Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sie 2019, 20:04

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Siedze w tym zagadnieniu już dosyc głęboko i bardzo mnie to interesuje:
polecam

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 17 kwie 2009, 23:19 
VIP Member
Awatar

Siedzisz w temacie od czasów Matrixa czy wcześniej? :D
Ja może bardziej tradycyjnie, z textem:

fragment książki "Jaskinia Starożytnych" T. Lobsang Rampa
http://rapidshare.com/files/119490202/L ... 80_ytn.rar ;)
"
Gwiazdy są "tak duże", że nie możemy określić, co w rzeczywistości tworzą.

Pomyśl że się kurczysz, kurczysz, stając tak małym jak ziarnko piasku. Jak wyglądałbym dla ciebie wtedy? Przypuśćmy, że stałbyś się jeszcze mniejszy, że ziarnko piasku stałoby się dla ciebie wielkie jak świat. Jak wtedy byś mnie postrzegał?

Widziałbyś, Lobsang - powiedział Lama - zbiór szeroko rozproszonych światów płynących w ciemności. Z powodu twoich małych rozmiarów mógłbyś widzieć molekuły mojego ciała jako osobne światy i rozległą przestrzeń pomiędzy nimi. Mógłbyś widzieć światy krążące wokół światów, mógłbyś widzieć "słońca", które są molekułami pewnych psychicznych centrów, mógłbyś widzieć kosmos!

Cały świat jest stworzony z wibracji, całe Życie, wszystko, co nieożywione, składa się z wibracji. Nawet potężne Himalaje - mówił Lama - są w istocie masą rozproszonych cząstek, z których żadna nie może dotknąć innej. Świat, Wszechświat, składają się z maleńkich cząstek materii, wokół których krążą inne. Tak jak nasze Słońce ma światy krążące wokół niego, zawsze zachowujące odległość, nigdy go nie dotykające, tak wszystko, co istnieje, składa się z wirujących światów.

Każda cząsteczka, każdy mały układ "słońca i planety" je otoczony przez ładunek elektryczny nie tego rodzaju elektryczności, którą Człowiek wytwarza maszynami, lecz bardziej szlachetnej natury. Czasami widzimy taką elektryczność migoczącą na nocnym niebie. Tak jak Ziemia ma zorzę polarną migoczącą przy biegunach, tak samo najmniejsza cząstka materii ma swoją "zorzę polarną". "Duch" przechodzący zbyt blisko nas, powoduje łagodny wstrząs naszej aury, a my odczuwamy to jako ciarki.

wyobraź sobie naprawdę wielką muzyczną klawiaturę rozciągającą się stąd do nieskończoności. Wibracja, jaką my odbieramy jako ciało stałe, będzie reprezentowana przez jedną nutę na tej klawiaturze. Następna może reprezentować dźwięk, a kolejna będzie reprezentować wzrok. Inne nuty będą wskazywać uczucia, zmysły, cele, których nie rozumiemy podczas pobytu na tej Ziemi. Pies może słyszeć wyższe dźwięki niż człowiek, a człowiek może słyszeć niższe dźwięki niż pies. Można by wypowiedzieć słowa do psa w wysokich tonach, które pies mógłby słyszeć, a człowiek nie usłyszałby ich.

Wyobraź sobie, że zwykły człowiek na ulicy wibruje w pewnej oktawie, natomiast duch przyrody i duch będą wibrować w wyższej oktawie. Ponieważ przeciętny człowiek żyje, myśli i wierzy tylko w jednej oktawie, ludzie z innych oktaw są dla niego niewidzialni! Tak więc ludzie tak zwanego Duchowego Świata komunikują się z tymi jeszcze na Ziemi, którzy mają specjalny dar jasnosłyszenia.

Mózg jest jak radioodbiornik, jak i urządzenie, którego Marconi używał do przesyłania wiadomości przez ocean. Zbiór cząstek i ładunków elektrycznych, które tworzą istotę ludzką, posiada elektryczny, albo radiowy, mechanizm w mózgu który mówi, co należy zrobić. Kiedy człowiek myśli, lub porusza ręką albo nogą, prądy elektryczne pędzą przez odpowiednie nerwy pobudzając mięśnie do odpowiedniego działania. W ten sposób, gdy ktoś myśli, fale radiowe lub elektryczne ? faktycznie pochodzą one z wyższej części widma radiowego - są wypromieniowywane przez mózg. Pewne instrumenty potrafią wykryć to promieniowanie i mogą nawet sporządzić jego wykres w sposób określany przez zachodnich doktorów jako linie "alfa, beta, delta i gamma".

Teraz - również wrażliwe osoby mogą wykryć to promieniowanie i mogą je rozumieć. Ja czytam twoje myśli, a gdy ty spróbujesz, będziesz mógł czytać moje. Im bardziej dwie osoby sympatyzują ze sobą, są we wzajemnej harmonii, tym łatwiej jest im czytać to promieniowanie mózgu, jakim są myśli. Tak dochodzimy do telepatii. Bliźnięta mogą często kontaktować się telepatycznie. Identyczne bliźnięta, u których mózg jednego jest duplikatem mózgu drugiego, są tak silnie związane telepatycznie, że często trudno jest określić, od którego z nich pochodzi myśl.

Są w nas moce, pod kontrolą naszej Wyższej Jaźni, niezmiernie większe od wszystkiego, czym dysponuje człowiek w materialnym, fizycznym świecie. Zwłaszcza człowiek Zachodu mógłby nadużyć takich Mocy, jakimi my dysponujemy, ponieważ człowiek Zachodu troszczy się jedynie o pieniądze. Zachodni człowiek ma tylko dwa pytania: Czy możesz to udowodnić? i Co ja z tego będę miał?
Roześmiał się zupełnie jak chłopiec.
Zawsze mnie bardzo bawi, kiedy myślę o całym szeregu mechanizmów i aparatów, których Człowiek używa do przesyłania ''bezprzewodowo'' informacji przez ocean - powiedział. - "Bezprzewodowo" powinno być ostatnim używanym przez nich terminem,
ponieważ aparat składa się z wielu mil przewodów. Lecz tu, w Tybecie, nasi wyćwiczeni Lamowie przesyłają telepatyczne informacje bez żadnych urządzeń. Wchodzimy w astral i podróżujemy przez przestrzeń i czas, odwiedzamy inne części świata i inne
światy. Możemy lewitować - podnosić ogromne ładunki stosując nie znane powszechnie siły. Nie wszyscy ludzie są czyści, Lobsang, i szata mnicha nie zawsze okrywa świętego człowieka. Może być zły człowiek w klasztorze, tak jak może być święty w więzieniu.
"

pozdrawiam

Awatar użytkownika

radoslaw pisze:
Siedzisz w temacie od czasów Matrixa czy wcześniej? :D
Ja może bardziej tradycyjnie, z textem:

matrix owszem widziałem ,ale to nie on do końca zaciekawił mnie tym pojęciem. Oglądałem różne dokumenty i filmiki na ten temat.
Mam pytanie zna ktoś jakies ciekawe ksiązki o tej tematyce które można kupic w polskich kśięgarniach ???

ps. dzięki za ten txt Radek ,interesujący materiał.
pozdro

Hej!

Po angielsku znajdziesz bez problemu dziesiątki książek.
Po polsku przychodzą mi do głowy dwie:
"Wszechświat. Poznanie kosmicznego ładu" Boryszew Jurij, Teerikorpi Pekka
http://gloria24.pl/ksiazki.php?akcja=op ... Id=8463864
jakbyś znalazł e-booka daj znać ;)

i mała książeczka o niepozornym tytule "Karma i urazy psuchiczne" Eugeniusza Fajdysza
http://chomikuj.pl/Retland?fid=28395234

pozdrawiam

Awatar użytkownika

radoslaw pisze:
Hej!

Po angielsku znajdziesz bez problemu dziesiątki książek.
Po polsku przychodzą mi do głowy dwie:
"Wszechświat. Poznanie kosmicznego ładu" Boryszew Jurij, Teerikorpi Pekka
http://gloria24.pl/ksiazki.php?akcja=op ... Id=8463864
jakbyś znalazł e-booka daj znać ;)

i mała książeczka o niepozornym tytule "Karma i urazy psuchiczne" Eugeniusza Fajdysza
http://chomikuj.pl/Retland?fid=28395234

pozdrawiam

do tej pierwszej nie znalazłem ebooka ,ale chyba ją kupie :d
dzięki wielkie za te dwa tytuły :D

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Witam Wszystkich na tym Forum.
:)
Odnosnie książek to gorąco polecam "Jam jest" oraz "Tworzenie rzeczywistości" Waldemara Witkowskiego.
Pozycje chyba mało rozpropagowane, a szkoda, bo ujmują "wszystko" w logiczną kosmologię.
Wyjaśnialą wiele z tematyki tej strony, czy tego co znajduje się na forum Prawda2.

Awatar użytkownika

Awar pisze:
Odnosnie książek to gorąco polecam "Jam jest" oraz "Tworzenie rzeczywistości" Waldemara Witkowskiego.
Pozycje chyba mało rozpropagowane, a szkoda, bo ujmują "wszystko" w logiczną kosmologię.
Wyjaśnialą wiele z tematyki tej strony, czy tego co znajduje się na forum Prawda2.

dzięki wielkie , o to chodziło :D

Awatar użytkownika

outlaw87 pisze:
Awar pisze:

dzięki wielkie , o to chodziło :D

Proszę... :)
Te książki są chyba tylko dostępne w księgarniach wysyłkowych.
We fragmentach drukował/drukuje je NEXUS.

Awatar użytkownika

Awar pisze:

w poniedziałek zamawiam chyba już ze 2 ksiązki :D musze sie zagłębic w ten fascynujący temat.
Moze mi ktos podac jakiś ludzi np jak David Icke którzy zajmują się tym pojęciem .
Będę wdzięczny

Awatar użytkownika

outlaw87 pisze:
Awar pisze:

w poniedziałek zamawiam chyba już ze 2 ksiązki :D musze sie zagłębic w ten fascynujący temat.
Moze mi ktos podac jakiś ludzi np jak David Icke którzy zajmują się tym pojęciem .
Będę wdzięczny

Icke, Tsarion, Witkowski, Pająk, Walsh ("Rozmowy z Bogiem") - To wszystko się zazębia :D
Obecnie przerabiam "Wędrowki dusz" i "Przeznaczenie dusz" Newtona, ale jak na razie to trochę inna bajka,
choc też czasami znajduję wspólne/podobne elementy.

Awatar użytkownika

Awar pisze:
Icke, Tsarion, Witkowski, Pająk, Walsh ("Rozmowy z Bogiem") - To wszystko się zazębia :D
Obecnie przerabiam "Wędrowki dusz" i "Przeznaczenie dusz" Newtona, ale jak na razie to trochę inna bajka,
choc też czasami znajduję wspólne/podobne elementy.

serdeczne dzięki :D już zabieram sie do szukania jakiegoś ciekawego materiału ich autorstwa

Przede wszystkim poleciłbym "Psychologię Kwantową" i "Kosmiczny spust" Roberta Antona Wilsona. A trochę tekstów W. Witkowskiego znalazłem tu: http://www.eioba.com/u752/waldemar_witkowski.

http://www.wingmakers.pl/index.php?opti ... Itemid=415
ciekawy tekst, wywiad Jamesa dla projektu Camelot, ze strony Wingmakers. W.Witkowski też chyba sporo o Wingmakersach wspomina.

pozdrawiam
Elżbieta

Awatar użytkownika

Elżbieta pisze:
http://www.wingmakers.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=127&Itemid=415
ciekawy tekst, wywiad Jamesa dla projektu Camelot, ze strony Wingmakers. W.Witkowski też chyba sporo o Wingmakersach wspomina.

pozdrawiam
Elżbieta

Powiedzmy, że jest nimi zainspirowany :) W swoich książkach mimochodem wspomina o bytach istniejących między wymiarami,
które to żywią się negatywnymi energiami. Myślę, że spycha ten temat na margines swoich rozważań, by czytelnik nie był fabryką pokarmu, w myśl zasady: wzmacniasz to na co zwracasz swoją uwagę.

zdaje się, że z buddyzmu:

"Ten kto twierdzi, że świat jest realny jest głupcem ale ten kto uważa, że nie istnieje jest jeszcze większym"

krótko mówiąc świat - u podstaw - jest jaki jest i z całą pewnością my tego nie zmienimy; możemy jedynie ustalać inne reguły gry w oparciu o to co już jest fizykalnie.
coś jak hardware i software, hardware dano nam (czy tylko nam?) do dyspozycji, resztą musimy zająć się już sami we własnym zakresie ale do tego potrzebna jest świadomość przewyższająca poziom planktonu.
Bez tego nie ma w ogóle o czym rozmawiać a już na pewno nie z panem Zenkiem spod budki z piwem (chociaż w tym stanie może mieć jakieś zajawki filozoficznego przebłysku ale nie liczyłbym na to) :lol:
Poza tym z wiedzy trzeba jeszcze korzystać umiejętnie a nie tylko odłożyć na półkę, podobnie jak z książkami w bibliotece, dopóki nie zostaną przeczytane (i oczywiście przyswojone i przede wszystkim zrozumiane) mogą służyć jedynie molom i pani sprzątaczce do odkurzania.

W dziedzinie oprogramowania jest jeszcze wieeele do zrobienia.

Awatar użytkownika

Ostatnio zwykłem mówić: Życie jest snem, a śmierć przebudzenie... Nie wiem skąd mi się to wzięło, ale mogę, to rozpisać jakby co :) .

Awatar użytkownika

świetne vid
phpBB [video]

Entered Apprentice * 1st Degree

Świetny filmik!
Tylko czymu tak mało ludzi szuka prawdy?
:(

Awatar użytkownika

andrzejmarta pisze:
Świetny filmik!

bo wolą życ w iluzji i oglądac Jak oni śpiewają :lol:

dlaczego tyle ludzi kupuje takie bzdety jak Taniec z gwiazdami itp. Dlaczego nie ma w tv programow dla dzieci ktore ucza i bawią? zamiast marnych seriali i tepych amerykanskich filmow z 80-tych lat puszczanych w kazde boze narodzenie. Pamietam jak mialem 16 lat i ogladalem w świeta Kevin sam w nowym jorku, teraz mam 27 lat i tez musze w swieta ogladac Kevin w nowym jorku!!!!!!To jakas paranoja!!! czy zarzad tvp ma ludzi za kompletnych idiotów???? juz wolalbym ogladac jak pielic ogródek!
potrzebna nam rewolucja!!! i to nie w umysłach ale takze i na ulicach.

andrzejmarta pisze:
dlaczego tyle ludzi kupuje takie bzdety jak Taniec z gwiazdami itp. Dlaczego nie ma w tv programow dla dzieci ktore ucza i bawią? zamiast marnych seriali i tepych amerykanskich filmow z 80-tych lat puszczanych w kazde boze narodzenie. Pamietam jak mialem 16 lat i ogladalem w świeta Kevin sam w nowym jorku, teraz mam 27 lat i tez musze w swieta ogladac Kevin w nowym jorku!!!!!!To jakas paranoja!!! czy zarzad tvp ma ludzi za kompletnych idiotów???? juz wolalbym ogladac jak pielic ogródek!
potrzebna nam rewolucja!!! i to nie w umysłach ale takze i na ulicach.

Dokładnie tak jest, nie tylko z tym Kevinem (normalnie jakaś paranoja). :D Poza tym muszę więcej emotikonek do forum dodać.

Tutaj nie tylko chodzi o zwiększający się proces "wysysania" informacji z publicznego obiegu ale i o drastyczny spadek poziomu.
Dlatego Ja już nie oglądam telewizji wcale. Tv nie włączałem już od miesiąca. TV to prawdziwa iluzja. Czuję sięświetnie, mam czas na robienie strony. Nie muszę go trawić przed ogłupiającą TV. To dobry pomysł. Co do TV to w mediach wrzucę nowy temat może tam pogadamy.
Pozdrawiam.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Awar pisze:
...bytach istniejących między wymiarami,
które to żywią się negatywnymi energiami. Myślę, że spycha ten temat na margines swoich rozważań, by czytelnik nie był fabryką pokarmu, w myśl zasady: wzmacniasz to na co zwracasz swoją uwagę.

Dość obszernie za to pisał o tym Robert Monroe w "Dalekich Podróżach" . Substancję-energię, którą produkuje ludzkość, a którą żywią się te byty nazywa Luszem
Cały rozdział książki poświęcony luszowi można przeczytać tutaj: http://members.lycos.co.uk/maya13/monroe.html

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

andrzejmarta pisze:
Świetny filmik!

Bo ludzie już są zachipowani, nawet kiedy informacje mają podane "na tacy" nie wierzą w nie, taka percepcja. Smutne to, bo nie ma jak się przedrzeć przez te filtry, dopuszczają tylko te częstotliwości, z którymi rezonują.

A propos tv, taki niby banalny artykuł, ale to są proste podstawy: http://www.eioba.pl/a105246/jak_tv_wplywa_na_twoj_umysl

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

phpBB [video]

Cz. 2 - http://www.youtube.com/watch?v=6yk8mw1d ... re=related

Świat jest taki jakim go widzimy a wymyślona reszta jak np w tym filmie powyżej to bzdura.

Awatar użytkownika

rekrul pisze:
Świat jest taki jakim go widzimy a wymyślona reszta jak np w tym filmie powyżej to bzdura.

nie ma to jak mędrca szkiełko i oko ;)

Dzięki Macie55 !
Film bardzo ciekawy, cieszy mnie i zaskakuje, że jednak mamy telewizję (najwyraźniej międzynarodową), która informuje, a nie dezinformuje ;) No a akcent prowadzącego jest rozbrajający :mrgreen: aż się chce słuchać ;)

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

W związku z pewnymi wydarzeniami w moim życiu, te filmy są dla mnie bardzo realne, bo ja właśnie podobnie spostrzegam świat.
Materia która nas otacza, przybiera formę naszych myśli. Chcemy zmienić nasze życie, zmieńmy nasze myślenie. To jest bardzo proste, aczkolwiek z pozoru wydaje się skomplikowane:

Spójrzmy jeszcze raz na naszego wroga, zmieńmy sposób jego postrzegania i choć wydajemy się go nienawidzić, zobaczmy tą małą iskierkę tego co możemy w nim polubić (przecież niemożliwe żeby był na 100% zły, znajdźmy choć 1% dobrego) wiec zwróćmy uwagę na to maleńkie dobro, zobaczymy, że z tego jednego procenta dobra nagle zrobi się 2%. Uśmiechnijmy się do naszego wroga (trudne?, no cóż, zmuśmy się do tego) i obserwujmy co się będzie dalej działo w świecie fizycznym. Bankowo zmieni się obraz fizyczny, materia która nas otacza, bo zmieniło się nasze postrzeganie tej materii. A nasz wróg albo się uśmiechnie by nam odwzajemnić to cośmy mu wysłali, lub też na nowo przeanalizuje swój stosunek do nas. I tak zmieniając coś u siebie, zmienił się świat materialny nas otaczający, który jest oczywiście projekcją naszych myśli.
Oczywiście uprościłam to wszystko do maksimum. Jakoś pisanie długich i obszernych postów mi nie wychodzi.
W czasie eksterioryzacji nasze postrzeganie świata tez się zmienia. Niektórzy wiedzą o czym mówię, jako że punkt naszej obserwacji się zmienia, a materia nie stanowi dla nas żadnej przeszkody, tak samo jak przestrzeń nie jest problemem.
David dość pięknie to wytłumaczył mówiąc, że materia zbudowana z elektronów nie może być przecież stała, ale jest zmienna.
Cały czas materia się zmienia np. ciała się starzeją (a może właśnie nie starzeją tylko zmieniają swój aspekt?).
Nie lubię słuchać przepowiedni, nie dlatego że się nie sprawdzają, wręcz przeciwnie, sprawdzają się, ale do jakiego stopnia następuje sugestia jasnowidza, a później zbiorowa "wizja" tego w naszym umyśle oraz następnie materializacja danej przepowiedni, w tym już momencie stającej się realnością. Dopóki nie znam, nie wiem co się może stać, nie kreuję tego, nie tworzę. To ja jestem panią sytuacji, wizja jasnowidza narzuca mi tą realność, bo muszę z nią "walczyć", bo o niej myślę, czyli wysyłam energię i nieświadomie kreuję i tworzę materializacje tej wizji.
Z tego oczywiście wynika, że możemy dokonywać materializacji jak i dematerializacji świata fizycznego. Uprościłam do maksimum, ale dla mnie to takie jakieś proste, że budzę się rano i tak właśnie się dzieje cały czas, ja w ogóle nie czuje się materią ja się czuje tą istotą, tą energią ze świata niematerialnego, wykorzystującą mój materialny organizm, moje ciało do funkcjonowania i komunikowania się ze z innymi ludźmi, dotykania materii, czucia innej energii i bycia w przestrzeni.

Ha ha, a najwięcej uwielbiam jeździć na rowerze, wtedy to: "hulaj dusza". W czasie marzeń kiedy wyobrażamy sobie rzeczywistość widzimy wszystko oczyma duszy, bo przecież oczy mamy zamknięte, wiec nie możemy widzieć naszym ciałem, to znaczy naszymi oczami. A te obrazy w naszym wnętrzu są takie realne i kolorowe. Są a przecież ich nie ma.

Przypominam że czasami wystarczy zobaczyć coś z innej perspektywy, by problem rozwiązać. Jak cały czas będziemy w tym samym miejscu, to nic nie zmienimy, ani nie zobaczymy nic innego. Mamy problemy bo jesteśmy po uszy w nich zagmatwani, jesteśmy "wewnątrz". Spróbujmy zobaczyć to samo, ale na dystans, z odległości, bądźmy "na zewnątrz" naszego problemu a stanie się on bardziej ''giętki", bardziej kontrolowany przez nas.
Ktoś jeszcze nie czuje, nie widzi matrixa? My nie robimy nic innego, tylko 24 godziny na dobę go tworzymy. Oj, oj sama w tej chwili wpadłam w pułapkę CZASU. Czas oczywiście też jest iluzją.

Jeśli naprawdę zrozumiemy prostotę matrixa, będziemy się my jako istoty niematerialne tym po prostu bawić. Zabawa oczywiście przynosi radość. Czego nam wszystkim życzę.

(film otwórzcie na cały ekran, by można było widzieć napisy polskie)

phpBB [video]

Dalsza częsc tego wspaniałego filmu tutaj
http://www.youtube.com/watch?v=cELZPvAJ ... re=related

Awatar użytkownika

rekrul pisze:

Twierdzenie jest nie poprawne już z samego czysto naukowego punktu widzenia, świat nie jest takim jaki go widzimy ponieważ już sam jego obraz jest interpretowany i zniekształcany przez nasze ograniczone zmysły, dowodzą temu choćby różne testy ze złudzeniami optycznymi. Tylko ok. 15% tego co widzi oko dociera do mózgu reszta jest domontowywana z naszej pamięci przez nasz mózg tak jak np. domontowywanie obrazu w miejscu prawie centralnym punkcie widzenia gdzie jest tzw. ślepa plamka.
Już na tym poziomie nasz aparat widzenia wydaje się mało dokładnym organem aby w pełni poznać, naturę świata zewnętrznego, z innymi zmysłami jest podobnie, to że je odczuwamy w ten sposób nie musi oznaczać, że interpretujemy poprawnie i prawidłowo otaczającą nas rzeczywistość, raczej interpretujemy ją tak jak naszemu organizmowi albo nam jest to potrzebne.
Także natura pokazała nam, że istnieje całe spektrum różnego rodzaju zmysłów których nie jesteśmy sobie nawet wyobrazić, ponieważ odbiegają one od tego co nam nasze 5 oferuje, np. odczuwanie fal radiowych, inne zakresy widzenia, echolokacja (i mogę się śmiało założyć, że to tylko czubek góry lodowej) itd.. nietoperz pewnie także mógłby się z nami pokłócić, że świat taki jak on go słyszy, że np. Przylatuje taki jeden do ciebie i mówi ci, stary jakie kolory co ty pleciesz przecież, przestrzeń istnieje tylko w momencie piszczenia :lol:
Fizyka także mówi, że wszystko jest w ruchu, a nawet dalej idąc wszystko jest energią (lub jak kto woli światłem) tak więc niema czegoś takiego jak punkt statyczny, potem można wyskoczyć z dokonaniami z zakresu fizyki kwantowej która mówi nam, że niema nawet czegoś takiego jak punkt i można tak ciągnąć temat długo... :D
Więc jak się mówi punkt widzenia zależy od punktu siedzenia albo od poziomu interpretowania.

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

O fajnie, że wspominacie o Witkowskim i Wingmakers!
"Jam Jest" dla każdego, kto już zajrzał za kurtynę "rzeczywistości" powinna to być lektura obowiązkowa, choć na pewno nie wszystko łatwo zrozumieć, ale generalny schemat umysłu ludzkiego, kwestie karmy, egregorów (myślokształtów) - to jest na prawdę fajnie napisane;
polecam też strony www.wingmakers.pl, z tego czerpie Witkowski ale na szczęście robi to w sposób łatwiejszy do przyswojenia;
samo złudzenie "rzeczywistości" jaką odbieramy pięcioma zmysłami dla mnie na szczęście nie stanowi problemu (mentalnego) nawet jeśli w konsekwencji muszę uznać iż sam jestem złudzeniem :lol: samego siebie (oczywiście dotyczy to tak na prawdę na szczęście tylko mojego ego - straszna paskuda :lol: )bo JA, ja, ja to nieskończoność i wszystko czego nie można wyrazić słowami pięciozmysłowymi...;
każdy kto jest zżyty z sobą (z EGO) nie zrozumie tej fikcyjnej rzeczywistości bo nie ma odwagi przyznać, iż sam (jego EGO) jest fikcją i choć widzi całą manipulacyjną grę zatopi się w walce o kolejne naprawienie świata poprzez publiczne wychłostanie winowajców i poczuje w ten sposób swoją "ważność"; skoro już wielokrotnie cytowaliście Castanedę pozwólcie, że zacytuje tego mądrego starego Indianina don Juana Matusa z "Odrębnych rzeczywistości" Poczucie ważności czyni człowieka ociężałym, niezdarnym i próżnym. Aby stać się człowiekiem wiedzy, trzeba być pogodnym i elastycznym" w innym miejscu nawiązując do "widzenia" od którego odróżniał zwykłe "patrzenie" tak mówi o iluzji "Uczymy się myśleć o wszystkim, a potem ćwiczymy oczy, aby widziały rzeczy tak jak o nich myślimy. Patrzymy na siebie z góry przyjmując że jesteśmy ważni. No więc musimy czuć się ważni! Wszakże kiedy człowiek nauczy się widzieć, zdaje sobie sprawę, że nie może już dłużej myśleć o rzeczach, na które patrzy. A kiedy nie może myśleć o rzeczach na które patrzy, wszystko staje się nieważne."
Tak, to poczucie nieważności to prawdziwy cios dla naszej maya-tożsamości. Kto z nas rzeczywiście przeskoczył tą przeszkodę :?:

Awatar użytkownika

Dodaje też tutaj bo tematy się przeplataja

Robert Anton Wilson 'Prawdziwa rzeczywistość" i naiwny realizm ;)

http://www.youtube.com/watch?v=0Cgtgkt7Jjw

Robert Anton Wilson O Świadomośc

http://www.youtube.com/watch?v=J8_dbv_4 ... re=channel

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]