Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 23 sie 2019, 21:20

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
tematu o tym nie znalazłam więc zamieszczam :)

Graham Hancock jest samozwańczym archeologiem, który wysunął hipotezę, że jeśli przy poprzedniej epoce lodowcowej podniósł się poziom wód na Ziemi, to w wielu miejscach wybrzeża musiały zostać zalane, a wraz z nimi ewentualne istniejące tam miasta. Uważa więc, że jeśli udowodni istnienie takich zatopionych konstrukcji w miejscach, które sa od wodą nieprzerwanie od ponad 11 000 lat to udowodni zarazem istnienie cywilizacji dużo starszej niż wszystkie znane. Wybiera się więc na prywatną misję i nurkuje u wybrzeży Indii, Japonii, na Atlantyku i opisuje co widział w książce 'Tajemnice Podwodnych Miast'. Powstaje również seria filmów zatutułowanych Underworld, gdzie możemy oglądać odkryte przez niego obiekty i ocenić wszystko samemu. Niestety nie znalazłam wersji z napisami polskimi, postaram sie je zrobić sama w wolnym czasie - póki co zachęcam do obejrzenia wersji angielskiej, nawet osoby nie posługujące się tym językiem biegle, gdyż wartość tych materiałów to przede wszystkim to, co możemy zobaczyć i ocenić na własne oczy. A robi naprawdę piorunujące wrażenie. Zaznaczam, że nie zgadzam się z jego hipotezami na temat tego jak doszło do zatopienia miast (podniesienie się poziomu wód pod koniec ostatniej epoki lodowcowej), jednak bardzo szanuję jego pracę badawczą. Bez zględu na to, co spowodowało, że woda zalała miasta - istniały one i wskazują jednoznacznie, że na całym świecie kwitła cywilizacja na długo przed tym jak się oficjalnie sądzi.

pierwsza część:
phpBB [video]

i linki do reszty części:
http://www.youtube.com/watch?v=2uE55RNNgvs&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=cWNd4WZVZbc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=30-p8-3uJaQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=xYzdztJgD8w&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=T7eLA6DXYtI&feature=related

Najgłośniejsze książki Hancocka:
*Fingerprints of Gods, Amber 1997, 410 stron, 14,5x21 cm, miękka okładka, ISBN 83-7245-083-8
opis Wydawcy: Najgłośniejsza próba wyjaśnienia tajemnic dziejów ludzkości od czasów "Wspomnień z przyszłości" Ericha von Danikena. Jaki cel przyświecał twórcom egipskich piramid, posągu Sfinksa, rysunków na płaskowyżu Nazca? Przeznaczenie monumentalnych budowli i sposób ich wykonania wywołują wciąż niesłabnące zainteresowanie i naukowe spekulacje. Hancock twierdzi, że są to dzieła przedstawicieli nieznanej cywilizacji istniejącej przed tysiącami lat na Antarktydzie. Jego zdaniem stanowią ostrzeżenie przed nadchodzącym kataklizmem przekazane nam przez przodków, którzy zostawili na innych kontynentach świadectwa swej wiedzy. W odróżnieniu od Danikenowskiej hipotezy o przybyszach z kosmosu Graham Hancock dowodzi, że rozwój ziemskiej cywilizacji wiąże się z nieznanymi dziejami ludzkości.

*Tajemnice podwodnych miast, Amber 2002,
opis Wydawcy: Autor prowadząc podmorskie poszukiwania odkrył prawdziwe początki cywilizacji i poznał tajemnice odległej przeszłości. W Zatoce Bengalskiej, na Morzu Arabskim, na Atlantyku, u wybrzeży Japonii i Tajwanu można napotkać podwodne ruiny prehistorycznych budowli. Graham Hancock odnalazł je dokładnie tam, gdzie wskazują starożytne mity. W mitologiach wszystkich kultur przewija się wątek katastrofalnego potopu. Geolodzy potwierdzają takie wydarzenie: pomiędzy 15 000 a 8000 lat temu lód stopniał, a poziom mórz podniósł się o 120 metrów, zatapiając 25 milionów kilometrów kwadratowych zamieszkanych lądów i radykalnie zmieniając kształt ówczesnego świata. Nowe dowody zebrane przez autora potwierdzają ową tezę. Przekonuje on nas, że kilka, a nawet kilkanaście tysięcy lat temu na Ziemi istniały nieznane wysoko rozwinięte kultury, które zniszczył globalny kataklizm.

zainteresowanych odsyłam do
http://www.grahamhancock.com/

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 05 lip 2010, 16:29 
VIP Member
Awatar

Wątek przeniesiono.

Bardzo interesujące, rzekłbym lubie to!;)

Tu następne, DWARKA u wybrzeży Indii:

Dwarka, India - 12,000 Year Old City of Lord Krishna Found - *Full*
phpBB [video]

NAN MADOL, gdzieś na Pacyfiku:
Nan Madol - Ancient Underwater City Ruins PRE 12,000 BC
phpBB [video]

U wybrzeży Kuby:
Underwater City Off of Cuba Part 1 (The Discovery)
phpBB [video]

...ale nie ma żadnych dowodów na istnienie Atlantydy :D :D :D

pozdrawiam

No, Atlantydy to może nie, ale śmiało można zaryzykować tezę, że "Cokolwiek" 8-)
Zresztą Dwaraka i Yonaguni już wklejałem ;)

Tu:
http://davidicke.pl/forum/post22367.html?hilit=india#p22367

Od razu mówię, nie tłumaczę, mogę zrobić synchro 8-)

Aya Sophia pisze:
Wątek przeniesiono.

Bardzo interesujące, rzekłbym lubie to!;)

Kurcze, Aya, może w tym dziale który ja wybrałam więcej zainteresowanych by na niego trafiło? :)

ale ok, tyś pan - dziel i rządź :)

wracając do Hancocka - facet nie ma największego pojęcia o konwencjonalnej archeologii, przez co wielu podważa jego odkrycia(sic!), ale jest za to odważny, bo idzie po porstu i nurkuje. no i filmuje żeby nam pokazać co tam ujrzał, zamiast gadać o tym. bo ja nie potrzebuję eksperta-archeologa, który mi wytlumaczy, że zatopione kolumny, które oglądam, to są kolumny, a nie 'niecodziennie' narosła rafa ;)

http://davidicke.pl/forum/staro-ytna-historia-zakazana-archeologia-paleoastronautyka-f14.html

Sprawdź czy jest ;)

Aya Sophia pisze:

oooooo, to tak można? :) :) :) widzisz, co dzień się człowiek czegoś ciekawego uczy ;)

Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jak skompletuję resztę, to dorzucę, narazie tak... chaotycznie.

dzięki Andro, tak właściwie w paru zdjęciach streszczasz to co najważniejsze w filmie. robi wrażenie taki kolażyk. bije po gałach i po mózgu :spoko:

P.S. mam pytanie: te przedostatnie trzy to są PRAWDZIWE?? nie widziałam nigdzie z tymi piramidami zatopionymi relacji... i troche ten żółw mi trąci fotomontażem, chociaz ja się na tym słabo znam...

Awatar użytkownika

Tangerine pisze:
P.S. mam pytanie: te przedostatnie trzy to są PRAWDZIWE?? nie widziałam nigdzie z tymi piramidami zatopionymi relacji... i troche ten żółw mi trąci fotomontażem, chociaz ja się na tym słabo znam...

Nie są mojej produkcji :mrgreen: więc sam nie jestem pewien. W każdym bądź razie gość zwany Astralwalker z pewnego forum nie zwykł wklejać bajkowych zdjęć jeżeli robił poważniejsze prezentacje.
Stąd też tchnęło mnie by zapisać to na dysk.
Nie mniej jednak, gdybym nie myślał że coś jest na rzeczy - nie wrzucałbym tu.
Ja wrzucam ciekawostki - wy weryfikujcie na własny sposób. Nie chcę mieć "monopolu" na rację na tym forum.
Nie dam odpowiedzi ;) zawsze wnikliwa Justyno :P

nie tyle chcę odpowiedzi co żebyś rzucił okiem na trzecie od dołu i ocenił swym okiem ;) mi wygląda zbytnio jak desktop wallpaper z fotoszopa :) ale reszta, zwłaszcza kolaż - rewelacja (no i widziałam je w filmie Hancocka, wiec znam pochodzenie :) )

Awatar użytkownika

Rzuciłem okiem nie raz na to zdjęcie o którym piszesz.
Zatem proszę o udział kogoś, kto jest profesjonalistą w fotomontażu na forum. Mamy takich ?
Dopóki nikt się nie wychyli - dopóty będziesz miała wątpliwości.
Ja w każdym bądź razie specjalistą od fotomontażu nie jestem.
Przyglądając się temu zdjęciu, widzę prawdopodobieństwo fotomontażu, lecz wrzuciłem to zdjęcie.
Ale widzisz. Tu musiałem mieć jakiekolwiek przekonanie o tym. Lubię sobie pooglądać programy o podwodnym świecie i naprawdę dziwne stworzenia pływają w naszych (Ziemskich) wodach, stąd też nie byłbym zdziwiony jakby jakiś żółwik tam gdzieś zaktowiczył w tamtych rejonach, aczkolwiek głowy za to nie dam czy on jest tu przypadkiem, czy ktoś sobie chciał "psikusa" zrobić.
Nie mniej jednak niech to jedno zdjęcie nie rzutuje na ewentualną wiarygodność innych.
Bo ja już spotkałem takich na innych forach, gdzie ktoś wklejał ciekawe rzeczy, a jedno zdjęcie było wątpliwe - i z całej pracy były śmiechy i drwiny.
Więc...
Nie wiem Tangerine. Dopóki nie doczekamy się tutaj specjalisty od fotomontażu (nie mówię tu o amatorach z Photoshopem na dysku) - dopóty moje zdjęcia które wklejam czasem będą - kontrowersyjne i nierozstrzygnięte.
Jeżeli nawet nie pojawi się taka postać - zachęcam do wizyty na wujka google'a. Zwłaszcza w hiszpańskim i angielskim na przeszukanie nurtujących odpowiedzi na zdjęcia. Czasem się znajdują ;) Lecz to czasochłonne.

Pozdrawiam.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Andromedan pisze:
Zatem proszę o udział kogoś, kto jest profesjonalistą w fotomontażu na forum. Mamy takich ?

Ja tam żadnym profesjonalistą nie jestem, aczkolwiek troche fotomontaży juz się zrobiło ;)
Na moje amatorskie oko raczej psikus - oświetlenie żółwia i rybek wyraźnie jaśniejsze niż otoczenie; takie można by raczej uzyskać dużo bliżej powierzchni. No i druga sprawa - perspektywa; jakoś mi te zwierzaki z otoczeniem nie grają. Ale ręki sobie nie dam uciąć - z drugiej strony pasuje do koralowców na pierwszym planie :tak:
Oczywiście nie dyskredytuje to reszty zdjęć 8-)

http://bramaoswiecenia.pl

Żółwiki pochodzą a tego filmu:
THE ORION CONSPIRACY # 1 - SEB JANIAK
phpBB [video]

UFO-THE ORION CONSPIRACY PHOTOS 1
phpBB [video]

część zdjęć prawdziwa, część podróbek mających zainspirować widza :D

pozdrawiam

czyli jednak filtrujemy. dobrze, dobrze :)
wieszkosc mniejszych zdjęć Andro to kadry z Hancocka (pamiętam je z filmu) i są super skrótem i przeglądem przez to co on tam ujrzał. i chwała Andro że je wkleił :)

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Po "Śladach palców bogów" Hancock napisał jeszcze "Magów bogów", w której to książce rozwinął swoją teorię i dodał informacje nieznane jeszcze podczas powstawania tej poprzedniej. Obie zostały wydane po polsku. Te nowe fakty to między innymi badania megalitycznych konstrukcji w Göbekli Tepe (Turcja) i Gunung Padang (Indonezja), które jak jest to potwierdzona za pomocą badan węglem są starsze niż wszystkie znane nam cywilizacje i nawet rewolucja neolityczna, która dziś uważa się za początek jakichkolwiek cywilizacji. Wg autora to są właśnie budowle wybudowane przez ocalały z potopu. Dodaje też kilka nowych faktów na temat struktur w Gizie, Baalbek, Tiahuanaco i na Wyspie Wielkanocnej czy o nowych badaniach homonidów. Ciekawe są też zbieżne podania obecne w wielu kulturach na temat tego, że zagłada ma się powtórzyć. Wg tego, co wylicza autor, całkiem niedługo, bo około 2040 roku.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]