Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 sie 2019, 19:41

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Śniło się mi że oglądam jakiś durny kabaret, co w cale mnie bawił. Jak zakończył się występ po mojej lewej stroie coś dostrzegłam... nie pamiętam, co po rawej stronie zobaczyłam cos jak by błysk, to było bardzo żywe jasno-zielone zawierało w sobie jakąś energie i było to w kształcie litery V. Zaczełam się w to wpatrywać i nagle dostrzegłam między dzewami same takie same symbole, było ich mnóstwo. Ogarneła mnie siła ale usłyszałam głos:
"daj sobie spokój bo to zły symbol", ja na to że czemu ma być zły skoro ja jego siłe umiem przerobic na pozytywną i że przeciesz nic mi złego się nie stanie. Ten głos przekształcił się w 4 letniego chłopca który był bardzo nie pocieszony że sie mu cos nie udało, tupna noga machna ręką na mnie i uciek gdzieś. Wyglądało to tak jak by dał sobie zemną i z tą sprawą spokój.Ja się odwróciłam i pomyślałam o co mu chodzi, nie zawracając sobie nim głowy i dalej wpatrywałam się V

Nie pireszy raz spotykam się z tym symbolem, niestety nic nie znalazłam w necie na ten temat sensownego. Jako że są osoby na forum które znają sie na symbolach proszę o pomoc wyjaśnienie znaku"V" z góry bardzo dziękuje.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 21 kwie 2012, 2:06 
VIP Member
Awatar

Ciekawy sen, nie przecze... :)

Co do symboli jako takich, ciekawie pisze Hajo Banzhaf we wstepie do ksiazki "Tarot Crowleya". Moje tlumaczenie:

Cytuj:
Symbole sa ze swojej natury zawsze ambiwalentne. Jako obrazy duszy odzwierciedlaja biegunowosc naszej nieswiadomosci i naszej rzeczywistosci. W naszym najglebszym wnetrzu zdajemy sobie sprawe, ze wszystkie rzeczy posiadaja swoja jasna i ciemna strone i dopiero te dwa bieguny razem tworza jedna calosc. To nasz roznicujacy umysl jest tym, co od okolo 3. tysiecy lat bawi sie w podzial na czysto dobre i czysto zle, dzis jednak, chociazby dzieki fizyce, zostalismy zmuszeni, aby zrozumiec, ze nic nie jest jednoznaczne.
Powinnismy byc wdzieczni za takie rozpoznanie sprawy, poniewaz to wlasnie wiara w jednoznacznosc, posiadanie jednej jedynej prawdy, popychala ludzi do swietych wojen i innych rzekomych praw, gdzie uzurpowali sobie boskie prawo: mordow, tortur, obozow zaglady, palenia na stosach a nawet oficjalnych nawolywan do zabijania, chociazby jak to bylo w przypadku muzulman i Salmona Rushdiego.

To tak mniej wiecej. Symbole maja neutralna nature. To my przypisujemy im pozytywne lub negatywne znaczenie.
Nasz maly umysl...

bardzo ciekawy sen...

tutaj tez jest o tym symbolu...

http://davidicke.pl/forum/viewtopic.php?f=35&t=10027

Cytuj:
Ironicznie to używanie (lub nadużywanie jak ma to miejsce) Tantrycznej Magii jest fundamentalną częścią Czarnej Magii. Innymi słowy Czarni Magowie wiedzą, że obieca zasada generatywna jest niezmiernie potężną siłą którą eksploatują dla swych własnych złych celów kosztem rasy ludzkiej w ogóle i ludzkich kobiet w szczególności.
O to chodzi w symbolu "V". Pospolitym symbolem znajdowanym na uprowadzanych zdaje się być Trójkąt i większość tak zwanych badaczy uprowadzeń uważa go za taki co znów obnaża ich kolektywną ignorancję w tych kwestiach. To na co faktycznie patrzą to Trikona.

[...]

V w znaku Victory (Zwycięstwa) pochodził właściwie od Crowleya a nie od Winstona Churchilla. Czy widzicie teraz dlaczego serial o jedzących ciało reptilianach dokonujących na tę planetę inwazji z kosmosu był zatytułowany "V"? (Zarówno stara miniseria jak i remake.)

La_Mandragora pisze:
Symbole maja neutralna nature. To my przypisujemy im pozytywne lub negatywne znaczenie. Nasz maly umysl...

V jest pomyslne znaczy Victoria bo jest pierwsza literą niezwyciężonego Pana Visznu.
To mi podpowiada mój umysł.

Pomyslne czy niepomyslne to tak jak dobre czy zle - etykietka, ktora nadaje czemus nasz umysl.
W moim odczuciu, ale oczywiscie moge sie mylic, symbole maja dokladnie takie znaczeniu, jakie im nadamy, potem dochodzi do tego wiara, ze cos jest dobre albo zle, pozytywne albo negatywne.
Np. taki krzyz. Jakie znaczenie ma on dla niekatolika? Zadne.
Moznaby tak dalej.

Ale to tylko moj punkt widzenia.

Te V jest zle, bo jakas grupa ludzi wierzy w jego negatywna moc i uzywa jej w praktyce. Ich wiara w zlo tkwiace w tym symbolu czyni go zlym.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Wczoraj na tvn'ie(w telewizji) o 22 leciał V jak Vendetta :king:
I wszystko jasne :język:

Nowy "ważny" serial:
Obrazek
Obrazek

Ostatnio zmieniony 21 kwie 2012, 13:36 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz

Ja niedawno ciekawą przygodę z symbolem V
Na początku stycznia tego roku zachciało mi się spacerku po górkach. No i stwierdziłam że pójdę na Ślężę. Góra blisko i jak zawsze tam byłam, to działo się coś dziwnego. A w kontekście tego co mi się przypomniało, chciałam to sprawdzić jeszcze raz. Szczególnie że w moim przypadku Ślęza to najpewniejsze miejsce żeby spotkać jakąś niewidzialną istotę.
No, ale nic się takiego nie wydarzyło, może pora roku nie ta?? Albo może nie było turystów i jedzenia dla jaszczurów i innych istotek też nie było? Mniejsza o to.
Wracając do tematu. Lazłam na tą górę od strony Sobótki, kto tam był, to wie jakie tam są kamole. Pogoda też kijowa bo raz świeciło słońce raz padał śnieg.
Gdy byłam w połowie drogi na szczyt, miej więcej przed figurą "Panny z Rybą" Na jednym z kamieni przy drodze zobaczyłam zrobiony w śniegu, jakby palcem świeży symbol V. Dziwne to wyglądało bo chwilę wcześniej mocno sypnęło. Wiec gdyby ktoś to zrobił wcześniej to by tego V nie było widać. Nie wiem czy ktoś sobie jaja robił czy Oni jednak tam byli?
Dodam że ludzi też było jak na lekarstwo, dopiero przed szczytem minęło mnie 2 biegaczy. Tak po za tym to przez większość drogi żywego ducha nie widziałam. Tym bardziej było to dziwne.

La_Mandragora pisze:
W moim odczuciu, ale oczywiscie moge sie mylic, symbole maja dokladnie takie znaczeniu, jakie im nadamy, potem dochodzi do tego wiara, ze cos jest dobre albo zle, pozytywne albo negatywne.
Np. taki krzyz. Jakie znaczenie ma on dla niekatolika?

Dla mnie moze byc i krzesło elektryczne, tak samo chory pomysł aby sie z tym obnosic, cierpiał za nas to wystaczy.
Mogliby wymysleć jakies lepsze logo.

Dziękuje wam za pomoc :bużki:

Co do symbolu V nie pierwszy raz się z tym spotykam. Kedys jak słuchałam muzyki chyba z serii emotional, nie istotne. W słuchałam się i uśpiłam umysł, strałam się skoncentrowac na energi jak mnie dookoła otacza. Nagle moja lewa ręka sie uniesła i palce mojej dłoni ułozyły się na ksztalt litery V. Odrazu odzyskałam pełną świadomość i opuściłam rękę. W tym czasie skojarzyło się i że pewnie przyplątał się jakiś wampir albo cos sobie jaja zemnie robi. Jak sie puźniej okazało nic takiego nie miało miejsca.

Co do obcych jakoś wole mieć ich zdala od siebie. Wyznaje zade nie ufaj obcym.

p.s. Łukasz nie trawie seriali, jak dlamnie maja zbyt długi i rozwinięty wątek.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]