Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 29 lis 2021, 11:52

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree

Chcialbym ,ponowic temat ale tym razem ,na temat konkursow ,jaka to melodia ,milionerzy ,Must be the music i tp .Czy ludzie naprawde tam wygrywaja pieniadze ,moze ktos uczestniczyl w takim teleturnieju ,albo cos slyszal ,niech sie podzieli wiedza http://www.polsat.pl/Nasze_Programy,284 ... index.html[url][/url] prosze maciej ma 17 lat i juz niezly start ,dzieki komu

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 15 mar 2013, 17:42 
VIP Member
Awatar

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Ten link prawidłowy jest?

http://muzyka.interia.pl/pop/news/must- ... 1717593,50[url][/url] wklejam jeszcze raz .kiedys przypadkiem trafilem na te ciekawostke i zastanowilo mnie 17 latek wygrywa 100 tys.Nie zebym zadzdroscil ,ale pomyslalem czy to prawda dostanie taką gotówke czy to jest tylko reklama ,jak to jest z tymi teleturniejami

Odpowiedz sobie co to dla "nich" 100 tyś zł?.
Młodzi ludzie mają wierzyć w "amerykański sen", teraz co druga młoda dziewczyna chciała by być modelką.
Bo to niby łatwa kasa- wystarczy tylko ładnie wyglądać.
Tylko nikt nie mówi tego co się często dzieje za kulisami takiego modelingu.

Napewno maja duzo kasy ,ale wiem ze nikt nic nie daje za darmo.Czy jest ktos kto uczestniczyl w podobnym teleturnieju ,jak to jest z odbiorem nagrod ,chłopak ma 17 lat jest niepelnoletni

Podzielę się tym co wiem. Każdy teleturniej ma swój regulamin. W tych teleturniejach dla dorosłych jest zapis o ukończeniu 18 lat aby móc wziąść udział. Pamiętam jak dziś trochę latek temu było na którymś festiwalu w telewizji ogłoszenie konkursu na to kto się dodzwoni (0700...) wygra samochód.

Program prowadził Stockinger (ten znany aktor co się w serialu Klan zmarnował do zera) i odebrał telefon, oczywiście na żywca w TV po drugiej stronie odbiera chłopaczek z głosem przed mutacją. Zapanowała konsternacja na żywo, no i Stockinger pyta chłopaczka czy ma 18 lat a on mówi że nie i Stockinger mówi, że niestety zgodnie z regulaminem nie jest pełnoletni i nie może otrzymać tego samochodu.

Ale to tak na marginesie.

Chcesz wiedzieć przeczytaj regulamin i tyle.

P.S.

A czy wiesz o tym, że telewizja za wyemitowanie jednej tylko reklamy bierze od 50 do 100 tys. zł ? Te wysokości nagród to tylko parchy (ochłapy) rzucane pod nogi plebsu. Także nie martw się - wypłacają ! Taka jest moja opinia ale nie musisz się z tym zgadzać.

Niktu

Większość tych teleturnieji jest z góry ustawiona. Przypomiała sie mi afere z Kuba wojewudzkim który tydz wczesniej juz wiedział kto wygra ten program taniec z gwiazdami.
Pytanie jest tez czamu zawsze tak dlugo czekaja na ogloszenie wyników aby trzymac w napięciu, wątpie raczej jest to kwestia decyzji sponsorów i ludzi któży chcą inwestowac w gwiazde.
Jest jeszcze jedna kwestia ile osób utrzymało sie na rynku po programie? było tego baaardzo dużo, a ja kojarze jednynie Minike Brodke i nikogo więcej.
Co do kasy czy ją dostają, mysle ze tak poniewarz oni juz zarobli i to z nawiązką u sponsora czyli pracodawcy więc jak dla niego moze to być śmieszna kwota.

Nathalie09 pisze:
Większość tych teleturnieji jest z góry ustawiona. Przypomiała sie mi afere z Kuba wojewudzkim który tydz wczesniej juz wiedział kto wygra ten program taniec z gwiazdami.
.

Jeśli podajesz za przykład "Taniec z gwiazdami" to jest to typowy program telewizyjny promujący własne gwiazdy. Tutaj wszystko od początku do końca jest manipulacją. To się dzieje od Big Brothera, poprzez pierwszą edycję Idola i po dziś dzień, kiedy to właściciele stacji doszli do wniosku, że nie będą zabiegać (płacić) o gwiazdy z przemysłu muzycznego i że taniej im będzie wypromować własne gwiazdy.

Sporo wyjaśnia film dok. p.t. "Nakręceni czyli shołbiznes po polsku" Sylwestra Latkowskiego. Polecam wszystkim!

Niktu

Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Kiedyś czytałam ciekawy artykół jak media zbijają fortunę na takich programach.
Za przykład wezmę np: X-FACTOR
Kiedy zostają trzy najlepsze osoby, te najbardziej lubiane to każą ludziom wysyłać smsy, popierać faworytów. Niestety nie wygrywa w cale ten z największą ilością głosów, ponieważ oni zakładają z góry że następnym razem (czyli w 2 sezonie) ludzie będą intensywniej głosować na faworyta, byleby tylko wygrał. A wtedy stacja zarobi duużo mamony. Aż, chce się zaśpiewać "Ta piosenka jest...śpiewana dla pieniędzy" Mruga
Teraz już wiemy dlaczego TVN promuje wcześniej takich ludzi jak Michał Szpak, zauważcie że takie programy niemal zawsze wybierają swoich faworytów ciągle powtarzając że to oni są najlepsi, że oni najprawdopodobniej wygrają...Tworzą ludzkich bożków. Osobiście nie mam nic do tego Szpaka, podałam tylko przykład.
Tak między nami, myślę, że całą tą nagrodę pieniężną dla zwycięzców to stacja zdobywa już w pierwszym odcinku, po głosowaniu.

Innym aspektem robienia fortuny Bakemono jest fakt, że wszystkie teleturnieje jakie oglądamy są emitowane na licencjach zagranicznych. To znaczy, że nasze rodzime stacje, telewizja publiczna też muszą płacić olbrzymie kwoty opłat licencyjnych za emitowanie ich programów w Polsce.
Jakoś nikt chyba w mediach nie podejmuje się tego tematu, że polskie teleturnieje dosłownie zmieciono z ramówek i teraz mamy tylko zachodnią kichę. To się dzieje proporcjonalnie do przejmowania własności mediów. A kretyńska telewizja publiczna za którą my płacimy zachowuje się tak samo aby mogła być konkurencyjna do prywatnych mediów (Polsat, TVN). I jeszcze jedno na koniec. Niszczenie mediów publicznych to celowe działanie.

Niktu

Niktu pisze:
...Niszczenie mediów publicznych to celowe działanie. ...

Nie tylko o to chodzi. Jest to również niszczenie społeczeństwa: "zobacz, po co się wysilać skoro w durnym teleturnieju można skosić kilka dych, 100000 a nawet milion. Jest zabawa i duuuża ponadprzeciętna kasa".

Jedyny teleturniej wartościowy, sensowny to była "Wielka Gra" który kiedyś jak jeszcze miałem na czym oglądałem.

A teraz niestety telAvizja nomen omen publiczna ma "misję" i dlatego zlikwidowała "Laboratorium" Niedzickiego. Czyli misją tvp jest debilne społeczeństwo które uformowane na ich modłę będzie chwalić ich ramówkę. Koło się zamyka, proste.

timewave pisze:
Jedyny teleturniej wartościowy, sensowny to była "Wielka Gra"
.

Chyba zapomniałeś o "Miliard w rozumie"?
Program prowadził Janusz Weiss i nie był to celebryta
(żadna przeciętna marionetka telewizyjna).

Podziwiałem ludzi, którzy tam startowali.

Ale fakt czegoś dobrego to szukać jak w piasku na pustyni.

Niktu

Ale to w radio?, faktycznie, słyszałem.

Telewizja ,w ktorej mamy tylko teleturnieje ,schow i seriale ,ktore przywiazaly miliony ludzi ,zaplanowaly nam plan dnia ,kaza nam wysylac esemesy ,kusza szybka kasą ,propnuja blyskawiczne leki na wszelki ból ,szybkie odchudzanie .Widac golym okiem ,ze stala sie maszyna do zarabiania pieniedzy ,

Glownie do oglupiania.

Wyłącz to gówno, znajdź wolny czas (jest ciężko, ale dasz radę), i wyjdź na łono natury by usłyszeć dźwięk życia.

A z telewizorem możesz zrobić to co zrobił bohater filmu ''Pink Floyd The Wall'' (w Polsce znanego jako ''Ściana'')... Od 4:20:

phpBB [video]

Powiem wam ze odkad wylaczyli sygnał u mnie to jest 19 marzec ,nie ogladam i nie zamierzam kupowac dekodera,w necie mam tez wiadomosci ,pogode no i te forum jak chce film obejrzec ,sciagam i lukam ,lubie daleko od noszy ,kiepskich ich tez tu mam i to kiedy ja chce a nie jak wyznacza mi telewizja

Nie zapomnijcie, że telewizja uzależnia. Strach aż pomyśleć ile ludzi jest uzależnionych i się do tego nie przyznaje?
Ci co są uzależnieni nie zrozumieją tego co się tutaj pisze. To jest tak jakbyś alkoholikowi tłumaczył, że alkohol szkodzi zdrowiu. Uśmieje się zdrowo z tego;-)
Ale fakt, to nie znaczy że nie należy mówić - trzeba mówić komu się da co my już wiemy a inni mimo że mają oczy, uszy, rozum nie zauważają tego.
Świat rozrywki w tv to ucieczka od życia. To co oglądasz masz później w głowie i to ciebie kształtuje.
A jeszcze więcej głupich nam nie potrzeba.

Po prostu każdy musi odrobić własną pracę domową i wyjść z piaskownicy.

Niktu

trzeba pamietac ze internet tez uzaleznia ,nie oszukujmy sie ,te wszystkie nk ,fb twitery ,gadu gadu ,ludzie siedza i patrza jak ich konta ,czy jak tam to sie zwie nicki ,rosna ,a wkurzaja sie jak maleja.Wiele stron po otwarciu ,krzyczy ze jestem wybrany ,mam nagrode do odebrania itp.Masz racje tv uzaleznia ,ale net tez :tak:

Internet daje zbyt wiele źródeł aby uzależniał. uzależniają poszczególne strony i narzędzia internetowe.

Wiec zamiast mówić, że internet uzależnia nie lepiej powiedzieć, że to
nk ,fb twitery ,gadu gadu ?

Jeśli sam dokonujesz wyboru co chcesz robić z internetem to internet nie uzależnia.
Natomiast komputer sam w sobie a i owszem.
A telewizja ZAWSZE uzależnia ponieważ NIE masz wyboru.

A jeśli ktoś uważa, że w TV ma jakiś wybór to zalecam zmianę forum.

Niktu

Awatar użytkownika

Zgadzam się, kiedy oglądasz dany program to wprost bombardują Cię przekazem podprogowym - w mniejszym lub większym stopniu, ale zawsze. Tam się aż roi od symboli Freudowskich (niektórzy napiszą że okultystycznych, zgodzę się z tym Freud był masonem) które w jakimś stopniu działają na naszą psychikę - nie będę tego tłumaczyć, jeśli ktoś chce wiedzieć więcej niech sobie poczyta, wiedzę trzeba zdobyć samemu.

a mozesz podac strony o tych symbolach Freudowskich ,gdzie moglbym poczytac

Było o uzależnieniu a zeszliśmy na manipulację.

Wydaje mi się, że symbole okultystyczne to tylko rąbek tematu. Dlatego, że rodzaj takich przekazów zależy od tego komu mają one służyć czyli kto je emituje i jaki cel mają wywołać?
Ja bym powiedział tak, że każdy program w telewizji ma jakiś cel. Ale każda z emisji jest manipulacją.

Sposobów na manipulacje jest wiele. Działa to na umysł świadomy i podświadomy.
Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak jesteśmy rolowani?!?! Oczywiście głównie poprzez telewizorek:-)

Zamiast filmików z YT proponuję poszukać fachowych źródeł w takim temacie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/In%C5%BCyn ... tologia%29

Natomiast celem manipulacji może być wywołanie innych efektów u widza. Jakich?
Może z tego wyjść ciekawa dyskusja.

Niktu

Awatar użytkownika

Niktu pisze:
Natomiast celem manipulacji może być wywołanie innych efektów u widza. Jakich?
Może z tego wyjść ciekawa dyskusja.
Niktu

Jakich? Dobre pytanie, chociaż moim zdaniem dosyć prosto na nie odpowiedzieć wystarczy się rozejrzeć.
Moim zdaniem to trochę jak ze szkołą, idziesz tam i wychodzisz z niej z zupełnie zmienioną perspektywą świata, stajesz się jednym z trybików tej całej maszyny - a jeśli odstajesz od reszty, czeka Cię wykluczenie.
Z telewizją jest podobnie...Telewizja mówi nam co mamy robić by się nie wyróżniać, by stać się częścią jednolitej masy, a wszystko pod piękna przykrywką "mądrych słów" ludzi którzy zostali wybrani by "być specjalistami". Efekty:
- ogłupianie nastolatków poprzez stacje takie jak MTV, VIVA - teraz ta cała stacja jest "odłamem" MTV.
- ogłupianie dzieci - tutaj to brak mi słów, moja siostra ma małoletnią córkę i jestem przerażona poziomem bajek jakie ogląda w telewizji - cały dziecięcy humor jest zastąpiony dorosłą ironią, i realizmem. Nie jestem za tym by dzieci trzymać pod wiecznym kloszem, ale taki humor powinien być przeznaczony dla dorosłych. W bajkach dla dziewczynek dominuje przekonanie o tym że dziewczynki muszą być modne i muszą mieć chłopaka (sic!) - niezłe wymagania jak dla dzieci w wieku od 7-13 lat.
- ingerowanie w modę
- ingerowanie w urodę - niedawno widziałam program w którym różni ludzie robili sobie operacje plastyczne, na wizji. Program ten emituje się w godzinach w których mogą zobaczyć go dzieci, co moim zdaniem nie jest odpowiednie. Większość uczestników w moim odczuciu była strasznie niedowartościowana - było tylko kilka przypadków (w całym sezonie tego programu!) gdzie operacja była potrzebna czyli np: ludzie po wypadkach. Co prawda to ich wola i ich pieniądze - jednak robienie z tego szopki publicznej i kreowanie takich wzorców jest dla mnie nieodpowiednie.
Mimo że tak kolorowi, i pseudo-różnorodni mamy być tacy sami. Tak samo próżni, i tak samo prymitywni. I wtedy według nich będziemy idealni - tylko wtedy staniemy się jak wypchane zwierzęta - gdzie nas posadzą tam grzecznie będziemy siedzieć.

Bakemono

Wszystko jest zaplanowane. Inżynieria społeczna w toku. Kto to robi?
Nie da się tego zrozumieć bez zbadania działalności masonerii w Polsce, której celem jest zniszczenie rodziny, ponieważ rodzina jest najsilniejszą instancją, która może tym zmianom zapobiec.

Temat masonerii dla Polaków to wyższa szkoła jazdy, temat nie do przejścia.
To też zasługa tych samych mediów.

To forum jest odpowiednim miejscem aby o tym mówić.

Polecam bloki i książki dra Stanisława Krajskiego.

Niktu

Master Mason * 3rd Degree

Wyrzucilam tv 10 lat temu i nie brak mi go.Mysle, ze znajomi ktorzy nas odwiedzaja musza czuc sie dziwnie bez wlaczonego tv w tle rozmowy.Ja natomiast nie lubie chodzic w odwiedziny do ludzi, ktorzy nie potrafia obyc sie bez ogladania tv w obecnosci gosci.Co jeszcze jest dla mnie smieszne to ludzie lubia w rozmowie przytaczac cos takiego "bo w telewizji powiedzieli..."
Mnie to osobiscie i smieszy i przeraza jednoczesnie.

Berenika pisze:
Co jeszcze jest dla mnie smieszne to ludzie lubia w rozmowie przytaczac cos takiego "bo w telewizji powiedzieli..."
Mnie to osobiscie i smieszy i przeraza jednoczesnie.

Ja kiedy to słyszę staram się delikatnie wytłumaczyć, że powtarzają za telewizją i że to nie jest rzetelna informacja. Delikatnie wskazuję gdzie są rzetelne informacje.
Nie wiem czy macie takie doświadczenia w tej kwestii ale moim zdaniem takie posunięcia są ryzykowne.
Można łatwo kogoś do siebie zrazić. Ludzie nie lubią jak ich się poprawia. Radę mogą odebrać jako krytykę. I ogólnie zauważam, że jak ktoś mówi konkretnie to nie jest w zainteresowaniu (bo w tv o tym nie mówili?). Czasem trudno jest być sobą z takim ludźmi.
Oni nie chcą znać prawdy, nie jest ona im potrzebna do życia przy rozrywce i grillu, ba nawet może być niewygodna i dlatego jej nie przyjmują.

Myślę, że każdy człowiek czuje po sobie oddech "wielkiego brata". Czy pomiędzy teleturniejem a pogodą nie starcza już czasu na refleksję i empatię?

Czy mam rację czy straciłem już kompletnie wiarę w ludzi?

Niktu

Nie da sie czasem ludziom jakos racjonalnie wytlumaczyc czy podsunac jakies ciekawe materialy do przejzenia bo ludzie nie chca wiedziec.Ja ze swej strony pokazywalm kilku osobom nawet to forum ale reakcja byla taka, ze mowili - i ty w to wierzysz? To dziwne i czy to nie sekta? hehe
Jak powiedzialam znajomej o wyroku jaki zostal wydany miedzy innymi na Krolowa angielska to ona do mnie - a dziwne,nic nie mowili w tv...
Telewizja jest jak Bog i tylko tam jest prawda i tylko prawda.
Chyba tak ze 2 dni temu rozmawialam z bratem i on mi opowiada;
- Wiesz bylem u Agnieszki i ona mi mowi, Szymek moja sasiadka powiedziala , ze nadchodzi koniec swiata
- Ja do niej, ze on juz sie zaczal ten koniec ale to nie jest taki koniec jak myslisz, ze zaraz wszystko runie itp, to raczej inny sposob pojmowania swiata itp
- No i wiesz ja tak mowilem i mowilem ale ona mnie chyba nie zrozumiala
Tak sobie dyskutowalismy z bratem i sie zastanawialismy co jest grane, ze ludzie jacys tacy jakby ktos ich zahipnotyzowal i nic do nich nie dociera.Nie wiem moze to tez my jestesmy jacys inni.Czasem sie czloweik gubi.

Berenika pisze:
Telewizja jest jak Bog i tylko tam jest prawda i tylko prawda.

Berenika pisze:
Tak sobie dyskutowalismy z bratem i sie zastanawialismy co jest grane, ze ludzie jacys tacy jakby ktos ich zahipnotyzowal i nic do nich nie dociera.Nie wiem moze to tez my jestesmy jacys inni.Czasem sie czloweik gubi.

Telewizor jest traktowany jak członek rodziny. Ludzie się zachowują tak jak się zachowują ale patrząc po sobie też tak ze mną było. Wiele razy dałem się zwieść propagandzie dzisiaj z lekkim uśmiechem wspominam te czasy i tematy (prowokacje) w które dałem się wciągnąć.

Większość jest nie do uratowania. Siła autorytetu jaka płynie z pudełka jest nie do odrzucenia przez zainfekowany organizm.
Jeden nazwie to propagandą tysiąc innych osób prawdą objawioną.

Niktu

Czasami lepiej nie zaczynac nawracania innych.Lepiej wyszukiwac to co laczy z innymi a nie dzieli.
Nie mozna nikogo zmienic a jedynie czasem cos podpowiedziec, doradzic.Szkoda zycia na spory.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]