Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 29 lis 2020, 0:26

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
CHINY. Chińscy archeolodzy odkryli niewielki zegarek szwajcarski w grobowcu pochodzącym z epoki dynastii Ming, który według nich nie został naruszony przez czterysta lat. Odkrycie zegarka przez naukowców zostało udokumentowane w raporcie.

Ozdobny zegarek był wciśnięty do gleby okalającej jedną z trumien. Wskazówki zegarka zatrzymały się na godzinie 11:06, a na jego plecach znajduje się napis „Swiss”, czyli „Szwajcaria”.

Prace archeologiczne na stanowisku zawieszono i powołano ekspertów z Beijing, aby pomogli rozwiązać tą tajemnicę rodem ze świata science-fiction. Pierwsze zegarki szwajcarskie pojawiły się w połowie XVI wieku.

http://wolnemedia.net/nauka/szwajcarski-zegarek-w-starozytnym-grobie/

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 30 sie 2010, 10:52 
VIP Member
Awatar

Na początku myślałem że to jakiś głupi żart... :język:

jednak nie... :shock:

Obrazek
Obrazek
to ten zegarek...

http://esotericvoyage.com/blog/archeologists-in-china-baffled
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1096959/Mystery-century-old-Swiss-watch-discovered-ancient-tomb-sealed-400-years.html

phpBB [video]

Przysiągłbym że maczał w tym palce..."the Doctor" :D :D :D

Ciekawe jakie będzie wyjaśnienie tej zagadki...

sfath pisze:
i w grobowcu pochodzącym z epoki dynastii Ming, który według nich nie został naruszony przez czterysta lat.
Pierwsze zegarki szwajcarskie pojawiły się w połowie XVI wieku.

XVI wiek to lata 1500-1600.
2000-400=1600

co tu dziwnego?

jakiś Szwajcar z zegarkiem miał 100 lat, żeby sobie w tym grobie pogrzebać. Albo jakiś kupiec jedwabny, który wymienił jedwab na zegarek. W tamtych czasach handel Chiny-Europa kwitł w najlepsze. A I pływali żeglarze europejscy do Chin nie raz nie dwa. Nie ma tu żadnej sensacji przecież :) Czy może ja czegoś nei kumam? :shock:

sfath pisze:
Ciekawe jakie będzie wyjaśnienie tej zagadki...

pewnie ktoś otworzył grobowiec i podrzucił tam zegarek :spoko:

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

redmuluc pisze:
Przysiągłbym że maczał w tym palce..."the Doctor" :D :D :D

Po co Doktorowi zegarek i dlaczego on na taką małą rączkę jest? :roll:

Tangerine pisze:
A I pływali żeglarze europejscy do Chin nie raz nie dwa. Nie ma tu żadnej sensacji przecież :) Czy może ja czegoś nei kumam? :shock:

Pierwsze szwajcarskie zegarki pojawiły się w drugiej połowie XVI - ok...ale nie tak małe !
zegarki wielkości pierścionka pojawiły się znaaaacznie później, czym je niby mieli w XVI wieku obrabiać...zdajesz sobie sprawę jakie precyzyjne narzędzia są do tego potrzebne ? Chyba nie bo wg mnie to model bardzo współczesny...jest zbyt mały technologia co najmniej przedwojenna.
Fakt że pierwsze zegarki pojawiły się w XVI wieku nie oznacza daty datowania zegarka na XVI wiek...to śmieszne...sprawdza się oczywiście w paleontologii, tam równie śmiesznie datują.

W sumie to temat wcale już nie taki nowy :)
Swoja drogą jakoś cicho w tym temacie się zrobiło - nikt nie podał datowania zegarka ani modelu...to łatwo przecież stwierdzić prawda?
Pytanie...czy na pewno grobowiec był nietknięty...bo jeżeli był do 2008 to...mamy problem :język:
Bo jak twierdzą grobowiec zapieczętowano 400 la temu...
Chińczycy byli święcie przekonani że byli pierwszymi którzy otworzyli grób dynastii Ming w Shangsi, południowych Chinach, od pogrzebu - atu masz taki zonk... :lol: tez by mnie wcięło...to tak jakbym znalazł kapsel od coca-coli w po otwarciu starego grobowca.

Cytuj:
"Kiedy spróbowaliśmy usunąć ziemię jaka otaczała trumnę, nagle kawałek skały odpadł i uderzył w ziemię grunt z metalicznym dźwiękiem", powiedział Jiang Yanyu, poprzedni kustosz Guangxi Muzeum.

"'Podnieśliśmy przedmiot, i odkryliśmy, że to był pierścień.

Podczas usuwania pokrywającej go ziemi i dalszych badaniach,... byliśmy wstrząśnięci kiedy zobaczyliśmy, że to był zegarek," dodał.
made in Swiss 8-)

huuysuy pisze:
Po co Doktorowi zegarek i dlaczego on na taką małą rączkę jest? :roll:

Nie wiem czy zajarzyłeś żart miałem na myśli podróżnika w czasie Doktora Who, a zegarek należał pewnie do jego partnerki 8-) dlatego taki mały.

Edit: Zidentyfikowano ten zegarek to model podobny sumie do tego z 1911 czyli kurcze znacznie wcześniej niż myślałem, jak widać nie jestem biegły w zegarkach. Jednak "podobny" nie znaczy taki sam"

Obrazek

Nie mniej nikt nie podjął próby datowania i czemu jest nadal cicho po dwóch latach ?

Awatar użytkownika

Nie pisałbym z dużej litery gdyby nie chodziło o imię. :D
Na pierścionek to on nie wygląda, już bardziej na bransoletę która zaciska się na ręce, akurat na rękę dziecka. :P

huuysuy pisze:
Na pierścionek to on nie wygląda, już bardziej na bransoletę która zaciska się na ręce, akurat na rękę dziecka. :P

Poswiece sie chyba i przejde jutro do sklepu z antykami. Maja taki sam niemal na wystawie- zegarek na palec. Wdzieje na swoj paluch i pikne fotke jak sprzedawca pozwoli. przy okazji spytam o wiek tego "pierscionka".
Tez mialam takie :shock: oczy jak zobaczylam po raz pierwszy. Takie bzdeciki sa bardzo angielskie i europejskie w stylu.

Oczywiście rozwiązanie najbardziej "logiczne" Jakiś archeolog odkrył grobowiec 100 lat temu, rozmyślił się zostawił zegarek i zapieczętował ponownie grobowiec...bardzo mądrzę...i lojalnie wobec chińskiego rządu...tylko po co? - wtedy ?

Wariant drugi: chiński emigrant kupił sobie za pensje z pralni super drogi na owe czasy zegarek szwajcarski, wrócił do chin i zrobił to samo co nasz niedoszły "odkrywca"

Wariant trzeci: zrobiła to myszka...nalazła zegarek i go tam zostawiła :drugged: myszki są sprytne.

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Strasznie maly ten zegarek. A 400 lat temu to zegarkow na reke raczej nie robili, tylko takie na lancuszkach zdaje mi sie. Naprawde dziwne...przypomina ten film "Das Jesus Video", gdzie w domniemanym grobowcu Jezusa znaleziono kamere video ktora jeszcze nie zostala wyprodukowana w naszych czasach :) Ale tam naprawde doszlo do podrozy w czasie.

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Wiadomość od @oktarynki

Zegarek ze sklepu z antykami, datowany na lata 1930- 1940.

Bardzo precyzyjna, misterna robota. Z przodu nakryty nie szklem, ale ciétym krysztalem, po bokach male krysztalki. W srodku pod wskazowkami wygrawerowane: "Made in Swiss".

Bardzo drogi bibelot, i dosc rzadko spotykany- ten pomimo ze nie dziala, czesc krysztalkow zgubiona i ogolnie podniszczony- zostal wyceniony na 85 funtow.

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]