Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 lip 2019, 16:23

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 743 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 25  Następna
Autor Wiadomość
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Krysiu. Podawaj mężowi witaminę C liposomalną Można ja samemu wykonać do tego KONIECZNIE ALA. Witamina C liposomalna jest o wiele łatwiej przyswajalna i wtedy niekonieczne są wlewy dożylne. Rozmawiałem z lekarzem Janem Pokrywką i dr. Jerzym Ziębą i potwierdzają moją opcję terapii. Ja dodatkowo jeszcze zastosowałem leczenie naftą. To wzale nie takie głupie a już widzę efekty. Wielorakość zastosowanych terapii powoduje efekt synergii.
Coś Ci wkleję
Pozdrawiam Jan Pokrywka
17 gru 2014 00:06 "Mirek Wujek" <mirwu@op.pl> napisał(a):
>
> Witam .Szanowny Panie Doktorze właśnie zdobyłem DCA w formie roztworu soli sodowej. Wiem że ma Pan mało czasu lecz jeśli możliwe to proszę o pomoc .
> Podobno że istnieją skutki uboczne stosowania DCA. Czego się należy bać , Jakich objawów podczas stosowania?

One pojawiają się dopiero po miesiącach stosowania. Opisane są w wikipedii.

> Czy nie przeszkadza jednoczesna terapia witaminą C liposomalną, Kwasem alfa liponowym i MMS. Czy nie za dużo tego jednocześnie?

Nie za dużo.

Do tej pory niczego złego żona nie zaobserwowała lecz czy po podaniu DCA nie zaistnieje jakaś reakcja. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Na pewno Pan rozumie to walka o życie.

Rozumiem

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 gru 2014, 2:42 
VIP Member
Awatar

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam, jestem nowy na forum i po przeczytaniu całego wątku chciałem zadać kilka pytań.

Czy roztwór adepend-u można swobodnie polecić osobie po operacji guza mózgu?
Od tego czasu, pacjentka bierze leki na epilepsję które to napady co jakiś czas się ujawniają. Nie będzie to kolidowało z innymi lekami?
Oprócz tego mało do niej dociera. Kilkukrotnie trzeba coś powtarzać. Widać od kilku lat oznaki depresji.
Leki (antydepresanty) były dobierane lecz powoli je odkładaliśmy bowiem bardziej rujnowały jej samopoczucie.

Proszę o podanie jak i z czym w końcu mieszać i łączyć adepend, bowiem jak widziałem jest kilka sposobów.

Dodam, że sam będę go zażywał ;) lecz nie będę podawał w tej chwili schorzeń które "posiadam" ;)
Z góry dziękuję i życzę zdrowych i spokojnych Świąt.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Najprościej jest rozpuszczać w wodzie jak opisano wcześniej. Czyli 50 ml wody na 1 tabl. itd.
Powinieneś wiedzieć, że przyczyna depresji może nie być związana z zabiegiem. Depresja może mieć podłoże endokrynologiczne ewentualnie przyczyną może być złe przyswajanie, które doprowadziło do poważnych braków. Powinieneś nie poddawać się i szukać przyczyny wykluczając kolejne.
Zacznij od adependu ale stosuj również enzymy trawienne, wit D3 w dużych dawkach, wit C. W tym czasie wykonaj badania hormonów tarczycy i nadnerczy.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

A co z węglanem wapnia bądź cytrynianem magnezu?
Czy Adepend nie jest uzależniający nawet w tak małych dawkach? Coś mi lekarz wspominała.

Nie pisałem tu o sobie lecz teściowej :) . Depresji nabawiła się niedługo po operacji, ponieważ był nawrót choroby i powtórka z operacją.
Do tego przekręca słowa, myli imiona, wykonuje czynności które dla innych są irytujące (tak to subiektywnie odbieram), a dla niej normalne.
Kontaktuje spowolnionym tokiem myślenia, trzęsą jej się lekko ręce ale jest sprawna ruchowo itp.
Myślę, że przyjmowanie psychotropów przyczyniło się do tego, bowiem nie były jak dla mnie dobrze dobrane.
W tej chwili przeciw napadom epilepsji bierze Depakine chrom rano 600mg wieczorem 800mg +lamotrix rano wieczór 50mg

Rozumiem, że nie można odstawiać Depakine ale czy można brać ją razem z Adepend-em?
Co do suplementów to ciężka sprawa ponieważ tak bardzo wierzy w tę Depakinę :dobani: , że w tej chwili nie chce brać nawet witamin. :?
Enzymy. Chodzi Ci np. o coś takiego jak wobenzym? (nie będę wklejał linku)

Jeśli bierze się wit. D to trzeba też magnez, jeśli magnez to i wit. B complex szczególnie B6 i wapń, bo magnez go "wypłukuje", a ze słabym wynikiem żelaza witamina D słabiej się wchłania.
Wit. C w proszku, trzeba zażywać umiejętnie tzn. nie można jej ot tak sobie łykać. Jest to pierwszy krok do utraty szkliwa, a to doprowadzi Nas do wielu kłopotów z uzębieniem.
I tak w kółko Macieju.
Można tutaj naprawdę spory łańcuszek nakreślić. :hmmm:
Pozdrawiam

Entered Apprentice * 1st Degree

Witam wszystkich

Postaram się pokrótce przedstawić mój problem, może ktoś będzie w stanie coś doradzić.

2 lata temu podczas pobytu na oddziale psychiatrycznym ( stany lekowe, depresja, urojenia, byłam w takim stanie że mało co pamiętam z tego okresu) zostały zdiagnozowane u mnie zaburzenia schizoafektywne depresyjne. Brałam ok 10 rożnych leków ale żaden nie poprawił mojego stanu.
Na dzień dzisiejszy udało mi się poprzez dietę i przyjmowanie suplementów opanować chorobę, dawki leków mam zmniejszone do minimum. Jednak dalej została depresja, duże problemy z koncentracja. Jem głównie warzywa, owoce, orzechy, kasze jaglana, oleje tłoczone na zimno. Jeśli chodzi o suplementy to zażywam:

- wit D 10000 IU
- k2 MK7 200mg
- kwas nikotynowy (niacyna) 800 mg
- magnez 300 mg
- B complex 2 tabl
- betaina hcl 1tab przed posiłkiem
- olek lniany
-olej z kiełków pszenicy
-ostropest
- cynk 25mg
- plyn lugola 5% 2krop.
- Wit a+e

Planuje dołączyć do tego ALA i NDL

Może miał ktoś podobny problem i mógłby coś doradzić, byłabym bardzo wdzięczna ;)

Ostatnio zmieniony 12 lut 2015, 19:48 przez Ankas1986, łącznie zmieniany 2 razy

Intendant of the Building * 8th Degree

Cóż, nie chcę się powtarzać. Mogę Cię odesłać do mojego postu z 13 stycznia 2015 w temacie Oświecenie jako pochodna schizofrenii. Może tam znajdziesz coś dla siebie użytecznego, ew. do mojego postu z dnia 26 października 2014 w Super lek. Adepend, Naltrexon. Jest też witryna http://www.balancingbrainchemistry.co.u ... edies.html, z której można też dużo ciekawych rzeczy się dowiedzieć - Facet cierpiał na chorobę afektywną dwubiegunową.
Depresja może być "dopaminowa" albo "serotoninowa". Trudno coś doradzać, każdy człowiek jest inny, nie wiadomo jakie leki bierzesz, np nie wolno brać 5HTP, dziurawca czy innych środków zwiększających produkcję serotoniny jeśli bierzesz Antydepresanty tzw SSRI. Musisz sama niestety zdobyć wiedzę ew. ktoś bliski może Ci pomoże.
Ciekawy jest temat pyrolurii, jeśli byś miała coś takiego to ważne jest suplementowanie się cynkiem. Ale o tym już też pisałam.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Już bardzo dużo robisz Ankas. Bardzo się cieszę kiedy czytam podobne wypowiedzi.
Piszesz o orzechach, a czy jesz również orzechy brazylijskie? Powinnaś zjadać minimum 10 szt dziennie. Trzeba je długo przeżuwać aby uwolnić olej w innym wypadku większość oleju zawierającego selen wydalisz. Oczywiści idealnie byłoby gdybyś zjadało 10 szt orzechów, a dodatkowo piła olej wytłoczony z 15 szt.
To bardzo dobrze, że bierzesz niacynę i komplet wit B ale będzie wskazane brać nieco większe dawki B1. To mało znana witamina jednak mająca ogromnie pozytywny wpływ na centralny układ nerwowy. Domyślam się, że w B kompleks masz 50 mg B1 2x50 daje 100 mg. Dobrze byłoby zwiększyć dobową dawkę do 300 mg. Jest w sprzedaży pochodna wit B1 - sulbutiamina ale tylko w wypadku gdy cię stać. Witamina B1 jest nieco tańsza. Gdybyś zdecydowała się na sulbutiaminę to postaraj się brać 2x 200mg. Substancja ta ma niesamowite działanie i czasem potrafi rozwiązać wiele problemów o podłożu neurologicznym. Ale jak już napisałem nie jest konieczna. 1g sulbutiaminy na allegro kosztuje ponad 5 zł.
Ciekawi mnie czy już eksperymentowałaś z cytykoliną i L-dopą ale eksperymenty z tymi substancjami możesz sobie zostawić na później. Udzielę Ci tylko jednej rady otóż biorąc L-dopa pojawia się tendencja do zwiększania dawek otóż Ty tego nie rób. Trzymaj stałą dawkę 200 mg/doba.
Dobrze, że chcesz włączyć ALA ale jeżeli można doradzić to na początku stosowania ALA warto przeprowadzić kilka albo nawet kilkanaście cykli chelatacyjnych.
Kup ALA 300mg i ustaw alarm w telefonie co 3 godziny. Bierz jedną kaps co 3 godziny przez 66 do 72 godzin. Następnie zrób przerwę kilka dni ale nie krótszą niż trwał cykl. Po przerwie ponownie przeprowadź cykl i tak kilkanaście razy. Jeżeli będzie Cię mocno męczyć nocne przyjmowanie ALA to po 3 cyklu zrób sobie nieco dłuższą przerwę np 11 dni i kontynuuj. W trakcie cyklu bardzo dużo pij. Kup np suszone czarne porzeczki bez cukru i konserwantów, aronię suszoną i malinę. Zaparzaj w termosie na 1 L 4 łyżeczki suszu i pij tego około 2 L/dobę. Dodatkowo wodę. Aronia, porzeczki oraz orzechy brazylijskie to silne antyutleniacze. W porzeczkach i aronii jest całe mnóstwo polifenoli oraz flawonoidów.
Mimo zmęczenia oraz możliwości pojawienia się objawów candidozy podczas pierwszych cykli warto to zrobić.
Powodzenia.

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Czytałem, że przyjmowanie płynu lugola likwiduje stany depresyjne i rozjaśnia umysł.

Dziękuje bardzo za wszystkie odpowiedzi, na pewno skorzystam Mruga

Zdecydowałam że najpierw zrobię chelację ALA, a poźniej dołączę NDL. Czytałam też że dobre rezultaty w usuwaniu metali cięzkich dają wysokie dawki wit C. Nie wiem tylko czy można te dwie metody połączyć.

Orzechy brazylijskie bardzo lubię i jem tylko nie w takiej ilości, będę musiała to zmienić :)

Wit B complex tez chcę zamienić na jakąś o dobrym składzie, na razie mam taką najzwyklejszą z apteki.

Ostatnio wpadła mi w ręce książka Umysł w Ogniu. Autentyczna historia kobiety leczonej psychiatrycznie a ostatecznie zdiagnozowano u niej zapalenie mózgu o podłożu autoimmunologicznym.

Powiem szczerze ze zaczęłam podejrzewać ta chorobę u siebie, sporą część objawów pokrywa się z moimi, mam też wykryte ognisko napadowe w badaniu EEG, z drugiej strony CRP mam w normie więc nie wiem czy jest tutaj sens się czegoś doszukiwać...

Pozdrawiam
Ania

@Ankas1986
w GNM (Germańska nowa Medycyna ) tłumaczy twój stan jako tzw. konstelacje schizofreniczne.
gdybyś np. zrobiła TM (tomograf komputerowy) mózgu bez kontrastu , to byś zobaczyła na zdjęciu czarno-białym dwa symetryczne ogniska Hammera, diagnozowane przez medycynę szkolną jako glejaki.
poczytaj, może wpadniesz na pomysł rozwiązania swego problemu.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Chelatację i wit C można łączyć nawet powinnaś połączyć te dwie terapie.
Znam osobiście przypadek zapalenia mózgu spowodowanego źle wykonaną operacją neurologiczną. Po usunięcia guzów z płata czołowego oraz sitowia pojawiło się rozległe zapalenie.
Oczywiście leczenie antybiotykami nic dobrego nie przyniosło poza grzybicą i destrukcją jelita.
Dopiero ALA, duże dawki wit C oraz MSM, wit D3, antyutleniacze, cynk, selen.
Nie sądzę żebyś miała zapalenie jeżeli nie przechodziłaś zabiegu chirurgicznego.
Jeżeli jest np jakieś mucocele albo inne ognisko zapalne np w sitowiu to bardzo szybko się tego pozbędziesz połączeniem tych terapii więc niema powodu do zmartwień.
Witamina C w połączeniu z MSM tworzy tzw pary redox to jest niezwykle ciekawe zjawisko Otóż te pary skutecznie likwidują stany zapalne w całym organizmie. Tak w skrócie - przenoszą tlen w obszary gdzie hemoglobina nie jest w stanie zostawić tlenu. Hemoglobina odda tlen tylko tam gdzie otrzyma w zamian CO2 w innym wypadku absolutnie nie. Natomiast pary redox dostarczają tlen w obszary gdzie jest stan zapalny.
Ja np brałem 6x6g witc i 6x4g MSM. Na początku należy stosować nieco mniejsze dawki i stopniowo zwiększać aby nie siedzieć w toalecie pół dnia.
Wit B możesz kupić np na allegro B50.
Plany masz moim zdaniem dobre i tak trzymaj, a z pewnością będziesz zdrowa.

Bow 1 chodzi mi o zapalenie mózgu na tle autoimmunologicznym

dokładnie o to http://www.antyneuronalne.pl/choroby/za ... imbicznego

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Gdybyś była w pierwszej fazie tej choroby to miałabyś jedynie objawy grypopodobne, a znajdując się w kolejnej fazie nie byłabyś w stanie logicznie myśleć. Jak widzę nie jesteś w żadnej z faz tej choroby.
Kolejna sprawa to same choroby autoimmunologiczne.
Otóż ja twierdzę, że takich chorób niema. Przyczyną jest najczęściej jakaś toksyna. Np taka choroba autoimmunologiczna jak RZS leczy się chelatacją. Identycznie jest w przypadku wielu innych tego typu chorób.
Wiele z nich leczy się skutecznie płynem Lugola.
mescalito pisze:
Czytałem, że przyjmowanie płynu lugola likwiduje stany depresyjne i rozjaśnia umysł.

mescalito ma rację ale nie w każdym przypadku tak jest. Tobie nie proponowałem płynu Lugola bo nie chciałem Cię wystraszyć ogromem możliwości. Wiem jak się czujesz więc zamierzałem stopniowo wprowadzać nowe elementy.
Jeżeli masz możliwość zdobycia płynu Lugola to bierz po 1 lub 2 kropelki dziennie. Wiem jednak że ludzie mają z tym problem. Ja po prostu sam sobie robię płyn Lugola. To bardzo proste, a wszystkie surowce kupisz na allegro.

ok rozumiem.

Moja choroba tez się zaczęła objawami grypopodobnymi. A w szpitalu nie byłam zdolna do logicznego myślenia wyłączając krótkie okresy kiedy był ze mną kontakt. Czy nie mogłobyć tak że leki, zmiana diety i suplementy zmniejszyły stan zapalny, dlatego mój stan się poprawił. Tak sobie tylko próbuje wszystko poukładać.

Też jestem za odtruwaniem, ale co do chorób autoimmunologicznych to się nie znam.

Myślałam, że płyn lugola można dostać normalnie w aptece... :)

-- 27 sty 2015, 20:45 --

http://allegro.pl/plyn-lugola-jod-do-an ... 39247.html czy ten by się nadawał?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Ankas1986 pisze:
Myślałam, że płyn lugola można dostać normalnie w aptece

i tak powinno być ale panienki w aptekach często nawet nie wiedzą co to jest płyn Lugola. Jeżeli zdobyłabyś lub wykonała własny płyn to ja miałem na myśli 5%-wy. Gdybyś np miała 2%-wy to musisz odpowiednio sobie przeliczyć.
2 krople 5%-wego to 5 kropli 2%-wego.
Jak wykonać własny dobry płyn Lugola?
Na allegro kup np 5g jodu i 10g jodku potasu.
Wlej do naczynia 100ml wody demineralizowanej
Wrzuć do tej wody 10g jodku potasu i wymieszaj
Wrzuć do tego roztworu 5g jodu i długo mieszaj okóło 20 minut aż się wszystko rozpuści.
Masz gotowy płyn Lugola.
Proste :)
Dlaczego napisałem 5%-wy mimo, że jest w nim więcej jodu. Otóż jodek potasu nie jest aktywny. Aby mógł być wykorzystany to wcześniej musi być sprowadzony do postaci czystego jodu. Aby tak się stało potrzebne są pewne cząsteczki proteinowe, które właśnie z jodku potasu produkują czysty jod.
Niestety duża część populacji ma taki problem, że nie posiada owych cząsteczek proteinowych i suplementowanie jodkiem potasu kompletnie im nie pomoże.
Część chorób autoimmunologicznych ma takie podłoże.
Bez względu na źródło twoich problemów możesz je opanować stosując kilka terapii jednocześnie.
Wiem, że Ci się uda.

Dziekuje. Poszukam jeszcze tego płynu lugola w aptekach internetowych, a jak nie będzie to zrobię sama.

-- 27 sty 2015, 21:41 --

Bow1, a masz jakies teorie skąd moze sie brać czynność napadowa typu ogniskowego w badaniu eeg?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Ankas1986 pisze:
Bow1, a masz jakies teorie skąd moze sie brać czynność napadowa typu ogniskowego w badaniu eeg?

Przyczyn może być co najmniej setka ale najważniejsze czy masz w związku z tym jakieś objawy kliniczne. Przypuszczam, że nie masz więc zapomnij o sprawie. Ludzie dorośli miewają takie rozpoznania i tyle.
Kiedy oczyścisz się z metali ciężkich i unikać będziesz ekscytotoksyn to i o czynnościach napadowych typu ogniskowego zapomnisz.

Ok nie będe sobie juz zawracać tym głowy, skupię się na oczyszczaniu :)

Kupiłam juz ALA 300 mg, myśle o dawce 100 mg co 3 h. Czy jak po kilku cyklach włacze do tego NDL to będzie ok ? Czy zrobić to dopiero po pełnym oczyszczaniu?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Ankas1986 pisze:
Czy jak po kilku cyklach włacze do tego NDL to będzie ok ? Czy zrobić to dopiero po pełnym oczyszczaniu?

Myślę, że po pełnym oczyszczaniu będziesz mogła zastosować LDN to bardzo ważne gdyż podczas kuracji LDN należy dbać o stałe pory snu. Na tym polega istota tej terapii.
Podczas snu zablokowane są receptory endorfin, a po przebudzeniu o poranku jest ich wysoki poziom. Gdy będziesz musiała budzić się co 3 godz. aby brać ALA to LDN może nie zadziałać.
Przy tych problemach jakie masz to myślę, że korzystniej byłoby abyś dzieliła kapsułkę na połowę czyli wyjdzie 150mg w jednej dawce. Oczywiście chodzi o ALA.

Fellow Craft * 2nd Degree

Witajcie, przeczytałam wszystkie wpisy w tym wątku i serdecznie dziekuje za te informacje. Nie wiem tylko czy nie zwróciłam uwagi czy nie było o tym mowy, ale chciałam zapytać czy efektem ubocznym stosowania LDN może być SENNOŚĆ w ciągu dnia ?
Stosuje LDN 1,5 mg od 6 dni i w od 2 chce mi się spać. Dzisiaj przespałam ok. 4 godzin w ciągu dnia. Obserwuje też rozdrażnienie i gorsze samopoczucie, coś w rodzaju takiego stanu przedgrypowego.
Czy macie podobne doświadczenia.
Ja stosuje go na choroby autoimmunologiczne, zaburzenia hormonalne, ale miewam również stany depresyjne.
Będę wdzięczna z odpowiedź

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

sylahor pisze:
Stosuje LDN 1,5 mg od 6 dni i w od 2 chce mi się spać

Tak to normalne prawdopodobnie trzeba zwiększyć dawkę np 3,5 albo 4mg.
Po zwiększeniu dawki senność powinna przejść.
Poczytaj o płynie Lugola, betainie HCL, wit D i o chelatacji.
Czasami wystarczy zakwasić żołądek innym razem uzupełnić jod, a jeszcze innym razem wit D3. Może zanieczyszczona jesteś metalami itd.
Dobrze byłoby gdybyś posłuchała wywiadów z Jerzym Ziębą.

Dziękuje za odpowiedź ! Biorę Witaminę D w dawce 2000 jednostek, piję jodek sodu na zmianę z płynem Lugola, biorę Wit. B i nie tylko.
Co do chelatacji próbowałam z ALA skończyło się tragicznie. 2 dni ból głowy i bardzo złe samopoczucie plus problemy gastryczne. Na razie na protokół Cutlera sie nie decyduję. Odtruwam się w inny sposób.
Jerzego Ziębe znam doskonale, mam książkę :) i słucham regularnie wywiadów.
Nie wiedziałam że zwiększenie dawki w tym przypadku może przynieść efekt. Nie bardzo rozumiem chyba jeszcze mechanizm działania.
W takim razie wezmę 3 mg od jutra i doniosę czy przeszło :)
Dziękuje bardzo

-- 03 lut 2015, 11:29 --

Zwiększyłam dawkę do 3 mg i faktycznie senność ustąpiła. Na czym polega ten mechanizm ? że była senność ?
Chciałam spytać czy zna ktoś lekarza w Warszawie który wypisuje recepty na LDN ? Albo może ktoś ma odsprzedać ?
Będę wdzięczna za informacje

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

sylahor pisze:
Zwiększyłam dawkę do 3 mg i faktycznie senność ustąpiła. Na czym polega ten mechanizm ? że była senność ?

Kiedy brałaś niskie dawki to adepend blokował receptory endorfin zbyt krótko. Odblokowanie endorfin następowało zbyt wcześnie jeszcze przed zaśnięciem lub wkrótce po i już nocą organizm produkował wiele tych neuroprzekaźników. Była euforia czyli wyżyna, może nie odczuwałaś jej gdyż właśnie spałaś ale po euforii w czasie dnia była głęboka dolina czyli senność.
Kiedy zwiększyłaś dawki to receptory blokowane są dłużej i produkcja endorfin rusza dopiero tuż przed porankiem. Kiedy się budzisz to już jest wysoki ich poziom. Najlepiej dobrać tak dawki aby wyżyna była o poranku a dolina dopiero przed snem.

Awatar użytkownika

Ankas1986 pisze:
Dziekuje. Poszukam jeszcze tego płynu lugola w aptekach internetowych, a jak nie będzie to zrobię sama.

-- 27 sty 2015, 21:41 --

W Aptece kupisz Wodny roztwór jodu. Płyn Lugola.
Ile na dobę pijesz wody ?.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam wszystkich.
Tak ogólnie jestem zdrowy, wszystkie badania wychodzą OK, łącznie z tymi wykonanymi na oddziale neurologii, badaniami krwi, gastroskopii, badaniami serca, morfologii, elisa na boreliozę łącznie z płynu rdzeniowego itd
Jest tylko małe ale, czuję się źle :(
Może zacznę od końca czyli od sierpnia ubiegłego roku kiedy zaczęły mnie piec podeszwy stóp oraz wnętrza dłoni, poza pieczeniem to także pulsowanie i mrowienie. Niestety w nogach to sie przemieszcza i widać od czasu do czasu samoistne ruchy małych mięśni czy też nerwów. Niestety także z twarzą mam problem, policzki w okolicach nosa mam zdrętwiałe i lekkie pieczenie a podczas uśmiechania te miejsca także drżą. Boję się okropnie, że to początki parkinsona, ostatnio nawet dostałem lek na niego ale odstawiłem po 10 dniach bo czułem się z dnia na dzień słabszy i bardziej zamulony.
Pozatym od lat mam depresję(dystymię), szumi mi w uszach, kolana bolą i strzelają jak u dziadka, boli kręgosłup i stale jestem zmęczony i śpiący. Jestem po 40 i jednak cos bym z tym jeszcze chciał z tym zrobić. Wszelkie antydepresanty pogarszają po początkowej poprawie mó stan i dopiero odstawienie pomaga na jakiś czas. Mam także niski poziom witaminy B12 - przy suplementacji zastrzykami co miesiąc ledwo przekraczam dolną granicę normy. Zbadałem witaminę D3 i mam wg skali małą ilość ale nie jakiś wielki niedobór( od jakiegoś czasu łykam D3 ale przed badaniem zrobiłem przerwę)
Czy Naltroxen ma u mnie sens? Idę dzisiaj do neurologa więc poproszę o receptę :)

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Coś mi to podpada pod boleriozę.
Elisa nie zawsze jest wiarygodna. Zrób inne badania na borelię.

Biorę od kilku dni 5% plyn lugola, 5 kropli na szklankę wody dziennie. Samopoczucie się poprawiło ale dzisiaj obudziłam się z dusznościami i odczuwam je przez caly dzień. Spróbuje zmniejszyć dawkę do 2 kropel i zobaczę co będzie. Nie chciałabym sobie zaszkodzić...

Awatar użytkownika

kyrob pisze:
Witam wszystkich.
Tak ogólnie jestem zdrowy, wszystkie badania wychodzą OK, łącznie z tymi wykonanymi na oddziale neurologii, badaniami krwi, gastroskopii, badaniami serca, morfologii, elisa na boreliozę łącznie z płynu rdzeniowego itd
Jest tylko małe ale, czuję się źle :(
Może zacznę od końca czyli od sierpnia ubiegłego roku kiedy zaczęły mnie piec podeszwy stóp oraz wnętrza dłoni, poza pieczeniem to także pulsowanie i mrowienie. Niestety w nogach to sie przemieszcza i widać od czasu do czasu samoistne ruchy małych mięśni czy też nerwów. Niestety także z twarzą mam problem, policzki w okolicach nosa mam zdrętwiałe i lekkie pieczenie a podczas uśmiechania te miejsca także drżą. Boję się okropnie, że to początki parkinsona, ostatnio nawet dostałem lek na niego ale odstawiłem po 10 dniach bo czułem się z dnia na dzień słabszy i bardziej zamulony.
Pozatym od lat mam depresję(dystymię), szumi mi w uszach, kolana bolą i strzelają jak u dziadka, boli kręgosłup i stale jestem zmęczony i śpiący. Jestem po 40 i jednak cos bym z tym jeszcze chciał z tym zrobić. Wszelkie antydepresanty pogarszają po początkowej poprawie mó stan i dopiero odstawienie pomaga na jakiś czas. Mam także niski poziom witaminy B12 - przy suplementacji zastrzykami co miesiąc ledwo przekraczam dolną granicę normy. Zbadałem witaminę D3 i mam wg skali małą ilość ale nie jakiś wielki niedobór( od jakiegoś czasu łykam D3 ale przed badaniem zrobiłem przerwę)
Czy Naltroxen ma u mnie sens? Idę dzisiaj do neurologa więc poproszę o receptę :)

Masz niski poziom B12 to znaczy, że robiłeś badania na homocysteinę ?, a na histaminę ?

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

planuję zrobić badanie western blota na borellę oraz któreś z tych na koinfekcje .
Rozeznam się w badaniach które proponujesz Maser Mason, cholesterol wg kardiologa mam wzorcowy bo o ile ten zły jest ponad normę to tego dobrego mam też dużo. Od wczesnej młodości chorowałem na alergię sezonową, od 10 lat mam z tym spokój po 4 letnim odczulaniu szczepionkami ( odczulałem się także na kurz)

Na Adepend recepty oczywiście nie dostałem, ale zainteresowałem nim neurolog. Szczerze to marne szanse, żeby coś z tego, tak coś czuję było. Czy ten lek może przepisać internista ?
Parkinsona wyklucza, dostałem lek na zespół niespokojnych nóg, chociaż nie mam wszystkich objawów. Także B12 mam brać co tydzień w niskiej dawce a nie 1000 co miesiąc, jestem co do tego sceptyczny ale to nie ja jestem lekarzem.

Drżenia małych mięśni na nogach i bardziej widoczne żyły na dłoniach i stopach zbagatelizowała, może to faktycznie tylko mi sie wydaje :(

Awatar użytkownika

kyrob pisze:
planuję zrobić badanie western blota na borellę oraz któreś z tych na koinfekcje .
Rozeznam się w badaniach które proponujesz Maser Mason, cholesterol wg kardiologa mam wzorcowy bo o ile ten zły jest ponad normę to tego dobrego mam też dużo. Od wczesnej młodości chorowałem na alergię sezonową, od 10 lat mam z tym spokój po 4 letnim odczulaniu szczepionkami ( odczulałem się także na kurz)

Na Adepend recepty oczywiście nie dostałem, ale zainteresowałem nim neurolog. Szczerze to marne szanse, żeby coś z tego, tak coś czuję było. Czy ten lek może przepisać internista ?
Parkinsona wyklucza, dostałem lek na zespół niespokojnych nóg, chociaż nie mam wszystkich objawów. Także B12 mam brać co tydzień w niskiej dawce a nie 1000 co miesiąc, jestem co do tego sceptyczny ale to nie ja jestem lekarzem.

Drżenia małych mięśni na nogach i bardziej widoczne żyły na dłoniach i stopach zbagatelizowała, może to faktycznie tylko mi sie wydaje :(

Adepend jest dla nie pijących alkoholików.
Drżenie mięśni, widoczne żyły na nogach, co pijesz w ciągu dnia, wylicz mi :tak:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 743 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 25  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]