Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 23 sty 2020, 11:50

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23 lis 2013, 22:01 
Jose AntonioBlanco

Tajemnicza moc kryształów

Praktyczny podręcznik terapii wibracyjnej kryształami i kamieniami szlachetnymi


Obrazek


Obrazek


Cytuj:
Kiedy słyszysz, jak ktoś mówi o właściwościach czy o mocy kryształów i kamieni szlachetnych, przede wszystkim przy chodzi ci na myśl pytanie: co taki kamień czy kryształ rzeczywiście może zdziałać? Odpowiedź jest zadziwiająca. Otóż kryształ może zmienić twoje życie, może pomóc ci wydobyć z siebie wszystko, co najlepsze, może cię wesprzeć w ryzykownej sytuacji, jest w stanie ochronić cię przed niebezpieczeństwem czy poniżeniem i wskazać właściwą drogę do szlachetnego, odważnego postępowania w pracy oraz w stosunkach rodzinnych i osobistych; otworzy ci drogę do rozwoju duchowego, sprawi, że w twoim domu zapanuje spokojna, relaksująca atmosfera, wyleczy cię zarówno z fizycznych, jak i duchowych chorób.

Tekst z tej książki, przepisany przeze mnie:

Jak postępować z Kryształami:

Cytuj:
Kryształy odznaczają się niezmierną wrażliwością. Przyjmują i przechowują w sobie wibracje i wrażenia osoby , u której się znajdują, pod warunkiem że są systematycznie czyszczone. Mycie sprawia, że kryształ powraca do swojego pierwotnego stanu i pozbywa się wszelkich negatywnych energii, jakie mogły się w nim nagromadzić. Jednak oczyszczanie kryształu , czy wtedy kiedy mamy go stosować jako środek przeciw cierpieniu, czy dla poprawienia atmosfery w pokoju, czy w jakimkolwiek innym celu, nie jest w gruncie rzeczy tylko czynnością fizyczną. Jest to działanie o znaczeniu duchowym, któremu towarzyszy rytuał, złożony z 3 etapów i ma on 3 podstawowe cele:

- oczyszczanie , - ponowne naładowanie energią, - dostrojenie i aktywacja w konkretnym celu.

Mycie i oczyszczanie kryształów:

- Wodą: jest to jedna z najczęściej stosowanych metod. Najlepiej zanurzyć kryształ na kilka minut w wodzie, która jest w ruchu. Najlepszy byłby strumień lub źródełko. W czasie kiedy kryształ jest obmywany strumieniem wody, należy sobie wyobrażać, jak spływa z niego i rozpuszcza się, cały zbyteczny negatywny bagaż.

- Solą: napełnij ceramiczny lub drewniany pojemnik ( nigdy metalowy! ) Solą morską i zanurz w niej kryształ na jakiś czas.

- Wodą i Solą: rozpuść garść soli w pojemniku z wodą i włóż do tego roztworu kryształy. Zaczekaj aż się dobrze namoczą. To najbardziej skuteczna metoda oczyszczania kryształów, podobnie jak mycie wodą morską. Bywają kryształy wrażliwe, których Nie powinno się wkładać do wody. Do takich należą: piryty, kalcyty, malachity, selenity, azuryty.

- Dźwiękiem: ta metoda polega na dzwonieniu przez kilka sekund w pobliżu kryształu, dzwonkami tybetańskimi. Trzeba sobie wówczas wyobrażać, jak fale dźwiękowe wnikają w kamień i oczyszczają go ze wszystkich złych wibracji.

- Dymem: oczyszczenie przez okadzanie. Na całym świecie pali się niektóre poświęcane rośliny i żywice, by oddać cześć bóstwu i oczyścić atmosferę , a także osoby lub przedmioty. Począwszy od kadzielnic w chrześcijańskich katedrach, poprzez świątynie hinduskie i buddyjskie, aż do indiańskiego obrzędu łaźni , zwanego sweat lodge, czy wigwamów lub szałasów przeznaczonych „do wypocenia sie” na całym północno amerykańskim kontynencie, każda kultura ma jakieś rytuały związane z okadzaniem.

Wybierz rodzaj kadzidła, którym najchętniej będziesz oczyszczać swoje kryształy: mogą to być zwykłe klasyczne kadzidełka o zapachu możliwie najbardziej naturalnym, mogą być kombinacje roślin lub żywic, spalonych na węgiel. Naguale ( czyli osoby potrafiące się przenieść w inne rejony świadomości ) robią kadzidła z szałwi , z rozmarynu, z kory drzewa cedrowego, chrześcijanie używają rozmaitych żywic naturalnych jak mirra czy olibano…

Drzewo sandałowe jest najważniejszym ze składników kadzidła w całej Azji. Trzeba tylko pozwolić by dym otoczył kamień ze wszystkich stron. Oczyszczając kryształ w ten sposób , oczyszczasz się zarówno ty, jak i miejsce w którym się znajdujesz. Palenie kadzidła jest sposobem nawiązania kontaktu z kryształem i podziękowaniem za jego dobroczynne działanie.

Ponowne ładowanie kryształów energią:

Kiedy kryształy są już czyste, trzeba je ponownie naładować energią, która przekaże im swoją moc, tak żeby w chwili stosowania odznaczały się jak największą skutecznością. Można je ładować na różne sposoby . Intuicja podpowie ci, który z nich będzie najwłaściwszy dla twojego kryształu:

- Energią Ziemi: kryształy pochodzą z Ziemi, w niej powstały i w niej przybrały obecny kształt. Proces ponownego ładowania energią polega na zakopaniu kryształów w czystej ziemi, nie skażonej żadnymi chemicznymi substancjami. Ten system ładowania wymaga najwięcej czasu: dla większości kamieni najlepszym okresem ładowania jest 7 dni.

- Światłem słonecznym: jest to podstawowe źródło wszelkiej energii. Aby tę energię przelać w kryształ, trzeba go poddać naświetlaniu promieniami słońca, miej więcej przez godzinę. Staraj się wyczuć, czy twój kryształ nie wymaga dłuższego naświetlania, uważaj jednak żeby go nie zniszczyć. Ten system jest najlepszy dla kryształów o ciepłych barwach.

- Światłem Księżyca: to światło też jest skuteczne przy ładowaniu kryształów. Oczywiście jego siła jest subtelniejsza i trochę mniejsza od słonecznej, dlatego trzeba kryształ naświetlać dłużej. Najlepiej stosować tą metodę, kiedy księżyc rośnie oraz gdy jest w pełni. Niemal wszystkim kamieniom dobrze robi spędzenie nocy pod gołym niebem. Idealny sposób dla kamieni o chłodnych barwach.

- Mocą umysłu: ta metoda nadaje się najbardziej dla osób o dużych umiejętnościach relaksu i koncentracji. Zabierając się do ładowania kamienia energią, trzeba się przede wszystkim zrelaksować fizycznie i umysłowo. Następnie z zamkniętym oczami, trzymając w obu dłoniach kryształ, nad którym pracujesz, wyobraź sobie strumień białego światła, który wnika do twojego ciała, przez czubek głowy i sięga do serca, po czym biegnie wzdłuż ramion do dłoni i ładuje kryształ energią. Możesz też wyobrazić sobie promień światła wysyłany przez ciebie z punktu między brwiami i wnikający w kryształ trzymany w rekach, po chwili poczujesz jak energia twojego ciała wnika w kryształ.

Dostrajanie i aktywacja kryształów:

Kiedy kryształ jest już czysty i naładowany energią, pozostaje tylko jedno: zestroić go z własnymi wibracjami i zaprogramować do konkretnego celu. Wiadomo że kryształy mają szczególne właściwości i cechy, które sprawiają, że można ich używać do rozmaitych celów. Oczywiście najbardziej skuteczne są wówczas, kiedy używa się ich, wyłącznie w jednym celu. Pierwszym krokiem tej fazy jest dostrojenie.

Kryształy są bardzo wrażliwe, także ich wibracje błyskawicznie dostrajają się, do osób które ich używają. Można to robić oddechem albo dotykiem. W pierwszym przypadku wystarczy, że jest się zrelaksowanym i delikatnie oddycha w kierunku kryształu. W drugim przypadku trzyma się go, głaska, przez kilka minut, prawą ręką, jednocześnie podtrzymując lewą. W obu przypadkach należy sobie wyobrażać i odczuwać, jak energia człowieka i kryształu harmonizują się i stają się w pełni zgodne.

Kiedy kryształ jest już dostrojony, nadchodzi moment aktywowania. Dla małych kryształów skuteczną metodą jest ułożeń ich na czole, w miejscu pomiędzy brwiami na czakrze 3 oka i skoncentrowanie się na celu, któremu kryształ chcesz poświęcić, wyobrażając go sobie tak, jak ci dyktuje intuicja, zawsze jednak jakby był otoczony, aureolą białego światła.

Kiedy obraz stanie się już wyraźny i nie przeszkadzają mu inne myśli, należy powtórzyć cichym głosem: „Aktywuje ten kryształ, żeby miał moc leczenia, przyciągania miłości, doprowadzenia mnie do szczęścia, sukcesu… zależnie od tego , jaki cel obrałeś.

Należy pamiętać, że kryształ będzie o wiele bardziej skuteczny, jeśli go aktywujesz i programujesz, tylko dla jednego celu.
W przypadku dużych kryształów, procedury są takie same, tyle że należy wówczas, kryształ umieścić na niskim stoliku, przed sobą, na serwecie z czarnego jedwabiu lub aksamitu. Jeśli nie używasz przez jakiś czas kryształu, zwłaszcza jeżeli ma leczyć konkretną chorobę, zawiń go w jedwab lub w aksamit i w ten sposób przechowuj, dzięki temu nie porysuje się ani nie zniszczy, a równocześnie ochronisz go, przed wszelkiego rodzaju niekorzystnymi wibracjami.Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 23 lis 2013, 22:01 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 23 lis 2013, 23:36 
Przydatna informacja. A kamienie czyści się/ładuje tak samo jak kryształy?
Bo posiadam kamienie, które nie bardzo wiem jak czyścić, ładować itp. W sumie to niektórych nie mogę rozpoznać :PNa górę
   
 
 
Post: 24 lis 2013, 3:31 
Offline
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lis 2009, 5:05
Posty: 1218
Lokalizacja: Lyrae/Terra
Płeć: mężczyzna
Mam dokładnie tą knigę, dobrze zilustrowana.
Taka... dla początkujących.

Nicci.
Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz albo na tym forum, albo na necie, całkiem nie daleko być może tego forum. Powodzenia. Ale mega konkretów w necie to mało jest na te tematy.
Fajnie opowiada o tym wszystkim Sebastian Minor. Będzie trochę audycji o kryształach w NTV to polecam śledzić w niedalekiej przyszłości.
Specjaliści od programowania i oczyszczania raczej nie rozpisują się na forach o technikach. Prędzej na warsztatach.
Ale najlepiej pytać.
Może Hakun pomoże w tym temacie ?
Traktowanie solą w każdym bądź razie nie jest za dobre.

Pozdrawiam.

_________________
Nie.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group