Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 10 sie 2020, 11:35

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Sole kamienne nie zakwaszają!
Są regulatorem równowagi kwasowo-zasadowej..
Nie jestem zwolennikiem wody zjonizowanej, ale za to jak najbardziej węglanu sodu,
lub węglanów sodowego i potasowego.
Ale tylko doraźnie do naładowania buforu alk.
Później alkaliczną dieta to tylko utrzymujemy.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 lis 2015, 19:14 
VIP Member
Awatar

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Woda z RO (systemu filtracji typu odwróconej osmozy) jest prawie wodą demineralizowaną - to fakt i można do zestawu dodać mineralizator ale jeszcze nie widziałem mineralizatora do RO, który by fluorku nie dodawał więc radzę uważać. Osobiście piję wodę z RO bez mineralizatora od kilku lat i nie zauważyłem różnicy poza brakiem osadu w szklankach i czajniku.
Martwą wodę na końcowej stacji uzdatniania można ożywić szungitem, który drogi nie jest. Polecam rownież zwrócić uwagę na urządzenia typu "Superimploder" "triploder" projektu Dana Wintera.

Przecież wystarczy teoretycznie dobrej kamiennej soli dodać..? ;)
I masz wszystkie pierwiastki wg właściwego dla organizmu zapotrzebowania..

Intimate Secretary * 6th Degree

Greg, wiem, że sole nie zakwaszają organizmu, a żołądek ;) Ale wiesz, tak ogólnie: jonizacja wody = woda ma ph np 8.5-9 , sól dodana do wody = zmniejszenie ph wody (nie badałem tego). Więc teoretycznie są to dwie oddzielne wizje, bo ktoś pije cały dzień wode o ph 9 (zjonizowaną) a ktoś inny o ph zmniejszone, bo nie wiem na ile zmniejsza ph wody sól kamienna/himalajska). I owszem można to traktować jako regulator - wodę z solą np pić przed każdym posiłkiem albo rano na czczo, ale niektórzy ją zalecają zawsze pić cały dzień np z "Sole", więc dlatego już sam nie wiem co o tym myśleć.
PS: dlaczego nie jesteś zwolennikiem wody zjonizowanej?
PS2: może najprościej po prostu przegotować wodę - do dużego dzbana i dodać np szungit + alkaredox?

Nie wiem do czego dążysz..
Do podniesienia pH wystarczy rano cytrynian lub octan..
Nie trzeba cały dzień pić tej zjonizowanej, ona odkwasza bardzo 'mechanicznie'..
A łyżeczka sody płaska podnosi ph wody do 8>9 też..(oczyszczona > kalcynowana)
Tu nie chodzi o pH płynu, ale co robi finalnie...
Cytryna (4.1) i OJ (5.5) to kwasy, a odkwaszają.. ;)
Węglan sodu uzyskany z niej jest naturalnym składnikiem organizmu,
a zjonizowana woda nie.
Ale są i zwolennicy tej metody..
Wolę i brałem mieszankę sody i potasu + cytryna lub OJ..
Musisz zdecydować.

Sól jest po to, żeby dostarczyć elektrolitu, dokwaszać żołądek, sól jest potrzebna jako taka..
Sól ma inne zadanie do wypełnienia ;)

Tu masz dziadka prof. Ivana, jak tłumaczy o soli:
0:04 Jesteśmy zwierzętami morskimi.
0:08 Woda morska to 0.9% soli. tj. na 100 gram masy ciała jest 1 gram soli w ciele
0:17 Znaczy się w 1kg jest 10 gram soli.
0:24 Jeśli ważą Państwo 50 kg to w ciele jest 0.5kg soli.
0:29 Bez soli nie zachodzi żadna reakcja chemiczna w organiźmie.
0:39 I w organiźmie nie ma soli. To co jest jedzone pod postacią ziół, przypraw, pieprzów- tam nie ma soli. Gorzkie jest, słodkie jest, kwaśne jest, lecz soli nie ma
0:54 Dlaczego Bołotow ma rację?
0:59 On radzi, by pół godziny po posiłku, wziąć 2-3 drobinki soli ( a sól rozkłada się na chlorek sodu), to jedyny produkt w świecie,
1:17 ten chlor jest dostarczany do soku żołądkowego i wytwarzany jest kwas solny.
1:24 Czy rozumieją Państwo tę zasadę?
1:30 Dlatego w tym względzie jest to prawo mądre.
1:35 Ja już Państwu mówiłem, że mój brat jest weterynarzem.
1:47 Dobry pastuch, gospodarz jeśli nie będzie dawać zwierzętom soli to krowy będą dawać mniej mleka
1:52 Wzrost zwierząt będzie mniejszy. Sól!
2:01 Sól w wyniku reakcji chemicznych przywraca równowagę kwaśno- zasadową. Ona nie zakwasza organizmu, lecz czyni go normalnym.

4:09 Miałem pacjenta cierpiącego na nadciśnienie 200/140, łyżkami sól jadł. Ja się pytam- no jak? A on na to, że normalnie.
4:21 A Pan Iwanie Pawłowiczu próbował bez soli, jak nie jem soli to mam 240,
4:29 a gdy zjem soli i popiję to odczuwam poprawę. Gdzie jest norma?!!!

5:44 Bez soli my żyć nie możemy. reakcja biochemiczna jest na tyle złożona, że sól jest "szukana"
5:51 by 0.9% było u Państwa. Bez tego nastąpi śmierć. Proszę o tym pamiętać.

Fragmenty z:
https://youtu.be/YzNvBq8ndx0
Pooglądaj z nim też filmy o sodzie.
A najlepiej do glinianego dzbana, gara wlać wodę, zrobić z niej krzemionkową (wrzucić kilka krzemieni),
a przy piciu solić lub palcem na język i popijać. Taniej, zdrowiej i prościej się nie da.
Możesz kombinować z alka redoxami, Twój wybór..

pozdrawiam

poczytaj poza tym, co sól razem z witC robi z boreliozą i pasożytami:
Metoda S/C

http://vibronika.eu/borelioza.pdf

Ostatnio zmieniony 04 lis 2015, 14:28 przez greg2015, łącznie zmieniany 2 razy

Tu kopiuje z jakiejś strony o jonizatorze: "Sól himalajska – to pozyskiwana u stóp Himalajów doskonale czysta, strukturyzowana sól zawierająca aż 84 pierwiastki. Jej dodanie podnosi zarówno pH wody alkalicznej, ale szczególnie polecane jest do produkcji silnej wody kwaśnej."

to już w ogóle nic nie rozumiem :mrgreen: ale ok nieważne, wiem, że sól jest ważna, a tu się mi rozchodzi o wodę do picia.
Greg to co napisałeś jest spoko rozwiązaniem, problem tylko, że ta woda wlana do gara/dzbana jest z kranu czyli z całym tym syfem, no chyba, że odwrócona osmoza i wtedy tak jak piszesz tyle, że tu pojawia się problem, bo skąd mam wiedzieć czy martwa po odwróconej osmozie woda będzie już wystarczająco zmineralizowana po dodaniu np pół łyżeczki soli kam/him czy może 1 łyżeczki.

Cytuj:
sól zawierająca aż 84 pierwiastki.

Kłodawska ma tyle samo pewno, to jest sól morska sprzed 250 mln. lat.
Tylko ma jedną 'wadę', jest nikczemnie tania..
Coldwell zaleca pół łyżeczki , płaską na galon (niecałe 4 litry)
Nieumywakin palec w solniczkę :) .. Na jedno wychodzi .
Siemionowa po hydratacji zaleca jeszcze mniej, bo... organizm potrafi magazynować..
Bołotow je sól jak cukier..
Ważne żeby ten elektrolit mieć w sobie po prostu.
Zakładam, że lepiej domineralizować jej nie trzeba, ale może ktos coś podpowie ciekawego.
Zakup drogich filtrów wykluczam z zasady.

Cytuj:
Jej dodanie podnosi zarówno pH wody alkalicznej, ale szczególnie polecane jest do produkcji silnej wody kwaśnej."

Cytuj:
Nie zapominajmy, że podczas jonizacji następuje podział wody. A więc podczas produkcji wody silnie kwaśnej, jako „produkt uboczny” otrzymamy... super silną wodę alkaliczną.
Super silna woda alkaliczna (ph 11+)
Usuń pestycydy i inne chemikalia z warzyw i owoców!(....)

z:
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB4QFjAAahUKEwiuiNui9PbIAhUKPhQKHUP3ABE&url=http%3A%2F%2Fwww.mediasklep24.pl%2Fjonizator-chanson-miracle-max.html&usg=AFQjCNEabHQDyp8aDHZj1CmxBcEVYt1Flw&sig2=brEXCey6yXaJlcFnKI2UxQ

Intendant of the Building * 8th Degree

Ja kupuje 5l wody z odwróconej osmozy za 3 zł w markecie i dodaje do tego 1/4 łyżeczki soli himalajskiej i łyżkę chlorku magnezu na litr. Wypijam gdzieś litr dziennie takiej wody. Oprócz tego pije różne zioła, szejki, jem dużo owoców, więc nie mam ochoty na zbyt dużą ilość wody.

Jest jeszcze płytka p 8.5. Strona tej Pani http://www.energiezycia.pl/index_pol.htm
ciekawa sprawa, sam kiedyś robiłem eksperyment Emoto z ryżem w słoikach i oczywiście wyszedł i zawsze sobie myślałem, dobrze byłoby taką wodę pić ;) okazało się, że ktoś już coś takiego wymyślił i opatentował :) Jestem ciekaw Waszej opinii nt temat.
edit:
kolejne poszukiwania i widzę, że to już było wcześniej znane:

http://www.escape.com.pl/old/adr-4.htm

Awatar użytkownika

Ja też piję wodę z solą himalajską, magnezem, czasami dodaje siarki (siarka z miazgi drzewnej), z kwasem askorbinowym. Dzięki temu nie choruję, a jestem otoczona kichającymi z zapaleniem oskrzeli, tak każdy po kolei, a mój organizm jest silny. Rano przed wyjściem do pracy piję jod. Ja zamawiam węgiel (szungit) i tak filtruję wodę, piję jej sporo. Zapper też mam, co roku przeprowadzam zabiegi, już od prawie 10 lat. :uśmiech:

Myślałem nad zapperem, ale jest tyle informacji, że ciężko się na coś zdecydować.. ;)
Na razie dzięki witC, syropowi z cebuli na miodzie przede wszystkim, rodzina trzyma się antyzapalnie..

Awatar użytkownika

greg2015 pisze:
Myślałem nad zapperem, ale jest tyle informacji, że ciężko się na coś zdecydować.. ;)
Na razie dzięki witC, syropowi z cebuli na miodzie przede wszystkim, rodzina trzyma się antyzapalnie..

Ten syrop stosowała swojemu dziecku, nie miał problemu z chorobami, syrop robiłam od jesieni do wiosny. Zapper stosuje zimą, lub jak nagle złapię od kogoś wirusa, tydzień i po chorobie, katar mija po 4 dniach, na zapalenie oskrzeli chorowałam tydzień, chyba 5 lat temu, no , ale przy jakimś katarze stosuje duże dawki kwasu askorbinowego. Zapper pomocny jest przy zapaleniu stawów, dobrze radzi sobie z wirusami, ten prąd ich zabija, Ciebie ta bateria nie zabije :tak: Można również stosować nebulizator i rozpylać sok z cytryny , jest super, w jednym pokoju cała rodzina z tego korzysta i nie choruje :tak:

Prądu z baterii się nie obawiam! Mruga
Interesuje mnie dobry sprzęt w normalnej cenie!
Moje dziewczyny tylko witC, ja od dawna 'przepalam' choroby H2o2.
Do ucha, do picia, a askorbinian sodu, węglan potasu, łyżeczka MgCl, 1/2 kieliszka boraksu w szejku
od pon-pt.
Ale ten nebulizator cytrynowy musze wypróbować :)
Jaki nebulizator polecasz?

Awatar użytkownika

greg2015 pisze:
Prądu z baterii się nie obawiam! Mruga
Interesuje mnie dobry sprzęt w normalnej cenie!
Moje dziewczyny tylko witC, ja od dawna 'przepalam' choroby H2o2.
Do ucha, do picia, a askorbinian sodu, węglan potasu, łyżeczka MgCl, 1/2 kieliszka boraksu w szejku
od pon-pt.
Ale ten nebulizator cytrynowy musze wypróbować :)
Jaki nebulizator polecasz?

inhalator / nebulizator , musisz poszukać w internecie , ja mam stary produkt. Teraz patrzyłam i są lepsze , chcę zamówić, żeby długo mógł pracować, wtedy wystarczy 2 razy w tygodniu, żeby oczyścić płuca, niestety mieszkam w dużym mieście i zanieczyszczenia są ogromne. Do takiego nebulizatora wlewasz sok z cytryny i rozpyla się w pokoju, on jest do leków, sok z cytryny to też lek .

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Chciałbym zapytać, jakie są Wasze spostrzeżenia dotyczące wody strukturyzowanej? Próbował ktoś?
Kilka razy przygotowywałem taką wodę, jednak trwało to dosyć krótko i nie jestem w stanie obiektywnie ani subiektywnie napisać o efektach.

Ciekawi mnie, jak ma się ten sposób przygotowywania wody - ponoć niszczy zanieczyszczenia - do korzystania z filtrów itp.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]