Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 gru 2019, 3:30

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Szokująca reakcja na popularny lek

Obrazek

Dostępne bez recepty, nawet w marketach, są naszą codziennością. Najpopularniejsze leki traktujemy z pełnym zaufaniem.
Jednak i one mogą wywołać dramatyczne skutki dla naszego zdrowia.
Przekonała się o tym 19-letnia Szwedka, której po tabletce paracetamolu dosłownie... odpadła twarz. :shock:

Eva Uhlin była śliczną blond nastolatką ze Szwecji. Do czasu zażycia jednej feralnej tabletki paracetamolu.
Skóra jej twarzy zaczęła nabierać czarnego koloru, a na koniec odpadła.
Przyczyną była rzadka reakcja alergiczna, która dopada jednego na milion konsumentów tego najpopularniejszego na świecie leku.

"Czułam się, jakby coś pełzało pod moją skórą. Byłam w kompletnym szoku - to było jak scena z jakiegoś horroru" - wspomina Uhlin.
Efektem takiej reakcji - zwanej martwicą toksyczno-rozpływną naskórka lub zespołem Lyella - były bąble, oparzenia i strupy.
Na skutek choroby odpadły także partie jej klatki piersiowej, ramion, pleców i żołądka.

Obrazek

TO MOŻE PRZYDARZYĆ SIĘ KAŻDEMU

Wszystko zaczęło się na wakacjach, gdy jako 15-latka zażyła lek z powodu przeziębienia.
Następnego dnia obudziła się cała w strupach, które pokrywały coraz większą część jej ciała.

"Nie mogłam uwierzyć w to, co się stało. Wcześniej wielokrotnie brałam paracetamol" - wspomina.

Rzadką reakcję spowodowała kombinacja działania leku i wirusa.
Powrót do normalnego wyglądu kosztował ją kilka lat leczenia.
I choć nigdy nie zwątpiła, że może wyzdrowieć i odzyskać urodę, długo wstydziła się pokazać wśród ludzi.
Dziś wygląda już dobrze, ale nadal musi regularnie aplikować sobie krople do oczu i jest ponadprzeciętnie wrażliwa na światło.

info:
http://twoiznajomi.pl/Community/31458,Blog_Wpis,Uwaga_Szokujaca_reakcja_na_popularny_lek.html

p.s.
Medycyna oczywiście już wszystko "wie" o immunologii, DNA i tysiącach innych interakcji zachodzących
w organizmie.

Aż strach nawet pomyśleć co było w szczepionkach na A/H1N1 :ninja: :wacko:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 sty 2010, 0:58 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Tak to jest gdy wkłada się do ust coś innego niż pożywienie lub woda. Chemia całkiem dobrze sprawdza się podczas sprzątania np, toalety i tam jest jej miejsce a nie w ludzkim organizmie. Oczywiście dziewczyna zaufała ulotce w której to "dbający o jej zdrowie" specjaliści stworzyli cudowne pigułki. Pewnie wolałaby zostać modelką ale teraz na pocieszenie pozostaje jej zrobić karierę jako aktorka w niskobudżetowych horrorach. Nie mówię tego złośliwie sam wolę obejrzeć horror niż pokaz mody.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

co ci ludzie robią....
i niby jesteśmy cywilizowani i że eksperymenty i mordowanie na skale światową miało miejsce ostatnio podczas II Wojny Światowej :shock:

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Kolejna ofiara niebezpiecznego łączenia leków

80-letnia kobieta z Rzeszowa trafiła do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej z objawami zespołu Lyella. Choroba polega na tym, że z powierzchni ciała "odpada skóra". Jest to efekt toksycznej reakcji organizmu na połączenie leków. To drugi taki przypadek w WCLO w ciągu ostatniego miesiąca.

- Pacjentka zestawiła antybiotyki z innymi lekami - tłumaczy dr Łukasz Drozd z WCLO. I dodaje, że trudno obecnie powiedzieć, czy życie kobiety nie jest zagrożone. - Sytuacja jest płynna - zaznacza dr Drozd.

Zespół Lyella należy do niezmiernie rzadkich toksycznych reakcji na leki - zdarza się raz na 1-2 mln ludzi. Śmiertelność choroby wynosi od 40 do 60%. Objawia się oddzielaniem naskórka od skóry właściwej i w rezultacie jego odpadnięciem. Może dotknąć każdego, bowiem bywa także reakcją na połączenie popularnych leków - np. przeciwbólowych.

Taki przypadek opisywaliśmy w Kurierze tydzień temu. Chodziło o 42-letnią kobietę z Płocka, która od początku lutego przebywa w WCLO. - Jej stan jest stabilny, oddycha samodzielnie. Mamy nadzieję, że za około dwa tygodnie wyjdzie do domu - zapowiada dr Łukasz Drozd.

Dla kobiety to jednak nie koniec leczenia. Czeka ją jeszcze co najmniej półroczna rehabilitacja, leczenie zrostów i blizn.

Lekarze radzą, że aby uniknąć powikłań, przyjmowane leki trzeba uzgadniać z lekarzem. Jeśli tego nie robimy - czytajmy chociaż ulotki. A zażywając popularne coldreksy, ferveksy itp. absolutnie nie łączmy ich z panadolem, ibuprofenem, apapem czy aspiryną.

Źródło

Cytuj:
Lekarze radzą, że aby uniknąć powikłań, przyjmowane leki trzeba uzgadniać z lekarzem. Jeśli tego nie robimy - czytajmy chociaż ulotki.

Lekarze rzadko pytają o inne zażywane "leki", pojęcia nie mają o interakcjach, ewentualnie dowiadują się o nich przez przypadek i / lub od pacjentów, w ten sposób o mało (kogoś kogo znam) nie wysłali na oiom z powodu "powikłań" czyli skutków ubocznych zresztą w samej ulotce pisało, że należy zapewnić sobie podczas przyjmowania specyfiku pomoc medyczną :shock: - najlepiej zamieszkać w szpitalu. :ninja: :wacko:

To był "tylko" "lek" przeciwbólowy a poczytać inne ulotki np. psychotropów.
Można to krótko określić: eksperymenty medyczne
na przypadkowych ofiarach podobnie jak w obozach koncentracyjnych.

A lektura ulotek "leków" leczy najskuteczniej :język:

No wlasnie, z tym paracetamolem to w ogole jest smieszna sprawa. To taki lek, po ktory ludzie dosc szybko siegaja, takie panaceum niemalze, lek, ktory wydaje sie byc taki niewinny.
No przeciez skoro moze go lyknac kobieta w ciazy czy w trakcie laktacji (tak pisze na ulotce) to co on moze wyrzadzic zlego?
Ogolnie zastanawiajacy jest przy okazji rozmiar niewiedzy ludzkiej na takie podstawowe tematy, jak np. istota goraczki, jej rodzaje, metody radzenia z nia. Przerazenie budzi temperatura 38°C u niemowlaka... ktoremu od razu podaje sie wlasnie cudowny paracetamol, a jak ten nie zadziala to poprawia sie nurofenem podawanym na przemien. I na coz zdadza sie informacje, ze temperatury ponizej 39°C sie nie zbija...

Przeciez na wszystko jest tabletka.

Organizm ma mozliwosc sam sie wybronic, jezeli da mu sie szanse. Przy okazji zawsze trzeba pamietac, ze KAZDY lek moze miec skutki uboczne i tak naprawde nie ma takich, ktore by ich nie mialy. Rowniez ten "niewinny" paracetamol.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Sama znam duzo ludzi, nawet z mojej rodziny, którzy wręcz magiczne właściwości przypisują lekom i łykają je na potęgę. Na wszystko dosłownie. I krzyczą na mnie, gdy boli mnie gardło "idź do lekarza, da ci jakieś leki!". A że ja nie chcę, to mówią, że jestem "nieodpowiedzialna".
Tak ma zdecydowana większość, niestety.

Natomiast co do mnie (szczerze): gdyby zliczyć tyle paracetamolu co łyknęłam w życiu, to powinnam się cała rozpaść. Ale jakoś to nie nastąpiło, na szczęście. Problem mój polega na tym, że co najmniej kilka razy w tygodniu boli mnie glowa. Czasami uda mi się to zniwelować przez odpowiednią koncentrację, wizualizacje i itp., ale najczęściej te metody mi teraz nie pomagają. Tabletka pomaga zawsze, taka moja smutna prawda. Nie osiągnęłam jeszcze tego etapu, aby się od niej uwolnić i całkowicie zastąpić innymi metodami. Tylko cały czas nad tym pracuję. I bardzo bym chciała. Ból glowy moze mieć wiele przyczyn, niektóre z nich stosują się do mnie, ale nie są do wyeliminowania lecz tylko zniwelowania. Nawet w tej chwili boli mnie głowa, wczoraj też mnie bolala i tak jest bez przerwy...

W godzinie – nieskończoność czasu.

William Blake, Wróżby niewinności

Mi na bol glowy pomaga masaz skroni olejkiem lawendowym. Ogolnie miewam ostre migreny z aura. Jest to moment, gdy organizm daje mi znac, ze przekroczylam (znowu) bariere dopuszczalnego i pora sie wycofac z tego biegu. Jest to chwila, gdy po prostu musze sie na chwile wycofac, natankowac baterie, aby znowu moc isc dalej.
Takze czasem bol moze byc czyms pozytywnym. Jest to, tak samo, jak goraczka, informacja naszego organizmu, ktory w ten sposob do nas "przemawia".

Fellow Craft * 2nd Degree

Przy częstych bólach głowy warto skontrolować swój kręgosłup u dobrego masażysty. Tylko zaznaczam - u jakiegoś fachowca - a nie samozwańca, który może narobić więcej szkody niż pożytku.
Miewałam też bardzo mocne bóle, cały dzień wyjęty z życiorysu, nie mogłam nic robić tylko tabletki i łóżko w zaciemnionym pokoju. Dwa razy byłam u masażysty, piję 2 lata miksturę oczyszczającą, staram się pozytywnie myśleć :), no i teraz bóle są zdecydowanie rzadsze i łagodniejsze. Bywa że obejdzie się nawet bez tabletki.

Jakiś czas temu nawiedził mnie nocny ból głowy...Bardzo zdziwiłem się bo rzadko miewałem tego typu dolegliwości
Po wstaniu zaczerpnąłem wiedzy w internecie

Jednym z powodów bólu głowy jest zła postawa, złe ułożenie głowy np. podczas snu U mnie to się wiązało z syndromem laptopa w łóżku, przy którym mocno odchylona głowa do tyłu powodowała ucisk nerwu i w konsekwencji ból głowy/zawroty...Odkąd porzuciłem nawyk, dolegliwość nie powróciła

Kiedyś, gdy jeszcze dużo jeździłem, często w nocy, gdzie wzrok męczy się dużo szybciej występował ból głowy poprzedzony bólem oczu bądź oka Gdy, teraz mniej jeżdzę/podróżuje ból oka (który był śmieszny nawet dla mnie :) ) ustał a wraz z nim lekkie bóle głowy w okolicach płata czołowego i skroni

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

moja znajoma miała atak padaczki po gripexsie, mówię poważnie

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Firma która robi paracetamol sponsorowała Hitlera i zarabiała na I i II wojnie światowej i ma w kieszeni parlament europejski

phpBB [video]

logo bayeru to symbol kultu solarnego
Obrazek

symbol kultu solarnego
Obrazek

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kult_solarny
http://davidicke.pl/forum/post56049.html?hilit=poganie#p56049

http://www.prisonplanet.pl/

Awatar użytkownika

Milena18 pisze:
Przy częstych bólach głowy warto skontrolować swój kręgosłup u dobrego masażysty. Dwa razy byłam u masażysty, piję 2 lata miksturę oczyszczającą, staram się pozytywnie myśleć :), no i teraz bóle są zdecydowanie rzadsze i łagodniejsze. Bywa że obejdzie się nawet bez tabletki.

No właśnie dlatego napisałam, że znam część przyczyn swojego bólu głowy. Mam problemy z szyjnym odcinkiem kręgosłupa. Śpię na poduszce ortopedycznej (polepszenie samopoczucia i zmniejszenie bólu o jakieś 15 % - tak oceniam), chodzę na masaże, fitness, zmieniłam sposób siedzenia (na tyle, na ile mogłam). Głowa dalej mi "pęka" parę razy w tygodniu. Raczej obwiniam stres oraz ciśnienie.

A co to za "mikstura"?

Bonadea pisze:
Mam problemy z szyjnym odcinkiem kręgosłupa.

Dobry chiropraktiker lub osteopata (to chyba kregarz... :cooo?: ) moze pomoc. Takze nawet nie masazysta a gosciu od nastawiania kregow. Blokady, rozne napiecia miesni itd. moga wlasnie stwarzac rozne problemy. A problemy z odcinkiem szyjnym ma cala masa ludzi - poczynajac od niemowlat, ktore tego problemu nabawiaja sie juz w wyniku porodu np. (Kiss Syndrom). Nierozpoznany, daje potem ciekawe efekty na lata dorosle w postaci problemow z kregoslupem, bolow glowy, braku rownowagi, leku wysokosci, nieksztaltnym pismie i paru innych ciekawych sprawach (u niemowlakow to sa te slynne "kolki").

La_Mandragora pisze:
A problemy z odcinkiem szyjnym ma cala masa ludzi - poczynajac od niemowlat, ktore tego problemu nabawiaja sie juz w wyniku porodu np. (Kiss Syndrom)

Możesz wyjaśnić na czym polega Kiss Syndrom?

Mam straszny charakter pisma :zęby: Bardzo lekarski :zęby:

W szkole mówiono, że piszę po hebrajsku , albo koduje:lol:

Czasem takie kulfony waliłem, że sam nie mogłem siebie rozczytać Na szczęście przyszła umiejętność rozumienia kontekstu a więc na podstawie kilu rozkodowanych słów mogłem odczytać cały sens kilku zdań Fajna rozrywka... :D

Ale zawias... :? :D Chodzi mi o to co jest powodem tego syndromu

Ostatnio zmieniony 28 mar 2011, 11:01 przez Małowiedzący, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

To może ja też byłam dzieckiem z Kiss Syndrom. Mam wszystkie objawy, ktore wymienilaś Smutny

Małowiedzący pisze:
Możesz wyjaśnić na czym polega Kiss Syndrom?

W skrocie mozna to okreslic tak. Masz dwa kregi szyjne atlas i axis, ktore lacza czaszke z reszta kregoslupa. Odcinek ten jest centrum odczuwania odprezenia organizmu we snie, rownowagi ciala itd. Gdy nastapi, nawet delikatne przesuniecie na tym odcinku, wystepuja powyzsze zaburzenia, ktore na poczszegolnych etapach rozwoju czlowieka (noworodek, niemowle, male dziecko, dziecko w wieku szkolnym, nastolatek i dorosly) moga sie oczywiscie roznic.
Widze, ze niechcacy zrobil sie maly offtop, gdyz temat traktujacy o paracetamolu zmienil sie w temat o problemach z kregoslupem, tak wiec nie bede sie tu juz wiecej rozpisywac na temat powyzszego syndromu, natomiast wieczorem wrzuce nowy temat i jakies tlumaczenia z niemieckiego (w j. polskim nie ma ciekawych informacji na ten temat, zreszta ogolnie z tego, co widze wiedza jest marna, takze gdy pisze o tym, zawsze dokonuje tlumaczen z niemieckojezycznych zrodel).

Bonadea pisze:
A co to za "mikstura"?

Mikstura oczyszczająca Józefa Słoneckiego. W skrócie: po łyżce stołowej soku z cytryny, rozcieńczonego soku z aloesu i oliwy, pije się to na czczo. Ale przed rozpoczęciem picia mikstury warto trochę poczytać: http://www.bioslone.pl/, bo można się naprawdę zdziwić jak organizm może zareagować na taką prostą mieszankę składników, których używamy nieraz na co dzień. Mikstura nie jest lekarstwem, pobudza ona raczej organizm do samonaprawy.
Nasz organizm to właściwie doskonale skonstruowana "maszyna", która z wielu spraw potrafi sama wyjść na prostą. Tylko trzeba mu dać szansę.

Awatar użytkownika

@milena dzięki :tak:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]