Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 13 sie 2020, 17:23

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Co to jest zatrucie zęba? - i co ma to wspólnego z dodatkiem do żywności E 240 .???

Zatrucie zęba to w gruncie rzeczy uśmiercenie nerwu biegnącego wewnątrz zęba.
To zakażony nerw jest źródłem silnego bólu, który odczuwamy w chorym zębie.
Dewitalizaja zęba polega na otwarciu komory zęba oraz wypełnieniu jej wkładką dewitalizacyjną (czyli trutką),
która doprowadza po pewnym czasie do obumarcia nerwów w tkance wypełniającej zakażony ząb.
Czym zatruwa się ząb?

Do zatruwania zęba używa się substancji o nazwie paraformaldehyd
. Działa ono toksycznie na nerwy w miazdze zęba, co doprowadza do ich obumarcia.

Niestety, toksyczność paraformaldehydu nie kończy się na tkankach nerwowych zatrutego zęba.
Może on mieć również negatywny wpływ na okoliczne nerwy i kości. Badania wykazały jego działanie rakotwórcze (wywołują raka)
, mutogenne (zmieniają organizm) oraz cytotoksyczne (mają zdolność uśmiercania niektórych komórek).
U pacjentów leczonych za pomocą dewitalizacji odkryto obecność paraformaldehydu w takich organach jak wątroba, płuca czy mózg.

Toksyczność zatrucia stomatologicznego jest najważniejszym powodem odejścia dentystów od tej techniki. Inna ważna przyczyna to rozwój technologii znieczulania,
która pozwala znieść ból pacjenta do tego stopnia, że usunięcie chorej, ale żywej, tkanki nerwowej zęba podczas leczenia kanałowego jest możliwe bez dewitalizacji
. To oszczędza czas i komplikacje.
Kiedy trzeba zatruć ząb?

Rola zatrucia polega na uśmierceniu chorego nerwu wewnątrz zęba, żeby pacjent nie odczuwał bólu podczas zabiegu oczyszczania kanału. Jeśli nasz nerw jest już martwy,
zatrucie na pewno nie będzie potrzebne. Dentysta jest gotowy do usunięcia chorej miazgi i oczyszczenia wnętrza zęba.

Jeśli nerw nie obumarł, a znieczulenie nie daje zadowalających efektów (pacjent wciąż odczuwa silny ból),
zatrucie zęba może być konieczne. Na skutek dewitalizacji tkanka nerwowa ulegnie zniszczeniu i ingerencja w nią przestanie nas boleć
. Zabieg leczenia kanałowego wciąż będzie jednak wykonywany w znieczuleniu, bardziej po to, żeby rozwiać obawy pacjentów niż żeby uśmierzać rzeczywisty ból
. Nerw będzie przecież martwy.

Czyli u dorosłych pacjentów zatrucie zęba stosuje się tylko wtedy, gdy zwykłe znieczulenia nie działają w momencie oczyszczania komory oraz kanałów zęba
z chorej tkanki nerwowej. Zabieg jest także wykonywany u dzieci borykających się z zębami mlecznymi, jeśli panicznie boją się znieczulenia zastrzykiem
i uniemożliwiają pracę dentyście.
Czy zatrucie zęba jest bezpieczne?

Paraformaldehyd, substancja używana do dewitalizacji zęba, jest toksyczna i nieprzyjazna dla organizmu.
Dobrze wykonany zabieg nie powinien mieć wpływu na resztę organizmu, ale badania pacjentów po zatruciu zęba wskazują na jej obecność w innych częściach ciała
– [mózgu, nerkach, płucach, węzłach chłonnych.]

Szczególnie niepożądana jest sytuacja, gdy zatrucie wypadnie z wnętrza zęba i przedostanie się przewodem pokarmowym do reszty organizmu
. Zdarzają się także pacjenci, który – zadowoleni z faktu, że bóle zęba ustały – nie wracają do dentysty, żeby usunąć wkładkę dewitalizacyjną i dokończyć leczenie kanałowe.
Nie warto tak ryzykować, nawet jeśli boimy się kolejnej wizyty.

FRAGMENT POSTU z forum dentystycznego ,

Uczulenie na paraformaldehyd
Witam!

Strasznie mało informacji jest w internecie odnośnie alergii na paraformaldehyd. Ja niestety jestem na niego uczulona. Ostatnio pani stomatolog nie popatrzyła w kartę i zaaplikowała mi to do zęba.
Na drugi dzień zaczęła się szybko przemieszczająca pokrzywka po całym ciele oraz puchnięcie warg, okolicy oczu.
Szybko pojechałam do dentysty wyjąć ten opatrunek z zęba ale od wyjęcia minęły 3 dni i dalej niestety mam przemieszczającą się pokrzywkę.
Cały czas jestem na clemastinie. Mam pytanie jak długo paraformaldehyd jest w stanie utrzymywać się w organizmie?

PARAFORMALDEHYD 25KG stosowany w rolnictwie
http://sklep-galvet.pl/paraformaldehyd-25kg-p-64.html

Netto: 212,00zł

Właściwości:
Paraformaldehydem nazywamy polimer formaldehydu.

Paraformaldehyd ulega rozkładowi na monomer formaldehydu pod wpływem ciepła.
Zalecamy wsypać po ok. 1 łyżeczce do gniazd lęgowych. Pod wpływem ciepła zwierząt oraz temperatury w kurniku dochodzi do sukcesywnego rozpadu na formę monomeryczną formaldehydu, co oddziaływuje bakteriostatycznie na gniazda.

UWAGA!
1 łyżeczka paraformaldehydu zapewnia właściwą dezynfekcję na około 7 dni.

Nazwa substancji: PARAFORMALDEHYD*

Synonimy: paraform, polioksymetylen

Wzór chemiczny: (CH2O)n

Masa molowa: (30,03)n

Numer CAS: 30525-89-4

Numer WE: -

Zastosowanie: Półprodukt chemiczny, produkcja żywic.

Właściwości:

Forma: ciało stałe
Kolor: bezbarwny
Zapach: charakterystyczny
pH: 6 -9
Temperatura topnienia: 120 - 170°C
Temperatura wrzenia: brak danych
Temperatura samozapłonu: 300°C
Temperatura zapłonu: około 70°C
Granice wybuchowości dla gazowego formaldehydu:
- dolna: 7%
- górna: 73%
Ciśnienie pary: 1,93 mbar (25°C)
Gęstość: 1,3 g/cm3 (20°C)
Ciężar nasypowy: 500 - 800 kg/m3
Rozpuszczalność:
w wodzie: słabo rozpuszczalny (20°C)
w rozpuszczalnikach organicznych: brak danych
log P(o/w): brak danych

Paraformaldehyd, poliformaldehyd, paraform, polioksymetylen, -[-O-CH2-]n-,
liniowy produkt polimeryzacji aldehydu mrówkowego, biała, bezpostaciowa masa, temperatura topnienia ok. 150-160°C,
połączona jest z rozkładem do metanalu. Paraformaldehyd jest stałą mieszaniną małocząsteczkowych polioksymetylenów.
Rozpuszcza się w stężonych alkaliach. Ogrzewany z kwasem siarkowym(VI) wydziela gazowy formaldehyd.

Jest surowcem do otrzymywania urotropiny, tworzyw sztucznych. W postaci sprasowanych kostek stosowany jako paliwo w kuchenkach turystycznych.
Służy także jako środek dezynfekcyjny.

Paraformaldehydem nazywamy polimer formaldehydu.

Paraformaldehyd ulega rozkładowi na monomer formaldehydu pod wpływem ciepła. /??/ w tym przypadku będzie to ciepło ludzkiego ciała.

czym jest FORMALDEHYD- Aldehyd mrówkowy (formaldehyd, nazwa syst.: metanal), HCHO – organiczny związek chemiczny,
Jest stosowany również jako konserwant.
Jego numer jako dodatku do żywności to E 240.???????E 240,E 240,E 240,E 240,E 240,E 240,E 240 ?????????????????.
Formaldehyd został sklasyfikowany jako substancja toksyczna i żrąca oraz rakotwórcza.

Formaldehyd w warunkach normalnych jest bezbarwnym gazem o charakterystycznym gryzącym zapachu, temperaturze wrzenia 19,5oC,
temperaturze topnienia - 92oC, który miesza się we wszystkich stosunkach z wodą, etanolem, eterem dietylowym oraz węglowodorami i terpentyną.
Bardzo łatwo polimeryzuje i tworzy paraformaldehyd.

W praktyce jest najczęściej używany w postaci 40-procentowego roztworu wodnego zwanego formaliną.
Jest otrzymywany na skalę przemysłową przez katalityczne utlenienie metanolu.

Formaldehyd jest stosowany najczęściej jako surowiec do produkcji wielu barwników, żywic syntetycznych,
w garbarstwie, fotografice, do konserwacji i utrwalania preparatów anatomicznych i histopatologicznych oraz jako środek dezynfekujący.

Formaldehyd został sklasyfikowany jako substancja toksyczna i żrąca oraz rakotwórcza kategorii 3.
Jest to substancja prawdopodobnie rakotwórcza dla ludzi wg rozporządzenia MZiOS z dnia 11 września 1996 r. oraz wg IARC (grupa 2A).
W stężeniach powyżej 25-procentowych działa toksycznie w przypadku narażenia drogą oddechową, kontaktu ze skórą i po spożyciu. Wywołuje oparzenia
.i nieodwracalne zmiany w stanie zdrowia. Może powodować uczulenia w przypadku kontaktu ze skórą.

* Objawy zatrucia ostrego: w małych stężeniach, nieco przekraczających stężenia dopuszczalne, wywołuje łzawienie oczu, zaczerwienienie spojówek; w większych (ok. 15 g/ml) - kaszel, ból głowy, uczucie duszności, kołatanie serca. Może spowodować skurcz oskrzeli

* W dużych stężeniach, przekraczających 60 mg/ml, może nastąpić skurcz głośni, obrzęk krtani lub obrzęk płuc. Następstwem może być zapalenie płuc.

* Skażenie skóry roztworem wodnym (formaliny) wywołuje ból, zaczerwienienie i oparzenie chemiczne.

* Skażenie oczu powoduje ostry stan zapalny spojówek z ryzykiem uszkodzenia rogówki.

* Drogą pokarmową, w postaci formaliny, wywołuje oparzenie błony śluzowej jamy ustnej i dalszych części przewodu pokarmowego, bóle brzucha z ryzykiem krwawień i perforacji.

* Dawka śmiertelna formaldehydu wynosi 30 - 60 ml.

* Objawy zatrucia przewlekłego: może powodować zapalenie oskrzeli (u osób nadwrażliwych - astmę oskrzelową), świąd skóry i jej podrażnienie oraz wyprysk alergiczny.

zatrucie zęba niczym się nie różni od jedzenia przetworów żywnościowych , w których znajduje się wszystkim dobrze znany konserwant dodatek do żywności E 240 .
E 240,? jest to ta sama substancja toksyczna i żrąca oraz rakotwórcza powodująca nieodwracalne zmiany w stanie zdrowia .

ciekawy filmik
Jak dentyści leczą nasze zęby?
phpBB [video]

http://www.itanimulli.com
http://chomikuj.pl/masonskabiblioteka

Wyścig z czasem
http://www.youtube.com/watch?v=j9zhzB0KHP4

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 12 sty 2013, 21:23 
VIP Member
Awatar

W przypadku niemiłosiernego bólu zęba co się zdarzało to akurat wyjątkowo nawet aspartamem czy czymś podobnym bym dał sobie zatruć. :wacko: :ninja:

Awatar użytkownika

timewave pisze:
W przypadku niemiłosiernego bólu zęba co się zdarzało to akurat wyjątkowo nawet aspartamem czy czymś podobnym bym dał sobie zatruć. :wacko: :ninja:

masz racje co do bólu zęba .

wstawiając ten Text miałem na myśli
że trutka wciskana do zębów to to ta sama substancja co dodatek E240
w przypadku śladowej ilości powoduje obumarcie nerwów w zębie ,
a w przypadku podania jej do pożywienia w śladowej ilości powoduje obumarcie nerwów w Mózgu.
na zasadzie experymentu z żabą.

Wiedzcie, jeśli włożycie żabę do wrzątku, natychmiast wyskoczy z rondla,
ale jeśli zanurzymy ją w zimnej wodzie i zaczniemy podgrzewać na małym ogniu,
będzie tam siedzieć, nie zdając sobie sprawy, że woda staje się zbyt gorąca,
a wtedy spokojnie możesz ją ugotować. Tak samo jest z tymi którzy nie Wiedzą.

ci co nie wiedzą są jak ta żaba, która nie zdaje sobie sprawy, że woda wrze
być może nasze nasze nerwy w mózgu forumowicze nie obumarły tak szybko jak innym.

http://www.itanimulli.com
http://chomikuj.pl/masonskabiblioteka

Wyścig z czasem
http://www.youtube.com/watch?v=j9zhzB0KHP4

Tak z doswiadczenia to powiem wam że dentyści też ładuja to świnstwo do zęba ile wejdzie, a nie kązy przypadek trzeba leczyc kanałowo.
Dobrze ze nie mam większych problemów, z zebami.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

leczenie kanałowe zęba to zabijanie na raty- napisy po PL kliknij CC
phpBB [video]

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

@dar66
Doskonale! Jest wreszcie na DI poruszony temat o zębach leczonych kanałowo. Kiedyś wspomniałem o tym w wątku bodajże o Betainie HCL.
W tym filmiku jest wszystko co powinien wiedzieć każdy przed takim zabiegiem. A raczej - bardzo dobre wytłumaczenie dlaczego kanałowo zębów NIE LECZYĆ.
Oglądałem film dr Hala Hugginsa (dlugi wykład, dostepny na youtube) i serio się przeraziłem. Leczenie kanałowe może być odpowiedzialne nawet za masowy wzrost zachorowań na stwardnienie rozsiane! (ang.Multiple sclerosis).

Mam tylko jedno ważne pytanie. Czy jest ktoś na tym forum, kto wie gdzie potrafią dobrze usunąć zęby leczone kanałowo? Istnieje protokół dr Hala Hugginsa na ten temat. Jednak stosują go jedynie kliniki holistyczne w Stanach Zjednoczonych, a nie widzi mi się lecieć specjalnie na usunięcie zęba aż tam...
Usunięcie takiego zęba u zwykłego dentysty jest bardzo ryzykowne, ponieważ może dojść do infekcji całego organizmu.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

kurcze,a miałem dopisać w poprzednim poście Smutny

10 lat temu dałem się skusić na taki zabieg,wwiercił mi się pan stomatolog,wacik wsunął z syfem i zamknął-zaplombował. Za miesiąc miałem się zgłosić.Ok.
Znowu to otworzył i wymienił zawartośc,coś tam poborował.Znowu coś wsadził.
I jeb-kilka dni i myślałem ,że sam to kombinerkami wywalę!Nieprzespane noce.Olałem-poszedłem do innego i wyrwał.Zero problemów było,uff :uśmiech:

Jak zatruty to jest trupem,więc na co czekać?

Awatar użytkownika

Chodzi o to, żeby nie trafić na jakiegoś partacza.

https://www.hugginsappliedhealing.com/faqs.php
Cytuj:
16. Can my dentist follow Huggins protocol?
Your dentist can take the training and follow the Protocol. This protocol is not taught in dental school, for schools teach that mercury is safe in the mouth, root canals are "Preventive dentistry", and that cavitations do not exist. By not following the Protocol, a dentist is apt to make the mistakes that Huggins made back in the 60's. Others can learn by his experience.

[tłumaczenie własne] Czy mój dentysta może zastosować protokół Hugginsa?
Twój dentysta może wziąć szkolenie i stosować ten protokół. Protokołu tego nie uczą w szkołach. Uczą tam, że rtęć jest bezpieczna dla jamy ustnej, a zęby leczone kanałowo są "zapobiegawczą dentystyką" i że kawitacje (? nie wiem co to oznacza, prawdopodobnie coś z chorobami dziąseł ewentualnie mikrokanalikami w zębach/dziąsłach) nie istnieją. Nie przestrzegając protokołu, dentysta prawdopodobnie popełni błędy, które popełniał Huggins w latach 60. Inni natomiast mogą się od niego uczyć.

Ponadto zalecana jest m.in. witamina C dożylnie (pytanie nr 18 na powyższej stronie internetowej).
Gdyby to było takie proste, już dawno bym go usunął. Nie chcę mieć dodatkowych problemów ze zdrowiem.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Wszystkie zęby "trupy" trzeba usunąć, a najlepiej już kilka dni przed zabiegiem brać wit C i kwas alfa liponowy natomiast w dniu zabiegu co 1 godz 100mg liponowego i 1000mg wit C. Liponowy regeneruje wszystkie antyutleniacze w tym wit C oraz podnosi poziom glutationu. Po takim przygotowaniu można bez obaw iść na zabieg usunięcia "trupa". Warto jednak zaopatrzyć się w jeden lub dwa ketonale gdyby wystąpił silny ból.

Awatar użytkownika

@Bow1
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Posiadam wit C i ALA - zostały mi po cyklach chelatacji.
Gdy tylko znajdę czas, udaję się na ekstrakcję tego trupa.
Tylko czym zastąpić wyrwany ząb? Implant chyba jest najlepszym kompromisem? Czy lepiej zostawić lukę w tym miejscu na jakiś czas (np. miesiąc) i dopiero później coś robić?

To drugie rozwiązanie sugerował Użytkownik "NH4 Ci" z wstawionego wcześniej filmiku:
Cytuj:
Co do implantów - Nie jestem przeciwna implantom i sama posiadam dwa. Implant jest zrobiony z tytanu, metalu który jest nie tylko akceptowany, ale wręcz adoptowany przez ludzką kość. Ważne jest aby implant zastosować dośc spory czas po utracie zęba, dając kości czas na dokładną regenerację i pozbycie sie ewentualnych infekcji/bakterii. Trzeba też być wybrednym co do wyboru implantologa. [...]

Dobrą informacją jest fakt, że od jakiegoś czasu w pewnym sensie "czuję" ten ząb - nie jest to ból, jakieś dziwne uczucie. Zaczęło się po naładowaniu jodem. To dobry znak, że układ immunologiczny powoli zaczyna działać, prawda? Mimo tych silnych toksyn jakie mi dentysta zafundował bez mojej wiedzy, a raczej: z mojej ówczesnej niewiedzy...

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Generalnie zawsze jest lepiej mieć zęba niż go wyrwać. Czasem nie ma innej rady niż wyrwanie, czasem nie ma pieniędzy na dobry implant. Ósemki jeszcze można wyrywać bez większych obaw.
Po ekstrakcji zęba (zwłaszcza gdy już kilku brak w jamie ustnej) może dochodzić do migracji innych zębów (w końcu mają więcej miejsca), odsłonięcia szyjek zębowych okolicznych zębów, powiększania się kieszonek zębodołowych, paradontozy i szeregu innych nieprzyjemnych spraw.
Mam jedną wyrwaną ósemkę. Teraz bolała mnie szóstka po drugiej stronie. Miesiąc temu, jakiś tydzień lub dwa przejechałam na przeciwbólowych i już nie boli. Czasem przy gryzieniu czegoś twardego, albo przy jedzeniu czegoś zimnego się odezwie. Muszę coś z tym zrobić i cieszę się, że trafiłam na ten temat. Będę molestować "lekarza" pytaniami czy się aby na pewno nie da bez dewitalizacji. W końcu ząb w zasadzie jest prawie martwy.
bonifacy, co to za uczucie, skoro nie boli? Może zaczyna ci się tam robić jakiś ropień lub inny syf? Może przy tym byłoby uczucie naporu, ciepła... nie wiem, nigdy nie miałam. Spekuluję tylko :D

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Swoich kłopotów z zębami pozbyłem się za pomocą sody, WU i wit.C.
Latami miałem kłopot, świetnie działa również żucie goździków po posiłkach, polecam:

http://niebezpiecznezboza.com/leczenie-paradontozy/

Awatar użytkownika

Ann_Lakszmi pisze:
Generalnie zawsze jest lepiej mieć zęba niż go wyrwać.

Jeśli ząb "jeszcze żyje", to trzeba zastosować dobrą plombę i po sprawie. A mi chodzi o to, że jeśli ząb jest martwy, to trzeba go usunąć bezdyskusyjnie.
A nie próbować zalać silnymi środkami chemicznymi główne kanaliki nerwowe w zębie, podczas gdy w pozostałych (a są ich kilometry!) nadal jest stan zapalny a bakterie beztlenowe świetnie się rozmnażają - ciepło, wilgość. No po prostu siódme niebo. W każdym takim zębie bez wyjątku są bakterie, których normalnie u człowieka nie ma. Polecam obejrzeć ten wykład i nie dać się ogłupić naszym dentystom:
phpBB [video]

Hal Huggins poświęcił całe życie temu tematowi oraz tematowi amalgamatów.
Poza tym, czy chirurdzy zostawiają u ludzi obumarłe kończyny, jeśli wiedzą że nie da się tego odratować?

Ann_Lakszmi pisze:
Po ekstrakcji zęba (zwłaszcza gdy już kilku brak w jamie ustnej) może dochodzić do migracji innych zębów (w końcu mają więcej miejsca), odsłonięcia szyjek zębowych okolicznych zębów, powiększania się kieszonek zębodołowych, paradontozy i szeregu innych nieprzyjemnych spraw.

Właśnie chodzi mi o to, żeby wyrwać ząb, dobrze oczyścić organizm i tak szybko jak to tylko możliwe, wstawić implant. Zdaję sobie sprawę z tego, że mogą być jakieś powikłania, gdy zęba nie będzie zbyt długo.

Ann_Lakszmi pisze:
bonifacy, co to za uczucie, skoro nie boli? Może zaczyna ci się tam robić jakiś ropień lub inny syf? Może przy tym byłoby uczucie naporu, ciepła... nie wiem, nigdy nie miałam. Spekuluję tylko :D

Jakby to określić... Może faktycznie jako bardzo słaby ból, jeśli by przełożyć na skalę, to byłoby nawet mniej niż 1/10. :D Praktycznie nieodczuwalny, ale trochę irytujący.

bonifacy pisze:
Hal Huggins poświęcił całe życie temu tematowi oraz tematowi amalgamatów.
Poza tym, czy chirurdzy zostawiają u ludzi obumarłe kończyny, jeśli wiedzą że nie da się tego odratować?

Zęby psują się na potęgę od cukru-braku minerałów, bakterii i próchnicy.
Ciekawy jest ten film kilka 'pięter' wyżej o możliwym jednak procesie odbudowy zębiny,
czyli działaniem odwrotnym, dostarczeniem prawdziwego organicznego pożywienia..
Z linku powyżej likwidacja paradontozy, jako efektu zapomnianego poniekąd szkorbutu!
Zawałów serca też to dotyczy..
Daliśmy się wpędzić w ten stomatologiczny terror, a niektóre nacje do tej pory maja
zęby oblepione masą pokarmowa, nie znają szczotek, past, nici dentystycznych
i umieraja z pełnym garniturem uzębienia.
To jest ciekawe..
Pisząc to żuję goździki, polecam:

Cytuj:
Jeśli chodzi o zdrowe zęby, spotkałam w pracy pewnego Hindusa, wiek ponad 40. Zęby miał bardzo zdrowe i białe. Nie wstydził się nawet otworzyć paszczy, żeby mi to udowodnić. Codziennie on żuje goździki. Sama od 2 tygodni namiętnie z nimi obcuje. Na początku czujemy bardzo ostry smak z racji wydzielanego olejku. Ale po kilku minutach możemy poczuć jak wszystko dobrze wpływa na zęby i dziąsła.

Jeszcze z mojej historii: Przez owoce sama załatwiłam sobie zęby. Szyjki moich zębów zaczęły się osuwać, także pojawiły się w tym samym rejonie dziwne przebarwienia. Zmieniłam jednak nawyki i po każdym szejku, i w ogóle każdym zjedzonym posiłku płuczę usta wodą. Po pół godzinach myje zęby naturalną eko pastą. W trakcie przerw między posiłkami żuje właśnie goździki i płuczę jamę ustną olejem kokosowym. Nigdy nie miałam zębów w tak zajebistym stanie. I w dodatku cofnęły mi się już zaczęte zmiany! Oczywiście do całego wora dorzucam jeszcze zdrowe odżywianie.

Opowieść o goździkach i cukrze.. Mruga

Goździki to takie zwykłe ze sklepu czy lepiej poszukać w zielarskim jakiś ekologicznych ?

Normalną przyprawę z polskich firm, kupują to na tony. Mruga
Świeżości i tak nie sprawdzisz, a wszystkie 'palą' jak .. UUu.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Bow1 pisze:
Wszystkie zęby "trupy" trzeba usunąć, a najlepiej już kilka dni przed zabiegiem brać wit C i kwas alfa liponowy natomiast w dniu zabiegu co 1 godz 100mg liponowego i 1000mg wit C. Liponowy regeneruje wszystkie antyutleniacze w tym wit C oraz podnosi poziom glutationu. Po takim przygotowaniu można bez obaw iść na zabieg usunięcia "trupa". Warto jednak zaopatrzyć się w jeden lub dwa ketonale gdyby wystąpił silny ból.

I coś wstawiać w lukę czy pić więcej soków?;) Jestem właśnie przed takim dylematem. Byłem w tym tygodniu u dentystki, miała być zwykła plomba ale w trakcie roboty babka mówi że będzie jednak kanałowo i już mi go zatruła. Dopiero teraz czytam ten wątek:/ Na coś jeszcze zwrócić uwagę przy ewentualnym rwaniu?

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Kobi_van_Kenobi pisze:
I coś wstawiać w lukę czy pić więcej soków?

Sam mam ten problem. Kiedyś usunąłem przed operacją ósemki i trzy zęby leczone kanałowo niestety nie wstawiłem implantów a teraz kiedy chciałem je wstawić to jest problem. Kości zrobiły się tak cienkie, że implant nie będzie się trzymał a wzmacnianie kości jakąś masą nie zawsze jest skuteczne i jeszcze nie zająłem się tym wypełnieniem. Najpierw zbadam czy ta masa którą się stosuje nie jest toksyczna.
Na twoim miejscu wstawiłbym niezwłocznie implant po usunięciu zęba.

Pytałam o implanty dentystę i trzeba go jak najszybciej wstawić po wyrwaniu bo inaczej kość zanika i potem nie ma już w co wstawić implantu. Druga kwestia to cena ok. 3000 zł.

Wszyscy mnie namawiają na wyleczenie bo jak będę w takim młodym wieku bez zębów i nikt nie może zrozumieć, że chcę go po prostu wyrwać ;)

Awatar użytkownika

Lepszy wyrwany ząb leczony kanałowo niż późniejsze rozmaite problemy, np. z sercem.
I żaden lekarz później nie powiąże tego faktu.

Trochę szkoda jednak, że implanty mają takie ceny...

Awatar użytkownika

Dzięki Bow1. Trudna sprawa, dentystce szczęka opadła jak powiedziałem że raczej wolę wyrwać;) Mam jeszcze kilka dni na przespanie się z tym. Wyrywanie górnych trzonowców też nie zawsze idzie bezproblemowo.

W końcu dzisiaj mój ząb doczekał się ekstrakcji. Czekałam 6 godzin w kolejce, ale udało się. Po znieczuleniu ząb nie boli (trochę coś tam czuć, ale do przeżycia ;) )tak więc środki przeciwbólowe niepotrzebne :D i ogólnie takie trochę dziwne uczucie bez zęba, ale kilka dni zagoi się i będzie dobrze. Po wyciągnięciu zęba, który tak łatwo nie chciał się ze mną rozstać poczułam znieczulenie pod okiem dokładnie w tym miejscu co mnie bolało zawsze, czyli ewidentnie od zęba. Za jakiś czas zrobię mostek.

Kobi_van_Kenobi pisze:
Dzięki Bow1. Trudna sprawa, dentystce szczęka opadła jak powiedziałem że raczej wolę wyrwać;) Mam jeszcze kilka dni na przespanie się z tym. Wyrywanie górnych trzonowców też nie zawsze idzie bezproblemowo.

Nie tylko o leczeniu, ale też regeneracji zębów, prostych zabiegach na próchnicę.
str.104-109, i inne. :

B. Bołotow
Cytuj:
Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie

Awatar użytkownika

W piątek niestety dostałam trutkę do siódemki. Tak mnie w nocy bolało, że pogotowie :( Byłam przekonana, że boli mnie szóstka, której wolałabym nie wyrywać. Gdybym nie była tak otępiała z bólu i zaspania to kazałabym sobie wyrwać i zabrałabym zdjęcie zęba ze sobą... no nic.
Pocieszam się tym, że niektórzy mieli kilka razy trutkę w zębach a ja raz. Na razie obserwuję swój organizm.
Ktoś z was dotarł do tego czy jest kilka rodzajów wkładek i może jakaś nie zawiera konserwantu?
Mogę się czymś ratować skoro już mam ten szajs w ciele? Może coś być pomocne, jakieś witaminy czy cuś?

Po wyrwaniu zęba mam katar głównie w prawej dziurce (od strony wyrwanego zęba), gęsty i żółty nie wiem czy to jakiś stan zapalny schodzi po likwidacji ogniska zapalnego. Natomiast oko działa sprawniej :)

skrajem_lata pisze:
Po wyrwaniu zęba mam katar głównie w prawej dziurce (od strony wyrwanego zęba), gęsty i żółty nie wiem czy to jakiś stan zapalny schodzi po likwidacji ogniska zapalnego. Natomiast oko działa sprawniej :)

Wpsikuj w te dziurkę prawą często 0.5% WU.

Awatar użytkownika

Katar po wyrwaniu zęba to na ogół zbieg okoliczności (albo ichniejsza medycyna akademicka nie umie tego połączyć z oczyszczaniem). Pomyśl czy jest możliwość przeziębienia, sprawdź węzły chłonne. Możliwe też, że np. zatoka została uszkodzona. Udaj się na wizytę kontrolną, raczej są darmowe, a lepiej się upewnić ;) Powikłań po ekstrakcji jest cała masa.

Zatoka była sprawdzana od razu po wyrwaniu i nie została uszkodzona. Myślę, że organizm się oczyszcza po tym zębie po było w nim ognisko zapalne i nawet miałam przez niego problemy z okiem. Katar ewidentnie tylko w prawej dziurce i lewej niewielki, może to też po prostu zbieg okoliczności WU zapodam do nosa jak będę w domu.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

bezpieczne zamienniki leczenia kanałowego zębów
phpBB [video]

Awatar użytkownika

Whoa niezły materiał, ale czegoś nie zrozumiałam. Jeśli już ma się truciznę w zębie to należy go usunąć? Czy raczej przed wszelkimi lekami, truciznami i leczeniami kanałowymi?
Sama mam truciznę w zębie. Nie wiem czy jakiś lekarz podejmie się wyrwania takiego zęba, chyba nie chcę go leczyć kanałowo.
Jeszcze taka ciekawostka. Mam problemy z trądzikiem. Nie ma z nim tragedii, ale kilka wyprysków i blizn na twarzy zawsze miałam. Odkąd włożono mi trutkę to wyskoczyło mi kilka porządnych krost na szyi po stronie biednego zęba. Nigdy nic mi się wcześniej na szyi nie robiło, nawet najdrobniejsza zmianka.
Czy ktoś mi poradzi co robić? Już mam tę truciznę - to się nie odstanie. Leczyć kanałowo czy wyrwać? Trochę już z tym zwlekam, byłabym wdzięczna za jakąś odpowiedź. :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]