Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 lis 2014, 17:16

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Podzile sie przepisem na szampon do wlosow domowej roboty. Sklad:
1 Zoltko, ,1/2 malej lyzki miodu, kilka kropel cieplej herbaty skrzypu polnego,( moze byc ciepla woda, chodzi o to aby miod rozpuscic)
Wszystko razem lacze i nakladam na suche wlosy pozostawiajac na 10 min. Splukuje w cieplej wodzie.
Szapon nadaje sie do wlosow bardzo zniszczonych.
Moze ktos zna z was inne przepisy. Z gory dziekuje
pozdrawiam

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 23 paź 2011, 21:27 
VIP Member
Awatar

Super! :spoko:

A coś wegańskiego?
Jakaś pokrzywa czy coś, ktoś się podzieli technologią?

Siemię Lniane, zwykłe lub mielone. Zalewasz wrzącą wodą tak by zrobił się kisiel.
Później odsiewasz ziarenka i masz gotowy bio super szampoon.

Cos wega :hmmm: 6 torebek herbaty rumiankowej(albo rumianek jak masz), 4 lyzki stolowe platkow mydlanych( lub jak masz dostep to mydlica lekarska ale niemam pojecia jak zdobyc), 1;1\2 gliceryny pochodzenia roslinnego
Rumianek zaparzyc. Torebki lub sam rumianek wyzcamy, dodajemy platki lub mydelnice i gliceryne. Razem to mieszamy do uzyskania jednolitek konzystencji. Zawartosc przelac do ciemnej butelki. Szampon gotowy.
Na razie go nie zastosowalam, bo chce sie zorientowac jak zdobyc mydelnice lekarska. Jak zdobede odpowiednie skladniki to dam znac co z tego wyszlo

Ług jest eko i można używać go do wielu innych rzeczy 8-)

phillip pisze:
Siemię Lniane, zwykłe lub mielone. Zalewasz wrzącą wodą tak by zrobił się kisiel.
Później odsiewasz ziarenka i masz gotowy bio super szampoon.

Ciekawie brzmi... az normalnie wyprobuje... Ciekawe, jak sie myje tym dlugie wlosy.

Witam :uśmiech:
Ja chyba też się skuszę i wypróbuje ten szampon z siemienia lnianego.
Gdyby ktoś miał problem z rozdwojonymi końcówkami to podaje przepis na fajną maseczkę:
żółtko
trochę oliwki
trochę soku z cytryny
Wszystko wymieszać nanieść na umyte ale lekko podsuszone włosy, owinąć folią a później ręcznikiem, trzymać pół godziny. Włosy po tym zabiegu koniecznie trzeba umyć. Trochę jest przy tym roboty ale warto bo sama na sobie wypróbowałam. A jak już o włosach mówimy to może ktoś zna jakiś sposób żeby nie wypadały? :uśmiech:
Pozdrawiam :uśmiech:

Witam
Mam nowa miksture wyprobowana na swoich wlosch.
Platki owsiane, gorskie, ryzowe, jednym slowem muslii. Suchy lisc winogrona obojetnie jakiego gatunku. Pokrzywa, skrzyp polny, wszystko zmielic zalac woda i zagotowac. Wgniesc zabek czosnku i dodac miod. Calosc zostawic pod przykryciem az przestygnie. Wetrzec w wilgotne wlosy i pozostawic na ok. 15 min i splukac.

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

nathalie - a co to jest, szampon, czy maseczka? Jak działa?

Indi
Dziala jak maseczka, nadaje polysk wlosom wiadoma sprawa ze je odzywia. Jesli masz tendencje do pryetluszczajacych sie wlosow zrezygnoj z miodu. Liscie winogron zmieniaja natuealny sposob kolor wlosow. Otuz umie jest tak ze do tej pory mialam blirzej nie okreslony kolor, a teraz mam cos na podobie kasztanu :D Jesli masz jasny kolor polecam rumianek zamiast licici winogrona. Nie polecam orzechow bo sa bardzo rako tworcze. Szczegolnie liscie i lupinki.
Cala zabawa polega na probowaniu roznych dostepnych srodkow. Wiadomo ze kazdy czlowiek jest inny i kazdemu sluzy cos innego. Ja podalam pomysl a ty jak masz ochote to go wyproboj i zmieniaj wedle upodobania.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

super, dzięki!

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Z naturalnych kosmetyków na jakie trafiłam i stosuję od kilku lat to olej argonowy i glinki. W internecie można kupić oryginalmy olej argonowy z Maroka, kremy argonowe, szampony, odżywki , glinki (czerwone, zielone, białe ) ...to najlepsze kosmetyki jakie kiedykolwiek stosowałam. Na włosy ( i nie tylko-można stosować jako maseczki na twarz, a zieloną glinkę do picia jako substancja odkwaszająca i oczyszczająca organizm ) doskonałe są glinki zmieszane z olejem argonowym, , można dodać i inne olejki naturalne- różany, z czarnuszki ( doskonały również organiczny olej do picia-polecam!!!) kaktusa - co kto czuje i potrzebuje. Można dodać żółtko jaja, miód, propolis ...Poszukajcie i poczytajcie o tym w internecie, polecam do stosowania, bo tak skóra jak i włosy zmieniaja się wybitnie na korzyść po dłuższym stosowaniu tych preparatów.
pozdrawiam serdecznie :)))

Dzis po raz pierwszy wyprobowalam szampon z siemienia lnianego. Jak dla mnie... bomba. :spoko: :bużki:

Awatar użytkownika

A uzywałaś po nim odżywki? Jeśli tak - to jakiej? :)

Szampon stosowalam wczoraj u corek. Nie stosowalam po myciu zadnej odzywki. :) Efekt byl bardzo zadowalajacy. Mlodsza ma cienkie wloski, po umyciu miala puszyste, loczki byly blyszczace. Starsza pomijajac fakt, ze konsystencja bardzo jej sie podobala, bardzo przyjemna w dotyku... wlosy (ma dlugie za ramiona i geste) latwo sie rozczesywaly i byly gladkie, blyszczace... bez odzywki.

U siebie wyprobuje dzisiaj. Ogolnie ja nie mam potrzeby stosowania zadnych odzywek. Jak bedzie po tym szamponie zobaczymy.

Awatar użytkownika

ok, to daj znać.
Zazdroszczę Ci - ja bez odżywki nie jestem w stanie rozczesać włosów (a są długie).

Ja tez do niedawna mialam bardzo dlugie... do pasa. Teraz mam krotkie... do ramion. Mruga Z roszczesywaniem na szczescie nie malam nigdy problemu. Raz poniszczylam sobie wlosy, gdy sie blondzilam. Naturalnie mam czarne wlosy... z czarnych (pomimo, ze u fryzjera) w ciagu jednego razu przeszlam na piekny jasny blond... :) Niestety... po jakims czasie widac bylo, ze wlosy byly suche, poniszczone... Dlatego scielam teraz wszystko i sa do ramion.

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

ciekawe czy po tym szamponie z siemienia włosy sie nie przetłuszczają szybciej? i czy jednak można zastosować odżywkę?jak ktoś ma doświadczenia to prosze napiszcie.
Może ktoś wymysli ekologiczną pastę do zębów? :)

wolność=OBSERWACJA SWOJEGO UMYSŁU

NIE JEST WAŻNE CO SIĘ DZIEJE NA ŚWIECIE-ważne jest to jak ty to odbierasz, jak i do czego używasz

Ostatnio czytalam o tym, ze mozna zrobic proszek do czyszczenia zebow zrobiony z rownych ilosci soli morskiej i suszonych lisci szalwii. Miazdzymy je w mozdziezu i podszuszamy powoli na patelni. Mozna to potem sypac na paste do zebow nalozona na szczoteczke lub uzywac jako samodzielnie do czyszczenia zebow. Tak czy tak nadaje sie.

Zamiast szalwii mozna tez wziac suszone liscie miety.

Mozna tez robic z Heilerde (rodzaj glinki, kurcze nie wiem, jak to sie zwie po polsku dokladnie... :oops: ) 50 g, szczypty soli morskiej i takiej ilosci wody, dodawanej kropla po kropli, aby powstala masa o konsystencji kremu.

Mozna tez uzyc sode pol na pol z sola morska. Jezeli chce sie miec w plynnej formie, mieszamy z odrobina oliwy z oliwwek.

Awatar użytkownika

A ja ostatnio znalazłam info, że do mycia włosów można wykorzystać wodę z alg morskich. Ponoć ma działanie przeciwłupieżowe.

[url=http://www.suwaczek.pl/][img]http://www.suwaczek.pl/cache/0b1f6d72c9.png[/img][/url]
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]http://www.suwaczek.pl/cache/eb4b6c60e4.png[/img][/url]

Lata temu, jako nastolatka jeszcze (czyli wieki temu :mrgreen: ), hodowalam algi... Swietnie nadawaly sie np. do pielegnacji skory... Taki rodzaj peelingu. Np. przy problemach ze skora tradzikowa, co szczegolnie dokucza nastolatkom w wieku dojrzewania. Nie mylam tym wlosow, ale plukalam po umyciu. Byly lsniace, gladkie. :tak:

Awatar użytkownika

La_Mandragora, w takim razie zapraszam do podzielenia się doświadczeniami ;)

http://davidicke.pl/forum/posting.php?mode=reply&f=7&t=8460&sid=5f8da6ad8af7d48e6fd8d4a21c9fbc93

A co do pielęgnacji włosów algami - widziałam też opcje z wcieraniem alg w skórę głowy, oraz maseczek.

[url=http://www.suwaczek.pl/][img]http://www.suwaczek.pl/cache/0b1f6d72c9.png[/img][/url]
[url=http://www.suwaczek.pl/][img]http://www.suwaczek.pl/cache/eb4b6c60e4.png[/img][/url]

Witam :uśmiech:
Miałam trochę wątpliwości co do tego szamponu z siemienia lnianego bo mam długie i suche włosy. Jednak kiedy zobaczyłam, że La Mandragora go wypróbowała też poszłam w jej ślady :uśmiech: Efekt samą mnie zaskoczył. Włosy są nawilżone, miękkie i nie ma problemu z rozczesywaniem. Zachęcam więc do wypróbowania tych którzy mają ochotę.
Wielkie podziękowania Phillip jak dla mnie strzał w dziesiątkę :bużki:
Pozdrawiam :uśmiech:

Ja szampon z siemia stosoje od 2 tyg. Powiem rewelacja, wszystkie chemiczne szauczne kosmetyki, nadaja sie do WC. Nigdy nie mialam tak mieciutkich wlosow jak dzis. Co do przetluszczania sie to glowe myje srednio co dwa dni. Do siemia lnu dodaje jeszcze zarodki przenne. Niestety musze stosowac do tego szamponu jakas odzywke domowej roboty. Staram sie ratowac zniszczone konce.

Awatar użytkownika

kobiety - a ile tego siemienia lnianego bierzecie na jeden raz?

Jesli dajesz same siemie to 2 lyzki stolowe wystarcza do sredniej dlugosci wlosow

Awatar użytkownika

dziękuję :)

Prosze bardzo

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Umylam sobie wlosy szamponem z siemienia lnianego, a siemie uzylam na maseczke do twarzy i rak.Super uczucie!
Podaje przepis na szampon z aloesu

1-3 lyzek syropu z aloesu
1-3 lyzek oleju kokosowego
Wymieszac i nalozyc na wlosy a nastepnie splukac.Ilosc lyzek w zaleznosci od dlugosci wlosow.

Maseczka do wlosow:
- 1 avocado
- 2 lyz.miodu
-2 lyz.mleczka kokosowego
Wymieszac i nalozyc na umyte wlosy na 15 min a nastepnie splukac woda
Serdecznie pozdrawiam i dziekuje za przepis na szampon z siemienia lnianego.

Awatar użytkownika

a ja się wygięłam na technologii szamponu lnianego...
mam siemię lniane brązowe, bio i po dodaniu wrzątku wcale się z tego nie zrobił kisiel. Więc zaczełam gotować - to się taki kisiel zrobił, że nie dało się tego przez sitko przepuścić, nawet po dodaniu wody. Zostałam więc z kisielem z siemieniem.
W końcu odpuściła i tymi nasionkami umyłam włosy - sami się domyślcie, gdzie później te nasionka znajdowałam ;)
następnym razem to chyba będę mielić.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]