Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 20 lis 2019, 9:48

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

Witam. Nie ma tu takiego tematu, bynajmniej jest inny, o polskiej muzyce, ja jednak rzucam okiem ostatnio na to co jest serwowane milionom ludzi szczególnie młodych. No i tak o to mamy youtube, który jest kopalnią przykładów. Swoją drogą, portal youtube to chyba wielki błąd illuminati i agend, strzelili sobie w stopę :mrgreen:
Chciałbym by był tu poruszany problem symbolizmu, układy choreograficzne, ruchy w tańcu itp. Wiele z tych banałów jest symboliką. Być może ktoś młody, zahartowany w muzyce zobaczy ten temat i otworzy szerzej oczy na to co jest serwowane.

Na początek, teledysk, który jest teraz na topie i słucha go i ogląda wiele milionów ludzi.
phpBB [video]

Analiza teledysku jest dosyć trudna, raczej powinni to robić bardziej kumaci w tej dziedzinie ode mnie na tym forum nie mniej jednak pozwolę sobie na to. Timbaland który jest producentem, reżyserem, DJ'em, raperem robi w USA niesamowitą karierę, co za tym idzie bogactwo i sława. Na teledysku da się zauważyć jego dziwne miny, chociaż to jest akurat koleś którego humor nie opuszcza, nie mniej jednak :
- 1:50 - SoShy i piramida na tle oka Horusa. (tak w ogóle to ma podejrzaną gębę ona)
- 2:07 - oczy Timbalanda specjalnie tak zrobione, jednak mi się wydaje że jest to symbolika
- 3:03 - Nelly Furtado i oko Horusa, ewidentna symbolika.
- 3:07 - 3:08 - Nelly Furtado i jej lewa ręka, ewidentna symbolika
- 3:55 - 3:57 - nie wydaje się wam iż nad Timbalandem jest symbolika oka Horusa ? Tak jakby chciał zadrwić z tych co już wiedzą, choć to moje odczucie.
Inne ciekawe urywki to SoShy stojąca w metrze i za nią rówież oko Horusa, światło, które też nie specjalnie byłoby potrzebne gdyby to nie byli sługusi agendy.
Sam tekst tej piosenki jest dziwny i pełen ukrytych sensów.

Zachęcam do analiz teledysków. Są już filmy, niech będą też teledyski. Wnikliwie zajmuję się już Jay-Z, Beyonce, Gagą, Rihanną, raperami, Alicia Keys i Justinem Timberlakiem.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 gru 2009, 16:24 
VIP Member
Awatar

Ja, kilka dni temu spanikowałem na głownej stronie w shoutboxie, pisząc o symbolice w dzisiejszych POP-teledyskach i podajac kilka linków do utworów Beyonce - potem zaczalem zaglebiac sie dalej i odkrylem to samo u Rihanny, Jay-Z i u naszej kochanej Lady Gagyyy.

Nie powinna nas dziwic symbolika Illuminati w teledyskach Jay-Z, Beyonce oraz Rihanny - z prostego powodu; Jay-Z jest mężem Beyonce, a Rihanne 'odkrył' i wypromował właśnie On.

Peace.

Awatar użytkownika

Jedziemy dalej.
Jay-Z feat Alicia Keys - Empire State of Mind
phpBB [video]

0:10 - chyba nie muszę tłumaczyć
0:17 - David Rockefeller. Nie rozumiem co to robi na teledysku, skoro śpiewają o wielkim mieście, skoro teledysk o wielkim mieście, to po co akurat jego nazwisko widnieje tu ? Jasna przesłanka jak dla mnie. Swoją drogą, może sponsor ich ?
0:30 - nie muszę tłumaczyć
0:35 - logo marki samochodu, nad małym m (tym górnym) jest romb, pewnie też symbolizuje oko
1:09 - ja rozumiem że statua kojarzy się z New York, ale co robi akurat tutaj na tle jej instrumentu, statua nie musze mowic ze jest symbolem masońskim
2:03 - nie wiem co to oznacza, ale również dziwne

To tak na szybko, może są jeszcze inne urywki, gdzie coś przeoczyłem.

Awatar użytkownika

saJms pisze:
Ja, kilka dni temu spanikowałem na głownej stronie w shoutboxie, pisząc o symbolice w dzisiejszych POP-teledyskach i podajac kilka linków do utworów Beyonce - potem zaczalem zaglebiac sie dalej i odkrylem to samo u Rihanny, Jay-Z i u naszej kochanej Lady Gagyyy.

Nie powinna nas dziwic symbolika Illuminati w teledyskach Jay-Z, Beyonce oraz Rihanny - z prostego powodu; Jay-Z jest mężem Beyonce, a Rihanne 'odkrył' i wypromował właśnie On.

Peace.

Jasna sprawa ;) Timbaland nakręca z Nelly , a Jay-Z z Rihanną . Jedna się wybiła i druga . Są totalnymi gwiazdami w stanach.

Swoją drogą, myślę że teledyski Gagi to każdy widział i widzi co i jak w nich jest podejrzane. Przeanalizuję jeden, góra dwa, bo w każdym teledysku jest mnóstwo symboliki. No chyba że z ostrych nudów to zajmę się większością jej pseudo twórczości.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Ślepy jestem nie widzę niczego wyraźnego w podanych miejscach - ale nie zdziwiłbym się zupełnie, bo czym mają karmić masy - małolactwo głównie, jak nie jakąś "podprogówką"?

Awatar użytkownika

Lady Gaga - Bad Romance
phpBB [video]

0:09 - te okulary są podejrzane nie uważacie ?
0:14 - oczko ?
0:17 - Nemiroff (dobra wóda hehe) ale mamy piramidkę jak widzicie na butelce, jasny symbol uważam
0:20 - 0:25 - no tak, zapomniałem że satanistyczne rytułały odbywają się w trumnach
0:34-0:35 - co to za kreacja ? symbolika
1:13 - kolczyki
1:27 - ręce, dokadniej palce ułożone w kształt piramidy, swoją drogą kilka sekund choreografii ciała, rąk, które przypominają piramidę
1:32 - piramida z dłoni, no ależ piękna choreografia :lol: ciągle powtarzająca się
1:45 - symbol masoński z ciała
1:56 - co ona ma na czole ? 3cie oko ;>
2:05 - to na pewno tylko choreografia ? ten gość może i świetnie gra, czuję że to rzeczywisty obraz tego jak to wygląda naprawdę
2:35-2:36 - fajnie, fajnie, przypomina jaszczurzy chód
2:43 - nie znam się na kotach, na gatunkach itp ale to nie jest kot, to jakiś wytwór iżynierii genetycznej, obrzydliwy jest swoją drogą
2:48 - 2:50 - znów układanie rąk w piramidę
3:02 - wow, popatrzcie na to, co to robi u niej na głowie ? symbolika !
3:21 - nie wiem co to, podejrzane, zajeżdża symboliką
3:29-3:30 - no, na bal kostiumowy się to nie nadaje, na choreografię tym bardziej, na symbolikę ? JAK NAJBARDZIEJ ;] sami spójrzcie co to przypomina
3:36 - symbolika ?
3:45 - symbolika ?
3:50 - dwa baphomety na ścianie i ten gość z 2:05 czyżby jakiś symbol ? :]
4:12 - moim zdaniem demoniczny urywek
4:14 - rytułał ?
4:32 - symbolika, rytułał
4:40 - poważna symbolika
4:47 - powszechny u Gagi symbol
4:59 - 5:06 - rytułał ?

Ta idiotka nie kryje się z tym co robi i dla kogo robi, natomiast oglądając teledysk zupełnie nie wtajemniczonemu człowiekowi w te tematy narzuca się zdanie, " o ciekawy teledysk inny niż wszystkie "
Stop lady gadzie !

Awatar użytkownika

NarajanaJane pisze:
Ślepy jestem nie widzę niczego wyraźnego w podanych miejscach - ale nie zdziwiłbym się zupełnie, bo czym mają karmić masy - małolactwo głównie, jak nie jakąś "podprogówką"?

Spoko, każdy ma swoje zdanie.
Temat założyłem nie po to by robić tu jakieś afery, czy zwrócić na siebie uwagę. Temat założyłem do dyskusji i wnikliwej obserwacji. Szanuję Twoje zdanie mimo to iż niczego nie dostrzegasz :)

Awatar użytkownika

Nie zrozum mnie źle - ja absolutnie nie neguję tego że wypatrzyłeś - wręcz przeciwnie, tylko ja nie dostrzegłem na szybkiego (przyznaję). Zaraz tę łamagę zerknę )).

Ostatnio zmieniony 14 lut 2010, 14:31 przez NarajanaJane, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Bad Romance Lady Gagi robi furrorę zapewne tak samo jak trochę już nie na czasie Poker Face, ale i na ten teledysk rzucam okiem.
Lady Gaga - Poker Face
phpBB [video]

0:02 - 0:25 - symbolika, nie pamiętam na jaki temat ale już nie jeden użytkownik youtube o niej robił analizę, w między czasie symbol oka pokazany przez Gagę
0:25 - 0:30 - nad głową symbol aureoli, dokładniej może słońca bardziej by pasował
0:34 - znak oka
2:32 - piramidy utworzone z palców
2:49 - znów znak oka

Więcej nie doszukałem się dziwnych urywków, być może jest więcej.

Awatar użytkownika

NarajanaJane pisze:
Nie zrozum mnie źle - ja absolutnie nie neguję tego że wypatrzyłeś - wręcz przeciwnie, tylko ja nie dostrzegłem na szybkiego (przyznaję). Zaraz tę pipę durną łamagę zerknę )).

Spoko. Nie mam z tym żadnego problemu :) Pozdro.

Poprostu czytając książkę wczoraj coś mnie tknęło by zaobserwować to szczegółowo i podzielić się tym. Dzielę się tu z Wami, bo narazie bliscy, znajomi czy koledzy koleżanki nie są gotowi na taki temat, odbiorą to i nic z tego nie zrobią.

Awatar użytkownika

Swoją drogą, trochę rozluźnienia tematu, byle nie na długo ;)
Ktoś sparodiował Gagę. Słowa, sceneria i wszystko - ciekawe, wcale bym się z tego nie śmiał, no ale jest to komiczne :)
phpBB [video]

Awatar użytkownika

No zarypiste)

Awatar użytkownika

Andromedan pisze:
Lady Gaga - Bad Romance

0:23 - białe,plastikowe trumny,nasuwa się trochę skojarzeń,prawda?
1:12 - oprócz kolczyka (słuchawki) widać pacyfkę na ręce ale chyba przypadkiem :D
2:10 - przegapiłeś gościa po prawej,jak dla mnie ucharakteryzowany dosyć szczególnie,po gadziemu
1:01,2:15,2:26 - w kilku miejscach postacie mają dosyć mocno zarysowane kręgi na plecach co też nadaje im gadziego charakteru,chodzące na dwóch nogach jaszczurki
3:02 - co to jest na jej głowie? wąż? nietoperz?
3:16 - wielki różaniec? :) a potem jakby się żegna
4:26 - kolejne zwierzak na jej głowie albo mam zwidy,czemu to służy?

Ogólnie nazywa się to "Bad Romance" a na teledysku widzimy jak pewna kobieta zostaje uprowadzona,znarkotyzowana,"przygotowana" i na szczególnej licytacji sprzedana w charakterze zabawki seksualnej.
Dosyć mocna definicja złego romansu. :roll:

A kot to rasa dla alergików,bez sierści,rzeczywiście dosyć upiornie wygląda i jest nawiązaniem może do Bastet.

Ach ta paranoja,ten obraz wciąga! :lol: Z tym że ktoś sobie dokładnie to zaplanował i wyreżyserował,albo wpleciono te elementy albo pod nie wszystko ustawiono żeby były w określonej kolejności.

http://www.kozaczek.pl/plotka.php?id=20521

Jeśli NWO przyspiesza w działaniach to i 'Dobra Strona Prawdy' ma szczęście:D

Od kilku tygodni w komentarzach można zobaczyć w utworach Rihanny, Lady Gaga'y, Beyonce na YouTube komentarze nawołujące do prześledzenia biegu Ich karier zawodowych, np. "[WYKONAWCA] EXPOSED" - tą akcję przeprowadziłem z Dziewczyną nawet na pudelku i kozaczku. Można powiedzieć, że od pudla wszystko się zaczęło, w momencie gdy zobaczyłem Gage w jakichś dziwnych reptilianskich ciuchach...

Pozdrawiamy.

Cytuj:
niedziela 27-12-09, czytany: 12747 razy
:shock:

Chyba powinniśmy poszerzyć spektrum zainteresowań :lol:

albo m-u-(a)sowo popularne albo elitarne :king:

Awatar użytkownika

Haha :] nie ma to jak dobra intencja 8-) oby temat robił mnóstwo halo. Następne teledyski - wkrótce ;) bo jutro sylwester, to daję sobie spokój na analizę, nie mniej jednak zapewne nie raz w telewizji (bo muszę czasem oglądać z przymusu bo poprostu ktoś inny ogląda) to może wypatrzę nowe teledyski. A już mam ze 2,3 :)

Awatar użytkownika

No cóż,na mnie dosyć mocno działa mieszanka dźwięku i obrazu w niektórych teledyskach,przez to że pokazałeś mi te to był mój ostatni szał,Bad Romance to sobie nawet na dysk ściągnąłem żeby nie zawalać łącza twoimtubem.
Z parędziesiąt razy obejrzane. :?

Awatar użytkownika

Huuysuy - kilkadziesiąt razy?!
Zawirusujesz sobie glowę niepotrzebnie, bo po co oni to robią?? Toż to fachowcy konstruują znający mechanizmy podprogowe i inne cuda, ja bym zdecydowanie odradzał tak intensywne obserwacje..

Sam się wściekam kiedy niechcący gdzieś z maglowego radia-sradia wsączy się jakiś pop badziew i łapię się na tym, że on wcale się łatwo nie chce "odkleić".

Pozdro

Awatar użytkownika

Są to rzeczy czasami silniejsze ode mnie,jedne rzeczy tak na mnie nie działają a inne np. jakiś utwór potrafię sobie celowo zapętlić żeby grał w tle.
Aż do przesycenia które następuje w miarę szybko przy moim tempie,zazwyczaj.
Zdając sobie sprawę z tego że ktoś to tak a nie inaczej ułożył.

Więc jak trafisz na kogoś kto ma włączoną muzykę w komputerze albo czymś takim i ciągle leci to samo to będę ja,nie spotkałem się z nikim kto też miałby taką przypadłość. :P

huuysuy pisze:
... Więc jak trafisz na kogoś kto ma włączoną muzykę w komputerze albo czymś takim i ciągle leci to samo to będę ja, nie spotkałem się z nikim kto też miałby taką przypadłość. :P

Mnie też się to zdarza (przytrafia) :) od czasu do czasu oraz do czasu aż się znudzi ale zazwyczaj szybko.

Awatar użytkownika

Nie, nie jesteście z tym sami - ja osobiście widzę to jako "kałużę" do przeskoczenia i hop, ale znam dobrze osoby które muszą loopować utwory, maglować jak w sokowirówce. Oby jak najrzadziej Mc D. Gaga i inne Feele/Rihanny - to jest energetyczny wampir - profesjonalista w swoim fachu po obróbce - jak brylant.

Awatar użytkownika

hehe, mam dokladnie to samo, potrafie jednej piosenki słuchać jeden, dwa dni, ostatnio odkrywam różne stare dobre klasyki np. lou reed perfect day, u2, cranberries ...

Awatar użytkownika

Oj. :D Uważajcie bo jeszcze ktoś nas zdiagnozuje.

Awatar użytkownika

huuysuy pisze:
Oj. :D Uważajcie bo jeszcze ktoś nas zdiagnozuje.

Jako wariatów ? :D Dla mnie bomba.
Ja zazwyczaj słuchając muzyki tego typu o której robię tutaj halo nie doszukiwałem się sensu słów, bo ładnie zostały napisane, muzyka gra i fajnie jest - kawałek leży w uchu.
Ale teraz np. Morning After Dark, wyżej przeanalizowany przeze mnie... słowa SoShy mówią " I gotta little secret for ya - I never see when comes the night " z czym mi się to kojarzy ? obsesja oświeceniem ? Czy zwykły tekścik, bo o... pasuje do tytułu i tematyki piosenki. Sporo zwrotów które są serwowane w kawałkach które idą na cały świat ludzie bawią się przy nich - mają informację, sługusy podkreślają komu służą.

Awatar użytkownika

Gorzej jak się wezmą za hospitalizację ale to raczej oczywiste.

Tekst,zwłaszcza obcojęzyczny,jest na trzecim miejscu,wcześniej docierają do nas melodia i obrazki z teledysku.

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

a propos jaya z i jego teledyskow - te ostatnie sa wrecz przesycone wredna symbolika. az sie dziwie, ze nikt jeszcze nie zamiescil klipu do 'run this town', na temat ktorego nawet srednio zorientowani ludzie zaczeli robic szum ze cos chyba jest nie tak, a na youtube az roi sie od roznego typu filmow wyjasniajacych o co w tym wszystkim chodzi.
phpBB [video]

ciekawa jest tez zwrotka kanyego - backmasking - slychac wyraznie, ze world war will be back, i cos jakby obama, plus rozne dziwne rzeczy.
bardzo niedawno wyszedl nowy klip jaya:
phpBB [video]

przez wieksza czesc ma za soba swiatla wygladajace jak cos na ksztalt aureoli, pojawiajace sie na chwile, niedostrzegalne w tv (dostrzegalne dla podswiadomosci ;) obrazy (polecam 3:39),co chwile pojawiaja sie jakies czaszki etc po obejrzeniu raz, w calosci, autentycznie chce mi sie mowiac wprost zygac.
swoja droga jestem ciekawy, czy wie ktos z was o co moze chodzic z tymi plonacymi pilkami?

ps. przepraszam za ewentualna nieskladnosc tudziez niejasne wyrazanie niektorych mysli, jest 6:40 a ja dopiero ide spac ;)

kto nie jest poeta.

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

na pewno do elity naleza lady gaga przypomnijcie sobie niedwną wizyte u krolowej angli czyli gada jak byla ubrana lady gaga wczerwona suknie rytualna czerwona suknie i oczy zrobione na gada (reptilian) i jej sklon wobec krolowej gdzie inni podawali tylko sobie ręce a jay-z i jego laska tez naleza do elita w kolko pokazuja piramidy i znaki rękoma i raper "nas" jak wielu innych :shock: i mci co nie wiedza to ich wielbia tylko pytanie za co i po co ???prawdziwi muzycy zostali zamordowani przez elite tacy jak tupac shakur , big notorious, elvis, marlin monroe i wielu ktorzy dopiero sie wybijali ale nie robili teledysków kodowanych

mnie uderzyły motywy picia krwi morda perkusisty umalowana krwią (chyba że to kibic naszej reprezentacji)ociekające krwią ściany i młotek krew leją na czaszke składając ofiare szatanowi krew wylewa im się z buciorów i ścieka z ust bo ją piją -stoi za tym" władca tego świata"

Awatar użytkownika

He he

Lady Gada!

:lol:

Awatar użytkownika

W "Run This Town" mamy pokazaną jakąś "ludową" rewolucje.
Rihanna "w żałobie",robi klasyczny znak trójkąta albo wymachuję rączką co kojarzy się zamawianiem piwa (jeśli ktoś rozumie aluzje).

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]