Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 paź 2019, 17:15

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Master Mason * 3rd Degree

Fajnie ze coraz wiecej ludzi spoglada w niebo. Tez to widzialem przez 15min na zywo a pozniej zniklo nagle. Gdzies w necie wyczytalem ze to moze byc planeta Wenus ( ona sie gdzies wlasnie w tym miejscu znajduje) no ale dziwne pulsowanie mialo "to cos"

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 29 lis 2013, 7:41 
VIP Member
Awatar

Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Też to widziałem, było widoczne przez 20 min z mojego okna.

Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

Wygląda na to że uchwyciłeś niezidentyfikowany obiekt wiszący 8-)
Brawo.
Jak dla mnie jak na Polskie widoki nieba - ani meteor, ani Wenus, ani samolot, ani balon.
Bardzo ciekawe.
Gratuluję.

:spoko:

O której to godzinie było i jak daleko od zachodzącego (podejrzewam) Słońca ?

7-8 lat temu widywałem identyczne obiekty na Śląsku. Obiekt wisiał na niebie, lecz tylko złudnie zdawał się nie poruszać. Światło można powiedzieć było stałe lecz od czasu do czasu pulsowało. Przemieszczał się w linii zachód-wschód (z Opola na Katowice). Łatwo było go zauważyć ponieważ owe światło było dosyć spore i jasne jak włączony w nocy reflektor. Z czasem obiekt przybliżył się na bardzo bliską odległość i światło zaczynało gasnąć. Sam proces gaśnięcia był identyczny jak w przypadku lamp w którym można regulować intensywność światła. Na końcu obiekt znacząco różnił się kolorem bo z światła białego przechodził w pomarańczowe (kolor taki jak nagrzane żarniki w żarówce). Na sam koniec powiem, że widziałem to zjawisko około 5 razy i doskonale pamiętam, że w 2 przypadkach okazywało się, że jest to samolot. Gdy samolot mijał moją pozycję światło gasło i dało się dostrzec pulsujące czerwone i zielone lampy zainstalowane na skrzydłach. W pozostałych przypadkach obiekt znikał i tego nie jestem w stanie wyjaśnić.

Przypomniało mi się jeszcze jedno dziwne spotkanie. Kiedyś latem jeździłem z kolegą po osiedlu na rolkach - noc, niebo trochę zachmurzone. Nagle dosłownie nad głowami zobaczyliśmy jasne przemieszczające się malutkie światło barwy białej. Teraz najciekawsze :? ! Obiekt zatrzymał się, włączył "długie światła" oświetlając tym samym chmury które znajdowały się przed nim i zawrócił. Zrobił to w taki sposób, że wyłączył światła (cały czas był widoczny jako mały jasny punkt) i po prostu "odjechał" w tę samą stronę z której przybył. :shock: Pamiętam, że prawie narobiliśmy wtedy w gacie. Nie wiem co to było ale oba opisane przeze mnie przypadki nie są zmyślone ani naciągane.

To chyba tyle z moich przygód.

Ja jestem ze slaska z mojej strony moge napisac ze obiekt widzialem przez 15min okolo a potem nagle zniklo. Zdarzenie miedzy 16.30 a 17. Niestety nienagralem niemialem czym. ale dokladnie to samo widzialem pozdrawiam.

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Nie łapię tego - dla mnie to fake.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Też nie do końca jestem przekonany co do tego filmu. Na pewno to nie może być jakakolwiek planeta ani tym bardziej gwiazda czy sztuczny satelita. Niemniej jednak podczas zoomu dzieje się to co powinno czyli ziarnistość ale brak szczegółów obiektu boli. Wyglądem to przypomina jakiś romb z ciemnym miejscem w środku. Albo dobry fałsz albo faktycznie jakiś obiekt wiszący ^^.

Awatar użytkownika

Idzie osiagnac taka ziarnistosc np. poslugujac sie slabej rozdzielczosci telefonem ... Zresztą, mi chodzi o pierwsze odczucie, a ono bylo na "nie" :)
Dla mnie, to typowa wrzutka czegos, czym sie "zainteresujemy", bo tematyka forum jest taka a nie inna - poobserwowac mozna sobie, jak sie DI-owcy beda podniecac - heh, amatorzy.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Jak to było na południowym zachodzie, to jest to prawdopodobnie Wenus.
Jak robi się zooma bez stałych ustawień na "nieskończoność" tylko na "automacie", to ten głupieje
i obraz jest rozogniskowany i bez ustawionej ostrości jest to bezsens, a nie "ziarnistość"...

Awatar użytkownika

I-ika pisze:
Idzie osiagnac taka ziarnistosc np. poslugujac sie slabej rozdzielczosci telefonem ... Zresztą, mi chodzi o pierwsze odczucie, a ono bylo na "nie" :)
Dla mnie, to typowa wrzutka czegos, czym sie "zainteresujemy", bo tematyka forum jest taka a nie inna - poobserwowac mozna sobie, jak sie DI-owcy beda podniecac - heh, amatorzy.

Film nie jest kręcony jak widać aż takim słabym "czymś" telefonem, aparatem, no i najlepszym czymś też nie. To raz.
Dwa. Nie ocenia się na wyczucie czy coś jest fake, to jest właśnie amatorstwo.
Trzy. Zamiast od amatorów wyzywać bo ktoś się podnieca - przedstaw swoje profesjonalne tytuły w dziedzinie rozpoznawania niezidentyfikowania obiektów proszę. Może jakieś analizy ? Filmy ?
Wszyscy jesteśmy amatorami. Nie wiem po co ta kpina.

No i jeżeli nagle znikł to tym bardziej zastanawiające, prawda ?

Fejków co nie miara na youtube, można osiągnąć niesamowite efekty w programach, ale skoro jest już ich tysiące to po co tysiąc pierwszy ? Co miałoby to zmienić jeśli autor zdecydowałoby się na oszustwo ? Sławy przecież nie zdobędzie, lepsi są co sfilmowali lepsze zabawki na niebie.

Pozdrawiam. :spoko:

Awatar użytkownika

Prawdę powiadasz ostatnimi czasy wysyp na yt tak zwanych wiszących na zawołanie obiektów RC ( radio control). Co to niby latają w tę i z powrotem znajdując się ciągle w kadrze filmującego. A co do tytułów profesorskich to ja mam jeden profesor zdziwienia powszechnego :D. Miałem kiedyś kontakt wizualny z czymś co bym nie nazwał naturalnego pochodzenia ale nie była to era telefonów z możliwością nagrywania. Jedyny bajer jaki miały to jak to się potocznie nazywało "aktywna klapka" XD. Cudo w kolorze wściekłego koloru żółtego made in Sony Ericsson z pięknym wąskim wyświetlaczem.
Ale to i tak nie na temat. A widzę że masz w swoim repertuarze kilka ujęć nawet z nocy. To ile czasu w końcu on tam wisiał??? I nazwa filmu to raczej do zmiany bo pod meteor ten obiekt wiszący swobodnie nie pasuje. Żałuję że nie mogę sam na takie coś trafić jak na złość nic się nie pojawia. Ale fundnąłem sobie lunetę to może coś upoluję.
Poooozdrawiam.

Obiekt ponownie zaobserwowany dzisiaj ok 17.00 w tym samym miejscu

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Moim zdaniem najlepiej zrobić to tak. Ściągamy Stellarium ustawiamy naszą lokalizację i kierunek patrzenia. Ustawiamy zegar na daną godzinę i patrzymy czy na danej wysokości pojawił się jakiś obiekt jasny obiekt. Jeśli tak to możemy być w miarę pewnie, że to jakieś ciało niebieskie, jak wenus. Albo stajemy gdzieś w jednym miejscu nieruchomo i zapamiętujemy jakiś punkt orientacyjny np wierzchołek drzewa. Patrzymy czy obiekt bo jakimś czasie się poruszył. Jeśli z całą pewnością nie jest to żadne ciało niebieskie.

Obiekt faktycznie znajdował się kolejny raz w lokalizacji mniej więcej tam gdzie Wenus sadząc po stellarium. Tylko że o 17.00 miałem niebo zachmurzone i nie było praktycznie gwiazd widać na niebie wiec czemu miałby być widoczny Wenus?

Awatar użytkownika

Bo Wenus (ten? :shock: ) jest kilkanaście razy jasniejsza od najjaśniejszych gwiazd...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]