Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 wrz 2020, 3:38

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: STRACH !!!
Post: 04 sie 2010, 22:28 
Czy wiesz, że się boisz? Czy wiesz, że robisz wszystko aby ukryć swój strach? Czego się boisz? Kogo się boisz? Dlaczego się boisz? Które z Twoich działań, czynności wynikają ze strachu, a może wszystkie? Czy zauważasz w sobie strach ale nie ten oczywisty kiedy występują objawy fizyczne ale ten strach głęboko ukryty, który przybiera przeróżne maski? Czy zauważasz w sobie strach przed samym strachem? Czy poznałeś(aś) trwogę starszą niż Twoja pamięć?
- jeśli ktoś obawia się, że mu siądą wibracje to niech nic tu nie pisze
- a może warto przyjrzeć się temu czemuś co nazywamy strachem?Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

 Tytuł: STRACH !!!
: 04 sie 2010, 22:28 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 0:05 
strach jest, ale przed czym... ciężko nazwać. jakieś wskazówki masz pomocne do zdefiniowania swojego strachu? :)Na górę
   
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 3:08 
Mam dziwne wrażenie, że ten akurat "dodatek" jest na stałe. Był,jest i będzie. Spełnia zbyt ważną rolę w przeżyciu jednostki. Fakt, tylko nie dać się zwariować, i nie popaść w paranoję,i nie mdleć na widok komara.
Strach(w odpowiedniej dawce) -jest gwarantem przeżycia. Tak jak przesadna odwaga, na granicy głupoty jest prawie że biletem na tamten świat :hi hi:

Fajnie powiedział Mark Twain "Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu."
Strach(kontrolowany) nie zaszkodzi :)

Myślę jednak , że piko chce porozmawiać o strachu, który doprowadza ludzi do mniejszych i większych paranoi,błędnych ocen,stagnacji.... Tak? Jest nas na świecie kilka dobrych milionów żyjących w ten sposób.
Dziwnie mi gadać o moich lękach, wiedząc, że właśnie teraz jakiś maluch boi się śmiertelnie śpiąc pod mostem, jakaś matka boi się bo nie ma na jedzenie dla siebie i dzieci, jakiś człowiek przerażony gdzieś leży bo dowiedział się, że ma raka. Jakiś pies wyje z bólu i przerażenia gdy go "pan" katuje.
Ale i jakiś księżulo umiera ze strachu, że się wyda... :so:
Tusk też nie ma się najlepiej teraz w kwestii strachu, jakiś gówniarz zmyka przerażony, bo nie obrobił kiosku po cichaczu i go namierzyli. "Pan" właśnie drży jak liść, bo chłopaki leją go za psa....
Cała masa tych strachów i lęków.
Nie wiem gdzie się z moimi ustawić?Na górę
   
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 6:29 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 07 sty 2010, 10:07
Posty: 414
Płeć: mężczyzna
Jestem pasjonatem relacji, więc dorzucę lęk przed powiedzeniem: przepraszam, przed powiedzeniem: spierdalaj, przed wyciągnięciem ręki na zgodę, przed objęciem kogoś, przed dotknięciem czule, przed walnięciem pięścią o stół, przed spojrzeniem komuś w oczy albo przed uśmiechnięciem się do kogoś - czyli generalnie lęk przed wyrażaniem siebie. Na szczęście takie lęki nie są na stałe :)

_________________
Akceptacja bramą miłości !!!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 10:16 
Tangerine,
Strach rozwija się w naszym doświadczeniu stosownie do rozwoju świadomości "ja" i kiedy dochodzi do uświadomienia sobie śmierci/kresu/rozpadu to się albo cofa z nad przepaści i napędza nasze codzienne działania aby już nie dotrzeć nad urwisko prawdy albo skacze w ową przepaść z niemym pytaniem - bo już nawet nie wie o co pytać.
Czego się bardziej obawiasz? - czy tego, że ludzie dowiedzą się jaka jesteś naprawdę, czy tego, że się nigdy nie dowiedzą?

Kruk,
Relacje w niekończących się konfiguracjach i akuratne wyrażanie siebie stosownie do jakiegoś wyobrażenia jakie mamy na swój temat i temat innych oraz zaistniałej sytuacji w kontakcie z kimś, prowadzi do pytania, które zadałem już Tangerine.

Kibur,
Codzienna mieszanka lęków i lęczków, wszystkie przerabiamy w mniejszym lub większym stopniu. One jednak tylko odwracają uwagę od pierwotnego STRACHU. Owszem, ból bólowi nie równy, lęk lękowi nie równy. Obawiasz się np. nieistnienia? - gdzie jesteś wymazana z pamięci innych i ze swojej własnej pamięci i już nie ma Cię bez jakiegokolwiek śladu.Na górę
   
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 10:37 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Rejestracja: 15 lut 2010, 20:22
Posty: 39
Strach i lęk, to nie jest to samo uczucie, choć często są one utożsamiane.
Jak zauważyli poprzednicy, strach jest zawsze przed czymś konkretnym, a więc, przed: głodem, stratą czegoś, bólem, oceną (krytyką, ośmieszeniem), odrzuceniem, porzuceniem i tak mogłabym wymieniać jeszcze długo.
Lęk jest czymś trudnym do skonkretyzowania, czyli trudno go nazwać. To coś takiego: boje się, ale nie wiem czego. Wydaje mi się, że wynika bardziej z postawy prezentowanej wobec życia. Leki takie wywołują ból emocjonalny, cierpienie, które domaga się ulgi, czy chociażby złagodzenia. Takie uczucia nie są obce osobom uzależnionym.
Łatwiej poradzić sobie ze strachem, bo przyczyna jest konkretna, a skoro wiemy, czego się boimy, to coś z tym możemy zrobić. Czy zrobimy, to już inna sprawa...Ale co zrobić z "wrogiem", którego nie znamy? Jak z nim walczyć? Cierpienie jest przecież ogromne, więc, sięgamy po tabletki przeciwbólowe (lęki umiejscawiają się w naszym ciele), zaczynamy chorować (na skutek długotrwałego stresu), spada nasza odporność immunologiczna, zaczynamy ćpać, chlać (jeden mały nie zaszkodzi-tak to się zaczyna), stosujemy różnego typu ucieczki (w to, co sprawia nam najwięcej przyjemności, np. : seks, hazard, obżarstwo, nadmierne czytanie książek, internet, gry komputerowe, itd.).
Jak rozpoznać lęk? Gdy czujemy narastające napięcie wewnętrzne (nie kojarzyć z podnieceniem, np. seksualnym). To napięcie narasta z wolna i jednocześnie nie jest dla nas przyjemne. Czasem sobie go nawet nie uświadamiamy. Po prostu się pojawia i stopniowo narasta, aż w końcu coś z nim trzeba zrobić, bo więcej nie wytrzymamy. Czasem osoby z lękami, zaczynają popadać w depresję, czasem "odcinają" się od negatywnych uczuć. Mówi się o nich, ze są "zamrożone uczuciowo"- tyle, ze zamrażają też i te pozytywne odczuwanie. Poznać je można po ich zdystansowaniu, braku empatii, albo nadmiernym zainteresowaniu sprawami innych, gdy tym czasem same ze sobą sobie nie radzą.

A paranoja... czym jest? To nieustanna podejrzliwość, myślę, ż :hejka: e charakterystyczna dla forumowiczów DI ;) Parę dni temu gdzieś wyczytałam, że paranoja to wyższy stopień świadomości :) i chyba coś w tym jest, nie sądzicie ...?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 10:38 
Lęki które generują później strach towarzyszą nam od urodzenia, nawet w życiu płodowym. Kodują je nam również rodzice myśląc, że robią dobrze, a kodowanie odbywa się na poziomie podświadomości i towarzyszy temu uczucie lęku, bezsilności, rezygnacji. I wtedy gdy potykamy się w życiu z podobną sytuacją reakcja jest identyczna bo jak może być odmienna, wtedy trzeba poprzestawiać to na "swoje" miejsce. Oddzielić, rozdzielić, przepracować, wyjaśnić.

Opisuje to m. inn. Darek Sugier - nasze lęki istnieją "w przestrzeni" jako mentalne złogi, pamiętacie Kahunów - myśli energia - grona im więcej danego typu tym... oczywista sprawa. Złogi mentalne, dlatego tak ważne jest przyjazne środowisko a nie taplanie się w błocie "energetycznym". Monroe pisał jaką ludzie w złości emanują aurą (rozbłyski jak pioruny) i tym nas obdarzają.

Ludzkość jest cały czas podburzana stąd odwieczne bagienko, żeby z tego wyjść najpierw trzeba dojść do sedna sprawy a potem szukać alternatywy, innego środowiska, zmienić mentalność - zmniejszyć potrzeby żeby się nie szarpać a tu z kolei partner wymaga luksusów jak to jest opisane w DEIR czyniąc nas samych nieszczęśliwymi. Dochodzimy tu do tego o czym pisze >kibur< Rozwijamy się w tedy gdy nikt nas nie niszczy ale rozwijamy się także z kimś odmiennym z którym nie idziemy wbrew ale razem choćby "pod prąd".

I tak się ten bur... kręci i będzie dopóki nie będzie zrozumienia tych mechanizmów - tylko komu na tym zależy albo komu właśnie nie zależy.

Poczytajcie relacje z NDE lub regresji gdy "pacjent" cofa się do chwili w której powstał dany lęk który generuje strach.

np.
lęk przed pająkami - w innym życiu osoba była uwięziona w lochu, były pająki, kojarzy je teraz z miejscem nieprzyjaznym, złym, zimnym, odpychającym dlatego tak reaguje na pająki nie dlatego, że ją zjedzą, zagryzą etc.
Lęk taki dla kogoś innego wydaje się irracjonalny ale dla tej osoby taki nie jest bo ona ma takie a nie inne zakodowane przeżycia wychodzące z pamięci ciała astralnego zbierającego na przestrzeni żyć doświadczenia.Na górę
   
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 10:46 
Jest nawet globalny lęk typowy dla obecnej cywilizacji - lęk przed brakiem postępu.
Czasami krok w tył (chwilowy regres) pozwala na spojrzenie na wybraną drogę z perspektywy wyboru innych opcji.Na górę
   
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 11:14 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:44
Posty: 808
Lokalizacja: NRW
Płeć: kobieta
Cytuj:
lęk przed pająkami - w innym życiu osoba była uwięziona w lochu, były pająki, kojarzy je teraz z miejscem nieprzyjaznym, złym, zimnym, odpychającym dlatego tak reaguje na pająki nie dlatego, że ją zjedzą, zagryzą etc.


A jak wytlumaczycie strach przed takimi rzeczami jak -

Arithmophobia - Strach przed liczbami
Dextrophobia - Strach przed rzeczami znajdujacymi sie po prawej stronie ciala
Hippopotomonstrosesquippedaliophobia - Strach przed dlugimi slowami
Lachanophobia - Strach przed warzywami
Phronemophobia - Strach przed mysleniem (lol)
Siderophobia - Strach przed gwiazdami

:king:

Fobie sa smieszne. Osobiscie mam tylko 2. Boje sie clownow i, co jest dziwne i nie ma nawet takiej fobii ale na jednym forum o fobiach znalazlo sie wielu innych ludzi z takim samym lekiem, boje sie malych dziurek. Na przyklad takich w kwiecie lotosu kiedy sa w srodku owoce, tych malutkich w steropianowych tackach na mieso, zwlaszcza kiedy widac w nich krew. Przerazaja mnie tez pory w skorze, dlatego nigdy nie patrze w lustra powiekszajace. Jak bylam mala cierpla mi skora na widok tunelikow po dzdzownicach w ziemi i balam sie gabek do mycia ciala, bo maja setki otworow. Czasem nawet chleb mnie brzydzi bo jest pelen dziur.

_________________
Go to work, send your kids to school
Follow fashion, act normal
Save for your old age, obey the law
Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am freeNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 11:58 
Cottontail,

a jak żyjesz ze świadomością, że gdzieś tam są tzw. czarne dziury, które wsysają wszystko?

inc'oming!nev'er,

a może tzw. postęp to tylko szukanie po omacku tego czego nie da się utracić, a co jest tak proste, że nie dostrzegalne?

timewave,

odnośnie ekspertów od DEIR, to nie znam szczegółów ale coś tam z nimi się porobiło "nieciekawego"... czytałem te książki DEIRowskie, znam ludzi, którzy oferowali szkolenia z tego zakresu... książek DEIR się pozbyłem ale to inna opowieść.

fantagira,

stopniowanie świadomości może nie mieć końca ale trzeba pamiętać, że to właśnie paranoiczny umysł wprowadza stopniowanie... o wiele ważniejsze jest rozpoznanie natury świadomości niż ustalanie stopni... tam gdzie wymyśla się stopniowanie tam właśnie pojawiają się strach i towarzyszące mu lęki.Na górę
   
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 12:11 
Wydaje mi się, ze nie mam żadnych fobii...
może moją następną będzie "strach przed brakiem fobii"? :lol:

Gdzieś głęboko pewnie siedzi ten strach... W życiu codziennym staram się go unikać, świadomie, bądź mniej.Na górę
   
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 12:18 
piko pisze:
... odnośnie ekspertów od DEIR, to nie znam szczegółów ale coś tam z nimi się porobiło "nieciekawego"... czytałem te książki DEIRowskie, znam ludzi, którzy oferowali szkolenia z tego zakresu... książek DEIR się pozbyłem ale to inna opowieść. ...


Miałem na myśli wprowadzenie, I tom, też mi odradzano (sami "instruktorzy") ale nie dlatego postanowiłem się w to zagłębiać. Nie wnikam więc dalej w DEIR (kolejne tomy) i też nie polecam!

Wolę rozwój i jego naturalny bieg bez przyspieszaczy czy ściągania z drogi na manowce czy do rowu albo w las.
Musi dziać się samo, swoim tokiem.

Rozwój sił psychicznych to patrzenie w księżyc mając do dyspozycji nadchodzący cały dzień w światłości słońca. :słonko:Na górę
   
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 12:24 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:44
Posty: 808
Lokalizacja: NRW
Płeć: kobieta
piko pisze:
Cottontail,a jak żyjesz ze świadomością, że gdzieś tam są tzw. czarne dziury, które wsysają wszystko?

Boje sie malych dziurek, duze mi nie przeszkadzaja. Np. studnie sa ok.

_________________
Go to work, send your kids to school
Follow fashion, act normal
Save for your old age, obey the law
Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am freeNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 12:26 
Pojęcia nie mam z czy to może być związane... (bez urazy) z niewolniczą produkcją sitek? :roll: :D :język:Na górę
   
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 12:48 
piko pisze:
Czego się bardziej obawiasz? - czy tego, że ludzie dowiedzą się jaka jesteś naprawdę, czy tego, że się nigdy nie dowiedzą?

podchwytliwe pytanie. w przypadku niektórych ludzi - to pierwsze, w przypadku innych, mniej licznych - to drugie.
dlaczego? bo moim największym strachem jest strach przed oceną innych. od dziecka walczę o akceptację i nieraz udawałam kogos innego, aby tę akceptację otrzymać. dotarłam ostatnio do tego, czym jest to uwarunkowane i zaczynam odwracać sprawę. spotyka się to z oporem otoczenia, ale czuję, że idę w dobrym kierunku. teraz pozostanie już tylko strach o to, że nikt nigdy sie nie dowie jaka jestem naprawdę, bo nikt nie będzie chciał.. :)Na górę
   
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 13:56 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 mar 2010, 19:27
Posty: 60
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Płeć: mężczyzna
Lęk jest istotną częścią naszego mechanizmu obronnego który daje o sobie znać w sytuacji zagrożenia taki nasz spadek po jaskiniowcach lub poprostu nasz biologiczny mechanizm.Myśl o niebezpieczeństwie alarmuje nasz mózg i dostajemy zastrzyk adrenaliny.W dzisiejszych czasach nie doświadczamy ciągłego zagrożenia życia , lecz mimo to reagujemy tak jakbyśmy byli o krok od śmierci ale tym razem chodzi o strach naszego ego które obawia się o siebie: że możemy kogoś stracić, że sami nic nie znaczymy,że mogą nas nie zaakceptować czyli lęk przed odtrąceniem,ogólnie ego broni swojego istnienia: D.Myślimy(wierzymy) że jesteśmy swoim umysłem,nasze myśli i przekonania warunkują nasze życie między innymi poprzez lęk właśnie. U mnie silnym lękiem był strach przed brakiem akceptacji,ale kiedy zrozumiałem kto naprawde sie tego bał, to lęk prysł oczywiście nie odrazu, ale naturalnie w pewnym procesie tego wglądu.
Tangerine pisze:
bo moim największym strachem jest strach przed oceną innych. od dziecka walczę o akceptację i nieraz udawałam kogos innego, aby tę akceptację otrzymać. dotarłam ostatnio do tego, czym jest to uwarunkowane i zaczynam odwracać sprawę. spotyka się to z oporem otoczenia, ale czuję, że idę w dobrym kierunku. teraz pozostanie już tylko strach o to, że nikt nigdy sie nie dowie jaka jestem naprawdę, bo nikt nie będzie chciał..

heh znam to ;) Tangerine cały czas chodzi o akceptacje wcześniej udawałaś kogoś innego aby otrzymać akceptacje a teraz boisz się że nie bedą cię akceptować bo jesteś sobą ale fiksuje sie w tym jeszcze potrzeba bycia wyjątkowym i potrzeba bycia zauważonym,heh takie nasze gierki umysłu i "egusia".Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 17:50 
Moim najwiekszym strachem bylo osamotnienie, teraz juz wiem, ze karmicznie mialam to zaprogramowane,
Czy sie czegos boje ? moze sie Wam to wydac dziwne ale nie.

Niestety to czego sie najbardziej boimy to przyciagamy.


Nie przepadam za widokiem zabitych zwierzat i placze jak sie zwierzetom krzywda dzieje.Na górę
   
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 17:56 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lip 2010, 7:56
Posty: 405
Płeć: kobieta
Masz racje Klio..najgorszy jest ..strach ..najwieksze bledy popelniamy ..z nim i najwieksze glupstwa..A ze przyciagamy..wlsnie to czego sie boimy..to tez prawda :tak:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 19:31 
Tangerine pisze:
... dotarłam ostatnio do tego, czym jest to uwarunkowane i zaczynam odwracać sprawę. spotyka się to z oporem otoczenia, ale czuję, że idę w dobrym kierunku. teraz pozostanie już tylko strach o to, że

nikt nigdy się nie dowie jaka jestem naprawdę, bo nikt nie będzie chciał.. :)


:D

to ich problem... :so:

Dostałem kiedyś taki tekst (pozdrawiam autora :) ) o ile dobrze pamiętam ale i tak pasuje.
"nie interesuje mnie czyjeś zdanie na mój temat" 8-)Na górę
   
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 05 sie 2010, 19:53 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 07 sty 2010, 10:07
Posty: 414
Płeć: mężczyzna
Tangerine pisze:
piko pisze:
Czego się bardziej obawiasz? - czy tego, że ludzie dowiedzą się jaka jesteś naprawdę, czy tego, że się nigdy nie dowiedzą?

podchwytliwe pytanie. w przypadku niektórych ludzi - to pierwsze, w przypadku innych, mniej licznych - to drugie.
dlaczego? bo moim największym strachem jest strach przed oceną innych. od dziecka walczę o akceptację i nieraz udawałam kogos innego, aby tę akceptację otrzymać. dotarłam ostatnio do tego, czym jest to uwarunkowane i zaczynam odwracać sprawę. spotyka się to z oporem otoczenia, ale czuję, że idę w dobrym kierunku. teraz pozostanie już tylko strach o to, że nikt nigdy sie nie dowie jaka jestem naprawdę, bo nikt nie będzie chciał.. :)


A gdyby tak wyrażać się w pełni każdym krokiem, gestem, spojrzeniem, biciem serca, to każdy będzie wiedział jacy jesteśmy naprawdę - jeżeli tylko otworzy na nas oczy. I już nie trzeba się martwić o to że nikt się nie dowie.

_________________
Akceptacja bramą miłości !!!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 06 sie 2010, 12:07 
"- Stachu, a nie boisz ty się tak węgla wozić?
- No strach jest... ale zasadniczo zawsze staram się mieć kwity"


:D

A tak na poważnie, nie należy się niczego bać. Strach niejako wyciąga energię z ofiary i wzmacnia przedmiot strachu. Niejako materializujemy swoje lęki. Jak będziemy dostatecznie długo bali się potwora zza szafy, dostatecznie mocno wyobrażali jak on wychodzi, to w końcu wyjdzie.Na górę
   
 
 
 Tytuł: Re: STRACH !!!
Post: 18 sie 2010, 19:36 
phpBB [video]

:)Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group