Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 23 cze 2018, 22:33

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 775 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
Guzik wiesz, zasłaniasz się jak zwykle "wiedzą która gdzieś tam jest" ale nie wkleisz bo coś tam.

Albo dyskutujesz albo się nie udzielaj.

Ale ja jestem skory do dyskusji nawet z bucami. Chcesz jedną z definicji państwa ? Proszę bardzo.

Państwo to jedyny organ który ma monopol na przemoc. Akceptację tego monopolu moralnie usprawiedliwia okoliczność, iż przemoc ta może być używana w służbie sprawiedliwości.

I co do drugiego pytania, obecna forma prywatyzacji jest nie do przyjęcia. Wiedział byś że nie o takiej prywatyzacji mówię gdybyś miał pojęcie o zasadach wolnego rynku.
Chociaż podejrzewam że po prostu szukasz zaczepki imputując mi coś takiego.

Słaby z Ciebie rozmówca skoro musisz wklejać tysiąc artykułów żeby zdementować parę zdań.
Może zamiast arogancji naucz się wyciągać zwięzłe treści z całości tego co czytasz, może wtedy się dogadamy :haha: .

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 07 paź 2013, 9:40 
VIP Member
Awatar

Knight of the East or Sword * 15th Degree

WaterFlow pisze:
Guzik wiesz, zasłaniasz się jak zwykle "wiedzą która gdzieś tam jest" ale nie wkleisz bo coś tam.

Albo dyskutujesz albo się nie udzielaj.

Ale ja jestem skory do dyskusji nawet z bucami. Chcesz jedną z definicji państwa ? Proszę bardzo.

Masz dużo czasu to szukaj alternatywnej wiedzy. Odrzuć dotychczasową wpojoną ci wiedzę przez propagandowe media i przede wszystkim odetnij się od niej całkowicie. Po 5-ciu latach takiego oczyszczania bierz się za próby nawiązania kontaktu z ludźmi lepszymi od ciebie. Nie mam czasu dla ciebie na nauczanie. Musisz to zrobić sam. Tym się różnie od ciebie, że ja nie mam czasu na dyskusję z bucami i dlatego mi nie dorównasz.

Pa.

Raz już przecież dałem do zrozumienia, nie masz nic konkretnego do dodania w temacie to się nie udzielaj, bo robisz offtop.
Chyba że lubisz zaznaczać jaki to fajny i "alternatywnie uczony" jesteś. :wysmiewacz:

Po za tym jesteś niekonsekwentny, już któryś raz lakonicznie odpowiadasz że się mylę i powinienem zasięgnąć nektaru wiedzy ze źródła którego nie podajesz, więc albo stwierdzenie że nie rozmawiasz z bucami jest nieprawdziwe, albo nie jestem bucem. Albo żyjesz w alternatywnym świecie i sam się okłamujesz. Skończ się kompromitować i wracaj do tych "mądrzejszych" od siebie o których wspominałeś, jeśli nic nie masz do dodania konkretnego (powtarzam ponownie :tak: )

Ciekawy jestem ponad to co jest tą Twoją alternatywą w porównaniu choćby do Rothbarda, Austriackiej Szkoły Ekonomii, Hayek`a, czy Adama Smitha. Czytałeś Atlas Zbuntowany Ayn Rand znawco ?

Intendant of the Building * 8th Degree

WaterFlow pisze:
Tigeroo9 przejrzałem ten fragment od 43:08 i pierwsze słyszę żeby społeczeństwo biedniało od drakońskich oszczędności państwa, jak twierdzi ten wypowiadający się gość. Gdyby państwo oszczędzało (tj. zredukowało biurokrację, sprywatyzowało sektory takie jak szkolnictwo, przemysł ciężki, służba zdrowia) to tylko byśmy na tym zyskali i sami się wzbogacili.

Gość jest mało wiarygodny skoro myśli że to wina tylko banku a nie np. ustroju jakim jest demokracja.

Drakońskie oszczędności są złe ale i rozrzutne wydawanie nie jest dobre, ale jeśli w demokracji mamy brak odpowiedzialności bo nie ma gospodarza racjonalnego to takie są skutki. Natomiast nie zgodzę się że państwo, naród poprzez oddanie interesu i strategicznych ról w prywatne ręce poprawi jakość, pamiętajmy że prywatne rączki zawsze oczekują zysku i nie mają misji, idei a państwo jako gospodarz powinno je mieć a także reprezentować je powinni odpowiedzialni ludzie którzy mogą ponosić konsekwencje nie tylko odwoławcze ale i karne, dzisiaj mamy partie polityczne i to one są gospodarzami które nie mogą ponosić konsekwencji chyba że jedynie sondażowe podobnie jest na całym świecie, usa, niemcy, francja, jak ktoś coś spapra lub się nie nadaje to zmienią mu stanowisko itd. mamy czasy gdzie stolarz zostaje prawnikiem, prawnik hydraulikiem, polityk "ekspertem" i inne bzdury.

Co do Banków to one są dzisiaj główną bolączką ponieważ to przez nie przepływa cały krwiobieg transakcyjny, to banki dostają bezprocentowe kredyty w zasadzie bezzwrotne a jak coś spieprzą to dostaną kasę od kowalskiego - czyli brak odpowiedzialności.

Ale skoro w edukacji u ludzi młodych nie uczy się etyki, moralności i odpowiedzialności to jak ma to się zmienić ? siłą ?

R3C0NF1GUR3D wybacz ale przeczysz sam sobie. Najpierw piszesz że (parafrazując) państwowe = niczyje, nikt nie dba, a później mówisz że przemysł ciężki musi zostać w rękach państwa bo sektor prywatny widzi tylko zysk. Skoro widzi zysk to bardzo dobrze bo będzie o to dbał, będzie konkurencyjny w stosunku do innych prywatnych przykładowo wydobywców, nie zarżnie kury która znosi złote jaja, bo mu zależy na zysku. A jak będzie nieefektywny to odejdzie z torbami z interesu drogą selekcji naturalnej, nie utrzyma się na powierzchni - co w przypadku państwowych spółek nie następuje ponieważ pompują kasę z innych sektorów (z naszych podatków) nawet w nieefektywne biznesy. Brak selekcji naturalnej.

A co jest tym hamulcem bezpieczeństwa dla monopolu ? Konkurencja właśnie, nawet jak dwóch się zgada że nie obniży ceny sprzedaży do przyzwoitej i akceptowalnej powszechnie, to znajdzie się trzeci który ma gdzieś ten układ bo mu się i tak opłaca sprzedawać o wiele taniej. A państwo jest tylko od tego żeby ta zdrowa konkurencja była zachowana i tych dwóch nie nasłało zbirów na tego trzeciego, żeby go siłą do paktu zmusić.
Rynek jest jak organizm, trzeba tylko mu dać dobrze samemu pracować bez ingerencji z zewnątrz.

WaterFlow, napisałem że prywata lubi pieniądze a pieniądze to nie jest misja, cel tylko środek wymiany a to zasadnicza różnica i piszę o strategicznych gałęziach gospodarki takich jak energia, zasoby naturalne, bezpieczeństwo, zdrowie a nie o kioskach czy straganach na rynku. Przykład prywaty mamy WHO gdzie tworzy się biznesy na szczepionkach i lekach pod przykrywką dobra, tak działa prędzej czy później prywata która dąży do coraz większych zysków, wpływów i władzy.

Cytuj:
Rynek jest jak organizm, trzeba tylko mu dać dobrze samemu pracować bez ingerencji z zewnątrz.

To jest przykład wirusa i antywirusa komputerowego, do tego dąży prywata, sztucznie tworzy rynek jak i konkurencja.

Co innego jest wartość - wolność prywatna osoby/jednostki człowieka a co innego prywatność gospodarcza np. jak można posiadać prywatnie zasoby naturalne ziemi ? Jak pisałem wcześniej wszystko zależy jak będziemy wartościować samego siebie jako gatunek, zawsze można napisać że musimy przez ten etap przejść, ja osobiście stawiam na długofalowe pokoleniowe działania przez edukacje niżeli doraźne zaspakajanie inteligentnymi przekrętami via system emerytalny, gdzie prywata odebrała prywacie :mrgreen: i dorobiła się miliardów tak działa wolny rynek w rzekomej demokracji gdzie ludzie w ostatecznym rozrachunku i tak wyboru mieć nie będą.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

"Chiny zażądały od USA zdecydowanych kroków na rzecz zapobieżenia kryzysowi zadłużeniowemu i zabezpieczenia chińskich inwestycji.

Chiny, największy zagraniczny wierzyciel Stanów Zjednoczonych, są "w naturalny sposób zaniepokojone rozwojem wydarzeń dotyczących klifu fiskalnego USA" - powiedział dziennikarzom w Pekinie wiceminister finansów Zhu Guangyao. Jest to pierwszy przypadek, by przedstawiciel chińskiego rządu zabrał publicznie głos na temat groźby wstrzymania przez rząd USA jego zagranicznych płatności, jeśli do 17 października Kongres nie uchwali podniesienia dozwolonego pułapu długu publicznego."

http://swiat.newsweek.pl/chiny-pouczaja ... 020,1.html

Być może niedogadanie się polityków w kwestii podniesienia limitu zadłużenia nie byłoby takie złe dla USA. Być może to co obecnie obserwujemy jest elementem wojny między USA i Chinami, niewypłacalność USA zabiłaby Chiny

Portugalia zadłużona na 727 mld euro

Długi Portugalii, firm publicznych oraz prywatnych, a także gospodarstw domowych wynoszą łącznie w tym kraju 727,7 mld euro. Wartość ta odpowiada 444 proc. portugalskiego PKB.

Jak poinformował w komunikacie Narodowy Bank Portugalii, dług publiczny tego kraju wyniósł na końcu pierwszego półrocza br. 214,5 mld euro, czyli stanowił równowartość 130,9 proc. PKB. Według przyjętych przez Lizbonę oraz Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Unię Europejską założeń, do końca br. dług publiczny Portugalii powinien być na poziomie ok. 202,1 mld euro

"Jeśli chodzi o gospodarstwa domowe, to w przeciwieństwie do innych sfer zanotowano tu wyraźny spadek zadłużenia. O ile w marcu br. wynosiło ono 163,7 mld euro, to w czerwcu br. sięgało już 162 mld euro” - poinformował w komunikacie BdP.

Według portugalskiej firmy konsultingowej Intrum Justitia w pierwszej połowie br. portugalskie firmy publiczne miały średnio 73-dniowy okres spłacania zobowiązań za towary i usługi. W porównaniu z ub.r. wskaźnik ten był niższy o 6 dni.

"82 proc. portugalskich firm, które są wierzycielami państwa, obawia się o utratę płynności finansowej do czasu otrzymania zaległych środków” - poinformowała spółka Intrum Justitia w raporcie na temat zadłużenia portugalskich spółek i instytucji publicznych.

Autor: JW
Żródło: niezalezna.pl, PAP

I jeszcze dwa komentarze z pod artykułu odnoszące się do sytuacji Polski.

esst () 07/10/2013 - 22:53.

Jeśli liczymy tzw. realne zadłużenie, to polski dług wynosi ok 3 bln zł (czyli ok 750 mld euro). Stanowi to jakieś 193% PKB. Dane podawane przez Narodowy Bank Polski są oczywiście inne ze względu na inną metodologię liczenia długu publicznego, który oficjalnie wynosi ok 870 mld zł (217 mld euro), tj. 55,6% PKB. Pozdrawiam (wszystkie dane znalazłem w Internecie, nie jestem ekonomistą, więc proszę się nie czepiać ;p).

ciekawy () 08/10/2013 - 09:46.

Nie trzeba byc ekonomista aby umiec liczyc, je zreszta tez nie

jestem ekonomista. To co wskazales w liczbach to dotyczy wylacznie budzetu panstwa polskiego.
I nie ma sie nijak do przykladu naliczenia dlugu w przypadku Portugali. Do liczonego w Polsce dlugu budzetu do ktorego doliczono upanstwowiona skladki emerytalne okolo 120 miliardow zl. Nalezy doliczyc: 1 Zadluzenie osob fizycznych w bankach zagranicznych i polskich w zloty, euro, franku i innych walutach. 2 Zadluzenie samorzadow w taki sam sposob. Wreszcie zadluzenie polskich przedsiebiorstw. To dopiero da nam stan rzeczywistego zadłużenia w sposob podany dla Portugalii.

Nasz dług 4 tysiące miliardów!

phpBB [video]

Awatar użytkownika

Cytuj:
nowy szef fed:) :lol: :lol: :lol:

Janet Yellen będzie najważniejszą kobietą na świecie

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/makroekonomia/ ... gn=firefox

Obrazek

http://biznes.interia.pl/makroekonomia/ ... ampaign=wd

Dramatyczna sytuacja finansów Polski: rząd Tuska podejmuje decyzję, aby na spłatę długów przeznaczyć rezerwę Skarbu Państwa!
wpis z dnia 10/10/2013

Dług Polski rośnie w zastraszającym tempie. Według oficjalnych statystyk w ciągu pierwszych 6 miesięcy b. r. powiększył się o kolejne 50 mld zł do kwoty 937 mld zł (wzrost o +5,7 proc.). To musi mieć przełożenie na coraz gorszy stan kasy państwa, w której zaczyna brakować pieniędzy na obsługę tak wielkiego zadłużenia.

Na wtorkowym posiedzeniu rząd Tuska przyjął projekt nowelizacji ustawy, który pozwala na wykorzystanie środków zgromadzonych na rachunku rezerw Skarbu Państwa na cele związane z finansowaniem długu publicznego. W uzasadnienia dla tej decyzji rząd stwierdził, że wykorzystanie rezerwy Skarbu Państwa jest tak naprawdę "efektywnym wykorzystaniem wolnych środków zgromadzonych w sektorze publicznym", co ma się przełożyć na "obniżenie poziomu długu publicznego oraz kosztów jego obsługi". Na rachunku rezerwy Skarbu Państwa znajduje się obecnie 837,7 mln zł. Zgodnie z założeniami rządu środki te mają zostać wykorzystane na bieżącą spłatę długów naszego kraju.

Jan Vincent Rostowski planuje, że w kasie państwa na 2014 rok zabraknie astronomicznej kwoty 47,7 mld zł. Niestety decyzje rządu takie jak opisana powyżej wskazują, że minister od kreatywnej księgowości znowu się pomyli, a deficyt sektora finansów publicznych będzie o wiele wyższy niż planowany. Oczywiście ku wielkiej radości zagranicznych wierzycieli Polski, u których Tusk będzie musiał pożyczyć jeszcze więcej pieniędzy, by związać koniec z końcem.

http://www.niewygodne.info.pl/artykul/00522.htm

Awatar użytkownika

Cytuj:

Military – Will you FIRE on Americans?[/size][/b]

phpBB [video]

Były zastępca sekretarza skarbu: Obama przejmie całą władzę, aby uniknąć ogłoszenia bankructwa USA

Dajmy sobie spokój z wizjami ogłoszenia bankructwa z powodu kryzysu zadłużenia. Były asystent sekretarza skarbu, dr Paul Craig Roberts, mówi: „pułap zadłużenia zostanie podniesiony. Żaden rząd nie chce utracić władzy albo zdolności pożyczania pieniędzy. Tak więc, jeśli do podniesienia pułapu zadłużenia nie dojdzie, to byłby to prosty sposób na popełnienie przez Waszyngton hari-kari. To ruch, jaki doprowadzi to utraty przez Stany Zjednoczone statusu supermocarstwa”. Dr Roberts mówi dalej: „Jeśli oni nie dojdą do ładu między sobą, to stanie się jedna z dwóch rzeczy…Federal Reserve, na podstawie własnych uprawnień, będzie pożyczać pieniądze do budżetu…albo jest inna alternatywa, że Obama… może po prostu ogłosić stan zagrożenia bezpieczeństwa narodowego i podniesie limit zadłużenia z własnej inicjatywy. Mógłby wtedy rządzić jako dyktator„.

Co się stanie, jeśli USA ogłoszą bankructwo? Dr Roberts mówi: „niebezpieczeństwo niewypłacalności polega na tym, że reszta świata zacznie wyprzedawać dolara. Jeśli zaczną wyprzedaż dolarów, wtedy Fed straci kontrolę a cały system wyleci w powietrze. Banki upadną. Rynek obligacji upadnie. Na giełdzie dojdzie do katastrofy”.

Bez względu na to, co się stanie, jest ogromny i rosnący dług. Dr Roberts twierdzi, że „sytuacja jest nie do utrzymania„. W pewnej chwili i tak dojdzie do eksplozji, „To będzie gorsze niż Wielki Kryzys, ponieważ w czasie tamtej Wielkiej Depresji, ceny spadły wraz z poziomem zatrudnieniem. Teraz ceny będą rosły, a zatrudnienie będzie spadać…ceny złota i srebra poszybują w niebo„.

źródła główne:

http://investmentwatchblog.com/obama-to ... americans/

http://www.silverdoctors.com/former-ass ... s-default/

http://www.monitor-polski.pl/jak-zminimalizowac-problemy-zwiazane-ze-stosowaniem-mms/#more-7202

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Niezły materiał do pokazania komuś w celu wywołania refleksji ekonomicznej:

phpBB [video]

Chwilowo czyli kolejny już raz ~ 95-ty podniesiono limit zadłużenia (usa) czym dali sobie chwilę czasu do lutego '14 dalej będzie już tylko gorzej, coraz większy dług oraz licytowanie się obu partii w usa nad kolejnym budżetem / podniesieniem limitu zadłużenia - który jest elastyczny bo podnosi się go cały czas kiedy potrzeba a potrzeba będzie zawsze przy takiej polityce / systemie finansowym grabieżczym / oszukańczym - żeby ugrać przy okazji coś dla siebie grając całymi usa.

Awatar użytkownika

phpBB [video]

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Szokujący wywiad z maklerem Alessio Rastani w BBC

film z 9.10.2013

phpBB [video]

up@ Z treści wynika, że to jest wywiad sprzed 3 lat. :!:

Dług publiczny POlski raporty miesięczne.

maj 2013

http://www.mf.gov.pl/documents/766655/1170488/zsp_2013_05.pdf

czerwiec 2013

http://www.mf.gov.pl/documents/766655/1170488/zsp_2013_06.pdf

itd.

poprzednie miesiące zmieniamy datę w nazwie pliku (końcówka): zsp_2013_05.pdf

rok_miesiąc

aż do ok. połowy 2012 r.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Sytuacja jest najdelikatniej mówiąc kiepska. Oglądałam też ten wywiad z maklerem Alessio Rastani w BBC i szczerze nie mogłam po nim zasnąć. Daje dużo do myślenia

Ministrem finansów zostaje przedstawiciel zagranicznego banku. To kuriozalne! Co zrobiliby Niemcy, gdyby ministrem finansów został u nich pracownik banku włoskiego?

Tajfun „Vincent” tak się ostatnio zmęczył pustoszeniem „zielonej wyspy”, że postanowił ja opuścić i przenieść się gdzieś indziej. Choć prawdę mówiąc powinien znaleźć się przed Trybunałem Stanu za to, co uczynił polskim finansom publicznym. Co stało się z polskim budżetem, z długiem publicznym, który sięga już prawie 1 biliona złotych, olbrzymi udział ma w tym Jan Vincent Rostowski.

Po drugie, można powiedzieć, że to, co się dzieje to dobra okazja do przykrycia tych bardzo niewygodnych wydarzeń z wczoraj i przedwczoraj, kiedy to CBA poinformowała o zatrzymaniach i wykryciu NAJWIĘKSZEJ AFERY III RP. To afera dotycząca przetargów sięgająca miliardów złotych. Zatem prawdziwą rekonstrukcję rządu Tuska zaczęły CBA i prokurator.

Co ważne, widać, że te zmiany są wręcz kabaretowe. Bo według mnie decyzją kuriozalną jest, że ministrem finansów zostaje przedstawiciel zagranicznego banku. Bo ministrem finansów został Mateusz Szczurek, główny ekonomista ING Banku, banku holenderskiego. Tu zachodzi pewna obawa, bo o ile mi wiadomo ING posiada otwarty fundusz emerytalny, a przedstawicielem OFE ING byli jednymi z najostrzejszych krytyków obecnych zmian w ustawie o OFE. Czyżby więc minister finansów będzie inaczej patrzył na tę ustawę, czy będzie ją realizował mimo swojego związku z zagranicznym bankiem?

Ciekawe, co by powiedzieli Niemcy, gdyby ministrem finansów został u nich pracownik banku włoskiego, czy amerykańskiego? Co by powiedzieli Francuzi, gdyby ministrem finansów został przedstawiciel banku niemieckiego? To są rzeczy raczej niespotykane. Ale nie w Polsce, pamiętamy przecież, że minister Rostowski przybył na polska ziemię nie mając nawet numeru PESEL, ani jakiegokolwiek związku z sytuacja gospodarczą i finansową naszego kraju.

Te zmiany świadczą o kompletnym braku koncepcji, o braku pomysłu. Jeśli drużyna gra źle, to zmienia się trenera, a potem on zmienia zawodników. Rząd Donalda Tuska przypomina polską reprezentację w piłce nożnej. Bezładna kopanina, dużo chaosu, brak pomysłu na sukces, na wygraną… Natomiast maksymalna chęć zaprezentowania się w mediach, parcie na szkło, PR.

Te zmiany dla przeciętnego Polaka nic nie oznaczają. Z tego powodu, że ministerstwo transportu będzie teraz w gestii ministerstwa rozwoju regionalnego, ale to nie oznacza, że Polakom będzie się lepiej żyło, że będzie więcej pieniędzy w portfelu. Wręcz przeciwnie. Czekają nas miesiące chaosu i dostosowywania się.

Widać, że wszystko jest postawione na głowie, to znaczy rozwój Polski, dużego europejskiego państwa teraz już ewidentnie i wyłącznie zależy od tego, ile pieniędzy uda się wyrwać z Unii Europejskiej. A to jest błąd. Bo nie można się dynamicznie rozwijać, licząc tylko na pożyczki i darowizny od dalszych i bliższych krewnych. To oznacza, ze dewastacja w finansach publicznych jest tak ogromna i skala zagrożenia bankructwem jest tak poważna, że chyba nie było nikogo innego, kto zdecydowałby się wziąć tę funkcję.

Być może już większość analityków i ekspertów rządowych ma świadomość, że ten Titanic tonie, że szczury już uciekają z tonącego okrętu i, że nie ma już chętnych nawet na tak eksponowane stanowisko.

Ale podkreślmy to, że premier nie doczekał z rekonstrukcją nawet do soboty, co oznacza, że chciał przykryć te kompromitujące doniesienia, które napływają z CBA na temat ogromnych przekrętów przy przetargach internetowych. A Pan Bóg jeden wie, co się jeszcze kryje w tych przetargach drogowych czy kolejowych…

Janusz Szewczak

Główny Ekonomista SKOK

http://wpolityce.pl/artykuly/67554-janusz-szewczak-ministrem-finansow-zostaje-przedstawiciel-zagranicznego-banku-to-kuriozalne

Dwa komentarze spod artykułu:

wawa (89.74.59.***) dzisiaj, 17:07

POlactwo dalej smacznie chrapie, chyba komornik ich przebudzi z letargu

Pan H. (64.231.226.***) dzisiaj, 20:00

Niech dalej POlactwo skundlone, bez czci i honoru chrapie, az im ostatni materac w czasie snu spod golej dupy wyciagna!!!

Obrazek

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Ciekawa sytuacja sie rozwija w polsce i na swiecie. Jestem ciekaw czy ta wymiana ministra finansow w polsce i nowa glowa federal reserve w USA ma cos wspolnego z nadchodzacym i planowanym zalamaniem sie rynku swiatowego w niedalekiej przyszlosci. Przed kryzysem 2008 roku tez wymieniono szefa federal reserve.
Z tego co widac to Rostowski jest wyzej w piramidzie niz Szczurek i nie sadze aby przyjaciele z London School of Economics chcieli mu popsuc reputacje.

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Mimo wszystko mam nadzieję iż nie masz racji.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Wszystko wskazuje na to, że odejście Vincenta z tzw. rządu nastapiło na własne jego życzenie.
Nie tak dawno niejaki Donald T. tzw. premier, uczynił Vincenta z ministra finansów...wicepremierem, czyli awansował go. Teraz usunał Vincenta, który doskonale wie jaki jest stan finansów państwa, co uczynił na rzecz upadku państwa, które zaraz chyłkiem opuści. Dodac należy,że jest to jeden z najbogatszych ludzi w Polsce. Vincent wie dlaczego musi zniknąc...., tak jak Donald T. wiedział dlaczego musi zniknąć niejaki Tomasz A. - obecnie ambasador w Hiszpanii.
Każda sprawa cichnie, bo nadchodza kolejne ją odsuwające na drugi, trzeci n-ty plan.
Niestety, w 2014r. może dojśc do dramatycznej sytuacji vide Argentina.
Jedynym dla nas rozwiązaniem jest wariant....islandzki.

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Wariant islandzki nie jest dobry, bo z tego co wiem to oddanie jeszcze większej kontroli nad pieniądzem bankowi centralnemu. A przecież za wszystkie patologie obecnego systemu odpowiadają właśnie banki centralne i instytucje ściśle powiązane z rządem (np. FED) które drukują pieniądze bez pokrycia, tworzą inflacje itd.

Awatar użytkownika

Bardzo konkretne i krótko podsumowane:
phpBB [video]

Awatar użytkownika

phpBB [video]

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Włosi: Jesteśmy niewolnikami Żydów-bankierów

Cytuj:
Włochy są niewolnikami żydowskich banków, takich jak Rothschild - powiedział Andrea Zunino, rzecznik Pitchfork, ruchu organizującego masowe protesty przeciw cięciom budżetowym we Włoszech.

Zunino zauważył, że mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że aż pięciu spośród sześciu najbogatszych ludzi na świecie to Żydzi. Jego zdaniem włoski rząd powinien wziąć przykład z premiera Węgier Viktora Orbana, który nie poddaje się żydowskim naciskom.

Cytuj:
My też musimy walczyć o suwerenność - stwierdził działacz Pitchfork.

Renzo Gattegna, prezes Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich we Włoszech nazwał te opinie urojeniami.
Autor:
AJ
http://www.sfora.pl/Wlosi-Jestesmy-niew ... row-a62661
za
http://www.thelocal.it/20131213/italy-i ... sh-bankers

Awatar użytkownika

Cytuj:
Węgry znacjonalizują zagraniczne banki? Kontrolowany przez państwo Szechenyi Bank złożył ofertę kupna węgierskiego oddziału austriackiego banku Raiffeisen

Obrazek

Kontrolowany przez państwo Szechenyi Bank złożył ofertę kupna węgierskiego oddziału austriackiego banku Raiffeisen, a państwo ma też zakusy na przejęcie biznesu Erste Banku - informuje dziennik "Magyar Hirlap". To początek realizacji planu Viktora Orbana, który już kilka miesięcy temu przyznał, że zagraniczne banki na Węgrzech są szkodnikami i należy zredukować ich wpływ w sektorze finansowym.

Bank Szechenyi znacjonalizowany w ubiegłym roku przez rząd (państwo ma w nim 49 proc. udziałów) złożył ofertę przejęcia węgierskiej części Raiffeisena już kilka dni temu. Według doniesień gazety Raiffeisen, który od pewnego czasu głośno rozważał możliwość wyniesienia się z Węgier, poważnie rozważa tę ofertę. Z kolei według informacji biznesowego "Napi Gazdasag" o opuszczeniu Węgier Austriacy mogą zdecydować już w środę.

Informację podaje wyborcza.biz.

Premier Węgier Viktor Orban od dawna nie ukrywa swojego krytycznego stosunku do zagranicznych banków, które kontrolują aż 70 proc. sektora bankowego na Węgrzech. Dla Orbana to zdecydowanie za dużo. „Węgry chcą zwiększyć do przynajmniej 50 proc. swój udział we własności sektora bankowego. To bardzo niezdrowa sytuacja, gdy obcokrajowcy posiadają tak znaczny udział w systemie bankowym Węgier. Przy poszanowaniu międzynarodowych umów i stosowanych norm ekonomicznych musimy dążyć do zwiększenia węgierskiej własności w systemie bankowym Węgier„ - argumentował premier Orban.

Na fatalne nastroje obcych banków wpływają nie tylko kryzysowe podatki. Pod koniec listopada węgierski regulator ukarał 11 największych banków ogromną karą w wysokości 133 mln zł za stworzenie kartelu. Według regulatora miał on działać na szkodę Węgrów, którzy zaciągnęli kredyty we frankach. Najmocniej ukarane zostały dwa największe banki: węgierski OTP (54 mln zł kary) i austriacki Erste (24 mln zł), a także m.in. włoskie Intesa Sanpaolo i UniCredit.

źródło: wyborcza.biz/Wuj

http://wpolityce.pl/wydarzenia/71211-wegry-znacjonalizuja-zagraniczne-banki-kontrolowany-przez-panstwo-szechenyi-bank-zlozyl-oferte-kupna-wegierskiego-oddzialu-austriackiego-banku-raiffeisen

Pieniądze imperium Antychrysta już gotowe

Pieniądze imperium Antychrysta już gotowe. Obecnie władcy „Nowego Porządku Świata” przestali już ukrywać swoje szatańskie plany i przeszli do jawnej fazy swojej działalności. Prawdopodobnie są oni już tak pewni swojego zwycięstwa, że przestali się obawiać tego, że uciskane przez nich narody mogą powstać i skruszyć im „rogi i kopyta”. Jednym z przejawów ich działalności skoncentrowanej na jednoczeniu ludzkości pod jednym władcą, Antychrystem, jest stworzenie waluty przyszłego światowego imperium. Była ona wyemitowana, jako seria próbna, w Belgii i nazywa się „United future world currency” (Waluta przyszłego zjednoczonego świata).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Projektanci tego znaku pieniężnego przedstawiają obraz kuli ziemskiej na której kontynenty pokryte są tą monetą.

Obrazek

Główną cechą tych monet jest to, że na nich, w nieco wystylizowanej formie, ukazany jest ich władca, który dobrze znany jest z Księgi Apokalipsy Świętego Jana Apostoła.

Obrazek

Na jednej z tych szatańskich monet przedstawieni są mężczyzna i kobieta, odwróceni do siebie plecami, nad którymi umieszczony jest tenże właśnie satanistyczny symbol. Poniżej mężczyzny i kobiety widnieje rozerwany łańcuch i napis „break the chains of bondage” co się tłumaczy „zerwij łańcuchy niewoli”. Oczywiście jest to symbol walki z tradycyjną rodziną, walki roznieconej na całym świecie przez zauszników „nowego porządku świata”.

Obrazek

Monety te w sposób otwarty przedstawiają nam istotę globalizacji, która jest, w pierwszej kolejności, nie politycznym ani nie ekonomicznym, ale duchowym procesem ukierunkowanym na zbudowanie „Nowego Porządku Świata-New World Order” czyli imperium nadchodzącego Antychrysta.

Пресс-служба Движения “Сопротивление Новому Мировому Порядку”

(Służba Prasowa Ruchu „Opór wobec New World Order”)

Za: http://dsnmp.yomu.ru/dengi-vsemirnogo-g ... ovyi-foto/

Data publikacji: 6.01.2014

Przekład: RX

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pieniadze-imperium-antychrysta-juz-gotowe-2014-01

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

NBP dąży do zakazu płacenia gotówką

Narodowy Bank Polski chce walczyć z szarą strefą. Dlatego przygotował propozycję zmianę prawa, która piętnastokrotnie zmniejsza kwotę, którą firmy mogą rozliczać się w gotówce. Rozwiązanie ma także dotyczyć także osób fizycznych.

Obecnie według prawa firmy mogą gotówkowo rozliczać transakcje do 15 tysięcy euro. Natomiast NBP proponuje by wprowadzić limit zaledwie 1 tysiąca euro. Na razie nie wiadomo ile miałby wynieść limit dla osób fizycznych.

Pomysł jest obecnie konsultowany pomiędzy Ministerstwem Finansów, a Ministerstwem Gospodarki, gdyż do wprowadzenia nowego prawa konieczna byłaby nowelizacja ustawy o działalności gospodarczej.

Propozycja została zawarta w Programie Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego na lata 2014–2020, który został przyjęty przez Radę ds. Systemu Płatniczego działającą przy NBP.

http://polskiepiekielko.pl/2014/01/nbp- ... towka.html

Awatar użytkownika

Syria-Iran-Fed - audycja PrisonPlanet.pl

phpBB [video]

Homorek co Ty wklejasz :bangheadwall:

Jakiś gość wymyślił sobie bzdurę i próbował ją pokazywać m.in na spotkaniu G8.

http://www.futureworldcurrency.com/

To jest rewelacja z 2009 roku, ostatnie newsy na stronie pochodzą z 2011, jakiś projekt na wymarciu a nie tam spiski znowu...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 775 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]