Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 27 maja 2018, 2:33

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 774 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 mar 2012, 14:56 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 07 sty 2010, 10:07
Posty: 414
Płeć: mężczyzna
Światowy system finansowy już wie, już zna datę przekroczenia rubikonu - świadczy o tym narastająca fala rezygnacji ze stanowisk szefów instytucji finansowych na świecie.
Czyżby zostały nam już tylko tygodnie starego systemu.
http://vabanque.nowyekran.pl/post/54651,bankowcy-masowo-rezygnuja-ze-stanowisk

Cytuj:
Szokującą listę opublikował jeden z amerykańskich blogów - listę rezygnacji przedstawicieli wysokiego managementu bankowego w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Na tej liście - na koniec lutego 2012 - jest 101 pozycji.

Pierwszych 14 pozycji dotyczy roku 2011 - od września do grudnia 2011. Pozostałe 87 pozycji to rezygnacje złożone już w bieżącym roku. Z czego 73 rezygnacje miały miejsce w lutym 2012. Jak tak dalej pójdzie, to za miesiąc banki padną bynajmniej nie z powodu oszustwa systemu bankowego, tylko z powodu braku kadry zarządzającej!


Lista jest szokująca. Każda pozycja podaje datę rezygnacji, nazwisko i stanowisko osoby rezygnującej. Przy każdej pozycji jest też skrócony link do informacji źródłowej.


Jak pisze autor bloga - informacje te zweryfikował dokładnie. Niektóre linki mogą co prawda nie działać - jak to z linkami do wiadomości, które nie koniecznie są powodem do chwały The Power That Was - odchodzącego reżimu bankowego. Niemniej większość linków działa - przynajmniej w chwili publikacji niniejszego postu.


Na liście są banki i fundusze inwestycyjne z całego świata - USA, Europa, Chiny, Afryka, Indie.


Czy to zapowiada rozpad systemu bankowego od środka?

Zapewne część rezygnujących po prostu ucieka z tonącego okrętu. Ale wierzę, że część tych bankowców, to ludzie, kórzy po prostu nie mieli świadomości, w czym biorą udział. I zrozumiawszy to... uznali, że nie chcą tego dalej wspierać. Czyli wybrali Nowy Świat. Ciekawe, co?


Wizualnie lista wygląda, jak poniżej. Wybaczcie proszę, że nie będę linkował 101 pozycji. Ale każdy z adresów można wpisać w wyszukiwarkę i sprawdzić. ShortURL - skrócony link zaprowadzi Cię do podglądu strony źródłowej, ale na górze strony odnajdziesz link do źródłowego artykułu.

_________________
Akceptacja bramą miłości !!!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 02 mar 2012, 14:56 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 04 mar 2012, 17:21 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Gigantyczne oszustwo Rezerwy Federalnej

W dniu 16 lutego 2012 roku Lord James Blackheath, członek brytyjskiej Izby Lordów, przedstawił dowody oszustwa Rezerwy Federalnej i innych banków na sumę 15 bilionów dolarów.

phpBB [video]


.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 mar 2012, 20:29 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2011, 0:45
Posty: 1090
Płeć: mężczyzna
Facet za podpisanie kilku papierków dostał 500 mln dolców, nieźle.
Użyczył własne ciężko wykopane złoto 7 500 t jako zabezpieczenie. Super.
Problem w tym, że takiej ilości złota nie ma, ponieważ na całej planecie tyle nigdy nie było.
Zastanawiam się co będzie, jeżeli te wirtualne 16 bilionów dolarów zniknie z finansowego rynku Europy. Padaczka.
Teraz widać jak na dłoni, że globalni finansiści zaczęli działać metodą "na wyrwę".
O czym to świadczy? Czyżby przewidywali rychły koniec całej cywilizacji?

_________________
Dobrze się bawię.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 mar 2012, 20:58 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2011, 0:45
Posty: 1090
Płeć: mężczyzna
Oczywiście chodziło o 75 000 ton złota... ale ilość.
Przyszło mi teraz do głowy, że zarówno rząd USA jak i Wielkiej Brytanii doskonale wiedzieli o przekręcie. Cała operacja przeprowadzona była za ich przyzwoleniem, a skoro tak to może chodzi o celowe rozłożenie wszystkich walut narodowych tj dolara, funta, euro, PLN, forinta itd.
Jakoś nie mogę znaleźć innego powodu.

_________________
Dobrze się bawię.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 mar 2012, 22:09 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Bow1 pisze:
Jakoś nie mogę znaleźć innego powodu.


Ja próbuje łączyć kilka faktów, które obserwujemy:
Zauważ, że te olbrzymie sumy to są wirtualne pieniądze. Fakt, który znam z USA, że w 2008 roku zaostrzono przepisy o wywozie $ w formie gotówki za granicę i nacisk na posługiwanie się tylko bezgotówkowymi operacjami.
Kolejna rzecz to przygotowywanie nas do kataklizmu w postaci zniszczenia infrastruktury energetycznej i komunikacyjnej przez wybuch na słońcu.
Myślę, że odbywa się usuwanie na masową skalę z rynku papierowej gotówki, ale nie wiem co oni z nią robię. Może ją palą, a może gromadzą gdzieś w tajnych bunkrach.

W momencie katastrofy następuje reset systemu i winą za to obarcza się słońce. Banki stają się bezradne przez długie miesiące i nagle pojawia się zbawiciel z gotową światową walutą o nowej wartości pokrywającej się w złocie. Może to być tan sam papierowy dolar, który w tej chwili ściągają z rynków. Jedno i drugie mają w większości w swoich rękach co pozwala im rządzić przez następne wiele dekad.

Te manipulacje występują na skalę światową, a więc i powód musi mieć znaczenie globalne.

.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 mar 2012, 0:04 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2011, 0:45
Posty: 1090
Płeć: mężczyzna
homorek pisze:
Te manipulacje występują na skalę światową, a więc i powód musi mieć znaczenie globalne.


Oczywiście globalne. Myślę teraz jednak jak można skutecznie rozregulować gospodarkę Europy mając do dyspozycji taką fałszywą kasę. Można zrujnować całe państwa i wielkie giełdy.
Można wreszcie szantażować poszczególne rządy oraz stosować innego rodzaju naciski.
Możliwości jest kilka zacznę od tej najmniej prawdopodobnej
-zysk, dobry finansista na pieniądzach zarabia kilka - kilkanaście procent miesięcznie, a często znacznie więcej kiedy uda się wrogie przejęcie lub atak na walutę jakiegoś kraju
-zniszczenie gospodarki i systemu walutowego w Europie i podporządkowanie sobie Europy
-początek końca wszystkich walut i wprowadzenie światowego pieniądza
Może wszystko jednocześnie. Tak czy inaczej nie dzieje się to bez wiedzy rządów.
Wiesz homorek, nie muszą nawet zwalać zniknięcia pieniędzy na słońce. Mogą przeprowadzić zmasowany atak informatyczny na wszystkie systemy bankowe i zwalić na jakąś grupę terrorystyczną.
Możliwości jest mnóstwo.
W Warszawie już ustawili głośniki paraliżujące ludzi dźwiękiem więc spodziewają się czegoś. Nic nie dzieje się bez przyczyny.

_________________
Dobrze się bawię.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 mar 2012, 16:43 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Rejestracja: 04 cze 2009, 15:23
Posty: 1448
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: mężczyzna
i co mówi jeden z byłych wiceprezesów NBP :shock:

Cytuj:
Kilka osób zwróciło się do mnie z prośbą, żeby wyjaśnił, na ile wiarygodne są gwarancje BFG dotyczące wypłaty depozytów do wysokości 100,000 euro. Dane pokazują, że BFG ma fundusze własne, które wystarczą na wypłatę tylko niecałych 2% ogółu depozytów w Polsce, nie wiemy jaka jest wartość depozytów ograniczona od góry kwotą 100,000 euro. W przypadku bankructwa dużego banku lub wielu banków BFG nie będzie miał środków i zgodnie z prawem będzie musiał zwrócić się do NBP lub skarbu państwa z prośbą o wsparcie. Niezależnie od formy wsparcia sprowadza się to do faktu, że społeczeństwo musi się opodatkować, żeby zwrócić pieniądze depozytariuszom. A ponieważ przeciętny Polak jest biedniejszy niż przeciętny posiadacz lokaty w banku, więc ten mechanizm zakłada opodatkowanie biednych żeby zwrócić pieniądze bogatym, a po drodze mogą być jakieś tymczasowe instrumenty finansowe, takie jak pożyczka z NBP. Nie sądzę, żeby projekt który zakłada opodatkowanie biednych żeby oddać bogatym na tak wielką skalę mógł zostać wprowadzony w życie w demokratycznym kraju, chyba że w Polsce tak jak w Grecji powstanie rząd przywieziony w teczce z Brukseli. Jedynym podatkiem, który mógłby zostać wprowadzony, żeby tą operację sfinansować jest podatek inflacyjny, czyli bogaci dostaną z powrotem swoje depozyty, ale ich wartość nabywcza będzie warta ułąaek tego co w momencie zakładania lokaty.

Podsumowując, system gwarantowania depozytów w Polsce i w innych krajach UE jest dobry jak pada jeden mały bank, jak pada wielki bank, lub system bankowy, to wtedy system gwarantowania depozytów jest iluzoryczny. Dlatego tak ważne jest obserwowanie danych z systemów bankowych krajów PIGS, jeżeli depozyty dalej będą uciekały z banków w tych krajach do Niemiec lub do skarpet, to ryzyko kryzysu systemowego będzie rosło. Również w Polsce.

http://rybinski.nowyekran.pl/post/55148,klopoty-wloch-sie-nasilaja-rosnie-ryzyko-systemowego-kryzysuNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 mar 2012, 21:19 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2009, 10:11
Posty: 1806
konserwa pisze:
jeżeli depozyty dalej będą uciekały z banków w tych krajach do Niemiec lub do skarpet, to ryzyko kryzysu systemowego będzie rosło.


czyli - działa!!!
depozyty znikają, ludzie migrują kasę żeby mieć ją pod ręką lub inwestować
i system staje się niewydolny, system nie ma własnej kasy, jest na zasiłku depozytów ludzkich... :)

_________________
Wszystko jest umysłem...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 mar 2012, 14:32 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Rejestracja: 04 cze 2009, 15:23
Posty: 1448
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: mężczyzna
Mr. Rybińkski- ex bankowiec i ex vce prezes NBP szaleje dalej 8-)

Cytuj:
Eurokraci stosują metody mafii narkotykowej wobec Grecji

Działania Trójki (Komisja Europejska, MFW i EBC) wobec Grecji można porównać do metod znanych z filmów i internetu, które stosuje mafia narkotykowa. Najpierw stara się jak najwcześniej uzależnić od siebie ludzi, np. sprzedając dzieciom lizaki ze środkiem uzależniającym. Potem zwiększa dawki, dając pewną ilość na kredyt lichwiarsko oprocentowany, żeby zadłużony narkoman na głodzie stał się od mafii w pełni uzależniony. Kiedy jednak przestaje on płacić, to najpierw zmuszają go do niewolniczej pracy, przestępstw, a potem łamią mu ręce i nogi. Koszmar życia kończy śmierć, która przynosi narkomanowi ulgę.
Grecja jak narkoman

Podobnie jest w przypadku Grecji. Najpierw stworzono system, który zachęcał europejskie banki do szalonego kredytowania greckiej gospodarki. Fałszywie pokazywano, jak miliardy euro funduszy pompowanych do Grecji zwiększą potencjał tego kraju. EBC stworzył system, w którym greckie obligacje były traktowane tak samo jak wiarygodne niemieckie, co zachęcało banki z Niemiec i Francji do ich kupna. W ten sposób Grecja uzależniła się od kredytu. Po jakimś czasie pojawiły się efekty uboczne uzależnienia, okazało się, że środki unijne zostały przejedzone, a nie zainwestowane, długi są olbrzymie, a Grecja może ich nie spłacić.


jego przebudzenie to znak czasów...
no ale czekam jeszcze na przetrawienie tematów dot. obcych istot :)
http://www.gazetapolska.pl/15505-spece-od-uzaleznienNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 mar 2012, 15:30 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 lis 2009, 10:11
Posty: 1806
Im więcej inteligentnych ludzi zaczyna rozumieć co się dzieje tym lepiej.
Oni wymyślą jak to naprawić, dopóki nie widzą problemu, nie myślą co z nim zrobić.

Masa krytyczna, i nie ważne czy to setna małpa,
czy setki urządzeń, praktyk ludzi na całym świecie,
to wszystko działa jako system naczyń połączonych...!!

_________________
Wszystko jest umysłem...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 mar 2012, 16:46 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 kwie 2010, 8:57
Posty: 520
Znalezione na YT

"gość aktualności dnia red. Stanisław Michalkiewicz audycja nt nawoływania przez C. Michalskiego z Krytyki Politycznej do morderstwa Rybińskiego."

phpBB [video]


kiedy samobójstwo?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 mar 2012, 18:00 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Nick Griffin: Gnijący trup słonia w salonie

Pierwotną przyczyną kryzysu zadłużenia jest system bankowy oparty na pieniądzu fiducjarnym, który umożliwia bankom tworzenie kredytu z niczego i wprowadzanie go do obiegu jako długu z oprocentowaniem. Pierwszym krokiem do długotrwałej stabilności gospodarczej jest położenie kresu oszustwu międzynarodowych bankierów i przywrócenie władzy tworzenia kredytu suwerennym rządom narodowym.

Tekst wypowiedzi w jęz. polskim dostępny na: http://karasekus.blogspot.com/

► Parlament Europejski, Strasburg - 16 listopada 2011
► Mówca: Nick Griffin, niezrzeszony, Wielka Brytania
► Debata: Zarządzanie gospodarcze - system gospodarczy i walutowy

phpBB [video]


.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 mar 2012, 15:21 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2011, 20:29
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Bardzo dobry wykład Dariusza Brzozowca o systemach finansowych.
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 mar 2012, 10:56 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Rejestracja: 04 cze 2009, 15:23
Posty: 1448
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: mężczyzna
ciąg dalszy rezygnacji w sektorze finansów - ciekawe czy to fala?
warto byłoby porównać te dane z latami 2008 -2010

Cytuj:
Szokującą listę opublikował jeden z amerykańskich blogów - listę rezygnacji przedstawicieli wysokiego managementu bankowego w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Na tej liście - na koniec lutego 2012 - jest 101 pozycji.

Pierwszych 14 pozycji dotyczy roku 2011 - od września do grudnia 2011. Pozostałe 87 pozycji to rezygnacje złożone już w bieżącym roku. Z czego 73 rezygnacje miały miejsce w lutym 2012. Jak tak dalej pójdzie, to za miesiąc banki padną bynajmniej nie z powodu oszustwa systemu bankowego, tylko z powodu braku kadry zarządzającej!

http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1239:bankowcy-masowo-rezygnuj-ze-stanowisk&catid=44:swoje&Itemid=125

już 320 na dzisiaj
http://americankabuki.blogspot.com.au/p/131-resignations-from-world-banks.html
Cytuj:
Addendum:It is not known under what circumstances these individuals have left their positions, I make no judgement on that. I find the timing of so many resignations extremely curious and a temporal marker in history of high significance. No one should assume I make any judgement about the character of these people. I frankly don't know their reputations except for a few rather famous ones.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 mar 2012, 22:37 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Szczera spowiedź bankiera:
Wyciskamy kasę z "muppetów"
ARTYKUŁ, KTÓRY WSTRZĄSNĄŁ GOLDMAN SACHS


Greg Smith, jeden z dyrektorów w amerykańskim banku Goldman Sachs wybrał nietypowy sposób na odejście z firmy. Swoją rezygnację ogłosił dziś w artykule opublikowanym na łamach "New York Timesa". Przy okazji opisał kulisy pracy w firmie i oskarżył, że największy bank inwestycyjny na świecie stał się maszynką do wyciskania pieniędzy z klientów, których potocznie nazywa się "muppetami".
Smith - jak sam pisze - pracę w Goldman Sachs rozpoczął zaraz po studiach. Przepracował w firmie 12 lat, w trakcie których zarządzał portfelami inwestycyjnymi klientów, które łącznie były warte ponad miliard dolarów. Do dziś był dyrektorem zarządzającym banku i szefem działu instrumentów pochodnych na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

"Światem rządzi Goldman Sachs, a nie rządy"

Jak pisze, odchodzi z pracy, bo atmosfera w firmie jest tak "destrukcyjna i toksyczna, jak jeszcze nigdy nie była", a "chciwość zabija jej kulturę". "Firma tak dalece różni się od tej, do której przychodziłem prosto z college'u, że nie mogę się z nią dłużej identyfikować. Nie jestem już dumny, straciłem wiarę. (...) Nie mogę patrzeć w oczy młodym ludziom i przekonywać ich, jakie to fantastyczne miejsce do pracy" - tłumaczy Smith.

Lista grzechów

Dalej wylicza długą listę grzechów pracowników banku. Jak pisze, w ostatnich latach przestał się liczyć interes klienta - ważny jest jedynie zysk samego banku. Dlatego - jak pisze Smith - awans dostają np. osoby, które potrafią przekonać klientów np. do zakupu aktywów, których chce pozbyć się Goldman Sachs, ponieważ nie widzi możliwości zarobienia na nich. "Wielokrotnie brałem udział w spotkaniach, gdzie nawet minuta nie była poświęcona temu, jak pomóc klientom. Zamiast tego dyskutowano, jak wycisnąć z nich jak najwięcej pieniędzy" - opisuje. I dodaje, że w firmie klientów nazywało się "muppetami", często nawet w wewnętrznej korespondencji.

Smith zauważa też, że takie zachowanie doświadczonych pracowników demoralizuje początkujących analityków banku. "Wyobraźcie sobie młodszego analityka siedzącego cicho w kącie i słuchającego o muppetach i wyłupianiu oczu klientom. Nie trzeba być naukowcem, by wiedzieć, że nie zrobi to z niego modelowego obywatela".Smith twierdzi też, że upadek moralny i brak szacunku dla klientów to jedno z największych zagrożeń dla istnienia całego Goldman Sachs. "Bez klientów nie zarobicie pieniędzy. Co więcej, przestaniecie istnieć" - przestrzega swojego - byłego już - pracodawcę.

Bank odpowiada

List Smitha odbił się szerokim echem za oceanem i wywołał lawinę komentarzy. Goldman Sachs jest dziś jednym z najszybciej zyskujących na popularności tematów na Twitterze.

Zareagował też oczywiście sam bank. - Nie zgadzamy się z opiniami przedstawionymi w artykule, które - w naszej ocenie - nie odzwierciedlają sposobu, w jaki prowadzimy firmę - powiedziała rzeczniczka Goldman Sachs cytowana przez "Wall Street Journal". - Odnosimy sukces jedynie wówczas, gdy sukces odnoszą nasi klienci. To podstawowa zasada, która leży w sercu naszego postępowania - dodała.

"WSJ" przytacza też wypowiedź pragnącego zachować anonimowość pracownika banku, który twierdzi, że Smith nie był w banku nikim ważnym i wcale nie zajmował wysokiego stanowiska, a dział którego był dyrektorem, składał się jedynie z jego samego.


http://www.tvn24.pl/-1,1738122,0,1,szczera-spowiedz-bankiera--wyciskamy-kase-z-muppetow,wiadomosc.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 mar 2012, 23:15 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1898
Cytuj:
Timothy Geithner aresztowany, masowe rezygnacje bankierów

Nad tym tematem należałoby się skupić. Z doniesienia Fox News zamieszczonego 6 marca, wynika, że były szef nowojorskiej Banku Rezerwy Federalnej (najważniejszy oddział) został aresztowany. Podstawą są zarzuty odnośnie jego zarządzania w momencie kryzysu AIG (American Insurance Group). Jak podał Bloomberg, nowojorski FED zakazał AIG informowania opinii publicznej ani rządowi o przekazywaniu pieniędzy przez FED bankom za toskyczne transakcje (w tym dla Goldman Sachs). Informacje te wyciekły z przejętych e-maili pomiędzy prawnikami instytucji. Jak wiadomo, od pewnego momentu w różnych bankach świata dokonują się rezygnacja na wysokich pozycjach. Szczury uciekają z okrętu, czy też coś się szykuje?

Geithner arrested 116 major bank resignations

phpBB [video]


http://monitorpolski.wordpress.com/

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 mar 2012, 10:54 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1898
Cytuj:
Scenariusz krachu 2012

Opublikowano: 27.03.2012 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Dolar jest obecnie na drodze, ku drastycznej dewaluacji, możemy dowiedzieć się z najnowszego wywiadu z Lindseyem Williamsem przeprowadzonego w Alex Jones Show. Jego wartość nie jest jedynie oparta o PKB ale również fakt, iż jest on rezerwową walutą świata, a większość handlu międzynarodowego (m.in handel ropą) odbywa się za pośrednictwem tej waluty.

Ten monopol powoli zaczyna się załamywać dzięki ostatnim trzem głównym umowom międzynarodowym.

Japonia i Chiny podpisały porozumienie handlowe, które zakłada, że wymiana pomiędzy tymi krajami nie będzie odbywała się w dolarach.

Porozumienie pomiędzy Indiami i Iranem na sprzedaż ropy poza systemem dolarowym obniżyło dalej wartość dolara.

Porozumienie pomiędzy Chinami i Arabią Saudyjską zakłada, że sprzedaż ropy również będzie pomijała dolara. Chiny obecnie importują więcej ropy z Arabii Saudyjskiej niż Ameryka. Dodatkowo Saudyjczycy zobowiązali się zbudować największą na świecie rafinerię dla realizacji tego porozumienia. Rafineria ma być uruchomiona w 2014 roku w porcie Yanbu nad morzem czerwonym.

Ze względu na te porozumienia Dolar pod koniec roku będzie martwy jako rezerwowa waluta świata i system petrodolarowy. O ile dolar straci na wartości tego na razie nie wiadomo. Jedyną wskazówką jest przemówienie szefa FEDu Bena Bernanke, że gotów jest obniżyć wartość dolara o 40%.

Głównym tąpnięciem w systemie poprzedzającym krach będzie zatrzymanie rynku derywatów, który obecnie wyceniany jest na około 1,4 biliarda dolarów.

Podsumowując wcześniejsze informacje przekazane przez L. Williamsa na przestrzeni ostatniego roku można stwierdzić, że krach będzie przebiegał poczynając od krachu na rynku derywatów, następnie załamanie się rynków i krach w Europie kończąc swoje żniwo po około dwóch tygodniach w USA. Czas kiedy ma dojść do krachu to ostatni kwartał roku.

Źródło: Prison Planet
http://www.prisonplanet.pl/polityka/lindsey_williams,p141305371

TAGI: Kursy walut

http://wolnemedia.net/gospodarka/scenariusz-krachu-2012/

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 kwie 2012, 6:02 
Technokracja i nowa wspólna waluta światowa

Większość spekuluje, że w planowanym przez psychopatycznych technokratów Nowym Porządku Świata, walutą dominującą będzie dolar. Otóż nic bardziej mylnego. Ci skrzywieni moralnie osobnicy szykują coś znacznie gorszego.Otóż nową globalną walutą, która ma zastąpić papierowe waluty oraz wszystkie systemy gospodarcze, które na takiej walucie się opierają, będzie nowa waluta, nazywana po prostu walutą CO2 lub węglową.
Ta waluta będzie wspierać nowy system ekonomiczny, który nie będzie jak do tej pory oparty na cenach, ale na energii, czyli jej konsumpcji i produkcji.
Nasz obecny system oparty na cenach i związane z nim waluty, które wspierały kapitalizm, socjalizm, faszyzm i komunizm, są obecnie stopniowo likwidowane według planu, aby zrobić miejsce dla nowego świata, opartego na węglu.
To dlatego kreowany jest obecnie na całym świecie globalny kryzys, aby móc przeforsować tą ich chorą i złodziejską ideologię.
Wywołany kryzys doprowadził do spadku wartości wszystkich papierowych walut, doprowadzając tym samym do zapaści ekonomicznej.
W roku 1971, kiedy prezydent Richard Nixon (marionetka technokratów), oddzielił dolar od złota, miał właśnie to na celu. Skoro dolar stał się walutą fiducjarną, czyli papierową, niewymienialną na złoto, to w jego ślad poszły inne waluty świata. W konsekwencji tego, te papierowe waluty stały się dzisiaj niestabilne i bezużyteczne i stad ten śmiertelny, gospodarczy stan naszego świata
Teraz technokraci usilnie pracują nad następnym etapem zniewolenia narodów, który ma na celu ustanowienie tej nowej,globalnej waluty węglowej CO2.
Oczywiście wszystko rozgrywa się pod płaszczykiem globalnego rozwiązania problemu ubóstwa, a tak naprawdę, ma na celu kontrolę populacji, kontrolę środowiska, alokację energii oraz doprowadzenie do równej dystrybucji bogactwa ekonomicznego.
A co w praktyce to oznacza dla przeważającej ludności całego globu?

Więcej:
http://katerina.nowyekran.pl/post/58332 ... a-swiatowa
Trzeba uciekać do złota, inaczej oszuści będą oszukiwać, będą niepokonani, gdy sami będą z papieru czy wirtualnie wpisywać stan pieniędzy. Mogą wtedy bez drukowania waluty wykupić wszystko a potem nam sprzedawać za niewolnicze ceny.Na górę
   
 
 
Post: 15 kwie 2012, 22:53 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 kwie 2012, 14:20
Posty: 235
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: mężczyzna
trigi pisze:
Technokracja i nowa wspólna waluta światowa

Większość spekuluje, że w planowanym przez psychopatycznych technokratów Nowym Porządku Świata, walutą dominującą będzie dolar. Otóż nic bardziej mylnego. Ci skrzywieni moralnie osobnicy szykują coś znacznie gorszego.Otóż nową globalną walutą, która ma zastąpić papierowe waluty oraz wszystkie systemy gospodarcze, które na takiej walucie się opierają, będzie nowa waluta, nazywana po prostu walutą CO2 lub węglową.


Gdzieś wyczytałem jeszcze jak byłem w USA, że najpierw ma być nowa waluta dla NAU, czyli USA, Kanady i Meksyku o nazwie Amero (nazwa pochodzi od Ameryki i Meksyku - AmericaMexico), a dopiero później ma być wprowadzona ogólnoświatowa waluta o nazwie Bancor ( a ta pochodzi od Bank i Corporation)

Jeżeli tak to planują, to mamy jeszcze trochę czasu zanim nas zaczipują. Ale być może w związku z narastającym "przebudzeniem" chcą przyspieszyć swoje plany i pominąć co poniektóre punkty. Chyba tak od razu nie mogą jeszcze przejść do formy bezwalutowej (odcisk palca czy też czip), bo nie wszystkie kraje są na to przygotowane.

_________________
Przetłumaczę z j. angielskiego, zrobię napisy do filmu.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 kwie 2012, 9:10 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Rejestracja: 04 cze 2009, 15:23
Posty: 1448
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: mężczyzna
Tak na technokratów trzeba "mieć oko" - prisonplanet.pl monitoruje ich aktywność
bez opanowania internetu lub stworzenia jakiegoś innego globalnego medium, dzięki któremu nałóżą na każdego osobnika ze stada znacznik/czip/ident nic nie zrobią
dlatego tak mocno walczą o opanowanie netu poprzez prawa autorskie i kwestie tzw. bezpieczeństwa

tymczasem finansowe tsunami w Europie idzie tym razem z Hiszpanii
Cytuj:
Po dwóch “udanych” aukcjach LTRO (Long-term Refinancing Operations), większość obserwatorów uważało iż udało się odsunąć poważny kryzys Euro na następne kilkanaście miesięcy. Kiedy Mario Draghi wprowadził LTRO wydawało się że dostarczy to dosyć czasu by przerzucić jak najwięcej upadających długów na barki podatników, a także skumulować je we własnych bankach krajów dłużników, w przypadku Hiszpanii i Włoch przesuwając je z banków głównie niemieckich i francuskich do odpowiednio hiszpańskich i włoskich. Zostało na to przeznaczone ponad billion Euros, co nawet przy obecnej inflacji nie jest małą sumą.Premier Mariano Rajoy niedawno przedstawił sytuację jako “kółko (od stryczka) które dusi Hiszpanię”. Ostrzegł też wyraźnie inne kraje europejskie iż “co jest dobre dla Hiszpanii jest też dobre dla całej Wspólnoty”. Wprowadzane ograniczenia transakcji gotówkowych, nowe przepisy o aktywach ulokowanych za granicą - pokazują rosnącą coraz szybciej desperację.
Hiszpania jest za duża aby ją uratować przy pomocy LTRO. Jedynym rozwiązaniem byłaby pomoc albo całej Unii Europejskiej, albo MFW (Międzynarodowego Funduszu Walutowego). Raczej nie ma co liczyć na MFW. Pomijając obiekcje takich krajów jak Chiny czy Indie, musiało by to także uzyskać oficjalną zgodę USA (głównego udziałowca MFW). Ale bardzo wątpliwe by w okresie wyborczym zorówno Obama jak i Kongres coś takiego przegłosowali. Z kolei w Europie główną przeszkodą są Niemcy. Niemcom nie pozwala na to ich własna konstytucja, a podpisując wstąpienie do Unii zaznaczyli wyraźnie że ich konstytucja pozostaje dla nich prawem nadrzędnym (na co niestety nie zdobyła się Polska). A w zeszłym roku Niemiecki Sąd Konstytucyjny pozwolił wprawdzie na limitowaną pomoc która już wcześniej została przegłosowana przez Bundestag, ale wyraźnie też zaznaczył że nie ma mowy o “Unii Transferowej”, i coraz większej dalszej ciągłej pomocy.


Cóż więc pozostaje? Prawdopodobnie niedługie ogłoszenie w Hiszpanii “święta bankowego”, aby tymczasowo zamrozić wszelkie transakce finansowe i pod tą osłoną wyjść z Euro. Co zresztą część Hiszpanów przewiduje, starając się póki mogą przerzucić swoje pieniądze do banków usytuowanych w innych krajach europejskich. Chyba że Mario Draghi wyciągnie z kapelusza następnego królika. Jak do tej pory wykazał się on dużą kreatywnością, i choć z pominięciem różnych unijnych praw i regulacji, to jednak potrafił popchnąć to jeszcze trochę dalej. Tak i teraz może coś wymyśli, i wykona następną magiczną sztuczkę pomimo niemieckich protestów.


Ciekawe jest to że polski rząd dalej planuje przystąpienie Polski do Euro za parę lat. Może i do tego dojdzie, ale nie będzie to Euro które jest teraz. Jeśli już, to najprawdopodobniej będzie to nowe Euro krajów Europy Północnej. Dla Niemców byłoby lepiej mieć jak najwięcej krajów w swojej strefie walutowej – pod warunkiem iż kraje te przestrzegają dyscypliny finansowej. Tego akurad rząd prowadzony przez Tuska nie wykazuje, ważniejsze jest dla nich zwiększanie bezproduktywnej armii urzędników zamiast prowadzenia klarownej polityki wzrostu gospodarczego.


całość na:
http://dznj.nowyekran.pl/post/59535,hiszpania-na-krawedziNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 kwie 2012, 11:14 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 maja 2009, 11:51
Posty: 980
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Bankowcy masowo rezygnują ze stanowisk!

Lista rezygnacji się wydłuża się w tempie wykładniczym. Jeszcze 10 marca ją aktualizowałem i było na niej 236 nazwisk. Obecnie jest ich już 594! Są to nazwiska przedstawicieli mamagementu wysokiego szczebla kadry kierowniczej banków, funduszy i innych instytucji finansowych NA CAŁYM ŚWIECIE. Pytanie oczywiste, ktore się nasuwa brzmi: o czym oni już wiedzą, a my jeszcze nie?

Uderzające jest to, że są to REZYGNACJE. To oznacza także rezygnacje z krociowych odpraw. To z kolei wskazuje na ogromny pośpiech wśród rezygnujących...

Wizualnie lista wygląda, jak poniżej. Wybaczcie proszę, że nie będę linkował 594 pozycji. Jeżeli chcesz zobaczyć linki do artykułów źródłowych opisujących każdą z kolejnych rezygnacji, zajrzyj na stronę American Kabuki ( http://americankabuki.blogspot.com/p/131-resignations-from-world-banks.html ), która publikuje i aktualizuje tę szokującą listę.

594RESIGNATIONS FROM WORLD BANKS:

ZAKTUALIZOWANA LISTA na dzień 14 kwietnia 2012:


1. 9/01/11 (USA NY) Bank of New York Mellon Chief Robert P. Kelly Resigns in a Shake-UP
2. 9/06/11 (BELGIUM) Dexia confirmed that its CEO Stefaan Decraene had left the company. Its exposures to sovereign debt in the PIIGS nations are larger than its core Tier 1 capital.
3. 9/08/11 (US OR)PremierWest chairman John Anhorn retires
4. 9/09/11 (GERMANY) European Central Bank (ECB) governing board member Jürgen Stark, who has resigned
5. 9/09/11 (US OR) Chief investment officer for the Oregon State Treasury Ron Schmitz resigns.
6. 9/12/11 (HONG KONG) HSBC Group Hang Seng Bank Non-Executive Director Mark McCombe resigns
7. 9/12/11 (US PA) First Commonwealth Financial Corp, EVP strategic resources Thaddeus J. Clements resigns
8. 9/13/11 (US MA) Eastern Bank wealth management head Carol McMullen resigned
9. 9/14/11 (USA NJ) Columbia Bank CEO Raymond G. Hallock Announces Retirement
10. 9/14/11 (NEW ZELAND) AMP NZ Office Limited (ANZO), Mark Verbiest has resigned as a director. His resignation arises due to his desire to devote the necessary time and energy to his prospective new role as Chairman of Telecom, assuming the Telecom demerger is sanctioned by Telecom shareholders.
11. 9/15/11 (USA NY) Morgan Stanley, Chairman John Mack resigns
12. 9/16/11 (US FL) Atlantic Coast Bank President and Chief Operating Officer Robert Larison retires
13. 9/18/11 (JORDAN) Central Bank governor Faris Sharaf resigns over policy
14. 9/19/11 (US MS) COO of Parkway Properties (REIT) William Flatt Resigns
15. 9/20/11 (SCOTLAND) SCOTTISH WIDOWS (RETIREMENT INVESTMENT SAVINGS FUND) There could be no Scottish representative on the board of Lloyds Banking Group, owner of Bank of Scotland, in future after it announced the departure of Lord Sandy Leitch, the chairman of Scottish Widows and group deputy chairman.
16. 9/20/11 (JAPAN) BLife Investment Corporation (Diawa House Asset Management) Director Masaomi Yamadaira resigns
17. 9/20/11 (US HI) First Hawaiian Bank's CEO Don Horner retires
18. 9/21/11 (AUSTRALIA & NZ) JP Morgan Australia and New Zealand Worldwide Securities Services CEO Jane Perry resigned
19. 9/23/11 (Singapore) Executive board director Rohit Bhagat has tendered his resignation to the board of BlackRock (Singapore) Limited and BlackRock Asset Management North Asia Limited.
20. 9/23/11 (UK) UniCredit FX Global Head Nick Crawford Resigns
21. 9/25/11 (SWITZERLAND) UBS CEO Oswald Gruebel quits over £1.5bn rogue trader crisis
22. 9/25/11 (USA CA) American River Bankshares Douglas E. Tow, Executive Vice President and Chief Credit Officer, will retire from the Company http://goo.gl/24aAU
23. 9/28/11 (SWITZERLAND) SNB Bank Council: Fritz Studer resigns as per end-April 2012
24. 9/29/11 (UK) Barclays, Head of UK & European Retail Banking Deanna Oppenheimer resigned.
25. 9/29/11 (USA NM) New Mexico Pension Fund Director Terry Slattery Resigns
26. 9/30/11 (SINGAPORE) AIMS AMP CAP INDUSTRIAL REIT, Ms Tang Buck Kiau resigned.
27. 9/30/11 (ICELAND) Alternate board member of Iceland State Financial Investments Thórdís Bjarnadóttir resigns
28. 10/01/11 (Iceland)Chairman of Glitnir Bank's Resolution CommitteeÁrni Tómassonresigns
29. 10/01/11 (USA MO) Federal Reserve Bank of Kansas City President Thomas M. Hoenig retired on Oct. 1, 2011
30. 10/03/11 (INDIA) The of Euram Bank Asia, president Arun Panchariya, has resigned after being implicated in a stock trading scandal in India.
31. 10/03/11 (GHANA) Intercontinental Bank Ghana Limited, Managing Director and CEO Albert Mmegwa resigned.
32. 10/03/11 (USA FL) Quantek Opportunity Fund, portfolio manager Javier Guerra. Arbitration awarded $1 million damages to Aris Multi-Strategy Fund. Quantek Asset Management made false statements to Aris.
33. 10/05/11 (UK) UBS co-chief François Gouws of global equities had resigned after last month’s revelation of a $2.3 billion loss from unauthorized trading.
34. 10/05/11 (UK) UBS co-chief Yassine Bouhara of global equities had resigned after last month’s revelation of a $2.3 billion loss from unauthorized trading.
35. 10/06/11 (US OR) CEO of CASCADE BANCORP Patricia Moss retires
36. 10/10/11 (BELGIUM) Dexia (Franco-Belgian bank) its chairman Jean-Luc Dehaene will give up his role on the board of Dexia's Belgian division, which is being sold to the Belgian state as part of a rescue deal, the group said on Monday.
37. 10/11/11 (UK) BlackRock, head of sterling portfolios and manager of the Corporate Bond fund, Paul Shuttleworth, has resigned after 11 years at the firm.
38. 10/11/11 (UK) Dynamic Funds, portfolio manager David Taylor has resigned.
39. 10/11/11 (CHINA) China Construction Bank Non-Executive Direct Sue Yang resigns for personal reasons.
40. 10/13/11 (UK) Cogent Partners co-head research department Katita Palamar resigned.
41. 10/13/11 (UK) Cogent Partners co-head research department Bill Farrell resigned.
42. 10/13/11 (US OR) MBank CEO Rex Brittle resigns
43. 10/14/11 (USA TX) Deutsche Bank Investment Advisor Griffin Perry resigns, SEC regulations prevented him from campaigning for his father Rick Perry's Presidential campaign.
44. 10/23/11 (USA) Fairholme Capital Management LLC, Director Charles Fernandez stepped down for personal reasons. Fairholme Fund has lost 26 percent of its net asset value due to bets that have backfired on AIG Inc, Bank of America Corp and Florida-based landowner and developer St Joe Co.
45. 10/24/11 (ICELAND) Icelandic State Financial Investments board members of Icelandic State Financial Investments have resigned following “outside interference” with their Sept. 30 decision to hire Pall Magnusson, the former political adviser to the island’s industry minister, as chief executive officer. [names and positions have been requested from the reporter on 3/9/12]
46. 10/24/11 (SINGAPORE) Keppel Corporation Limited, Teo Soon Hoe will resign from his role as group finance director Jan 1.
47. 10/26/11 (INDIA) Beed District Bank (Coop Bank) CEO B S Deshmukh arrested for embezzling Maharashtra State Electricity Distribution Company Ltd payment deposits.
48. 10/26/11 (INDIA) Beed District Bank (Coop Bank) former CEO A N Kulkarni arrested for embezzling Maharashtra State Electricity Distribution Company Ltd payment deposits.
49. 10/26/11 (US VA) The Federal Home Loan Mortgage Corporation, CEO Charles E. Haldeman will retire in 2012
50. 10/27/11 (USA NY) Keefe, Bruyette & Woods Inc (KBW) CEO John Duffy stepped aside. Duffy has prostate cancer.
51. 10/27/11(US WA) Pacific International Bank CEO Woosung "Edward" Park abruptly resigns
52. 10/29/11 (CHINA) China Construction Bank Corp Chairman Guo Shuqing resigns
53. 10/29/11 (CHINA) Agricultural Bank of China Ltd Chairman Xiang Junbo resigns
54. 10/31/11 (EUROPEAN COMMUNITY) European Central Bank President Jean-Claude Trichet, resigns.
55. 11/01/11 (INDIA) Beed District Bank (Coop Bank More directors resign [research still being conducted on the names]
56. 11/02/11 (UK) Lloyds Banking Group chief executive, António Horta-Osório, is to take leave of absence on health grounds for six to eight weeks, the BBC has reported. (STILL OUT AS OF 2/24/12 - DEFACTO RESIGNATION)
57. 11/03/11 (POLAND) Nordea Bank Poland, Wlodzimierz Kicinski resigned from as President of the Management Board of Nordea Bank Poland as of the 10th of November.
58. 11/04/11 (USA NY) MF Global, Jon Corzine, stepped down as chairman and CEO, hired criminal attorney to represent him.
59. 11/04/11 (SWITZERLAND) Hyposwiss Private Bank Ltd., Director Hans Bodmer resigns from the Board
60. 11/05/11 (IRELAND)Bank of Ireland announces board shake-up. Director of the Board Denis Donovan resigns
61. 11/05/11 (IRELAND)Bank of Ireland Des Crowley resigns
62. 11/05/11 (IRELAND)Bank of Ireland non-executive director Paul Haran resigns
63. 11/05/11 (IRELAND)Bank of Ireland non-executive director Heather Ann McSharry resigns
64. 11/05/11 (IRELAND)Bank of Ireland non-executive director Dennis Holt resigns
65. 11/06/11 (GREECE) Marfin Investment Group. Greek Banking Tycoon Andreas Vgenopoulos surprise resignation from his own firm.
66. 11/07/11 (SINGAPORE) Singapore Mercantile Exchange (SMX), CEO Framroze Pochara quits.
67. 11/07/11 (US MO) President Maurrice Sandfort retires from Bank of Missouri
68. 11/07/11 (US MN) Bremer Bank President/CEO Gary Bigler retires
69. 11/08/11 (SINGAPORE) The Singapore Fund, Inc, Austin C. Dowling has resigned as Director of the Fund
70. 11/09/11 (USA NY) HSBC Israeli desk, managing director Issac Doueck resigned.
71. 11/09/11 (ISRAEL) HSBC Israeli desk, senior representative Simon Hakim resigned.
72. 11/09/11 (SWITZERLAND) HSBC Israeli desk, head of Israel Dan Sagi resigned.
73. 11/09/11 (USA NY) HSBC Israeli desk, ????? resigned.
74. 11/09/11 (USA NY) HSBC Israeli desk, ????? resigned.
75. 11/10/11 (EUROPEAN COMMUNITY) European Central Bank Lorenzo Bini Smaghi resigned from the European Central Bank’s Executive Board.
76. 11/11/11 (HONG KONG) Goldman Sachs' Asia Pacific co-head Yusuf Alireza is retiring from the investment bank after 19 years
77. 11/10/11 (INDIA) UBS The head of India operations at UBS AG , Manisha Girotra, has resigned
78. 11/15/11 (USA NY) Icahn Enterprises LP, senior managing director of health-care investing, Alex Denner, has resigned.
79. 11/15/11 (US NJ) GAIN Capital CFO Henry Lyons resigns
80. 11/16/11 (EUROPEAN COMMUNITY) International Monetary Fund Europe, director Antonio Borges resigns for personal reasons.
81. 11/17/11 (NETHERLANDS) Syntrus Achmea (pensions manager), CIO Marjolein Sol is resigning.
82. 11/17/11 (INDIA) Nomura India's investment banking head Nipun Goel resigns
83. 11/17/11 (INDIA) Nomura India's Capital market division head Indraneil Borkakoty resigns
84. 11/17/11 (INDIA) Nomura India's executive director Shubham Majumder resigns
85. 11/18/11 (US WA) President and Chief Executive Officer of the Federal Home Loan Bank of Seattle Steven R. Horton retires
86. 11/18/11 (US MD) Legendary mutual fund manager Bill Miller CIO of Legg Mason Capital Management and portfolio manager of LM Value Trust resigns
87. 11/18/11 (ICELAND) Horn Invest hf., Director of the Board of Guðrún Ragnarsdóttir resigned
88. 11/18/11 (ICELAND) CEO of Landsbankinn Steinthór Pálsson resigned from the Board of Horn Invest hf.
89. 11/18/11 (SCOTLAND) Scottish Widows Investment Partnership Limited (SWIP) Private Equity Fund, wish to announce the resignation of John Brett from the Board of Directors of the Company, for business reasons.
90. 11/19/11 (HK)CEO of Standard Chartered Bank (Hong Kong)Peter Wongsteps down
91. 11/21/11 (JAPAN) UBS’s Japan Investment Banking Chairman Matsui to Resign
92. 11/22/11(US TX) SWS Group Executive Vice President Paul D. Vinton retires
93. 11/23/11 (GERMANY) CEO of Clearstream Banking AG, Frankfurt Andreas Wolf resigns and leaves the boards of Clearstream International S.A., Luxembourg and Deutsche Börse Group
94. 11/23/12 (USA SC & NC) Bank of the Carolinas, CFO Eric Rhodes resigns for personal reasons. Bank of the Carolinas was delisted from the NASDAQ on 3/9/12
95. 11/24/12 (IRELAND) AXA Rosenberg Management Ireland Limited, director Simon Vanstone resigns.
96. 11/28/11 (LATVIA) Latvia’s chief banking regulator, Irena Krumane, said she resigned today, a week after the state took over Latvijas Krajbanka AS (LKB1R), the Baltic News Service reported. The bank regulator suspended operations at Krajbanka, a subsidiary of Lithuania’s Bankas Snoras AB, on Nov. 21 and said around 100 million lati ($191.8 million) was missing. The Lithuanian government seized Snoras on Nov. 16 saying assets reported on the lender’s balance sheet were missing.
97. 11/29/11 (USA) R. David Land Submits Resignation from the Boards of Directors of Peoples Bancorp. and Seneca National Bank
98. 11/29/11 (NORWAY) Carnegie ASA’s co-head of investment banking in Norway, Cato Holmsen, has resigned
99. 11/29/11 (FRANCE) AXA Real Estate Investment Managers, Global head of business development, strategy and research for Kiran Patel, has handed in his resignation. Patel was with the firm for 11 years.
100. 11/29/11 (US MI)Chairman of Fentura's State BankForrest Shooksteps down
101. 11/30/11 (LITHUANIA) Lithuania Central Bank, Governor Vitas Vasiliauskas fired Kazimieras Ramonas, head of the banking supervision department, after seizing Bankas Snoras AB, the country’s third-biggest deposit bank.
102. 11/31/11 (AUSTRALIA) Commonwealth Bank CEO Sir Ralph Norris Australia's highest-paid banker, quits
103. 12/01/11 (SRI LANKA) Sri Lanka's Securities and Exchange Commission (SEC) head Indrani Sugathadasa resigned.
104. 12/02/11 (PAKISTAN) NIB Bank, Singapore forced resignation of CEO Khawaja Iqbal Hassan, for mismanagement
106. 12/05/11 (BERMUDA) HSBC Bermuda Ltd, chairman of the board and director John Campbell resigns
107. 12/05/11 (BERMUDA) HSBC Bermuda Ltd, CEO Philip Butterfield retires
108. 12/06/11 (US NV ) Western Liberty Bancorp CFO George Rosenbaum has resigned.
109. 12/06/11 (US FL) SunTrust Banks Inc.'s Central Florida chairman Ray Sandhagen retires
110. 12/07/12 (ITALY) CFO of Greater Rome Bank and CEO of Greater Rome Bancshares E. Grey Winstead III resigns
111. 12/08/11 (USA) Fidelity Global Special Situations Fund, manager Jorma Korhonen resigned.
112. 12/08/11 (INDIA) Nomura's co-head of equity-linked solutions Neeraj Hora, resigns
113. 12/09/11 (FRANCE) Kléline, Executive board director Abdallah Hitti resigned. Kléline is an electronic banking arm of the Group BNP PARIBAS .
114. 12/12/11 (PAPUA NEW GUINEA) Bank South Pacific (BSP) chairman Kostas Constantinou resigned as a director of the Board of Bank of South Pacific Limited and its subsidiaries.
115. 12/12/11 (PHILIPPINES) Former Development Bank of the Philippines (DBP) president Rey David has resigned as board director of the Ongpin-led Philippine Bank of Communications (PBCom).
116. 12/12/11 (US IN)One of Indiana’s best-known bankers, Alvin “Kit” Stolen, is stepping down as president of Salin Bank.
117. 12/13/11 (US TX)Bank of America director D. Paul Jonesretires
118. 12/14/11 (MAURITIUS) African Alliance Africa Pioneer Fund I (the "Fund"), Portfolio Manager Paul David Austin Clark resigned
119. 12/14/11 (USA NY) Goldman Sachs global head Milton R. Berlinski retiring at the end of the year
120. 12/14/11 (IRELAND) AfricanAlliance I's portfolio manager Paul David Austin Clark resigns
121. 12/15/11 (UK) Coutts [private bank] Senior private banker James Fleming resigns
122. 12/16/11 (US WI)President of Westbury BankJim Podewilsresigns
123. 12/19/11 (CANADA) Holloway Lodging Real Estate Investment Trust (a REIT) CEO Glenn Squires has resigned
124. 12/19/11 (JAPAN) Citibank Japan CEO, Darren Buckley, resigns after Citibank was punished by regulators for the third time in seven years.
125. 12/19/11 (DENMARK) Danske Bank Peter Straarup, who will retire February 15
126. 12/19/11 (DENMARK) Danske Bank Eivind Kolding has resigned as Chairman of the Board of Directors and from the three board committees on which he served, He continues as member of Danske Bank’s Board of Directors until he assumes the position of Chairman of the Executive Board on 15 February 2012. On the same day, at the latest, Eivind Kolding will resign from the A.P. Moller-Maersk Group.
127. 12/20/11 (UK) Prudential (UK) Chairman Harvey McGrath has informed the Board of his intention to retire from the Board in 2012 once a successor has been found.
128. 12/20/11 (USA MA) Century Bancorp, Inc., Director Roger S. Berkowitz resigned.
129. 12/21/11 (USA MN) Voyager Bank, fired CEO trade accusations, New details have emerged in Voyager Bank's firing of its CEO in a court filing that accuses him of defrauding the bank of $15 million. The former CEO, Timothy Owens, has sued the bank for wrongful termination and accused the bank of defaming him.
130. 12/22/11 (Sweden) Nordea Bank's Björn Savén retires from the Board of Directors
131. 12/22/11 (Sweden)Nordea Bank's Director of the BoardBjörn Savénretire of his own accord
132. 12/23/11 (USA VA) Virginia National Bank (VNB) Chairman Mark Giles quits
133. 12/23/11 (USA VA) Virginia National Bank (VNB) Board Member Claire Gargalli quits
134. 12/23/11 (USA VA) Virginia National Bank (VNB) Board Member Leslie Disharoon quits
135. 12/23/11 (USA VA) Virginia National Bank (VNB) Board Member Neal Kassell quits
136. 12/23/11 (USA) Third Avenue Value Fund, co-manager Marty Whitman is leaving.
137. 12/23/11 (US NV) Chief financial officer of Western Liberty Bancorp George Rosenbaum resigns
138. 12/25/11 (Russia)Allianz’s Russian Fund-Management Unit CEOOleg MazurovResigned
139. 12/28/11 (US IN) STAR Financial Bank's Osborne “Oz” Morgan retires as Anderson resional president
140. 12/28/11 (US MD) Chairman of First Mariner Bank Ed Hale retires
141. 12/30/11 (Australia)Credit Suisse’s Head of Australian EquitiesJonathan GurnseyRetires
142. 12/30/11 (SRI LANKA) Sri Lanka Commercial Bank's director of the Board Mahendra Amarasuriya resigns
143. 12/31/11 (US TX) Texas Capital Bank Houston Region chairman Jonathan Clarkson resigns
144. 12/31/11 (PUERTO RICO) Popular, Inc. (Banco Popular) Michael Masin retires from the Board of Directors
145. 12/31/11 (US CA) Wells Fargo Senior EVP Mark Oman retires
146. 12/31/11 (US TX)Executive vice president of SWS Group Paul D. Vinton retires
147. 12/31/11 (US OH) SVP of CSB Bancorp, Inc. and President and Chief Executive Officer of The Commercial and Savings Bank of Millersburg, Ohio Rick L. Ginther resigns
148. 1/01/12 (US FL) OptimumBank Larry Willis left the board shortly after he was re-elected at the company shareholder meeting.
149. 1/01/12 (SINGAPORE) Keppel's group finance director Teo Soon Hoe resigns
150. 1/01/12 (NIGERIA) United Bank for Africa Plc Victor Osadolor resigns
151. 1/01/12 (ISRAEL) Israel's Bank Leumi CEO Galia Maor steps down after 16 years
152. 1/03/12 (GREECE) Marfin Popular Bank Public Co Ltd, Mr Eleftherios Hiliadakis has resigned from the Board of Directors.
153. 1/03/12 (USA VA) Suffolk Bancorp president and CEO J. Gordon Huszagh steps down
154. 1/03/12 (USA WI) Michael Falbo, president and CEO of Southport Bank, has resigned just six months after accepting the position.
155. 1/03/12 (UK) Arbuthnot Banking Group: Neil Kirton resigned from the Board
156. 1/03/12 (UK) Arbuthnot Banking Group: Atholl Turrell left the Board.
157. 1/05/12 (UK) Saunderson House [Private Bank] CEO Nick Fletcher steps down
158. 1/05/12 (USA NY) Blackstone/GSO Senior Floating Rate Term Fund and Blackstone/GSO Long-Short Credit Income Fund announced that John R. O’Neill has resigned.
159. 1/06/12 (US) CEO of Security Federal Tim Simmons retires
160. 1/06/12 (JAMAICA) Founding partner Mark Golding resigns from Proven Investments Ltd.
161. 1/06/12 (JAMAICA) Chairman of Proven Wealth and Proven Investment's management committee Peter Bunting resigns http://goo.gl/uOeY3
162. 1/07/12 (UK) Arab Banking Corporation Intl. Bank (ABCIB) Manama, Bahrain: ABCIB announced retirement of CEO Nofal Barbar from its London office.
163. 1/09/12 (SWITZERLAND) SNB Chairman Philipp Hildebrand resigns
164. 1/09/12 (USA WASHINGTON DC) Whitehouse former banker and Chief of Staff William M. Daley resigned
165. 1/09/12 (USA NY) Morgan Stanley Chief Legal Officer Frank Barron retires.
166. 1/09/12 (SWITZERLAND) Temenos Group AG, provider of core banking software announced the resignation of Mark Austen as a member of the Board of Directors.
167. 1/10/12 (LIECHTENSTIEN) LLB CEO and chairman Josef Fehr resigned .
168. 1/10/12 (US DC) Fannie Mae (The Federal National Mortgage Association) Chief Executive Michael J. Williams resigns
169. 1/10/12 (USA IN) Security Bank of Springfield, president and CEO Steve Cour has announced plans to retire at the end of June.
170. 1/09/12 (UK) Northern Rock finance director Ann Godbehere quits a year after the bank is nationalisedis standing down to pursue other interests, it was announced yesterday.
171. 1/11/12 (KAZAKHSTAN) BTA Bank, CEO Marat Zairov resigns for health reasons.
172. 1/11/12 (SWITZERLAND) La Banque Privée Edmond de Rothschild, CEO Claude Messulam resigns, replaced by Christophe de Backer, Claude Messulam to become a director of the bank holding company.
173. 1/11/12 (UK)Most senior foreign exec at Japan’s Nomura Tarun Jotwaniquits
174. 1/12/12 (USA) Goldman Sachs, Co-Head Securities Trading Edward K. Eisler retires
175. 1/12/12 (USA) Goldman Sachs, Co-Head Securities Trading David B. Heller retires
176. 1/13/12 (IRELAND) National Asset Management Agency, head of lending Graham Emmett is resigning
177. 1/13/12 (USA DC) World Bank, Vice President for Africa, Oby Ezekwesili will retire from her position at the World Bank in May.
178. 1/13/12 (ITALY) Banca Monte dei Paschi di Siena, CEO Antonio Vigniat one of Italy’s biggest and oldest banking groups ousted in top management overhaul
179. 1/13/12 (Italy) Banca Monte dei Paschi di Siena, president Giuseppe Mussariat asked to leave
180. 1/16/12 (UAE - DUBAI) Ajman Bank CEO Mubashar Khokhar resigns
181. 1/17/12 (CANADA) Cumberland Private Wealth Management CIO John Wilson quit to join another money manager.
182. 1/17/12 (HONG KONG) Oversea-Chinese Banking Corporation Limited (OCBC Bank) CEO David Conner retires.
183. 1/17/12 (UK) Morgan Stanley Intl, chairman Walid Chammah is retiring. An inside source speculated that it could mean that the company had suffered exposure to European sovereign debt woes under Chammah's purview.
184. 1/17/12 (KUWAIT) Commercial Bank of Kuwait S.A.K. Board Member Ali Yousef Al Awwadhy resigned.
185. 1/17/12 (KUWAIT) Commercial Bank of Kuwait S.A.K. Board Member Miss Anoud Fadhel Al Hathran resigned.
186. 1/17/12 (KUWAIT) Commercial Bank of Kuwait S.A.K. Board Member Mr. Tarek Farid Al Othman resigned.
187. 1/17/12 (KUWAIT) Commercial Bank of Kuwait S.A.K. Board Member Mr. Salem Ali Hassan Al Ali resigned.
188. 1/17/12 (KUWAIT) Commercial Bank of Kuwait S.A.K. Board Member Mr. Majed Ali Oweid Awadh resigned.
189. 1/17/12 (KUWAIT) Commercial Bank of Kuwait S.A.K. Board Member Mr. Badr Suliman Al Ahmed resigned.
190. 1/18/12 (USA) Goldman Sachs co-heads of Goldman's securities business David Heller resigns.
191. 1/18/12 (USA) Goldman Sachs co-heads of Goldman's securities business Edward Eisler resigns.
192. 1/18/12 (USA) Goldman Sachs co-head of its investment management division Ed Forst resigns.
193. 1/18/12 (US NJ) Lakeland Bancorp and Lakeland Bank, Director of the Board Paul G. Viall, Jr. retires.
194. 1/18/12 (SINGAPORE) Standard Chartered Bank’s global head of fixed income, Remy Klammersto resign
195. 1/19/12 (UK) Santander, senior director Americas division Francisco Luzón is retiring with a pension pot of about €56m, a package whose generous size is expected to reignite controversy over bankers’ remuneration.
196. 1/19/12 (EGYPT) Beltone Financial Holding (BTFH) Alaa' Sabaa resigned from board of directors.
197. 1/19/12 (EGYPT) Beltone Financial Holding (BTFH) Wael EL Mahgary resigned from board of directors.
198. 1/19/12 (US OH) President and CEO of the Federal Home Loan Bank of Cincinnati David Hehman retires
199. 1/20/12 (JAPAN) Normura's head of wholesale banking Jasjit Bhattai quits
200. 1/20/12 (SOUTH AFRICA) First National Bank's sharia banking division is in a state of flux after it was hit by a corporate governance scandal in which its chief executive, Ebi Patel, was put on "special leave" for almost a month while an internal probe was conducted. Patel has been reinstated, but is facing disciplinary action. Islamic finance forbids the payment and receipt of interest (riba), and investment in some industries. Sharia law states that interest-bearing transactions result in economic ills such as unemployment and high inflation. Trading in derivatives and speculative investment are also forbidden. Sharia law requires all transactions to be backed by tangible assets.
201. 1/20/12 (USA) TIAA-CREF executive vice president and president of Asset Management, Scott C. Evans resigned
202. 1/20/12 (SOUTH AFRICA) South African deputy economic development minister Enoch Godongwana quit his post this week in the face of growing outrage in government circles about his involvement in a company that allegedly defrauded clothing factory workers of R100-million of their pension fund money.
203. 1/20/12 (US GA) Chairman of the Board Morris Downing retires from Colony Bankcorp, Inc.
204. 1/21/12 (UK) Butterfield Private Bank head Danny Dixon Steps Down
205. 1/21/12 (SINGAPORE) ANZ Asia's private banking head Nina Aguas resigns as managing director of Asia-Pacific private banking.
206. 1/21/12 (USA CA) Nara Bancorp (Now called BBCN) President and CEO Min Kim Resigns
207. 1/21/12 (US TX) City of Weslaco finance director Bret Mann; resigns
208. 1/22/12 (KENYA) National Bank of Kenya's (NBK) managing director, Mr Reuben Marambii, will resign before year end.
209. 1/23/12 (SOUTH AFRICA) The South Africa Private Equity and Venture Capital Association (SAVCA) CEO JP Fourie resigned
210. 1/23/12 (US OH) Ohio Legacy Corp. director of the Board Michael S. Steiner resigns
211. 1/23/12 (US OH) Ohio Legacy Corp. director of the Board Heather Davis resigns
212. 1/24/12 (IRELAND) Deutsche International Corporate Services Limited fund, Paul Shevlin resigned as a director
213. 1/24/12 (US KS) Capitol Federal Financial, Inc., Director of the Board B. B. Andersen retires
214. 1/24/12 (AUstralia) National Australia Bank currency strategist John Kyriakopoulos Resigns
215. 1/24/12 (SWITZERLAND) Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria, Dr. Michel Kazatchkine, a French clinical immunologist and head of the $22.6 billion fund has abruptly resigned, since revelations about corruption and misspending severely rattled some of its biggest donors. The resignation came on the eve of the World Economic Forum meeting in Davos, which played a role in its creation a decade ago. A dinner for the public-private fund is planned Thursday with U.N. Secretary-General Ban Ki-moon and major backers Bill Gates and the Bill & Melinda Gates Foundation. The shakeup resulted from an internal review to address problems highlighted in Associated Press stories last year about the loss of tens of millions of dollars in grant money because of mismanagement and alleged fraud. Its biggest private donor is the Bill & Melinda Gates Foundation, which has pledged $1.15 billion and provided it with $650 million so far.
216. 1/25/12 (Papua New Guinea) Bank South Pacific (BSP) chairman Kostas Constantinou resigned as a director of the Board of Bank of South Pacific Limited and its subsidiaries.
217. 1/25/12 (UK) SOFIA PROPERTY FUND LIMITED, Gerry Williams has resigned as a Director, following his resignation from Ardel Holdings Limited ("Ardel") where he was CEO. Ardel is the holding company of Ardel Fund Services Limited which provides administration services in Guernsey to the Company.
218. 1/25/12 (Kazakhstan) Independent Director of Kazakhstan's BTA Bank Konstantin Korishchenko resigns
219. 1/25/12 (USA NY) Fortress Private Equity, CEO Daniel Madrid (aka Daniel Mudd) has resigned. Madrid was forced to leave in order to deal with SEC allegations. Prior to joining Fortress, Madrid served as Fannie Mae CEO and was forced to resign. SEC sued Madrid and former Freddie Mac CEO Richard West Long (aka Richard Syron) for hiding hundreds of billions of dollars in subprime loans. Madrid denied the SEC allegations saying the US govt. and investors were informed of Fannie Mae’s loan data.
220. 1/26/12 (US NJ)PHH Corp.'s director of the Board James Brinkley retires
221. 1/27/12 (SINGAPORE) AIMS AMP CAP INDUSTRIAL REIT, Mr Graham Sugden resigned.
222. 1/27/12 (SOUTH AFRICA) ABSA Group COO Alfie Naidoo would be leaving to pursue personal interests
223. 1/27/12 (SOUTH AFRICA) ABSA Group chief marketing and communication officer Happy Ntshingila, will be taking up an "exciting position" outside banking
224. 1/27/12 (SOUTH AFRICA) ABSA Group CEO Daphne Motsepe retires at the end of April after a 10-year career at the bank.
225. 1/28/12 (US PA)S&T Bank'sBob Routresigns as Chief Financial Officer
226. 1/29/12 (PORTUGAL) Banco Santander Totta SA executive chairman Nuno Manuel da Silva Amado has resigned
227. 1/29/12 (NEW ZEALAND) New Zealand Reserve Bank Gov Alan Bollard to Step Down
228. 1/29/12 (UAE) NBD, Emirates 's investment banking division CEO Suresh Kumar is leaving the bank
229. 1/30/12 (UK) British Private Equity and Venture Capital Association (BVCA) COO Andrew Graham steps down
230. 1/30/12 (Malaysia) Dr Choong Tuck Yew has retired as director and chairman of OSK Investment Bank Bhd
231. 1/31/12 (SCOTLAND) Royal Bank of Scotland former CEO Fred Goodwin Stripped of Knighthood
232. 1/31/12 (Italy) Director and member of the Remuneration Committee Carlo Pesenti resigns from Unicredit
233. 1/31/12 (IRELAND) The Director of Corporate Enforcement Paul Appleby has announced his retirement at the end of next month. Mr. Appleby has held the position for the past 10 years since the office was first established in 2001. He has led the ODCE investigation into Anglo Irish Bank which is almost complete.
234. 2/01/12 (US CT) President and CEO of the First National Bank of Suffield George W. Hermann resigns
235. 2/01/12 (SYRIA) Arab Bank Syria Board member Basma Talal Zein resigns.
236. 2/01/12 (SOUTH AFRICA) ABSA [Barclay's Bank] deputy CEO Louis von Zeuner resigns
237. 2/01/12 (UK) Lloyds Bankging Group head of wholesale Truett Tate quits
238. 2/01/12 (UK) Llyods Banking Group Tim Tookey leaving end of February
239. 2/01/12 (Japan)Credit Suisse’s Paul Kuosteps Down as Japan CEO http://goo.gl/1F2Xm
240. 2/02/12 (VENEZUELA) Banking Crisis Arne Chacon arrested for Banking Corruption
241. 2/02/12 (USA) American Perspective Bank, President and CEO Thomas J. Beene resigned.
242. 2/02/12 (USA) NIR Group hedge funds, Corey Ribotsky was forced out of NIR by Pricewaterhouse-Coopers, the court-appointed liquidator, following allegations of fraud by the Securities and Exchange Commission. In September, the SEC sued Ribotsky and NIR for taking more than $1 million of investors’ money to buy cars and watches.
243. 2/02/12 (IRELAND) AXA Rosenberg Management Ireland Limited, director Nathalie Savey resigned.
244. 2/02/12 (Canada) VP of account management and sales in State Street’s securities finance team in Canada Warren Maynard resigns
245. 2/03/12 (UK) VinaCapital Vietnam Opportunity Fund Ltd, Non-Executive Director Horst Geicke has resigned.
246. 2/03/12 (UK) UBS London trader, Kweku M. Adoboli, was arrested and charged with fraud and false accounting, forcing UBS to announce a $2.3 billion trading loss.
247. 2/05/12 (USA - NY) Morgan's investment banking chairman Joseph Perella quit
248. 2/05/12 (USA - NY) Morgan Stanley investment banking Tarek Abdel-Meguid quit
249. 2/06/12 (INDIA) Dhanlaxmi Bank CEO Amitabh Chaturvedi quits:
250. 2/06/12 (USA NY) TD Ameritrade, head of retail distribution John Bunch resigns. Bunch is leaving to take the top job at a small investment advisory firmin Kansas City.

part 1/2

_________________
W jedności siła nie w budowanych murach
Wszystko ma swoją głębię
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 kwie 2012, 11:14 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 maja 2009, 11:51
Posty: 980
Płeć: mężczyzna
part 2/2

Cytuj:
251. 2/06/12 (CANADA) Director of Sprott Inc. Mark McCain resigns
252. 2/07/12 (USA) Bank Of America's Mortgage Business Chief Barbara Desoer Retires
253. 2/07/12 (INDIA) Kotak Mahindra Bank Falguni Nayar quits
254. 2/07/12 (IRAN) Iran denies central bank resignation rumor (don't believe until its denied?)
255. 2/07/12 (UK) Agneash Soft Commodities PLC, an investment company in mineral, announced resignation of its Chief Investment Officer Tom Winnifrith .
256. 2/07/12 (US NY) BlackRock, General counsel Robert P. Connolly leaves
257. 2/08/12 (SOUTH AFRICA) Standard Bank Group Ltd - Resignation of Group Secretary Loren Wulfsohn
258. 2/08/12 (USA OH) Cleveland International Fund (CIF) private equity fund, A. Eddy Zai launched and led the Cleveland International Fund, an investment outfit that pairs wealthy foreign investors hoping for U.S. residency with job-creating projects. Zai resigned from his job this week, before being indicted in a bank-fraud scheme that, according to investigators, contributed to the collapse of a credit union in Eastlake.
259. 2/08/12 (UAE) Emirates NBD makes top-level changes Bank's deputy chief executive officer Abdul Wahed Al Fahim has resigned.
260. 2/09/12 (VATICAN) Institute for Religious Works (IOR aka "Vatican Bank"), 62 year old Monsignor Emilio Messina, the Archdiocese of Camerino-San Severino Marche investigated on money laundering by Italian officials.
261. 2/09/12 (VATICAN) Institute for Religious Works (IOR aka "Vatican Bank"), 49 year old Father Don Salvatore Palumbo of the socially popular parish of San Gaetano
262. 2/09/12 (VATICAN) Institute for Religious Works (IOR aka "Vatican Bank"), 37 year old Father Horace Bonaccorsi of Catania, already tried and acquitted in Sicily for money laundering offenses recycling money through accounts at IOR
263. 2/09/12 (VATICAN) Institute for Religious Works (IOR aka "Vatican Bank"), 85 year old Father Don Evaldo Biasini of Rome. Father Don Evaldo Biasini is known as the "Don of Cash".
264. 2/09/12 (IRELAND) SPL Investment Funds's director John Davey discharged
265. 2/09/12 (UKRAINE) National Bank of Ukraine deputy governor Volodymyr Krotiuk quits
266. 2/09/12 (UK) JP Morgan Chinese Investment Trust PLC, non-executive Director Madam Yujiang Zhao resigned
267. 2/09/12 (UK) Alliance Trust Savings (ATS), Robert Burgess is stepping down as CEO.
268. 2/10/12 (NIGERIA) Peace Capital Market Limited Managing Director Sabinus Iroanya Chukwu resigns
269. 2/10/12 (KOREA) Korea Exchange Bank chief Larry Klane steps down
270. 2/10/12 (INDIA) Tamilnad Mercantile Bank CEO A K Jagannathan resigns
271. 2/13/12 (KUWAIT) Kuwait Central Bank CEO Sheikh Salem Abdulaziz Al Sabbah resigns
272. 2/13/12 (UK) Goldman Sachs confirmed on Monday that George N. Mattson, one of the firm’s top deal makers in the industrial sector, will retire. He was a senior relationship banker with a client list that included General Motors, General Electric and Caterpillar.
273. 2/13/12 (HONDURAS) Honduras finance minister William Chong Wong, resigned on Monday after the International Monetary Fund (IMF) said the country did not reach its deficit and monetary targets for 2011.
274. 2/13/12 (US PA) AmerisourceBergen CFO Michael DiCandilo Abruptly Leaves.
275. 2/13/12 (US NH) New Hampshire Thrift CEO Stephen Ensign retires
276. 2/13/12 (US NC)SVP and regional executive for Bank of North CarolinaWilliam H. 'Bill' McMurray IIIretires
277. 2/14/12 (NICARAQUA) Nicaraqua Central Bank President Antenor Rosales resigns
278. 2/14/12 (UK) Social finance pioneer Malcolm Hayday quits Charity Bank
279. 2/14/12 (PAKISTAN) National Bank of Pakistan (NBP) chairman Syed Ali Raza resigned
280. 2/14/12 (USA NY) Goldman Sachs Jeffrey Moslow resigns, an investment banker to companies such as Tyco International Ltd, Nstar, the Boston-based utility, and defense contractor Dyncorp International Inc.
281. 2/14/12 (US MI) Fentura Financial Inc.'s Douglas Kelley resigns as CFO
282. 2/14/12 (US NC) North Carolina Bank Commissioner Joseph A. Smith, Jr.Resigns
283. 2/15/12 (SOUTH AFRICA) HPA - Hospitality Property Fund Limited, chairman Frank Berkeley resigned.
284. 2/15/12 (USA) Boston Properties (REIT), Executive VP and COO E. Mitchell Norvilleto resigned
285. 2/15/12 (WORLD) World Bank CEO Zoellick resigns
286. 2/15/12 (CHINA) Morgan non-executive chairman Stanley Stephen Roach will be retiring.
287. 2/15/12 (SLOVENIA) Nova Kreditna Banka Maribor CEO Andrej Plos resigns
288. 2/15/12 (SLOVENIA) Nova Ljubljanska Banka d.d. CEO Bozo Jasovic resigns
289. 2/16/12(CHINA) Goldman Sachs Vice Chairman in Asia Pacific excluding Japan Mark Machin steps down
290. 2/16/12 (USA IL) Deerfield Capital Management LLC, CEO Daniel Hattori and CEO of CIFC Corp resigned.
291. 2/16/12 (USA IL) Deerfield Capital Management LLC, COO Luke Knecht and CEO of CIFC Corp, resigned both positions.
292. 2/16/12 (UK) The Financial Services Authority Margaret Cole is to step down
293. 2/16/12 (GHANA) Databank Group Executive Chair Ken Ofori-Atta steps down
294. 2/16/12 (SAUDI ARABIA) Saudi Hollandi Banks Managing Director Geoffrey Calvert Quits
295. 2/16/12 (AUSTRALIA) ANZ Bank Australia CFO Peter Marriott resigns
296. 2/16/12 (UK) Royal Bank of Scotland Sr Equities Trader Jason Edinburgh Arrested
297. 2/16/12 (UK) Royal Bank of Scotland director equities bus. Vincent Walsh director Arrested
298. 2/16/12 (UK) Marex Spectron senior trader Michael Elsom Arrested
299. 2/16/12 (AUSTRALIA) Royal Bank of Scotland Austraila CEO Stephen Williams resigns
300. 2/16/12 (Bermuda) Global Specialised Opportunities 1 Limited Fund's Oliver Betz-Fletcher resigns from the Board of Directors
301. 2/17/12 (SOUTH AFRICA) Coronation Fund Managers CEO Hugo Nelson is stepping down at age of 40.
302. 2/17/12 (PAKISTAN) PICIC Asset Management Company Limited CFO Ahmed Raza resigns
303. 2/17/12 (USA NY) Goldman Sachs CEO Lloyd Blankfein out as by summer
304. 2/17/12 (SWITZERLAND) SNB Council President Hansueli Raggenbass resigns
305. 2/17/12 (UK) Insight Investment, asset manager Mike Pinggera has resigned..
306. 2/17/12 (USA NY) Harbinger Group Inc. CFO Francis T. McCarron has advised the Company of his resignation effective April 30
307. 2/17/12 (BULGARIA) Bulgaria National Health Insurance Fund (NHIF), The managing director Neli Nesheva, resigned after a two-day row about end-of-year bonuses paid by NHIF to its employees.
308. 2/17/12 (US OH) Chairman and CEO Doyle Lee of First Financial Bank retires
309. 2/18/12 (PAKISTAN) The Bank of Azad Jammu and Kashmir executive Zulfiqar Abbasi resigns
310. 2/18/12 (Norway) Terra to Close Equity Trading Desk's CEO Stein Ole Larsen resigns After FSA Report
311. 2/19/12 (MALTA) Bank of Valletta, director of the Multi-Manager Fund John C. Ripard, has resigned being reprimanded by the MFSA for disposing of his holdings in the Fund whilst in possession of sensitive information which was not available to the public.
312. 2/20/12 (IRELAND) SPL Investment Funds's director Mike Kirby resigns
313. 2/20/12 (RUSSIA) Head of Russian Bank Regulator Gennady Melikyan Steps Down
314. 2/20/12 (SWITZERLAND) Credit Suisse Chief Joseph Tan resigns
315. 2/20/12 (ISRAEL) Bank Leumi le-Israel Ltd: Zvi Itskovitch resigns
316. 2/20/12 (USA WA) First Financial Northwest Director Spencer Schneider Quits
317. 2/21/12 (ARGENTINA) Central Bank of Argentina (BCRA) Gen Mgr Benigno Velez, resigns
318. 2/21/12 (BANGLADESH) Nitol Insurance Co. Ltd director Abdul Matlub resigns
319. 2/21/12 (BANGLADESH) Nitol Insurance Co. Ltd director Selima Ahmad resigns
320. 2/21/12 (BANGLADESH) Nitol Insurance Co. Ltd director Abdul Musabbir Ahmad resigns
321. 2/21/12 (BANGLADESH) City General Insurance Co. Ltd director Geasuddin Ahmad resigns
322. 2/21/12 (BANGLADESH) Social Islami Bank Limited director Taslima Akter resigns
323. 2/21/12 (JAPAN) CITIBANK JAPAN: Bakhshi is taking over duties from Brian Mccappin, who the bank said in December would resign after the unit was banned for two weeks from trading tied to the London and Tokyo interbank offered rates.
324. 2/21/12 (Bangladesh) Social Islami Bank Limited's Taslima Akter resigned from the board in compliance with the Insurance Act 2010.
325. 2/22/12 (US CA) PIMCO, Chairman of the board Vernon Wright resigned from the world's biggest bond fund.
326. 2/22/12 (US CA) PIMCO board member Gregg Silver resigned from the world's biggest bond fund.
327. 2/22/12 (HONG KONG) DZ BANK project finance head Tim Meaney quits
328. 2/22/12 (SINGAPORE) Macquarie International Infrastructure Fund's CEO John Stuart to resign
329. 2/22/12 (USA NY) Goldman Sachs Hedge Fund Group Chief Howard Wietschner to Retire
330. 2/22/12 (UK) UBS AG’s (UBSN) Doug McCutcheon, head of Healthcare Banking in Europe, Middle East, Africa and Asia-Pacific region, has left Switzerland’s biggest bank after 25 years at the firm.
331. 2/23/12 (UK) Goldman Sachs Nordic M&A banker Luca Ferrari has decided to retire from the firm, clients included the largest telecommunications operator in Spain the Spanish telecommunications.
332. 2/23/12 (SOUTH AFRICA) Richard Gush resigns from Standard Bank
333. 2/23/12 (SCOTLAND) Royal Bank of Scotland Group director John McFarlane resigns.
334. 2/23/12 (Canada) Bank of Montreal investment banking head Bill Butt to retire
335. 2/24/12 (GUERNSEY) Spearpoint Limited (SPL) Investment Funds, director Mike Kirby resigns for business reasons.
336. 2/24/12 (INDIA) Breaking: ICICI Bank GC Pramod Rao resigns
337. 2/24/12 (HONG KONG) Citigroup Pvt Bank Global Real Estate Kwang Meng Quek Resigns
338. 2/24/12 (NEW ZEALAND) FSF Executive Director Kirk Hope resigns
339. 2/24/12 (USA NY) Evercore Partners Head Eduardo Mestre steps down
340. 2/25/12 (AUSTRALIA AND NZ) Goldman Sachs Chairman Stephen Fitzgerald quits
341. 2/25/12 (DENMARK) European Investment Bank (EIB), Mr Sigmund Lubanski, of the Kingdom of Denmark tendered his resignation.
342. 2/25/2012 (LUXEMBOURG) European Investment Bank, director of the Board Sigmund Lubanski resigns
343. 2/27/12 (GERMANY) Deutsche Bank Americas chief Seth Waugh steps down
344. 2/27/12 (BAHRAIN) Khaleeji Commercial Bank CEO Ebrahim Ebrahim quits
345. 2/27/12 (BAHRAIN) - Mumtalakat Holding [Sovereign Wealth Fund] CEO Al Zain resigns
346. 2/27/12 (FRANCE) Societe Generale’s Investment Banking Chief Michel Péretié Steps Down
347. 2/27/12 (MALAYSIA) Elaf Bank CEO Dr El Jaroudi resigns
348. 2/27/12 (GERMANY) Equiduct chairman Artur Fischer steps down
349. 2/27/12 (IRAN) Bank Melli CEO Mahmoud Reza Khaavari Resigns - Flees to Canada!
350. 2/27/12 (IRAN) Bank Saderat CEO Mohammad Jahromi resigns
351. 2/27/12 (UK) Lloyds Banking Group Glen Moreno steps down
352. 2/27/12 (SINGAPORE) Standard Chartered Bank, global head of repo and collateralised financing Tanweer Khan resigned.
353. 2/28/12 (HONG KONG) Hang Seng Bank CEO Margaret Leung Ko May-yee quits
354. 2/28/12 (CHINA) Bank of China International ECM global head Marshall Nicholson quits
355. 2/28/12 (SINGAPORE) DBS security head Jim Pasqurell quits, cites health reasons
356. 2/28/12 (HONG KONG) Bank of America's Asia-Pac. mrkts Brian Canniffe quits
357. 2/28/12 (BELGIUM) KBC's CEO Jan Vanhevel is to retire after a career spanning 41 years.
358. 2/28/12 (CANADA) Ontario Securities Commission chairwoman Peggy-Anne Brown quits
359. 2/28/12 (AUSTRALIA) Bank manager Colin John Carleton jailed nine years for $3m theft
360. 2/28/12 (SRI LANKA) Sri Lanka Com Bank CEO Amitha Gooneratne retires
361. 2/28/12 (SOUTH AFRICA) REDEFINE INCOME FUND director Gerald Leissner resigns
362. 2/28/12 (ITALY) UNICREDIT: Chairman Dieter Rampl not available for a new mandate
363. 2/28/12 (UK) Bank of England Sir David Lees re-appointed Chair of Bank of England and gives notice of resignation at end of 2013
364. 2/28/12 (IRELAND) State Street Global Advisors Cash Funds plc Director Keith Walsh resigns
365. 2/28/12 (US IN) Regional chairman of PNC bank in Indy to retire Steve Stitle
366. 2/29/12 (US KY)PNC Bank regional presidentHarry Richart IIIretires
367. 2/29/12 (AUSTRALIA) Perpetual portfolio manager Matt Williams steps down
368. 2/29/12 (UK) Honister Capital CEO Richard Pearson steps down
369. 2/29/12 (GUYANA) National Investment and Commercial Investments Ltd. (NICIL), Executive Director Winston Brassington resigns, “We feel that (Winston) Brassington knows everything…A to Z about all the transactions,” said Chairman of the Alliance for Change (AFC), Khemraj Ramjattan, as he sounded a warning that controversial figure could be subpoenaed to appear before the Parliamentary Economic Sector Committee.
370. 2/29/12 (US AR) Human resources and operations manage Wanda Tormey to retire from Decatur State Bank
371. 2/29/12 (London) Bank of Tokyo's EMEA Loan Syndicate Head Francesco Carobbi Said to Quit
372. 3/01/12 (MALAYSIA) RHB Bank Bhd deputy managing director Renzo Viegas quits
373. 3/01/12 (ITALY) Italian Banking Association Chairman Giuseppe Mussari talks to reporters in Rome after he and seven other executives offered to resign in protest over new banking-fee rules included in the government's legislation on boosting competition.
374. 3/01/12 (USA FL) Florida Venture Forum [Venture Capital] Exec Dir Robin Lester quits
375. 3/01/12 (USA NY) PineBridge Investments said Win Neuger has resigned as chief executive. Neuger helped build AIG's third party asset management business, PineBridge still manages AIG assets
376. 3/01/12 (SINGAPORE) UBS Singapore - James Tulley is leaving Switzerland’s largest bank, it is not clear where he is going.
377. 3/01/12 (USA NH) Piscataqua Savings Bank CEO Jay Gibson retires
378. 3/01/12 (ICELAND) Iceland’s Financial Supervisory Authority (FSA) fired its director Gunnar Andersen
379. 3/01/12 (USA OR) Oregon Public Employees Retirement Fund (OPERF) senior RE officer Brad Child will retire
380. 3/02/12 (USA NC) North Carolina Retirement Systems, Chief investment officer Shawn Wischmeier resigned.
381. 3/02/12 (CHINA) China Construction Bank Corp, assistant general manager and head of corporate banking Mickey Mehta quits
382. 3/02/12 (USA NY) Deutsche Bank Student Loan CEOJohn Hupalo quits to start student loan counseling firm.
383. 3/02/12 (UK) Bank of England Sir Mervin King resigns in June, Lord Sassoon tipped as replacement.
384. 3/02/12 (BOTSWANA) Barclays Bank Botswana managing director Wilfred Mpai forced to resign
385. 3/02/12 (HONG KONG) New Century Group Hong Kong Ltd [investment house and leisure group] Wilson Ng resigns
386. 3/02/12 (USA NY) Citigroup Richard Parsons to step down as chairman
387. 3/02/12 (Canada) National Bank Announces the Retirement of Rejean Levesque
388. 3/03/12 (AUSTRIA) Volksbank AG (VBAG) The contract of CEO Gerald Wenzel will not be extended
389. 3/03/12 (ETHIOPIA) Dashen Bank’s board dismisses president Leulseged Teferi
390. 3/03/12 (RUSSIA) Enza Capital KK, Wealthy British banker Philip Townsend (Baron Townsend of Rathmore) and his wife killed at Estonia holiday home ⑆44541444⑈
391. 3/04/12 (KOREA) Hana Financial Group Inc, prominent figure in the history of South Korean finance Kim Seung-yu , resigns
392. 3/04/12 (USA NY) JP Morgan prop trading chief Mike Stewart quits
393. 3/05/12 (SAUDI ARABIA) Al Rajhi Bank CEO Abdullah bin Sulaiman Al Rajhi has resigned
394. 3/5/12 (UK) Jupiter fund co-manager Tony Nutt steps down
395. 3/05/12 (UK) Jupiter fund co-manager John Hamilton steps down
396. 3/05/12 (NEW ZEALAND) Insured Group Bill Jeffries has resigned as chairman and director
397. 3/05/12 (USA) Reliance Bancshares chairman Patrick Gideon resigned
398. 3/05/12 (UK) Charterhouse partner Gordon Bonnyman is stepping down.
399. 3/05/12 (UK) HgCapital, partner Lindsay Dibden is leaving after 20 years.
400. 3/06/12 (FRANCE) Blackstone Group's Paris office leader Jean-Michel Steg will step down
401. 3/06/12 (JAMAICA) Jamaica Money Market Brokers Limited, Patricia Sutherland has resigned as Executive Director
402. 3/06/12 (JAMAICA) Jamaica’s Financial Services Commission (FSC), Executive director Rohan Barnett, has resigned the position, the Ministry of Finance, Planning and the Public Service announced this afternoon.
403. 3/06/12 USA CT) Wells Fargo & Co. said that Mackey McDonald, one of the last remaining directors from Wachovia is retiring.
404. 3/06/12 (USA PA) USA Technologies Inc Bradley M. Tirpak, a nominee of Shareholder Advocates for Value Enhancement,has resigned from its board subsequent to a settlement agreement with the investing group, according to an SEC filing. Provides a network of wireless non-cash transactions, associated financial/network services and energy management. It provides networked credit card and other non-cash systems in the vending, commercial laundry, hospitality and digital imaging industries.
405. 3/06/12 (UK) Sterling Green Group has announced that Philip Kanas, a non-executive director, has decided to resign
406. 3/06/12 (UK) Aberdeen Asset Management, non-executive director Gerhard Fusenig has resigned from the board.
407. 3/07/12 (GERMANY) Deutsche Bank AG's (DB) Chief Risk Officer Hugo Baenzigeri to resign
408. 3/07/12 (GERMANY) Deutsche Bank AG's (DB) Chief Operating Officer Hermann-Josef Lamberti to resign
409. 3/07/12 (UNITED ARAB EMIRATES) Dubai Mercantile Exchange announced Thomas Leaver will step down as CEO
410. 3/07/12 (SCOTLAND) Macfarlane Group Chairman Archie Hunter to step down after 8 years of service
411. 3/07/12 (USA) BlackRock Emerging Markets Fund co-head Daniel Tubbs, has left the group to pursue other opportunities.
412. 3/07/12 (UK) Goldman Sachs (GSI) Christopher French resigns from board
413. 3/07/12 (UK) Goldman Sachs (GSI) David Wildermuth resigns from board
414. 3/07/12 (UK) Goldman Sachs (GSI) Matthew Westerman resigns from board
415. 3/07/12 (UK) Goldman Sachs (GSI) co-head of global mergers and acquisitions Yoel Zaoui resigns
416. 3/07/12 (UK) Goldman Sachs (GSI) Phil Beatty resigned as head of European power and natural-gas trading
417. 3/07/12 (SINGAPORE) Nikko Asset Management Timothy McCarthy is retiring as chairman and CEO at the end of the month
418. 3/07/12 (HONG KONG) UBS Senior Asia Economist Jonathan Anderson Departs
419. 3/07/12 (HAITI) FORMER DIRECTOR HAITI CENTRAL BANK SLAIN! ⑆44541444⑈
420. 3/07/12 (FRANCE) Société Générale Private Banking, Daniel Truchi is to step down as head of Société Générale Private Banking
421. 3/07/12 (AUSTRALIA) Customers Ltd, Tim Wildash has cashed himself out as chief executive of Australia’s largest ATM operator
422. 3/07/12 (USA CA) CALSTRS, Pascal Villiger, senior private equity portfolio manager at the $145 billion California State Teachers’ Retirement System resigns
423. 3/07/12 (USA) Astaire quits Bank of America Merrill to dance to Barclays Capital’s tune
424. 3/07/12 (US NH) Susan Goodwin to Retire from Meredith Village Savings Bank
425. 3/07/12 (US TN) Dwight Grizzell Mountain National president and CEO, retires
426. 3/08/12 (UK) Schroders, Chairman Michael Miles depart as fees, inflows drop. UK's biggest fund management firm.
427. 3/08/12 (USA NY) Schroders, CIO Alan Brown is steps down
428. 3/08/12 (USA IL) CBOE Executive Patrick Fay Put on Leave Amid SEC Probe
429. 3/08/12 (USA NH & RI) Bristol County Savings Bank president E. Dennis Kelly retires after 35 years
430. 3/08/12 (GERMANY) Clearstream Banking AG – Katja Rosenkranz To Leave Deutsche Börse Group [stockmarket]
431. 3/08/12 (UK) B&CE CEO Brian Griffiths is to retire later this year
432. 3/08/12 (UK) Invesco Trimark Ltd, portfolio manager Dana Love has resigned.
433. 3/08/12 (ISRAEL) Bank of Israel Governor Stanley Fischer will hand in his shock resignation in the coming days and take up a new position as head of the Bank of Zambia. Finance Minister Yuval Steinitz is believed to be furious with Fischer's decision. Treasury officials said he even canceled his participation in the office's annual Purim party in order to convince Fischer to reverse his decision.
434. 3/08/12 (SOUTH AFRICA) Standard Bank Group Limited (SBK), board member Sir Paul Judge retires.
435. 3/08/12 (SOUTH AFRICA) Standard Bank Groupl Limited (SBK), board member Sir Sam Jonah retires.
436. 3/08/12 (Germany) Managing director and European head of securities lending at Deutsche Bank Ben Sofoluwe has left the company
437. 3/09/12 (MONGOLIA) Mongol Bank President Alag Batsukh submitted his resignation letter to Speaker of Parliament D. Demberel at the end of last month. He described his reason for resigning as a lack of support by Parliament.
438. 3/09/12 (MONGOLIA) Asia Pacific Securities, General Manager Narantuguldur Saijrakh recently resigned, to focus on his role as Director of Khan Investment Management, investment advisor to the Khan Mongolia Equity Fund - the first open-ended investment vehicle with monthly dealing that invests in Mongolia related equities listed both domestically and internationally.
439. 3/09/12 (Côte d’Ivoire) Banque Central des Etats d’Afrique de l’Ouest (BCEAO) The Ivorian governor of the multi-billion dollar West Africa Francophone bank, Philippe-Henry Dacoury-Tabley, resigned his post.
440. 3/09/12 (UK) Lazard , co-head of investment banking Alexis de Rosnay quits. De Rosnay specialises in the healthcare sector, he has advised Teva Pharmaceutical and Novartis.
441. 3/09/12 (UK) Deutsche Bank PWM, UK head of portfolio management Martyn Surguy resigned.
442. 3/09/12 (UK) Deutsche Bank PWM, head of discretionary management, Kypros Charalambous, having also stepped down.
443. 3/09/12 (HONG KONG) Bank of America Merrill Lynch, K.J. Kim, responsible for Southeast Asia, resigned
444. 3/09/12 (HONG KONG) Bank of America Merrill Lynch, Jimmy Choi, who was in charge of high-yield debt, resigned.
445. 3/09/12 (HONG KONG) Bank of America Merrill Lynch, Leonard Ng, a vice-president in Hong Kong resigned.
446. 3/09/12 (AUSTRALIA) Bank of Queensland CFO Ram Kangatharan plans to leave the bank.
447. 3/09/12 (USA) Cerberus Capital Management LP, CEO Robert Nardelli resigns.
448. 3/09/12 (US OH) MORPC leader Chester Jourdan resigns
449. 3/09/12 (US OH) Park National Corp.’s chief financial officer John Kozak retires
450. 3/10/12 (AUSTRALIA) WESTPAC, Rob Chapman opted to quit running its regional subsidiary St George Bank.
451. 3/10/12 (TURKEY) Garanti Bank, The deputy CEO of Turkish lender Tolga Egemen, has decided to quit.
452. 3/10/12 (CHINA) Korea Development Bank, Shanghai unit senior manager Stella Wen resigned.
453. 3/10/12 (HONG KONG) Deutsche Bank, Johan Sudiman resigns as director.
454. 3/12/12 (USA) John Lewis Partnership Pension Trust, head of investments Andrew Chapman, resigns
455. 3/12/12 (USA CA) California’s Department of Financial Institutions, commissioner William Haraf resigned. The DFI did not say why he is leaving.
456. 3/12/12 (KUWAIT) Gulf Bank, Chairman Ali Rashaid Al Bader quits
457. 3/12/12 (UK and IRELAND) Allfunds Bank, head of UK and Ireland Alan Gadd is stepping down from his role at the end of April.
458. 3/12/12 (USA) ICAP, CEO of the electronic broking business David Rutter step down following a restructuring of the business.
459. 3/12/12 (UK) SVG Capital, chairman Nicholas Ferguson resigns. His departure left him well placed to succeed James Murdoch as chairman of BSkyB should the latter bow to investor pressure and step down. Other investors in the satellite broadcaster suggested Ferguson might be seen as too close to Murdoch to win the support of institutional shareholders.
460. 3/12/12 (UK) Park Hill Group - Blackstone Group’s fundraising advisory arm, Managing Partner of private equity and hedge fund distribution Chris Leach resigns
461. 3/12/12 (UK) Park Hill Group - Blackstone Group’s fundraising advisory arm, Managing Partner Justin Bower resigns
462. 3/12/12 (UK) The chief executive David Rutter of the electronic broking business at interdealer broker Icap stepping down.
463. 3/12/12 (SOUTH AFRICA) The Development Bank of Southern Africa (DBSA), CEO Paul Baloyi resigns.
464. 3/12/12 (USA) Lehman Brothers Holdings Inc, CEO Bryan Marsal Resigns Title, Remains on as Adviser
465. 3/12/12 (USA IL) CME Group Inc, CEO Craig Donohues will step down at year end.
466. 3/13/12 (USA) Eaton Vance Corp, Treasurer and CFO Robert J. Whelan has stepped down.
467. 3/12/12 (USA IL) CBOE Holdings Inc. (CBOE), senior compliance executive Patrick Fay has resigned. The options exchange being investigated by the Securities and Exchange Commission, Fay had been placed on leave after the SEC began investigating the options-market operator’s oversight of traders.
468. 3/13/12 (USA) Mithras Investment Trust, chairman Mike Wooderson will step down
469. 3/13/12 (USA) PHH Mortgage, President Luke Hayden resigned from to pursue what the company calls "other interests." http://goo.gl/iaqQf
470. 3/13/12 (USA) PHH Mortgage, Treasurer Mark Johnson.resigned
471. 3/13/12 (AUSTRALIA) WESTPAC, head of corporate affairs after David Bell decided to step down from the role. Bell is the latest top executive to leave the bank.
472. 3/13/12 (UK) Capula’s Systemic Trading Head Qiang Dai to Leave Fund
473. 3/13/12 (UAE) National Bank of Abu Dhabi, CEO Michael Tomalin, will retire from the post in a few months.
474. 3/13/12 (ISRAEL) Osem Investments Ltd, CEO Gazi Kaplan has tendered his resignation, effective April 2, citing heath reasons. Nestlé SA owns 58.8% of Osem.
475. 3/13/12 (USA) Paulson & Co.'s, partner and head of the global bank team Robert Lacoursiere has quit to form his own hedge fund
476. 3/13/12 (AUSTRALIA) ASX Ltd, Chairman David Gonski will step down from his role at Australia’s main stock market operator after being appointed to oversee almost A$90 billion ($95 billion) in the nation’s sovereign-wealth funds.
477. 3/13/12 (UK) JP Morgan, Asset Management European chief Jamie Broderick is to step down more than 20 years at the firm.
478. 3/13/12 (UK) SVG Chairman Nicholas Ferguson retires.
479. 3/13/12 (UK) SVG Director Edgar Koning retires.
480. 3/13/12 (UK) SVG Director Denis Raeburn retires.
481. 3/13/12 (UK) SVG Director Francis Finlay retires.
482. 3/13/12 (UK) Nomura's Kieran Higgins co-head of fixed income for Europe, the Middle East and Africa sacked
483. 3/13/12 (UK) Nomura Holdings Inc. (8604), Japan’s biggest securities firm, will cut about 30 managers in its fixed income unit based in London, Peter Hornick head of fixed income sales for the Americas sacked
484. 3/14/12 (UK) Global head of financial institutions strategic financing and solutions at Royal Bank of Scotland Antonion Polverino leaves
485. 3/14/12 (UK) Goldmand Sachs, executive director and head of the firm’s United States equity derivatives business in Europe, the Middle East and Africa, Greg Smith, is resigning today.
486. 3/14/12 (SOUTH AFRICA) ABSA chairman Garth Griffin to retire
487. 3/14/12 (UK) WorldSpreads, CEO Conor Foley resigns
488. 3/15/12 (US WA) HomeStreet Bank, EVP and CFO David Hooston resigns
489. 3/15/12 (DENMARK) Sparekassen Faaborg board member Steen Grønved Nielsen resigns
490. 3/15/12 (UK) RBC Capital Markets head of SSA syndicate desk Noel Williams resigns
491. 3/15/12 (UK) Novia London sales manager Dave Chassell quits
492. 3/15/12 (US CA) Prosper Finance (online venture captial services) CEO Chris Larsen steps down
493. 3/15/12 (UK) The Royal British Legion’s (fund) director of corp. communications Stuart Gendall resigns
494. 3/15/12 (IRELAND) President of Sinn Fein USA (fund) Larry Downes steps down
495. 3/16/12 (AUSTRALIA) Investorfirst CFO and company secretary Ariel Sivikofsky resigns
496. 3/16/12 (MALAYSIA) Amanah Raya Bhd (trust) managing director Datuk Ahmad Rodzi Pawanteh steps down
497. 3/16/12 (UK) Towry (investment & fin. advice) Non-exec chairman Glyn Jones steps down
498. 3/16/12 (GERMANY) Deutsche Bank Chief risk officer (CRO)of Hugo Bänziger steps down
499. 3/16/12 (US IL) Henderson Global Investors Inc. head of the International Opportunities Fund Iain Clark steps down
500. 3/16/12 (US CA) Executive VP and Chief Compliance Officer of Heritage Bank of Commerce Margaret Incandela resigns
501. 3/16/12 (US VA) Genworth Financial board member J. Robert Kerrey resigns to campaign for senate seat
502. 3/16/12 (UK) CEO of the FSA (Financial Services Authority) Hector Sants to leave
503. 3/19/12 (US IA) ISU Foundation (fund), President and CEO of the Dan Saftig to step down
504. 3/19/12 (BRAZIL) HSBC Brazil CEO Conrado Engel steps down
505. 3/19/12 (UAE) Finance head at SNR Denton Islamic Sheikh Muddassir Siddiqui resignsto pursue advisory role
506. 3/19/12 (SWITZERLAND) Julius Baer bank’s chairman Raymond Baer steps down in a “surprise departure”
507. 3/19/12 (GERMANY) Deutsche Bank, asset management chief Kevin Parker to leave executive committee
508. 3/19/12 (GERMANY) Deutsche Bank, head of private wealth management Pierre de Weck resigns from executive committee
509. 3/19/12 (HONG KONG) China Development Bank HK branch CEO Di Weiping retires
510. 3/19/12 (US ID) SunTrust Bank president and CEO Thomas Rueger to retire
511. 3/19/12 (SWEDEN) AP6 (private equity) CEO Marianne Dicander Alexandersson steps down
512. 3/19/12 (SWITZERLAND) FINMA (Swiss Financial Market Supervisory Authority) Vice-chair Monica Mächler to step down
513. 3/19/2012 (US DE) David Folkwein, interim president and chief executive officer of Delaware County Bank, is leaving the position effective June 22
514. 3/19/12 (Greece) Greek finance minister Venizelos resigns to head Socialist party
515. 3/19/12 (BRAZIL) HSBC Brazil Chief Executive Conrado Engel Steps Down
516. 3/16/12 (Cyprus) Cyprus Finance Minister Kikis Orcel resigns in spite of president's plea to stay
517. 3/20/12 (KUWAIT) National Investments Co. chairman Yousef Al Majid resigns
518. 3/20/12 (UK) Bank of America, Co-head of distressed debt at Michael Guy resigns
519. 3/20/12 (US PA) Penseco Financial Services Corp, Former state senator Robert J. Mellow resigns from board
520. 3/20/12 (US TX) Acquisition chief Dan Magder quits Lone Star Investments
521. 3/20/12 (NIGERIA) Chairman of House Committee on Capital Markets Hon. Herman Hembe resigns due to allegations of bribery
522. 3/20/12 (Hong Kong) Head of Deutsche Bank Asia-Pac Loh Boon Chye quits
523. 3/20/12 (US NY) Deutsche Bank, head of asset management Kevin Parker steps down from executive committee
524. 3/20/12 (GERMANY) Deutsche Bank, Chairman and CEO Josef Ackermann exits with pension of €18.7 million
525. 3/20/12 (UK) Coller Capital, CEO Charles Hippsley has left to help lead a Christian organisation in London.
526. 3/21/12 (GERMANY) Deutsche Bank AG, Co-head Wolfgang Hammes leaves
527. 3/21/12 (UK) Aviva Investor’s European equity head John Botham exits
528. 3/21/12 (CANADA) National Bank’s Ontaria, Atlantic region manager Mike Miller leaves
529. 3/21/12 (UK) Royal Bank of Scotland Group’s global head of equity prime services Gregory Wagner resigns
530. 3/21/12 (US DC) Liquidity Services Inc, Chief information officer Eric Dean resigns
531. 3/21/12 (US NC) Bank of America Corp.’s salesman Michael Miller resigns
532. 3/21/12 (US NC) Bank of America Corp.’s salesman John Livingstone resigns
533. 3/21/12 (US NC) Bank of America Corp.’s Michael Case, a director of commercial mortgage security banking, resigns
534. 3/21/12 (US NC) Bank of America Corp.’s John Eck, a managing director of asset-based trading, resigns
535. 3/21/12 (US NC) Bank of America Corp.’s Seth Jacker, a managing director of mortgage sales, resigns
536. 3/21/12 (US NC) Bank of America Corp.’s John McNiff, a managing director who served as co-head of trading in commercial mortgage securities, resigns
537. 3/21/12 (US NY) JP Morgan's adjustable-rate mortgages trader Roy Kim resigns
538. 3/21/12 (US NY) JP Morgan's securitized-products salesman John Angelica resigns
539. 3/21/12 (US NY) JP Morgan's co-head of trading in subprime mortgages Raphael Gonzalez resigns
540. 3/21/12 (US TN) Chief financial officer for First Security Group, parent of FSGBank, William L. “Chip” Lusk Jr. Leaves. http://goo.gl/fNEg2
541. 3/22/12 (UK) Global equity head Neil Rogan resigns from Henderson Global Investors
542. 3/22/12 (NETHERLANDS) CIO at Nedlloyd Pension Fund Bert Tibben step down
543. 3/22/12 (UK) Bank of America Corp, chairman of global banking and markets, Andrea Orcel steps down, goes to UBS
544. 3/22/12 (UK) Bank of America Corp, Jonathan Moulds steps down, helped build the bank’s over-the-counter derivatives trading business and held positions including global head of rate derivatives trading, head of global derivatives and head of global rates and commodities.
545. 3/22/12 (CHINA) China Construction Bank, Zhang Enzhao resigns in the wake of bribery and corruption accusations Bank.
546. 3/22/12 (SWITZERLAND) Lombard Odier Investment Managers, Chief Investment officer for equities Aziz Nahas of , the asset management arm of the Swiss private bank resigns.
547. 3/23/12 (SWITZERLAND) Credit Suisse, Peter Weibel will be resigning from the Board of Directors of both Credit Suisse Group AG and Credit Suisse AG as of the next Annual General Meeting on April 27, 2012.
548. 3/23/12 (JAPAN) The head of Asia-Pacific at UBS Global Asset Management Christof Kutscher steps down
549. 3/25/12 (EGYPT) National Bank of Egypt, CEO Tarek Amer said that he will step down from his position at the end of 2012.
550. 3/26/12 (HONG KONG) JP Morgan's most senior banker in Asia-Pacific, Gaby Abdelnour, will quit this summer to pursue personal interests
551. 3/27/12 (ITALY) UniCredit SpA, Dieter Rampl to resign as chairman of the Italian bank, saying he would step down on April 19. Rampl will represent the bank on the board of Mediobanca (MB.MI), a smaller Italian bank in which UniCredit has a stake.
552. 3/28/12 (RUSSIA) Bank of America sales director, George Kogan, who worked in Moscow leaves firm.
553. 3/28/12 (RUSSIA) Bank of America, Dir. of equity sales trading, Ekaterina Myasina who worked in Moscow leaves firm.
554. 3/28/12 (RUSSIA) Bank of America Sales Traders Alexander Orekhov who worked in Moscow left the firm.
555. 3/28/12 (ZIMBABWE) CBZ Holdings, CEO Nyasha Makuvise has stepped down after serving for 16 years.
556. 3/29/12 (SRI LANKA) Seylan Bank, Eastman Narangoda steps down.
557. 3/29/12 (USA CT) Union Savings Bank CEO Jay C. Lent abruptly resigned Thursday, saying his "his heart is no longer into managing the Danbury lender". Lent, who took a three month leave of absence in October, cited personal reasons for his departure after spending 11 years at the bank.
558. 3/30/12 (INDIA) IDBI Bank has announced that Mr Rakesh Singh, a director, has resigned from the bank's board. This follows his appointment as Chief Secretary of Punjab. Mr Singh, who was additional Secretary in the Department of Financial Services, was a Government nominee in IDBI Bank's board. He took charge as Chief Secretary of Punjab on March 26.
559. 3/30/12 (UK) Bank of America Merrill Lynch, President of European business, Jonathan Moulds, is set to step down to pursue philanthropic activities, after almost two decades at the bank.
560. 3/31/12 (HONG KONG) Credit Suisse Hong Kong Private Bank Location Head, James Hong, Steps Down
561. 4/02/12 (UK) Royal Bank of Scotland, Simon Taylor, head of equities sales trading at Royal Bank of Scotland, has left the to rejoin JP Morgan after four years.
562. 4/02/12 (AUSTRIA) RZB, CEO Walter Rothensteiner resigned two years before the expiration of his term in office.
563. 4/02/12 (UK) British Bankers’ Association (BBA), CEO Angela Knight, to step down as CEO in the summer. The BBA is a century-old lobby group that oversees the London interbank offered rate (LIBOR).
564. 4/02/12 (UK) J.P. Morgan Cazenove, One of London's most prominent bankers was fined 450,000 pounds for passing on inside information in a case that will embarrass his employer J.P. Morgan Cazenove and which marks a push by regulators to target high-profile figures. Top "rainmaker" Ian Hannam resigned on Tuesday, to fight the fine imposed by the Financial Services Authority (FSA) in relation to 2008 emails that contained information about one of his clients, Heritage Oil. The gruff former special forces soldier, who rose from humble beginnings, is the fifth person to be fined in relation to improper disclosure this year by the regulator, which has previously been accused of being ineffectual in its fight against financial crime. Of the five, Hannam is the most prominent.
565. 4/02/12 (NETHERLANDS) Rabobank Group Kees Beuving will step down as Chairman of the current Board of Management of Friesland Bank. He is making way for new members of the Board of Management.
566. 4/02/12 (NETHERLANDS) Rabobank Group Anne Vlaskamp has stated that, after 37 years of service at the bank, he sees this as a natural moment to step down and to give the new Board of Management the space to guide the integration.
567. 4/02/12 (JAPAN) UBS AG, chief equity strategist Shoji Hirakawa has left the firm
568. 4/02/12 (JAPAN) UBS AG, Fumihide Goto, an analyst covering makers of electronic parts has left the firm
569. 4/02/12 (JAPAN) UBS AG, Shinsuke Iwasa, who covered media stocks has left the firm.
570. 4/02/12 (JAPAN) UBS AG, Aya Fujiki, an insurance company analyst, has also left the company
571. 4/03/12 (CHILE AND PERU) Deutsche Bank, Chairman for Chile and Peru, José Miguel Alcalde, has resigned after almost twelve years at the institution by his desire to spend more time with his family.
572. 4/03/12 (INDIA) Avigo Capital Partners buyout specialist Girija Tripathy Quits, To Start Own Fund
573. 4/03/12 (INDIA) BSE Ltd, Madhu Kannan quits to join Tata Sons. Kannan was instrumental in launching currency derivatives, SME Exchange and derivatives of four global indices trading on the exchange platform.
574. 4/03/12 (CYPRUS) Bank of Cyprus PLC, Christakis Christofides has resigned as a director effectove March 31, 2012.
575. 4/04/12 (USA NY) Shearman & Sterling senior partner Rohan Weerasinghe has left the US firm to take up a new role at Citi.
576. 4/05/12 (USA NY) Brian Sack to Resign from New York Federal Reserve Bank
577. 4/05/12 (UK) HSBC Holdings Plc (HSBA), Europe’s largest bank, said commercial banking chief Sandy Flockhart will step down after 37 years at the company.
578. 4/05/12 (EGYPT) Credit Agricole Egypt bank, Mohamed Lotfy Mansour resigned from his post as the CEO of the bank. Family members of two Mubarak-era ministers have left their posts on the board of Credit Agricole Egypt bank, state-run news agency MENA reported Tuesday. The Maghrabi and Mansour families together own 17 percent of the Cairo bank’s total capital of LE1.14 billion. Last year, an Egyptian court sentenced Maghrabi to five years in prison on charges of profiteering and abusing public funds.
579. 4/05/12 (EGYPT) Credit Agricole Egypt bank, Yaseen Mansour resigned as a board member. For details see Mohamed Lotf Mansour above.
580. 4/05/12 (EGYPT) Credit Agricole Egypt bank, Youssef Mansour resigned as a board member. For details see Mohamed Lotf Mansour above.
581. 4/06/12 (UAE - DUBAI) Deutsche Bank: MENA, Henry Azzam, the chairman of its Middle East and North Africa operations and one of the region's most senior bankers, has stepped down.
582. 4/06/12 (UAE - DUBAI) Shuaa Capital CEO Michael Philipp has stepped down
583. 4/07/12 (MALTA) Fimbank director directors Gérard Lohier resigns
584. 4/07/12 (MALTA) Fimbank director directors Pierre-Olivier Fragnière resigns
585. 4/09/12 (USA FL) Florida Bank Chief credit officer Thomas Croom resigned as EVP and chief credit officer of Florida Bank. Croom resigned to pursue other employment opportunities.
586. 4/09/12 (USA NY) Pioneer Bank CEO Eileen Bagnoli to retire after 40 years.
587. 4/09/12 (UK) HSBC Holdings plc, Sandy Flockhart is retiring as an executive director
588. 4/10/12 (USA PA) The Federal Reserve ordered Louis A. DeNaples to step down from his position as chairman of the board of First National Community Bancorp of Dunmore, Pa., following a settlement he reached with prosecutors following perjury charges. DeNaples must also submit a plan for selling his controlling stakes in First National and another bank.
589. 4/10/12 (POLAND) Bank Millennium SA, CEO Boguslaw Kott, will leave the bank's top job by June 2013 after heading the lender since 1989, Millennium said Tuesday. Millennium's troubled owner, Banco Comercial Portugues S/A (BCP.LB), had put its Polish unit up for sale last year because of a heavy debt load, but dropped the plan after restructuring its balance sheet.
590. 4/10/12 (USA NY) Goldman Sachs, co-head of global M&A Yoel Zaoui is stepping down. Zaoui has been with G.S., for 25 years.
591. 4/13/12 (GERMANY) Deutsche Bank economist Thomas Mayer to step down.
592. 4/13/12 (USA) Bank of America chief information officer Marc Gordon has quit and embarking on a "personal change in direction" says a statement given to Reuters.
593. 4/13/12 (USA) Barclays Bank, US wealth unit COO Ian Lowitt to depart
594. 4/15/12 (JAPAN) Japan Bank for International Cooperation, Hiroshi Okuda, governor of the Japan Bank for International Cooperation, has stepped down as an adviser to Toyota Motor Corp after becoming the bank's head as of April 1. Okuda no longer holds a position at the major automaker after the government-owned bank said it was undesirable for Okuda to keep titles at a private company while serving as the bank's head.
Za American Kabuki przytaczam też anglojęzyczną legendę do opisów stanowisk i skrótów użytych w powyższym tekście:

CEO = Chief Executive Officer, CFO = Chief Financial Officer, CIO = Chief Investment Officer, COO = Chief Operating Officer
INC = Incorporated (can be private held or publically traded shares)
PLC = Public Limited Company (publicly traded shares can be listed or unlisted on stock market)
LTD = Limited Company (privately held)
LLC = American version of LTD, but can have a shareholder/member that is an INC, often hybrids of both
AG = German version of PLC
AB = Swedish version of PLC
SA = Society Anonymous in various latin languages - same as PLC
NV = Dutch version of PLC
BV = Dutch version of LTD
LP = Limited Partners (partnership with limited liability)
REIT = Real Estate Investment Trust

quote z: http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1239%3Abankowcy-masowo-rezygnuj-ze-stanowisk&catid=44%3Aswoje&Itemid=125

_________________
W jedności siła nie w budowanych murach
Wszystko ma swoją głębię
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 kwie 2012, 11:44 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Rejestracja: 04 cze 2009, 15:23
Posty: 1448
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: mężczyzna
http://www.activistpost.com/2012/03/worldwide-banking-resignations-triple.html

@radosław podał ten link w temacie Wilcocka i wychodzi z tego że od końca 2011r. mamy kilkuset procentowy
wzrost rezygnacji i zmian na stanowiskach w bankach? :shock:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 kwie 2012, 11:57 
Tak przeliczając na procenty, to jakoś ponad 20 000% :mrgreen:Na górę
   
 
 
Post: 17 kwie 2012, 20:07 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 09 maja 2009, 20:41
Posty: 218
Lokalizacja: Warszawa
Na moje oko coś się kroi. Tylko co? Padnie niebawem cały system bankowy?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 17 kwie 2012, 20:20 
miszelos pisze:
Na moje oko coś się kroi. Tylko co? Padnie niebawem cały system bankowy?


Tak póki co kroi się kilka mniejszych banków internetowych - pieniędzy także, gdzie nie będzie ludzi ani szefów, będzie jeden jedyny wielki brat. Popatrzcie na alior sync, bgzoptima i niebawem następni, nawet nie będzie trzeba fatygować się do placówki żeby otworzyć konto, wystarczy kilka kliknięć w domu :D

Po prostu, szefostwo zostanie "na wszelki" wypadek wyeliminowane :lol:

Czyli system bankowy jeszcze bardziej się umocni i chwyci nas za mord.. bo już nawet nie będzie gdzie się poskarżyć no bo gdzie do szefa ? który być może jeszcze nie odpłyną ?Na górę
   
 
 
Post: 18 kwie 2012, 14:54 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 29 gru 2010, 10:01
Posty: 118
Płeć: mężczyzna
Wirtualizacja jest genialna w swej prostocie...

Ilu z Was, misiowie, miało kiedyś sytuację, w której z konta bankowego znika kasa, po czym przychodzi urzędowy druczek że "zajęcie komornicze- wisiałeś nam i sobie wzięliśmy + odsetki i w pompkę nas cmokaj"?

Teraz przynajmniej gość musi się pofatygować i ładnie POROZMAWIAĆ o tym, czy i jak chcę zapłacić "należność"

Pomijam już kwestie powodów, dla których te sytuacje w ogóle istnieją, bo jest to dla mnie szczyt debilizmu (picie piwa w środku lasu o 0:30 i zapłacenie za to 100 zł na ten przykład) :)

_________________
http://www.e-tekst.pl/profile/998Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 kwie 2012, 17:51 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 15 kwie 2012, 9:37
Posty: 105
Płeć: kobieta
USA wprowadza zbójeckie prawo - jeśli mamy zaległe podatki to zgodnie z nowym prawem,
zabiorą nam paszport ( czytaj możliwość opuszczenia kraju) i trafiamy na listę pasażerów którzy nie zostają wpuszczani na pokłady samolotów. :dobani:

phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 kwie 2012, 10:03 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 kwie 2010, 8:57
Posty: 520
coś upadku euro, tezy Sorosa..

http://biznes.onet.pl/tezy-sorosa-o-bundesbanku-liczacym-siez-rozpadem-e,18493,5114262,3219970,199,1,news-detal

komentarze pod artykułem..
pzdr

edit: następne wieści o rozpadzie Euro :) może i coś na rzeczy jest? coraz bliżej?

http://finanse.wp.pl/kat,107962,opage,2,title,Gorzej-niz-po-Lehman-Brothers-lepiej-niz-w-1989,wid,14052675,analiza.html#opOpinieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 maja 2012, 17:28 
Kanada też chce wprowadzić walutę bezgotówkową.

Canada looks to go cash-free.
http://www.canada.com/technology/Canada+looks+cash+free/6418559/story.html

Kanadyjska Królewska Mennica przygotowuje się do wprowadzenia "cyfrowej alternatywy" dla monet i małych banknotów - do 10 dolarów, tzw. MintChip, co ma być rzekomo naturalnym krokiem w ewolucji pieniądza. Korporacja o nazwie "Crown" (Korona) uruchomiła stronę internetową, na której przedstawiono tę "wspaniałą" wizję przyszłości. Zaoferowano też nagrodę w wysokości 50,000 dolarów w fizycznej walucie za zwycięstwo w konkursie na najlepszą aplikację płatności w MintChip przez telefon i inne urządzenia cyfrowe. Aplikacja powinna wykazać wyższość cyfrowej waluty nad tradycyjną.
Technologię waluty cyfrowej MintChip wspiera pięć patentów, uruchomiono już peirwszy prototyp. Waluta ta nie ma być całkowicie wirtualna, bowiem będzie miała też fizyczną formę w postaci kart microSD oraz pendrive’ów, z których można będzie przelać dane na komputer. Na tych nośnikach będzie zawarta wartość finansowa w postaci elektronicznej oraz protokół transferu danych.
Wg. deweloperów w najprostszy sposób można porównać walutę do czipa w telefonie. Ważne jest to, że na MintChipie nie będzie żadnych danych personalnych, co ma zapobiec obawie użytkowników przed używaniem tej formy płatności. Głównym celem ma być usprawnienie transferów o małych wartościach w tym nowym szybko zmieniającym się "cyfrowym" świecie - może być bardzo efektywna np. przy zakupie piosenki czy artykułu prasowego.
Rząd kanadyjski niedawno oświadczył, że mennica nie będzie produkowała już monet 1 centowych, które są droższe w produkcji niż ich wartość (1,6 centa).

komentarz monitorpolski: Choć powody wprowadzenia tej mikro-waluty cyfrowej brzmią dość rozsądnie, to należy być jednak bardzo ostrożnym. Zwróćmy uwagę KTO jako pierwszy wystąpił z realizacją waluty bezgotówkowej - instytucja Królowej Brytyjskiej - czyli Imperium Rotszylda i ta cała światowa masoneria, która zmierza do eksterminacji większości populacji globu. Cel nie może być więc światły. Kanada ma służyć prawdopodobnie do przeprowadzania testów, na ile ta waluta się sprawdzi i będzie akceptowana. Oczywiście, że wszelkie transakcje cyfrowe mogą być fałszowane, oczywiście, że może istnieć "back-door" - furtka do zdalnego zmieniania danych na czipach, a także rejestracji użytkowników.
Tradycyjna waluta jest czymś co mamy w ręku, natomiast w przypadku wprowadzenai wirtualnej, całkowicie stracimy kontrolę nad naszymi finansami. Oczywiście, że następnym krokiem będzie zaczipowanie ludzi.
Zauważcie też jak mało się mówi o tym "rewolucyjnym wynalazku".

info: nowy blog Monitor-Polski.plNa górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 774 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group