Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 sty 2021, 12:18

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 776 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 paź 2010, 22:13 
Cytuj:

VAT będzie rósł, jeśli dług publiczny przekroczy 55 proc. PKB (opis
)

11.10. Warszawa (PAP) - Jeśli w 2011 r. dług publiczny w relacji do PKB przekroczy 55 proc., to w 2012 r. stawki VAT wzrosną o 1 pkt proc. - do 24 proc., 9 proc. i 6 proc., a w 2013 r. - o kolejny punkt proc. W następnych latach mają zostać obniżone.


http://www.bankier.pl/wiadomosc/VAT-bedzie-rosl-jesli-dlug-publiczny-przekroczy-55-proc-PKB-opis-2225160.html

Mogę założyć się, że ostatecznie VAT na 2011 bedzie wynosił 25%Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 11 paź 2010, 22:13 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 12 paź 2010, 18:55 
PO musi teraz ostro ciąć, będą unikać podnoszenia VATu.
A wiadomo, że jak są cięcia są i kwasy ;)

Z drugiej strony - na pierwszy ogień wg mnie powinny iść:

- przywileje emerytalne policji, wojska i straży granicznej. czyli mundurówka
- przywileje emerytalne górników
- likwidacja krusNa górę
   
 
 
Post: 14 paź 2010, 2:08 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Rejestracja: 19 sie 2009, 16:38
Posty: 30
Płeć: mężczyzna
Aya Sophia pisze:
PO musi teraz ostro ciąć, będą unikać podnoszenia VATu.
A wiadomo, że jak są cięcia są i kwasy ;)

Z drugiej strony - na pierwszy ogień wg mnie powinny iść:

- przywileje emerytalne policji, wojska i straży granicznej. czyli mundurówka
- przywileje emerytalne górników
- likwidacja krus


na pierwszym miejscu powinni opodatkowac poselskie diety .. ;]
a slyszalem o nowym pomysle Rostowskiego (chyba) ... zlikwidujmy ulgi tworcom ... w tym momencie tworcy placa podatek od polowy zarobionej sumy ...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 paź 2010, 8:29 
“Rząd USA zbankrutował”

Nie tylko quasi-państwowe spółki, jak Fannie Mae i Freddie Mac, są bankrutami, twierdzi Eric Sprott, szef Sprott Asset Management.

- Rzeczywistość jest taka, że rząd USA zbankrutował – powiedział Sprott. – Jeśli wziąć wszystkie nie mające finansowania należności, ich kwota sięgnie 60-100 bln USD, to widać, że nie ma sposobu, aby zostały zapłacone – dodał.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=7ed4d54d-5753-4a5b-aa22-f6ca60b3274eNa górę
   
 
 
Post: 23 paź 2010, 22:28 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
A może dodrukujemy 100.000.000.000 USD miesięcznie... :shock: :drugged: :boisie:

Sądząc po ostatnich wypowiedziach przedstawicieli amerykańskich władz monetarnych, rosną szanse na wznowienie dodruku pieniądza w Stanach Zjednoczonych. Równocześnie ministrowie finansów państw G20 dyskutują nad rozejmem w trwających „wojnach walutowych”. A tymczasem złoto koryguje ostatnią falę wzrostów.

„Jeśli zdecydowalibyśmy się na ilościowe poluzowanie polityki... to myślelibyśmy o kwotach rzędu 100 miliardów dolarów pomiędzy posiedzeniami” – powiedział James Bullard, prezes oddziału Fed z St. Louis. Rynkowi analitycy już wcześniej szacowali, że Rezerwa Federalna może wykreować przynajmniej pół biliona dolarów i przeznaczyć te środki na skup obligacji.

Bullard jest kolejnym wchodzącym w skład decyzyjnego Komitetu Otwartego Rynku „ujawnionym” zwolennikiem drukowania dolarów. Ku „ilościowemu poluzowaniu” wyraźnie skłania się też przewodniczący Ben Bernanke, a jedyną opozycję wydaje się stanowić Thomas Hoenig, szefujący oddziałowi z Kansas City.

Tymczasem skrajnie ekspansywna polityka Rezerwy Federalnej, która nieustannie usiłuje obniżyć wartość dolara, budzi coraz większy opór na świecie. Przeciwko deprecjonowaniu dolara najostrzej protestuje Brazylia, a także Korea Południowa. Bank Japonii już wyruszył na otwartą wojnę, interweniując na rynku i skupując dolary za jeny.

Sytuacja braku porozumienia politycznego w kwestiach monetarnych oznacza wyższe ryzyko wzajemnych dewaluacji walutowych i w konsekwencji groźbę rozpadu obecnego ładu finansowego, opartego na zaufaniu do papierowego pieniądza i płynnych kursów walutowych. Dla złota stanowiłoby to szansę na jeszcze szybsze wzrosty w średnim i dłuższym terminie.

Niemniej jednak w krótkim horyzoncie czasowym dało o sobie znać wykupienie rynku i przesadnie szybkie wzrosty z ostatnich trzech miesięcy. W piątek do godziny 14:00 kurs złota spadał o 0,2%, schodząc do poziomu 1.322 dolarów za uncję. Od początku tygodnia cena metalu wyrażona w USD obniżyła się o 3,4%, oddalając się od dolarowo-nominalnego rekordu wszech czasów.

Krzysztof Kolany
Bankier.pl


http://www.bankier.pl/wiadomosc/A-moze-dodrukujemy-100-000-000-000-USD-miesiecznie-2231469.html

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 paź 2010, 15:35 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
To się nazywa zysk z emisji pieniądza

Dokonane w „Biczu na bankierów” wyjaśnienie źródeł potęgi kartelu głównie amerykańskich banków i korporacji jest tak proste, że aż wydaje się niemożliwe. Emisja dolara i jego funkcja światowego aktywa rezerwowego skutkuje wysprzedażą majątku narodów świata w zamian za amerykańskie dłużne skarbowe papiery wartościowe. Uwzględniwszy wszystkie waluty rezerwowe przez ten mechanizm narody świata straciły majątek o wartości przynajmniej 8,4 bln dolarów, w tym Polska o wartości ponad 100 mld dolarów, który przeszedł w ręce kartelu. Jednocześnie właściciele kartelu czerpią korzyści z różnicy pomiędzy wysoką rentownością inwestycji za granicami Stanów Zjednoczonych (przedsiębiorstwa, narodowe długi publiczne), a niskimi odsetkami od długu Stanów Zjednoczonych.
Obrazek
Mechanizm ten nie jest powszechnie przedstawiany. Jest to zrozumiałe, bo można zadać niebezpieczne pytanie dlaczego narody świata mają tolerować ten drenaż? Stanowi tajemnicę poliszynela wśród elit władzy. Ale bywa, że z brutalną szczerością informacje o zasadzie działania tego systemu i jego skutkach przedostają się do opinii publicznej z ust jego beneficjentów.

W 2006 r. doszło do telewizyjnej debaty pomiędzy dwoma amerykańskim ekonomistami. Arthurem Lefferem i Peterem Schiffem. Arthur Laffer był ekonomicznym doradcą prezydenta Ronalda Reagana. Zasłynął z teorii krzywej Laffera. Peter Schiff, jeszcze nieznany, wieścił zbliżający się kryzys gospodarczy. W czasie debaty Arthur Laffer został wytrącony z równowagi i wyłożył zasady polityki monetarnej Stanów Zjednoczonych.


„A oni przynoszą nam ogromne zyski z emisji pieniądza w zamian za udostępnienie im systemu bankowego i polityki monetarnej. To się nazywa zysk z emisji pieniądza. O rany!”
(od 4 min. 46 s. nagrania).

Arthur Laffer trafnie uważa deficyt handlowy Stanów Zjednoczonych (nadwyżka importu nad eksportem) oraz deficyt na rachunku finansowym (odpływ kapitału ze Stanów Zjednoczonych) za następstwa systemu emisyjnego dolara będącego podstawowym aktywem rezerwowym banków centralnych świata opartego o amerykańskie dłużne papiery skarbowe. I jako Amerykanin jest z tego dumny.

Prezydent Izraela Shimon Peres należy do grupy etnicznej, która ma kontrolne udziały we własności korporacji stanowiących jądro tego systemu (banki primary dealers). Oto jego zadowolenie z przejmowania majątku innych narodów.
Obrazek
Widzę, że wykupujemy już Manhattan, Węgry, Rumunię i Polskę. I z tego co widzę, to nie mamy z tym problemów.”
Przejmowanie majątku narodowego innych państw wzbudza dumę Shimona Peresa. Jak możemy osobiście przekonać się Shimon Peres z szczególną radością akcentuje sukcesy Żydów w Polsce. To również zrozumiałe. Urodził się w niej.

http://urbas.blog.onet.pl/


Pokaż Uwagi moderatoraNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 paź 2010, 19:39 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Rejestracja: 04 cze 2009, 15:23
Posty: 1447
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: mężczyzna
jak korzystamy z Urbasia - słusznie zresztą, to warto poznać z jego strony obrazek ukazujący schemat obiegu majątku na całym świecie z dolarem jako siłą napędową
http://urbas.blog.onet.pl/Bicz-na-bankierow,2,ID415734788,DA2010-10-13,n
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 paź 2010, 18:28 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Cel Wielkiej Finansjery:Jeden Rząd Światowy z jedną światową walutą

Podstawową wadą obecnego systemu finansowego jest tworzenie pieniędzy przez bank w formie zadłużenia i obciążenia procentem tworzonych pieniędzy. Kraje zadłużone są zobligowane do spłacenia bankom pieniędzy, których te banki nie wytworzyły, pieniędzy, które nie egzystują. Zadłużenie takie jest nie do spłacenia. Finansiści wiedzą doskonale, że spłacenie długów przez zadłużone kraje jest niemożliwe, że obecny system finansowy jest błędny od podstaw i że może to tylko przynieść kryzysy i rewolucje. Ale to jest właściwie to, czego im potrzeba!

Jak powiedział Clifford Hugh Douglas założyciel szkoły Kredytu Społecznego: „Władza pieniądza nie chce i nigdy nie chciała ulepszenia systemu pieniężnego. Tarcia społeczne, wojny i sabotaż to jest dokładnie to, czego ona chce.” Dlaczego?


Dlatego, że finansiści uważają, że tylko oni są zdolni do właściwego kierowania ludzkością. W celu narzucenia swojej woli każdemu człowiekowi i w celu kontrolowania całego świata, wynaleźli obecny system zadłużania pieniężnego. Chcą doprowadzić każdy naród na świecie do stanu takiego kryzysu, że kraje te będą myślały, że nie mają innej alternatywy, jak zaakceptować cudowne rozwiązanie Wielkiej Finansjery w celu uchronienia ich od katastrofy: całkowita centralizacja, jedna światowa waluta i jeden rząd światowy, gdzie umorzy się długi narodów lub będą one musiały oddać swoją suwerenność.

Komisja Trójstronna

Trzy główne regiony ekonomiczne w świecie to: Europa, Ameryka Północna i Daleki Wschód (Japonia, Korea Południowa, Tajwan itd.). Jeżeli pod pretekstem zjednoczenia sił w celu sprostania konkurencji dwóch pozostałych regionów, kraje członkowskie każdego z tych trzech regionów, zdecydują połączyć się w jeden kraj, formułując trzy Super-Mocarstwa, wtedy jeden rząd światowy będzie prawie utworzony.

To jest dokładnie to, co ma obecnie miejsce i jest promowane przez Komisję Trójstronną, zało-żoną w lipcu 1973 roku przez Davida Rockefellera – prezydenta „Chase Manhattan Bank” z Nowego Jorku. Oficjalnym celem Komisji Trójstronnej jest „harmonia polityczna, ekonomiczna, społeczna, kulturalna między trzema największymi ekonomicznymi regionami na świecie” (stąd nazwa ‘Trójstronna’). Cel ten jest prawie osiągnięty w Europie, wydaniem w 1993 roku Aktu Jedności Europejskiej, który wymaga od krajów członkowskich Unii Europejskiej zniesienia barier handlowych i oddania ich polityki pieniężnej i fiskalnej w ręce Komisji Europejskiej w Brukseli. Do 1999 roku wszystkie te kraje powinny dzielić jedną walutę ‘euro’.

Jeżeli chodzi o kraje Ameryki Północnej większe kraje członkowskie są na drodze do NAFT-y (North American Free Trade Agreement). Wpierw Kanada i USA – później Meksyk (w ciągu następnych 10 lat ma to dotyczyć obu Ameryk). Jest duży nacisk na zharmonizowanie polityki fiskalnej tych krajów i jak to dzieje się już w Europie – unia ekonomiczna doprowadzi do unii politycznej.

Mając przed sobą takie dwa ekonomiczne giganty kraje Dalekiego Wschodu nie będą miały innego wyjścia, jak połączyć siły w celu sprostania rywalizacji z Ameryką Północną i Europą w handlu międzynarodowym.

Jedna waluta światowa – znak Bestii

Wielka Finansjera chce wyeliminować pieniądze poszczególnych narodów i wprowadzić jedną walutę światową. W latach 70-tych doktor Hanrick Eldeman główny analityk Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej w Brukseli ujawnił plan „wyjścia świata z chaosu”: trzypiętrowy komputer w budynku administracji, siedziby EWG w Brukseli (Belgia). Ludzie, którzy tam pracują nazywają go Bestią („BEAST” – Brussels Electronical Accounitng Surveying Terminal). Plan zawiera system oznakowania liczbowego każdego człowieka na ziemi. Każdy mieszkaniec świata otrzyma numer w celu kupna i sprzedaży. Numer będzie wytatuowany laserem, lub wszczepiony w postaci mikroczipu – na czole lub zewnętrznej części prawej dłoni. Będzie to system chodzących kart kredytowych. Będzie możliwy tylko do odczytania przez skaner stosujący podczerwień, w specjalnych miejscach weryfikacji, lub miejscach handlowych. Dr Eldeman stwierdził, że przez użycie trzech liczb sześciocyfrowych każdy mieszkaniec świata otrzyma swój numer, będący jednocześnie numerem jego karty kredytowej.

phpBB [video]


Dziwnie przypomina to to, co Święty Jan Apostoł napisał w Apokalipsie (13:16-18): „... i sprawi, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymają znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ani sprzedać, kto nie ma znamienia – imienia Bestii lub liczby jej imienia. Tu jest (potrzebna) mądrość. Kto ma rozum niech liczbę Bestii policzy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.”

Elektroniczne karty bankowe

Przed wynalezieniem komputerów i mikroczipów, kilkadziesiąt lat temu, system ten uznany byłby za produkt fantazji „science fiction”. Obecnie wszyscy wiedzą o istnieniu „kart debitowych”, przy pomocy których można wszystko w sklepie kupić, bez noszenia ze sobą pieniędzy i potrzebna suma jest automatycznie potrącona z konta bankowego. Celem banków jest wyeliminowanie całej gotówki i zmuszenie ludzi do używania elektronicznych kart, jako jedynego sposobu płacenia.

Zawsze istnieje jednak ryzyko, że ktoś może zgubić kartę elektroniczną lub, że ktoś inny nielegalnie będzie jej używał. I tu przychodzi rozwiązanie: złączyć człowieka z jego kartą w taki sposób, żeby nie zgubił jej lub, żeby mu jej nie skradziono! I tu mamy: mikro-komputerowy czip – może on być wszczepiony pod skórę, lub 3 sześciocyfrowe numery mogą być wytatuowane na skórze... tak właśnie, jak opisuje to Święty Jan w Apokalipsie.

Wszystko będzie przygotowane dla rządu, który chce kontrolować nasz każdy ruch, gdyż będzie wszystko o nas wiedział: wszystko, co kupujemy, gdzie i kiedy – będzie wiadomo. I jeżeli z jakiegokolwiek powodu ktoś będzie uznany na przykład jako „persona non grata”, lub jako „wróg Stanu” przez rząd – to wystarczy tylko wymazanie naszego numeru z centralnego komputera i nie będzie można już nic kupić, ani sprzedać (będzie się skazanym na zniknięcie w niedługim czasie).

Illuminaci

Poszukiwanie dróg do stworzenia jednego rządu światowego trwa od długiego czasu. Na przykład 17 lutego 1953 roku – członek Wielkiej Finansjery Paul Warburg powiedział w wystąpieniu przed Senatem USA: „Będziemy mieli rząd światowy obojętnie czy nam się podoba czy nie, albo za zgodą albo na drodze zwycięstwa.” Dążność do stworzenia jednego rządu światowego widać już, gdy cofniemy się do roku 1776 – kiedy stworzono tajną organizację Iluminatów. Jej lider Adam Weishaupt stworzył mistrzowski plan doprowadzenia do panowania Oligarchii Finansowej nad całą populacją świata. Słowo Iluminaci jest zaczerpnięte od Lucyfera i znaczy „posiadający światło” – „oświeceni”.

Zadziwiające może się wydawać, że insygnia Zakonu Oświeconych pojawiają się na odwrotnej stronie papierowej 1-dolarówki amerykańskiej. Po raz pierwszy pojawiły się w 1933 roku z zarządzenia Prezydenta USA Franklina Roosevelt’a na początku okresu reform zaprowadzonych przez prezydenta pod nazwą „New Deal”.

U podstawy 13-piętrowej piramidy można przeczytać rok 1776 (MDCCLXVI w cyfrach rzymskich). Większość ludzi uważa, że jest to data podpisania Amerykańskiej Deklaracji Niepodległości, podczas gdy jest to data upamiętniająca założenie Zakonu Oświeconych, czyli 1 maj 1776 rok.

Piramida reprezentuje zawiązanie się tajnego ruchu w celu zniszczenia Kościoła Katolickiego (i wszystkich istniejących religii) i dyktaturę nad narodami. Oko patrzące we wszystkich kierunkach oznacza oko „szpiegowskie” symbolizujące terrorystyczną, podobną do Gestapo, agencję założoną przez Weishaupta, w celu utrzymania sekretów „Porządku” i zmuszenia populacji ludzkiej do zaakceptowania jego prawa. Słowa łacińskie ANNUIT COEPTIS znaczą „nasz spisek został zakończony sukcesem”. Poniżej „NOVUS ORDO SECLORUM” wyjaśnia naturę spisku „Nowy Porządek Społeczny” lub „Nowy Porządek Światowy”.

Insygnia te zostały zaadoptowane przez Kongres jako rewers pieczęci Stanów Zjednoczonych 15 września 1789 roku. (Na awersie znajduje się wizerunek orła, który jest używany jako oficjalna pieczęć i jest na mundurach wojskowych USA i także jest na rewersie papierowej 1-dolarówki amerykańskiej).

Pojawienie się tych insygniów Iluminatów na 1-dolarówce USA w 1933 roku oznacza, że następcy Weishaupta uznali swoje działania, jako początek misji ukoronowanej sukcesem, i że całkowicie kontrolują Rząd Stanów Zjednoczonych.

Spisek Lucyfera

Stwierdzenie, że Iluminaci są spiskiem Lucyfera nie jest tylko wyrażeniem stylistycznym, ale jest prawdą, ponieważ liderzy Iluminatów są wyznawcami Szatana. Ich ostatecznym celem jest zmuszenie całego świata do złożenia hołdu Szatanowi. Poprzez swoje diabły, Szatan kontynuuje swój bunt przeciwko Bogu, swoimi zabiegami chcąc zniweczyć boskie plany na ziemi i przechwycić od Boga tyle dusz, ile tylko to jest możliwe.

Tak jak Szatan, finansiści myślą, że są mądrzejsi od Boga i że tylko oni są w stanie właściwie rządzić rodzajem ludzkim. Członkowie Iluminatów są to ludzie możliwie wszystkich ras i wyznań, ale wszyscy kierują się żądzą władzy i pieniędzy.

Rozpoznanie sił

W zakończeniu swojej książki „Pionki w grze”, która demaskuje spisek Iluminatów w celu zdominowania świata, William Guy Carr wyjaśnia, co trzeba zrobić, żeby ten spisek powstrzymać.

Po pierwsze, musimy jako jednostki rozpoznać duchowe siły włączone w walkę i zdać sobie sprawę, że to są siły nie tylko doczesne (ziemskie), ale i duchowe; że jest to walka między Bogiem i Szatanem. Musimy wybrać komu będziemy służyć, o kogo walczyć: Boga czy Szatana.

Po drugie, musimy podjąć praktyczne kroki przeciwdziałania planowi Wielkiej Finansjery, co może być tylko wykonane za pomocą reformy monetarnej według słów Willima Carry: „wyborcy muszą nalegać, żeby emisja pieniędzy i kontrola nad nimi była w rękach rządu, gdzie prawnie być powinna.”

Potrzeba Kredytu Społecznego

Dla uzyskania pomocy Nieba konieczne są modlitwy i ofiary, aby udaremnić plan Światowej Finansjery. Ale także potrzebne są techniki, sposoby udaremnienia planu Finansistów. Sposobem tym jest reforma, autorstwa szkockiego inżyniera Clifforda Hugh Douglasa – Kredyt Społeczny, jedyna reforma, której Finansiści się boją i która położyłaby koniec ich władzy kontrolowania wszystkich narodów. (Kredyt Społeczny znaczy społeczne pieniądze – pieniądze wytworzone przez społeczeństwo bez zadłużenia, tworzone wraz z tworzeniem nowej produkcji i wycofywane z obiegu wraz z konsumpcją tej produkcji – zamiast istnienia kredytu bankowego, jak to ma miejsce obecnie: pieniądze kreowane jako dług przez prywatne banki.)

Douglas początkowo myślał, że gdy jego odkrycie i skutki będą znane rządowi i ludziom odpowiedzialnym za ekonomię, to pospieszą się oni, żeby wcielić to w życie. Wkrótce zrobił inne odkrycie: Finansjera, która kierowała ekonomią nie była zupełnie zainteresowana w zmianie systemu finansowego z jego wadami i konsekwencjami (wojny, straty, bieda, tarcia społeczne itd.). Oni tego wręcz pragnęli i wspomagali celowo dążąc do wprowadzenia rozwiązania – Jednego Rządu Światowego. Finansjera robiła wszystko, co mogła dla zatrzymania i uciszenia idei Kredytu Społecznego: konspiracja milczenia w mediach, albo celowe fałszowanie doktryny Douglasa, w celu jej osłabienia, kalumnie i ośmieszanie apostołów „Michaela”. Douglas napisał w książce „Ostrzeże-nie Demokracji” (Warning Democracy):

„Tak szybki był postęp rozprzestrzeniania się idei Kredytu Społecznego w latach 1919 - 1923 w kraju (Wielka Brytania) i zagranicą i tak często pojawiały się idee czerpane z Kredytu Społecznego na stronach prasy, że ci, których interes był przez to zagrożony podjęli efektywne kroki, żeby uszczuplić publikacje. W tym kraju Instytut Bankierów przeznaczył 5 milionów funtów (wtedy ekwiwalent 24 milionów dolarów) do zwalczania „wywrotowych” idei naszych i innych wprowadzonych w błąd ludzi, którzy mają życzenie „partaczyć” system finansowy. Duży Związek Prasowy został poinformowany, że mojego imienia nie ma się wspominać w prasie, w tym kraju i w USA. Prasa miała zakaz zamieszczania publikacji, korespondencji lub innego sposobu reagowania na ten temat. Pomimo to na przesłuchaniu w Parlamencie Kanadyjskim, gdzie byłem świadkiem w 1923 roku, Parlament zdołał wyjawić ignorancję nawet niektórych bankierów, w sprawie fundamentalnego problemu, z którym mają do czynienia z jednej strony, a z drugiej determinację finansistów, z jaką są przygotowani walczyć o utrzymanie swojej kontroli nad sytuacją.”


Trzeba tu także wspomnieć, że najlepszym sposobem, jaki Finansiści znaleźli na wstrzymanie rozprzestrzeniania się idei Kredytu Społecznego, było tworzenie partii politycznych o fałszywej nazwie „Kredyt Społeczny”, żeby ludzie myśleli, że nowa partia jest w stanie zmienić system, podczas gdy potrzebne jest edukowanie ludzi (nakłaniając ich do prenumeraty pisma ‘Michael’), żeby wywierać nacisk na wybranych reprezentantów, żeby służyli ludziom, a nie Wielkiej Finansjerze. Na szczęście wszystkie tak zwane „partie kredytu społecznego” są martwe i pogrzebane, ale zrobiły one dużo złego i spowodowały dezorientację w umysłach ludzkich, kiedy jeszcze istniały.

„Moment psychologiczny”

Douglas przepowiedział, że obecny bankierski system pieniądza zadłużającego ulegnie samozniszczeniu, upadnie przez swoją istotę tworzenia długów niemożliwych do spłacenia. Wszystkie kraje na świecie walczą ze swoimi niebotycznymi długami i zmierzają ku destrukcji, mimo, że wszyscy wiedzą, że długi są niemożliwe do spłacenia. Inne czynniki, jak automatyzacja, też wykazują niesprawdzenie się obecnego systemu monetarnego i nieuchroniony jego upadek. Mianowicie rozwój automatyzacji powoduje, że pełne zatrudnienie staje się niemożliwe.

Douglas powiedział, że nadejdzie „moment psychologiczny”, moment krytyczny, kiedy ludzkość widząc powagę sytuacji, cierpiąc zbyt długo i mimo całej siły Wielkiej Finansjery będzie chętna do studiowania i do zaakceptowania Kredytu Społecznego. W swojej książce „Kredyt Społe-czny” w 1924 roku Douglas napisał, co następuje:

„Sprawa będzie ogromnej wagi. Stosunkowo krótki okres czasu będzie prawdopodobnie potrzebny do podjęcia decyzji, czy my mamy zawładnąć, opanować wszechpotężną ekonomię i machinę społeczną, którą wykreowaliśmy, czy ona ma was pokonać i władać wami. W tym okresie czasu mały impet, siłą grupy ludzi, którzy wiedzą, co i jak zrobić będzie stanowił różnicę między cofnięciem się w wieki zacofania (Dark Ages) lub szybkim postępem w pełne światło dnia, tak wspaniałym, że obecnie z trudem możemy sobie to wyobrazić. Tu ważna jest potrzeba rozpoznania tego psychologicznego momentu i dostosowanie do tego momentu odpowiedniej akcji, która powinna być obecna w umysłach tej małej mniejszości, która jest w posiadaniu wiedzy o powadze sprawy w obecnych czasach.”


Louis Even przy końcu artykułu napisanego w roku 1970 i zatytułowanego „Kredyt Społeczny – tak, Partia – nie”, powtórzył tę myśl Douglasa:

„Kredytowcy Społeczni pisma ‘Michael’, tak jak i Douglas twierdzą, że jeżeli chodzi o sprawę Kredytu Społecznego, najbardziej efektywnym działaniem do wykonania jest informowanie ludzi na temat obecnego monopolu kredytu finansowego przynoszącego złe owoce, które widać w życiu ludzi, rodzin, instytucji i przeciwstawiać tym złym owocom sprawiedliwą doktrynę Kredytu Społecznego, która jest tak wspaniała i pełna zdrowego rozsądku. Starają się (Kredytowcy) sami rozwijać i ulepszać wewnętrznie i promieniować także duchem Kredytu Społecznego, który klarownie jest związany z duchem ewangelii: duch służby, a nie dominacji, nie nienasycona dążność do pieniędzy i dóbr materialnych, co jest jednym i tym samym, jak duch baronów Wielkiej Finansjery.

Albo przez upadek obecnego systemu finansowego, który ulegnie samozagładzie na skutek swoich własnych okropnych posunięć, albo na skutek wydarzeń, które są przepowiedziane przez uprzywilejowane dusze, wydarzeń, w które nie można wątpić patrząc na obecne dekadenckie standardy moralności, odszczepieństwo, poganizację zamożnych krajów, które były chrześcijańskie – tak więc albo z jednej, albo z drugiej przyczyny katastrofa nastąpi, żyjący, albo ci, którzy ocaleją, przeżyją te wydarzenia, będą w posiadaniu światła dla wprowadzenia systemu ekonomicznego wartego swojego imienia, swojej nazwy.”

To, co trzeba zapamiętać z tego wszystkiego to to, że obecny system finansowy, który tworzy pieniądze jako dług, jest głównym sposobem Finansistów na wprowadzenie jednego rządu światowego. System zadłużenia jest mostem, który prowadzi nas od społeczeństwa wolnego do pełnej dyktatury. I jedyną rzeczą, której Finansiści się boją, jedyną rzeczą, która może ich zatrzymać w ich planach podboju świata, jest reforma obecnego systemu finansowego, wprowadzenie uczciwego, niezadłużającego systemu finansowego, zgodnie z filozofią Kredytu Społecznego. Zaczniemy zdawać sobie sprawę z wielkich możliwości rozwiązań proponowanych przez Kredyt Społeczny i z konieczności rozpowszechniania jego idei wśród ludzi.
Dlatego radziecki Minister Spraw Zagranicznych – Mołotow powiedział do dra Hewletta Johnsona, arcybiskupa Canterbury w latach 30-tych: „Wiemy wszystko o Kredycie Społecznym. To jest jedyna teoria w świecie, której się obawiamy.”


Alain Pilote

Ten artykuł był publikowany w pismie Michael — listopad-grudzień 1999.


http://michaeljournal.org/Rzadswiatowy.htm

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 paź 2010, 12:28 
dlug publiczny w USA wzrosl do 5 bilionow USD

http://www.cnsnews.com/news/article/debt-has-increased-5-trillion-speaker-peNa górę
   
 
 
Post: 28 paź 2010, 14:36 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Szewczak: Rostowski ukrywa faktyczny dług

Kryzys przychodzi do nas z opóźnieniem, ale jego skutki będą tak dramatyczne jak na Węgrzech, twierdzi na łamach "Polski The Times" Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK.

- Wydaje mi się, że my absolutnie idziemy w stronę scenariusza argentyńskiego, a już na pewno węgierskiego. Sądzę, że co najgorsze w naszej gospodarce, jest jeszcze przed nami. Kryzys przychodzi do nas z opóźnieniem, ale jego skutki będą nie mniej dramatyczne niż na Węgrzech czy w Grecji - uważa Szewczak.

Przypomina on, że Argentyna zbankrutowała dziesięć lat temu, mając zaledwie 100 mld dol. długu. My mamy obecnie 260 mld dol. zadłużenia zagranicznego. - Jeżeli chodzi o skalę deficytu sektora finansów publicznych, to tak naprawdę nie wiemy, jaki jest prawdziwy dramat tego sektora - ubolewa rozmówca gazety, według którego deficyt jest w granicach 10 proc. PKB.

W wywiadzie dla "Polski The Times", Szewczak zastanawia się też po co w Sejmie powstaje komisja konstytucyjna. - Podejrzewam - mówi - że początkowo będzie się zajmować błahostkami typu zmniejszenie parlamentu czy jednomandatowe okręgi wyborcze. Później jednak może zmienić temat. Gdyby sytuacja gospodarcza stała się naprawdę poważna, mogłaby się zająć kwestią progów ostrożnościowych zapisanych w konstytucji. (...) Doradca premiera Jan Krzysztof Bielecki w jednym z wywiadów już powiedział, że nad tymi progami należy się zastanowić, bo są nieżyciowe - trochę na zasadzie: stłucz pan termometr, nie będziesz mieć gorączki.

Janusz Szewczak - główny ekonomista Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK). W latach 2008-2010 jeden z polityków Ruchu Społecznego Naprzód Polsko.


http://biznes.onet.pl/szewczak-rostowski-ukrywa-faktyczny-dlug,18493,3754231,1949451,4,1,news-detal

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 paź 2010, 16:34 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Kiyosaki w Polsce: Spisek bogatych

Tylko w Bankier.tv! Amerykański inwestor i nauczyciel Robert T. Kiyosaki znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów na temat pieniędzy i inwestowania, odwiedził Polskę promując swoją ostatnią książkę pt. "Spisek bogatych", czyli 8 nowych zasad rządzących pieniędzmi. Zdaniem Roberta, jeśli w porę nie poznamy reguł, którymi już posługują się najbogatsi ludzie świata, stracimy nasze pieniądze.
Video
http://bankier.tv/kiyosaki-w-polsce-spisek-bogatych-6830.html

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 lis 2010, 12:15 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
74 proc. Polaków nie ma żadnych oszczędności

74 proc. Polaków nie ma oszczędności, a 26 proc. deklaruje, że ma odłożone pieniądze, czy wartościowe przedmioty lub nieruchomości, które traktuje jako lokatę kapitału - wynika z najnowszego środowego sondażu TNS OBOP.


W grupie osób nieposiadających oszczędności są najczęściej: nastolatki, bezrobotni, rolnicy, robotnicy, emeryci i renciści, uczniowie i studenci, osoby w wieku powyżej 60 lat oraz osoby z wykształceniem podstawowym i zasadniczym zawodowym.

Wśród respondentów, którzy dysponują oszczędnościami, są najczęściej osoby w wieku 30-39 lat (35 proc.), z wykształceniem wyższym (50 proc.) lub średnim (33 proc.), zajmujące kierownicze i specjalistyczne stanowiska (55 proc.), prywatni przedsiębiorcy (42 proc.) oraz żyjący w miastach liczących powyżej 100 tys. mieszkańców.

Spośród tych, którzy maja oszczędności, u 7 proc. respondentów przekraczają one 100 tys. zł, 33 proc. deklaruje, że wynoszą one co najmniej 10 tys. zł. Kwotę od 5 tys. do 10 tys. odłożyła co piąta osoba, a w przypadku 19 proc. jest to od 2 tys. do 5 tys. zł. Od 500 zł do 2 tys. zł udało się zaoszczędzić 16 proc. badanym, a 12 proc. - mniej niż 500 zł.

Najchętniej Polacy przechowują pieniądze w bankach na kontach oszczędnościowo-rozliczeniowych. 9 proc. badanych ulokowało oszczędności w nieruchomościach - działce, mieszkaniu, a 5 proc. w funduszach inwestycyjnych. W wartościowe przedmioty zainwestowało 2 proc., a w obligacje Skarbu Państwa lub akcje przedsiębiorstw notowanych na giełdzie - jeden proc. badanych. Część respondentów OBOP swoje oszczędności trzyma w domu w gotówce (9 proc.) lub w walutach obcych (1 proc.). Natomiast 2 proc. posiada indywidualną polisę ubezpieczeniową na życie.

Sondaż zrealizowano w dniach 7-10 października 2010 na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.


http://praca.wp.pl/title,74-proc-Polakow-nie-ma-zadnych-oszczednosci,wid,12801069,wiadomosc.html

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 lis 2010, 16:47 
Faktycznie jesteśmy bankrutem

Cytuj:
Po to, by określić jak wysoki jest poziom zadłużenia danego państwa, dług publiczny porównuje się zazwyczaj z wielkością PKB. Zgodnie z Konstytucją RP, poziom długu publicznego nie może przekroczyć 60% PKB (jest to także warunek uczestnictwa w Unii Gospodarczej i Walutowej, czyli strefie euro). Oznacza to, że w przypadku przekroczenia granicy 60% PKB, rząd ma obowiązek w krótkim czasie zrównoważyć dochody i wydatki publiczne.


Źródło: http://www.nbpnews.pl/pl/commonPages/Ec ... geId=17702

W tamtym roku było to 50% ,w tym zależy od kursu złotego czy przekroczy czy nie.

Cytuj:
Jutro MFW przedstawi swoją ocenę tego, jak szybko i w jakim zakresie rząd powinien wprowadzać dostosowanie fiskalne, aby dług publiczny nie przekroczył poziomu 60 proc. PKB.

Zdaniem Zajdel-Kurowskiej drastyczne ograniczanie wydatków nie jest w tej chwili konieczne.

- Rząd powinien jednak opracować wiarygodny plan konsolidacji, który pokaże, jakie instrumenty zostaną wprowadzone, aby ograniczać wydatki i zwiększać dochody państwa, by obniżyć deficyt finansów publicznych do 3 proc. PKB. Wprowadzenie reguły ograniczającej wzrost wydatków i podwyżka VAT o 1 pkt proc. to na tę chwilę wystarczające działania - powiedziała.

W razie przekroczenia 55 proc. progu ostrożnościowego, rząd będzie musiał zamrozić pensje, a w niektórych sektorach i kierowniczych stanowiskach nawet je obniżyć do poziomów z grudnia 2008 roku. Dotknie to około 2 mln osób, zatrudnionych w budżetówce.


Źródło: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 00896.html

Rząd nasz bardzo boi się wyjść poza tą granicę 60% ,zaczął masowo sprzedawać papiery ,obligacje i prywatyzować SmutnyNa górę
   
 
 
Post: 01 lis 2010, 19:19 
chyba system sie nie sypie tak bardzo :język:

Cytuj:
Według niedzielnego "Daily Telegraph", Unia Europejska, która będzie miała na świecie 137 ambasad, zamierza wydawać na ich utrzymanie 9,1 miliarda euro rocznie, z czego 37,4 miliona euro na kuloodporne limuzyny.http://wiadomosci.onet.pl/swiat/olbrzymie-wydatki-ue-37-mln-euro-na-limuzyny,1,3764149,wiadomosc.htmlNa górę
   
 
 
Post: 01 lis 2010, 23:00 
Ale żeby wydawać rocznie 9 miliardów euro to ktoś gdzieś (ciekawe gdzie) musi zarabiać 1000 zł / miesięcznie. :wacko: :ninja:

Tak właśnie działa system i ma się w najlepsze a skoro wszystkim pasuje to w czym problem. :cooo?: :język:

A propos tych 74 % Polaków niemających żadnych oszczędności, widocznie ulegli propagandzie albo masowej hipnozie, że jesteśmy zieloną wyspą na morzu kryzysu a także jak wmawia nam tv tygrysem gospodarczym Europy a tak naprawdę sprzedanymi gołodupcami a tygrysem i to wyliniałym, bezzębnym i właściwie nie tygrysem a żółwiem z wojskowym plecakiem na grzbiecie (fiskalizm) który myśli (tylko) że jest orłem który widział tylko cień. :lol:Na górę
   
 
 
Post: 02 lis 2010, 21:57 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Zabójcza reklamówka (USA 2010)

phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 lis 2010, 11:28 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Znalazłem dobry komentarz internauty na blogu Piotra Kuczyńskiego z Bankier.pl

Cytuj:
USA jest bananową republiką - to już oficjalne
Autor: SiP
Rezerwa Federalna podjęła dzisiaj oficjalnie decyzję (minutki klik), iż zakupi obligacje skarbu państwa na kwotę 600 mld w ciągu 8 miesięcy (do końca Q2 2011) w ramach QE2 (druk pieniędzy). Daje to kwotę 75 mld miesięcznie. Do tego należy koniecznie dodać skup obligacji skarbowych wynikających z reinwestowania pieniędzy otrzymanych z MBS (QE1.5), co stanowi obecnie około 30-35 mld miesięcznie (w ciągu 8 miesięcy da to kwotę dodatkowych 240-280 mld dolarów). Łącznie rozmawiamy o kwocie 105-110 mld dolarów miesięcznie, a w ciągu 8 miesięcy 840-880 mld).

Również dzisiaj ukazały się minutki ze spotkania TBAC. TBAC to zespół doradców w postaci głównie Primary Dealers (prywatne globalne banki inwestycyjne), którzy doradzają Min.Skarbu przy zaciąganiu długu. Obrazując to na przykładzie Polski, to tak jak by PKO BP, Pekao SA, ING, BRE czy Getin bank doradzałby Min. Rostowskiemu jak zadłużać kraj.

Najnowsze zalecenia TBAC w sprawie zaciągania długu przez USA są następujące:
1. Recommended Financing Tables: Q4 - (obecny) - NET CASH RAISED THIS QUARTER - 362.86 mlds USD, przy czym od połowy listopada 165,52 mld USD
2. Recommended Financing Tables: Q1 (Q1 2011) - NET CASH RAISED THIS QUARTER - 431.34 mlds USD

Zatem do końca pierwszego kwartału 2011 US potrzebuje 592,86 mld USD. Projekcja Q1 2011 jest większa niż Q4 gdyż założono iż kongres przedłuży ulgi podatkowe. Możemy przy tym przyjąć Q2 jako 330 mld (średnia z ostatnich paru kwartałów) co łącznie daje 922,86 mld USD netto taki jest bowiem planowany deficyt w danym okresie.

Innymi słowy FED wydrukuje praktycznie tyle pieniędzy, ile rządowi USA brakuje! Czysta republika bananowa. Ale to nie wszystko! Federal Reserve Bank of New York (oddział FED w NY, który zawsze zajmuje się operacjami handlowymi FED) opublikował technikalia całej operacji dodruku, podając przy tym takie szczegóły jak dzień ogłoszenia harmonogramu dodruku pieniądza (tak zwane operacje POMO). Wśród nich znalazł się zapis, o którym spekulowałem w poprzednim wpisie - został podniesiony limit udziału FED w rynku obligacji (jakikolwiek termin zapadalności) z 35% do bliżej nieokreślonego. To dobitnie pokazuje iż USA stała się republiką bananową. Tu i teraz.

Czekamy teraz do piątku (5 listopada) na komunikat z BoJ w sprawie dodruku jenów w kraju jeszcze kwitnącej wiśni. W związku z mocny jenem (z powodu dodruku dolara) BoJ ma właśnie ostatnią szansę na osłabienie jena poprzez ogłoszenie niespodziewanie wielkiego dodruku waluty.

P.S. Do osób mocno krytykujących obecne działania FED dołączyć Buffet. Ciężko się z nim nie zgodzić skoro pobieżne wyliczenia Barclay wskazują iż QE2 przyczyni się do wzrostu konsumpcji amerykanów w postaci (werble……) dodatkowego 0.25% we wzroście PKB. To nie żart! FED mocno stracił na wiarygodności a USA stały się dzisiaj bananową republiką. Ba, dzisiaj Saxo Bank, jawnie stwierdził iż dni FED są już policzone.


http://kuczynski.blogbank.pl/2010/10/18/miedzy-scylla-a-charybda/#comment-34271

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 lis 2010, 16:42 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2009, 17:20
Posty: 428
Lokalizacja: Terra
Płeć: mężczyzna
Tylko Nesara Act może nas uratowac ale będzie trzeba troszkę krwi przelać bo lichwa tak łatwo sie nie podda...

_________________
...Between the velvet lies
There's a truth that's hard as steel
The vision never dies
Life's a never ending wheel ...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 lis 2010, 16:48 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Czy decyzja FED wywoła kolejny kryzys?
http://bankier.tv/czy-decyzja-fed-wywola-kolejny-kryzys-7834.html

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 lis 2010, 20:51 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Uwaga 7 Grudnia planowany Bank Run

REVOLUTION! 7 DECEMBER! OUR REVOLUTION!

Francuscy aktywisci w ramach protestu nawoluja do masowego wycofywania swoich oszczednosci z bankow w calej europie 7 grudnia.

Tutaj lista krajow ktore sie juz do tego przylaczyly, akcja odbywa sie miedzy inymi przez facebook

- Frankreich
- Italien
- Deutschland
- Holland
- Grossbritannien
- Griechenland
- Dänemark
- Belgien
- Tschechien
- Portugal
- Island
- Albanien

A tutaj linki do facebook:

http://www.facebook.com/event.php?eid=101996426533405
http://www.facebook.com/event.php?eid=165061130188137
http://www.facebook.com/event.php?eid=137331642983623
http://www.facebook.com/event.php?eid=119746184753138
http://www.facebook.com/event.php?eid=137793666269183
http://www.facebook.com/event.php?eid=1 ... 26&index=1
http://www.facebook.com/event.php?eid=1 ... 298&ref=mf
http://www.facebook.com/event.php?eid=1 ... 420&ref=mf
http://www.facebook.com/event.php?eid=141889172526236
http://www.facebook.com/event.php?eid=173398762675945
http://www.facebook.com/event.php?eid=1 ... 877&ref=mf
http://www.facebook.com/event.php?eid=171068769571926

Jezeli ta akcja wypali to bedzie to koniec obecnego systemu finasowego.
Nie wieze jednak zeby udalo sie zmobilizowac dostateczna ilosc ludzi do tego czasu.
Bo zeby to zadzialolo musialo by 5% ludnosci wycofac swoje osczednosci w ten dzien.

Pozatym tych co znam z rewolucyjnego nastawienia, to nie maja w banku nic oprucz dlugow.
Laughing

Tutaj jeszcze link do niemieckiego artykulu na ten temat:
http://jetzt.sueddeutsche.de/texte/anzeigen/513473Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 lis 2010, 21:53 
U nas o ile się stawka nie zmieniła to wynosi ona 8 % rezerwy na bieżące operacje gotówkowe. Byłby więc problem co wiadomo nie od dziś, że pokrycia nie ma w całości depozytów. Jest to na rękę nwo czyli chaos, załamanie fałszywych finansów etc. Zobaczymy w akcji.

Czyli zakupy na mikołajki 6 grudnia będą jeszcze możliwe. :język: :DNa górę
   
 
 
Post: 05 lis 2010, 9:13 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 kwie 2010, 8:57
Posty: 521
ja tam się pisze.. :) 7 grudnia!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 lis 2010, 11:16 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Rejestracja: 19 sie 2009, 16:38
Posty: 30
Płeć: mężczyzna
Oszczednosci za duzo nie mam, ale napewno sie podlacze... moze ktos zalozy polska grupe na FB?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 lis 2010, 18:36 
Obawiam się, że w Polsce akcja przejdzie bez odzewu z prozaicznego powodu - 74 % Polaków (respondentów ankiety) zwyczajnie nie ma żadnych oszczędności.

btw
Tak wygląda zielona wyspa na czerwonym morzu kryzysu. :wacko: :ninja:

Co do samej akcji to faktycznie, prosta czynność a rozłoży "system finansowy" na łopatki czyli kopanie trupa po wcześniejszym zawale.Na górę
   
 
 
Post: 05 lis 2010, 19:14 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Cytat:
Bankrutuje kraj Unii. Sytuacja jest dramatyczna


Irlandzki minister finansów Brian Lenihan ma tylko miesiąc na przekonanie inwestorów do swojego planu walki z deficytem budżetowym. Sytuacja jest krytyczna, bo pieniędzy brakuje nawet na przetrwanie do końca roku.

Rząd Irlandii zmniejszy w przyszłym roku wydatki budżetowe o ponad 10 proc. Jednak nawet tak drastyczne cięcia mogą nie wystarczyć. Jeśli w ciągu miesiąca Dublinowi nie uda się przekonać inwestorów do zakupu
swoich obligacji, Irlandia będzie musiała skorzystać z unijnego bailoutu. Taki scenariusz może zatrząść strefą euro.
Banki ciągną w dół

Wczoraj irlandzki minister finansów Brain Lenihan ogłosił
, że w przyszłorocznym budżecie
cięcia sięgną sześciu miliardów euro. Biorac pod uwagę, że w tym roku wydatki zaplanowano na prawie
58 mld, skala oszczędności
jest ogromna. To zarazem o 1,5 – 2 miliarda więcej, niż spodziewały się rynki. Lenihan nie ma jednak wyboru – najpóźniej 7 grudnia musi przedstawić budżet na 2011 r., a na razie nie tylko nie udaje się go zbilansować, lecz nawet znaleźć środków na przetrwanie do końca roku. – Procentowo to potężne oszczędności, ale to minimum potrzebne, by mieć nadzieję na uniknięcie bailoutu – mówi „DGP” John O'Hagan, ekonomista z Trinity College Dublin.

Tegoroczny deficyt budżetowy Irlandii wynosi 13 proc. PKB, co oznacza, że jest najwyższy w całej Unii. Lenihan planuje do 2014 r. zmniejszenie go do poziomu 3 proc., a w ciągu dwóch tygodni – przedstawienie dokładnego harmonogramu walki z deficytem. Jednak problemem są pogrążone w potężnych kłopotach finansowych banki
. Jeśli rząd pozwoliłby im upaść, zachwiałoby to całą gospodarką Zielonej Wyspy. Jednak jeśli zdecyduje się je ratować kwotą następnych kilku miliardów euro – deficyt wzrośnie do astronomicznego poziomu 32 proc. PKB. Pod koniec września premier Brian Cowen przyznał, że całościowy koszt ratowania sektora bankowego może sięgnąć 50 mld euro, czyli prawie jednej trzeciej rocznego PKB.

– Największym ryzykiem obecnie jest to, że budżet nie przejdzie przez parlament, bo rząd ma niewielką przewagę, a na dodatek musi korzystać ze wsparcia posłów niezależnych – dodaje O'Hagan. Więc już pojawiają się spekulacje, że przedterminowe wybory parlamentarne mogłyby się odbyć na wiosnę.

Bańka pesymizmu

W tej sytuacji trudno się dziwić, że inwestorzy nie mają zaufania
do Irlandii i nie chcą kupować jej obligacji. A bez tego nie ma szans na uniknięcie bankructwa. Według analizy Bloomberga 20 miliardów euro, którymi dysponuje Lenihan na pokrycie wydatków państwa, może wystarczyć tylko do połowy roku. Zatem oprocentowanie
10-letnich irlandzkich obligacji każdego dnia od początku tygodnia bije kolejne rekordy. Wczoraj po południu osiągnęło 7,68 proc., co oznacza, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy wzrosło dwukrotnie i zbliża się do poziomu greckich ze szczytowego okresu kryzysu. Zaś koszt ubezpieczenia irlandzkich obligacji rośnie szybciej niż w przypadku jakiegokolwiek innego kraju UE i przekroczył na początku tygodnia psychologiczną barierę 500 punktów
bazowych. – Wokół Irlandii rośnie obecnie bańka pesymizmu. Aby ją przełamać, czteroletni plan rządu musi być na tyle szczegółowy, by przekonać inwestorów, że nie potrzebujemy bailoutu ani nie zbankrutujemy – mówi Bloombergowi John McHale, ekonomista z Galway University.

Jeśli tak się nie stanie, Irlandia pójdzie śladem Grecji. Na początku maja Ateny dostały z UE i MFW pierwszą transzę z wartej 110 miliardów euro pomocy
finansowej.

Irlandczycy protestują przeciwko udzieleniu bankom
rządowej pomocy.

Jak Unia Europejska pomaga bankrutującym krajom

Aby zapobiec powtórzeniu się kryzysu greckiego z początku tego roku, ministrowie finansów Unii Europejskiej powołali w maju Europejski Mechanizm Stabilizacji Finansowej (EFSF) o wartości
750 miliardów euro. ● Składa się on z trzech części – 60 miliardów, które w razie potrzeby Bruksela udostępni krajowi
przeżywającemu trudności finansowe, gwarancji
kredytowych o wartości 440 miliardów euro, dzięki którym zagrożone państwo może pożyczać pieniądze
na warunkach dogodniejszych niż rynkowe, oraz 250 miliardów, które przekazuje Międzynarodowy
Fundusz Walutowy.

● Każda z trzech części nie jest pożyczką, którą bankrutujący kraj będzie musiał oddać, a jej udzielenie jest uzależnione od przedstawienia wiarygodnego programu
naprawy finansów publicznych. EFSF formalnie zaczął funkcjonować na początku sierpnia. Choć pojawiały się spekulacje, że będzie musiała skorzystać z niego Hiszpania, jak do tej pory mechanizm nie został ani razu użyty.

● Pomoc finansowa, którą na początku maja otrzymała Grecja, nie została przekazana poprzez Europejski Mechanizm Stabilizacji Finansowej. Była to pożyczka udzielona bezpośrednio przez państwa strefy euro. Składa się ona z trzech transz o łącznej wartości 110 miliardów euro. Pierwsza z nich wyniosła 30 miliardów.

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/308093,bankrutuje-kraj-unii-sytuacja-jest-dramatyczna.html


W końcu może Tusk dotrzyma jakiejś obietnicy. W końcu Tusk obiecał nam drugą Irlandię......Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 lis 2010, 22:18 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Nieznana orgranizacja chce spłacić dług Wielkiej Brytani w wyskości 75 miliardów funtów "aby uratować świat"

Lord James Blackheath mówi że ogranizacja która nie chce się przedstawić chce wpłacić potrzebną kwotę

Cytuj:
Peer Claims 'Foundation X' Will Pay UK Debt

Ruth Barnett, Sky News Online

A shadowy organisation has apparently offered to lend the UK £75bn to clear the national debt and "help save the world", a peer has told Sky News.


Lord James of Blackheath said the group, which he refuses to name and refers to only as "Foundation X", is willing to hand over the cash without strings attached.

And the Conservative peer is accusing the Government of squandering the chance to rescue the UK economy and save hundreds of thousands of jobs.

He says they have dismissed him as an ageing maverick.

Lord James, who denies he is the victim of an elaborate hoax, first revealed the details to stunned peers in the House of Lords on Monday night.

"The British Government can have the entire independent management and control of it - Foundation X does not want anything to do with it," he told them.

"There will be no interest charged and... it will be prepared to put up money for funding hospitals, schools, the building of Crossrail immediately with £17bn transfer by Christmas if requested."

He said a phone call from a senior minister to the foundation's chairman was all it would take "and then we can get into business".

Bloggers including Charles Stross spotted his remarks, prompting speculation on the internet that the peer, who is in his 70s, has been taken in by a scam.

Lord James told Sky News he was approached nearly six months ago and asked to help broker a deal which could be bigger than the Marshall Plan, the US fund which helped Europe recover from the Second World War.

He said he has told the Government: "If it's all wrong you can blame it on this maverick ageing old-codger peer and if I'm right, you get all the great glory of this happening for the British economy."

The peer refused to reveal the identity of the organisation but described them as having a "massive supranational accumulation of funds" which they have built up over 100 years.

They are motivated by a desire to rescue the global economy - and their savings - from growing instability and have provided a list of referees which includes the "most high-profile people on the world stage," he said.

In his extraordinary statement to the Lords, the peer said he believed the money was not tainted by criminality because he had had years of experience dealing with cash from criminal groups.

"My biggest terrorist client was the IRA and I am pleased to say that I managed to write off more than £1bn of its money," he said.

But he told Sky News he had not intended to imply he had done anything improper as he had been working for the Bank of England, clearing up companies infiltrated by the IRA.

"I'm not a money launderer, I was on the side of the angels," he added.


http://news.sky.com/skynews/Home/Politics/Foundation-X-Lord-James-Of-Blackheath-Tells-Sky-News-Group-Could-Pay-Off-Billions-Of-UK-Debt/Article/201011115795267?lpos=Politics_First_Poilitics_Article_Teaser_Regi_2&lid=ARTICLE_15795267_Foundation_X%3A_Lord_James_Of_Blackheath_Tells_Sky_News_Group_Could_Pay_Off_Billions_Of_UK_Debt

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 lis 2010, 20:38 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna

Przepychana "po cichu" ustawa w Sejmie da rządowi możliwość finansowania państwa z dodrukowanych pieniędzy.

Bank Grozi Katastrofą


http://gb.pl/banki/lista/bank-grozi-katastrofa.html

Narodowy Bank Polski przestanie obsługiwać konta rządu. Ma się tym zająć BGK, dotychczas cichy pośrednik w przekazywaniu pieniędzy. BGK będzie miał możliwość wydawania instrumentów pochodnych pod kredyty hipoteczne, żeby później tych samych kredytów używać jako zastawu pod pożyczki z NBP.

Państwowy BGK nie powinien sprzedawać produktów do NBP, bo byłoby to kupowaniem długu państwowego...

Zmiana Ustawy o Banku Gospodarstwa Krajowego przeprowadzana jest w Sejmie możliwie najbardziej dyskretnie. Bank, z definicji polski, chce wziąć udział w wolnorynkowej walce o klientów, prowadzić rachunki i stać się marką rozpoznawaną również przez klientów detalicznych sektora w Polsce.
Tylko że zmiany w Ustawie o BGK zmieniają w sektorze tak wiele, że może się to skończyć dla polskiej bankowości dużą zawieruchą. I kryzysem w finansach publicznych.

Jak zapewniają autorzy nowej Ustawy o BGK „projekt ustawy o zmianie został opracowany w szczególności w związku z koniecznością zapewnienia bankowi nowych możliwości zwiększania funduszy własnych, co służy realizacji podstawowych celów działalności BGK, do których należy wspieranie rządowych programów społeczno-gospodarczych oraz programów samorządności lokalnej i rozwoju regionalnego, a także możliwość efektywniejszego wykonywania powierzonych mu zadań. Część zaproponowanych zmian ma charakter doprecyzowujący, a potrzeba ich wprowadzenia wynika z ograniczeń występującymi w ich dotychczasowym stosowaniu”.
Ale uważna lektura ustawy pokazuje, że nie można będzie ogłosić upadłości BGK. A to niepokoi zarówno NBP, jak i Europejski Bank Centralny, bo według obu banków centralnych byłoby to bezprawne uprzywilejowanie jednego z podmiotów na rynku. Według ustawy BGK przejąłby zarządzanie kontami rządowymi, agencji i funduszy. Całą infrastrukturę finansową NBP i BGK należałoby przebudować, co byłoby niezwykle kosztowne – i co de facto i de iure znacznie osłabiłoby Narodowy Bank Polski.

Koniec końców BGK mógłby znaleźć się poza kontrolą nadzoru finansowego, choć jego działalność na rynku miałaby być nie tylko quasi-państwowa, ale obejmować również świadczenie tradycyjnych usług bankowości hipotecznej.

EBC wykazuje w swojej opinii, że proponowana ustawa umożliwi BGK wydawanie instrumentów pochodnych pod kredyty hipoteczne, a następnie użycie tych instrumentów jako zastaw pod pożyczki z NBP. Byłaby to polska wersja luzowania monetarnego, czyli otwarcie furtki na możliwość drukowania pieniądza. Tymczasem jako bank państwowy BGK nie powinien sprzedawać swoich produktów do NBP, bo byłoby to kupowaniem długu państwowego, czyli de facto finansowaniem państwa z pustych pieniędzy.

Jednak zdaniem rządu „wejście w życie ustawy będzie miało pozytywny wpływ na sektor finansów publicznych, w tym budżet państwa i budżety jednostek samorządu terytorialnego. Działania takie mogą bowiem zapewnić konsolidację w jednym podmiocie obsługi rachunków bankowych (choć taka konsolidacja występuje już w przypadku NBP – przyp. red.). Zapewni to jednocześnie niższe koszty poprzez możliwość osiągnięcia efektu skali. Bank Gospodarstwa Krajowego specjalizując się w tym zakresie będzie miał możliwość rozwoju posiadanych instrumentów wprowadzając zróżnicowana ofertę”.

Zdaniem części analityków w najgorszym scenariuszu Ustawa o BGK będzie umożliwiała nieograniczone wsparcie dla deweloperów przy całym ryzyku spoczywającym na BGK, co w prostej linii prowadzi do amerykańskiego scenariusza kryzysu na rynku kredytów hipotecznych.

Ryzyko światowej inflacji w obliczu bankructwa Stanów Zjednoczonych - Paul Craig Roberts

phpBB [video]

phpBB [video]


Upadłość w 2010 roku sięgnęła 143 banki-nastąpią wydarzenia ,które przejdą do histori.

Trwa koncentracja/centralizacja[w toku] wladzy
to jest cel kryzysow który zmierza do faszyzmu delikatnie pisząc.I beda padaly banki, bo ma byc tylko jeden bank - swiatowy. Razem z masonskim rzadem światowym [biometrycznym] beda lepiej nas trzymac za głowy. Najmocniej po odebraniu nam gotowki. Dopiero banki pokaża rogi. Z przecieków dowiadujemy się że OKOŁO 10 LISTOPADA ((a jak się nic nie stanie to zaczniemy zjadać własne buty)).Aktualnie cała świta rządowa USA jakimś dziwnym trafem wybrała sie do Azji na dłuższy czas czego do tej pory nie było w tym kraju najpradopodobniej ten eksodus coś zapowiada w kuluarach słychąc ,że w tym czasie wprowadzone zostaną tzw wakacje bankowe których celem jest zamiana dolara na nowa walute ,skutki moga być tragiczne dla USA stąd elita pod pozorem wizyt zagranicznych opuściła ten kraj wiedząc czym grozi im pobyt gdyby doszło do zamieszek. Po 6 latach od Wielkiego Kryzysu 1929-1933 wybuchła II wojna światowa, USA dalej drukuje puste dolary, dług publiczny w tym kraju to ponad 14 bln, państwa w Europie bankrutują czyli rozwiązanie jest tylko jedno nowa wojna.Fabryki broni na całym świecie są w rękach głupców, ...
... w rękach żydów czy gojów czy innych zaszufladkowanych ideologi-nacji i niema to znaczenia ale fakt jest faktem. Czy to oznacza ze kapitalizm bankrutuje ?.

Obrazek

Onet pisze :"Regulatorzy zamknęli cztery banki w USA, łącznie liczba upadłości w 2010 roku sięgnęła 143 Liczba zbankrutowanych banków przekroczyła wynik z 2009 roku, kiedy w piątek Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) zamknęła kolejne cztery banki.

Piątkowa decyzja oznacza, że w tym roku upadły już 143 banki, wobec 140 w 2009.

Prezes FDIC, Sheila Bair, powiedziała niedawno, że o ile liczba upadłości prawdopodobnie przekroczy wynik z 2009 roku, to łączna wartość aktywów, których dotyczyły tegoroczne upadłości będzie prawdopodobnie niższa.

W 2009 roku łączna wartość aktywów upadłych banków wyniosła 169,7 miliarda dolarów, a w tym roku jak dotąd 89,3 miliarda, wynika z danych FDIC.

W piątek regulatorzy poinformowali, że zamknęli:

* K Bank z Randallstown w stanie Maryland, który miał około 538,3 miliona dolarów w aktywach i 500,1 miliona w depozytach. M&T Bank z Buffalo w stanie Nowy Jork przejmie depozyty K Bank i około 410,8 miliona dolarów jego aktywów.
* Pierce Commercial Bank z Tacoma w stanie Waszyngton, który miał około 221,1 miliona dolarów w aktywach i 193,5 miliona w depozytach. Heritage Bank z Olympia w stanie Waszyngton zgodził się przejąć depozyty i aktywa zamkniętego banku.
* Western Commercial Bank z Woodland Hills w Kalifornii, który miał około 98,6 miliona dolarów w aktywach i 101,1 miliona w depozytach. First California Bank z Westlake Village w Kalifornii przejmie depozyty i większość aktywów.
* First Vietnamese American Bank z Westminister w Kalifornii, który miał około 48 milionów dolarów w aktywach i 47 milionów w depozytach. Grandpoint Bank z Los Angeles przejmie jego depozyty i aktywa.

Te cztery upadłości mają kosztować fundusz ubezpieczeń depozytów FDIC łącznie 254,5 miliona dolarów.

Washington Mutual, który miał 307 miliardów dolarów w aktywach, gdy został przejęty we wrześniu 2008 roku, pozostaje największym bankiem, który upadł podczas kryzysu finansowego.

Jeżeli chodzi o dobre wieści z branży bankowej, do FDIC podał 19 października, że ze względu na niższe spodziewane straty szacuje obecnie, że upadłości banków w okresie 2010-2014 będą kosztowały Fundusz Ubezpieczeń Depozytów 52 miliardy dolarów wobec wcześniej zakładanych 60 miliardów.

Fundusz Ubezpieczeń Depozytów, finansowany przez banki, gwarantuje indywidualne oszczędności do sumy 250.000 dolarów.
Ze względu na niższe szacowane koszty i ponieważ Ustawa Dodda-Franka reformująca system finansowy określiła nowe przepisy dla funduszu ubezpieczeniowego, FDIC przegłosował 19 października rezygnację z podwyższenia składki banków o trzy punkty bazowe, która miała wejść w życie 1 stycznia 2011 roku.
Reuters
Źródło: Reuters
http://grawitacja44.org.pl/index.php?q=node/174Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 lis 2010, 12:27 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2009, 17:20
Posty: 428
Lokalizacja: Terra
Płeć: mężczyzna
Nie wiem czy ta akcja wypali - teraz juz jest problem z wypłata z banku jednorazowo sumy przynajmniej 30 tys . złotych bez wczęsniejszego umówienia się z bankiem na taka transakcję .

_________________
...Between the velvet lies
There's a truth that's hard as steel
The vision never dies
Life's a never ending wheel ...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 lis 2010, 17:48 
Cytuj:
Chiny stwierdziły w piątek, że Rezerwa Federalna powinna wyjaśnić decyzję z tego tygodnia o skupowaniu obligacji, aby wpompować pieniądze w największą gospodarkę świata, bo zagraża to światowemu ożywieniu.


http://biznes.onet.pl/chiny-chcaod-fed-wyjasnien-w-sprawie-skupowania-ob,18494,3774577,1,news-detalNa górę
   
 
 
Post: 09 lis 2010, 9:24 
Cytuj:

Stany Zjednoczone są zadłużone po uszy. Także za granicą. Głównymi dostawcami pieniędzy w zamian za papiery skarbowe są Chiny i Japonia. Kupiły ich już zbyt dużo, by powiedzieć pas.


Globalny kryzys finansowy i jego konsekwencje nie tylko obnażyły kruchość mechanizmów, na których opiera się światowa gospodarka, ale także spotęgowały zagrożenia z tym związane. Kryzys, o którym się powoli zapomina, zatacza tymczasem coraz szersze kręgi. Rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych i pojawił na rynku nieruchomości zupełnie nieprzypadkowo. Kredyt, zadłużenie, lewarowanie, refinansowanie, wiązanie kredytów w paczki, przewiązywanie ich kokardkami z logo największych banków i towarzyszącymi im stemplami agencji ratingowych i sprzedawanie ich, bo przecież sprzedać można wszystko. Nie tylko nieruchomość, ale i dług. Dług nawet łatwiej i nie jeden raz. Tym łatwiej, im tańszy pieniądz i im go więcej.


http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/stany-zjednoczone-zadluzone-po-uszy-azja-finansuje-amerykanowNa górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 776 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group