Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 sie 2020, 14:48

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree

Witam wszystkich .... :so:
Chciałem zaproponować wam wszystkim aby w tym temacie podzielić się waszymi doświadczeniami związanymi z stylami walk wschodu, które wpływają na i są nieodzownym źródłem stylu życia oraz postępowania z zasadami.
Temat jest bardzo szeroki dlatego zachęcam wszystkich do wypowiedzenia się, z czym się spotkali co doświadczyli co trenują i jak wpłynęło to na ich rozwój oraz życie ...
Może znajdą się osoby trenujące "kenpo" czy styl "Kyokushin". Są to style, które mają wiele cech wspólnych. Kilka osób na forum z tego co wiem stosuje Tai Chi serdecznie zapraszam was do rozmów i dzielenia się doświadczeniami ... :plask:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 21 lut 2012, 13:01 
VIP Member
Awatar

Awatar użytkownika

Cześć obywatel
ze wschodnich to ja muay thai trenowałem w białymstoku super sekcja trener wypas :zęby: zna sie na rzeczy super treningi prowadzi dużo można się nauczyć :tak: koledzy co wystepowali w zawodach same najlepsze miejsca zajmowali dużo dobrych technik można sie nauczyć
chciałbym jeszcze aikido spróbować kiedyś
tai chi widziałem koleś stosował wpływał na innych ale zwykły gośc go rozwalił :D

Co możesz jeszcze powiedzieć o tym stylu ... Jakieś materiały szkoleniowe, instruktażowe. Jak wpłynęło to na twoje życie czy postępowanie ... Generalnie interesuje mnie związek sztuk walki jaki ma wpływ na kształt charakteru czy osobowości. :so:

Awatar użytkownika

styl jak muay thai przychodz na sekcje a sam się przekonasz jak wpływa na człowieka :tak:

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Trenuję od 1,5 roku kung fu Chow Gar Quach , wywodzi się z Shaolinu jak większość stylów.Nie jest to styl kwiecisty czyli nie ma niepotrzebnych barwnych ruchów ,które cieszą oko. System został stworzony i udoskonalony oraz nauczany w wojsku lecz jak wiadomo w tamytych czasach namawiano mistrzów by uczono właśnie oddziały.

Każda pozycja jest sama w sobie pozycją obronną jak i wyjściową do ataku co daje nam już na wstępie bardzo dużą przewagę w walce.
System stworzony do jak najszybszego i najefektywniejszego pokonania przeciwnika.

Układów ręcznych w tym odłamie jest 7 , z bronią kilkanaście plus nauki tańca lwa.

Odpowiednio wykonywane ćwiczenia wzmacniają cały system począwszy od wzmocnienia skóry; poprawienia krążenia; systemu nerwowego- głównie ruchowej(szybsza i precyzyjniejsza), przełożenia siły mięśniowej na wykonawczą czyli nie ma względu masa mieśniowa na siłę,szybkość oraz moc ciosu- paradoksalnie masa mięśniowa temu przeszkadza;wzmocnienie kości i stawów, uelastycznienie, ogólna poprawa wytrzymałościowa oraz psychiczna, uspokojenie psychiczne(osiągnięcie balansu) wynikające po częsci ze względu na większe opanowanie i pewność w działaniu jak i z filozofii na stawianie czoła nadchodzącym problemom od razu.

"Układu/układów(mowa o max 3 recznych) nauczymy się w rok dwa a doskonalimy przez lat 20"

Kun g fu- forma wewnętrzna wykorzystująca energię chi.

Myślę ,że takim wstępem nieco zarysowałem obraz tego odłamu sztuk walki.
Pozdrawiam.

Swego czasu trenowałem Aikido, chodziłem tam chyba 9 miesiecy. Ogolnie to mialem jednego z najlepszych trenerow w Polsce(teraz jest kims w światowej organizacji Aikido). Od początki nie podobała mi sie ta cała cereminia przed treningiem i po treningu w wywieszonym zdjeciem Ueshiby i kłanianie się Sensejowi jakby był ponad cwiczacymi. Ogolnie techniki trudne z paczatku po czasie wszystko podobne. Jednak zeby zastosowac to w praktyce trzeba lat cwiczen. Po czym gdy widzialem ze polowa tam cwiczacych raczej by dostała w normalnej walce zapisałem się na KICK BOXING. Trenowałem to przez około 1,5 roku w tym czasie połączyła sie federacja boksu, muay thai, kick boxingu i mma. Więc trener nas trenował Muay Thai i troche MMA. Trener jest policjantem ktory jest nie całkiem normalny. Ogolnie uczy on tylko technik knock outu, i to bardzo brutalnie. Zawodnicy zajmuja wysokie miejsca 2-och jest juz w zawodostwie. Jednak z tymi ludzmi nie mozna normalnie rozmawiac bo oni tylko by sie bili i nic wiecej. Treningi bardzo urazowe uczą bardziej wytrzymalosci na ból. Przestałem chodzić po kilku nie rownych sparingach (około 30 kg roznicy w wadze) bo trener uczył też jak sie na ulicy bronic.
Zawsze chciałem trenować BJJ jednak nie mialem takiej mozliwosci. Trenowałem bardziej ze znajomymi, ale wiadomo ze to nie to samo. Teraz jak cos siłownia i tyle.
Ogolnie co mi to dało? Aikido to kolejna manipulacja (czuć dziwna atmosfere energetyczna) - nie polecam.
a Kick boxing to uczy agresji i bardzo silnych uderzen (uczysz sie uderzac i przyjmowac uderzenia)
Osobiście nie polecam tych sztuk walki moim zdaniem tylko BJJ jest nawet dobre bo przy tym mozna sie "pobawić" a nie ponapierd**ć.
Co do rozwoju to dzieki tym sztukom zobaczylem czego sie nie powinno robic. Do tej pory myśle ze to nie jest dobre bynajmniej dla mnie jako styl życia.
Pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]