Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 16 lis 2019, 0:39

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 10 wrz 2013, 19:36 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 30 mar 2013, 0:07
Posty: 10
Płeć: mężczyzna
Korespondencja potwierdzająca, że atak z użyciem gazu w Syrii to prowokacja USA

http://www.globalresearch.ca/u-s-milita ... ia/5348036


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Ostatnio zmieniony 11 wrz 2013, 9:04 przez niedzwiedz, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 10 wrz 2013, 19:36 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 11 wrz 2013, 6:38 
Taka uwaga moze. Wklejajcie caly tekst artykulu, oprocz tego, ze podajecie linki. Czesto zdarza sie, ze zawartosc linkow znika i potem mamy puste linki. A tak tekst jest i nie przepadnie.


Ponizej wklejam...

Cytuj:
Jak Putin zdradził Syrię i Rosję- Alieksiej Dobyczin


Obrazek


We wszystkich rosyjskich mediach państwowych wychwala się zasadniczość i stanowczość prezydenta Putina w kwestii konfliktu zbrojnego w Syrii i sposobów jego rozwiązania. W czerwcowym doniesieniu ITAR-TASS mówiło się, że szef Komisji Dumy Państwowej ds. Międzynarodowych, Alieksiej Puszkow, uważa, że Rosja zdołała obronić swoją pozycję na szczycie G-8 (Wielka Ósemka) w Loch Erne i nie uległa presji. „Udział prezydenta Federacji Rosyjskiej, Putina, w G-8, należy bezwarunkowo uznać za zakończony sukcesem”- powiedział on do dziennikarzy. Według tego parlamentarzysty, w tych dniach, na szczycie G-8 „Rosja walczyła o to żeby Syria nie przemieniła się w drugi Irak albo Libię albo nawet gorzej bo w rozpadające się państwo owładnięte przez międzyreligijną nienawiść i czystki etniczne graniczące z ludobójstwem”. Brzmi pięknie i zwycięsko. A co w rzeczywistości zaszło na szczycie G-8? Co takiego osiągnęła w rozmowach „wielka Osemka” z „bezwarunkowo zwycięskim” udziałem Putina? Ażeby odpowiedzieć na to, w istocie, proste pytanie, wystarczy zaznajomić się z fragmentami komunikatu końcowego (PDF) w sprawie Syrii, który podpisały wszystkie państw uczestniczące w szczycie G-8, w tym Władimir Putin.


Punkt 84- Jesteśmy zdeterminowani do osiągnięcia politycznego rozwiązania kryzysu w oparciu o budowę zjednoczonej, niepodzielnej i demokratycznej Syrii. Zdecydowanie popieramy propozycję…, poczynając od porozumienia w sprawie rządu tymczasowego z kompetencjami władzy wykonawczej, utworzony za obopólną zgodą…wszystkie rządowe i państwowe instytucje powinny działać pod kontrolą rządu tymczasowego.

Punkt 85- Obie strony powinny podjąć poważny i konstrukcyjny udział w konferencji. Powinny one w pełni reprezentować interesy narodu syryjskiego…

Punkt 86- Wzywamy syryjskie władze i opozycję do wzięcia wspólnie na siebie obowiązku…My będziemy popierać ONZ planującą okres przejściowy w Syrii, jej rewitalizację i konieczną rekonstrukcję, w szczególności zachowanie ciągłości instytucji państwowych w okresie przejściowym…

Punkt 87- Wzywamy wszystkie strony konfliktu do zapewnienia dostępu grupie śledczej Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych…Wzywamy wszystkie strony do przestrzegania międzynarodowych norm humanitarnych i praw człowieka podkreślając szczególną odpowiedzialność władz syryjskich w tym zakresie.


Obrazek


To nie istotne co i jak omawiało się na tym szczycie, istotne jest to, że przyjęto i podpisano komunikat końcowy. W dokumencie tym jest mowa o dwóch stronach konfliktu. I nie tylko o dwóch stronach konfliktu ale o dwóch równoprawnych stronach. Z jednej strony prawowite władze kraju a z drugiej strony bandy krwawych najemników terroryzujących kraj i naród syryjski. Przy czym Putin, jak i wszyscy uczestnicy szczytu, świetnie wiedział, że ci bandyci są finansowani, zbrojeni i kierowani przez tych przywódców z którymi siedział na szczycie przy jednym stole. Skąd on wiedział, że ta tak zwana opozycja „flakożerców” zamierza i będzie negocjować z prawowitym rządem syryjskim? Zachodni animatorzy pajacyków zlecili najemnym bandziorom konkretne zadanie stworzenia sytuacji i warunków dla tak zwanej „uzasadnionej i prawowitej” interwencji wojskowej USA i NATO ażeby zniszczyć Syrię jako suwerenne państwo i przygotować grunt pod napaść na Iran i dalej…A więc jakież to mogą być „dwie strony” konfliktu-kryzysu?


Obrazek


Z jaką opozycją władze syryjskie mogą rozmawiać skoro prawowitym władzom przeciwstawiają się prawdziwe bandziory i terroryści. O jakim „rządzie tymczasowym” i „okresie przejściowym” jest mowa? Mało tego, uczestnicy G-8 podkreślili „szczególną odpowiedzialność władz syryjskich za przestrzeganie praw człowieka w kraju”. Tak jakby to nie bandziory mordowały, grabiły i gwałciły obywateli Syrii a robiły to prawowite władze. Tak to wygląda. Jak tylko Putin podpisał ten komunikat końcowy szczytu G-8 uznający najemnych bandziorów w Syrii za drugą, prawowitą stronę konfliktu to on natychmiast określił cały bieg przyszłych katastrofalnych wydarzeń w tym kraju: międzynarodową izolację i militarną napaść na suwerenne państwo i prawowitą władzę. Putin zdradził naszego ostatniego partnera strategicznego w tej części świata. Właśnie tym swoim kompromisowym podpisem dał on zachodnim sępom-ścierwnikom legalną możliwość przekształcenia Syrii w drugi Irak i Libię. A cały ten szum medialny w rosyjskich, i częściowo zagranicznych, mediach o głównym obrońcy Syrii, Putinie, przeznaczony jest dla prostego kołtuna, nie zorientowanego we wszystkich wygibasach i przekrętach współczesnej polityki.ObrazekI na marginesie, prezydent Putin swoją zdradą Syrii podłożył „bombę” pod swój fotel prezydencki. Jutro jakakolwiek „nawalnizna” otrzymawszy pieniądze i broń od zachodnich „partnerów” zacznie zabijać, grabić, gazować sarinem obywateli rosyjskich, oskarżając o to Putina, a ry82Putin będzie musiał uznać bandziorów za drugą stronę konfliktu, za swoją opozycję z którą, w oparciu o wzajemne porozumienie, będzie musiał utworzyć „rząd tymczasowy” na „okres przejściowy”…Czy Putin zgodzi się na to? Oczywiście, że nie. No jakże to? Przecież Putin składając podpis w komunikacie końcowym G-8 domagał się takiej reakcji od prezydenta Syrii i wzywał go żeby tak właśnie postąpił a nie inaczej. Więc dlaczego tak postępować ze swoim sojusznikiem jeżeli nie pragniesz żeby postępowano tak z tobą? „Wszystko więc, cokolwiek chcecie, aby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie; bo to jest Zakon i prorocy” (Ewangelia Św. Mateusza 7:12). Dla Putina są to puste słowa. A przecież on świetnie rozumie, że jego zdrada i oddanie Syrii w łapska rządu światowego na rozszarpanie przybliża i przesądza rozprawę z samą Rosją. W zasadzie jest to tylko chwilowa korzyść, własne i klanowe interesy ponad wszystko…Ale Pan i Przenajświętsza Bogurodzica nie dadzą Rosji zginąć. Ona strząśnie z siebie całe to paskudztwo i da nadchodzącemu Antychrystowi godną odprawę. Tak i będzie. Chwała Bogu za wszystko!

Alieksiej Dobyczin

Za: http://3rm.info/38741-kak-putin-predal- ... ychin.html

Data publikacji: 4.09.2013

Przekład: RX


http://wolna-polska.pl/wiadomosci/jak-putin-zdradzil-syrie-rosje-alieksiej-dobyczin-2013-09Na górę
   
 
 
Post: 11 wrz 2013, 8:13 
Szwecja: prawo stałego pobytu dla uchodźców z Syrii

Cytuj:
Przybyli do Szwecji uchodźcy z Syrii otrzymają prawo stałego pobytu - zdecydował Urząd ds. Migracji tego kraju. Szwecja jest pierwszym państwem Unii Europejskiej, które tak mocno otwiera się na syryjskich imigrantów.
Dotychczas szukający azylu w Szwecji obywatele Syrii otrzymywali najczęściej tymczasowe pozwolenie na pobyt, np. na trzy lata, a każda sprawa była traktowana indywidualnie. Teraz stały pobyt ma należeć się wszystkim uchodźcom z tego kraju. Status ten ułatwi już przebywającym w Szwecji Syryjczykom sprowadzenie swoich rodzin.

Dyrektor generalny Urzędu ds. Migracji Anders Danielsson decyzję o zliberalizowaniu przepisów tłumaczy "brakiem przesłanek, że konflikt w Syrii zakończy się w najbliższym czasie".
Szwecja obok Niemiec jest krajem, który przyjął najwięcej uchodźców z Syrii. W 2012 i 1013 roku przyjechało do Szwecji prawie 15 tys. Syryjczyków. Dziś 8 tys. z nich ma prawo tymczasowego pobytu.
W praktyce, jak zauważają przedstawiciele szwedzkich organizacji pozarządowych, uciekinierom z Syrii trudno dostać się do Szwecji. Spośród tych, którzy w ostatnim roku znaleźli się w Szwecji, większość przybyła nielegalnie z Włoch lub Grecji. Dla wielu z nich podróż przez Europę była kosztowna i niebezpieczna.
- Obawiam się, że na zmianie przepisów najbardziej skorzystają przemytnicy - twierdzi wiceprezes jednej z organizacji zrzeszających syryjskich imigrantów w Szwecji Malek Laesker.
Szwecja nie ma przedstawicielstwa dyplomatycznego w Syrii.
Według ONZ z ogarniętej wojną Syrii uciekło ponad 2 mln ludzi.


- http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... ow-z-SyriiNa górę
   
 
 
Post: 11 wrz 2013, 23:12 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lut 2010, 18:53
Posty: 160
Płeć: mężczyzna
Syria. Obama wykorzystuje te same zagrania co Bush w Iraku
phpBB [video]


Syria. USA okłamuje Świat, oskarżając niewłaściwą stronę konfliktu. Pytanie dlaczego?
phpBB [video]Ave

-- pt wrz 13, 2013 4:21 pm --

Syria. Putin na spotkaniu G20: atak w Syrii był prowokacją rebeliantów.
phpBB [video]


Syria. Czy rebelianci planują kolejną prowokację w Izraelu? [09.09.2013]
phpBB [video]


AveNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 wrz 2013, 22:04 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1900
Nigel Farage: Syria (Może się pan zamknie i posłucha!) :spoko:

phpBB [video]

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 wrz 2013, 11:05 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lis 2012, 12:04
Posty: 211
Płeć: mężczyzna
Riabkow: Rosja ma materiały o związku rebeliantów z atakiem chemicznym

Rosja otrzy­ma­ła ma­te­ria­ły od władz Syrii, które mówią o związ­ku re­be­lian­tów z ata­kiem che­micz­nym pod Da­masz­kiem z 21 sierp­nia - po­wie­dział wi­ce­mi­ni­ster spraw za­gra­nicz­nych Rosji Sier­giej Riab­kow. Jak dodał, Rosja za­czę­ła badać te ma­te­ria­ły.
Kod:
- Odpowiednie materiały przekazano stronie rosyjskiej. Powiedziano nam, że są one dowodami na związek bojowników z atakiem chemicznym. Rosja rozpoczęła analizowanie tych dodatkowych informacji - powiedział Riabkow, którego wypowiedź telefoniczną z Damaszku przekazała agencja ITAR-TASS.

Rosyjski wiceminister zastrzegł, że na razie trudno jest wyciągać wnioski. - Jednak biorąc pod uwagę nasze wnioski dotyczące incydentu z 19 marca (pod Aleppo), jesteśmy skłonni traktować bardzo poważnie materiały strony syryjskiej o związku bojowników z atakiem chemicznym z 21 sierpnia - podkreślił.

Riabkow wyjaśnił, że materiały analizują eksperci rosyjscy. - To pomoże wzmocnić system świadectw i dowodów na udział bojowników w stosowaniu broni chemicznej w Syrii - oświadczył.

Jednocześnie wiceminister zarzucił stronniczość inspektorom ONZ, którzy badali okoliczności ataku z 21 sierpnia. Ocenił, że wnioski, do jakich doszli, należy uważać za "upolitycznione, stronnicze i jednostronne".

Według raportu ONZ na przedmieściach Damaszku 21 sierpnia użyto sarinu i doszło tam do zbrodni wojennej, której ofiarami padli cywile. Mandat inspektorów ONZ nie przewidywał ustalenia, która strona konfliktu odpowiada za użycie gazu bojowego. Zdaniem władz Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji wszystko wskazuje na to, że za atakiem stoi strona rządowa, a odpowiedzialność ponosi prezydent Syrii Baszar el-Asad.


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/riabkow ... znym/03b70

Kod:
Rosja dostała rzekome dowody niewinności Baszara al-Asada. Władze w Damaszku przekazały wiceszefowi rosyjskiej dyplomacji komplet materiałów świadczących o tym, że to rebelianci użyli broni chemicznej. Podobnego zdania są rosyjscy eksperci wojskowi. Tymczasem USA i inne kraje zachodnie oskarżają syryjski reżim o stanie za atakiem chemicznym.


Siergiej Riabkow od wtorku przebywa w Syrii, aby uzgodnić plan utylizacji arsenału chemicznego. Przekazane rosyjskiemu dyplomacie materiały, według jego słów, zawierają pełną dokumentację ataku chemicznego z 21 sierpnia.

- Odpowiednie materiały przekazano stronie rosyjskiej. Powiedziano nam, że są one dowodami na związek bojowników z atakiem chemicznym. Rosja rozpoczęła analizowanie tych dodatkowych informacji - powiedział Riabkow, którego wypowiedź telefoniczną z Damaszku przekazała agencja ITAR-TASS.

... Tymczasem ambasador Rosji przy ONZ Witalij Czurkin zaproponował, aby na forum międzynarodowym zbadano, czy atak chemiczny nie był prowokacją mającą skompromitować rząd Asada. Już wcześniej mówił o tym prezydent Władimir Putin.

Natomiast szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow zapowiedział, że konieczne jest "uczciwe, niezależne i profesjonalne śledztwo w tej sprawie".

Ławrow zauważył także, że po "regionie bliskowschodnim krążą duże ilości broni, tak z czasów radzieckich, jak i późniejszych". - Broń, którą wysyłano do Libii w czasie konfliktu, krąży teraz po całej Afryce Północnej, a może nawet poza jej granicami - oświadczył minister.

Rosyjscy eksperci: to nie wojska Asada użyły broni chemicznej

Cytowany przez "Niezawisimą Gazietę" specjalista z moskiewskiego Centrum Analiz Strategii i Technologii, a jednocześnie redaktor naczelny pisma "Moscow Defense Brief" Michaił Barabanow wyjaśnił, że znalezione na miejscu ataku przez ekspertów ONZ i opisane w ich raporcie odłamki wyprodukowanego w ZSRR pocisku rakietowego RS M-14 to fragmenty rakiety z pochodzącej z 1952 roku wyrzutni BM-14-17 na podwoziu ZiŁ-151.

Według Barabanowa widniejące na jednym z fragmentów cyfry "4-67-179" oznaczają: "4. partię", "1967 rok" i "fabrykę nr 179", tj. zakłady Sibsielmasz w Nowosybirsku, producenta pocisków rakietowych od czasów II wojny światowej.

Ekspert zauważył, że ZSRR nie dostarczał Syrii pocisków chemicznych. - Jest to najwyraźniej pocisk dymny wykonany metodami chałupniczymi napełniony środkami chemicznymi - ocenił.


http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,titl ... aid=111544Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 wrz 2013, 19:27 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Lichwokracja znów za opcją ataku na Syrię

Lichwokracja znów wzmogła wysiłki wywołania wojny z Syrią. Poniższy artykuł wiąże powód wybuchu tej wojny z globalnym kasynem gry o nazwie handel instrumentami pochodnymi.

13 września doszło do zawarcia wstępnego porozumienia między ministrem spraw zagranicznych Rosji, S. Ławrowem a sekretarzem stanu USA, Johnem Kerry, w sprawie planu demontażu syryjskich zapasów broni chemicznej. Rząd Syrii wyraził poparcie dla tej umowy, stawiając kilka warunków. Warunków, jakich spełnienie jest praktycznie wykluczone, gdyż ich realizacja mogłaby doprowadzić do rozbrojenia izrahella z jego nielegalnego, bandyckiego arsenału broni masowego rażenia, na co na pewno nie zgodzi się międzynarodowe żydostwo oraz ich armia najemnych szabes-gojów.

Nowa tura manewrów, dających USraelowi „prawo” zaatakowania Syrii, rozpoczęła się po ujawnieniu raportu ONZ w sprawie ataku bronią chemiczną Ghouta, 21 sierpnia. Raport napisany został w taki sposób, aby stworzyć jeszcze więcej niejasności wokół bardzo klarownego wydarzenia, operacji false flag terrorystów izrahellskich, aby winą obciążyć rząd Assada, oburzyć „społeczność międzynarodową”, która da swoje „zezwolenie” na atak oraz zniszczyć Syrię. Cały czas trwają przepychanki w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, przy czym Obama i Kerry wciąż powtarzają groźby, że USrael może dokonać jednostronnego ataku na Syrię bez względu na to, czy uzyska rezolucję Rady, czy też nie.

Tajna Agenda dla Syrii? Larry Summers i kumple otwierają świat dla kryminalnej lichwokracji

Irak i Libia już zostały powalone na łopatki, a Iran ciężko dotknięty sankcjami. Teraz Syria jest w krzyżowym ogniu walki. Dlaczego? Oto jeden z możliwych scenariuszy.

Obrazek
zblazowany i koszerny niszczyciel świata, Larry Summers

W sierpniu 2013 r. w artykule zatytułowanym “Larry Summers and the Secret ‘End-game’ Memo”, Greg Palast opisał dowody tajnego planu z późnych lat 90-tych, opracowanego przez Wall Street i amerykańskich urzędników skarbowych, aby otworzyć rynek bankowości dla lukratywnego biznesu na tzw. instrumentach pochodnych (derywaty). Aby to przeprowadzić z sukcesem, trzeba było dokonać rozluźnienia sztywnych regulacji bankowych nie tylko w USA, ale na całym świecie. Jako środka do tego celu użyto Porozumienie o usługach finansowych Światowej Organizacji Handlu (Financial Services Agreement).

„End-game” wymagała nie tylko wymuszenia poparcia wśród członków WTO, ale również rozbicia tych państw, które odmawiają zgody na dołączenie do umowy. Niektóre kraje odmówiły uczestnictwa w WTO, w tym Irak, Libia, Iran i Syria. W tych krajach islamskich, banki są w większości własnością państwa, a „lichwa” – żądanie zapłaty za „użytkowanie” pieniędzy – jest postrzegane jako grzech, jeśli nie jest przestępstwem. To stawiało je w konflikcie z zachodnim modelem wyzysku lichwą przez prywatnych pośredników. Banki będące własnością publiczną są również zagrożeniem dla rozrastającego się jak grzyby po deszczu rynku transakcji instrumentami pochodnymi, ponieważ rządy mające swe własne banki nie muszą używać swapów na stopy procentowe, swapów kredytowych, albo systemu wyceny poziomu ryzyka inwestycyjnego przez prywatne agencje ratingowe w celu finansowania swej działalności.

Deregulacja przepisów bankowych przebiegała zgodnie z planem, a usankcjonowana przez rząd i pielęgnowana działalność na derywatach wyrosła do niebosiężnych rozmiarów, jest obecnie piramidą systemu wartego ponad 700 bilionów dolarów. Cały ten system trzyma się wyłącznie siłą bezwładności, jest całkowicie nieuregulowany i bardzo niebezpiecznie niestabilny, upadł już raz w 2008 roku, gdy zawalił się bank inwestycyjny Lehman Brothers, pociągając za sobą większą część gospodarki światowej. Kraje, którym udało się uciec z tej katastrofy, to były wymienione wyżej kraje, mające stabilny publiczny model bankowy znajdujący się poza międzynarodową siecią bankową.

Kraje te nie były w całości islamskie. Czterdzieści procent z banków na całym świecie jest własnością publiczną. Są w dużym stopniu położone w krajach BRICS, gdzie mieszka też czterdzieści procent światowej populacji. One również uniknęły kryzysu kredytowego z 2008 r., ale one przynajmniej ostentacyjnie wyraziły zgodę na zachodnie przepisy bankowe (autor artykułu nie bierze pod uwagę, że kraje BRICS to tylko kolejna część układu dialektycznego międzynarodowego żydostwa – przypis). Ale nie dotyczyło to „nieuczciwych” narodów islamskich, gdzie lichwa była zakazana przez islamską religię. Aby uczynić świat bezpiecznym miejscem dla lichwy, działania tych „nieuczciwych” państw musiały zostać wyciszone za pomocą innych środków. Skoro nie uległy przymusowi ekonomicznemu, trafiły na celownik potężnej armii USA.

Oto niektóre dane na poparcie tej tezy.

Zawiadomienie o „end-game”

W swym artykule z 22 sierpnia, Greg Palast opublikował zrzut ekranowy z notatki Timothy Geithnera z 1997 r., późniejszego asystenta Sekretarza Spraw Międzynarodowych, gdy rządził tam Robert Rubin, do Larry Summersa, późniejszego zastępcy sekretarza skarbu. Geithner donosi w tej nocie o „końcu gry z negocjacjami finansowymi WTO” i wzywa Summersa, aby utrzymywał kontakt z bazą, czyli prezesurą Goldman Sachs, Merrill Lynch, Bank of America, Citibank i Chase Manhattan Bank, do których numery telefonów prywatnych zostały dołączone w notce.
Obrazek

Gra następnie polegała na dokonaniu deregulacji banków, aby mogły grać jak w kasynie w lukratywnej dziedzinie nowych instrumentów pochodnych. To wymagało po pierwsze, uchylenia ustawy Glass-Steagall z 1933 r., która nakładała bezwzględne rozgraniczenie pomiędzy bankowością inwestycyjną i bankowością depozytową, w celu ochrony środków ulokowanych przez deponentów w bankach, przed hazardem bankowym. Ale plan wymagał jeszcze czegoś więcej, niż tylko deregulacji amerykańskich banków. Należało wyeliminować kontrolę bankową, i to na skalę globalną, tak, aby pieniądze nie uciekały do krajów, mających bezpieczniejsze systemy prawa bankowego. „Endgame” było do osiągnięcia w tej globalnej deregulacji poprzez niejasny aneks do międzynarodowych umów handlowych, nadzorowanych przez Światową Organizację Handlu, zwaną Financial Services Agreement. Palast napisał:

Zanim bankierzy nie rozpoczęli swojej gry, porozumienia WTO dotyczyły po prostu handlu towarami, to znaczy relacji moje samochody za twoje banany. Nowe zasady wyłuszczone w notatce Summersowi, zmusiły wszystkie kraje do zaakceptowania handlu „złem” – aktywami toksycznymi, jak pochodne instrumenty finansowe (derywaty).

Dopóki lichwokracja nie narzuciła swego projektu Porozumienia, każdy naród kontrolował i korzystał z banków, jakie miał we własnych granicach. Nowe reguły gry zmusiły każde państwo, aby otworzyło swoje rynki dla Citibanku, JP Morgan i ich pochodnych „produktów”.

A wszystkie 156 krajów skupionych w WTO, musiało rozwalić swe własne przepisy bankowe oddzielające komercyjne banki oszczędnościowe od banków inwestycyjnych, na wzór amerykańskiej ustawy Glass-Steagall, aby grać na instrumentach pochodnych.

Robota z wykoślawieniem Porozumienia o usługach finansowych w imieniu szarżującego stada bankierów, została powierzona w ręce Geithnera, który został mianowany ambasadorem przy Światowej Organizacji Handlu.

Członkowie WTO zostali zmuszeni do podpisania umowy poprzez groźbę odebrania im dostępu do rynków światowych. I oni wszyscy podpisali, z wyjątkiem Brazylii. Brazylii wtedy grożono embargiem, ale jej opór opłacił się, ponieważ jedyna wśród krajów zachodnich przetrwała i rozkwitła w okresie kryzysu 2007-2009.

Nowe Porozumienie uchyliło wieko puszki Pandory dla światowego handlu instrumentami pochodnymi. Wśród znanych, zalegalizowanych kryminalnych transakcji warto wymienić: Goldman Sachs (gdzie sekretarz skarbu Rubin, był współprzewodniczącym) opracował tajne pochodne swapy na wymianę euro długu Grecji, które ostatecznie zniszczyły ten kraj. Ekwador, jaki dokonał deregulacji własnego sektora bankowego, wkrótce doznał wstrząsu, bowiem sektor ten został szybko zburzony, a kraj eksplodował zamieszkami. Argentyna musiała sprzedać swoje spółki naftowe i wodne (dla Enronu), podczas gdy nauczyciele chodzili po śmietnikach, aby mieć jedzenie. Następnie, akcja Bankers Gone Wild w strefie euro, pierwszy gołąbek całego oceanu instrumentów zalał kontynent, a już okazało się, że nikt nie wie, jak w nim pływać, i kontynent obecnie sprzedaje się w małych, tanich kawałkach dla Niemiec.

Ci, którzy się wstrzymali
Obrazek
Taki był los krajów WTO, ale Palast nie omawia tych państw, jakie nie były w tej organizacji, w tym Iraku, Syrii, Libanu, Libii, Somalii, Sudanu i Iranu. Tych siedem krajów zostało nazwanych przez amerykańskiego generała Wesleya Clarka (w stanie spoczynku) podczas wywiadu z 2007 dla „Democracy Now”, jako nowe „państwa zbójeckie”, jakie powinny być celem po 11 września 2001 roku. Powiedział, że około 10 dni po wydarzeniach 9/11, powiedziano mu, że została podjęta decyzja, aby wszcząć wojnę z Irakiem. Później ta sama osoba powiedziała mu, że zaplanowano ogólne zniszczenie siedmiu państw w ciągu pięciu lat: Iraku, Syriu, Libanu, Libii, Somalii, Sudanu i Iranu.

Co mają ze sobą wspólnego te państwa? Poza tym, że są islamskie, nie były członkami ani WTO, ani Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS). To stawiało je poza długim ramieniem regulacyjnym centralnego banku lichwokracji w Szwajcarii. Inne kraje, później zidentyfikowane jako „państwa zbójeckie”, które również nie były członkami BIS, to Korea Północna, Kuba i Afganistan.

Ciało kompetentne w zakresie regulacji banków nazywa się Rada Stabilności Finansowej (FSB), a mieści się w siedzibie BIS w Szwajcarii. W 2009 r. szefowie państw G20 zgodzili się na przestrzeganie zasad narzuconych przez FSB, rzekomo w celu uniknięcia kolejnego globalnego kryzysu bankowego. Jej przepisy nie są jedynie doradcze, ale są wiążące i mogą zniszczyć nie tylko banki, ale wręcz całe państwa. Po raz pierwszy, zostało to udowodnione w 1989 roku, kiedy umowa Basel I Accord podniosła wysokość wymaganego kapitału własnego o zaledwie 2%, z 6% do 8%. Rezultatem tego było wymuszenie drastycznego zmniejszenia akcji kredytowej przez największe japońskie banki, które wtedy należały do największych na świecie i najbardziej wpływowych wierzycieli. Były one niedokapitalizowane, jednak tylko względnie w porównaniu do innych banków. Japońska gospodarka zatonęła wraz z bankami i nadal nie w pełni odzyskała siły.

Wśród innych czynników zmiany zasad gry stosowanych przez FSB są umowa Basel III oraz nowe zasady bail-in. Umowa Basel III ma na celu nałożenie paraliżujących wymogów kapitałowych dla banków publicznych, banków spółdzielczych i komunalnych, i zmuszenie ich, aby zostały sprzedane dużym korporacjom międzynarodowym.

Szablon „bail-in” najpierw został przetestowany na Cyprze i spełniał wymogi regulacji nałożonych przez FSB w 2011 roku. Banki „zbyt duże, aby upaść” zobowiązane są do opracowania „testamentów za życia”, określających, w jaki sposób będą one unikać upadłości, w przypadku braku działań ratunkowych rządu. Rozwiązanie FSB o „bail-in” polega na tym, że środki wierzycieli – w tym deponentów – w postaci depozytów bankowych, zamieniają się w kapitał banku „dofinansowanego”, przez co dochodzi do skutecznej konfiskaty środków.

Alternatywny bank publiczny
Kraje działające pod jarzmem eksploatacji lichwą systemu bankowości prywatnej są zmuszane do „dostosowania strukturalnego” i surowych środków oszczędnościowych wskutek ciężaru niespłacalnego długu. Ale niektórym krajom udało się przed tym uciec. Na Bliskim Wschodzie, czyli tam, gdzie są owe znajdujące się na celowniku „nieuczciwe, zbójeckie państwa”. Ich banki państwowe mogą dawać kredyt państwowy w imieniu państwa, wykorzystując środki publiczne na użytek publiczny, nie płacąc ogromnej daniny prywatnym pośrednikom. Hojne finansowanie przez państwo pozwala zapewnić dostatek dla swych obywateli.

Tak było w Libii i Iraku, zanim zostały uwikłane w wojnę. Obecnie Syria zapewnia bezpłatną edukację na wszystkich poziomach i bezpłatną opiekę medyczną. Zapewnia również dotowane mieszkanie dla każdego obywatela (choć częściowo to zostało zmienione wskutek przyjęcia programu dostosowania strukturalnego MFW w 2006 roku oraz wskutek obecności w Syrii około 2 milionów uchodźców z Iraku i Palestyny). Iran też zapewnia prawie bezpłatne szkolnictwo wyższe i podstawową opiekę zdrowotną.

Podobnie jak w wypadku Libii i Iraku przed dokonaniem ich zniszczenia, Syria i Iran mają państwowe banki centralne, jakie emitują własną walutę krajową i są pod kontrolą rządu. Czy krajom tym uda się zachować suwerenność finansową w obliczu ogromnej presji ekonomicznej, politycznej i militarnej, to się dopiero okaże.

Co do Larry Summersa, to po przejściu etapu kariery szefa Citigroup, stał się on potem kluczowym dobroczyńcą kampanii senatora Baracka Obamy. Odegrał kluczową rolę w deregulacji przepisów bankowych, co doprowadziło do obecnego kryzysu, powodując, że miliony obywateli USA straciło pracę i domy. Jednak Summers jest pierwszym kandydatem prezydenta Obamy na miejsce ustępującego Bena Bernanke, jako prezesa Rezerwy Federalnej. Dlaczego? Bo udowodnił, że potrafi manipulować systemem w taki sposób, aby był on bezpieczny dla Wall Street. A w świecie postawionym do góry nogami, w jakim rządzi lichwokracja, wydaje się, że to powinna być nazwa tej gry.

Tytułem dodatku do tego artykułu, parę danych z sierpnia 2013 roku o wielkości banków międzynarodówki żydowskiej oraz stopniu ich uwikłania w światowe kasyno gry losami całych narodów i państw:

(total assets – kapitały ogółem; exposure to derivatives – stopień uwikłania w tzw. instrumenty pochodne, obraz skali ryzyka)

JPMorgan Chase

Total Assets: $1,812,837,000,000 (just over 1.8 trillion dollars) bilion

Total Exposure To Derivatives: $69,238,349,000,000 (more than 69 trillion dollars)

Citibank

Total Assets: $1,347,841,000,000 (a bit more than 1.3 trillion dollars)

Total Exposure To Derivatives: $52,150,970,000,000 (more than 52 trillion dollars)

Bank Of America

Total Assets: $1,445,093,000,000 (a bit more than 1.4 trillion dollars)

Total Exposure To Derivatives: $44,405,372,000,000 (more than 44 trillion dollars)

Goldman Sachs

Total Assets: $114,693,000,000 (a bit more than 114 billion dollars)

Total Exposure To Derivatives: $41,580,395,000,000 (more than 41 trillion dollars)

To oznacza, że np. Goldman Sachs jest zaangażowany w kontakty terminowe, jakich wartość przekracza 362 razy wielkość jego kapitałów ogółem.

Obrazek

źródło: http://www.danielestulin.com/2013/09/07 ... banksters/

przygotował: stophasbara

źródło:
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/lichw ... ie-2013-09

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 wrz 2013, 12:41 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 lut 2010, 18:53
Posty: 160
Płeć: mężczyzna
Syria. Dowody użycia sarinu domowej roboty przez rebeliantów w Damaszku, [14.09.2013]
phpBB [video]


USA i jej hipokryzja w sprawie broni chemicznej i Syrii.
phpBB [video]


Ave

-- pt paź 18, 2013 11:32 pm --

Przywódca Al-Kaidy w Syrii sfotografowany w namiocie amerykańskiej pomocy humanitarnej!
phpBB [video]


Dlaczego Obama zrezygnował z ataku na Syrię:)
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 mar 2014, 13:46 
Syria: Ofensywa opozycji, Izraela i Turcji

Od kilku dni trwa zmasowana kampania rebeliantów przeciwko syryjskim siłom rządowym, odbywająca się przy wydatnym wsparciu militarnym Izraela i Turcji.

Obrazek

Wczesnym rankiem 18 marca siły lotnicze Izraela dokonały nalotów na syryjskie cele wojskowe na południu kraju, atakując m. in. ośrodki szkoleniowe, centrum dowodzenia i jednostkę artylerii. W ataku wykorzystane zostały również m. in. zdalnie sterowane rakiety typu „Tamuz”, oraz izraelska artyleria.

Operacja wojskowa Tel-Awiwu zbiegła się w czasie z potężną eksplozją na Wzgórzach Golan, która raniła czterech izraelskich komandosów, oraz kontrofensywą rebeliantów na południu Syrii w rejonie Daraa. Lotnictwo syryjskie stara się powstrzymać postępy zbrojnych grup. Równocześnie, na międzynarodowej drodze M5 w kierunku Damaszku, wyładowany został kolejny międzynarodowy desant bojowników.

Tymczasem na północy kraju trwa wielka operacja rebeliantów wspieranych przez Turcję. Dowódca tzw. Wolnej Armii Syryjskiej odpowiedzialny za środkowo-zachodni odcinek frontu ogłosił syryjskie wybrzeże „strefą wojskową”, zaś liderzy salafickich band Dżabhat Al-Nusra i Ahrar Al-Sham poinformowali o przystąpieniu do bitwy o nadmorski rejon Latakia. Celem operacji jest m. in.przechwycenie przejścia granicznego z Turcją w Kassab, oraz marsz na południe. Według syryjskich źródeł wojskowych, operację w pobliżu Kassab wspierał turecki śmigłowiec. Jak informowaliśmy, Turcja zestrzeliła jeden z syryjskich samolotów Mig-23, który operował w rejonie działań wojennych. W całym regionie Latakia, zamieszkanym głównie przez prorządowych Alawitów, trwają zacięte walki. Syryjskiej Armii Arabskiej (SAA) udało się zabezpieczyć m. in. przygraniczną miejscowość Samra zamieszkaną przez chrześcijan. Przedstawiciel syryjskich władz przy ONZ Baszar al-Jaafari w liście do Sekretarza Generalnego i Rady Bezpieczeństwa ONZ oskarżył tureckie władze o osłanianie i wspieranie ofensywy rebeliantów.

Utworzenie przez SAA frontu w Latakii i ściągnięcie na niego posiłków z okolicznych prowincji doprowadziło do osłabienia sił rządowych w regionie Hama, który stał się obecnie kolejnym kierunkiem ofensywy zbrojnych band rebeliantów.

Źródło: biuletyn „Al-Nashra”/ RT.com/PressTV

Komentarz Redakcji: Ostatnie sukcesy sił rządowych i oddziałów Hezbollahu musiały wyraźnie zaniepokoić władze w Ankarze i w Tel Awiwie, które zdecydowały się na bezpośrednie kroki wspierające ofensywę rebeliantów. Świat skupił swą uwagę na politycznie kontrowersyjnych, lecz praktycznie bezkrwawych wydarzeniach na Krymie, podczas gdy w Syrii sojusznicy Ameryki starają się wszelkimi możliwymi sposobami przedłużyć tragiczną wojnę, która pochłonęła już ponad 200 tys. ofiar. (B.B.)

Za: http://xportal.pl/?p=13179

______________________________________________________________


Bp Richard Williamson: Syryjski rozsądek

Godne uwagi podsumowanie na poziomie politycznym tego jak i dlaczego świat poszedł dziś w tak złym kierunku przedstawia użytkowniczka YouTube „Syrian Girl Partisan”. Ta młoda syryjska patriotka podała osiem powodów, dla których Nowy Porządek Świata nienawidzi Syrii i robi co tylko może, by obalić obecny rząd syryjski i zastąpić go swoimi marionetkami. Katolicy nie mogą pozwolić, by zachodnie kłamstwa i propaganda zatruły ich umysły, nie mogą też mówić, że polityka nie ma nic wspólnego z religią. Nowy Porządek Świata jest napędzany szalonym marzeniem całkowitego wyeliminowania Społecznego Panowania Chrystusa Króla wraz z naturalnym Bożym porządkiem świata. Oto powody podane przez syryjską dziewczynę:

Obrazek

1) Syryjski Bank Centralny jest państwowy i jest kontrolowany przez państwo, aby służyć narodowej ekonomii i ludowi syryjskiemu, zamiast wzbogacać międzynarodowych banksterów z Zachodu i Izraela, którzy narzucają prawie wszystkim narodom świata lichwiarskie pożyczki, generujące sztuczne kryzysy zadłużeniowe, przez które te narody są w istocie zniewolone.

2) Syria nie ma długów w Międzynarodowym Funduszu Walutowym. MFW pełni funkcję policji windykacyjnej międzynarodowych banksterów. Każdy mądry naród stoi z dala od szponów MFW, tak jak udało się to Syrii, ale banksterów taka mądrość wcale nie zadowala.

3) Syria zabroniła genetycznie modyfikowanych nasion, inaczej „Franken-food”, ponieważ Baszar Assad chce chronić zdrowie swoich obywateli. „Franken-food” oznacza kontrolę żywności, która oznacza kontrolę populacji. Oczywiście Nowy Porządek Świata faworyzuje GMO (USA narzuciły je podbitemu Irakowi).

4) Syryjska ludność jest dobrze poinformowana o Nowym Porządku Świata, którego dominacja nad światowymi marionetkowymi politykami, poprzez think-tanki i tajne stowarzyszenia, jest otwarcie dyskutowana w syryjskich mediach i na uniwersytetach. Taka otwartość jest przekleństwem dla NPŚ, który musi ukrywać swoje operacje w ciemności.

5) Syria ma potężne rezerwy ropy i gazu, i pracuje aby wykorzystywać je niezależnie od gigantycznych zachodnich koncernów paliwowych, takich jak Shell czy Texaco. NPŚ kocha ropę, ale nie naftową niezależność.

6) Syria wyraźnie i jednoznacznie przeciwstawia się syjonizmowi i Izraelowi. W ostatnich latach nawet zakłamane zachodnie media reagowały na faktyczną izraelską zamianę Palestyny w mega-Gułag. Syria potępia izraelski brutalny apartheid. Oczywiście żydowskie lobby na całym świecie zjednoczy się i użyje wszystkich swoich wpływów, by położyć kres takiemu stanowczemu przeciwstawianiu się swoim izraelskich współziomków.

7) Syria jest jednym z ostatnich świeckich muzułmańskich państw na Bliskim Wschodzie, i odmawia uznania jakiegokolwiek zwierzchnictwa wobec tych ludzi, którzy nadal uważają się za Naród Wybrany (nawet 2 tysiące lat po tym jak Wcielony Bóg, Jezus Chrystus, zaprzestał wybierania swoich ludzi przez rasę, a zaczął wybierać ich przez wiarę – por. Rz 3,4). To samo lobby wychłoszcze każdego za odmowę uznania jego religijnej i rasowej supremacji.

8) Syria dumnie podtrzymuje i ochrania swoją polityczną i kulturową tożsamość, podczas gdy Nowy Porządek Świata usiłuje roztopić wszystkie narody (za wyjątkiem jednego) w jedną zlepioną masę trzody dla nadchodzącego Antychrysta.

Obejrzyj oryginalny ośmiominutowy film „Syrian Girl Partisan” na YouTube, albo przeczytaj znakomite podsumowanie argentyńskiego komentatora na http://actualidad.rt.com/expertos/salbuchi

Why The NWO Hates Syria:
phpBB [video]


Jakiekolwiek by nie były wady narodów muzułmańskich, któż by nie zauważył, o ile więcej robią oni niż zepsute i dekadenckie narody zachodnie dla oporu przeciw bezbożnemu Nowemu Porządkowi Światowemu?

Kyrie eleison.

Bp Richard Williamson

Tłumaczył P.P.
Za: http://xportal.pl/?p=13158

__________________________________________________


Turcja: Przeciek w sprawie Syrii

27 marca 2014

W godzinach porannych światło dzienne ujrzało nagranie dokonane na spotkaniu tureckich urzędników i wojskowych. Jego uczestnicy w tym szef MSZ Ahmet Davutoglu, zastępca szefa sztabu sił zbrojnych Yasar Guler i stojący na czele wywiadu Hakan Fidan omawiali plany ataku na Syrię w tym koordynację działań grup terrorystycznych i wywiadu oraz możliwość wykorzystania znajdującego się na terytorium Syrii grobu Sulejmana Szaha (przodka założyciela imperium osmańskiego) jako pretekstu do podjęcia działań przeciwko Syrii. Na mocy traktatu francusko-tureckiego z 1921 r. grób jest uznawany za terytorium Turcji i ochraniany przez turecką armię.

Władze tureckie ogłosiły, że nagranie zostało zmanipulowane. W całej Turcji zablokowano także dostęp do serwisu Youtube, gdzie opublikowano jego treść. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Turcji określiło publikację rozmów jako zdradę i zapowiedziało surowe ukaranie winnych.

(na podst. Hurriyet oprac. JS)
http://xportal.pl/?p=13259Na górę
   
 
 
Post: 23 paź 2014, 21:29 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2009, 19:38
Posty: 942
Lokalizacja: silesia - hindenburg
Płeć: mężczyzna
CIekawy komentarz pod artykułem o nalotach na SYrię:
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naloty-w-syrii-spodowodaly-juz-smierc-kilkuset-islamistow-w-tym-rowniez-cywilow
Cytuj:
Bardzo dziwny dżihad rozwija się w Państwie Islamu: zamaskowany kalif, ochotnicy i broń z Zachodu, kwitnący eksport ropy, wyrzynanie ludności muzułmańskiej, walka z Irakiem i Syrią, a może i z Iranem… .


Brytyjska gazeta „Sunday Times" z 5 października poinformowała, że islamiści z organizacji Państwo Islamskie (w arabskim skrócie: Da’isz داعش‎) planują rozpoczęcie wojny z Iranem i zawładnięcie jego tajemnicami atomowymi. W dyspozycji redakcji znalazł się dokument, awizowany przez jednego z liderów Da’iszu Abdallę Ahmada al-Maszdani, członka tajnego gabinetu wojskowego, który składa się z sześciu głównych przywódców Państwa Islamskiego. Dokument zawierający 70 punktów, które etap po etapie opisują strategię pozbawienia Iranu „całej jego siły", przygotowany został dla wyższego kierownictwa i dowódców polowych Państwa Islamu. Naśladowcy, którzy w dokumencie nazywani są „pochodniami światła" (masza’el an-nur,مشاعل النور) wzywani są do likwidowania irańskich dyplomatów, biznesmenów, nauczycieli i urzędników. Tekst został odkryty w marcu przez irackie służby specjalne podczas przeszukań w domu jednego z liderów Państwa Islamskiego. Według danych „Sunday Times", zachodnie służby specjalne przeprowadziły ekspertyzę tego dokumentu i jego prawdziwość podobno nie budzi wątpliwości. Co się kryje za tą informacją? Na ile możliwy jest taki rozwój wydarzeń? Gazeta zauważa: Ugrupowanie radykalnych islamistów Państwo Islamskie ogłaszając stworzenie na części terytorium Syrii i Iraku kalifatu islamskiego i rozprzestrzeniające swoje pretensje na całą Azję Zachodnią i Afrykę – od Pakistanu do Magrebu – to rzeczywiste zagrożenie dla współczesnej cywilizacji w całej różnorodności.Sukcesy Państwa Islamskiego są oczywiste: na jednej trzeciej terytorium Syrii i Iraku już stworzono pseudopaństwo rządzące się średniowiecznymi prawami i fanatycznymi normami na podstawie teorii globalnego dżihadu mającej niemal półtora tysiąca lat. Islamistyczna ekspansja Państwa Islamskiego odbywa się w różnych kierunkach. Kto w rzeczywistości jest głównym wrogiem Państwa Islamskiego, zarówno wojskowym, jak i ideologicznym, główną siłą, zdolną przeciwstawić się terrorystom i kto jest dla nich niebezpieczny? Wiadomo, że to nie lotnictwo państw zachodniej koalicji, które może i zadaje im swoimi atakami powietrznymi pewne straty w wymiarze taktycznym, ale jest zupełnie nieskuteczne w sensie strategicznym. Pomijając fakt, ze część amunicji i broni Amerykanie „omyłkowo” zrzucają w ręce islamistom, a część ataków lotniczych „omyłkowo” uderza w armię syryjską idącą Kurdom na pomoc. Rzeczywistym, choć na razie tylko potencjalnym przeciwnikiem Da’iszu jest armia 800 tysięcy dobrze wyszkolonych i uzbrojonych żołnierzy Iranu. Jeszcze jeden ważny aspekt: Irańczycy przez 8 lat walczyli z armią Saddama Husajna i mają doskonałe rozeznanie Iraku i jego terytorium. Teatr działań wojskowych jest im dobrze znany. Bez wątpienia, mają tam również dobrą sieć agenturalną. A duch bojowy irańskich żołnierzy szyickich nie ustępuje duchowi fanatyków z Państwa Islamskiego. Należy również powiedzieć, że Teheran był pierwszym, który pomógł Bagdadowi kiedy zaczęła się ofensywa Państwa Islamskiego. Według niektórych danych, Irańczycy nadal pomagają szyickim władzom w Bagdadzie. Po pierwsze, poprzez doradców, po drugie, dostawami sprzętu i techniki wojskowej, a po trzecie bezpośrednim udziałem jednostek specjalnych Korpusu Strażników Rewolucji (basidżów). Teheran jest w ogóle dość aktywny w walce z Państwem Islamskim, dużo bardziej aktywny niż szumnie reklamowana akcja NATO. Jednocześnie irańskie władze skoncentrowały znaczną ilość sił bojowych i środków na granicy z Irakiem. Czy te 20-30 tysięcy, niechby nawet okrutnych i zatwardziałych fanatyków, ba! nawet wyszkolonych bojowników i wojskowych profesjonalistów, wśród których jest około pięciu tysięcy ochotników z Europy, Azji i Ameryki, może oprzeć się irańskim regularnym siłom zbrojnym, które zasadniczo różnią się od słabych i mocno już nadwyrężonych wojsk irackich? Raczej nie. Przytoczone fakty niezupełnie zgadzają się więc z planami Państwa Islamskiego odnośnie ataku na Iran i wejścia w posiadanie jego tajemnic atomowych, których do tej pory jakoś nie mogły zdobyć nawet izraelskie służby specjalne. Wszelakoż ukazane w dokumencie Państwa Islamskiego teoretyczne metody nacisku na Iran rzeczywiście stanowią zagrożenie. Szyicki Iran został włączony przez sunnickie Państwo Islamskie do listy celów przeznaczonych do wypełnienia krwawych aktów antyszyickich. Sensację wywołał jeden z przytoczonych w omawianym dokumencie Da’iszu sposobów zdobycia irańskich tajemnic atomowych. W tym celu islamscy terroryści rozpatrują możliwości współpracy z Rosją. Państwo Islamskie jakoby gotowe jest zaproponować Moskwie taki deal: dostęp do irackich złóż naftowych w irackiej prowincji Anbar, kontrolowanej przez Państwo Islamskie w zamian za atomowe tajemnice, jakie Rosja posiada w związku z długoletnią współpracą z irańskim programem atomowym. Oczywiście pod warunkiem, że Moskwa zaprzestanie popierania reżimu al-Asada w Syrii i reżimu ajatollahów w Iranie. Takich fantazji nie da się nawet komentować. Pojawia się podejrzenie: albo autorzy tego dokumentu klepią co popadnie niczym Radek Sikorski, albo cały dokument jest po prostu fałszywką. Jeśli jednak mówić poważnie, to dokument dżihadystów opublikowany przez „Sunday Times" zawiera informację, która nie tylko budzi wątpliwości (z wyjątkiem możliwości islamistycznego terroru wobec Iranu), ale i rodzi ważniejsze pytania. Kto miałby skorzystać na postawieniu Teheranu i Państwa Islamskiego na granicy wojny? Możliwe, że ci, którzy pragnęliby takiej wojny na Bliskim Wschodzie i ci, którzy mają możliwości przeniknięcia w wyższe sfery Państwa Islamskiego i sporządzenia podobnego dokumentu, całkowicie prawdziwego. Kimże więc są ci dziwni dżihadyści, którzy tak ochoczo mordują innych muzułmanów, mają niejawne przywództwo, handlują ropą poprzez Izrael i Turcję, są świetnie uzbrojeni i dają się szczuć przeciw celom wskazanym przez obce wywiady?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 sty 2015, 17:35 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 28 sty 2015, 16:51
Posty: 18
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Według mnie, destabilizacja sytuacji w regionie, czyli w Syrii i Iraku pozwoliła zaistnieć takiemu krajowi jak ISIS. Być może jest jakaś wymierna korzyść z szerzenia ekstremizmu czy znęcania się nad ludnością arabską, terenów zajętych przez ten twór. Tak czy siak, ISIS ma nie wiele wspólnego z religią, Bogiem, a chyba więcej z pogaństwem, egipską boginią płodności Isis (Izydą), niż z Islamem.

Myślę, że Syrię obecnie należy postrzegać wyłącznie jako narzędzie globalnej polityki, żywiciela dla ISIS. I to przez ten pryzmat przyczynowo-skutkowy, analizować to co nie dawno działo się i dzieje w Syrii.

Dodatkowym argumentem, niech będzie to, że sama potęga Turcji, czy Iranu wystarczyłaby, by zmieść te plugastwo z powierzchni ziemi. Chodź zapewne, wraz z dotacjami z zagranicy i pobłażaniem, sytuacja może wyjść spod kontroli. A na horyzoncie kolejne kraje, którym wystarczy tylko iskra, by ogarnął je chaos i ISIS, jak Pakistan.
-=-
zapewne się razem pisze.poprawiłem :hi hi: [d66]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 mar 2016, 18:26 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Jak wygląda życie w stolicy Państwa Islamskiego?
Raqqa, miasto obrane przez terrorystów za stolicę Państwa Islamskiego jest pod okupacją od 2013 roku. Jak niegdyś dobrze prosperujące miasto zmieniło się pod okupacją ekstremistów?

W dniu dzisiejszym w internecie pojawiło się nagranie pokazująca jak wygląda życie w syryjskim mieście. Dwie kobiety podjęły się bardzo niebezpiecznego przedsięwzięcia nagrania spaceru ulicami miasta. Warto wiedzieć, że gdyby którakolwiek z nich została przyłapana z kamerą prawdopodobnie zostałaby rozstrzelana. W Państwie Islamskim propaganda i terror są podstawą funkcjonowania społeczności.

Na filmie można zobaczyć upadające niegdyś dobrze prosperujące miasto, obecnie życie w nim jest bardzo utrudnione. Nie ma dostępu do dobrej służby medycznej, każdy aspekt życia jest w 100% kontrolowany. Nie przestrzeganie prawa lub niepodporządkowanie się grozi karą. Mężczyźni na ulicach chodzą z karabinami, kobiety nigdy same, zawsze w towarzystwie mężczyzny. Kobiety nie mogą pracować, uczyć się, nie mogą przebywać same w towarzystwie obcych mężczyzn. W trakcie filmu wymienione jest kilka zdań z taksówkarzem, który informuje bohaterkę że gdyby ktokolwiek zauważył ich samych jadących samochodem naraziłby się na karę chłosty. Kara dotyczyłaby zarówno taksówkarza jak i pasażerkę.


Uwaga film zawiera wiele scen przemocy i może być trudny w odbiorze dla osób wrażliwych.
Inside Raqqa: Women's secret films from within closed city of terrorist sect ISIS
phpBB [video]

za: http://www.orwellsky.blogspot.com/2016/ ... nstwa.html


a
Cytuj:
Władimir Putin nakazał wycofanie rosyjskich wojsk z Syrii
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wladi ... ojsk-syrii

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 kwie 2016, 21:49 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1900
Warto to dokładnie przesłuchać. Te słowa padły w Sejmie!

Syryjczyk mówi kto stoi za ISIS - konferencja w Sejmie RP

phpBB [video]


Komu służą kolejne rządy obsadzane w Polsce?
Czyje interesy realizują?
Film otwiera oczy na propagandę jaką jesteśmy zalewani na temat interesów realizowanych przez USA, Izrael, Turcję, Arabię Saudyjską i Katar. Interesów pilnują również nasi sąsiedzi, oraz zachodnie państwa kolonialne.
A MY???
Ludzie na najwyższych urzędach w państwie są po złej stronie barykady. Wspierają terror i psychopatyczną dominację nad światem.
----------------------------------------­------------
Niebywałą odwagą wykazał się ten człowiek. Takie słowa w polskim sejmie jeszcze nie padły.
Zastanówmy się nad tymi słowami!

To nasz kraj może w pewnym momencie stać się Syrią wschodniej Europy i przyczółkiem do konfliktu z Rosją.
Wydarzenia przyspieszają.

-------------------------------
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.


Ostatnio zmieniony 12 kwie 2016, 21:26 przez tigeroo9, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 kwie 2016, 12:13 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 03 mar 2016, 3:07
Posty: 103
Płeć: mężczyzna
Film został usunięty.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 kwie 2016, 13:04 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2011, 16:16
Posty: 404
Lokalizacja: ząbki
Płeć: mężczyzna
zdążyłem obejrzeć zanim Sumienie Narodu zapewne żydowskiego go usunęło. miałem go ściągnąć ale nie zdążyłem.
ciekawe co teraz będzie gryzło sumienie naszych rządzących? PIS jest proamerykański i prożydowski.
Pewnie będą chcieli to przemilczeć bo co powiedzą. Znajdzie się dziennikarz który o to zapyta bo ciekawy jestem co
by odpowiedziały nasze "elity". Podrzuciło by się ten filmik do jakiejś redakcji ,niech oglądają i działają, to byłby teścik. Słowa Maxa Kolonko wypowiedziane podczas otrzymywania nagrody można by w praktyce sprawdzić.
tutaj znalazłem ten film
https://gloria.tv/video/ybEitxU6xSY


Ostatnio zmieniony 12 kwie 2016, 13:21 przez assun, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 kwie 2016, 13:16 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
a nie było to to?
zdążyłem na pierwsze sekundy rzucić okiem i mi się skojarzył ten Syryjczyk

Kto gra kartą SYRYJSKĄ? Skąd się biorą uchodźcy? Komu zależy na wojnie?
phpBB [video]

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 kwie 2016, 9:33 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2011, 16:16
Posty: 404
Lokalizacja: ząbki
Płeć: mężczyzna
NATO używało pocisków ze zubożonym uranem w byłej Jugosławi ,ciekawe czy w Syrii też używają?
Ponieważ uważają ,że zubożony uran jest nieszkodliwy to zapewne tak. Z tego artykułu wynika że to nie prawda,
epidemia raka w byłej Jugosławi trwa do dziś, zmarło na raka wielu żołnierzy NATO ,cywili i dzieci. To było zaplanowane morderstwo nie tylko na ludziach ale i na ekosystemie.

Kabalistyczny wyrok Trybunału w Hadze.....
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/ ... ku-swiata/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 cze 2017, 18:04 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 08 wrz 2014, 16:04
Posty: 240
Płeć: kobieta
Lokalizacja: PlanetaZiemia
Proszę, jak sobie spaceruje po rynku, ten dyktator i gnębiciel syryjskiej ludności.
Nie musi nikomu mówić "spieprzaj dziadu"...
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 cze 2017, 12:07 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 08 wrz 2015, 22:41
Posty: 258
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Gryfino
Witam;Film pokazuje fakty,które można zakwalifikować do; PROPAGANDA- oraz do propaganda. W sumie dwa różne oblicza tego samego faktu. Jeśli jesteś ciekawy to musisz - wyszukać opowieści obydwu stron, tej z lewej jak i tej z prawej. Wnioski trzeba wyciągnąć samemu.Artykuły są dobre i zarazem bardzo potrzebne, jest potrzeba uzmysłowić ludziom że białe nie koniecznie jest białe. Jest olbrzymia potrzeba zmuszenia otoczenia do własnego używania dwóch połówek górnej części ciała.Dlaczego piszę tak dziwnie? Tylko po to żeby wysilić umysł.Żeby móc krzyżówki rozwiązywać w biegu.Obserwatorzy używają algorytmów komputerowych do obserwacji zainteresowanych obiektów.Proste metody są najlepsze ,i można je w biegu modyfikować.Wcześniej napisano że skasowano film,to się zdarza dosyć często;będzie jeszcze gorzej.Można to ominąć w prosty sposób.Film nagrywam za pomocą -vokoscrena-2.5.0-.. Mam obraz +dźwięk;montuję swój tytuł,np,sierotka-Marysia.Nowy adres i poszło .Szukaj tatka latka.Jedna pani drugiej pani poleciła ten filmik.Sytuacja zmienia się szybko ,i my musimy szybko reagować .Ważne aby do ludzi dotarła-propaganda.Pozdrawiam. :pisze:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group