, każdy stanowił zaledwie część odległego operatora, który przekazywał do nich swoje inteligentne rozkazy; ale ta sztuka jest zaledwie początkiem. Mam zamiar pokazać, co jednak może sie teraz wydawać niemożliwe, wymyślenie automatonu, który ma swoje "własne zdanie" i rozumiem przez to, będzie on w stanie niezależnie od operatora w pelni pozostawiony sobie, wykonywać w odpowiedzi na czynniki zewnętrzne wpływające na jego wrażliwe narządy, wiele różnych działań i czynności jak gdyby miał inteligencję. Będzie w stanie podążac za wytyczonym kursem lub słuchać rozkazów zleconych duzo wcześniej; będzie w stanie rozróżniać to co powinno i to czego nie powinno robić i wykonywać doświadczenia lub inaczej, rejestrować wrażenia, które zdecydowanie wpłyną na jego dalsze działania. W rzeczywistości, stworzyłem już taki plan.

Obrazek
Fig 5- Fotograficzny widok cewek reagujących na drgania elektryczne.

Notka do rys.5- Zdjęcie przedstawia szereg zwojów, różnie dostosowanych i odpowiadających na drgania przenoszone na nie po ziemi z elektrycznego oscylatora. Duża cewka rozladowująca silnie, jest dostrojony do podstawowej wibracji, czyli pięćdziesięciu tysięcy na sekundę, dwie większe cewki pionowe dwukrotnośc tej liczby; mniejszy biały kabel cewki do czterokrotnej wartości i pozostałe małe cewki do wyższych tonów. Wibraje wytwarzane przez oscylator, były tak intensywne, że zauważalnie wpływały na małą cewkę dostrojoną dostrajając ją do dwudziestosześcio razy wyższych tonów.

Mimo, że ten wynalazek wymysliłem wiele lat temu i wyjaśniałem go moim gościom bardzo często podczas moich pokazów laboratoryjnych, dopiero znacznie później, długo później po udoskonaleniu go, stał sie znany, naturalnie wystarczająco, dał powód do wielu dyskusji i sensacyjnych doniesień. Ale prawdziwe znaczenie tej nowej sztuki nie było przez wiekszość rozumiane, nie było wielkiej siły podstawowej uznawanej zasady. Jak mogłem sądzić z licznych komentarzy, które się pojawiły, wyniki które uzyskałem zostały uznane za całkowicie niemożliwe. Nawet nieliczni, którzy byli skłonni przyznać, praktyczność wynalazku widzieli w nim automobilną torpedę, która mogłaby być stosowana w celu wysadzenia statków wojennych, z wątpliwym sukcesem. Ogólne wrażenie było takie, że rozważałem proste kierowanie takiego okrętu za pomocą promieniowania Hertza. Istnieja torpedy sterowane elektycznie za pomocą przewodów i istnieją sposoby komunikacji bez przewodów i to wyżej było oczywiście jasnym wnioskowaniem. Gdybym nie osiągnął niczego więcej niż to, powinienem zrobić rzeczywiście małe udoskonalenie. Ale sztuka, którą rozwinąłem nie przewiduje jedynie zmiany kierunku poruszania się okrętu; daje sposób absolutnej kontroli, pod każdym względem, wszystkich niezliczonych translatorów ruchu, jak również działania wszystkich narządów wewnetrznych, nie ważne jak wielu, zindywidualizowanych z automatonem. Zarzuty stwierdzają, że w kontrolę automatonu mogą ingerować ludzie, którzy nawet nie marzą o wspaniałych wynikach, które mogą być osiągnięte z wykorzystaniem elektrycznych drgań. Świat porusza się powoli, a nowe prawdy są trudne do zauważenia. Oczywiście, przez zastosowanie tej zasady, ramię do ataku, tak samo jak i obrony może być zapewnione, destrukcja wszystkiego większego jako zasada ma zastosowanie do statków, łodzi podwodnych i statków powietrznych. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń co do ilości materiału wybuchowego, który może przenosić i w odległość, przy której można go uderzyć, a porażka jest prawie niemożliwa. Ale siła tej nowej zasady nie w całości leży w jego destrukcyjności. Jego pojawienie wprowadza do walki element, który nigdy wcześniej nie istniał- maszyna walcząca bez mężczyzny jako środka ataku i obrony. Ciągły rozwój w tym kierunku, musi w końcu uczynić wojnę konkursem maszyn bez mężczyzn i bez utraty życia- stan, który byłby niemożliwy bez tego nowego wyjścia, a który, moim zdaniem, musi być osiągnięty jako wstęp do trwałego pokoju. Przyszlość, albo potwierdzi, albo obali te poglądy. Moje pomysły w tym temacie zostały wysunięte z głębokim przekonaniem, ale w pokornej duszy.

Obrazek
Fig. 6- Fotograficzny widok istotnych części elektrycznego oscylatora stosowanego w opisanych doświadczeniach

Ustanowienie stałych pokojowych stosunków między narodami będzie najskuteczniej zmniejszać siłę opóźniającą ludzką masę i byłoby najlepszym rozwiązaniem tego wielkiego problemu ludzkości. Ale czy marzenie o powszechnym pokoju zostanie kiedykolwiek zrealizowane? Miejmy nadzieję, że tak. Kiedy wszystkie ciemności zostaną rozproszone w świetle nauki, kiedy wszystkie narody połączą się w jeden, a patriotyzm będzie tożsamy z religią, kiedy powinien być jeden język, jeden kraj, jeden koniec, to marzenie stanie się rzeczywistością.

artykuł w wersji angielskiej: http://www.pbs.org/tesla/res/res_art09.html

źródło:
http://teslamistrzblyskawic.blogspot.de ... nergy.html
obydwa wpisy @ bezimienna

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 lut 2019, 19:08 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
nie powielam nic nowego,
Człowiek FENOMEN,
są tu i teraz tacy,ale mordki mają ciut zamknięte
no tak,czasy się zmieniły,technologie przejęte za bezcen
albo za trupa "w każdej szafie co coś gada " :)

ale Nikola tylko liznął tematy

BARDZO mi sie podoba wpis Kolegi @X-Men
kult-saturna-uwiezieni-w-szescianie-t15194-30.html#p213943

punkt trzeci jest wejściem i wyjściem,na teraz-bo to się zmienia i te qwy robią takie manewry że glowa mała
,
Nikola Tesla - ostatnia rozmowa - pełny dokument lektor PL
phpBB [video]

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group