Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 maja 2019, 9:56

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 775 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 cze 2013, 17:39 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Polska zadłuża się w tempie 10 mld zł miesięcznie

Na koniec marca 2013 roku zadłużenie Polski wzrosło o blisko 31 mld złotych, sięgając 917,8 mld zł. Po ubiegłorocznej stabilizacji dynamika narastania długu publicznego znów przyspieszyła.

Łączny dług sektora instytucji rządowych i samorządowych wyniósł 917.754.600.000 zł i był o 30.978.500.000 zł wyższy niż na koniec 2012 roku – poinformowało Ministerstwo Finansów. Oznacza to wzrost o 3,5% względem poprzedniego kwartału. To najszybszy kwartalny przyrost zadłużenia od dwóch lat, który nastąpił po trzech kwartałach stabilizacji.

Dług sektora instytucji rządowych i samorządowych (EDP)
Obrazek

ródło: Ministerstwo Finansów.

W pierwszych trzech miesiącach 2013 roku rząd zadłużał nas w tempie 10 miliardów złotych miesięcznie i na koniec marca każdy mieszkaniec Polski obciążony był długiem publicznym w kwocie 24.672 złotych. Jeśli tempo z pierwszego kwartału zostałoby utrzymane do końca roku, to w grudniu dług publiczny przekroczy bilion złotych, czyli ok. 26,9 tys. zł na mieszkańca.
Obrazek

Źródło: Ministerstwo Finansów.

Największy udział w długu publicznym ma zadłużenie Skarbu Państwa, które w marcu osiągnęło poziom 825.79 mld zł i było o 4% wyższe niż na koniec 2012 roku. Przeszło połowa (54,2%) długu SP znajdowała się w posiadaniu inwestorów zagranicznych, zaś zobowiązania denominowane w walutach obcych stanowiły 30,6% całości zadłużenia Skarbu Państwa.

K.K.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-zadluza-sie-w-tempie-10-mld-zl-miesiecznie-2856443.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 11 cze 2013, 17:39 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 16 cze 2013, 22:25 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1899
phpBB [video]

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 cze 2013, 10:18 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
UJAWNIAMY. Próba szantażu wobec Kasy Stefczyka. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa skierowano do ABW

To co dzieje się wokół SKOK-ów, a Kasy Stefczyka w szczególności, coraz bardziej przypomina film "Układ Zamknięty". Wszystkie chwyty są dozwolone. Do katalogu "normalnych" w III RP działań, jak przecieki do zaprzyjaźnionych z władzą mediów, zmiany prawa dokonywane dla doraźnej korzyści rządzących, ustawione pod dziennikarzy raporty oraz presja władzy dochodzi właśnie kolejny element: podejrzenie szantażu.

Oto podstawowe fakty w historii, która jeży włos na głowie.

1. W piątek, 14 czerwca o godzinie 10.21 do redakcji tygodnika "Sieci" przychodzi list, który jak wiele wskazuje jest próbą szantażu Kasy Stefczyka za pośrednictwem redakcji tygodnika "Sieci". Jego autorem jest bloger i dziennikarz Tomasz Urbaś, publikujący w obecnym tygodniku "Uważam Rze".

Oferta brzmi następująco - możemy kupić artykuł mający uderzyć w Kasy Stefczyka. Ze względu na znane powszechnie pośrednie związki Kasy z wydawcą "Sieci" sprawa jest, określmy to potocznie, śmierdząca. Tym bardziej, że oferta brzmi tak:

Podstawą artykułu są setki stron dokumentów w formie elektronicznej (fotografie) lub w postaci plików pdf. Kluczowe dokumenty (w tym zwłaszcza potwierdzenie kwoty brakujących rezerw w 2010 r., sprawozdania finansowe 2009-2012 oraz informacje o krokach KNF wobec Kasy Stefczyka w 2013 r.) są sfotografowane. Dokumenty źródłowe udostępnię po wyrażeniu zainteresowania publikacją i określeniu powyższych istotnych elementów umowy w formie umowy warunkowej lub przedwstępnej.

Pan Tomasz Urbaś podkreśla, że cena zależy od tego ile materiałów chcemy kupić i czy na wyłączne czy też jednorazowe użycie. To nie są typowe sformułowania używane w relacjach autor-redakcja. Autor twierdzi, że podobne oferty skierował do innych gazet. W miarę możliwości sprawdzamy - nie ma potwierdzenia, wszystko wskazuje, że mejl dotarł tylko do "Sieci".

2. Informujemy o sprawie odpowiednie organy Kasy Stefczyka. Firma decyduje się zgłosić sprawę do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, co następuję w sobotę. Nie chodzi o sam proponowany artykuł, będący mieszaniną niesprawdzonych plotek i faktów, ale o obietnicę sprzedaży "setek stron" sfotografowanych dokumentów państwowego nadzoru finansowego. Zwłaszcza, że to nie pierwsze takie działanie - wszystko wskazuje, że ktoś chce zniszczyć ważną część systemu finansowego w Polsce.

3. Redakcja decyduje się podjąć prowokację dziennikarską i nawiązuje kontakt z oferentem panem Tomaszem Urbasiem. Wcześniej (sobota, godzina 15.10) powstaje opisująca sprawę notatka służbowa skierowana do Wydawcy i Redaktora Naczelnego "Sieci", zostaje wysłana mejlem. Redakcja informuje w niej o podjęciu prowokacji dziennikarskiej.

Już pierwszy nawiązany kontakt potwierdza, że nie chodzi o materiał dziennikarski, nie o sprzedaż, a o szantaż. W nadesłanym esemesie czytamy:

"Witam. W związku z tym, że nie mieliśmy okazji poznać się osobiście, z uwagi na troskę o oszczędności zgromadzone w Kasie i wagę każdego słowa uprzejmie proszę o kontakt pisemny. Pozdrawiam Tomasz Urbaś".

Trudno oczekiwać od jakiejkolwiek redakcji troski o czyjekolwiek finanse. Odpisujemy, że ciekawi jesteśmy ceny. Na odpowiedź czekamy kilkanaście godzin. Przychodzi - oferent schładza ton, wycofuje się z oferty. Czy dlatego, że dowiedział się o złożeniu zawiadomienia do ABW? Koincydencja wydaje się oczywista. Co dalej?

Dawid Adamski, rzecznik prasowy Kasy Stefczyka, mówi nam:

Kasa Stefczyka skierowała do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zawiadomienie o popełnieniu przez nieustalonych sprawców przestępstwa polegającego na podejmowaniu zorganizowanych działań w prasie ogólnokrajowej mających na celu wywołanie niepokoju na rynku finansowym.

O sprawie będziemy informowali, złożymy też odpowiednie zawiadomienie do prokuratury.

gim


http://wpolityce.pl/wydarzenia/55988-ujawniamy-proba-szantazu-wobec-kasy-stefczyka-zawiadomienie-o-popelnieniu-przestepstwa-skierowano-do-abw

Mój komentarz:
Jeż wcześniej miałem zastrzeżenia co do tego pana o nazwisku Tomasz Urbaś na tym forum i zalecałem bliższe przyjrzenie jego osobie. Dzisiaj widzimy, że szydło z worka zaczyna wychodzić i będziemy mieli jasność z kim mamy do czynienia.

.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 cze 2013, 5:44 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3404
Płeć: mężczyzna
Przejęcia banków w Polsce. Będą kolejne?

- Nie mamy sygnałów od zagranicznych banków, że są zainteresowane przejęciami podmiotów w Polsce - poinformował Andrzej Jakubiak, przewodniczący KNF.

Niedawno PKO BP przejął polskie aktywa Nordei. Jakubiak podtrzymuje, że ta transakcja nie zaburza konkurencji na rynku bankowym.

- Mamy duży bank w dobrej sytuacji i stosunkowo niewielki podmiot przejmowany. Ale uważamy, że jesteśmy już bliscy optimum, jeśli chodzi o koncentracje w sektorze bankowym w Polsce - powtórzył szef KNF.


Na rynku pojawiają się nieoficjalne pogłoski, że na sprzedaż może być wkrótce wystawiony Bank Millennium, a Rabobank poszukuje chętnego na kupno BGŻ. Dodatkowo do końca 2013 roku inwestora dla Alior Banku ma też znaleźć Carlo Tassara.

źródło

_________________
Żywe Zwierciadła i zakrzywione odbicia.
.kapsw oget jatyzc eiNNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 lip 2013, 11:35 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Rejestracja: 13 maja 2013, 23:10
Posty: 20
Płeć: mężczyzna
Żyjemy w matrixie - pora się przebudzić http://www.wykop.pl/link/1585471/zyjemy ... rzebudzic/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 lip 2013, 13:14 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3404
Płeć: mężczyzna
Światowy kryzys bezrobocia

W krajach G20 jest 93 miliony bezrobotnych

Czy wiesz, że całkowita liczba bezrobotnych w krajach G20 wynosi 93 miliony i rośnie z każdym dniem? Prawda jest taka, że Stany Zjednoczone nie są jedynym krajem borykającym się z systemowym kryzysem bezrobocia. To dzieje się dosłownie na całym świecie. Co więc wywołuje ten kryzys? Czy jest jakaś nadzieja, że sytuacja się poprawi? Cóż, niestety jest szereg długoterminowych trendów, które rozwijają się od dekad i które grają główną rolę w doprowadzeniu do tej sytuacji.

Po pierwsze, wielkie korporacje, które obecnie całkowicie zdominowały globalną gospodarkę, zorientowały się, że mogą zarobić więcej pieniędzy zastępując kosztownych pracowników, żyjących w krajach przemysłowych, pracownikami żyjącymi w krajach, gdzie legalne jest płacenie niewolniczych wynagrodzeń. Więc nie jest wielką tajemnicą, dlaczego występuje tak poważny problem z bezrobociem w krajach Zachodu. Gdybyś kierował(a) wielką korporacją, dlaczego miał(a)byś chcieć zatrudniać pracowników, którzy kosztują 10 do 20 razy tyle, ile inni pracownicy? Pracownik to pracownik i w ciągu minionej dekady obserwujemy masowe przenoszenie miejsc pracy do państw, gdzie siła robocza jest tańsza. Na dodatek wielkie korporacje starają się całkowicie zlikwidować tak wiele stanowisk pracy jak to możliwe przy użyciu technologii. Jeśli korporacja może zastosować komputer lub robota do wykonania pracy taniej niż tę samą pracę wykonuje pracownik-człowiek, dlaczego korporacja ta miałaby polegać na pracy ludzkiej? No i naturalnie obserwujemy dodatkowo w ostatnich latach ogólne osłabienie gospodarek świata zachodniego. Ma to miejsce szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Wraz z nasilaniem się tych długoterminowych trendów, światowy kryzys bezrobocia będzie się pogarszał.

W rzeczywistości dyrektor generalny Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO - International Labor Organization) jest całkowicie przekonany, że bezrobocie będzie dalej rosło w państwach G20. Zobacz co powiedział w piątek CNBC:
Cytuj:
Bezrobocie będzie prawdopodobnie dalej rosnąć w państwach 20 największych potęg gospodarczych bez natychmiastowej akcji z ich strony - powiedział w piątek Guy Ryder, dyrektor generalny ILO, porównując kryzys zatrudnienia do kryzysu finansowego lat 2008-2009 i ostrzegając, że wymaga on natychmiastowych działań.

- Cofnęliśmy się wstecz. To dość alarmujące obserwować, jak bezrobocie nie zmniejszyło się, a w rzeczywistości wzrosło - powiedział Ryder CNBC na spotkaniu ministrów finansów G20 w Moskwie.

Powiedział, że 93 miliony ludzie jest obecnie bezrobotnych w krajach G20.


A kiedy ludzie żyjący w krajach G20 tracą swoją pracę, mają tendencję do pozostawania bez niej przez bardzo długi czas. W rzeczywistości 30 procent bezrobotnych pracowników w krajach G20 pozostaje bez pracy dłużej niż rok.

Główne państwa uprzemysłowione nie są w stanie wygenerować wystarczającej ilości miejsc pracy dla swoich mieszkańców. W wielu "bogatych państwach" stopa bezrobocia wzrosła już do wartości dwucyfrowej. Zobacz następujące liczby:

Stopa bezrobocia w Republice Południowej Afryki wynosi ponad 25%
Stopa bezrobocia we Francji osiągnęła ostatnio 15-letni rekord
Stopa bezrobocia we Włoszech wzrosła do 12.2%, co jest najwyższą wartością od 35 lat
Stopa bezrobocia w całej strefie euro wzrosła do rekordowego poziomu 12.2%
Stopa bezrobocia w Polsce wynosi 13.2%
Stopa bezrobocia w Irlandii wynosi obecnie 13.6%
Stopa bezrobocia w Portugalii gwałtownie wzrosła do 17.7%
Stopa bezrobocia w Grecji wynosi obecnie 26.9% i przewiduje się, że niebawem osiągnie 30%
Stopa bezrobocia w Hiszpanii jest jeszcze wyższa niż w Grecji i wynosi oszałamiające 27.2%

Niestety nie wygląda na to, aby sprawy miały się poprawić w najbliższej przyszłości.

A jak wygląda sytuacja w Stanach Zjednoczonych?

Cóż, to prawda, że oficjalne liczby nie wyglądają tak źle, jak w pozostałych częściach świata, ale oficjalna stopa bezrobocia w USA utrzymuje się na poziomie 7.5% lub wyższym od 54 miesięcy z rzędu. To najdłuższy okres w historii Stanów Zjednoczonych.

Ale przynajmniej nie jest to dwucyfrowe bezrobocie - jeszcze.

Sprawy mogłyby wyglądać gorzej.

Jednakże to nie oznacza również, że powodzi nam się w tym względzie dobrze.

Media głównego nurtu próbują nas przekonać, że wszystko jest w porządku, ponieważ stopa bezrobocia "maleje", ale jeśli bliżej przyjrzeć się liczbom, okazuje się, że nie jest to właściwa ocena sytuacji.

Jak zwrócił uwagę ostatnio The New York Times, spadek stopy bezrobocia może być prawie całkowicie zrzucony na karb spadku aktywności zawodowej pracowników (tj. procenta ludności czynnej zawodowo w stosunku do ludności powyżej 16 roku życia):

Cytuj:
Zróbmy krok do tyłu i spójrzmy na to jeszcze raz. Mnóstwo ludzi straciło pracę podczas Wielkiej Recesji. Potem wielką niespodzianką było to, jak mało z nich szuka nowej pracy. Wskaźnik aktywności zawodowej pracowników - procent dorosłych pracujących lub szukających pracy - zatrzymał się na 63.5%, prawie 3 punkty procentowe poniżej poziomu sprzed recesji.

Stopa bezrobocia spadła prawie wyłącznie z tego powodu - spadku aktywności zawodowej pracowników. Innymi słowy nie spadła dlatego, że ludzie znaleźli pracę. Spadła, ponieważ ludzie przestali szukać pracy.


Aby uzyskać bardziej prawdziwy obraz tego, co się naprawdę dzieje z zatrudnieniem w Stanach Zjednoczonych, warto spojrzeć na wskaźnik zatrudnienia względem populacji. Jest to wskaźnik mierzący ilość osób rzeczywiście pracujących względem wszystkich osób zdolnych do pracy. Jak widać procent osób mających pracę względem zdolnych do pracy spada od 2000 roku....
Obrazek

ak widać nie ma żadnego odrodzenia w zatrudnieniu.

Kiedy media głównego nurtu mówią ci, że liczby dotyczące zatrudnienia w czerwcu były "znakomite" nie jest to uczciwe. Prawda jest taka, że stopa bezrobocia w czerwcu wzrosła w 28 amerykańskich stanach, a zmalała w zaledwie 11. Gospodarka USA straciła w ciągu minionego miesiąca 240.000 pełnych etatów.

Sprawy nie poprawiają się, a problemy z bezrobociem w Stanach Zjednoczonych i Europie będą się pogarszać w najbliższych latach.

To bardzo zła wiadomość dla większości z nas, ponieważ jedyną rzeczą, jaką większość z nas ma do zaoferowania na rynku, jest własna siła robocza. Jeśli jej wartość nieustannie maleje, stawia nas to w bardzo trudnej sytuacji.

To prawie tak, jakby wszystkim nam kazano grać w starą grę w "gorące krzesła". Za każdym razem gdy muzyka przestaje grać, usuwanych jest więcej krzeseł (miejsc pracy).

Może wszystko jest u ciebie na razie w porządku, ale co się stanie kiedy pewnego dnia muzyka nagle przestanie grać i twoje krzesło zostanie usunięte?

To jest coś o czym może warto, abyś zaczął(zaczęła) myśleć.

Michael Snyder

źródło:
http://bankowaokupacja.blogspot.de/2013 ... ienia.html

_________________
Żywe Zwierciadła i zakrzywione odbicia.
.kapsw oget jatyzc eiNNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 lip 2013, 23:20 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Pożar bez dymu na Wall Street w skarbcu. Armia strażaków. Czy to ćwiczenia? Główne media jak na razie milczą.

BREAKING NEWS - "Massive Fire" JP MORGAN gold depo!!!

phpBB [video]


tymczasem wcześniej w sobotę.
Obrazek

A w poniedziałek kurs złota i srebra w górę.


Ostatnio zmieniony 09 sie 2013, 14:20 przez homorek, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 lip 2013, 13:49 
Grunt to odpowiedni ludzie,na odpowiednich stanowiskach...
nic więcej nie piszę,bo czasy takie,że...trzeba dbać o zdrowie Mruga

http://biznes.pl/wiadomosci/kraj/sejm-z ... detal.htmlNa górę
   
 
 
Post: 09 sie 2013, 12:37 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1899
Wygląda na to że krucjata różańcowa przynosi pozytywne skutki:
„Węgry uwolniły się od dyktatu MFW” :tak: :tak: :tak:

http://cyklista.wordpress.com/2013/08/0 ... ktatu-mfw/

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 sie 2013, 16:39 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Audycja nt sytuacji ekonomicznej z Przemysławem A. Słomskim autorem bloga slomski.us
Adam Cornell, PrisonPlanet.pl
Polska
2013-08-09

Podcast
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 sie 2013, 20:55 
Offline
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 04 sie 2013, 18:48
Posty: 1
Płeć: kobieta
dar66 pisze:
Światowy kryzys bezrobocia

W krajach G20 jest 93 miliony bezrobotnych

Gdybyś kierował(a) wielką korporacją, dlaczego miał(a)byś chcieć zatrudniać pracowników, którzy kosztują 10 do 20 razy tyle, ile inni pracownicy? Pracownik to pracownik i w ciągu minionej dekady obserwujemy masowe przenoszenie miejsc pracy do państw, gdzie siła robocza jest tańsza. Na dodatek wielkie korporacje starają się całkowicie zlikwidować tak wiele stanowisk pracy jak to możliwe przy użyciu technologii. Jeśli korporacja może zastosować komputer lub robota do wykonania pracy taniej niż tę samą pracę wykonuje pracownik-człowiek, dlaczego korporacja ta miałaby polegać na pracy ludzkiej?


Przepraszam, jak widać nowa jestem więc może nie jest to właściwe miejsce na komentarz czy dyskusje.. Do rzeczy.

Przytoczyłam fragment nie bez powodu: od zawsze słyszę, że to logiczne, normalne, naturalne, że wielkie firmy przenoszą produkcję w miejsca pełne taniej siły roboczej czy też uciekają przed płaceniem podatków. Przepraszam, ale co w tym logicznego? Ok, rozumiem, że dzięki obniżeniu kosztów produkcji zwiększa się zyski, ale czy taka forma obniżania ma sens? Pardon, nazywamy specjalistą człowieka, który w gruncie rzeczy nie zwiększa dochodów firmy, ale niszczy rynek zbytu. Co z tego, że po przeniesieniu produkcji zysk z pary butów wzrośnie z 20 na 40 dolarów, skoro nie będzie miał ich kto kupić?

Gdybym kierowała wielką korporacją, która celuje w klientów z klasy średniej, nie robiłabym wszystkiego by stracić klientów.


Idioci, rządzą nami idioci .. ale jeśli się mylę i jednak są to ludzie inteligentni, to .. marny nasz los..Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 sie 2013, 22:43 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1899
phpBB [video]

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 sie 2013, 10:10 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 wrz 2013, 0:03 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1899
phpBB [video]

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 wrz 2013, 10:37 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Nigel Farage: Jak można uznać to za sprawiedliwe?


phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 wrz 2013, 22:39 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1899
phpBB [video]

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 wrz 2013, 15:07 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Rejestracja: 13 maja 2013, 23:10
Posty: 20
Płeć: mężczyzna
http://www.bankier.pl/wiadomosc/To-nie- ... 36992.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 wrz 2013, 10:16 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1899
Plan wprowadzenia kapitalizmu w Polsce.
prof. Witold Kieżun

Naprawdę warto obejrzeć... :tak: :tak: :tak:

phpBB [video]

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 wrz 2013, 15:01 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2013, 15:39
Posty: 384
Płeć: mężczyzna
tigeroo9, oglądałem, tylko nie pojmuję czym są te "wartości solidarności" czy "idea solidarności". Dla mnie to pachnie socjalizmem, a tego bardzo nie lubię.

Każda "wymuszona" solidarność z innymi w postaci zasiłków, deputantów i innych dodatków ze strony Państwa nie jest dla mnie prawdziwą solidarnością.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 wrz 2013, 19:38 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Płaca minimalna - kto robi nas w konia


phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 wrz 2013, 14:50 
Offline
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 26 wrz 2013, 13:57
Posty: 2
Płeć: kobieta
Tymczasem.."Majątki Polaków rosną najszybciej w Europie Środkowo-Wschodniej"

http://ft.forsal.pl/artykuly/734737,maj ... dniej.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 wrz 2013, 23:52 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 27 kwie 2013, 11:57
Posty: 42
Płeć: mężczyzna
Nie wiem czy słyszeliście, ale Bank Anglii się przynzał do sprzedania nieswojego złota
http://rynekzlota24.pl/aktualnosci-anal ... us-innemu/

W sobotnim odcinku programu Keiser Report gościem Maxa Keisera był Alasdair Macleod, szef działu badawczego GoldMoney. Mówił w nim o złocie przechowywanym w skarbcu Banku Anglii (gdzie swoje złoto przechowuje również Polska), którego stan w ostatnich kilku miesiącach prawdopodobnie zmniejszył się o 1 300 ton. Do takiego wniosku doprowadziło go zestawienie dwóch podanych przez Bank Anglii informacji.

Według Raportu rocznego 2013 na 28 lutego w skarbcu Banku Anglii znajdowało się złoto o wartości 210 mld funtów (s. 18 raportu). Biorąc pod uwagę ówczesne notowanie pary walutowej GBP/USD (1,516) oraz cenę złota (1578,5 USD/oz), odpowiada to 504 212 sztabkom o wadze 400 uncji. A. Macleod mówił o 505 tys. sztabek, można więc uznać, że różnica wynika z zaokrąglenia danych lub samego wyniku. W przeliczeniu na tony będzie to 6283 ton złota.

Druga informacja pochodzi z wydanej na początku lipca przez Bank Anglii aplikacji na urządzenia mobilne, która umożliwia odbycie wirtualnej wycieczki po tym banku centralnym. Oprócz widoków z wnętrz Banku Anglii, zawiera ona ciekawostki na jego temat. Będąc w skarbcu, przeczytamy m.in.: „W naszym skarbcu znajduje się ponad 400 000 złotych sztabek. Bank przechowuje złoto brytyjskiego rządu, innych banków centralnych z całego świata oraz członków London Bullion Market Association. Do Banku Anglii należy tylko niewielka część tego złota…”

Wspomniane sztabki również ważą 400 uncji (ok. 12,5 kg). Bank Anglii nie podał niestety dokładnej liczby przechowywanych sztabek. A. Macleod założył, że jest to nieznacznie więcej niż 400 tys. Na tyle nieznacznie, że pominął to w swoich obliczeniach, co pozwoliło mu stwierdzić, że od daty publikacji raportu ilość złota w skarbcu Banku Anglii zmniejszyła się o 1 300 ton. W niecałe pięć miesięcy stan skarbca zmniejszył się więc z 6 283 ton do ok. 4 980 ton, czyli właśnie o 1 300 ton.

A. Macleod uważa, że taka ilość złota opuściła Bank Anglii i trafiła na rynek, by zaspokoić wzmożony popyt na fizyczne złoto, jaki pojawił się po kwietniowej obniżce ceny. Takie zrównoważenie popytu podażą złota przechowywanego w Banku Anglii miało zapobiec szybkiemu odbiciu się ceny w górę. Odpływ złota z magazynów Comexu czy funduszy ETF nie byłby zdaniem Macleoda wystarczający, by zaspokoić ten popyt i utrzymać niską cenę złota.

Te informacje są jeszcze ciekawsze w związku z tym, że również polskie rezerwy złota przechowywane są (wciąż?) właśnie w skarbcu Banku Anglii (więcej o polskim złocie w Anglii na stronie akcji „Oddajcie nasze złoto”). Uszczuplenie jego stanu o 1 300 ton oznacza, że ze skarbca zniknęło również złoto, które nie było własnością Wielkiej Brytanii, ponieważ posiada ona tylko 310 ton złotaNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 wrz 2013, 19:20 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3404
Płeć: mężczyzna
Banki niepodległe Rohtschildom

W 2000 r. : 8 państwowych centralnych banków niepodległych od syjonistów Rotschild-ow.
W 2013 r. : już tylko 4: w Syrii, w Iranie, na Kubie i w Północnej Korei

Obrazek

źródło:
http://detektywprawdy.blogspot.fr/2013/ ... ildom.html

_________________
Żywe Zwierciadła i zakrzywione odbicia.
.kapsw oget jatyzc eiNNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 wrz 2013, 10:00 
Polska niestety od dłuższego czasu ma kłopoty:(Na górę
   
 
 
Post: 30 wrz 2013, 12:37 
Obrazek

Unia Europejska i Grecja, czyli jak zacisnąć bardziej pas.Na górę
   
 
 
Post: 02 paź 2013, 10:01 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
"Polska kraj absurdów"

phpBB [video]


Krzysztof Rak rozmawia z głównym ekonomistą SKOK Januszem Szewczakiem. "Kłamcy z profesorskimi tytułami sączą z ekranów i gazet półprawdy o stanie naszego państwa. Paplanina TVN i "Gazety Wyborczej" o sukcesie, wzroście gospodarczym i dobrobycie to istny cyrk na kółkach" - fragm. najnowszej książki Janusza Szewczaka pt. "Polska kraj absurdów" - POLECAMY!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 paź 2013, 10:57 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1899
Spieramy się, wymieniamy poglądy, przerzucamy linkami, dyskutujemy, a nawet ubliżamy sobie nawzajem... A w tym czasie ktoś skrzętnie nie zasypuje gruszek w popiele. Działa i to bardzo efektywnie. Bardzo polecam końcówkę - od 40 minuta 8 sekunda filmu. Jakże trafne spostrzeżenia laureata Nagrody Pulitzera (dziennikarz, pisarz, korespondent wojenny) : :zmęczony:

phpBB [video]


http://www.youtube.com/watch?v=6v6fu2sBrmM

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.


Ostatnio zmieniony 07 paź 2013, 14:59 przez tigeroo9, łącznie zmieniany 2 razy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 paź 2013, 19:40 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Jak władza oszukuje emerytów i podatników

phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 paź 2013, 7:57 
Tigeroo9 przejrzałem ten fragment od 43:08 i pierwsze słyszę żeby społeczeństwo biedniało od drakońskich oszczędności państwa, jak twierdzi ten wypowiadający się gość. Gdyby państwo oszczędzało (tj. zredukowało biurokrację, sprywatyzowało sektory takie jak szkolnictwo, przemysł ciężki, służba zdrowia) to tylko byśmy na tym zyskali i sami się wzbogacili.

Gość jest mało wiarygodny skoro myśli że to wina tylko banku a nie np. ustroju jakim jest demokracja.


"Demokracja nigdy długo nie trwa. Wkrótce niszczy, wykończy i morduje samą siebie." - Samuel Adams

"Demokracja jest (przed)ostatnią fazą w dziejach danej cywilizacji/społeczeństwa - fazą postępującego rozkładu, upadku i samounicestwienia."

Na pocieszenie, później może być tylko lepiej :).Na górę
   
 
 
Post: 07 paź 2013, 9:27 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
WaterFlow pisze:
Tigeroo9 przejrzałem ten fragment od 43:08 i pierwsze słyszę żeby społeczeństwo biedniało od drakońskich oszczędności państwa, jak twierdzi ten wypowiadający się gość. Gdyby państwo oszczędzało (tj. zredukowało biurokrację, sprywatyzowało sektory takie jak szkolnictwo, przemysł ciężki, służba zdrowia) to tylko byśmy na tym zyskali i sami się wzbogacili.

Gość jest mało wiarygodny skoro myśli że to wina tylko banku a nie np. ustroju jakim jest demokracja.


Wydaje mi się, że niewiele z tego zrozumiałeś. Odpowiedz sobie najpierw na to co to jest państwo. Czy tak sobie wyobrażasz prywatyzację jak ona dotychczas przebiega? Daj sobie spokój z krytykowaniem człowieka jak twoje pojęcie o gospodarce jest mizerne. Wywołasz tylko burzę dyskusji na poziomie przedszkola ekonomicznego. Po tym co napisałeś musiałbym ci wkleić tysiąc artykułów dementujących te kilka twoich zdań.

.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 775 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group