Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sie 2018, 2:27

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Microsoft Windows - system operacyjny, a raczej swoista podstawa bez której przytłaczająca większość ludzi na świecie nie potrafi sobie wyobrazić codziennej pracy przed komputerem.

Gdzie leży przyczyna sukcesu produktu firmy z Redmond?

W preinstalowaniu "okienek" na niezliczonej ilości sprzętu?
W jakości i łatwości użytkowania systemu? Komercyjne musi być lepsze?
W przyzwyczajeniu ludzi do korzystania z Windows?
Czy też przyczyniają się do niej producenci wszelakiego hardware i softu?

Moim subiektywnym zdaniem we wszystkich z tych opcji.

Coraz częściej możemy przeczytać na popularnych serwisach dotyczących informatyki i elektroniki jak wszechobecny Windows z wersji na wersję "wykrada" z naszych maszyn coraz więcej danych.

Dlatego jakiś czas temu przesiadłem się na Linuksa. Zacząłem od najprostszej dystrybucji - Ubuntu. Mimo, że systemy te też potrafią zbierać dane o aplikacjach z jakich korzystamy czuję się podczas ich użytkowania zdecydowanie "bardziej prywatny" niż podczas pracy na Windows.
Myślę, że warto wypróbować chociaż przez jakiś czas alternatywnych opcji, być może akurat któraś z dystrybucji "pingwina" przypadnie nam do gustu? Przestaniemy tym wspierać Microsoftowy monopol i przyczyniać się do rozwoju firmy, która nie słynie z czystych zagrań w stosunku do użytkowników.

I na koniec wymowny obrazek z reklamy najnowszego dzieła firmy z Redmond - Windows 8:

Obrazek

Lenka i przesympatyczne oczy w jej zgrabnych, damskich dłoniach ;)

Co myślicie o monopolu Microsoftu i Windowsa?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 10 kwie 2013, 9:59 
VIP Member
Awatar

Awatar użytkownika

Obrazek

No tak, nowy WIN8 ma nawet aplikacje która jawnie zbiera dane z twojego komputera i wysyła je do M$, ludzie oczywiście już zapomnieli o tej kontrowersji i z czasem będą przenosić się na nowy produkt, który jest też pakowany do telefonów komórkowych.
Taka ciekawostka, czy wiecie że jak zrobicie zdjęcie swoim smartphonem, to istnieją programy które odczytaja gdzie to zdjęcie zostało zrobione.. szerokość geograficzna z GPS, ta tak ludzie kubują sobie wypasione telefony z androidami nie wiedząc nawret jak to gówno szpieguje człowieka na co dzień, ostatnio w tramwajach jest akcja reklamowa bilet w telefonie… ale nie o tym.
Oczywiście zmiana systemu to fikcja, bo Internet od dawna nie jest wolny. Już dawno zauważyłem, że jak szukałem czegoś na allegro to z czasem portal przysyłał mi interesujące mnie produkty, skąd niby miali trafić w moje gusta co? Zróbcie sobie test z YT, jak zaczniecie oglądać filmy z JKM, to YOUTUBE przez następne dni na stronie głównej będzie wam podsyłało filmy z JKM. Co ci da to UBUNTU jak, ostatnio zmienili politykę ciasteczek, teraz gdzie wejdziesz tam zostawiasz ślad.. przecież obecnie najpopularniejsza przeglądarka CHROME, to produkt wielkiej koporacji, nawet jak LINUX nie będzie zbierał o tobie informacji to wyśle je gdzie trzeba twoja przeglądarka, jak chcesz być wolny i anonimowy to odetnij kabel od Internetu.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Win8 to szpieg gigant ..juz tu gdzies wspomniałem o tym.Od XP wzwyż już zaczęli to udoskonalać.
Z tym Youtube - ciastko zostawia - folder ukryty -przyklad z winXP
C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files
Podobnie z sugerowaniem reklam jest na Gmail - z prawej strony okna - to algorytm szukający po słowach kluczowych użytych albo w temacie wiadomosci jaką piszesz,albo jakieś słowo -klucz z tekstu.
I też nie wiem np czemu użytkownicy Linux'a myślą,że w necie sa bezpieczniejsi od tych posiadajacych Windowsy.Pod windowsem np instlując jakis program -jakikolwiek [a spotkalem sie z amerykanskim antywirem] mozna sledzic pakiety wychodzące i przychodzące [Linux na pewno tez to ma-nie używam]
przy pomocy czy Wireshark czy Capsa ..i nie raz po prostu miałem oczy jak filiżanki.
Więc wcale ten Linux nie jest aż taki bezpieczny - moim zdaniem..a i wtopy zaliczały pewne dystrubucje niezłe.
:uśmiech:

Najlepszy był Win 3.11-online jest juz :D
http://www.michaelv.org/

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

dar66 pisze:
Więc wcale ten Linux nie jest aż taki bezpieczny - moim zdaniem..a i wtopy zaliczały pewne dystrubucje niezłe.

Każde zaliczą ponieważ istnieje Trójca - Flash, Java i Browser. W przypadku Linuksa są na szczęście pewne utrudnienia, jednak niewiedzy usera nie pokona żaden antywirus, których na Linucha i tak praktycznie nie ma.
Potęgą Linuksa jest oddzielenie użytkownika od jądra systemu. A tu już mało co może nabruździć.

Sam kiedyś byłem i w sumie nadal jestem zafascynowany gnu/linux-ami. Na komputerach udostępniających jakiekolwiek usługi sieciowe jest nie do pobicia. Jest również idealnym rozwiązaniem dla zwykłego leminga który uruchamia na kompie tylko przeglądarkę www, jakieś komunikatory i ogląda jakieś idiotyczne filmy. Jednak dla mnie wszelkie menadżery okien na linux-a są po prostu niewygodne, zabugowane zmieniane miliony razy, pod xp mogę robić wszystko 10x szybciej i wygodniej, niestety.

Żywię nadzieję że 13 lat temu nie naszpikowali xp jakimiś szpiegującym badziewiem.

Awatar użytkownika

skurg pisze:
Jednak dla mnie wszelkie menadżery okien na linux-a są po prostu niewygodne, zabugowane zmieniane miliony razy, pod xp mogę robić wszystko 10x szybciej i wygodniej, niestety.

Nie działasz na Linuksie i już to widać. Ale wypowiadasz się jak "user". Nienawidze takiego pier... Inna sprawa, że w dalszym ciągu Linuks nie jest dla wszystkich. Powiem tak...
Jeżeli skonfigurujesz sobie Linuksa. To może potrwać (ale teraz uwaga: Windowsa konfigurujesz od początku do końca - zawsze jesteś w trybie "konfiguruj - sciągaj - pobieraj - miej. W Linuksie jest tak, że konfigurujesz wszystko co potrzeba i potwierdzasz aktualizację. Miło i przyjemnie, ale nie "dla idiotów" Pozwoliłem sobie sparafrazować reklamę pewnej "sieci" - a czemu nie !!? . Na Linuksie to nie odpala ;) !
I juz wiem, że mało kto wie o co "kaman"..,:)

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

już tu na forum wklejałem info dotyczące włąśnie Win8 - tutaj:
postepy-w-dziedzinie-masowego-podsluchiwania-ostrzezenie-t4621.html

a tekst pubklikacji jest z 07.01.2011r :

W Sieci pojawiły się przecieki dotyczące mechanizmów inwigilacji użytkownika implementowanych w ósmej wersji systemu operacyjnego Windows Microsoftu. Informacje pochodzą od anonimowego pracownika tej firmy pracującego nad rozwojem tej technologii.

Upublicznione informacje dotyczą współpracy firmy Microsoft z FBI mającej oficjalnie na celu walkę z pedofilią. Cel jak zawsze szczytny.

Sam mechanizm natomiast jest nawet dość sprytny. Polega na obliczaniu skrótu SHA1 dla każdej generowanej przez system miniaturki obrazka i wysyłaniu go w zaszyfrowanej formie i bez wiedzy użytkownika do Microsoftu. Skróty te mają być następnie porównywane ze znanymi próbkami zdjęć, co pozwoli wykryć posiadacza nielegalnych materiałów.

Na tym nie koniec inwigilacyjnych zapędów korporacji. System Windows 8 ma wykrywać obecność w systemie metod anonimizacji (np. sławny Tor) i dodawać takie komputery do grupy wysokiego ryzyka. W takim przypadku miniaturki zdjęć byłyby przesyłane w całości i ręcznie sprawdzane przez agentów odpowiedzialnego wydziału FBI.

Informator zaleca porzucenie systemu Windows na rzecz Linuksa, gdyż jego zdaniem system kontroli użytkowników w produktach Microsoftu sięga niebezpiecznego poziomu. Jednocześnie apeluje on, do czego i ja się dołączam, aby po prostu nie korzystać z tego typu nielegalnych materiałów.

Microsoft nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia na ten temat. Możemy się jednak spodziewać, że wszystkiemu zaprzeczą, a sam system inwigilacji (jeśli istniał) zostanie przebudowany.

http://wolnemedia.net/swiat-komputerow/ ... wigilacji/

-=-

co do userów i Windowsa i Linux'a - wszędzie opinie są podzielone.Jedni chwalą sobie Win a inni Lin ... a prawdą jest przecież,że użytkowników Win jest o niebo więcej niż tych drugich.
Jest cała masa właśnie pod windows programów zabezpieczających czy monitorujących.
Często jest tak ,że przeciętny posiadacz nie zna pojęcia antywirus a już prawie w ogóle Firewall
..i np opcja HIPS.Sam antywir nie wystarczy do bezpiecznego poruszania się po sieci
A potem na dysku śmieci jak na wysypisku i serwis ...i nierzadko format.Skusze się chyba za niedługo i zarzucę jakis temat w dziale komputery - zupełnie podstawowy i polecający pewne sposoby zabezpieczeń.
Mruga

Awatar użytkownika

dar66 pisze:
Upublicznione informacje dotyczą współpracy firmy Microsoft z FBI mającej oficjalnie na celu walkę z pedofilią. Cel jak zawsze szczytny.

Teraz akurat ten jest szczytny. Następnie znajdzie się inny - może wykradanie, może obrona narodowa, może terroryzm, może cośtam.... Ale tak. Tak to działa.

Awatar użytkownika

Cytuj:
Jednak dla mnie wszelkie menadżery okien na linux-a są po prostu niewygodne, zabugowane zmieniane miliony razy, pod xp mogę robić wszystko 10x szybciej i wygodniej, niestety.

Na temat menedżerów okien mam akurat zupełnie odmienne zdanie. Wygoda, większe możliwości dostosowywania. Openbox, Dolphin, Thunar, Nemo, itd... do wyboru, do koloru :)

Wadą Linuksa są problemy z nietypowymi urządzeniami jak i brak specyficznego oprogramowania.
Tworząc motywy graficzne, grzebiąc w oprogramowaniu telefonu muszę mieć obok Linuksa zainstalowanego Windowsa na którego wydawane jest software potrzebne do tych czynności.

Awatar użytkownika

NWO Hejter pisze:
Na temat menedżerów okien mam akurat zupełnie odmienne zdanie. Wygoda, większe możliwości dostosowywania. Openbox, Dolphin, Thunar, Nemo, itd... do wyboru, do koloru

I oczywiście. I można robić cuda. W "Win.." potrzeba setek programów, które są w linuksie na wyciągniecie myszki. To jest zupełnie inna filozofia... Menagery okien czasem są kosmiczne.
Mam taką "dystrybucję ", która rozpieprza świat informatycznych "8-emek" i nie jest to nic dziwnego. Hmm , ale to dziwne ..., co ? :D
Ok Dużo by mówić. Pogadam jeśli ktoś będzie użytkownikiem Linuksa...

PS.
Android To także Linuks.
Ps 2 .
NWO Hejter
A czemuś Pan nie wymienił dwóch najlepszych ?

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Słyszeliście cokolwiek na temat systemu Be OS ?

Nawet się nim kiedyś bawiłem ..coś niesamowitego to było - odpalasz jakiś film...drugi film..
grafike..animacje...no cuda..i zero zwisu!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Be_Inc.
http://pl.wikipedia.org/wiki/BeOS

oraz-eng:
http://www.birdhouse.org/beos/byte/29-10000ft/

Dziwi mnie,że ta na teraz dostępna dystrybucja ma tylko 18mb..jak mam gdzieś płytkę z tym
oryginalnym systemem i instalka miała ok 50mb [?-nie pamiętam]
edit-jest :
http://www.bebits.com/app/3225

Tam nie było opcji "wirus" !
Było dostępnych bardzo wiele aplikacji i projekt [system] był rozwijany.Teraz zostało może
kilkudziesiąciu ludzi,którzy pracują nad tym dalej.Mała popularność plus jakieś zatarczki z
mikroszkopem [MS],który ci drudzy przegrali-jakieś patenty.

I jeszcze stosowany-podpinany pod Haiku nawet jest-jako klon:

BeOS to niezwykle szybki i lekki system stworzony początkowo przez firmę Be. Inc. Była to
niezwykle nowatorska platforma obsługująca nowoczesne technologie i standardy. Nadal
pojawiają się głosy, iż projekt ten zapowiadał się na jeden z najlepszych systemów
operacyjnych przełomu 20 i 21 wieku. Zaawansowane technicznie jądro, 64-bitowy, szybki system
plików, niespotykane dotąd indeksowanie danych, wielowątkowość oraz stosunkowo prosta
architektura to główne zalety tego produktu. W przeciwieństwie do oprogramowania Linux, BeOS
był od samego początku był projektowany z myślą o zastosowaniu domowym i multimediach.

Niestety projekt został zawieszony w roku 2001 z powodu zbyt małego zainteresowania ze strony
użytkowników(oczywiście jest to oprogramowanie zamknięte).
http://www.dobreprogramy.pl/BeOS-wraca- ... ,7720.html
info z 2008r

info:
http://www.beos.trzebnica.net/main/dystrybucje.html
program
http://www.bebits.com/app/2680
mozliwości:

phpBB [video]

Ostatnio zmieniony 12 kwie 2013, 13:00 przez dar66, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

dar66 pisze:
Słyszeliście cokolwiek na temat systemu Be OS ?

Tak oczywiście, ale to już system 'martwy'
Używałem . Wiem jak działa. Znam.Znam bo muszę, ale nie jestem fanem. To informatyczny "trup"
Nie mówię, ze zły, ale trup. Bardzo to niesprawiedliwe, ale trup.

http://toastytech.com/guis/b5pe.html

Cytuj:
Nie działasz na Linuksie i już to widać. Ale wypowiadasz się jak "user". Nienawidze takiego pier... Inna sprawa, że w dalszym ciągu Linuks nie jest dla wszystkich. Powiem tak...

A skąd ty możesz wiedzieć, jasnowidz jesteś czy co? Czy tak tylko pier...?

Z linuksa na serwerze korzystam codziennie w pracy router, firewall, mind-toy, dhcp, jabber, vlany, ntp, samba. Ekspertem nie jestem ale znam się na tyle aby powyższe ogarnąć. Na desktopie z linuxem wytrzymałem ze dwa lata.

Cytuj:
Na temat menedżerów okien mam akurat zupełnie odmienne zdanie. Wygoda, większe możliwości dostosowywania. Openbox, Dolphin, Thunar, Nemo, itd... do wyboru, do koloru :)

Co z tego jak to wszystko jest jednym wielkim wiecznie nie załatanym bugiem? O jakiej wygodzie mowa skoro np. taki Thunar nie ma elementarnej funkcjonalności jak wyświetlanie właściwości wielu zaznaczonych plików/folderów np. w celu sprawdzenia łącznego rozmiaru.

Jedyny dla mnie sensowny sposób obsługi systemu to terminal i trzepanie poleceń lub menadżery okien w stylu i3, dwm, awesome itp.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Tak tak. Widać, że oboje używacie i jesteście z tego dumni. Można to poznać bo zabawnej retoryce z forów Linuxowych. Zaraz dyskusja przerodzi się z flama pod tytułem " Mój menager okienek jest lepszy niż twój" Chillout :buja:
Managery okienek to tak naprawdę kwestia gustu i potrzeb. Przecież o to tak naprawdę chodzi. O osobiste preferencje i wolność w wyborze oprogramowania, złożenia sobie systemu tak się to podoba.
Jeśli tobie czegoś brakuje to jest szansa, że nie tylko tobie i ktoś już zrobił.

Bardzo podoba mi się, że ktoś wspomniał o beOSa i Haiku. Który wyprzedzał o 10 lat rozwiązania technologiczne kiedy Win98 jeszcze raczkował. Oczywiście świat o tym nie pamięta. Bo to faktycznie były niesamowite rozwiązania technologiczne jak na ówczesne czasy, które nawet teraz, są niedościgniomym standardem jeśli chodzi o rozwiązania i ich jakość. Ale jak to bywa w dzisiejszym świecie, jeśli coś jest za dobre to trzeba to zniszczyć. Za 20 lat nikt już nie będzie o tym pamiętać. A szkoda... mam chociaż nadzieje, że z projektu Haiku wyrośnie coś porządnego. Ale to i tak jeszcze temat na kilka lat.

Ja zwolennikiem systemów Linuxowych nie jestem. Są dla mnie za bardzo zdywersyfikowane, czasem wręcz przekombinowane, a do tego bywają bardzo słabo udokumentowane. Drażnią mnie różnice między dystrybucjami i brak trzymania się podstawowych standardów jak np LSB http://pl.wikipedia.org/wiki/Linux_Standard_Base

Dlatego osobisćie wole freeBSD: :D
Obrazek

Czy jest Linux jest ucieczką od wielkiego brata ? Na pewno tak. Choć trzeba uważać co instalujesz w systemie. Przykładem jest chociażby modyfikacja jądra pod nazwą "Selinux" czyli Security-Enhanced Linux. Tylko jest problem kto ją rozwija http://www.nsa.gov/research/selinux/

NSA czyli Agencja Bezpieczeństwa Narodowego a przecież to agencja wywiadowcza...
To tego dochodzi tępo z powodu komercjalizacji niektórych rozwiązań. Gdzie na prędce i pod presją ekonomiczną zaczynają być realizowane dziwne decyzje. Takie które najczęściej zaczynają kopiować bzdurne korporacyjne standardy i nieprzemyślane rozwiązania.

Dlatego sam wolę freeBSD :)

Wolne systemy na pewno są ucieczką od wielkiego brata. W połączeniu z rezygnacją z usług "MSN", "Gmail", "Skype" przy wykorzystaniu sieci "TOR", szyfrowania i kilku innych usług. Można skutecznie być poza sporą częścią "dozoru elektronicznego" i czuć się wolnym. Ale smycz jest gdzie indziej. Przymus ekonomiczny. Czyli zmuszanie cię do używania np Windowsa ze względu na oprogramowanie. Przykład: Program księgowy czy do Faktur który stał się standardem do wymiany dokumentów drogą elektroniczną na mocy przetargu na oprogramowanie i jego specyfikacji (np że program musi być tylko dla Windowsa) albo na jedyny słuszny zamknięty format wymiany dokumentów. Albo chociaż z powodu uzyskania "Certyfikatu" zgodności z czymś tam...
Przymus nie zakazujący używanie jednego albo drugiego. Czyni używanienia tego co chcielibyśmy używać bezużytecznym. Czyli wolność wybory w korycie mechanizmów prawa. Np Stanach istnieje zakaz eksportowania technologii szyfrujące i kryptograficznej poza granice państwa. Traktowane jest to jak przemyt broni. A takich mechanizmy można mnożyć "UEFI", "DRM", Wojny patentowe. Oczywiście wszystko ma na celu poprawie bezpieczeństwa i dbanie o dobre samopoczucie niewolni... tfu znaczy obywatela :mrgreen:

Ale tak naprawdę ciągle temat rozbija się o jedno. Rozwiązania są, mechanizmy są. Jak wiemy, można dużo. Jeździć na wodę, prąd, hodować własną żywność , używać otwartych systemów informatycznych.
Używać alternatywnej medycyny zamiast truć się lekami. Można dużo. Ale jak do wszystkiego, trzeba chcieć i poświęcić czas na naukę czegoś nowego i zmianę przyzwyczajeń. Pomimo, że można ludzie po prostu nie chcą, nie mają ochoty, siły czasu, są zabiegani zmęczeni i zrezygnowani... a system uciska ich coraz bardziej. A im dłużej się zwleka i im bardziej człowiek się od niektórych rozwiązań uzależnia tym lepiej dla nich.

Ostatnio zbootowałem sobie na próbę z pendriva wersję Ubuntu 12.04 Przyjazny Puchacz.
Zaznaczam, że mam nowy sprzęt (płyta główna premiera jakiś 03-2012).

Uruchomiłem bez dostępu do internetu. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu wszystko działało
dosłownie od razu.Wszystkie sterowniki do chipsetu do kart czy innych o prostu już tam są.
Podłaczyłem też na próbę kartę wifi na USB i linux zapytał mnie od razu o hasło do sieci.

Wcześniejsza wersja 10.04 nie była tak przyjazna. Na pewno bedzie to zależało od hardwaru ale ja jestem mile zaskoczony. Jestem w szoku!

Używam linuxa jako uzupełnienie do windowsa.

To o czym pisze u góry
to tylko pod tym warunkiem Linux może stać się konkurencją do windowsa. Ingerencja własna w ten system (konsola, błędy z GRUB i inne zwałki) jest po prostu nie do przejścia. Jeśli będzie działać od razu windows WON!

Niktu

Jak było do przewidzenia W8 do używania absolutne BEZ podłączenia do sieci czyli praktycznie bezużyteczny. :język:

Mam nadzieję, że programiści głównie hakerzy rozmontują W8 na czynniki pierwsze żeby zobaczyć co gdzie i jak (w jakiej formie) jest wysyłane w świat i czy nie ma tam backdoora / rootkita z MS. Afera byłaby przednia. :D

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

albo chinole ..bo już słuchy chodziły że udupili sporo i być może to wyjdzie ,ale z jakimi poprawkami do oryg systemu to nie wiadomo ..albo goscie z Indii - sporo ich jest tutaj [link ponizej]-udostępnione tam narzędzia są free ,ale dobra jest opcja by nie zezwalać by firewall zablokował wychodzące połączenia z aplikacji,które mają za zadanie sprawdzić wyłącznie pewne dane/struktury na dysku :
http://www.securityxploded.com/

narzędzia mają potężne niektóre.... :uśmiech:

pokażą się modyfikowane opcje systemow ..ale wiecie..rozumiecie Mruga

Powinna powstać aplikacja która będzie blokować to wszystko co nielegalnie / nieoficjalnie bez wiedzy użytkownika wypływa z jego komputera pod W8 do ms czy gdziekolwiek indziej.

Sami rozumiecie, nikt z ms czy ktokolwiek inny nie zarzuci Wam, że coś blokujecie bo to przecież nie istnieje. :zęby: :uoeee:

ps.
Nacisk na przejście jest duży, pamiętam jak było z poprzednimi windowsami które były sprzedawane równolegle w różnych wersjach, była vista potem w7 i można było jeszcze wtedy starsze kupować a teraz jak się przegląda ulotki reklamowe rtv to widać, że nawet w7 już nie ma, wszystko na w8, można tylko box-a z w7 kupić i zainstalować. Pchają to g... gdzie się da.

Entered Apprentice * 1st Degree

Niktu pisze:
Ostatnio zbootowałem sobie na próbę z pendriva wersję Ubuntu 12.04 Przyjazny Puchacz.
Zaznaczam, że mam nowy sprzęt (płyta główna premiera jakiś 03-2012).

To jak sobie to zbootowałeś na pendrive tego Ubuntu 12.04.
Bo poprzednia wersja jak i ta nie bootuje się wprost z pendriva pomimo, że cały system jest skopiowany na pdrv.

timewave pisze:
Powinna powstać aplikacja która będzie blokować to wszystko co nielegalnie / nieoficjalnie bez wiedzy użytkownika wypływa z jego komputera pod W8 do ms czy gdziekolwiek indziej.

A czy to nie jest tak, że nie ma nic nieoficjalnego? Tak się zastanawiam, zwróć uwagę że instalując nawet najprostrzą aplikację wchodzi ci setup i wyskakuje okienko:
accept the agreement/ lub I do not accept... ; czyli twój wybór ... ale w okienku masz rozwijaną całą umowę
to znaczy terms and condition - ogólne warunki użytkowania.

No to ja się pytam kto to czyta? Może być tam sporo zabiegów w stylu
"drobnym drukiem". Moim zdaniem nie ma co podejrzewać jakiś tajnych akcji, wszystko jest napisane ale może być napisane takim językiem jak traktat lizboński że nawet prawnicy
tego nie rozumieją:-)

Astre pisze:
To jak sobie to zbootowałeś na pendrive tego Ubuntu 12.04.
Bo poprzednia wersja jak i ta nie bootuje się wprost z pendriva pomimo, że cały system jest skopiowany na pdrv.

Ja zrobiłem to "na dziko" pobrane iso (ok 800MB) rozpakowałem winrarem do katalogu i ten katalog skopiowałem na pendriva (tn zawartość katalogu) i zadziałało.

P.S.

W manualu jest napisane żeby nie instalować iso bezpośrednio na pendrive.

Niktu

Cytuj:
="Niktu"

Ja zrobiłem to "na dziko" pobrane iso (ok 800MB) rozpakowałem winrarem do katalogu i ten katalog skopiowałem na pendriva (tn zawartość katalogu) i zadziałało.

P.S.

W manualu jest napisane żeby nie instalować iso bezpośrednio na pendrive.

Niktu

Niestety, ale nie bootuje się...!...? Zciągałem na dysk do katalogu (LINUKS), a potem rozpakowałem na dysku i skopiowałem na pdrv. I NIE BOOTUJE SIĘ. Z poprzednią wersją miałem to samo.

Nie wiem może zależy też od marki pena ? Trudno powiedzieć, mi to wyszło na płycie pod intelem. Spróbuję zrobić jeszcze raz to samo na tym samym pendrivie na którym mi to wyszło i dam ci znać.

Niktu

Niktu pisze:
Nie wiem może zależy też od marki pena ? Trudno powiedzieć, mi to wyszło na płycie pod intelem. Spróbuję zrobić jeszcze raz to samo na tym samym pendrivie na którym mi to wyszło i dam ci znać.

Niktu

Myśle, że tu płyta gł. nie gra roli. Zresztą też mam Intela. A, może trzeba rozpakować bezpośrednio na pendrive, bo jak jak się rozpakowanego kopiuje z dysku na pdrv. to może jakieś pliki się nie kopiują ?

Żeby pen się bootował musi być tak nagrany żeby bios "zaakceptował" dlatego też systemy należy instalować jako iso etc. a nie proste wgranie plików, muszą być obszary bootowalne / startowe na zwyczajnie wgranych plikach to się nie tworzy.

Astre pisze:

Niestety, ale nie bootuje się...!...? Zciągałem na dysk do katalogu (LINUKS), a potem rozpakowałem na dysku i skopiowałem na pdrv. I NIE BOOTUJE SIĘ. Z poprzednią wersją miałem to samo.

Do stworzenia bootowalnego pena można użyć Unetbootin na Win...

Obrazek
Zaznaczamy Diskimage, wybieramy plik .iso z systemem, rodzaj nośnika zewnętrznego i ścieżkę dostępu.

... i USB Creator (Asystent dysku rozruchowego) na Linuxie...

Obrazek
W tym przypadku wykonujemy prawie te same czynności. Prościej już się nie da.

Awatar użytkownika

Sensor - jeszcze tylko uzupełnienie, że w przypadku Unetbootin nie potrzebny jest .ISO, ponieważ program go "dociąga" z neta. To pewne ułatwienie... Ponadto jest do wyboru kilkadziesiąt dystrybucji w wielu wersjach.

"To jak sobie to zbootowałeś na pendrive tego Ubuntu 12.04.
Bo poprzednia wersja jak i ta nie bootuje się wprost z pendriva pomimo, że cały system jest skopiowany na pdrv."

Ubuntu 12.04 TLS ( wsparcie 5-io letnie) działa na obydwu programach wymienionych powyżej.

levibc pisze:
Tak tak. Widać, że oboje używacie i jesteście z tego dumni. Można to poznać bo zabawnej retoryce z forów Linuxowych. Zaraz dyskusja przerodzi się z flama pod tytułem " Mój menager okienek jest lepszy niż twój" Chillout

A i owszem, ale co ja zrobię, że lubię :tak:
levibc pisze:
jedyny słuszny zamknięty format wymiany dokumentów

Tu sie nie zgodzę - jeżeli miałeś na myśli Worda. xml-e są otwartym formatem.

levibc pisze:
Przymus nie zakazujący używanie jednego albo drugiego. Czyni używanienia tego co chcielibyśmy używać bezużytecznym. Czyli wolność wybory w korycie mechanizmów prawa. Np Stanach istnieje zakaz eksportowania technologii szyfrujące i kryptograficznej poza granice państwa. Traktowane jest to jak przemyt broni.

Właśnie, tylko, że to już kwestia polityczno-ekonomiczna. Niemniej właśnie to jest najbardziej upierdliwe. Co do formatów szyfrowania, to tak naprawdę większość ogólnie dostępnych jest "G" warta.

Obrazek

NSA nie mogła sobie poradzić z szyfrowaniem PGP, więc wykupiła firmę i kod. Od tej pory ostatnia ostoja prawdziwej prywatności padła - konkretnie do wersji 7.0.3. Cała reszta to ściema niestety. Taka "SEQUOIA" np. ze swoimi prawie 100 tysiącami wielordzeniowych procesorów ma moc obliczeniową około 16,5 petaFlops'ów i dowolne szyfrowanie 'rozpracowuje' w ułamku sekundy. Nie jest chyba tajemnicą, że tworzone są klastry takich monstrów. Kruczek polega jednak na tym, że najczęściej nie musi, ponieważ producenci algorytmów szyfrujących są zobowiązani (zobligowani) do udostępnienia technologii, lub kluczy, lub 'zaszycia łatki'. Oporni Jak właśnie Twórca PGP - Philip Zimmermann. Po groźbach i krótkiej odsiadce postanawiają ulec 'prośbom' . I od tej pory rząd USA zgodził się na eksport (udostępnienie ) technologii PGP poza granicami USA. Nowy właściciel algorytmu 'Network Associates' udostępnia wiekszość kodu.
I tu warto zwrócic uwagę na genialną "wtykę" "służb" - Panią Sandrę England.

Obrazek

Link: http://www.zoominfo.com/p/Sandra-England/18979311
Krótka analiza osiagnięć da pojecie o preferencjach i zadaniach tej Pani. Kończę, bo godzinami by klikać. :so:

levibc pisze:
Czy jest Linux jest ucieczką od wielkiego brata ? Na pewno tak. Choć trzeba uważać co instalujesz w systemie. Przykładem jest chociażby modyfikacja jądra pod nazwą "Selinux" czyli Security-Enhanced Linux. Tylko jest problem kto ją rozwija

A jak sprawdzić czy to badziewie ma się na komputerze? Przyznam, że z uaktualnień instaluję wszystko co ma w nazwie security.
A czy możemy być wszyscy pewni, że instalując system z opcją podłączenia do sieci (dodatkowe oprogramowanie, sterowniki, łatki czyli zabezpieczenia, obsługa języka itd.) nie złapiemy tego badziewia na komputer?

P.S.

Ten Unetbootin to bajka.
Przed chwilą zainstalowałem sobie Ubuntu 12.04 64bit na netbooku. W porównaniu z dystrybucją 10.04 ten już ma sterowniki do sieci wifi Broadcom STA także sprzęt jest gotowy do pracy.

Niktu

Ostatnio zmieniony 16 kwie 2013, 11:27 przez Niktu, łącznie zmieniany 2 razy

Awatar użytkownika

Niktu pisze:
A czy możemy być wszyscy pewni, że instalując system z opcją podłączenia do sieci (dodatkowe oprogramowanie, sterowniki, łatki czyli zabezpieczenia, obsługa języka itd.) nie złapiemy tego badziewia na komputer?

Przy aktualizacjach automatycznych (poprzez jakiegoś menadżera) to nie jest możliwe. Kernel, o którym mowa jest instalowany w specjalnej dystrybucji. Można go złapać wyłącznie przy ręcznej aktualizacji z niewiadomego źródła, wiec szansa jest mniej niż minimalna.

http://students.mimuw.edu.pl/SO/Projekt05-06/temat5-g7/se/se.html

Ponadto odkąd się okazało, że serwery NSA pracują w dużej części na Linuksie bez własnej "nakładki", projekt mocno stracił na wiarygodności.
Najlepszym przykładem jest:

http://www.nsa.gov/selinux/
http://www.nsa.gov/selinux/info/docs.cfm
http://www.nsa.gov/selinux/index.cfm
http://www.nsa.gov/selinux/info/faq.cfm
http://www.nsa.gov/selinux/papers/policy2/t1.html
http://www.nsa.gov/selinux/papers/freen ... nix01.html ----> :dobani: - Żadna już nie działa.

Niktu pisze:
Ten Unetbootin to bajka.
Przed chwilą zainstalowałem sobie Ubuntu 12.04 64bit na netbooku. W porównaniu z dystrybucją 10.04 ten już ma sterowniki do sieci wifi Broadcom STA także sprzęt jest gotowy do pracy.

Netbootin działa ale nie instaluje Pisklaka i nie mam dostępu do repozytoriów. Poprzednia instalacja w moim wykonaniu z iso instaluje go a tutaj nie ma. Sprawdzając po ścieżce program powinien się znajdować w katalogu opt/. Nie da się go wyszukać w Centrum Oprogramowania Ubuntu (system).

Proszę o poradę

Niktu

Awatar użytkownika

Niktu pisze:
Netbootin działa ale nie instaluje Pisklaka i nie mam dostępu do repozytoriów. Poprzednia instalacja w moim wykonaniu z iso instaluje go a tutaj nie ma. Sprawdzając po ścieżce program powinien się znajdować w katalogu opt/. Nie da się go wyszukać w Centrum Oprogramowania Ubuntu (system).

Jeżeli jeszcze pytanie aktualne, to poproszę troszkę dokładniej, bo nie do końca 'ogarniam' w czym rzecz. Postaram się pomóc. I czy instalujesz spod Windowsów, czy spod Linuksa.., ? bo to różnica. Jeżeli masz 'nie wydolną wersję' spod Windowsa. Użyj programu, który zainstalował Ci się na pendrive, czy tam.., SD, podczas instalacji 12.04. Nazywa się to 'Asystent nośnika rozruchowego' i jest w "System". Szybko obejdziesz problem, jeżeli masz drugi pendrive, czy kartę SD :cooo?:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]