Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 sty 2022, 21:53

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 560 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
Post: 08 sty 2013, 0:25 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2012, 18:13
Posty: 178
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: kobieta
redmuluc pisze:
Światowa Organizacja Zdrowia oraz Amerykańska Akademia Pediatrów (AAP) poparły masowe zatruwanie niemowląt rtęcią w szczepionkach. To znaczy, że teraz rtęć (w postaci thimerosalu) będzie prawdopodobnie dodawana do większości szczepionek i nie będzie o tym nawet wzmianki w ulotkach firmowych. Szokujące jest poparcie AAP dla tego procederu. Pokazuje ono czyim interesom naprawdę służy ta organizacja, podobnie jak WHO.


Setki publikacji naukowych wykazały, że rtęć organiczna lub nieorganiczna jest jedną z najbardziej toksycznych znanych substancji i jest szczególnie groźna dla rozwijających się organizmów. Dlatego świadome dodawanie rtęci do szczepionek należy uznać za celowy program okaleczania i zabijania niemowląt. Przeciętny rodzic nie ma żadnych możliwości sprawdzenia, czy dana szczepionka zawiera rtęć czy nie. Od tej pory jedynym sposobem na uchronienie dziecka przed zatruciem szczepionkową rtęcią będzie unikanie wszystkich szczepień, bo z całą pewnością rtęciowe szczepionki trafią w dużych ilościach także do Polski.


Na szczęście coraz więcej pediatrów przekonuje się na podstawie własnej praktyki, że dzieci nieszczepione są na ogół zdrowsze i znacznie rzadziej chorują oraz umierają od szczepionych. Ci lekarze ignorują zalecenia AAP i bronią prawa rodziców do rezygnacji ze szczepień i do decydowania o ich zdrowiu.


http://news.msn.com/science-technology/pediatricians-call-to-keep-thimerosal-in-vaccines-1

http://www.aap.org/en-us/about-the-aap/aap-press-room/pages/AAP-Endorses-WHO-Statement-on-Thimerosal-in-Vaccines.aspx


Nikt szczególnie się nie kwapi, to może rozwinę... Dokument opublikowany w Pediatrics (z linku powyżej) to "Zalecenia SAGE w zakresie szczepień" opracowane w czasie spotkania SAGE w kwietniu 2012 r. Cały tekst dostępny jest tutaj: http://www.who.int/wer/2012/wer8721.pdf. Fragment dotyczący tiomersalu można odnaleźć na 215 stronie, gdzie czytamy:

Informacje dla Międzyrządowego Komitetu Negocjacyjnego na temat szczepionek w ramach przygotowań nad projektem prawnie wiążącego instrumentu dotyczącego stosowania rtęci.

Na 25 sesji w 2009 r., Rada Zarządzająca Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) zwróciła się do Międzyrządowego Komitetu Negocjacyjnego (INC) aby przygotować prawnie wiążący instrument dotyczący stosowania rtęci (tzw. Konwencja Rtęciowa [1]). Różnego rodzaju produkty zawierające rtęć wykorzystywane są w sektorze opieki zdrowotnej , także w formie tiomersalu, organicznego związku rtęci, stosowanego jako środek konserwujący w szczepionkach zawartych w opakowaniach wielodawkowych [2]. INC zostało specjalnie powołane przez Radę Zarządzającą UNEP w celu rozwiązania problemów zdrowotnych w proponowanej Konwencji Rtęciowej, zawierającej także ograniczenia stosowania rtęci w produktach i technologiach, jako część ogólnej strategii ograniczenia ryzyka dla ludzi i środowiska związanego z rtęcią. WHO dostarczyło 194 rządom państw członkowskich rzetelne informacje na temat zdrowia, a podczas 3 sesji INC (INC3) w dniach 31 października do 4 listopada 2011 r., WHO przekazało krajom, że ilości rtęci pochodzącej z tiomersalu zawartego w szczepionkach były niezwykle niskie, i jeśli fiolki oraz strzykawki zostaną w prawidłowy sposób zutylizowane jako odpady medyczne, ryzyko przedostania się rtęci do środowiska byłoby minimalne. Kraje poprosiły o dostarczenie przed 4 sesją INC, zaplanowaną na 27 czerwca do 2 lipca 2012 r. informacji na temat alternatywnych środków konserwujących w szczepionkach (np. 2-fenoksyetanol), oraz przedstawienia ekonomicznych, programowych i produkcyjnych następstw przejścia (globalnego) na pojedyncze dawki szczepionek wolnych od konserwantów.

Nieformalne Konsultacje WHO w dniach 3 i 4 kwietnia 2012 r. stwierdzają, że: wymiana tiomersalu na alternatywny konserwant może wpłynąć na jakość, bezpieczeństwo i skuteczność szczepionek; będzie wymagana ponowna rejestracja przez Krajowy Organ Regulacyjny w każdym państwie, w którym wykorzystano by zmienione produkty; aktualnie dostępne alternatywne środki konserwujące oddziaływały w nieprzewidywalny sposób z obecnie stosowanymi szczepionkami, oraz brak pewności co do terminów ważności szczepionek z nowymi konserwantami. Brak wystarczających możliwości produkcyjnych aby usunąć tiomersal i zamienić na jednorazowe fiolki. To pociągałoby za sobą wprowadzenie istotnych zmian w sposobie transportu, przechowywania oraz zarządzania odpadami i w konsekwencji, spowodowałaby ogromny wzrost kosztów programów szczepień. Istniałaby możliwość ryzyka, że niektóre produkty stałyby się niedostępne - zwłaszcza obecnie tanie szczepionki (przeciw tężcowi, szczepionka całokomórkową DTPw, przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B). W przypadku braku dostępności szczepionek inaktywowanych [3] w opakowaniach wielodawkowych zawierających tiomersal, istnieje także ryzyko poważnych zakłóceń Programu Szczepień Ochronnych i szczepień masowych, z przewidywalnym, znacznym wzrostem śmiertelności w porównaniu z nader ograniczoną korzyścią dla środowiska naturalnego. Zanim negocjacje dobiegły końca, SAGE [4] została poinformowana o ryzyku związanym z dostępnością szczepionek. Ponieważ nie ma technologicznego uzasadnienia dla alternatywnych rozwiązań, przy ograniczonej produkcji w stosunku do zapotrzebowania kraje będą prawdopodobnie musiały stawić czoła problemom z dostawami, jeśli zdecydują się na wprowadzenie takiej strategii. SAGE poinformowano również, że regulacyjne wymogi środowiskowe mogą się zaostrzyć jeżeli traktat zostanie ratyfikowany, tworząc potencjalne problemy z dostępem do tiomersalu jako surowca wykorzystywanego przy produkcji szczepionek. Istotnym będzie przeznaczenie funduszy na badania nad alternatywnymi konserwantami dla szczepionek wielodawkowych.

SAGE zaniepokoiło się wynikami ogólnoświatowych dyskusji, które mogą wpływnąć na ograniczenie dostępu do szczepionek zawierających tiomersal. Jednocześnie potwierdziło, że szczepionki zawierające tiomersal są bezpiecznym, niezbędnym i nie mającym na dzień dzisiejszy alternatywy elementem programów szczepień, szczególnie w krajach rozwijających się; zauważono też, że usunięcie tych produktów nieproporcjonalnie zagroziłoby zdrowiu i życiu dzieci żyjących w najbardziej niekorzystnych warunkach na całym świecie. Choć SAGE wspiera światowe ruchy działające w celu zminimalizowania uwalniania rtęci do środowiska naturalnego, to jednak istotne jest także, aby dostęp do szczepionek zawierających rtęć nie został ograniczony w ramach tej globalnej inicjatywy. SAGE wspiera dialog pomiędzy sektorami ochrony zdrowia i ochrony środowiska na poziomie globalnym i krajowym, aby ułatwić wspólne zrozumienie kluczowej roli szczepionek zawierających tiomersal. Zwracając uwagę na potencjalne zagrożenie związane z zwierającymi tiomersal szczepionkami, SAGE wnioskuje, by WHO przygotowało raport nt. bezpieczeństwa tanich szczepionek, zachęcający darczyńców do inwestowania w rozwój nowych technologii umożliwiających produkcję skutecznych i przystępnych szczepionek dla najbardziej zagrożonych populacji.


Przypisy:

1. Konwencja rtęciowa - dokument zawierający zbiór wymagań ograniczeń w zakresie emisji rtęci do środowiska, obejmie m. in. takie kwestie jak: podaż, popyt, handel, emisja, odpady, miejsca zanieczyszczone, dostęp do badań, pomoc techniczna i finansowa..

Tekst w języku angielskim:
http://www.unep.org/hazardoussubstances/Portals/9/Mercury/Documents/INC3/3_8_report_final.pdf
proponowane zmiany:
http://www.unep.org/hazardoussubstances/Portals/9/Mercury/Documents/INC4/4_3_text.pdf

2. Fiolka wielodawkowa - opakowanie 5 mL i 10 mL, np. szczepionka Engerix B w swoim składzie zawiera <0,5 mcg tiomersalu na każde 0,5 mL, ale tylko w opakowaniach po 5 i 10 mL; opakowanie z pojedynczą dawką 0,5 mL i 1 mL nie zawiera tiomersalu.

3. Szczepionka inaktywowana - szczepionka zabita, zawierająca zabite (poprzez zastosowanie temperatury, promieniowania lub związków chemicznych) drobnoustroje lub ich fragmenty.

4. SAGE - The Strategic Advisory Group of Experts - powołana przez WHO Doradcza Grupa Ekspertów ds. Strategii (tu: w kwestii szczepień).


Z zalinkowanych źródeł wynika na razie tyle, że szczepionki które do tej pory zawierały tiomersal (głównie dotyczy to opakowań wielodawkowych) powinny być nadal dostępne, gdyż wg ichniejszego rozumowania nie dysponujemy innym zamiennikiem a cała procedura jest kosztowna. Nie ma natomiast nic o wprowadzaniu nagle rtęci do wszystkich szczepionek na masową skalę. Tak wynika z podanych źródeł, warto zapoznać się ze szczegółami tych dokumentów, natomiast jak sytuacja będzie przedstawiać się w rzeczywistości - czas pokaże.

Dla przypomnienia szczepionki zawierające tiomersal dostępne w Polsce:
- stare serie Euvax B (przed 2011 r.) (firmy L.G. Chemical Ltd Korea)
- DTPw – szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa adsorbowana (firmy BIOMED Kraków)
- DT - szczepionka błoniczo-tężcowa adsorbowana (firmy BIOMED Kraków)
- TT - szczepionka tężcowa adsorbowana (firmy BIOMED Kraków)
- Td - szczepionka tężcowo-błonicza adsorbowana (Clodivac, firmy BIOMED Kraków)
- d - szczepionka przeciw błonicy (firmy BIOMED Kraków)
- D - szczepionka przeciw błonicy (firmy BIOMED Kraków)

_________________
Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 08 sty 2013, 0:25 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 08 sty 2013, 2:51 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2011, 0:45
Posty: 1103
Płeć: mężczyzna
WHO stwierdza cytuję - WHO przekazało krajom, że ilości rtęci pochodzącej z tiomersalu zawartego w szczepionkach były niezwykle niskie
a następnie WHO twierdzi cytuję - jeśli fiolki oraz strzykawki zostaną w prawidłowy sposób zutylizowane jako odpady medyczne, ryzyko przedostania się rtęci do środowiska byłoby minimalne

Z tego wynika, że strzykawki i fiolki po szczepionkach w przypadku nieodpowiedniej utylizacji stanowiłyby zagrożenie dla środowiska.
Mam więc pytanie do WHO.
Skoro fiolka po szczepionce może zanieczyścić środowisko to jej zawartość jest bezpieczna dla dziecka?
Paranoja.

_________________
Dobrze się bawię.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 sty 2013, 11:05 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 cze 2009, 19:25
Posty: 785
Lokalizacja: Sopot
Płeć: mężczyzna
Bow1 pisze:
Skoro fiolka po szczepionce może zanieczyścić środowisko to jej zawartość jest bezpieczna dla dziecka?
Paranoja.

Chodzi o ewentualne skutki składowania masowych ilości opakowań/strzykawek - o ile pojedyncze opakowanie wg WHO nie stanowi żadnego zagrożenia, o tyle już pojedynczy szpital w ciągu roku takich odpadów produkuje dużo, a często jest tak, że zbiera się w jedno miejsce odpady z wielu placówek i wtedy te ilości się jeszcze multiplikują.
(W Polsce nie składuje się odpadów medycznych, tylko się je utylizuje w spalarniach odpadów niebezpiecznych).

Debata w ogóle nie dotyczyła wpływu rtęci zawartej w szczepionkach na ludzi, a na środowisko, zatem wyciąganie wniosków dotyczących ludzi na podstawie powyższego jest... bezpodstawne ;)

Konwencja Rtęciowa dotyczy wpływu rtęci na środowisko naturalne, szczególnie w odniesieniu do technologii z wykorzystaniem nawet minimalnych ilości rtęci, które przy dużej produkcji mogą mieć już znaczący wkład w emisję do środowiska.
I tu znowu - nikt nie rozważał wpływu pojedynczych produktów na ewentualnych użytkowników, a wpływ całej produkcji na środowiska. Konwencja powstała dlatego, że rtęć jest jednym z najbardziej "ściganych" metali ciężkich właśnie przez swój wpływ na organizmy żywe i wszyscy kombinują w jaki sposób ograniczyć a najlepiej całkowicie wykluczyć jej stosowanie (dlatego też już niedostępne są w aptekach termometry rtęciowe, choć były najdokładniejsze, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że w ich przypadku było kilka alternatywnych rozwiązań).

WHO twierdzi, że nie ma aktualnie taniego alternatywnego konserwantu dla szczepionek tiomersalowych i odnoszą się do krajów rozwijających się, w których szczepienia wydają się być bardziej potrzebne, a kasy nie ma zbyt wiele.
U nas każdy może sobie kupić szczepionkę bez tiomersalu, a to że fundowane przez NFZ są najtańsze dotępne na rynku, to już inna rzecz ;)


Debata dotyczyła dostępności tanich szczepionek dla krajów rozwijających się, jeśli by Konwencja Rtęciowa zakazała stosowania tiomersalu w szczepionkach - nie ma tutaj słowa o dodawaniu rtęci do kolejnych szczepionek, a raczej właśnie próba jej całkowitego wyeliminowania, tyle że wg WHO nie mamy na dzień dzisiejszy adekwatnej alternatywy.
Widać też tutaj tendencję do całkowitego usunięcia rtęci z użytku i na podstawie powyższego można mniemać, że już tylko kwestią czasu jest, by rtęć zniknęła ze szczepionek i innych produktów, tyle że często po prostu nie da się zrobić od razu wielkiego skoku, a trzeba dochodzić do celu krok po kroku.

_________________
Evolution - the greatest show on Earth !Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 sty 2013, 11:18 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
trzysz pisze:
Widać też tutaj tendencję do całkowitego usunięcia rtęci z użytku i na podstawie powyższego można mniemać, że już tylko kwestią czasu jest, by rtęć zniknęła ze szczepionek i innych produktów, tyle że często po prostu nie da się zrobić od razu wielkiego skoku, a trzeba dochodzić do celu krok po kroku.
Bełkot!!!!!
Napisz nam gdzie pracujesz, a będę wiedział jak ci odpowiedzieć. Już zapanowała radość w moim domu z powodu tych tendencji i wszyscy lecimy w podskokach się szczepić.

To może napisz jeszcze taki tekst poprawny politycznie o tendencjach zlikwidowanie rtęci ze świetlówek. Oczywiście nie w tym dziale.

.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 sty 2013, 12:44 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2012, 18:13
Posty: 178
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: kobieta
Bow1 pisze:
WHO stwierdza cytuję - WHO przekazało krajom, że ilości rtęci pochodzącej z tiomersalu zawartego w szczepionkach były niezwykle niskie
a następnie WHO twierdzi cytuję - jeśli fiolki oraz strzykawki zostaną w prawidłowy sposób zutylizowane jako odpady medyczne, ryzyko przedostania się rtęci do środowiska byłoby minimalne

Z tego wynika, że strzykawki i fiolki po szczepionkach w przypadku nieodpowiedniej utylizacji stanowiłyby zagrożenie dla środowiska.
Mam więc pytanie do WHO.
Skoro fiolka po szczepionce może zanieczyścić środowisko to jej zawartość jest bezpieczna dla dziecka?
Paranoja.

To ciekawe pytanie. WHO tłumaczy to sobie w ten sposób:


Thiomersal-containing vaccines are being used in over 120 countries. Removing thiomersal completely from vaccines would require either using alternative preservatives or using preservative-free single dose vaccines exclusively. Alternatives would incur significant costs for development and regulatory approval, thereby limiting the ability to offer affordable vaccines.

Use of multi-dose vials is the most efficient and cost-effective way to protect populations when vaccines need to be administered to large numbers of people in a short space of time, such as in epidemic or pandemic situations.

http://www.who.int/features/qa/77/en/index.html

W dużej mierze rozbija się tutaj o to czy traktat dot. rtęci ma obejmować także tiomersal w szczepionkach czy nie. Chodzi o multi-dose vials czyli opakowania wielodawkowe, które składowane w dużych ilościach mogą stanowić zagrożenie skażenia rtęcią. Z tego co się orientuję, aczkolwiek nie wiem tego na 100%, większość szczepionek stosowanych w Polsce (tych z PSO) podawana jest z fiolek lub ampułkostrzykawek jednodawkowych nie zawierających tiomersalu, poza tymi szczepionkami, które podałam wyżej - głównie firmy BIOMED (jeśli kogoś interesują konkretne dawki rtęci zawartej w poszczególnych preparatach, to mogę podać). Opakowania wielodawkowe są na szeroką skalę masowo stosowane w krajach rozwijających się (i te właśnie kraje zakwestionowały decyzje pominięcia tiomersalu w traktacie, można przeczytac ich wypowiedzi w projekcie konwencji) lub w miejscach ogłoszenia epidemii czy pandemii (i tutaj sytuacja może dotyczyć naszego kraju, jeśli takowe "wymyślą").

Jeśli zaś chodzi o kwestie kosztów... słabo w to wierze, prędzej traktują ten aspekt marginalnie na zasadzie "wybierzmy mniejsze zło (vide potencjalnie szkodliwy konserwant)". Aczkolwiek to i tak pewnie tylko fragment całego obrazka.

homorek pisze:
Bełkot!!!!!

Z miłą chęcią @homorku zapoznam się z Twoim samodzielnie przygotowanym tłumaczeniem i konstruktywną krytyką powyższych źródeł :nauka:

_________________
Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 sty 2013, 13:39 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Lilly pisze:
Z miłą chęcią @homorku zapoznam się z Twoim samodzielnie przygotowanym tłumaczeniem i konstruktywną krytyką powyższych źródeł :nauka:A co tu tłumaczyć. Bełkot propagandowy jest tylko bełkotem. Mi za to nie płacą, abym jeszcze o tym dyskutował.
Gdybym ja był piekarzem i przez 30 lat dodawał rtęć jako konserwant do chleba to nikt by jakiś spotkań towarzyskich nie organizował z tej okazji tylko by mnie zamknęli i sąd pokazowy by doszedł do skutku.

Wiem, że jesteś w jakiś sposób powiązana z medycyną więc bronisz przy każdej okazji tą krwiopijczą organizację, która włazi już z brudnymi buciorami nawet do zupełnie zdrowych ludzi. Pierwsza rzecz nie szkodzić. Tak mówił Hipokrates. Oni szkodzą i cały czas obiecują, że teraz będą mniej szkodzić. Hipokryzja do potęgi dziesiątej.

.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 sty 2013, 13:47 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2011, 0:45
Posty: 1103
Płeć: mężczyzna
Lilly czy pozwoliłabyś wstrzyknąć sobie coś co zawiera związek rtęci. Ja z pewnością nie.
Myślę, że każdy kto ma świadomość czym jest rtęć nie wstrzyknąłby żywej istocie tiomersalu.
Dla chomika i rybki też nie mówiąc o dzieciach.
Widocznie ci z WHO sądzą, że dzieci odporne są na związki rtęci. Nie ma tu znaczenia czy dzieci są żółte, czarne czy te białe ale biedniejsze.
Nie powinniśmy na to pozwolić.

_________________
Dobrze się bawię.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 sty 2013, 13:53 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Niech ripostą do tych propagandowych artykułów będzie wklejany już wcześniej film:"Wirus mania" - Prawda o chorobach infekcyjnych wg GNM (1/2) [PL]phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 sty 2013, 14:36 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2012, 18:13
Posty: 178
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: kobieta
@Bow1, w dużej mierze popieram to, co mówisz. Masowe podejście czy przymus, w każdym aspekcie, nie tylko szczepień, prędzej czy później odbija się na indywidualnych osobach. Dlatego też podałam, które szczepionki zawierają tiomersal (dla tych z BIOMEDu to ok. 50 mcg na dawkę), aby łatwiej ich uniknąć (tiomersal zawiera też immunoglobulina anty D "GAMMA anty-D 150" firmy BIOMED podawana kobietom w przypadku konfliktu serologicznego). To że WHO ma takie a nie inne wytłumaczenie, nie oznacza automatycznie, że zgadzam się z nim. Ta krótka wiadomość, którą wrzucił Red, tak naprawdę o niczym nie mówi (no może poza tym, że znów mamy się bać), a że lubię wiedzieć skąd? po co? i dlaczego? to sprawdzam (czyli czytam te straszne, propagandowe linki zamieszczone pod tekstem) i dzielę się tym co odkryłam, a może innym też się przyda. Wnioski niech każdy wyciągnie sam. Zdaję sobie sprawę, że to tylko ułamek faktycznego obrazu, że gdzieś mogę się pomylić, popełnić błąd, cos przeoczyć czy ulec własnym przekonaniom, ale wychodzę też z założenia, że im więcej się dowiem i nauczę, tym lepiej mogę to później wykorzystać. To, że w wielu miejscach organizacje tego typu działają na niekorzyść jednostki, nie oznacza że mamy wpadać w paranoję.

Dzięki @homorku za komplementy, nieodzowną w tym przypadku psychoanalizę mojej osoby, czas poświęcony na dyskusję i ripostę (za którą Ci przecież nie płacą), no i jak zawsze rzetelne kopiuj/wklej :) :spoko:

_________________
Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 sty 2013, 10:12 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sty 2012, 16:17
Posty: 434
Płeć: kobieta
Lilly pisze:
To, że w wielu miejscach organizacje tego typu działają na niekorzyść jednostki, nie oznacza że mamy wpadać w paranoję.


Wybacz, ale jeśli ktoś działa na moją niekorzyść w wielu miejscach, to jak mam uwierzyć, że może równocześnie działać na moją korzyść? Przecież to się wyklucza, przynajmniej dla mnie.

_________________
Kto chce, zawsze znajdzie sposób, kto nie chce, zawsze znajdzie wymówkę.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 sty 2013, 12:30 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2012, 18:13
Posty: 178
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: kobieta
@Ariessa, ależ nie musisz nikomu w nic wierzyć :) postuluję o samodzielne wyciąganie wniosków, to wszystko. Rozumiem, że dla kogoś coś jest czarne albo białe, dla mnie nie jest (przynajmniej nie zawsze, patrz choćby ostatnio gorący temat: http://davidicke.pl/forum/post156968.html#p156968) więc chcę się dowiedzieć jak najwięcej (na tyle, na ile to możliwe), więc szukam i zestawiam ze sobą często sprzeczne argumenty, nie podchodzić jednokierunkowo. Na ile mój sposób poszukiwania się sprawdzi, to akurat wyjdzie w praktyce. gdy będę podejmować decyzję. A przez paranoję rozumiem obrzucanie się "wykrzyknikami" przy każdej okazji, gdy coś nie zgadza się z moim światopoglądem.

_________________
Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 sty 2013, 12:56 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Lilli pisze:
@Ariessa, ależ nie musisz nikomu w nic wierzyć


Kłamstwo powtarzane sto razy staje się prawdą. Wykorzystują to perfidnie ci co mają dostęp do propagandowych mediów.

Na przykładzie grypy jest to aż nadto widoczne.
Wirus, którego nikt nie widział na oczy, a istnieje tylko w mediach, sieje spustoszenie i strach wśród ludzi.

@Lilli - Kiedy ty sięgniesz do swojego sumienia i przestaniesz współpracować z tą mafią farmaceutyczną w celu manipulowania ludzkimi mózgami. Gdzie jest twój rozsądek kobiety? Czy ty nie chcesz być nigdy matką? Gdybyś miała dzieci to wiedziałabyś co to miłość matki i nie byłoby tutaj takich szkodzących tekstów. Raczej byś się udzielała na forach o dietach dla dzieci i ich wychowaniu.

Jak pracujesz zawodowo w tej branży to powinno ci to zapewnić byt, ale po co jeszcze ten drugi etat?

.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 sty 2013, 15:56 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2012, 18:13
Posty: 178
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: kobieta
Może, żeby zakończyć ten arcyciekawy offtop nt mojej skromnej osoby (@homorek wysłałam Ci pw), dorzucę coś w temacie...

Bogata strona z opracowanymi i zestawionymi wynikami badań i opiniami nt kontrowersji związanymi z przymusowymi szczepieniami: http://faktyoszczepieniach.wordpress.com/.

Odnośnie wspomnianej przeze mnie "paranoi", taki mały, obrzydliwy przykład reklamy puszczanej w TV (na szczęście szybko wycofanej):

phpBB [video]


phpBB [video]


Chcę tylko zwrócić uwagę, że kampania strachu działa w obie strony (nie tylko proszczepionkowcy stosują takie chwyty).

_________________
Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 sty 2013, 17:57 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Tajne rządowe raporty ujawniają, że szczepienia ochronne są oszustwem

Jeśli masz dziecko prędzej czy później staniesz przed takim problemem, szczepić czy nie szczepić. Większość wytresowanych telewizyjną propagandą owiec zwanych dla niepoznaki ludźmi nawet nie zadaje sobie pytania czy szczepionki mogą zaszkodzić, skoro nalegają na nie lekarze to przecież nie mogą szkodzić. Otóż błąd, w najlepszym wypadku nie szkodzą i nie pomagają a w najgorszym mogą złamać człowiekowi życie fundując mu niepełnosprawność dziecka.Zachęta do szczepień sączy się z wszystkich możliwych mediów. Ktoś robi, co może, żeby odpowiednio przestraszyć społeczeństwo i doprowadzić do masowych szczepień, które mają rzekomo chronić przed grypą. Zastanówmy się, zwykle bierze się lekarstwo, gdy jest się chorym, jak zatem nazwać substancję, którą wstrzykuje się zdrowym? Jest to tym bardziej podejrzane, że zwykle po wstrzyknięciu substancji o nieznanym składzie zwanej szczepionką, lekarz lub pielęgniarka ostrzega, że możemy się rozchorować.Badanie negatywnych odczynów poszczepiennych jest tak samo popularne jak badanie negatywnego wpływu GMO na zdrowie. Tego się po prostu nie robi, bo nie lubią tego korporacje. Naukowcy badający GMO przeważnie kończą marnie bez środków na dalszą pracę. Jednocześnie utwierdza się ludzi w przekonaniu, że wszystko jest przetestowane i bezpieczne. Nikt nie sprawdza, co dzieje się ze zdrowiem zaszczepionych w dłuższym okresie czasu. Szczepionka to rodzaj hazardu opierającego się na wierze w jej skuteczność.Naukowcy, którzy mimo ryzyka zawodowej infamii podjęli temat bezpieczeństwa szczepień dochodzą do przerażających wniosków. Jednym z nich jest Dr Lucija Tomijenovic, której raport można znaleźć w odnośnikach poniżej. Jeśli ktoś nie wierzy w to, że rządy przekupiane przez koncerny farmaceutyczne fundują nam i naszym dzieciom choroby neurodegeneracyjne i inne to chyba nic go nie przekona. Trudno się jednak dziwić postawom sceptycznym, ponieważ wieści o kłopotach zdrowotnych w wyniku obowiązkowych szczepień nie są obecne w mediach, a jeśli o czymś nie mówi telewizja to dla wielu ludzkich owiec tego po prostu nie ma.Wspomniany raport dowodzi ponad wszelka wątpliwość, że wiedza na temat zagrożeń z powodu szczepionek jest znana rządom i ich agendom odpowiedzialnym za zdrowie. Mimo to od 1989 roku nikt nic z tym nie zrobił a wręcz wszelkie odkrycia mogące pokazać szczepionki w złym świetle zostały ukryte. To ukrywanie faktów trwa zresztą do dzisiaj.

Źródło:

http://www.naturalnews.com/038598_vacci ... ments.html

http://www.ecomed.org.uk/wp-content/upl ... enovic.pdf

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/tajne-rzadowe-raporty-ujawniaja-ze-szczepienia-ochronne-sa-oszustwemNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 sty 2013, 18:26 
Offline
Admin junior
Admin junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 paź 2011, 22:49
Posty: 542
Lokalizacja: Temple of NOD
Taak, nie tylko Thimerosal jest szkodliwy, inne adjuwanty dodawane do szczepionek
takie jak np. skwalen sa znacznie gorsze, w praktyce jedynym bezpiecznym składnikiem
jaki mogą zawierać szczepionki jest woda. Więcej o tym będzie w filmie który ostatnio
tłumaczyłem a który niedługo wrzuci Redmuluc. Wersję bez napisów można zobaczyć tu:

phpBB [video]


W filmie również o szczepionkach służących trwałej sterylizacji ludzi, dokumentach
rządu USA zezwalających na prowadzenie eksperymentów na populacji całego świata
pod pretekstem bezpieczeństwa narodowego USA. O powiązaniach przemysłu
szczepionkowego z przemysłem aborcyjnym i eugeniką oraz historia szczepień,
manipulowania statystykami dla udowodnienia ich "skuteczności" na przykładzie
min. szczepionki doustnej polio Johna Salka i największym jak dotąd osiągnięciu
przemysłu szczepień w postaci morderczej pandemii tyfusu z 1918 roku znanej
dziś jako "grypa hiszpanka" a spowodowanej przez szczepionki z laboratoriów
Rockefellera.

Pod tym linkiem najbardziej pocieszny jest komentarz korporacyjnego YouTubera
który skarży się na to, że film jest za długi i zawiera za dużo informacji a sam
powołuje się w innych komentarzach na korporacyjne źródła religii szczepień.

A tymczasem w Czadzie z 500 zaszczepionych na zapalenie opon mózgowych dzieci
blisko 50 z nich zostało sparaliżowanych w ciągu 24 godzin od ich przyjęcia.

http://vactruth.com/2013/01/06/paralyzed-after-meningitis-vaccine/

Drugi link który miałem wstawić umieścił już Homorek więc nie będę go dublować.
Oryginalne źródło tutaj:

http://www.naturalnews.com/038598_vaccines_medical_hoax_government_documents.htmlPS. Co do zawartości nauki we współczesnej medycynie to jeszcze do nie tak dawna
w Stanach Zjednoczonych w myśli całkowicie nienaukowej teorii niemowlęta były
operowane bez znieczulenia. Paru "naókofcom" wydało się w latach 1920-tych, że
skoro niemowlęta nie uciekają kiedy kłuje się je szpilkami to znaczy, że ich układ
nerwowy nie rozwinął się jeszcze i przez 26 tygodni można je operować bez znieczulenia
ponieważ nie są w stanie zapamiętać ani zrzoumieć bólu i reakcja jest czysto fizjologiczna
więc wystarczy podawać im do operacji środki zwiotczające co by ze stołu nie uciekały.
Ten proceder trwał do lat 90-tych XX wieku. Dziś w ten sam sposób usprawiedliwia się
kompletnie nienaukowy ale przynoszący zyski przemysł pseudobadań i wiwisekcji zwierząt.

http://birthpsychology.com/free-article/infant-pain-scientific-denial

To mi przypomina o tych rosyjskich naukowcach z dowcipu którzy dostali nagrodę Nobla
(która sama w sobie jest już żartem we wszystkich dziedzinach w których się ją przyznaje)
za odkrycie nieznanego dotąd połączenia nerwowego pomiędzy okiem a dupą pacjenta.

I na podobnych podstawach (zysku ponad dobro pacjenta) opiera się cała idea szczepień jako takich.

Trauma takich operacji bez znieczulenia jak się dzisiaj okazuje wywiera często
nieuświadomiony negatywny wpływ na dorosłe życie osób poddanych niegdyś
takim operacjom bez znieczulenia. Dokładnie tak jak w przypadku żydowskiego
i islamskiego obrzędu obrzezania niemowląt (medyczny mit o zapobieganiu w ten
sposób rakowi szyjki macicy u przysżłych partnertek został całkowicie obalony)
które raz na zawsze zrywa podświadomą więź pomiędzy dzieckiem i rodzicami.
To min. Bruce Lipton potwierdził, że okres pierwszych sześciu lat życia rzutuje
na przyszłe życie osoby i, że jest to czas narzucania trwałych filtrów przekonań jaki
możemy zaobserwować w najbardziej drastyczny sposób wśród żydów i muzułmanów.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 sty 2013, 20:46 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sty 2012, 16:17
Posty: 434
Płeć: kobieta
Lilly, faktyoszczepieniach.worpdpress.com może i mają fajnie to wszystko zestawione, ale po ostatniej działalności na fb mocno stracili w moich oczach.
Słuchaj, czytaj i sam wyciągaj wnioski.
No to doszłam do wniosku, że szczepienia (jakiekolwiek) są dla mnie i moich dzieci zbędne i raczej już nic tej opinii nie zmieni. Chociaż nie neguję takich oczywistości jak wizyta na pogotowiu u chirurga ze złamaną nogą czy ręką itp.
Kampania strachu - dobrze napisane - obie strony to propagują, jedni może bardziej świadomie niż drudzy. Powoli skłaniam się ku myśli, że natura nie przewidziała medycyny i że wszystkie"choroby" i dolegliwości można przejść bez jej udziału.

Pracowałam ostatnio z osobami niepełnosprawnymi, kiedy zaczęłam się interesować NWO i tym podobnymi, to dziwnym trafem straciłam pracę. I teraz już bym nie mogła w tej branży pracować może nawet w wielu innych tez, bo zdaję sobie sprawę z wielu rzeczy, na które wcześniej nie zwracałam uwagi. To jest wbrew mojemu światopoglądowi, więc musiało zniknąć. I tak się zastanawiam, jak Ty możesz dalej bronić farmacji. Wypieranie?

A wracając do tematu. Moja młodsza po każdym szczepieniu miała przeziębienie, dosłownie tego samego dnia, kiedy było szczepienie, po kilku godzinach była zakatarzona, pojawiał się kaszel. Trwała taka infekcja dość długo. Praktycznie od szczepienia do szczepienia. Przy starszym synu nie było tego problemu. On dobrze znosił szczepienia. Dopiero po kilku dawkach jakoś sobie to uświadomiłam i postanowiłam, że koniec szczepień. Odwlekałam ile się dało i teraz widzę, że to było to. Odkąd mała nie dostała żadnej szczepionki, jest zdrowa, katar jakiś sporadyczny, krótkotrwały. I co zastanawiające, zaczęła się lepiej rozwijać. Dość późno zaczęła siadać, chodzić... teraz mam wrażenie, że rozwija się lepiej niż jej rówieśnicy - bardzo dużo mówi, bardzo wyraźnie jak na 2-latkę - syn tak nie miał, dzieci znajomych też nie. Może to zwykły zbieg okoliczności, a może nie...

_________________
Kto chce, zawsze znajdzie sposób, kto nie chce, zawsze znajdzie wymówkę.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 sty 2013, 19:41 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2012, 18:13
Posty: 178
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: kobieta
Ariessa, nie bardzo wiem, co rozumiesz przez "bronić farmacji"... Czy to, że przetłumaczyłam fragment z zalinkowanego dokumentu, zamiast nazywać go bullshitem? Wiesz, dzięki grzebaniu w tych tekstach trafiłam "przypadkiem" na takie coś:

phpBB [video]


Myślę, że ciekawe. Cristina Girardi jest deputowaną Kongresu Narodowego w Chile, a to jej przemówienie właśnie na "tym strasznym" spotkaniu Międzyrządowego Komitetu Negocjacyjnego (INC4), na którym debatowali o Konwencji Rtęciowej.

Trafiłam też na "takie coś":

phpBB [video]


Też ciekawe, do przemyślenia.

_________________
Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 sty 2013, 20:15 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Ja przypomnę, że na ziemi żyje jeszcze wiele ludzi, którzy się nigdy nie szczepili i według naszej akademickiej medycyny epidemie powinny ich dawno unicestwić.

Obrazek

Polska rodzina Amiszów - Anity i Jakuba Martinow - prowadzi spokojne, typowo rolnicze życie we wsi Cieciwa koło Dęby Wielkiej. Ściągnęli ich tu rodzice Jakuba, którzy chcieli w Polsce założyć wspólnotę Amiszów. Życie "polskich" Amiszow nie należy do łatwych. Są nieco bardziej liberalni od swoich amerykańskich pobratymców. Korzystają m.in. z elektryczności. Jakub zajął się pracą na roli, Anita - rodziną. Ich pierwsze dzieci noszę jeszcze tradycyjne, biblijne imiona - Ruben i Joshua. Kolejne dostały już polskie - dziewczynki to Ilona i Zosia, a chlopcy Waldek i Krzyś. Zgodnie z tradycją nie chodzą do szkoły, nie mają też radia i telewizji. Uczą się i pomagają rodzicom, żyjąc zgodnie z naturą. Fot. Daniel Pach
http://fakty.interia.pl/galerie/obyczaj ... ,1302302,3

Cygańskie dzieci pustyni
Obrazek
Cygańskie w cudzysłowie, bo tak naprawdę nie wiemy kim były te dzieci. Jedno jest pewne, mieszkały pod wioską, na wydmie, gdzie stało kilka metalowych łożek ze sprężynami i nie było tam praktycznie nic więcej. To były najradośniejsze dzieci jakie kiedykolwiek spotkałam...
http://www.national-geographic.pl/foto/ ... bc283bf2c/

Czy te dzieci wyglądają na chore?
Czy spotkaliście cygana z autyzmem?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 sty 2013, 12:20 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2012, 18:13
Posty: 178
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: kobieta
homorek pisze:
Ja przypomnę, że na ziemi żyje jeszcze wiele ludzi, którzy się nigdy nie szczepili i według naszej akademickiej medycyny epidemie powinny ich dawno unicestwić.

I tak, i nie :) Trzeba tutaj też wziąć pod uwagę kilka innych czynników, że jednak życie tych rodzin nieco różni się od naszego, poza tym że żyją bliżej natury, to nierzadko w społecznościach zamkniętych, choć to bardziej w USA, nie wiem jak przedstawia się grupa Amiszów u nas, ogólnie wydaje mi się to bardziej skomplikowane niż tylko "są zdrowi, bo nie szczepieni".

Dorzucę jeszcze świeży komunikat, w sumie do przewidzenia po wcześniejszych dywagacjach, WHO dopięło swego:

Właśnie zakończono 5 spotkanie Międzyrządowego Komitetu Negocjacyjnego (INC5) w Genewie, na którym 140 państw członkowskich opracowywało dokument regulujący zużycie i produkcję rtęci, tzw. Konwencja Rtęciowa. Rządy uzgodniły listę produktów, których produkcja, eksport i import ma zostać zakazany do 2020 r. Są to:
- baterie, z wyjątkiem tzw. "ogniw guzikowych" stosowanych do wszczepianych urządzeń medycznych
- przełączniki i przekaźniki
- niektóre rodzaje świetlówek kompaktowych CFL
- rtęć z lamp fluorescencyjnych z zimną katodą oraz lamp EEFL (External Electrode Fluorescent Lamp)
- mydła i kosmetyki
- niektóre rodzaje nieelektronicznych urządzeń medycznych, takie jak termometry i aparaty do pomiaru ciśnienia krwi

Opracowano też listę "wyjątków" dla których traktat nie obowiązuje, a są to:
- niektóre duże urządzenia pomiarowe, dla których nie istnieją alternatywne zamienniki niezawierające rtęci
- szczepionki, w których rtęć używana jest jako środek konserwujący
- produkty używane w działaniach religijnych i tradycyjnych (Use of Mercury in Historic and Current Ritualistic and Spiritual Practices)

Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP) zapowiedział, że traktat zostanie podpisany jeszcze w tym roku w japońskim mieście Minamata, od którego weźmie swoją nazwę (Konwencja z Minamaty). Umowa wejdzie w życie, gdy ratyfikuje ją co najmniej 50 krajów.

www.unep.org

_________________
Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 sty 2013, 12:10 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 13 lis 2012, 12:40
Posty: 6
Tężec. Szczepić, czy nie szczepić ?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 sty 2013, 12:41 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Shaveki pisze:
Tężec. Szczepić, czy nie szczepić ?


Była już dyskusja na ten temat na forum. Wejdź w szukaj i wpisz tężec lub tężcowi.

Nikt za ciebie nie podejmie decyzji i nie weźmie za to odpowiedzialności. Jest chyba trzy tematy o szczepieniach na forum, więc czytaj i wyciągaj wnioski.

.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 sty 2013, 14:06 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 13 lis 2012, 12:40
Posty: 6
Gdybym miał czas przyjacielu, to bym was nie pytał. Zaraz wyjeżdżam.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 sty 2013, 15:33 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Shaveki pisze:
Gdybym miał czas przyjacielu, to bym was nie pytał. Zaraz wyjeżdżam.


To odpowiem krótko to może zdążysz jeszcze przeczytać.
Jak miałem pięć lat i skaleczyłem się w nogę to chcieli mnie zaszczepić na tężec. Wtedy robili najpierw próby małą dawką w rękę, ponieważ ta szczepionka uczula i jest niebezpieczna.
Ręka do łokcia mi poczerwieniała i spuchła.
Od tej pory nikt nie ośmielił się mnie zaszczepić na tężec, a było już kilka okazji.

Jesteś dość wystraszony przez propagandowe media, więc potrzebujesz sporej dawki uspokajającej wiedzy, aby podjąć słuszną decyzję. Pocieszę cię, że takich ludzi jest więcej, ale jedyne wyjście to najpierw wyłączyć wszelaką propagandę a zaczniesz wtedy logicznie myśleć.

.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 sty 2013, 22:10 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 13 lis 2012, 12:40
Posty: 6
W jakim celu mam brać perhydrol ?
Sam nie wiem, na forum nic się o szczepieniach na tężec nie dowiedziałem.
Wiem tylko, że są cholernie nie zdrowe.
Ale nie wiem które trzeba brać, a które nie.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 sty 2013, 0:43 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2012, 18:13
Posty: 178
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: kobieta
Shaveki, o co konkretnie pytasz? "Które trzeba brać" wg czego/kogo? Kalendarza szczepień? Składu? Skuteczności? Działań niepożądanych? Jeśli chodzi o same preparaty to zbyt dużego wyboru nie ma ze szczepionek monowalentnych są tylko 2 (rozumiem że wieloskładnikowe Cię nie interesują), obie firmy Biomed, zawierają tiomersal (Szczepionka tężcowa adsorbowana (T)). Ogólnie szczepienia to jest ruletka, nie da rady przewidzieć do końca jak może zadziałać i jak zareaguje Twój organizm. Jeśli np. chodzi o uodpornienie to nawet wysokie miano poszczepiennych przeciwciał nie chroni w 100%, także możesz szczepionkę przyjąć i zachorować, możesz także nie przyjąć, zachorować i żyć dalej :) więc jednoznacznie nikt Ci nie odpowie "zaszczepić się/nie zaszczepić się". Bilans zysków i strat należy do Ciebie.
Bakterie ulepszające szczepionki

15 stycznia 2013

AUSTIN, Texas — Badacze z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin opracowali 61 nowych odmian genetycznie zmodyfikowanych bakterii, które mogą poprawić skuteczność szczepionek przeciw takim chorobom jak grypa, krztusiec, cholera czy HPV.

Szczepy E. coli, o których traktował artykuł opublikowany w tym miesiącu w magazynie PNAS, są częścią nowo powstałej klasy "adiuwiantów" biologicznych, które są przygotowane do przekształcenia szczepionki. Adiuwanty to substancje dodawane do szczepionek, których celem jest wzmocnienie lub pojawienie się odpowiedzi odpornościowej.

"Przez 70 lat jedynymi adiuwantami, których używaliśmy były sole aluminium," mówi Stephen Trent, profesor biologii na Uniwersytecie Nauk Przyrodniczych. "Co prawda działały, ale nigdy do końca nie zrozumieliśmy w jaki sposób. Cztery lata temu pierwszy biologiczny adiuwant został zatwierdzony przez Food and Drug Administration. Myślę, że to co robimy jest krokiem naprzód, to pozwoli nam tworzyć szczepionki w bardziej kontrolowany sposób."

Adiuwanty odkryto w pierwszym latach produkcji szczepionek, kiedy zauważono, że partie szczepionki, które uległy przypadkowemu zanieczyszczeniu, często wydają się być bardziej efektywne niż te pochodzące ze sterylnie czystych próbówek.

"Nazywamy to 'małym brudnym sekretem' immunologii", mówi Trent. "Kiedy fiolki były zanieczyszczone, wywoływały skuteczniejszą odpowiedź immunologiczną."

W końcu naukowcy zdali sobie sprawę, że mogą produkować takie szczepionki przez dodanie do nich własnych zabrudzeń (adiuwantów). Główny składnik szczepionki, którym był zabity lub inaktywowany wirus czy bakteria, przed którym szczepionka miała chronić, spełnił swoją rolę. "Nauczył" system immunologiczny, by rozpoznawał zagrożenie i produkował przeciwciała.

Adiuwant wzmacnia tę odpowiedź przez uruchamianie alarmu, który wprowadza większą liczbę przeciwciał do krwiobiegu, gdzie uczą się rozpoznawać kluczowe antygeny. W rezultacie system immunologiczny jest lepiej przygotowany do zwalczania wirusów i bakterii jeśli napotka je w przyszłości.

Przez ok. 70 lat najczęściej stosowanym adiuwantem były sole glinu. W 2009 roku FDA zatwierdziło nową szczepionkę przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Zawiera ona nowy rodzaj adiuwantu, który jest zmodyfikowaną wersję cząsteczki endotoksynowej.

Takie cząsteczki, które mogą być niebezpieczne, osiadają na powierzchni komórek wielu bakterii. W rezultacie, w czasie ewolucji, organizm człowieka nauczył się je wykrywać i szybko na nie reagować, gdyż wywołują one natychmiastowy stan gotowości.

"W niektórych swoich odmianach endotoksyna może zabić" mów Trent. "Ale adiuwant zwany MPL, ma niewielkie rozmiary i jest modyfikowany bardzo ostrożnie, więc wywołuje reakcję systemu odpornościowego bez zagrożenia".

Trent i jego współpracownicy rozwinęli to podstawowe założenie. Zamiast pracować tylko nad obojętną cząsteczką endotoksyny, zaprojektowali bakterie E. coli, tak by wytwarzały endotoksyny w różnych konfiguracjach na powierzchni komórek.

"Każdy z 61 szczepów E. coli charakteryzuje się innym profilem powierzchni", mówi dr Brittany Needham, doktorantka z laboratorium Trenta. "W każdym przypadku endotoksynowa struktura powierzchni jest bezpieczna, ale może reagować z systemem immunologicznym na wiele różnych sposobów. Okazuje się, że mamy bardzo obszerna lista potencjalnych adiuwantów, które musimy zbadać pod kątem różnych rodzajów szczepionek."

Jedna odmiana może lepiej działać w szczepionce przeciw cholerze, inna przeciwko krztuścowi (kokluszowi), jeszcze inna w przyszłej szczepionce na HIV. Wraz z rozwojem badań nad kolejnymi szczepami E. coli i pogłębiająca się wiedzą na temat działania układu immunologicznego, zespół Trenta będzie w stanie dobrać optymalne adiuwanty o znacznie większej skuteczności.

"Myślę, że jesteśmy u progu nowej ery w dziedzinie projektowania szczepionek", mówi Trent. "Przez długi czas wakcynologia była prawdziwym polem prób i błędów. To była czarna dziura. Wiedzieliśmy, że pewne szczepionki działały. Wiedzieliśmy, że niektóre z nich mają różne efekty uboczne. Ale nigdy nie wiedzieliśmy dlaczego. Teraz to się zmienia."

Trent podaje, że dodatkową zaletą tej metody jest to, że E. coli można zaprojektować w taki sposób, aby wytwarzały kluczowe antygeny wirusowe lub bakteryjne wraz z endotoksynami. Dzięki temu można upiec dwie, a nawet trzy pieczenie na jednym ogniu, gdyż pojedyncza komórka E. coli mogłaby wytwarzać antygeny kilku różnych chorób.

"To umożliwia tworzenie szczepionki przeciw rożnym patogenom jednocześnie" mówi Trend.

Trent i jego współpracownicy pracują nad drugą częścią projektu z E. coli. Tymczasowo opatentowali swój system i są w trakcie rozmów z uniwersytetem, które mają na celu znalezienie partnerów mogących sfinansować badania kliniczne.

"Nasz projekt jest gotowy", mówi Trent. „Nie potrafię określić, kiedy dokładnie wejdzie na rynek. Jest jednak bardzo podobny do adiuwantu, który wcześniej został zatwierdzony i mój instynkt mówi mi, że jeśli firma podejmie się wykonania testów, to nasz produkt również zostanie zatwierdzony. Jutro skontaktujemy się z firmą telefonicznie, będziemy mogli wysłać im próbki, by zaczęli pracę."

http://www.utexas.edu/news/2013/01/15/designer-bacteria-may-lead-to-better-vaccines/

_________________
Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 sty 2013, 10:53 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Lilly pisze:
AUSTIN, Texas — Badacze z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin opracowali 61 nowych odmian genetycznie zmodyfikowanych bakterii, które mogą poprawić skuteczność szczepionek przeciw takim chorobom jak grypa, krztusiec, cholera czy HPV.


Należy tutaj dodać najważniejszą rzecz:

Finansowanie badań na University of Texas w Austin wyniosło średnio 564 milionów dolarów w ciągu ostatnich czterech lat. Większość funduszy pochodzi z federalnych agencji badawczych, takich jak National Science Foundation, Narodowego Instytutu Zdrowia i Departamentu Obrony.

Jeśli jakaś instytucja przeznacza określoną kwotę na badania to z założenia muszą być one po jej myśli i zapewniać w przyszłości zwrot tej kwoty z nawiązką.
Czy ma to coś wspólnego z dbaniem o nasze zdrowie?

Niech ten artykuł na to odpowie:


Chory kraj
21-01-2013

Amerykanie są najmniej zdrowi spośród mieszkańców państw rozwiniętych, umierają wcześniej i częściej chorują.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, przytaczając wyniki raportu Instytutu Medycyny w Waszyngtonie, do złej sytuacji zdrowotnej obywateli USA przyczyniają się przede wszystkim otyłość, niedostateczny dostęp do służby zdrowia i ubezpieczeń zdrowotnych, a także względnie wysoki poziom biedy.

Wśród najpoważniejszych problemów autorzy opracowania wymieniają umieralność noworodków, niską wagę dzieci przy urodzeniu, zranienia, choroby przenoszone drogą płciową, AIDS, śmiertelność narkomanów, cukrzycę, chroniczne schorzenia układu krążenia i płuc, a także liczbę niepełnosprawnych. Ogromna liczba kłopotów zdrowotnych dotyczy dzieci i nastolatków.

Autorzy publikacji zwracają uwagę, że Amerykanie na leczenie rocznie wydają 2,6 bln dolarów, co w przeliczeniu na obywatela stawia ich na pierwszym miejscu w świecie. Co więcej, wydatki na zdrowie wciąż rosną. – „Rezultaty naszego badania nas zszokowały” – komentuje profesor medycyny z uniwersytetu stanu Wirginia, dr Steven Woolf.

Raport zestawił warunki w USA z sytuacją panującą w Australii, Kanadzie, Japonii oraz 13 państwach Europy Zachodniej, m.in. Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech.
Nowy Obywatel
http://nowyobywatel.pl/2013/01/21/chory-kraj/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 sty 2013, 23:20 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 maja 2011, 19:24
Posty: 215
Lokalizacja: H.- Niemcy / k.B-B
Płeć: kobieta
Oooooooo na jaki odkrywczy pomysł wpadli, żeby zanieczyszczać szczepionki bakteriami i wirusami…….. :shock: przecież to wiadomo już nie od dziś, że szczepionki zanieczyszczone są setkami patogenów!!!
Mój synek w pierwsze swoje urodziny zachorował, wysoka temperatura, bardzo słaby, lekarka wysłała nas do szpitala, a w szpitalu postawili diagnozę, że jest to zapalenie dróg moczowych wywołanych bakterią E-coli!!! Tak więc jestem teraz pewna, że ta bakteria była już wtedy w szczepionce, którą dostało moje dziecko……………….
Trzy miesiące później dostał MMR i za 1,5 miesiąca rozpoczęła się jazda z chorobami, głównie z zapaleniami oskrzeli co 2 tygodnie. Zrobiłam mu testy na alergię i IgE i było ponad 300% przekroczone więc lekarka stwierdziła, że jest alergikiem i ma astmę oskrzelową atopową i trzeba leczyć i obrócić dom do góry nogami, robiąc z niego sterylny bunkier…………….
Wtedy już dużo interesowałam się alternatywną medycyną i pani doktor i medycynie konwencjonalnej powiedziałam dziękuję :język: i że nie chcę mieć z nimi nic wspólnego i nie będą mi robili z dziecka kaleki.
Ja również przez 30 lat, od dziecka byłam alergikiem, wiosną to chyba byłam uczulona na wszystko, plus na sierści i kurz, to była istna masakra wyjść gdzieś z domu, a nawet w domu człowiek nie czuł się bezpieczny. Nie raz budziłam się nad ranem, gdy było okno uchylone i drapałam językiem podniebienie, i czasami mąż mnie budził co się ze mną dzieje bo robiłam to jakoś przez sen……….
Testy IgE wskazywały, że mam ponad 600% przekroczone normy, więc można sobie wyobrazić.
Brałam leki na uczulenie tak co drugi dzień, bo bałam się że po nich będę tyła, ale jak nie brałam przez 3 dni to objawy wracały. Większy problem pojawił się jak byłam w ciąży (2006) bo takich tabletek nie można brać, więc znalazłam homeopatyczne (Lufa Heel) i też było ok.
Dopiero w 2008 roku kupiłam zappera i Bluttzaperem zaczęłam przez 2 miesiące oczyszczać krew z mikrobów, po tych zabiegach zauważyłam, że brak u mnie reakcji alergicznych, po prostu nie wiem teraz co to jest alergia, a wiosną jak to się mówi, że mogę oddychać pełną piersią (choć ryzykowne ze względu na chemitrale!). I tak jest już ponad 4 lata. :tak: :tak: :tak:
Wtedy również mojemu dziecku podłączałam zappera, dzięki czemu zlikwidowałam mu gronkowca złocistego, który był w wymazie z nosa i z gardła i pewnie szereg innych patogenów został zabity.
Od prawie 5 lat nie dostał żadnego chemicznego leku, nawet bym się bała mu skórę posmarować jakąś „chemiczną” maścią……. Stosuję różne kuracje oczyszczające i mam zdrowego i inteligentnego sześciolatka, który jak miał 2 latka to lekarka oceniła go na rok i 2 miesiące bo widać, że po MMRze skłaniał się już w kierunku autyzmu bo również miał szereg symptomów za tym przemawiających. Dziękuję jedynie Bogu, że wtedy powiedziałam KONIEC i powtórnego MMRu już nie dostał bo wtedy to byłaby dopiero tragedia…….. ale dzięki mojemu uporowi i niejednokrotnie walka z rodziną, że jak nie będę go leczyła u lekarza to go zniszczę itd., ale niestety ja wiedziałam lepiej i po prostu robiłam swoje bo wiedziała, że jako „oświecona” matka nie mogę zrobić swojemu dziecku krzywdy, jedynie co to pomóc mu na tyle maksymalnie, że zadziwi wszystkich…………….. I tak się stało i naprawdę jestem dumna z tego, że z wieloma rzeczami sobie sama, jako osoba bez dyplomów medycznych poradziłam, niejednokrotnie robiąc coś na przekór lekarzom a potem z satysfakcją widząc ich zdziwione miny.
W tamtym roku przez wakacje zrobiłam synkowi powtórny test na alergię, tak z ciekawości, wynik był w normie.
Tak więc wracając do sprawy zanieczyszczenia szczepionek mikrobami to mogę na swoim i synka przykładzie powiedzieć, że w dużej mierze alergię mamy dzięki tym mikrobom, które nam wstrzykują, a potem rozwijają się w nas latami powodując różne choroby m.in. alergię.
Mojej mamy ciocia miała bardzo ciężką formę alergii, lekarka nie wiedziała, jakie ma zapisać jej leki bo nic nie pomagało, a ona zapuchnięta, z oczów się leje, nawet w lutym jak prawie jeszcze nic nie pyli, ale od kiedy oczyszcza krew Blutzapperem ma święty spokój, czuje się super, a przede wszytkim to, że nie musi brać leków.

Co do tężca to niedługo coś podeślę jak wstawię na YT

_________________
http://www.youtube.com/user/Atena7777Szczepienia
http://www.youtube.com/user/1Atena7777Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 sty 2013, 14:05 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2012, 18:13
Posty: 178
Lokalizacja: 3miasto
Płeć: kobieta
Atena7777 pisze:
Oooooooo na jaki odkrywczy pomysł wpadli, żeby zanieczyszczać szczepionki bakteriami i wirusami…….. przecież to wiadomo już nie od dziś, że szczepionki zanieczyszczone są setkami patogenów!!!Mój synek w pierwsze swoje urodziny zachorował, wysoka temperatura, bardzo słaby, lekarka wysłała nas do szpitala, a w szpitalu postawili diagnozę, że jest to zapalenie dróg moczowych wywołanych bakterią E-coli!!! Tak więc jestem teraz pewna, że ta bakteria była już wtedy w szczepionce, którą dostało moje dziecko……………….

Atena, czytaj proszę uważnie Mruga (rozumiem, że odnosisz się do tekstu powyżej). Sednem sprawy nie są same patogeny, ale właśnie adiuwanty, czyli "ten ich mały, brudny sekret". Szczepionki zawierające izolowane antygeny (nie całe drobnoustroje) są mniej immunogenne, dlatego że wolne antygeny podane do organizmu zostają szybko rozłożone przez różne enzymy, zanim zdążą wywołać odpowiednią reakcje immunologiczną. Dlatego też celowo "zanieczyszcza się" szczepionkę różnymi substancjami, które zatrzymują antygen w miejscu podania i uwalniają go stopniowo. Do tej pory w tym celu używano m. in. związków glinu takich jak wodorotlenek glinu, siarczan glinu, fosforan glinu, także fosforan wapnia, czy różnego rodzaju emulsje (w tym oparte na skwalenie). Sam antygen szczepionkowy w porównaniu z tymi, jakie napotykamy co dzień "jest niczym"... to właśnie ten mix (adiuwanty, konserwant, pożywka, stabilizator, antybiotyk i inne) jest istotny.

Co do bakterii E. coli... Chodzi o to, że pojedyncza zmodyfikowana komórka takiej bakterii miałaby wytwarzać na powierzchni swojej błony, jednocześnie antygen, np. specyficzny dla bakterii krztuśca, oraz endotokstynę, która pełniłaby rolę adiuwantu (wzbudzając reakcje immuno.) Izolowany antygen i cząsteczkę endotoksynową umieszczano by następnie w szczepionce. Jakie to skutki za sobą pociąga, to już kwestia dyskusyjna, ale nikt tu nie mówi o "dodawaniu do szczepionek bakterii E. coli".

Jeśli zaś chodzi o zakażenie dróg moczowych, to E. coli faktycznie wiedzie tu prym, ale głównym tego powodem jest raczej fakt, iż fizjologicznie bytuje ona w dużych ilościach w jelicie grubym, a stamtąd droga do układu moczowego niewielka.

Atena7777 pisze:
Tak więc wracając do sprawy zanieczyszczenia szczepionek mikrobami to mogę na swoim i synka przykładzie powiedzieć, że w dużej mierze alergię mamy dzięki tym mikrobom, które nam wstrzykują, a potem rozwijają się w nas latami powodując różne choroby m.in. alergię.Mojej mamy ciocia miała bardzo ciężką formę alergii, lekarka nie wiedziała, jakie ma zapisać jej leki bo nic nie pomagało, a ona zapuchnięta, z oczów się leje, nawet w lutym jak prawie jeszcze nic nie pyli, ale od kiedy oczyszcza krew Blutzapperem ma święty spokój, czuje się super, a przede wszytkim to, że nie musi brać leków.

Wg mnie same patogeny nie są "złe" czy "dobre", do wywołania choroby (także alergii) w głównej mierze bardziej przyczynia się właśnie zaburzona flora organizmu, albo jej brak oraz słaby czy źle wykształcony układ immunologiczny. Mam takie pytanie do Ciebie, piszesz o stosowaniu Zappera w celu eliminacji różnych drobnoustrojów, jak odnosisz się do tego tematu: http://davidicke.pl/forum/bakterie-jakich-nie-znamy-t10592.html ? Pytam z ciekawości.

_________________
Każdy krok w kierunku poznania, każdy fragment wyodrębniony z całości przyrody jest tylko przybliżeniem całkowitej prawdy, czy raczej całej znanej nam obecnie prawdy. Właściwie wszystko, co wiemy, jest tylko przybliżeniem, ponieważ wiemy, że nie znamy jeszcze wszystkich praw.

R. Feynman, Wykłady z fizyki.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sty 2013, 12:24 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Ponad 50 dzieci w Afryce zostało sparaliżowanych po szczepieniach fundowanych przez Billa Gatesa

Jak donosi serwis internetowy Natural News, Bill i Melinda Gates już od 10 lat kontynuują swoją "krucjatę", której celem jest zaszczepienie każdego dziecka na świecie. Jednym z ich głównych celów geograficznych jest kontynent afrykański, znany ze złych warunków sanitarnych i braku czystej wody. To stworzyło warunki, w których takie choroby jak zapalenie opon mózgowych i malaria, kwitną. Ale zamiast próbować spełnić te podstawowe potrzeby sanitarne multimiliarder i jego liczni sojusznicy zobowiązali się do zaszczepienia ludności tubylczej. Wdrożenie tej decyzji spowodowało falę problemów neurologicznych wśród dzieci w Afryce.

Niekorzystne odczyny poszczepienne rejestrowano w okolicy miejscowości Gouro w Czadzie. U 50 młodych ludzi w regionie po szczepieniach doszło do uszkodzenia układu nerwowego, co objawiało się rozmaitymi reakcjami neurologicznymi. Szczepionki, które to wywołały miały chronić przed zapaleniem opon mózgowych wywoływanym przez meningokoki i pneumokoki. Dzieci w wieku około 7 lat po przyjęciu szczepionki zaczęły mieć halucynacje, dostawały konwulsji i paraliżu.

Według kuzynki dwóch dzieci chorych po szczepionce, straszne skutki uboczne zaczęły pojawiać się w ciągu 24 godzin od podania. Wiele dzieci zaczęło cierpieć z jej powodu od razu, bóle głowy i wymioty później kończyły się niekontrolowanymi drgawkami i ślinotokiem. Rodzice i władze lokalne starają się dotrzeć do wyższych urzędników państwowych w celu podjęcia działań prowadzących do zakazania szczepionek i pomoc chorym dzieciom, wszystkie ich prośby o pomoc zostały zignorowane.


Źródło:
http://www.naturalnews.com/038796_menin ... lyzed.html

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ponad-50-dzieci-w-afryce-zostalo-sparalizowanych-po-szczepieniach-fundowanych-przez-billa-Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 31 sty 2013, 16:28 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Rejestracja: 27 sty 2013, 17:54
Posty: 29
Płeć: mężczyzna
http://www.youtube.com/watch?v=m5kg6LS6BO8Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 560 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group