Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 cze 2021, 6:23

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 776 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 cze 2010, 11:45 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Obrazek

http://theinternationalforecaster.com/International_Forecaster_Weekly/The_End_of_The_Great_Bailouts_is_Approaching

Cytat:
Bliski koniec wielkich bailoutów

Plajta banków centralnych. Wielka Brytania zmuszona do spieniężania długu. 20 największych państw na skraju niewypłacalności. Kierunek dla giełd: tylko w dół. Niespłacone programy ratunkowe. W Senacie ustawa o audycie Fed-u. Kurczący się rynek luksusowych nieruchomości. Nadchodzi VAT.


Niszczycielskie efekty keynesizmu zachodniego świata objawiły się po II Wojnie Światowej. Cykle koniunktury sztucznie tworzono w celu koncentracji bogactwa. Podczas boom-u oligarchia może się bogacić w czasie zwyżki i jeszcze bardziej w czasie spadku, ponieważ kontroluje podaż pieniądza i stopy procentowe. Oto prawdziwa misja Fed-u, który jest posiadany przez bankierów z Wall Street. Całkowita władza kontrolowania rynków, tworzenia inflacji i deflacji należy do Rezerwy Federalnej. To nie politycy kreują politykę monetarną - robi to Fed. Politycy robią to, co mają powiedziane, aby robili. Wiedzą, że od czasu do czasu nastąpi gospodarcza zapaść, ale mają płacone na tyle dużo, aby nauczyć się z tym żyć.

Tym razem straty są tak wielkie, że Fed zmuszony jest do spieniężania bilionów dolarów długu. Problemy przeniosły się do Europy, gdzie Europejski Bank Centralny drukuje pieniądze poprzez quantitive easing. Robi więc coś co zapowiadał, że nigdy nie zrobi. Jedynym źródłem płynności w Europie jest EBC i Fed. Uważamy, że państwa ostatecznie upadną, tak jak upadła Islandia. Lista ofiar jest wiadoma. Jest ich obecnie 20, w tym Stany Zjednoczone oraz Wielka Brytania. Gra w trzy karty nie może trwać wiecznie. Skoro tak bardzo brakuje płynności to skąd pochodzą pieniądze? Jedynym miejscem skąd mogą pochodzić jest Fed. Nie tylko w ramach trwającego programu ratunkowego o wartości 2 bilionów dolarów. Gdy banki i inne instytucje finansowe obleją stress testy część z nich zostanie uratowana poprzez przejęcie przez instytucje, będące rzekomo bardziej wypłacalne. Kiedy ta możliwość zniknie ratować je zmuszony będzie rząd. Kiedy spieniężanie długu osiągnie apogeum cały system zawali się. Po ponad 50 latach w tym biznesie uważamy, że system upadnie.

Wszystkie banki centralne są splajtowane lub bliskie plajty. Jeśli nie są bankrutami to dlaczego ich kondycja jest objęta tak wielką tajemnicą? Bundesbank oświadczył niedawno Hiszpanii, że nie chce, aby wyniki stress testów były upubliczniane. Oczywistym powodem jest ciężki stan niemieckich banków i stąd wynika ich skłonność do trzymania wszystkiego w tajemnicy. Są to ci sami ludzie, którzy dążą do wprowadzenia jednej waluty światowej pod postacią specjalnych praw ciągnienia Międzynarodowego Funduszu Walutowego (SDR). SDR-y są jednak bezwartościowe ponieważ nie są na niczym oparte. To tylko kolejna pusta waluta. Są już w tak tragicznym stanie, że nie są w stanie nawet ukryć swych interwencji. Świeże biliony wstrzyknięte do systemu w Europie i USA są nie do ukrycia.

W Wielkiej Brytanii widzimy Bank Anglii finansujący i spieniężający deficyt budżetowy. Alternatywą jest krach finansowy. Wielka Brytania jest w tak fatalnym stanie, że odmówiła wzięcia udziału w wartym bilion euro programie ratunkowym dla krajów PIIGS. Niedawno Fed kupił toksyczne aktywa śmieciowe za 1.25 biliona dolarów oraz obligacje skarbu za 800 miliardów - łącznie za ponad 2 biliony dolarów. Na domiar tej desperacji i niekompetencji Europejski Bank Centralny skupuje toksyczny dług strefy euro, będącej na skraju bankructwa. Wszystkie te instytucje rozszerzają programy skupowania długu za pieniądze, których nie posiadają i dla ludzi, którzy nigdy nie będą w stanie spłacić tego długu. Banki centralne nic to jednak nie obchodzi, kiedy sprawa dotyczy ratowania instytucji finansowych. Obywatele są dopiero w drugiej kolejności. Żadna z tych instytucji nie chce utracić podstawy swej władzy. Dlatego nie chcą ogłoszenia niewypłacalności - chcą aby społeczeństwo spłaciło ich długi. Republika Weimarska niewiele się pod tym względem różniła, z wyjątkiem tego, że nie była spowodowana chciwością Niemców, a zemstą swych wojennych wrogów. Tym razem problem jest spowodowany chciwością i dążeniem do wprowadzenia rządu światowego.

Rezultatem tego wszystkiego jest to, że 20 największych państw znajduje się na skraju niewypłacalności, nie wspominając o dziesiątkach innych. Obserwujemy jeden kryzys pod drugim. Nawet największe państwa nie są w stanie sprzedać swych obligacji, nawet z wyższymi niż normalnie odsetkami. Stopa procentowa jest bliska zeru. Spodziewamy się, że może stać się nawet ujemna - to znaczy, że będą płacić za pożyczanie od nich pieniędzy. Nie ma się z czego śmiać - coś takiego już się nie raz zdarzało. Niczym niezwykłym było ujemne oprocentowanie podczas zaangażowania państw w sztuczne hamowanie cen złota. Rządy robią co tylko chcą. To samo nastawienie występuje w przypadku zwiększania podaży pieniądza i kredytu. Obecnie praktycznie wszystkie rządy są w tarapatach. Jeśli nie uczyniły bałaganu z własnej gospodarki to kupiły obligacje krajów które to zrobiły i ponoszą teraz olbrzymie straty. Spójrz na wart 1 bilion euro program ratunkowy dla krajów PIIGS. Czy naprawdę sądzisz, że obligacje te zostaną kiedykolwiek spłacone? My nie sądzimy. Pojęcie wzajemnych powiązań okazuje się katastrofą. W jaki sposób wypłacalne kraje europejskie mogą w ogóle rozważać wart 2 biliony pakiet pomocowy dla krajów, które tak naprawdę nie mają zamiaru go spłacić? Oto jak wygląda dziś świat.

Opieramy się na poglądzie, że jeśli nie rozumiesz tego co naprawdę dzieje się za kulisami nigdy nie dojdziesz do właściwych konkluzji i odpowiedzi. Ludzie rozprawiają o cyklach i supercyklach jakby pojawiały się znikąd. Wszystkie one zostały zaplanowane. Przykładem jest fakt, że gospodarka ożywiła się tylko dlatego, że Fed wpompował w nią 800 miliardów dolarów pakietu stymulacyjnego. Wzrost, który nastąpił, był w najlepszym wypadku wątły. Teraz gospodarka zamiera, pakiet stymulacyjny kończy się i pytanie - co dalej? Jedynym sposobem na powstrzymanie recesji/depresji jest kolejny pakiet stymulacyjny, który naturalnie nie usunie głównej przyczyny problemu - kupi jedynie czas.

W tej paradzie długu interesujące jest to, iż żadne źródła, żadne media nie podają informacji o udziale Stanów Zjednoczonych w pakiecie ratunkowym Europy poprzez MFW w wysokości 60 miliardów dolarów. Nieustające oszustwo.

Przez ostatni rok obserwowaliśmy paniczną ucieczkę ku obligacjom skarbowym i korporacyjnym o minimalnym oprocentowaniu spowodowanej przekonaniem, że obligacje są bezpieczniejsze. Tych, którzy tak uczynili czeka wielka niespodzianka, ponieważ banki i inni zaczynają uwzględniać zaangażowane ryzyko, które wymiecie nikłe zwroty z tytułu oprocentowania. Kończy się stymulacja gospodarki światowej i płynność jest wysysana przez banki centralne - konstatacją będzie poważne obniżenie perspektyw korporacji i państw. PKB spadnie i będzie spadał w wielu krajach, z USA na czele. Nie ma żadnego bezpieczeństwa w obligacjach, zwłaszcza municypalnych. Obligacje to bańka i wielu niedługo się o tym przekona. Kiedy przychody spadają zdolność do spłaty obligacji maleje, zarówno rządów jak i korporacji. Podczas gdy te problemy piętrzą się Kongres płaszczy się przed swymi politycznymi mocodawcami z Wall Street, bankierami, firmami ubezpieczeniowymi, korporacjami farmaceutycznymi i międzynarodowymi konglomeratami. Wycena ryzyka jest obecnie niemożliwa, co oznacza że ryzyko wzrasta wykładniczo. Ostatecznie rzeczywistość ta spowoduje większe trudności z dostępnością kredytu.

Najważniejsze są miejsca pracy i to, że ci którzy je tworzą nie mogą dostać kredytu. W tym samym czasie wolny handel, globalizacja, offshoring i outsorcing likwidują miejsca pracy i napychają kabzy międzynarodowym konglomeratom, które zatrzymują w całości zyski dzięki rajom podatkowym. Ty nie możesz tego robić. Kiedy to wszystko wychodzi na jaw członkowie Kongresu napychają swoje kieszenie pieniędzmi od oligarchów, którzy ich posiadają.

Problemy w Europie są jedynie odbiciem tego co dzieje się na całym świecie. Doprowadza nas to do konkluzji, że Amerykanie i inne narody są systematycznie zdradzani przez swoje władze.

Plan ratunkowy Europy nie zadziała, podobnie jak sztuczny, tymczasowy plan stymulacyjny oraz zwiększona podaż pieniądza i kredytu. Nie zapominajmy także, że znaczna część długów Europy znajduje się w posiadaniu amerykańskich instytucji finansowych. Kontynuacja wzrostu niestabilności nastąpi w obliczu zapaści na tle długów. Nic więc dziwnego, że tak jak przewidywaliśmy, złoto i jego pochodne osiągają nowe rekordy.

http://zezorro.blogspot.com/2010/06/koniec-wielkich-bailoutow-nadciaga.html

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Frank ostro w górę. Kredyty będą drogie http://www.sfora.biz/Frank-ostro-w-gore-Kredyty-beda-drogie-a21631

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
USA ma stan kryzysowy dla 46 stanów w stylu Greckim

States of Crisis for 46 Governments Facing Greek-Style Deficits


Californians don’t see much evidence that the worst economic contraction since the Great Depression is coming to an end.

Unemployment was 12.4 percent in May, 2.7 percentage points higher than the national rate. Lawmakers gridlocked over how to close a $19 billion budget gap are weighing the termination of the main welfare program for 1.3 million poor families or borrowing more than $9 billion in the bond market. California, tied with Illinois for the lowest credit rating of any state, is diverting a rising portion of tax revenue to service debt, Bloomberg Markets magazine reports in its August issue.

Far from rebounding, the Golden State, with a $1.8 trillion economy that’s larger than Russia’s, is sinking deeper into its financial funk. And it’s not alone.

Even as the U.S. appears to be on the mend -- gross domestic product has climbed three straight quarters -- finances in Arizona, Illinois, New Jersey, New York and other states show few signs of improvement. Forty-six states face budget shortfalls that add up to $112 billion for the fiscal year ending next June, according to the Center on Budget and Policy Priorities, a Washington research institution. State spending is 12 percent of U.S. GDP.

“States are going to have to cut back spending and raise taxes the same way Greece and Spain are,” says Dean Baker, co- director of the Center for Economic and Policy Research in Washington. “That runs counter to stimulating the economy and will put a big damper on the recovery in the latter half of this year.”

reszta: http://www.bloomberg.com/news/2010-06-25/states-of-crisis-widen-as-46-governments-in-u-s-face-greek-style-deficits.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 28 cze 2010, 11:45 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 28 cze 2010, 12:02 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Obrazek
Euro / Frank szwajcarski 1:1 (EURCHF)

może ktoś to zinterpretować, bo mnie to jakąś ucieczką pachnie, ale od czego, albo do czego?? :roll:

http://stooq.pl/q/?s=eurchf&d=20100628&c=1d&t=l&a=lg&b=1&r=jpychf+usdchf+gbpchfNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 cze 2010, 12:56 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lut 2010, 15:04
Posty: 362
Płeć: mężczyzna
Takie ruchy na godzinowym to nic nadzwyczajnego, standard co kilka dni. Pomijając fakt, że eurchf jest obecnie najniżej w całej swojej historii. Rozkminianie każdego takiego ruchu podchodzi moim zdaniem pod obłęd.
Oczywiście wieczorem każdy pseudoanalityk wyjaśni Ci skąd to się wzięło, ale te tłumaczenia idzie o kant dupy potłuc. Wystarczy przyjąć że to po prostu gra grubasów.

_________________
"Słońce grzało tak rozkosznie, a kamień na którym siedział od dłuższego czasu, był tak przyjemnie ciepły, że Puchatek już sobie postanowił, że przez całą resztę poranka będzie siedział pośrodku strumyka i cieszył się z tego, że jest Puchatkiem."Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 cze 2010, 15:09 
Żadna grupa u władzy mająca władzę absolutną nie wykona nigdy dziwnych ruchów ponieważ nic więcej nie może zyskać a może wszystko stracić, musiało dojść do rozpadu jednej z grup u szczytu piramidy.
Stara grupa jest konserwatywna i dąży do podtrzymania tego co jest a nowa próbuje przeforsować NWO żeby stworzyć coś nowego co pozwoli jej przejąć władzę.Na górę
   
 
 
Post: 29 cze 2010, 13:56 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Z mojego punktu widzenia bedzie tylko gorzej poniewaz pamietam jak rok temu mowili w SNB ze niedopuszcza aby eur spadlo ponizej 1.45 dzis mamy cene grubo ponizej 1.35 co przeszlo nawet moje oczekiwania (zakladalem 1.4 max).

Jak to wygląda z mego punktu widzenia ? Wyglada to tak jak z jenem w latach 90 a frank jest jedyna stabilna waluta w regionie jesli chcesz wiedziec dlaczego przesledz historie Szwajcarii.

Kiedy jest kryzys frank jest zawsze w cenie, jen sie umacnia tylko z powodu carry trade, frank jest na wage zlota ale teraz robia z nim to samo.

Tutaj bardzo ciekawa wypowiedz znalazlem na onecie co jest rzadkoscia (nie tylko na onecie) wiec pozwole sobie ja zacytowac.

Ostatnio rowniez zauwazylem niezdrowe umacnianie sie funta, co nie jestem w stanie wytlumaczyc na dzien dzisiejszy. Ktos wie znacznie wiecej albo chce sprzedac po lepszej cenie, nie mam pojecia...

Prawdopodobnie zniknie za tydzien wiec warto czytac poki mozna bo takiej parelki nie znajdziecie zbyt szybko
http://biznes.onet.pl/forum.html?hashr=0&discId=9211705&threadId=71966954&AppID=324#forum:MSwzMjQsOCw3MTk2Njk1NCwxODc0MTY4NTYsOTIxMTcwNSwwLGZvcnVtMDAxLmpz

Cytat:
Kredyt w CHF to perfidna pułapka
~Zibi77

wczoraj, 18:47

bazująca na przyrodzonej każdemu człowiekowi chciwości. 400 000 sprytnych Polaków chciało wyprowadzić w pole szwajcarskich bankierów... Osoby, które zaciągnęły kredyt przy kursie franka pomiędzy 2 zł a 2,50-2,60 zł zł, są już teraz w pułapce:
1. nie mogą już sprzedać mieszkania lub domu kupionych na kredyt, bo bardzo spadły ceny nieruchomości kupionych na górce w latach 2006-2008 (mało tego, będą spadać przez kilka lat i to w coraz szybszym tempie),
2. nie mogą przewalutować na złotówki, bo przy kursie 3 zł, a już pewnie już niedługo 3,50 zł i więcej, kwota długu dramatycznie się zwiększy, przekraczając wartość otrzymanego kredytu i wartość mieszkania, rata w PLN byłaby więc ogromna, poza tym bank przy okazji przewalutowania prześwietli ponownie dochody kredytobiorcy oraz wartość nieruchomości i może nie zgodzić się na zmianę waluty lub zgodzić pow warunkiem otrzymania dodatkowych zabezpieczeń, albo, co gorsza, może znaleźć pretekst do innych kroków,
3. bank już wkrótce może żądać dodatkowych zabezpieczeń (rekomendacja T), gdyż przy kursie 3 zł wartość długu przewyższy aktualną cenę mieszkania. Pechowi, całkowicie zniewoleni kredytobiorcy mogą więc tylko zaciskać zęby i zanosić do banku coraz to wyższe raty, alternatywą jest bowiem bankructwo: utrata mieszkania wraz z wkładem własnym i zapłaconymi już ratami oraz obowiązek spłaty ogromnego pozostałego długu (wartość długu x 3 zł - kwota uzyskana z pilnej sprzedaży= nawet kilkaset tysięcy złotych).
Nie muszę dodawać, że LIBOR wkrótce wróci do normalnego dla siebie pułapu 3,5-4 % (w skrajnym przypadku, np. wysokiej inflacji, nastąpią dalsze wzrosty, np. na początku lat 90. stopa wynosiła 12 %.). I wtedy spełni się najgorszy scenariusz: wysoki LIBOR oraz wysoki kurs franka, być może na długo. Klatka zostanie ostatecznie zamknięta.
Frank jest najważniejszą walutą rezerwową, absolutnie nie nadaje się do zaciągania wieloletnich zobowiązań kredytowych, zwłaszcza jeżeli zarabia się w walucie, która jest s stanie stracić 40 % swojej wartości wobec franka w ciągu ... 3 miesięcy. Europa Wschodnia (gł. Polska i Węgry, trochę też Rumunia) pożyczyła od Szwajcarów kilkadziesiąt miliardów franków, które, nawiasem mówiąc, nie pochodziły z banków szwajcarskich, ale z przewalutowania na franki miliardów dolarów, drukowanych w latach 2001-2008 dzień i noc.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 cze 2010, 14:57 
Pułapka kursowa podobna do opcji walutowych, właściwie to samo tylko pod inną nazwą. Trochę spekulacji rynkami i miliardy czystego zysku lecą do kas bankierów od białych niewolników systemu lichwy. Trochę popłaczą i płaczą bo tak ten system jest bezrefleksyjnie przyjmowany jako coś oczywistego i normalnego.
Banksterzy - faraonowie nowożytności.

ps.
Dziś kolejny strajk gołodupców w Grecji.Na górę
   
 
 
Post: 30 cze 2010, 10:52 
Raport ONZ wzywa do porzucenia dolara jako waluty rezerwowej ze względu na brak gwarancji jego stabilności.

http://www.reuters.com/article/idUSTRE65S40620100629?feedType=RSS&feedName=topNews&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+reuters/topNews+Na górę
   
 
 
Post: 30 cze 2010, 12:56 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Rejestracja: 04 cze 2009, 15:23
Posty: 1447
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: mężczyzna
w sumie ciekawa walka...

nie sądzę aby szło o jakieś konkretne waluty
sprawy idą w kierunku totalnej centralizacji
tylko kto ma być tym centrum?

jest wiele ośrodków sterujących, wzajemnie się zwalczających
widać kompletny chaos
już nawet konliktów zbrojnych wykraczających poza lokalne sprawy
wywołać nie potrafią, epidemie nie działają - może jakiś blue beam?
ale to też już znamy....

tak wygląda "koniec czasów"

a pieniądz musi upaść, bo iluzja musi się skonczyć
a za tym upadkiem cały system społecznego porządku oparty na tzw. d...kracji
wywróci się spektakularnie
możni się bronią ale tak na prawdę nie wiedzą co mają robić
tak jak ze stadem: sto krów możesz upilnować, dwieście też
ale 200 tys. to się nie da
i traktowali nas jak stado
zamiast paszy dali nam kasę i się rozmonożylismy "ponad stan"
i jeszcze się okazało, że wieeele, coraz wiecęj członków stada
świadomość podniosło na poziomy dotychczas dla możnych wyłącznie przeznaczone

wielość, różnorodność, wielonurtowość nas ratuje
jak dotąd przynajmniej...itd itdNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 cze 2010, 22:35 
Moody rozważa obniżenie ratingu Hiszpani. Akcje runęły

http://www.bloomberg.com/news/2010-06-30/stocks-in-u-s-extend-losses-as-s-p-500-index-heads-for-quarterly-decline.htmlNa górę
   
 
 
Post: 01 lip 2010, 20:37 
phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 04 lip 2010, 8:19 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Kryzys nie został opanowany

Saxo Bank przedstawił swoją prognozę na III kwartał 2010 r. Twierdzi, że kryzys nie został opanowany, a rynki zareagują negatywnie na poważną nierównowagę na rynkach zadłużenia publicznego. Bank utrzymuje oczekiwania dotyczące bardzo niskich stóp procentowych banków centralnych w przewidywalnej przyszłości.

Ceny akcji będą spadać, ponieważ założenia dotyczące chińskiego spowolnienia gospodarczego wydają się prawdopodobne, natomiast dalsza destabilizacja na rynkach zadłużenia publicznego państw PIIGS (Portugalia, Włochy, Irlandia, Grecja, Hiszpania) będzie wymagać reakcji mniej niewypłacalnych członków strefy euro, przy czym cięcia wydatków publicznych okażą się drakońskie.

Rynek spodziewa się, że nadchodzący sezon publikacji danych o zyskach przyniesie dobre wieści - wyniki będą jednak rosnąć wyłącznie z powodu cięcia kosztów, a nie w związku z rosnącymi przychodami. Zdaniem Karsbøla ani inflacja, ani obroty przedsiębiorstw w najbliższej przyszłości nie będą rosnąć. Trendy spadkowe na rynkach akcji będą dodatkowo pogłębiane również przez obawy przed skutkującymi kolejną falą zaległości płatniczych, a nawet niewypłacalności korektami oprocentowania hipotek typu Alt-A (tylko klasa wyżej od subprime) i Option ARM w Stanach Zjednoczonych.
Komentując prognozę, David Karsbøl powiedział:

"Obecny kryzys związany z zadłużeniem krajów PIIGS nie został ujarzmiony, a jedyny sposób, by się go pozbyć, to znacznie szybsza i znacznie poważniejsza niż dotychczas redukcja deficytów budżetowych. Rozrzutność rządu eliminuje inwestycje prywatne i konsumpcję - spodziewamy się, że rynki zareagują negatywnie na dalsze utrzymywanie się poważnej nierównowagi na rynkach zadłużenia publicznego. Niemieckie cięcia budżetowe do dobry początek, ale to nie wystarczy."

"To jasne, że makroekonomia odzyskała dominujące znaczenie na rynkach akcji. Nie spodziewamy się, że zyski w ślad za PKB odnotują drugi dołek - bardziej prawdopodobne jest ich wyrównanie się. Mimo że dostrzegamy krótkoterminową poprawę sytuacji w zakresie skłonności do ryzykowania, ponieważ korporacje najpewniej ogłoszą dobre wyniki, trzeba pamiętać, że zwyczajnie nie rozprawiliśmy się jeszcze z problemami, które ujawnił kryzys. W rezultacie prawdopodobnie zdecydowanie i gwałtownie wzrośnie zmienność na rynkach walutowych - radzimy zatem inwestorom, by zachowali ostrożność."
Prognoza kwartalna na III kwartał 2010 r. dotyczy następujących obszarów:

W przeciwieństwie do powszechnie panującej opinii utrzymywanie wysokich deficytów budżetowych zabija wzrost gospodarczy - zwłaszcza w narażonym na niedobory gotówki otoczeniu, w którym się obecnie znaleźliśmy. Zdaniem Saxo Bank inwestorzy będą musieli stawić czoła obawom związanym z rosnącą nierównowagą związaną z lekkomyślną rozrzutnością rządów - ich przedsmak mieli okazję poczuć w trakcie majowej wyprzedaży. Analitycy uważają jednak, że na rynkach pojawi się nieco optymizmu w związku z lepszymi wynikami finansowymi spółek, które mają zostać ogłoszone w trakcie zbliżającego się sezonu publikacji.

Prognoza makroekonomiczna

W Stanach Zjednoczonych rządowe bodźce stymulujące gospodarkę już słabną, a w drugim półroczu prawdopodobnie zanikną do reszty. Saxo Bank sądzi, że pod koniec 2010 r. okoliczność ta może mieć ujemny wpływ na wzrost gospodarczy - ponadto z uwagi na niski stopień wykorzystania mocy produkcyjnych i wpływ sektora nieruchomości mieszkalnych, na którym nagromadziło się wiele niesprzedanych domów i mieszkań, ograniczone zostaną inwestycje. W odniesieniu do Japonii Saxo Bank przewiduje dalszy wzrost, jednak jego tempo prawdopodobnie zwolni - stymulowany eksportem rozwój japońskiej gospodarki ucierpi na skutek słabości euro. Saxo Bank uważa, iż nie ma wątpliwości co do tego, że dla wielu państw strefy euro fundamentalnym problemem jest nadmierne zadłużenie - aktywność gospodarcza cierpi jednak również na skutek innych nierozwiązanych problemów. Wydatki prywatne w trzecim kwartale nie będą nadzwyczajnie wysokie, a niepewna sytuacja na rynku pracy bynajmniej nie sprzyja poprawie sytuacji.
Prognoza dla rynków walutowych

Saxo Bank podejrzewa, że sytuacja w strefie euro wraz ze swoim wpływem na apetyt na ryzyko zasadniczo pozostanie istotna. Analitycy mają jednak wrażenie, że rynek poświęca temu tematowi zdecydowanie zbyt dużo uwagi w porównaniu z innymi kwestiami makroekonomicznymi, które powinny zdobyć zainteresowanie inwestorów w najbliższym kwartale. Chodzi o takie kwestie jak olbrzymie bańki spekulacyjne na rynkach nieruchomości mieszkalnych w państwach z walutami "towarowymi", programy oszczędnościowe i nowa "wola polityczna" sprzyjająca obniżaniu ogólnego poziomu zadłużenia publicznego czy też perspektywy rozwoju gospodarczego Chin i rynków wschodzących.
Prognoza dla rynków akcji

W drugiej połowie 2010 r. analitycy nadal oczekują dalszych przeszkód dla rynków akcji - premie za ryzyko jeszcze przez jakiś czas będą wyższe, zaś prognozy zysków za lata 2011 i 2012 zostaną obniżone. Nie wykluczają jednak odbić na rynkach akcji towarzyszących publikacji wyników, które potrafią pozytywnie zaskakiwać.
Prognoza dla rynków towarowych

Rzeczywistość III kwartału to nadal pobudzona obawami o poziom zadłużenia publicznego niechęć do ryzyka i perspektywa drugiego dna recesji. Analitycy mają wrażenie, iż tegoroczne maksima należą już do historii, a trendy związane z ryzykiem w drugiej połowie 2010 r. przyczynią się do spadku cen. Utrzymująca się siła dolara w połączeniu ze spowolnieniem globalnego ożywienia gospodarczego sprawi, że rynek pozostanie dobrze zaopatrzony, co z kolei spowoduje powstanie presji na spadek cen.
Stopy procentowe banków centralnych

Zespół ds. Strategii Saxo Bank utrzymuje swoje oczekiwania dotyczące bardzo niskich stóp procentowych banków centralnych w przewidywalnej przyszłości.

http://biznes.interia.pl/gieldy/news/niepokojace-prognozy-na-lato,1500819Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 lip 2010, 21:45 
To w istocie oficjalna zapowiedź drugiego dna depresji. Tym razem z EBC w odniesieniu do Europy...
Krótka perspektywa? Pół roku-rok?
Konsolidacja fiskalna - zamieszki?
Tusk musi podwyższyć podatki, bo tak mu nakazują...

http://biznes.onet.pl/ebc-widzi-pozytywne-perspektywy-wzrostowe-pomimo-c,18543,3316462,1,news-detalNa górę
   
 
 
Post: 06 lip 2010, 7:07 
Bou pisze:
To w istocie oficjalna zapowiedź drugiego dna depresji. Tym razem z EBC w odniesieniu do Europy...
Krótka perspektywa? Pół roku-rok?
Konsolidacja fiskalna - zamieszki?
Tusk musi podwyższyć podatki, bo tak mu nakazują...

http://biznes.onet.pl/ebc-widzi-pozytywne-perspektywy-wzrostowe-pomimo-c,18543,3316462,1,news-detalno i prosze dzisiejsza wiadomosc
Rząd planuje większe cięcia: scenariusz wygląda dramatycznie

http://biznes.onet.pl/budzetowa-wycinanka,18543,3317750,1,prasa-detalNa górę
   
 
 
Post: 06 lip 2010, 8:47 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Kolejny specjalista od rynku i świetny analityk giełdowy Robert Prechter twierdzi,że Dow Jones - jeden z najważniejszych indeksów akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku,który obecnie wynosi 9,686.48 spadnie w ciągu 5-6 lat do poziomu 1000 pkt.
Prechter jest przekonany, że wkroczyliśmy w oszałamiający spadek gospodarczy - być może największy w ostatnich 300 latach.

Dla chętnych,więcej info w linku http://www.nytimes.com/2010/07/04/your-money/04stra.html?_r=3Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 lip 2010, 9:18 
adrian88888 każdy ekonomista wie że na rynku najważniejsza jest manipulacja, apeluje by jeszcze raz spojrzeć na narzędzia którymi operujemy w tym świecie a nie na skutki dzięki którym otrzymujemy.Na górę
   
 
 
Post: 06 lip 2010, 22:57 
Kiedy myślę o tych wszystkich kryzysach, aferach, wyśrubowanych zapaściach-to przychodzi mi na myśl taki dowcip usłyszany w towarzystwie:

Miasteczko na Lazurowym Wybrzeżu, sezon w pełni - ale leje,więc pustki świecą i wszyscy są pozadłużani.
Na szczęście do jednego hoteliku przyjeżdża bogaty Amerykanin. Prosi o pokój. Rzuca na stół $100 i idzie go obejrzeć.
Hotelarz chwyta banknot - i natychmiast leci uregulować należność u dostawcy mięsa, któremu zalega.
Ten łapie banknot - i biegnie zapłacić nim hodowcy świń, któremu zalega za towar. Ten łapie te $100 - biegusiem płaci dostawcy paszy. Ten bierze pieniądze i szczęśliwy oddaje je prostytutce, z której usług korzystał na krechę.
Ta łapie pieniądz - i pędzi spłacić dług w hoteliku, z którego też korzystała na kredyt..... i w tym momencie Amerykanin schodzi z góry, oświadcza, że pokój mu się nie podoba - więc bierze swoje $100 i wyjeżdża.
Zarobku nie ma, ale całe miasteczko jest oddłużone i z optymizmem patrzy w przyszłość.Na górę
   
 
 
Post: 06 lip 2010, 23:14 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Za 28 mld srebrników POLSKA BEZ REZERWY FINANSOWEJ

Rząd Polski i Bank Goldman Sachs wreszcie dopięli swego wyrwali nam rezerwy finansowe.

Dziwne że nie chodzicie dumni i wspaniali w glorii chwały i mocy ? A może po prostu nie wiecie o pewnych posunięciach ? Krzyczy się w prasie głośno o nowym Straszliwym zadłużeniu na 1 mld EUR a pomija się nasz chwalebny datek wart 28 mld EUR. A może coś Wam umknęło ?

Wiele się już udało nam odebrać, a dzisiaj klamka zapadła na NBP przygotowano znacznie gorszą zasadzkę.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... olski.html

http://www.wprost.pl/ar/194821/Europejs ... cy-Grekom/

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... owego.html

http://biznes.interia.pl/raport/euro_w_ ... 89345,5422

Polska udowadnia że jest jednym z najmocniejszych krajów UE więc … straci dofinansowanie z tzw. funduszu spójności przeznaczonego dla najsłabszych nie najsilniejszych krajów (wyrównywanie szans) . Błagam nie podejrzewajcie Rostowskiego o głupotę bo to naprawdę nie jest głupi lecz perfidny podstęp.

No i wreszcie RODZYNEK do którego Was prowadziłem jako podsumowanie zasadzki

Polska dostaje linię kredytową na 20,43 mld. USD ale wesprze strefę Euro kwotą 28 mld EUR !!!! Nie do końca chodzi tu o wzrost zadłużenia bo to oczywisty i widoczny skutek. Ukryty podstęp to całkowite pozbawienie Polski rezerw finansowych jakie niesie ta perfidna manipulacja, której jako jednej z konsekwencji nikt już nie eksponuje.

Kto w POLSCE w tle tego projektu ? Ulubieniec naszego Ministra finansów BANK Goldman Sachs odpowiedzialny za Grecki Kryzys.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,8010271,Polska_przekaze_115_mld_zl_na_ratowanie_krajow_strefy.html

O ile do tej pory upadek strefy EURO nas nie dotyczył (mamy NBP i ZŁOTEGO ) to po tak dobrowolnej i altruistycznej deklaracji gospodarka Polski popłynie na dno zgodnie z Nowym Wrednym Oszustwem czyli Unijnym Planem Finansowym.

http://newworldorder.com.pl/artykul,2279,Za-28-mld-srebrnikow-POLSKA-BEZ-REZERWY-FINANSOWEJ

:ninja: :wacko: ........................................


Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 23:40 przez adrian88888, łącznie zmieniany 2 razy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 lip 2010, 23:17 
kibur pisze:
Kiedy myślę o tych wszystkich kryzysach, aferach, wyśrubowanych zapaściach-to przychodzi mi na myśl taki dowcip usłyszany w towarzystwie:

Miasteczko na Lazurowym Wybrzeżu, sezon w pełni - ale leje,więc pustki świecą i wszyscy są pozadłużani.
Na szczęście do jednego hoteliku przyjeżdża bogaty Amerykanin. Prosi o pokój. Rzuca na stół $100 i idzie go obejrzeć.
Hotelarz chwyta banknot - i natychmiast leci uregulować należność u dostawcy mięsa, któremu zalega.
Ten łapie banknot - i biegnie zapłacić nim hodowcy świń, któremu zalega za towar. Ten łapie te $100 - biegusiem płaci dostawcy paszy. Ten bierze pieniądze i szczęśliwy oddaje je prostytutce, z której usług korzystał na krechę.
Ta łapie pieniądz - i pędzi spłacić dług w hoteliku, z którego też korzystała na kredyt..... i w tym momencie Amerykanin schodzi z góry, oświadcza, że pokój mu się nie podoba - więc bierze swoje $100 i wyjeżdża.
Zarobku nie ma, ale całe miasteczko jest oddłużone i z optymizmem patrzy w przyszłość.


:) kibur, zawsze coś powiesz podnoszącgo na duchu :)Na górę
   
 
 
Post: 07 lip 2010, 7:37 
Jak dla mnie to coraz bliżej do upadku anty-nwo, jak patrze na te info ściągane z masońskich i perfekcyjnie manipulatorskich portali to tylko mnie to utwierdza że przeciętni ludzie nie są nawet wstanie z tego matrixolandu wyjść chociażby tylko jedną nogą, wiele osób wprowadza jak same portale tyle negatywizmu że automatycznie wykonują rozkazy oświeconych, wystarczy jedno szlus i owieczki leżą, dziękuje i pozdrawiam, sen wam dobrze zrobi... 8-)Na górę
   
 
 
Post: 07 lip 2010, 10:15 
Byc moze ostatni czynnik, ktory uruchomi lawine

"Będzie krach na chińskim rynku nieruchomości"
W Chinach wielkimi krokami zbliża się załamanie cen nieruchomości – twierdzi Kenneth Rogoff, były główny ekonomista MFW.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=0176F50B-0FAC-4F73-9418-2D47A8E1B177Na górę
   
 
 
Post: 08 lip 2010, 20:33 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Załamanie gospodarki wisi w powietrzu

Koszt transportu surowców drogą morską, mierzony indeksem Baltic Dry, spadł w środę po raz 30. z rzędu. To najdłuższa seria spadkowa od 2006 roku. Czy oznacza to, że światową gospodarkę czeka wkrótce załamanie?
Ekonomiści uważają, że indeks Baltic Dry jest jednym z bardziej wiarygodnych wskaźników wyprzedzających koniunkturę na świecie, ponieważ w ustalaniu jego wartości nie uczestniczą instytucje finansowe, międzynarodowe banki i spekulanci, a jedynie podmioty świadczące usługi frachtowe i firmy bezpośrednio korzystające z ich usług. Im większe zapotrzebowanie na przewóz miedzi, stali, zbóż, cukru i innych sypkich surowców, tym częściej pomiędzy kontynentami kursują frachtowce, a gdy kolejka oczekujących na transport wydłuża się, zgodnie z prawem popytu i podaży rosną ceny.


Tym bardziej niepokoi fakt, że Baltic Dry Index spadł od szczytu z 26 maja Br. o ponad połowę i od tego czasu nie odnotował ani jednej wzrostowej sesji. W maju indeks ten osiągnął wartość 4209 pkt, a 7 lipca po spadku o 5,1 proc., znalazł się na poziomie 2018 pkt. Czy skoro w tak krótkim czasie transport surowców drogą morską potaniał o połowę należy spodziewać rychłego załamania handlu międzynarodowego na świecie?

cd dalszy artykułu http://finanse.wp.pl/kat,104036,title,Co-oznacza-zalamanie-indeksu-Baltic-Dry,wid,12456736,wiadomosc.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 lip 2010, 11:40 
Chiny wkraczają w obszar ratingów
Czy monopol amerykańskich agencji ratingowych zostanie złamany? Do tej pory cały świat korzystał z ocen Standard and Poors, Moodys czy Fitch. Nie wszyscy byli zadowoleni z tych zaleceń i ich trafności – szczególnie po wybuchu kryzysu finansowego. Cały czas pojawiają się głosy o braku bezstronności, a nawet rzetelności amerykańskich agencji, ale poważnej konkurencji na tym polu – brak. W Europie dużo się mówi o mechanizmie ratingowym, ale zanim całość zostanie „przemielona” przez unijne biurokratyczne mechanizmy – minie może nawet kilka lat. O wiele szybciej na nowy obszar weszła chińska agencja ratingowa – Dagong Global Credit Ratings Co, Ltd.
c.d. http://jacektyszko.blox.pl/2010/07/Chin ... ingow.html

Po wprowadzeniu niezależnego rankingu, FED będzie musiał bardziej uważać przy dodrukowywaniu pieniędzy.Na górę
   
 
 
Post: 13 lip 2010, 16:15 
Dzień w którym ludzie przestaną brać kredyty będzie ostatnim dniem obecnego systemu.

Dodano: debet to też forma kredytu.Na górę
   
 
 
Post: 15 lip 2010, 7:58 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Ukraina ugięła się pod presją MFW. Będą wielkie podwyżki

Ukraiński rząd ogłosił w środę drastyczną podwyżkę cen gazu, która ma wynieść ponad 50 proc. i wejść w życie od sierpnia. To niezbędny warunek, aby utrzymać w ryzach deficyt budżetowy i uzyskać nadzwyczajną pożyczkę od Międzynarodowego Funduszu Walutowego w wysokości 14,9 mld dol.


Podwyżka cen gazu była jednym z sugerowanych rozwiązań, jakie MFW zalecił Ukrainie w celu walki z jej nadmiernym deficytem sektora finansów publicznych. Zgodnie z ustaleniami z funduszem ma on w tym roku wynieść 5,5 proc. PKB, a nie 6,3 proc., jak wcześniej zakładał rząd. To niezbędny warunek, aby borykająca się z kłopotami finansowymi Ukraina otrzymała pożyczkę od MFW w wysokości 14,9 mld dol.

żródło i cd. http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8137995,Ukraina_ugiela_sie_pod_presja_MFW__Beda_wielkie_podwyzki.html

Hiszpańskie banki pożyczyły w czerwcu rekordowe kwoty od EBC

W czerwcu hiszpańskie banki pożyczyły z Europejskiego Banku Centralnego 126,3 mld euro. To rekordowa kwota, do której pobrania banki z Hiszpanii były zmuszone, aby uspokoić międzynarodowe rynki finansowe - podaje AFP


Czerwcowa kwota pożyczki to aż o 47,5 proc. więcej pieniędzy niż w maju i o 78,6 proc. więcej niż w czerwcu ubiegłego roku. To jednocześnie największa kwota pozyskana od EBC od początku istnienia strefy euro w 1999 roku. To jednocześnie jedna czwarta wszystkich środków pożyczonych przez EBC wszystkim bankom w krajach strefy euro - w czerwcu pożyczył on w sumie 496,7 mld euro.

żródło i cd. http://wyborcza.biz/gieldy/1,101260,8137720,Hiszpanskie_banki_pozyczyly_w_czerwcu_rekordowe_kwoty.html

a tak przy okazji

Chavez chce zerwać stosunki z Watykanem

Zirytowany krytyką ze strony katolickich biskupów, prezydent Wenezueli Hugo Chavez polecił szefowi dyplomacji zrewidowanie dyplomatycznych stosunków z Watykanem. Oświadczył także, że "papież wcale nie jest przedstawicielem Chrystusa na Ziemi".


To reakcja Chaveza na falę krytyki pod adresem lewicowych władz ze strony arcybiskupa Caracas, kardynała Jorge Urosa Savino, i innych wenezuelskich biskupów. Według prezydenta, kościelni dostojnicy razem z opozycją atakują "jego socjalistyczną rewolucję" i jej zdobycze.

żródło i cd. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Chavez-chce-zerwac-stosunki-z-Watykanem,wid,12477047,wiadomosc.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 lip 2010, 21:09 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Wielkie eksmisje w USA

Co się złożyło na tak wielką liczbę eksmisji? Do tej pory banki pozwalały mieszkać w domach ludziom, którzy nie płacili rat. Instytucje bały się bowiem, że dorzucanie na rynek tanich domów tylko pogłębi kryzys na rynku nieruchomości - twierdzi telewizja Fox News. Teraz jednak instytucje przestają już być pobłażliwe i zabierają domy.

To dopiero początek wielkiej fali eksmisji, bo amerykańska gospodarka wciąż ma się źle. Wysokie bezrobocie i fiasko rządowych pomysłów na oddłużanie rodzin i dopłaty do kredytów sprawiają, że coraz więcej ludzi nie radzi sobie z kredytami.Do tego problemy mają już nie tylko ci, którzy nigdy nie powinni dostać pożyczki, ale także kredytobiorcy, którzy do tej pory nie mieli problemów finansowych. Najwięcej domów trafia pod młotek w Newadzie, Kalifornii i na Florydzie.

Do tego sprzedaż skonfiskowanych domów powoduje kolejne problemy - są sprzedawane za bezcen, więc obniżają średnie ceny nieruchomości w okolicy.

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/296270,wielkie-eksmisje-w-usa.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 lip 2010, 14:48 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Senat uchwalił reformę systemu finansowego

USA. Jak informuje BBC, przedwczorajszej nocy amerykański senat przyjął po poprawkach prezydencki projekt reformy amerykańskiego systemu finansowego, mającej zapobiec powtórce kryzysu finansowego z jesieni 2008 roku. Liczące 2300 stron regulacje prawne mają ograniczyć poziom ryzyka inwestycyjnego, podejmowanego przez banki i zapewnić wyższy poziom ochrony klientów detalicznych przez oddzielenie bankowości detalicznej od inwestycyjnej.

Uchwalony pakiet ustaw przyznaje amerykańskim władzom prawo do podziału banku jeśli uznają, że jego wielkość zagraża stabilności systemu finansowego kraju w przypadku bankructwa. Powołana też zostanie specjalna agencja rządowa nadzorująca bankowość detaliczną i politykę kredytową banków, a handel niektórymi instrumentami finansowymi poddany zostanie nowym regulacjom. Powołane zostanie biuro ochrony finansowej, wyposażone w uprawinienia do zakazywania bankom i instytucjom parabankowym praktyk naruszających interesy konsumentów.

Nowe przepisy podwyższają również wysokość rezerwy kapitałowej, jaką zgromadzić muszą duże banki na pokrycie strat pochodzących ze „złych” kredytów (wymóg ten wejdzie jednak w życie dopiero za 5 lat, by nie ograniczać akcji kredytowej banków w okresie recesji). Wprowadzony zostaje również zakaz angażowania kapitału własnego banku w wysoce ryzykowne instrumenty rynków walutowych, a wysokość całkowitych kapitałów banku zaangażowanych w fundusze hedgingowe i spekulacyjne instrumenty finansowe ograniczona zostaje do 3%.

http://wolnemedia.net/?p=22900Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 lip 2010, 15:10 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Narkomani pieniędzy – Gerald Celente

phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 lip 2010, 8:54 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
NOWOSC!!!

Zloto 99.9% rdzewieje! W kazdym razie monety. Sprawa wyszla na jaw gdy ktos postanowil schowac zlote monety w pewniejszym miejscu niz banku, czyli zakopac pod drzwem aby nikt nie ukradl. Kiedys zloto o takiej probie nie rdzewialo, no ale widac wszystko schodzi na psy, najpierw sztabki wolframowe (http://davidicke.pl/forum/post20092.html?hilit=sztabki%20wolframowe#p20092), a teraz...widzę że chyba prawie całe złoto, które jest w obiegu to podróbka już nawet nie myślę co z biżuterią i inne metale szlachetne...


Obrazek
phpBB [video]

phpBB [video]


link
http://www.zerohedge.com/article/rust-discovered-bank-russia-issued-999-gold-coins
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 lip 2010, 11:27 
Jeżeli okaże się że całe złoto na rynku jest podrabiane to klienci stracą zaufanie i zaczną wyprzedawać zapasy. Ceny złota polecą w dół.Na górę
   
 
 
Post: 18 lip 2010, 22:28 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Jak Hildebrand franka ratował i co z tego wynika dla euro i dolara

W maju mieliśmy bezprecedensową operację interwencji banku centralnego Szwajcarii SNB w obronie franka, czyli przed jego zbytnią aprecjacją. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie kilka pikantnych szczegółów. Po pierwsze bank interweniował po znacznej przerwie, kiedy zwyczajowo wystarczała interwencja słowna. Po drugie akcja okazała się całkowitym fiaskiem, co dla honoru centralnego banku wypada dużo gorzej, niż gdyby siedział cicho. Jego wiarygodność leży teraz spokojnie w gruzach, bowiem już nie tylko słowne zapowiedzi będą odtąd ignorowane, ale jeszcze dodatkowo – jako premia na przyszłość – kolejna konfrontacja spotka się na pewno z większą zaciętością potencjalnych atakujących, bowiem udowodniono praktycznie, że SNB można złamać.

Po trzecie wreszcie interwencja – z powodu gigantycznego rozmiaru - zakończyła się ogromnym, jak na szwajcarskie, precyzyjne zwyczaje, deficytem w centralnej kasie, a dokładnie kwartalną stratą na różnicach kursowych franka do euro w wysokości około 8 mld euro. W wyniku tego lobby bankierskie domaga się dymisji Hildebranda i zapewne dopnie swego. Zwłaszcza że – po czwarte – tak naprawdę interwencja, mimo iż polegająca na skupie taniejącego w oczach euro za drożejące franki (główna waluta handlowa Szwajcarii), w istocie dotyczyła dolara. Pikanterii sprawie dodaje fakt osobliwej synchronizacji interwencji, górki na dolarze i jednoczesnego dołka na franku. Po bliższym przyjrzeniu sprawa wydaje się raczej oczywista. Pan Hildebrand wyświadczył przysługę amerykańskim posiadaczom aktywów frankowych, na gwałt potrzebującym ojczystej gotówki i awaryjnie likwidującym pozycje. Najpewniej Hildebrand i tak nie miał innego wyjścia, jak przystać na propozycję nie do odrzucenia, bowiem skala operacji frankowy rynek mogła zmieść, a dzięki interwencji jedynie porządnie wystraszyła. Ruch na parze frank/dolar był po prostu bez precedensu, jak diabelski młyn.

http://zezorro.blogspot.com/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 776 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group