Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 04 lip 2020, 6:57

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree

Polecam książkę pt. "Jak wyzwolić energię życia - Saraswati Senyata"

Jest kilka dobrych wskazań, co do udoskonalenia sposobu życia. Jednym z nich jest wskazanie, że masturbacja jest zła, szkoda tylko, że nie wskazano dlaczego, jak i kiedy. Otóż temat tak bliski chyba każdemu człowiekowi, sam od młodzieńczych lat borykałem się z tym błędem jakże przyjemnym, i uzależniającym. Zapewne naturalne, podpowiedz, żeby zapładniać, itd. ale wiązało się z utratą energii, co z wiekiem na moje szczęście, również dzięki medytacji wglądu tj. Vipassana, stało się widoczne, i zrozumiałe. Dzięki informacjom z tej książki również otrzymałem poparcie dla wcześniejszych swoich spostrzeżeń. Osobiście uważam, że nas ludzi, od młodzieńczych lat, powinno się uczyć właśnie przede wszystkim min. odpowiedniego gospodarowania energią, tj. ładowania, rozładowywania, przemieszczania... również odpowiedniego gospodarowania energią umysłu... miło będzie jak ktoś dopisze swoje opinie na ten temat, który może raczej powinien brzmieć "Sposoby na udoskonalenie swojego bycia w tym krótkim czasie jakim jest obecność na tej ziemi, w takiej postacji, oby ten czas był jak najbardziej produktywny, a co za tym idzie, wcale nie w takim przebiegu jaki preferuje ogólnie panujący system, który jak wierzę, wszystko można uleprzyć"

Pozdrawiam wszystkich, i wszystkim życzę Prawdziwego Pokoju i Całkowitego Spełnienia :hura:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 gru 2010, 12:24 
VIP Member
Awatar

Siemasz WhiteBuffalo ,bardzo dobry temat założyłeś.
Nie podzieliłeś się dlaczego masturbacja jest szkodliwa dla nas ,dlatego ja ,jako użytkownik chwalący się każdym okruszkiem swojej wiedzy ,powiem ,że chodzi o energię która wydalana jest wraz ze spermą lub wraz ze śluzem z pochwy. Dokładnie, to w niej jest najwięcej [ki ,chi ,prany]. Te zmasowane pokłady energii są najbliżej drugiej czakry krzyżowej w której pełnemu otwarciu odczuwamy bezpieczeństwo, ugruntowanie, życzliwość, akceptacje, zgodę, niezależność, wygodę, zadowolenie, przyjemność, światłość, czystość . Jest to czakra ,która musi być otwarta ,jeśli chcemy otworzyć pozostałe wyżej umiejscowione czakry.
Jeżeli ktoś jest uzależniony od masturbacji ,powinien zrobić sobie przerwę i sam porównać swoje uczucia.
U mnie nastąpiła poprawa w tych uczuciach jakie wymieniłem powyżej ,które towarzyszą otwartej czakrze drugiej.

No dobra ,ale napiszę co zauważyłem jeśli chodzi o kierowanie energią. Jak wyczytałem kiedyś trafny cytat "energia podąża za uwagą''. Przykład powiem ze swojego życia ,a mianowicie robiłem zakupy tylko byłem podenerwowany.
Jako osoba która coraz to pilniej obserwuje sam siebie ,zacząłem analizować źródło problemu. Gdy wyciszyłem swój umysł ,w głowie miałem wszystko dobrze poukładane ale nieznośne uczucie podenerwowania nie ustąpiło. Wtedy to skierowałem swoją energię na splot słoneczny i dopiero za nim wyczułem spirytualny bałagan. Skoncentrowałem energię na tym punkcie i po 20s byłem już spokojny.

Czy energia nie jest narzędziem które leczy ? Skądinąd tyle bioenergoterapeutów buszuje teraz Ziemi. Jeśli potrafi nas wyleczyć bioenergoterapeuta ,to z pewnością sami też to potrafimy zrobić.
Czytam książkę Manfreda Dimde "Energia Piramid". Autor podaje fakty ,iż wiedza z zakresu medycyny w starożytnym Egipcie sięga około 2000pne i zachodzi głowę ,dlaczego od 2000 - 4000 lat p.n.e. ,nie powstawały żadne hieroglify na temat chorób. Autor szuka wytłumaczenia w przetwornikach energii jakimi są piramidy.

Wysokie ale nierozladowane napiecie seksualne bardzo pomaga w LD/OOBE czego sam doswiadczylem. Potwierdza to chyba nawet sam Darek Sugier w swojej ksiazce "MILOSC I WOLNOSC Poza Cialem".

yaphoto pisze:
Wysokie ale nierozladowane napiecie seksualne bardzo pomaga w LD/OOBE czego sam doswiadczylem. Potwierdza to chyba nawet sam Darek Sugier w swojej ksiazce "MILOSC I WOLNOSC Poza Cialem".

W "Rio Anaconda" Cejrowskiego jest dużo o tym. Na pytanie skierowane do szamana dlaczego żyje w celibacie pada odpowiedź że wraz z aktem seksualnym odchodzi Moc. Jest tez tam motyw z kastracją uczniów na przyszłych szamanów, po to aby szukali spełnienia w świecie snu.

"Keith Dowman (Vajrayana) zachodni uczony i praktyk tybetańskiej tantry buddyjskiej powiedział, że gdyby pozbawić tantryczną jogę jej tajemniczej terminologii to pozostanie ona tylko prostą technika medytacyjną o przekazie: Wzbudź pragnienie i następnie wykorzystaj je jako obiekt medytacji, a stanie się świadomością - przestrzenią Pustki i czystą Miłością."
(źródło: http://www.newmind.pl/index.php?s=81&o= ... tykulu=536 )
Praktykując przerwy w wydaniu nasienia, ostatnio przez okres ponad 3 tygodni, czułem się Super, poczucie Mocy, wyraźne odczówanie energii w ciele, wyraźne odczucie obecności serca, oraz przepona, (praktykując od niedawna ćwiczenia Kriya Jogi...), Super, spoglądając na zdjęcia pięknych kobiet, pozwalając pojawić się podnieceniu, pozwalałem żeby to podniecenie, pojawiało się i wzmagało, odczuwałem napływ energii, i obserwowałem to odczucie, lecz oczywiście nie podejmowałem się rozładowania poprzez wytrysk, nawet nie podejmowałem się penetracji. Aczkolwiek zastanawiające jest, że ponoć długie przetrzymywanie nasienia może powodować chorobę prostaty, nie wiem jak to się ma do osób praktykujących odpowiednie metody prowadzenia energii, bo jak mi się zdaje, że gdy się takowy sposób życia prowadzi, do choroby prostaty może wcale nie dojść?!?!

"Gurdzijew utrzymywał, że ten stan samo doskonałości zwykle nie może być osiągnięty po prostu przez zatrzymywanie nasienia, lecz wymaga to stosowania technik uwalniających energię nasienia. "
(źródło: jak powyżej)

U mnie na dzień dzisiejszy to wygląda tak:
1. Wstrzemięźliwość seksualna.
2. W trakcie wstrzemieźliwości, co jakiś czas pozwalając sobie na pooglądanie zdjęć erotycznych, nawet bardziej ubranych pięknych kobiet, wiadomo grunt, żeby działało to podniecająco. Wówczas pozwalając podnieceniu zaistnieć, i działać, obserwując co się dzieje, podjemując pracę z oddechem.
3. pytanie zasadnicze: Jak można taką energię prowadzić dalej do góry, co dalej, itd. ??? :cooo?:
Będę wdzięczny za podzielenie się swoją wiedzą.
Pozdrawiam

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

WhiteBuffalo pisze:
3. pytanie zasadnicze: Jak można taką energię prowadzić dalej do góry, co dalej, itd. ??? :cooo?:

5 rytuałów tybetańskich wśród których jest też szósty, który to umożliwia :)

Dzięki wwwodz

Czytam właśnie ciekawą książkę pt. "Joga - Nieśmiertelność i Wolność" autorstwa Mircea Eliadego. Zainteresowany zjawiskiem Jogi, natrafiłem również na ciekawą świerzą pozycję pt. Anatomia Hatha Jogi, polecam. :spoko:

Awatar użytkownika

masturbacja - ucieczka energii z dolnej czakry, jeśli nie ma przepustowości do innych czakr i energia nie krąży swobodnie po ciele, co może mieć na celu taka masturbacja jak nie wyrzucenie energii chwilową ulgę i ponowne ładowanie by zrobić to samo - bezsens(ale można i tak), wymiana energii między dwoma istotami powinna zachodzić na wszystkich czakrach które się synchronizują i uzupełniają tańcząc ze sobą obmywając się w radości wszechistnienia.
Zwykły seks dość często w tych czasach jest też tylko wymianą energii z dolnej czakry i zaspokojeniem 'zwierzęcych' instynktów...

Seks powinien być ładowaniem i wymianą energi dwóch potężnych istot, które zanurzone w nieskończoności swojej obecności wychodzą z tego aktu we wspaniałej ekstazie i 'uniesieniu', masaż i taniec też odgrywają dobrą rolę :)

Sex oparty na wielu czakrach wynosi nas dynamicznie w przestrzeń duchową.Ma to miejsce wtedy,gdy energia pobudzona w czakrze podstawy dociera do pozostałych czakr,a wywołana tym eksplozja energii przenosi się na aurę bardziej w postaci orgazmu duchowego niż fizycznego,choć możliwe że jedno i drugie.

Energia i świadomość są tym samym
Energia magnetyczna
Magnetyczno-elektryczna energia
Elektromagnetyzm
Magnetyzm
Rezonans wibracyjny
Przyciąganie

Sposób, w jaki myślimy o sobie jest odzwierciedlany w rzeczywistości :słonko:

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Polecam tzw. "technikę jelenia". Wyczytałem ją z książki Lao Tsy (?) Tao coś tam :) (naprawde nie pamietam tytułu). W każdym razie jest to bardzo prosta technika, zarówno dla kobiet i mężczyzn. Efekty:
- rozładowanie energii seksualnej z dolnych czakr i przetransportowanie jej po całym organizmie
- ćwiczy prostatę, co zwiększa "osiągi" mężczyzny :) , pozwala "wstrzymać" wytrysk
- metoda bardzo prosta, dość szybka i podczas niej można osiągnąć tzw. "orgazm mentalny" (że tak się wyrażę)
- ogólna poprawa zdrowia

Osobiście ją stosowałem i polecam. Najlepiej będzie jak szczegółów dowiecie się czytając tę książkę, chodź w największym skrócie opiera się ona głównie na trenowaniu mięśni odbytu i prostaty (przynajmniej u facetów :) ).

Awatar użytkownika

Ten system to umysł, oczyszczenie go z przekonań i nieświadomych reakcji na bodźce świata zewnętrznego daje upragniony efekt w postaci bezbłędnej pracy energetyki. - To taka rada jeśli kogoś interesuje efekt na dłuższą metę.

ziemba pisze:
"

Chłopcy, tak szczerze. Wyprztykani macie ochotę na cokolwiek oprócz fajki?

To zależy czym jest dla ciebie seks :jabłko:
"Bunga Bunga" :D Zamiast wyczerpywać powinna rozpalać w nas energię.
Pobudzać sprawiać,że czujemy się "żywi". :zęby:
Zamiast ubytku powinien nam dostarczać przypływu energii.
Dostarczyć nam sił do kreatywności w pozostałych dziedzinach życia. :słonko:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]