Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 maja 2020, 14:54

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Lubie sobie czasami posluchac takich old school'owych kawalkow, az znalazlem piosenke bodajze z lat 80, takie ''ziolko'' :mrgreen:

phpBB [video]

pelno piramid, na niebie, motyle, ladnie naszych ojcow szprycowali ;)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 20 mar 2012, 18:44 
VIP Member
Awatar

Entered Apprentice * 1st Degree

Witam jestem tutaj nowy i to mój pierwszy post. Zainteresowała mnie Wasza konwersacja, otóż od pewnego czasu odkryłem zainfekowanie tym całym syfem przemysł muzyczny, przypadkiem w internecie. Bo otóż nigdy nie lubiłem oglądać mtv czy innych stacji muzycznych, a moje horyzonty muzyczne nie są aż tak szerokie. Bo poza słuchaniem Metalliki, Megadethu, Maidenów, Kazika, Urszuli Kasprzak czy muzyki klasycznej, oraz muzyki filmowej z Ojca Chrzestnego i Noce i Dnie to moja muzyka się kończy :) Ale otóż do rzeczy, widzę, że głęboko siedzicie w temacie, przeczytałem go całego i cały czas mnie nurtuje jedna rzecz. Jak wiadome, Metallica osiągnęła same szczyty, jeżeli chodzi o scenę rockowo metalową, mimo że nigdy u nich jakoś się nie dopatrzyłem jakiś illuminati czy masońskich symboli, to mimo wszystko cały czas zastanawia mnie czy nie mają coś z nimi wspólnego, tak samo Iron Maiden. Bo nie daje mi to spokoju i cały czas mnie dręczy, więc pomyślałem że może Wy mi pomożecie. Jedynie o Megadeth jestem spokojny, bo wiem że jego teksty zawsze były mocno polityczne, nie osiągnął także nigdy takiej sławy jak Metallica czy Iron Maiden, a nawet co mnie kiedyś zaskoczyło, nie wiem czy kojarzycie kawałek A tout le monde i pierwszy teledysk do tego, co rzekomo MTV zakazało, bo niby nawoływał do popełniania samobójstwa przez ludzi, a z drugiej strony przecież powinno być to na rękę illuminati. Przynajmniej z ich punktu widzenia. Zaś jednak teksty Rudego zawsze mocno krytykowały obecną sytuację, a ostatnie kawałki wręcz napiętnują to, chociaż by taki tytułowy Endgame, gdzie bez ogródek mówi się o niewolnictwie ludzkim, o chipie pod skórą itd. Liczę na Waszą pomoc i chętnie będę brał udział w dyskusji na ten nurtujący mnie temat, w którym siedzę już trochę i wszystkie strony wertuje i coraz bardziej poszerzam wiedzę, choć czasem jak o tym myślę sam w łóżku to mnie przeraża, ale lepiej być świadomym niż głupim i nieświadomym. Pozdrawiam Was :) A tutaj na koniec coś anty illuminati ;)

phpBB [video]

Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

tak się zastanawiam...

phpBB [video]

wdzięczna piosenka ..wpada w ucho...

tylko jakiś ten tekst taki... hymm "We are the people that rule the world
A force running in every boy and girl.." + dziwaczna symbolika teledysku... zombie wstają z grobu i udają się na imprezę..po drodze zostają obdarowani czaszką którą dostają z rąk kapłanki..a na koniec widzimy ich trupy..
sama nazwa "Empire Of The Sun" wydaje mi się dość znamienna... czyzby kult solarny? ;)
no ale może to tylko moje paranoje...a niech tam :D

Awatar użytkownika

phpBB [video]

Awatar użytkownika

phpBB [video]

nic dodać, nic ująć.. :shock:
phpBB [video]

http://radtrap.wordpress.com/2012/06/15/propaganda-panstwa-policyjnego-w-teledysku-no-church-in-the-wild-jaya-z/#more-9347

phpBB [video]

Pozwolę sobie przeanalizować (straszny według mnie) utwór Jaya-Z, Kanyego Westa. Ktoś chyba musi to zrobić, bo przecież nasz cudowny Jay-Z to taka perełka w świecie Illuminati. :tak:

Cytuj:
Ludzkie istnienia są pospólstwem
Czym jest pospólstwo dla króla?

Kim jest król w tekście? Nie mam pojęcia. Nie śmiem wątpić, iż chodzi tutaj tylko i wyłącznie o pokazanie mniejszości zwykłego człowieka, a potęgi jednego króla (bądź człowieka będącego na samym szczycie piramidy)

Cytuj:
Łzy na podłodze w mauseoleum
Plamy krwi na drzwiach koloseum
Kłamstwa na ustach księdza
Święto dziękczynienia uważane za ucztę

To wygląda jak rytuał satanistyczny, okultystyczny. Moją uwagę zwracają łzy, plamy krwi i zakłamany ksiądz - obraz księdza powinnien być przedstawiony w dobrym świetle, w tekście ten ksiądz może oznaczać po prostu typa odprawiającego rytuał (ach, te uśmiechy Illuminatów)

Cytuj:
Tylko doktorzy to zrozumieją, ukrywam się przed policją
Bo siedzenia są w kokainie
Całe białe jakbym wszystko wybielił
Razem z dziewczyną dilera.
Zastanawiam się czy modlitwa dociera do Boga

Mnie się to tylko z Michaelem Jacksonem kojarzy, bielactwem, tym całym doktorkiem, aferami nakorykowymi i nierealną wiarą Michaela w wygranie walki z tym całym bagnem

Cytuj:
Sokrates pytał "Czyich błędów wy wszyscy poszukujecie?"
Wszystko dla Platona, jestem tutaj strasznie bogaty, wiem, że słyszycie jak się do was skradam

Skrada się, skrada. Wszyscy to widzą, nawet słyszą.

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Teraz ogromny btw. Na początku tekstu jest mowa o Bogu, następnie o Jezusie, który rzekomo był stolarzem (w tekście: Jezus był stolarzem), na końcu "Styl Hova jest jak Duch Święty" - w mojej głowie rysuje się trójkąt, sami pomyślcie, dlaczego..

Cytuj:
Żyję przy Tobie, (przez) pożądanie
Stoję przy Tobie, idąc przez ogień
Twoja miłość jest moim Pismem Świętym
Przepuść mnie przez Twój szyfr

Pożądanie jest ważne wśród satanistów, oni nie patrzą na to, czy coś wypada lub nie. Robią to, na co mają ochotę i to, jaką mają w danej chwili potrzebę. Śmierdzi mi to Biblią Szatana, LaVeya. Ogień oznacza siłę, każdy to wie. Stoję przy Tobie z tym ogniem, mam nad Tobą władzę, człowieczku. Porównanie miłości ślepo wierzącego człowieka do Pisma Świętego jest trochę.. dziwne, ale niech będzie.

I najważniejsze!

Cytuj:
Przepuść mnie przez Twój szyfr!

Nie poznasz tego szyfru, musisz zostać ogłupiony, rozczepiony i zmanipulowany, by wiedzieć jak poruszać się na tym chorym świecie. Jak zwykle w mojej głowie widzę tylko taką maszynę, która ogłupia ludzi wrzucając ich na taśmę produkcyjną - chora wyobraźnia.

Cytuj:
Kokaina na skórze na jej czarnych plecach tworzy linię jak u zebry
Nazywam to gorączką z dżungli
Nie będziesz kontrolować trójkąta

Kokaina jest biała, a czarne plecy są czarne, czyli mamy kolor czarny i biały, charakterystyczna plansza do gry w szachy, narkotyki..
Nie będziesz kontrolować trójkąta, to trójkąt będzie kontrolował Ciebie, więc uważaj!

Cytuj:
Uformowaliśmy nową religię
Żadnych grzechów tak długo aż mamy pozwolenie
I oszukiwanie jest jedynym przestępstwem

Uformowali religię? Uformowali? Mają nasze pozwolenie? Pozwalamy im na to! Oszukują? Oszukują, wszystko jasne.

Cytuj:
Więc nigdy nie pieprz nikogo nie mówiąc mi o tym

Kontrolowany seks?! Nie, to już przesada!

Cytuj:
Słońce wschodzi, piąta rano, zastanawiam się czy taksówki jeżdżą o tej porze?

Piąta rano, to chyba jest liczba 5, tak?

Cytuj:
Dwa tatuaże, jeden głosi "Żadnych przeprosin"
Inny "Miłość jest przeklęta przez monogamię"

Boję się tego, dlatego nie wiem jak to opisać.

Cytuj:
To coś czego pastor nie głosi
To coś czego nauczyciel nie może nauczyć
Kiedy umrzemy, nie zabierzemy ze sobą tych wszystkich pieniędzy
Ale możemy je wszystkie wydać bo ból nie jest tani
Głoście

Wiedza, której nie poznasz w szkole, w kościele, w domu, w sklepie - nie dla Ciebie, niewtajemniczona istoto! Live fast, die young. No i oczywiście głoście, bo jakże by inaczej?

Jeśli zinterpretowałam coś źle, to bardzo Was przepraszam. Jestem mało "wtajemniczona".

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Załadowane symboliką i przedstawione w ciekawy sposób- polecam obejrzeć.

phpBB [video]

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Bardzo mi się spodobał film o który wkleił angelrage
Ok zabawmy się, spróbujmy rozmontować tą symbolike klatka po klatce. :nauka:
Odrazu mówie że będe się starał traktować to tak jak mogli to rozumieć ludzi robiący ten film. Co niekoniecznie może zgadzać się rzeczywistością. Pomimo że większość symboli jest dośc wymowna to nie znaczy że ktoś nie mógł by zinterpretować tego inaczej. A niektóre elementy mogą wydawać wam się na wyrost ale grunt do dobra zabawa.

Osobiście to traktuje to jako dobrą zabawe z której można się czegoś nauczyć. A i może komuś też się przyda.
Będe strał się coś codziennie coś dodawać. Z góry przepraszam za błęd i odrazu mówie że ewentualne poprawki merytoryczne jak i nowe pomysły będe dodawał stopniowo ;)
Jak ktoś chce to może się przyłączyć, Bo szykuje się fajna zabawa :)

Zaczynamy

Czołówka

0:20 - Widzimy ręce pokryte łuskami można tylko się domyslać i kto to może być.
Reptilianie, Szatan. Na lewej łąpie widać sygnet(nie, zwyczajny pierścień). Sygnetu używa się do pieczętowania czy zakładania pieczęci. Druga ręka łapa nie jest pokryta krwią jak by się mogło wydawać, tylko właśnie woskiem albo lakiem w którym można użyć do pieczętowania listów czy sygnowania dokumentów.Odrazu narzuca się skojażenie do pieczęci energetycznych czy Mamony jako symbolu zła którym wszystko jest naznaczone.

Scena w Szkole

00:30 - Oczywiście jest to w której Bush jest tylko i wyłącznie marionetką która tańczy tak jak mu się zagra.
Jednocześnie nie jest to osoba od myślenia ,spiczasta czapeczka "D" "Dunce" co po polsku tłumaczy się jako idiota,głąb lub głupek. Może są jeszcze jakieś inne nawiązania historczyne to kształtu spiczastej czapki i jej pochodzenia.

00:44 - Scena rozgrywa się w szkole, posadzka przyozdobiona jest szachownicą. Śnieżynki na ścianie mówią nam że jest zima (o tym później)
Sama sytuacja jest to oczywiście nawiązaniem do miejsca pobytu w czasie kiedy miał miejsce znarzenia z 11/9.
Gdzie Georg Bush przez kilkanaście minut siedział i nie wiedział co ma zrobić. Lub czekał na dalsze instrukcje.
Zachowanie na aniacji jest tylko grą udawaniem, jest to nawiązanie oczywiście do jego głupkowatości jaką się często wykazywał będąc prezydentem.

W lewym górnym rogu nad mapą widnieje symbol sowy. Na tablicy wydzimy obraźliwe rysunki.
Płąnący dom, rekit i rysunek penisa. Co można odczytać dość dosłowanie i nawiązuje to do agresji, destrukcji i upadku moralnego. Ogólnie opisuje środowisko szkolne i pokazuje charakter systemu edukacji.
Nad tablicą mamy rysunek który przedstawia ewolucje, gdzie końcowym etapem jest coś co można określić jako "Oświecenie". Mamy też na tablicy popularną grę w wisielca.Gra ma na celu odgadnięcie słowa "evolution" czyli ewolucja.Wisielec niestety "zawisł" lub brakuje mu tylko jednej nogi by to się stało. Niestety liter do uzupełnienia jest dużo więcej. Chodzi oczywiście o głośne sprawy które swoje czasu przetoczyły się przez USA w których w szkołach częściej zaczęto uczyć kreacjonizmu niż teorii ewolucji. Jest to oczywiście pastiż z tej sytuacji.

00:53 - Od lewej widać wzór wektorowy F = -F (thx Sasq). Akcja i reacja, prawdopodobnie chodzi i zakodowaną wiadomość "Problem reakcja rozwiązanie". Następnie widzimy plakat. Mózg rozdzielony błyskawicą. Można to rozumieć jako descharmonia między lewą i prawą półkulą. Brak jedności, można by powiedzieć o połączeniu serca i rozumu.
Lewa Półkula jest odpowiedzialna za logiczne myślenie, czytanie, pisanie, sekwencyjność myslenia utożsamiana jest z racjonalizmem. Prawa natomiast odzwierciedla nasze moce twórcze, intuicje, wyobraźnie, kreatywność, myślenie globalne i jest utożsamiana z mistcyzmem. Tutaj nasza prawa półkula jest atakowana przez zwróconego pyskiem do niej smoka. Smok wręcz nachodzi na ten plakat. Próbuje kontrolować tłamsić naszą prawą półkule i zdolności twórcze ? Może jest nawet odpowiedzialny za sam podział.

00:56 - Oczywiście nie mogło by się obejść w takim filmie bez symbolu "Mano Cornuto"
Czyli uniesionymi do góry dwóch palców, serdecznego i wskazującego. Co ciekawe ten symbol w języku migowym oznacza "Kocham cię". Ale jak wiemy oni uwielbiają wręcz wszystko przekręcać i brukać.

00:60 - Mamy transformacje i zamiane powłoki w iście demonicznym stylu. Oczywiście kontroler pozostaj ten sam i tak naprawdę nie zmienia się nic prócz marionetki.

01:05 Mamy teraz Obame. Przeciwieństwo Busha. Miły elokwentny i wykształcony. Czapka błazna została zamieniona na czapkę akademicką i białe rękawiczki które mają symbolizować czyste ręce, szczere zamiary i sprawiedliwość. W końcu to ma być nowa jakość...

Ta scena daje możliwość by lepiej przyjżeć się mapce stanów zjednoczonych a konkretnie gdzie powtykane są pinezki. Są na niej uwiecznione jedne z najtragiczniejszych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. Patrząc od lewej.

1. Stan Oklahoma pinezka wbita jest dokładnie w stolice stanu Oklahoma City
Jest to Prawdopodobnie nawiąznanie do zamachu terrorystycznego w Oklahoma City który miał miejsce 19 Kwietnia 1995 r. Wybuchła wtedy wypełniona ANFO ciężarówka, powodując zawalenie się 7-piętrowego wieżowca w znacznej części. Zginęło 168 osób, ponad 680 zostało rannych. Był to największy zamach terrorystyczny na terenie USA do czasu ataku 11 września 2001 r
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_terrorystyczny_w_Oklahoma_City
2. Następnia pineska znajduje się w stanie Luizjana w mieście Nowy Orlean
Oczywiście chodzi o zdarzenie z 29 sierpnia 2005 roku w miasto uderzył potężny huragan Katrina. Nowy Orlean leży poniżej poziomu morza, wały przeciwpowodziowe otaczające miasto zostały w kilku punktach przełamane. Woda zalała 80% jego powierzchni. W wyniku tej tragedii życie straciło około 1,5 tysiąca mieszkańców stanu Luizjana.

3. Trzecia pinezka umieszczona jest wodach Zatoki Meksykańskiej
Była to jedna z największych katastrof naturalnych na naszej planecie.
Eksplozja platformy wiertniczej Deepwater Horizon – katastrofa ekologiczna zapoczątkowana wyciekiem ropy naftowej na platformie wiertniczej Deepwater Horizon 20 kwietnia 2010 roku w Zatoce Meksykańskiej, który ok. godz. 22.00 wywołał wybuch oraz ogromny pożar. W wyniku tych zdarzeń 11 pracowników uważa się za zaginionych lub zabitych wskutek eksplozji, 17 zostało rannych, a platforma zatonęła 2 dni później.
4. Ostatnia pinezka wskazuje na Nowy York
Zamach z 11 września 2001 – seria czterech ataków terrorystycznych, przeprowadzonych rano we wtorek 11 września 2001 roku na terytorium Stanów Zjednoczonych za pomocą uprowadzonych samolotów pasażerskich.

01:11
Teleprompter nakazuję granie wyuczonych sztucznych rol.

01:16
Dziecko utożsamia piękno, prawde lub poprostu to kim naprawę jesteśmy. Postać jest kolorowa, świetlista i piękna. Biała suknie czyli symbol niewinności. Siedzy w kręgu, myśle że to znaczy nic innego jak krąg ochronny. Jest choniona przed tą bezimienną bezkształtną i smutną masą ludzi którzy nic nie rozumieją. Którzy sami otoczyli się drutem kolczastym swojej własnej ignorancji i nie dopuszczają do siebie nikogo i niczego.

Jest też dość wyraźne nawiązanie do książki "Alicja w Krainie Czarów" która sama w sobie jest wypełniona symbolami :tak: . Na ścianie widać królika i leśne pnącza.Sama postać dziewczynki też bardzo podobna do opisów,ilustracji czy ekranizacji . Można się też odnieść do sentencji "Jak daleko sięga królicza nora?" A wyjście jest tuż sa plecami oddalone tylko o kilka kroków.

01:30Jabłko które trzyma w dłoniach to biblijny symbol wiedzy i mądrości. Owoc z którego kiełkuje kwiat lotosu. Być może chodzi o nic innego jak rozkwit śwadomość. W książce owoc ten też miał specjalne znaczenie. Z tego co pamiętam powodował on wzrost postaci, ale nie jestem pewien. Na podłodze widnieje jakiś tajemniczy symbol przypominający cyfre '7' i litere 'C' który nie mogę zinterpretować. Pod butem postaci znajduje się też jakaś tajemnicza moneta której nie potrafie zidentyfikować.

01:40 Po wyrazie twarzy widzimy że Obama raczej nie jest zadowolony z powodu tego co widzi.
Więc poprzednai hipoteza nabiera sensu. :język:

CDN...

Awatar użytkownika

OK, to teraz moja kolej na interpretację ;-) (jak ja lubię rozgryzanie takich zagadek :-D )

Po pierwsze, firma/organizacja, która stworzyła ten filmik, nazywa się "Heliofant". Jest to nawiązanie do Hierofanta, czyli najwyższego kapłana starożytnych greckich misteriów Eleusis, wprowadzającego w tajniki kultu. "Hiero-" oznacza coś świętego, a "phainein" znaczy "ukazywać", "objawiać" (skojarz z "epifania"). Postać o takiej nazwie jest jedną z kart Tarota. Do Tarota jeszcze będę się odwoływać, bo nawiązań jest więcej.
Tutaj jednak "Hiero-" zostało zamienione na "Helio-", od greckiego słowa "Helios" oznaczającego Słońce. Czyli chodzi o kogoś, kto wprowadza w tajniki kultu solarnego.
Warto zajrzeć do galerii na stronie Heliofanta. Zamieścili tam kilka dodatkowych wskazówek.

Sam tytuł filmu również jest wymowny. "I, pet goat II" (BTW skoro to część II, to gdzie jest część I?) to nawiązanie do "The Pet Goat" lub "My Pet Goat" - książeczki, którą G.W.Bush czytał dzieciom podczas tych słynnych odwiedzin w szkole dokładnie podczas wydarzeń z 11 września:
Obrazek

Na początku filmu widzimy kozę zamkniętą w drewnianej budzie, na terenie czegoś, co wygląda jak obóz koncentracyjny. Koza ma na czole kod kreskowy z cyferkami 666: Znak Bestii, o którym mowa w Księdze Objawienia
Apokalipsa św. Jana, 13:16-18 pisze:
16: I sprawia [tj. Bestia ] ,że wszyscy mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymają znamię na prawą rękę lub na czoło
17: i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia
18: Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.

Jak widać, znamię Bestii ma być nieodłącznie związane z handlem i pieniądzem. Kod kreskowy więc pasuje całkiem nieźle ;-) Pokazuje, że staliśmy się częścią systemu, który nas kontroluje. Staliśmy się produktem i towarem.
Koza nie jest tu jednak jakimś nawiązaniem do Szatana czy Satanizmu. To raczej kozioł ofiarny. Nawiązuje do tradycji według której ludzie zrzucali swoje winy na kozła i składali go w ofierze, by te winy odkupić.
Pet Goat, czyli kozioł jako zwierzątko domowe. Chodzi o fakt traktowania nas przez elity jako bydła hodowlanego, zwierząt domowych, które się hoduje, które jest bezwolne, i trzeba się nim opiekować i wykorzystywać do swoich celów. Można to wywnioskować po rysunku narysowanym na budzie kozła: człowieczek prowadzący psa na smyczy. Koza ma też na szyi obrożę z dzwoneczkiem.
Zaraz po tym koza jest hipnotyzowana. Ma skołowane oczy i kręci głową jak w transie.

W następnej scenie widzimy jaszczurze łapska pokryte łuską i ze szponami ;-) Można się domyślić, że to ręce Mistrza Zła, który kontroluje wszystko z ukrycia. Władca Marionetek. Na jednym palcu ma sygnet (tak, Levi słusznie zauważył, że sygnet był używany do znakowania dokumentów, stąd jego nazwa) ze znakiem dolara, a na drugim krwawiące serce. Ja bym się jednak skłaniał że to krew, niż lak do pieczętowania kopert. Jaszczurze ręce kontrolują marionetkę, którą okazuje się być George W. Bush, poprzedni prezydent USA.

Bush ma na głowie czapeczkę z literą "D", co oznacza "Dunce": głąb, nieuk, osoba niezdolna do nauki. Taką czapeczkę zakładano tępym uczniom w ramach kary, by ich publicznie upokorzyć. Słowo "Dunce" pochodzi od nazwiska pewnego Franciszkanina, Johna Dunsa Scotusa, Scholastyka, którego wyznawcy byli nazywani "duns" lub "dunsmen". Duns Scotus pisał traktaty o katolickiej teologii, gramatyce, logice i metafizyce, które były szeroko używane jako podręczniki w średniowiecznych brytyjskich uniwersytetach. Gdy wraz z nadejściem Odrodzenia nowe programy nauczania wyparły teorie Dunsa Scotusa, a jego wyznawcy uparcie odmawiali przyjęcia nowych nauk, określenie "dunce" stało się obelgą używaną przez Humanistów do wykpienia Scholastyków. Mamy tu więc wyraźne określenie Busha jako osoby uparcie trzymającej się starych zasad i zamkniętej na oświecenie.
Warto też rzucić w tym miejscu okiem na postać Głupca z Tarota ;-J

Bush pokazuje jakieś cyrkowe sztuczki, by rozbawić publikę. Skierowany jest na niego reflektor wyświetlający gwiazdę pięcioramienną. Tu skojarzenia wydają się oczywiste ;-) Później siada na krzesło obrotowe, robiąc obrót głową o 360 stopni, jak w "Egzorcyście" :twisted:

Dzięki Levi za objaśnienie tych pinezek na mapie USA. Też się zastanawiałem nad tym jakie miejsca one wskazują, ale mnie ubiegłeś ;-)

Powyżej mapy jest jeszcze obrazek z sową (tą samą, którą można znaleźć na banknotach dolarowych). Sowa była symbolem Ateny, greckiej bogini mądrości (a także miasta Aten). Sowa jest nocnym ptakiem drapieżnym i symbolizuje tutaj ukrytą wiedzę. Znany symbol okultystyczny, którym posługują się także Masoni.

Pod mapą jest kilka płatków śniegu. Levi uważa, że to dlatego, że jest zima. Jednak wydaje mi się to zbyt oczywiste, bo w tym filmiku przez cały czas jest zima i widać to ewidentnie :-P Zima to archetypowy symbol czasów ciemnych (bo jest mniej słońca, Ziemia znajduje się na swej orbicie w aphelium, czyli najdalszym punkcie od Słońca), w których przyroda jest uśpiona i czeka na odrodzenie i rozkwit z nadejściem wiosny. Wracając jednak do śnieżynek: mogą symbolizować indywidualizm, niepowtarzalność każdego z nas. Jeden z nich wydaje się też zawierać sześcioramienną Gwiazdę Dawida. Może to przypadek, ale w późniejszych klatkach ten symbol jeszcze parę razy się pojawia, więc może jest w tym coś głębszego.

Masońska podłoga w kratę pewnie dla wszystkich tutaj jest oczywista ;-) (symbol szachownicy, na której toczy się rozgrywka itp.), więc nie będę się wgłębiał.

Tuż za Bushem jest równanie wektorowe F = -F. (Widzicie strzałki nad literami? Jeśli nie, ściągnijcie sobie wersję HD.) To równanie to trzecia zasada dynamiki Newtona, która mówi, że każdej sile akcji F towarzyszy zawsze siła reakcji -F, równa co do wielkości i przeciwnie skierowana (-). Akcja-Reakcja. Problem-Reakcja-Rozwiązanie. Wszystko jasne? ;-) W sumie można pod to jeszcze podciągnąć prawo karmy, czyli przyczyny i skutku.

Obok mamy mózg rozdzielony na dwie części przez błyskawicę. Tu już Levi dobrze sprawę wyjaśnił, z rozbiciem umysłu na dualizm logiki i emocji, nauki i duchowości itp. (słynna "prawa i lewa półkula" - jedna wielka bujda którą nam wkręcają od lat ;-) ). Jednak warto się dokładniej przyjrzeć tej błyskawicy, bo ten symbol pojawia się jeszcze wiele razy w tym filmiku. Błyskawica może być nawiązaniem do Zeusa/Jowisza/Thora/Enlila, czy w nowszej wersji RainMana: boga piorunów, deszczu i urodzaju, najważniejszego boga na Olimpie, następcy tronu, syna głównego boga ;-)
Nie wiem jeszcze co może oznaczać symbol smoka przyklejony tuż obok obrazka z mózgiem. Że gady przejmują nam umysły? :-D A może chodzi o to, że rok 2012 według horoskopu chińskiego jest rokiem wodnego smoka? Nic innego nie przychodzi mi do głowy...

Dalej mamy kwestię ewolucji. Levi już napisał o rysunku nad tablicą, przedstawiającym ewolucję, począwszy od rybki, a skończywszy na człowieku ze świecącą głową - oświeconym. Jednak nie wiem czy zauważyliście barierę, która rozdziela nas od tego ostatniego etapu? Bariera nie jest komplena (nie odgradza nas całkowicie), ale może być istotną przeszkodą, którą musimy pokonać. Na ścianie z tablicą jest też ledwo widoczny pattern wyglądający jak labirynt. Widać to wyraźniej na wersji HD. Labirynt to oczywiście coś trudnego do przebycia, zagadka do rozwikłania, wymagająca intelektualnego wysiłku. Jest przesadnie zawiły i utrudniony, by ludzie w nim błądzili.

Obok obrazka z ewolucją jest zegar pokazujący godzinę dwunastą. Czy to północ (godzina zero), czy samo południe? Jak by nie patrzeć, wydaje się sugerować, że to już "najwyższy czas" na ów skok ewolucyjny, przebudzenie i przejście ze starego w nowe (o północy kończy się jedna doba i zaczyna kolejna). Levi sugerował mi też na privie, że może chodzić o północ w Nowy Rok. Według niego właśnie na to mają nam zwrócić uwagę te śnieżynki i zima. Ostatnie dni grudnia 2012, które ponoć mają zakończyć stary świat i rozpocząć nowy, wejście w nową erę.

Do ewolucji wydaje się też odwoływać napis na tablicy, w "grze w wisielca". (Tak na marginesie: Wisielec to też jedna z głównych kart Tarota.) Chodzi o grę, w której zgaduje się litery wyrazu-zagadki. Każda nieudana próba kończy się dorysowaniem kolejnego fragmentu rysunku wisielca na szubienicy. Jak widać, wisielec już praktycznie wisi, brakuje mu już tylko jednej nogi, więc szanse na wygraną (ewolucję) wiszą na włosku, bo liter brakuje więcej, niż zostało nam prób.
A może tym wyrazem wcale nie jest "evoLUTION"? Przecież litera "o" została już ujawniona, więc druga też powinna być widoczna :-P Tylko co innego mogłoby tam pasować?...

Zastanawiały mnie jeszcze symbole serduszek na tablicy. Czy chodzi o to, że miłość jest tym brakującym krokiem? Pod tablicą jest też przekrój serca. Hmm... jakieś pomysły? :-P

Te serduszka podsunęły mi jeszcze jedną myśl: spójrzcie na wyraz-zagadkę i na jego cztery pierwsze ujawnione litery: "evoL". Ostatnia z nich jest wielką literą. Jeśli przeczytamy wspak, zaczynając od wielkiej litery, wyjdzie "Love", czyli "miłość" ;-) Ciekawe jest też to, jakich liter brakuje w haśle, i że są to same wielkie litery: "U I O". Można z nich ustawić wyraz-akronim: "I.O.U.", czytany "I owe you", czyli "jestem ci dłużny" lub "jestem ci coś winny". Czy to Bush jest nam coś winny? Może jakąś wiedzę lub odpowiedzi, które wiążą się z ewolucją? A może chodzi o stale rosnący dług publiczny, który nas zniewala?

Niestety tryskającego fiuta, rekina, ani płonącego domu nie udało mi się jeszcze rozszyfrować :-P Może ktoś z Was spróbuje?

OK, później Bush odwala jakąś manianę ;-J Można zauważyć kilka gestów (mudr?), którymi posługują się Masoni. Między innymi słynnego "rogacza" ;-) Choć niektóre gesty przypominają też jakieś Tai Chi. Trza by się im dokładniej przyjrzeć. Cała ta transformacja zmienia go w kolejnego prezydenta (obecnego): Barracka Obamę. Ten już ma na głowie uniwersytecką czapeczkę i białe rękawiczki, czyli sugestia, że w przeciwieństwie do Busha jest inteligentny, elokwentny i "czysty" ;-) Strzela radosne michy, czaruje, gwiazdorzy, a na prompterze wyświetla mu się napis "lol" ;-) Cud miód i orzeszki ;-) Na końcu jednak jego śmiech robi się złowieszczy i zaciera ręce.

Kamera przekierowuje się na złotowłosą dziewczynkę w białej sukience (biel to czystość i niewinność; przynajmniej w naszej kulturze ;-) u Hindusów to barwy pogrzebowe hehe ;-) ). Wygląda bardzo niewinnie, czysto i ufnie.
Wokół niej siedzą kamienne(?) postacie przypominające ludzkie, ale jakieś takie wszystkie jednakowe i bez wyrazu. Są oplecione drutem kolczastym, czyli zniewolone. Pewnie chodzi o to, co z dzieci robi system edukacji: szarą, jednolitą, bezkształtną i bezrozumną masę.
Dlaczego dziewczynka wciąż wygląda normalnie? Być może ma to jakiś związek z magicznym kręgiem ochronnym, w którym siedzi (nawiasem mówiąc: przypomina on logo firmy Heliofant, która zrobiła ten filmik). Jednak krąg nie chroni jej długo: widzimy, że na twarzy dziewczynki pojawia się grymas cierpienia i znużenie, po czym zasypia?/mdleje?, a jabłko wypada jej z rąk.
No właśnie: dziewczynka w rękach trzyma jabłko. Prawdopodobnie chodzi o Owoc Poznania (ten z Edenu), lub symbolizujący pierwotną wiedzę, którą otrzymujemy od natury, i którą tracimy w procesie szkolnej edukacji (w sumie to jabłko jako symbol też często przewija się w edukacji ;-) ).
W sumie to ta dziewczynka przypomina mi trochę Królewnę Śnieżkę, która została podstępnie zatruta jabłkiem przez złą wiedźmę. Ewentualnie może chodzić o Alicję (tę od Krainy Czarów), bo też trochę ją przypomina. Nawiązują też do tego rysunki na ścianach za nią. W szczególności Biały Królik - ten, który prowadzi do Króliczej Nory pełnej magii i tajemnic. Gdzie jest ta królicza nora? Czy chodzi o wyjście z sali, to z napisem "EXIT", które staje się widoczne (wraz z królikiem), gdy przygasają światła?

Jabłko toczy się po podłodze i zatrzymuje się na bucie prezydenta Obamy. I tu jest kilka szczególików, które widać tylko na filmie HD. Pod butem prezydenta leży moneta. Widnieje na niej coś, co przypomina koronę brytyjską:
Obrazek
Czyżby autorzy filmu chcieli w ten sposób powiedzieć, kto finansuje zza kurtyny cały ten Dziki Zachód? ;-J Wiecie, British Crown Corporation, Virginia Corporation, kolonie brytyjskie i te sprawy...
Choć ta moneta przypomina też trochę koronę australijską:
Obrazek
Moneta ta jest dość rzadka. Była bita tylko w latach 1937-1938. Ktoś ma jakiś pomysł, co ta data mogłaby oznaczać, poza np. bliskością II Wojny Światowej?
Edit: Chyba coś mam: 30 października 1938 (w Halloween) wyemitowane zostało słuchowisko radiowe Orsona Wellesa "Wojna Światów", o inwazji Marsjan na Ziemię. Słuchowisko ludzie uznali za relację z faktycznej inwazji i wybuchła panika. Za Wikipedią:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_światów_(słuchowisko) pisze:
Radiowa adaptacja powieści jest uważana za możliwie najlepiej przygotowaną produkcję radiową w dziejach. Stała się ona pierwszym obiektem badań socjologicznych Projektu Radio prowadzonych przez Rockefeller Foundation - skupiającej się na badaniu wpływu wywieranego przez mass media na społeczeństwo.

Pod jabłkiem można zauważyć, że na podłodze namalowane są jakieś symbole. Z początku myślałem, że to zero i jedynka, czyli cyfry systemu binarnego, namalowane czarną i białą farbą, więc podejrzewałem, że chodzi o dualizm i dzielenie świata na "czarne i białe", bez barw pośrednich, oraz technikę cyfrową, która jest ukoronowaniem tego dualizmu. Jednak to zero jest niedokończone, to tylko pół koła, wygląda raczej jak C. Skoro tak, to może ten napis to "LC"? Ale co to wtedy mogłoby oznaczać? :-P Rzymskie "150"? 150 lat od Wojny Secesyjnej?

Jabłko rozpada się na dwie połówki, czyli znów dualizm i nawiązanie do półkul mózgowych, które muszą się na powrót połączyć, by "zakwitnąć" kwiatem lotosu (symbol oświecenia, jasności umysłu, rozwoju duchowego, czakry korony; do czakr jeszcze wrócimy). W centrum kwiatu lotosu można zauważyć kształt wschodzącego słońca, używany np. w symbolice flagi Japonii:
Obrazek
Widok tego kwiatu lotosu najwyraźniej przeraża Obamę. Widzimy, jak na jej widok robi wielkie oczy, a z jego czoła spływa kropla potu. Czyżby bał się prawdy, która może nas wyzwolić?

Kamera wysuwa się na zewnątrz budynku szkoły. Na ścianie widać graffiti, na którym pisze: "Psalm 23". Ten psalm na pewno każdemu z Was wyda się znajomy. Zaczyna się słowami: "Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego.":
http://www.biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=856

Poniżej graffiti wyróżnia się wyraźnie żółta łamana linia: znów ta błyskawica ;-> Widać też jej odbicie w szybach szkoły, i wygląda wtedy jak litera "Z". Niestety nie mogę odczytać reszty odbitego wyrazu. Może ktoś z Was spróbuje? :->

OK, choć symboli wyłapałem pełno w całym filmie, na razie kończę, bo kiedyś trzeba się wyspać :-P Reszta następnym razem ;-)

Ostatnio zmieniony 11 lip 2012, 23:39 przez SasQ, łącznie zmieniany 5 razy

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Ok Jediemy dalej. :)

Nagle symbolika serca pod tablicą stała się bardzo jasna.
To nic innego Jak kolejne odwołanie się do dualizmu.
Serca i rozum. Podobnie jak w przypadku prawej i lewej półkuli czy dwóch połówek tego samego jabłka.
Sporna jest nadal kwestia smoka czyli gadziego umysłu który kontroluje prawą (Emocjonalną) półkule mózgu.Warto też zauważyć że to nie jest byle jaki smok ale chiński. Chiński smok sam w sobie jest symbolem dualizmu.

Widać że nawet najdrobnieszy detal zawiera w sobie skomplikowana zagniezdzona symbolike.Dla uporządkowania.

Dualizm:

* Dwie połówki mózgu
* Chiński Smok
* Serce i mózgu(Jako całość)

Autor daje jasno do zrozumienia że ich symbolika jest fraktalna i może mieć wiele poziomów znaczeń. Tak więc trzeba uwarzać i patrzeć na nawet najdrobniesze detale

Jeszcze kwestia gwiazdek.Jedna z nich ma wyciętą gwiazdę żydowską.

[01:48]
Widzimy dość symboliczną scene.Oderwany od reszty skrawek amerykańskiej flagi.
Flaga zawsze symbolizowała państwo.I stanowiła część tożamośći.Państo które posiada flage (wspólny sztandar) może uwarzać się za wspólnote, jedność. W tym wypadku następuje demontaż państowości i suwerenności.Może znaczyć to też brak jedności, rozpad stanów zjednoczonych jako kraju.

Skrawek który został oderwany to część która na której widzimy 13 pasów i jedna biała flaga na niebieskim tle.
Czyli 13 kolonii które zadeklarowały niepodległość koronie Brytyjskiej.

Mówi się że kolory na Amerykańskiej Fladze mogą mają różne znaczenie.
Kolor czerwony: Wytrzmałość, Odporność, Waleczność.
Kolor Bialy : Czystość, Niewinność, Opanowanie.
Kolejny raz nawiązanie do dualizmu.

Ale to nie wszystko widzimy na lecącym skrawku widzimy też jedną gwiazde.
Gwiazda jest reprezentacją stanu. Jeden ze stanów odrywa się od reszty.
Może to być rozumiane że jeden ze stanów zostanie zniszczony lub odłączy się od reszty.
Inną intepretacją jaką można rozpatrzyć to odniesienie do Izraela który bardzo często nazywany jest 51 stanem USA.
Wskazywała by na to też odniesienie do flagi.
Obrazek

[1:55]
Następna scena.w której widzimy dwie walące się wierze.
Które są oczywistym nawiązaniem do zawalenia się wierz World Trade Center.
Moją uwage natomiast wzbudziła wierza zegarowa. Tego typu budynki nie są niczym niezwykłym w amerykańskich szkołach. Natomiast zestawienie jej w kontekście WTC może już mieć jakieś znaczenie. Z początku mój trop padł na jedną z kart illuminati.
Obrazek

Jednak wszystko wskazuje na to że pasuje to zdecydowanie lepiej trzęsienia ziemi które miało miejsce w 2011.
Ale odniesienie do samych kart jeszcze się pojawi.

[02:00]
Na skrawku lądu widzimy tańczącą postać. Zdawkowa informacja na stronie (dział galeria)
Odnosi się do tej postaci jako L'enfant bleu - The keeper of the flame.
Pierwsza część pochodzi z Francuskiego L'enfant bleu można przetłumaczyć jako Dziecko błękitu. The keeper of the flame czyli Strażnik Płomienia.
Jak by się nad tym zastanowić to mamy nic innego jak Dziecko Indygo. Indygo to charakterystyczny odcień błękitu.
Są strażnikami płomienia. Ogień utożsamia miłość, prawde, wolność. Czy nie nad wyraz było by odnieść się po raz kolejny do dualizmu ?
Błękitna(Woda) aura dzieci indygo i przymioty ognia. Ogień i Woda. Kolor zimy i ciepły. Warto nadmienić że koło kolorów też można podzielić na barwy ciepłe i zimne.
Obrazek

Zagadką jest dla mnie jest "maska smutku" niczym z greckiego dramatu .Pod sam koniec postać rzuca się do wody. Nadejście ery wodnika czy może desperacja i brak nadzieji ?

Awatar użytkownika

levibc pisze:
Nagle symbolika serca pod tablicą stała się bardzo jasna.

Mnie już powoli też się przejaśnia. Szczególnie ten Jezus z namalowanym sercem, które z czasem zaczyna płonąć, dał mi do myślenia ;-J Oraz qmpel, który podsunął mi pomysł z czakrami (thx dla TurboDymoMena ;-) ). Może chodzić o czakrę serca, bo odwołania do pozostałych czakr też się pojawiają. Np. kwiat lotosu to czakra korony. Jest też parę odwołań do czakry trzeciego oka (np. to namalowane na czole Jezusa, szyszynka itp.).

levibc pisze:
Widać że nawet najdrobnieszy detal zawiera w sobie skomplikowana zagniezdzona symbolike. [...] Autor daje jasno do zrozumienia że ich symbolika jest fraktalna i może mieć wiele poziomów znaczeń. Tak więc trzeba uwarzać i patrzeć na nawet najdrobniesze detale.

Dokładnie tak. Ten film aż kipi od symboli, jednak jest jak wielopoziomowa łamigłówka. Musisz wiedzieć, na co patrzysz, i czego tam szukać, bo inaczej nie znajdziesz. Dopóki qmpel nie wspomniał mi o tych czakrach, sam ich tam nie wypatrzyłem. Ale gdy tylko o nich wspomniał, od razu cały ten film przeleciał mi przed oczami w przyspieszonym tempie i wszystkie szczegóły związane z czakrami zabłysnęły jak brylanty oświetlone snopem światła latarki w ciemności ;-)

Tak też było z graffiti, do którego jeszcze na moment powrócę:
Zastanawiała mnie ta żółta łamana linia (błyskawica), i gdy tak się w nią wpatrywałem, zauważyłem, że ona ma jakby głębię perspektywy i niknie w oddali jak kręta dróżka pośród pagórków. I wtedy zaskoczyłem! "Follow the yellow brick road!" :-D Podążaj drogą z żółtych kamieni, a trafisz do Szmaragdowego Grodu (patrz kolor liter napisu), w którym znajdziesz Czarnoksiężnika z Oz :-)
Nawiązań do "Czarnoksiężnika z Oz" jest więcej; to w zasadzie całe nowe ukryte dno :-> Np. odbicie lustrzane tego graffiti w szybach wydaje się przypominać napis "OZ". Podążając drogą z żółtych kamieni (sztabek złota? "Follow the money"? ;->) można było odnaleźć Czarnoksiężnika z Oz, który był takim właśnie Władcą Marionetek. Oszukiwał mieszkańców Szmaragdowego Grodu za pomocą różnych iluzji, dzięki którym wydawał się potężniejszy, a w rzeczywistości był wątłym człowieczkiem sterującym całą tą mistyfikacją zza parawanu ("Nie zwracaj uwagi na człowieka za parawanem" ;-J ). Dorothy, bohaterce opowieści, towarzyszyły trzy postacie, z których jedną był strach na wróble bez mózgu, drugą był lew bez odwagi, a trzecią... blaszany drwal, któremu brakowało serca ;-)
(Tak nawiasem, skoro już jesteśmy przy kwestii Oz, polecam współczesną ekranizację pt. "Tin Man". Też jest mocno napakowana symboliką ;-J )

levibc pisze:
Moją uwage natomiast wzbudziła wierza zegarowa.

Mnie też zastanawiała, ale przypominał mi raczej Big Bena:
Obrazek

levibc pisze:
Następna scena.w której widzimy dwie walące się wieże. Które są oczywistym nawiązaniem do zawalenia się wież World Trade Center.

Oczywiście ;-) I nawet jak się uważnie przyjrzysz w dobrej rozdzielczości, zobaczysz kolejne serie eksplozji wylatujących z okien budynku, takie jak przy kontrolowanym wyburzaniu ;-) Widać je tuż poniżej głównych kłębów dymu, zanim dosięgnie kolejnych pięter.
Polecam też rzucić okiem na kartę "Wieża" z Tarota.
Właśnie: Przydałby się ktoś, kto się dobrze na tym Tarocie zna, coby rzucił okiem, czy symbole z Tarota użyte w filmie w tej właśnie kolejności, w której ich użyli, można jakoś głębiej zinterpretować.

levibc pisze:
Zagadką jest dla mnie jest "maska smutku" niczym z greckiego dramatu .Pod sam koniec postać rzuca się do wody. Nadejście ery wodnika czy może desperacja i brak nadzieji?

Tego też jeszcze nie rozgryzłem... Jednak podobną "maskę" (właściwie to minę) miał Bush na samym początku filmiku. Twarz wykrzywioną smutkiem, jak u smutnego pajaca Pierrot z francuskiej pantomimy.

OK, dalej mamy scenę, w której widzimy postać Jezusa płynącego na łodzi wyglądającą na egipską. Dziób łodzi zakończony jest głową Anubisa, egipskiego boga Zaświatów. Anubis pomagał w przeprawie na "drugą stronę", do Duat, Kraju Bogów. Na papirusach egipskiej Księgi Umarlych można znaleźć wizerunki Anubisa "ważącego serce" Faraona, by stwierdzić, czy jest lżejsze od pióra, czy cięższe. Gydy było cięższe (za dużo złych uczynków), Faraona czekałby ciężki los. Tylko właścicielowi lekkiego serca wolno było wejść do Duat.Obrazek

Jezus wydaje się być w jakimś śnie lub transie i ma na ciele namalowane różne symbole. Na czole ma trójkąt, wierzchołek piramidy, z którego wychodzą promienie w dół. Pod spodem znajduje się symbol oka. Tu mamy nawiązanie do czakry trzeciego oka. Można się tez dopatrzeć związku z Wszystkowidzącym Okiem z symboliki Iluminatów, jednak w ich symbolice oko jest na czubku piramidy, a nie pod nią. Interpretowałbym to tak, że u Iluminatów wiedza i władza wychodzi ze szczytu i spływa w dół hierarchii, a tutaj oko znajduje się na dole, u podstaw, wśród zwykłych ludzi.
Na piersi Jezus ma namalowane serce (czakra serca), które wraz z biegiem filmiku rozpala się i zaczyna płonąć coraz większym płomieniem. Z tego względu Levi sugerował mi na privie, że ten Jezus to fałszywy mesjasz, Antychryst i Lucyfer (niosący światło = ogień), bo te płomienie kojarzyły mu się z ogniem piekielnym, a egipska łódź jego zdaniem symbolizowała wypaczenie Chrystusa naleciałościami z Egiptu. Jednak moim zdaniem wcale nie chodzi o Antychrysta (choć może chodzić o Lucyfera, ale nie w znaczeniu "szatańskim", które to znaczenie zostało mu nadane dopiero później :-P). Mianowicie chodzi tu o mistyczną stronę Jezusa, która zgadzała się z wierzeniami starożytnych szkół mistycznych z Grecji i Egiptu (Jezus przekazywał sporo gnostycznej wiedzy i nawet był członkiem grupy Esseńczyków - gnostycznego odłamu Chrześcijaństwa ;-J). Łączy sekretną prawdę ukrytą u podstaw wielu religii, które współcześnie zostały wypaczone i pozbawione tej strony mistycznej, duchowej, a zostały zmienione w tępe kulty wyznaniowe, oparte na kontroli mas, niskich instynktach, władzy, chciwości, pieniądzach i zakłamaniu. Twórcy filmiku wydają się sięgać na powrót do tych korzeni religii, nie tylko Chrześcijaństwa, ale także Islamu, i pokazać nam, że wszystkie te religie mają pewne wspólne cechy, wspólne korzenie. Płonące serce Jezusa można zobaczyć także na wielu ikonach chrześcijańskich, np. tutaj:
Obrazek
(i wiele więcej). Możecie zauważyć, że na większości tych obrazów z serca Jezusa wychodzą ogniste płomienie. To jest symbol "zapalonej" czakry serca, w pełni aktywowanej. W trakcie filmu można wyraźnie zobaczyć ten proces aktywowania się czakry serca u postaci Jezusa.

A co do Lucyfera... Raczej nie ma to nic wspólnego ze współczesnym rozumieniem Lucyferianizmu (używanym zamiennie z Satanizmem, choć to nie to samo). Lucyfer, z łac. Luxiferrus, oznacza "Niosący Światło". Światło, czyli wiedzę (oświecenie). Skojarz z Prometeuszem (Prometheosem), który był odpowiednikiem Lucyfera w mitologii Greków. On też był tym, który podpadł pozostałym bogom Olimpu, bo wbrew ich woli bratał się z ziemskimi ludźmi i "wyniósł" im boską wiedzę. Dawniej symbolizowano ją ogniem (bo przecież nie żarówką ;-) ) i miało to też związek z tym, że pierwszą z nauk była ta o rozpalaniu i podtrzymywaniu ognia, jako zaczątek cywilizacji. Aż do około 4 wieku Lucyfer nie miał nic a nic wspólnego z żadnymi diabłami czy satanizmem! Nawet Jezus jest nazywany Lucyferem w paru miejscach we wczesnych przekładach Biblii (np. łacińska Vulgata w przekładzie św. Hieronima), za oryginałami hebrajskimi "Helel ben Szachar", czyli "Syn Poranka" ("Helel" to hebrajska nazwa planety Wenus, a "ben Szachar" to "Syn Poranka"; wynika to z tego, że również planetę Wenus nazywano Lucyferem, gdyż "przynosiła światło": planeta ta "wstaje" zwykle tuż przed Słońcem, zapowiadając jego wschód). Więcej: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lucyfer

Awatar użytkownika

Czyżby nikt prócz mnie i Leviego nie był zainteresowany rozwaleniem tego filmiku? :-P
No nic, w takim razie musimy sobie radzić sami...
Kolejna porcja analizy:

2:15: Osama bin Laden płynie na krze lodowej, kształtem przypominającej kadłub okrętu, niczym Dicarpio na dziobie Titanica ;-) Za nim cała armia terrorystów, którzy w następnym ujęciu wyglądają jak bateria głowic nuklearnych. Bin Laden ma na plecach czarne skrzydła (upadły anioł? ;-J ). A jeśli się przyjrzymy uważnie (na wersji HD), to zauważymy dwa symbole: Na mundurze ma naszyte logo CIA:
Obrazek
Czyli nawiązanie do tego, że bin Laden i cała ta jego Al Qaida mogły być sponsorowane i inspirowane przez agentów CIA, a ataki terrorystyczne z 9/11 to operacja pod fałszywą flagą.
Ma też jakiś symbol na brodzie, ale nie udało mi się jeszcze rozkminić co to. Jakieś płonące słońce lub coś w ten deseń.
U góry widać jeszcze sierp Księżyca świecący na czerwono. Wygląda jak ten, który można zobaczyć na flagach większości państw muzułmańskich, gdyż jest to symbol Islamu.

2:20: W tle widać kiwony służące do pompowania ropy naftowej. (Uderzające błyskawice przypominają mi z kolei ścieżki obwodu drukowanego, ale może to bez znaczenia ;-J ) Na pierwszym planie widać zaś cienką strużkę ropy naftowej, która skapuje z koniuszka lodowca prosto do oceanu, zostawiając kolorową plamę olejową. To wyraźne odwołanie do przemysłu naftowego, który drenuje naszą planetę z bogactw naturalnych i dewastuje środowisko zanieczyszczeniami z tego przemysłu opartego na paliwach kopalnych. Plama ropy na wodzie może nawiązywać do niedawnego wielkiego wycieku (i zaznaczam: wcale nie pierwszego tak dużego!) ropy naftowej podczas awarii platformy wiertniczej Deepwater Horizon.
Zastanawiające jest też to, że wystający fragment lodowca przypomina kształtem stalówkę pióra, a ropa ścieka dokładnie wzdłuż rowka, który zazwyczaj na takich stalówkach się znajduje. Co można "podpisywać ropą"?

2:28: Statua Wolności wystająca z wody (podtopiona?). W wodzie pod statuą pojawia się znów kształt sześcioramiennej Gwiazdy Dawida. Rzeczywista platforma, na której stoi statua, też ma taką gwiazdę, jednak ma ona więcej ramion.
Domyślam się, że wielu uznałoby to za symbol "żydowskich korzeni/podstaw" Stanów Zjednoczonych ;-) ale nie wiem, czy ta królicza nora nie jest głebsza, niż się wszystkim wydaje ;-J Bo Żydzi jako naród to ludzie tacy jak my, i raczej nie w głowie im jakieś spiski. Bardziej chodzi o pewnych konkretnych ludzi, konkretne rodziny z żydowskimi korzeniami, sięgającymi czasów starożytnych.

2:30: Niebo się zamyka spiralnym wirem chmur i światło zostaje odcięte. W tym samym momencie ręka Statui trzymająca pochodnię kruszy się i odpada. Odbierałbym to jako jakiś większy zamach na naszą wolność, być może pozbawienie nas ostatniego przyczółka wolności, jaki nam pozostał, wraz z "zasłonięciem nieba" (smugami chemicznymi?).

2:32: Widzimy embrion ludzki zamknięty w jakimś jaju/kokonie. Podobieństwo do znanej sceny z filmu "Matrix" jest uderzające. Tylko zamiast maszyn widzimy oko patrzące z ekranu telewizyjnego, oglądające embrion uważnie z każdej strony. Jakby szukające jakiejś wady, lub sprawdzające, czy rozwój przebiega zgodnie z planem. Jajo jest oplatane przez czarnego węża. Według mnie to oznacza, że Mistrz Zła zaczął już kontrolować ludzi nawet jeszcze zanim zdążą się urodzić. Jak w "Matrixie": ludzie już się nie rodzą - są uprawiani. Nasuwają się na myśl skojarzenia z Eugeniką, kontrolą narodzin, badaniami prenatalnymi, i testami genetycznymi sprawdzającymi, czy jeszcze nie narodzone dziecko ma jakieś "wady genetyczne".

2:38: Powraca nasz bohater, Jezus. Dryfuje sobie dalej w swej egipskiej łodzi z podobizną Anubisa, poprzez jakąś mgłę. Tu warto wspomnieć, że starożytni nazywali przestrzeń kosmiczną "wodami" lub "oceanem" ("Apsu" u Babilończyków) i uważali, że można po nim "pływać", gdy się ma odpowiednie do tego "niebiańskie łodzie". Do tej sprawy jeszcze wrócę.
W tej scenie widać, że na rysunku serca na klacie Jezusa pojawia się już mały płomyczek, a jego sylwetka lekko świeci czerwonawą poświatą.

2:46: Jezus widzi swoim "trzecim okiem" swego przeciwnika: Czarnoksiężnika (ang. "Sorcerer") - tak został nazwany ten jegomość przez samych twórców filmu. Jak dla mnie to kolejne odwołanie do "Czarnoksiężnika z Oz", oraz do postaci Czarnoksiężnika z głównego arcanum kart Tarota. Czarnoksiężnik to wężowata postać, której głowa wyświetla się na ekranie telewizora. Ma niebieską, łuskowatą skórę i drapieżne zęby przypominające zęby rekina (hmm... może o to chodziło z tym rekinem na tablicy?). Podobne zęby mieli Cromagowie w serialu "Sliders": rasa obcych, która przybyła z innego świata, by podbijać nasz.
Obrazek
Twarz Czarnoksiężnika pokryta jest białymi rysunkami wyglądającymi jak te na bankotach dolarowych, a jego bródka to odwrócona do góry nogami pieczęć Illuminatów. W innych ujęciach można zauważyć pod jednym z jego oczu napis "AB CHAO". Można go uznać za fragment napisu "Ordo ab chao" (z łac. "Porządek z chaosu"). Choć mam też inną sugestię, bo brakuje tam "ORDO", jest tylko "AB CHAO". Słowo "AB" (אב) to w hebrajskim "ojciec". Czyżby więc był to "Ojciec Chaosu"? :-)
Czarnoksiężnik przemawia do ludzi z ekranu telewizora. Zalewa ich umysły jadem, kłamstwami, gniewem, czarnowidztwem, wrogością, obrazem zła i zniszczenia. Buduje wizję świata pełnego cierpienia, mroku, bezsilności. To właśnie robią z nami mainstreamowe media.
Jedno oko Czarnoksiężnika wydaje się ciemniejsze (prawe). Być może to znów odwołanie do prawej i lewej półkuli, czyli symbol "prawej półkuli w zaniku". (Wspominam o tym tylko dla formalności, bo moje zdanie na temat tych półkul już pewnie znacie ;-J ).

2:55: Tu pojawia się kolejny bohater, któremu twórcy filmu nadali imię Ludovic. Oto, jak opisują tę postać i znaczenie jej imienia:
Heliofant pisze:
In Latin, ludo means to play and ovis (ovum/ovis) can mean egg. The egg is a symbol of the potential, genetics, and of the soul. Ovis can also mean sheep in Latin. But in reality, Ludovic comes from a Germanic name meaning illustrious in combat.

Rzeczywiście głowa tej postaci to skorupka jaja. Rozbita. W środku jest już pusto i lęgną się tam węże ;-J (Jak mawiał Bohdan Smoleń: "Nie oglądaj telewizji, bo będziesz mieć w głowie glizdy" ;-) ). Ludovic wygląda jak wrak człowieka, i nie ma się co dziwić: Obok niego możemy zauważyć jakieś pastylki i strzykawki. Czy Ludovic jest narkomanem? Czy może ofiarą przemysłu farmaceutycznego? ;-> (co w sumie ostatnimi czasy coraz mniej się różni ;-J ).

3:00: W oczach Ludovica przewijają się wskaźniki giełdowe i napis "...ANIUM * MARKETS PLUNGE * WAR COVERAGE" (zapaść rynków, wydatki na wojnę). Jeszcze nie rozgryzłem cyferek wyświetlających się pod spodem, ale podejrzewam, że też mogą coś znaczyć.

To co? Nikt więcej nie chce spróbować swoich sił w interpretacji? :-P Nie ma co czekać, aż ja lub Levi opiszemy całość. "Co dwie głowy to nie jedna". Może ktoś z Was wpadnie na coś, co my przeoczyliśmy, albo przedstawi jakąś swoją interpretację, jeśli ma jakieś inne pomysły niż my?

Bin Laden, czerwony księżyc, gesty Bin Ladena.

Jest tutaj pokazane jak ''przywódca'' pobiera energię, którą żywi się ''księżyc'', a raczej pasożytnicze istoty go zamieszkujące.

Pzdr.

Awatar użytkownika

http://muzyka.interia.pl/pop/news/szokujace-fakty-gwiazdy-pop-czcza-diabla-i-chca-zawladnac,1822865,50

Awatar użytkownika

Wczesny masz zapłon ;-J Zobacz kilka postów wyżej, gdzie ten film został już zamieszczony i przez kilka postów go tu już analizujemy, wyszukujemy symbole i próbujemy je interpretować ;-J Jeśli chciałbyś coś dodać, możesz się przyłączyć.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... PlPohPa1c#!

Awatar użytkownika

Nooo zajebiście! :-) Dzięki za podrzucenie tego linka :-) To już jakiś konkret.
Bardzo się cieszę, że mogłem zobaczyć autora w jego własnej osobie i posłuchać co on sam ma do powiedzenia na temat swojego filmu :-) Miałem zamiar już nawet się z nim skontaktować jakoś mailowo i podpytać o to, a tu proszę, Wszechświat spełnił moją prośbę jeszcze zanim cokolwiek zrobiłem ;-D

Cieszy mnie też, że w zasadzie prawidłowo odczytałem intencje autora i znaczenie symboli, które tam umieścił, w przeciwieństwie do nawiedzonych fanatyków religijnych, którzy widzieli tam tylko samo zło, satanizm i NewAge'ową symbolikę Illuminatów :-P No ale tak to bywa, gdy się tylko reaguje na znane symbole niczym pies Pawłowa na dzwoneczki, zamiast się samemu zastanowić nad ich znaczeniem trochę głębiej i zrobić jakieś rozpoznanie w temacie. Ja od początku mówiłem, że zupełnie inaczej to odbieram (Levi świadkiem ;-J), i wychodzi na to, że miałem rację :-) Autor sam przyznaje, że jego zamiarem było zebranie tych symboli używanych (i wypaczonych) przez Illuminatów do programowania nas, i rzucić im je w twarz :-P Dać im sygnał, że wiemy, co próbują z nami robić, i pokazać, że te symbole, które sobie przywłaszczyli i naładowali negatywnymi skojarzeniami, mają one także inne znaczenie, pozytywne, i tylko od nas zależy jak je wykorzystamy. Sprawić, by trafiły do świadomości ludzi, żeby nie byli podświadomie manipulowani za ich pomocą (a manipulowani są wtedy, gdy bezrozumnie reagują na widok danego symbolu odpalając z automatu zaprogramowane skojarzenia).
No ale po komentarzach pod wywiadem widać, że niektórych nie przekonała nawet oficjalna wypowiedź samego autora :-P nadal psioczą, że to Lucyferianizm pełną gębą i szatańskie mamidła :-P

Zastanawia mnie jednak to, że autor wydaje się sam nie znać znaczenia wielu szczegółów i symboli, których tam użył, albo udaje, że go nie zna. Twierdzi, że on sam wiele się uczył o tej symbolice podczas pracy nad tym filmem, oraz po jego opublikowaniu, gdy ludzie mówili mu co jeszcze one mogą oznaczać. Trochę tego nie kupuję. No chyba, że ten przekaz pochodził jakby z jego podświadomości, i nie do końca był rozumiany nawet przez jego własny świadomy umysł ;-J (co często ma miejsce w przypadku artystów, gdy pochłonie ich wena twórcza i downloadują archetypową wiedzę z noosfery ;-J ).

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Jak było albo uważacie, że to nie ten wątek to przepraszam.
Postanowiłem zapodać coś wymownego:

phpBB [video]

Refren: "Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wieczne czyni dobro" - Faust.

Podstawcie za ludzi - ludzi, a za Wehrmacht Reptilian (wojownicy) albo innych "nadzorców" :)

:hejka:

Cytuj:
Refren: "Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wieczne czyni dobro" - Faust

MaksK odnoście jaszczurów, dobrych inaczej kosmitów, czarnookich, itp. czarnych stworów.
Zrobiłabym tu parafrazę refrenu.

Jam częścią tej siły, która wiecznie dobra dla siebie pragnąc, wiecznie czyni zło

Przdr :hejka:

Awatar użytkownika

Jak dla mnie to bardzo przebiegłe motto - w bardzo prosty sposób objaśnia zależność dobra i zła, które nie mogą istnieć bez siebie i wzajemnie się uzupełniają.

:hejka:

phpBB [video]

Cytuj:
Musisz opuścić to siedzenie,podnieść się na nogi
Ruszać się do rytmu tak abyś już nigdy nie mógł przestać
Mamy moc,mamy muzykę, możesz się założyć że umiemy tego użyć
Weźmiemy twój rockowy zadek na sam szczyt

Oddaj się w nasze ręce tak aby nasze głosy były usłyszane
A razem zapanujemy nad światem

Podejdź troche bliżej,wiesz że musisz podążać za swoim liderem
Ponieważ na pewno my potrzebujemy Ciebie tak jak i Ty nas
Przejedziemy Ci,rozjedziemy Cie,dostaniemy się do Ciebie
Jeśli chcesz tak dalej to krzycz po więcej

Śpiewaj swoją piosenkę my Ciebie posłuchamy
Śpiewaj swoją piosenkę ,strumień światła pada na Ciebie

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

A tu tatuaż na policzku
[Youtube]http://youtu.be/avA_INgYaF4[/Youtube]

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

A tu tatuaż na policzku

[Youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=avA_INgYaF4#![/Youtube]

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Nibiru9 pisze:
A tu tatuaż na policzku

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=avA_INgYaF4#![/Youtube]

Człowiek z tatuażem na policzku nie żyje..

"jadę 192 km/h bokiem, pijany w trupa. Walić to, raz się żyje!"

http://moto.gadu-gadu.pl/5788038879872517565/wypadki--raper-zginal-w-pedzacym-aucie-zalany-w-trupa-jade-192-kmh-bokiem?utm_source=gg&utm_medium=main

[Youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=avA_INgYaF4#![/Youtube]

Pozdrawiam.

phpBB [video]

Zastanawialam sie tylko czy to nie wstawic do tematu: ....co Ci w duszy gra ;)
...ale to nie do konca ta Alicja i nie ta Kraina Czarów.
A bialy króliczek o morderczych sklonnosciach lepiej wygláda jednak u Monthy Pythona :mrgreen:

Fellow Craft * 2nd Degree

hej :)
Jedni z moich ulubionych artystów rockowych wypuścili do sieci coś takiego

phpBB [video]

Widać masę klasycznych symboli i kilka mniej oczywistych - coś jest na rzeczy :tak: Nieznany pozostaje kontekst w jakim clip został tym nafaszerowany. Chociaż kojarzę zespół od lat, nie bardzo wiem ocb. Ktoś może widział/ogarnia temat?

Awatar użytkownika

straszny ten teledysk Iridium, jest tam prawie wszystko :twisted:

Awatar użytkownika

phpBB [video]

Taka ciekawostka, myś♫lę że nawet dosyć na czasie ;)

Chętnie postaram się pomóc w razie jakiś problemów tyczących się grafiki komputerowej.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 305 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]