Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 gru 2019, 1:32

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree

Ann_Lakszmi ja mam leczoną kanałowo 6 na dole. Chciałam ją wyrwać kilka lat temu to nikt jej nie chciał wyrwać. Tłumaczyli , że a to się jeszcze podleczy i będzie. Lepiej mieć zęba niż nie mieć itp. Z latami stracił kolor najpierw miał odcień zielonkawy teraz już wpada w żółty. Także teraz to już go wyrwę jak znajdę jakiegoś dentyste bo nawet prywatnie za kasę nie chcą rwać. Wiesz jak masz zęba to zawsze z nim wrócisz, bo kanałowe psują się szybko. Ja tą 6 to leczyłam może z 5 razy już. Pierwszy raz w podstawówce i od razu kanałowo bo dentysta myślał, że to mleczak potem się okazało, że stały ale dziura już była za duża.
Jeśli jesteś bardzo przywiązana do zęba to go nie usuwaj albo jeśli jest na przodzie to tym bardziej. Poza tym nie każdy ząb da się zaleczyć kanałowo. To, że jest zatruty o niczym nie świadczy. Moją koleżankę ząb bolał po zaleczeniu kanałowym i musiała go wyrwać ten sam lekarz jeszcze za wyrwanie ją skasował. Jej mąż się tak wkurzył, że poszedł i kazał dentyście oddawać kasę. Jakaś część oddał, ale z wielkim halo. Chyba mój znajomy był pierwszym który się odważył upomnieć u tego dentysty, bo tamten się tak zapieklił, że szok. Z resztą ci dentyści to się uważają za jakieś półbóstwa. Mój mąż ostatnio poszedł zaleczyć zęba i dentystka mówi dobrze to panu zrobimy najpierw przegląd a potem zapiszemy pana na wizytę. A on tak jakoś ni z gruszki ni z pietruszki spytał a ile przegląd kosztuje - ona no 50zl ! Maż rzadko chodzi do dentysty mówi , że oczy postawił jak to za sprawdzenie zębów 10min 50zł?? Ale ja wiem który chcę leczyć tą 5 na dole. No taka obraza dentysty nie mogła mu ujść na sucho. No skoro pan wie lepiej !! z takim zadęciem. To niech mi pan ucieka z tego fotela i nie zawraca ludziom głowy. I to był dentysta prywatny. Nie jakieś NFZ

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 kwie 2016, 21:51 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

7 na dole. Myślisz, że skoro mam już truciznę w środku to i tak wyrwą? Nie mam już 8 po drugiej stronie. Nie mam też pieniędzy na wstawienie zęba. Obstawiam, że ósemka do ekstrakcji to kwestia czasu, więc na dole miałabym od 6 do 7 ;__; Ciężko z gryzieniem. DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ <3
Generalnie przegląd jamy ustnej można zrobić u każdego dentysty w Polsce za darmo i bez zakładania karty. Takie są przepisy i, jeżeli każą sobie za to płacić to łamią przepisy. Lepiej uciekać od naciągaczy. Większość przychodni chce od razu przy przeglądzie zakładać kartę, bo od razu dyktuje się asystentce stan uzębienia który się zaznacza na specjalnej karcie/schemacie. Łatwiej mieć już to od razu w "kartotekach". Tak samo jeśli przychodnia jest prywatna, ale ma kontrakt z NFZ to można wziąć darmowe znieczulenie. 2 ale : ponoć nie jest mocne, w niektórych przychodniach nie chcą aby robiło się wypełnienie prywatnie a znieczulenie na NFZ, za to jeśli pójdzie się na leczenie na NFZ to chętnie oferują płatne znieczulenie - banda pijawek ;)

Trzonowce trzeba też mieć - jak nie będziesz miała tyłu to będziesz gryzła przednimi i szybciej się zniszczą. Poza tym trzeba mieć antagonistę tak to dentyści nazywają czyli taki sam odpowiednik po drugiej stronie. Teraz to się może wyda śmieszne ale po latach wychodzi. Ząb będzie rósł ułamek milimetra na rok a po 30 latach będzie już całkiem długi. I będzie duży problem przy robieniu protez czy koron kiedyś w przyszłości Porozmawiaj z dentystą co doradza, ale raczej ciężko będzie znaleźć takiego co go wyrwie. Tak samo jak z almagamatem.
Mąż poszedł wymienić miał 2 plomby z czasów szkolnych. I dentyści wcale nie byłi chętni nawet za kasę. Argumenty każdy miał inne . Jeden że to jest bardzo mocna plomba drugi że przy wyjmowaniu mogą mu się pokruszyć ścianki zęba inny, że 2 takie plomby to można mieć nie przeszkadzają, względy estetyczne - no nie, no z tyłu nie widać i w końcu dorwał jakaś młodą lekarkę i z wielką łaską mu wymieniła ponoć tak się nawzdychała jeszcze przy tym. Czyli mają świadomość, że szkodzi.
To samo właśnie z pastami wszędzie w gabinatach i pod reklamy ulotki past typu elmex blendamed colgate chętnie rozdają próbki past- ciekawe czy sami nimi myją zęby. To oczywiście pytanie retoryczne bo jakby myli zęby pastami z fluorem to by nie rozdawali obcym za darmo próbek.

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Myślę, że myją, wszak uczyli, że fluor to lek na próchnicę.. Mruga

Codziennie przed snem trzeba płukać mocnym roztworem soli kamiennej,
po słodkim posiłku i innych 30 min. 1/2-1 gram soli rozpuścić i połknąć.
Bołotow zaleca żywokost do żucia.
Twierdził, że ma przykłady odbudowy zębiny.
Uratowanie dłoni przed amputacją po odmrożeniu dłoni jest znamienne,
sposoby na to również...
Ma inne teorie ciekawe, ale sól, jest najpierwsza z pierwszych.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Mimoza pisze:
Z resztą ci dentyści to się uważają za jakieś półbóstwa.

Mój zareagował tak samo. Popatrzył się na mnie z politowaniem jak na idiotę: "co on wygaduje? będzie mnie pouczał?". Jeszcze wiele lat minie, zanim sami zrozumieją, że te martwe zęby to jednak powodują dużo problemów.
Życzę tym pajacom jak najwięcej zębów leczonych kanałowo - oczywiście w ich jamach ustnych, a nie pacjentów.

Czy ktoś orientuje się jaki jest skład tej tzw. ''trutki'' do zęba?

Chyba jeszcze długo będą mieli lukratywny interesik z tych kanalówek..

Awatar użytkownika

jedna z past tewitalizujących. Niżej jest jej skład:
http://www.baza-lekow.com.pl/devipasta/
Można wpisać w google "preparat dewitalizujący" lub inne hasła zawierające słowo "dewitalizacja", bo tak się "fachowo" określa trucie zęba.
Odnośnie past. Mam ciotkę dentystkę, która daleko mieszka. Parę razy robiła mi za darmo zęby, łaski nie robiła, bo pakowała we mnie amalgamat, który zachwalała jak mogła. Całej rodzinie zawsze polecała Elmex i w domu również widziałam u niej w łazience Elmex. Jej dzieciom się dziury nie robią, albo mi o tym nic nie wiadomo. Kilkunastoletnia dziewczynka w życiu nie miała żadnego borowania. Nie wiem jak jest teraz, nie wiem jak z synem o parę lat młodszym ode mnie. Jednego jestem pewna, bo to logiczne - amalgamatu we własne dzieci nie pakuje (czy to dlatego, że nie mają dziur czy dlatego, że stać na glassjonomerowe wypełnienia - wszystko jedno).
Mimoza pisze:
Trzonowce trzeba też mieć - jak nie będziesz miała tyłu to będziesz gryzła przednimi i szybciej się zniszczą. Poza tym trzeba mieć antagonistę tak to dentyści nazywają czyli taki sam odpowiednik po drugiej stronie. Teraz to się może wyda śmieszne ale po latach wychodzi. Ząb będzie rósł ułamek milimetra na rok a po 30 latach będzie już całkiem długi. I będzie duży problem przy robieniu protez czy koron kiedyś w przyszłości Porozmawiaj z dentystą co doradza, ale raczej ciężko będzie znaleźć takiego co go wyrwie.

Na forum wcześniej pisali, że od razu trzeba zakładać, bo kość się zmienia. Nie stać mnie na założenie sztucznego ząbka ;__; Chyba wyleczę go kanałowo. Ósemki mogę wyrywać, a aby wyrwać resztę muszę trochę oszczędzić.
Odnośnie jeszcze amalgamatu (przepraszam jeśli się powtarzam). Ta siódemka, którą mam zatrutą, to nie moja wina. Pod amalgamatem się próchnica zrobiła. Jest to wypełnienie nieadhezyjne i dodatkowo kurczy się pod wpływem zimna, więc łatwo o wypadanie i próchnicę pod wypełnieniem. Mam leczony drugi ząb z którego amalgamat wypadł. Na razie nie wiem co z nim będzie, bo mam założony lek (taki lek to tlenek cynku w proszku + płyn eugenolowy - z goździków).

Ann_Lakszmi pisze:
Można wpisać w google "preparat dewitalizujący" lub inne hasła zawierające słowo "dewitalizacja", bo tak się "fachowo" określa trucie zęba.

Cytuj:
DEVIPASTA
– Substancjami czynnymi leku są paraformaldehyd i lidokaina.
1 g pasty zawiera 450 mg paraformaldehydu i 370 mg lidokainy.

Cytuj:
Czy paraformaldehyd, będący głównym składnikiem pasty dewitalizacyjnej, może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia?
Skutki uboczne
Naukowcy szybko odkryli, iż paraformaldehyd posiada zdolność przenikania nie tylko do sąsiednich tkanek, lecz również bardzo łatwo rozprzestrzenia się po całym organizmie. Badania na zwierzętach wykazały, iż już kilka godzin po zastosowaniu paraformaldehydu substancja to była obecna w węzłach chłonnych głowy i szyi, a po dwóch tygodniach znaleziono jej śladowe ilości w wątrobie, płucach, osoczu, mózgu oraz w nerkach.
Dalsze doświadczenia ujawniły, iż paraformaldehyd wykazuje działanie mutogenne, rakotwórcze i cytotoksyczne (uśmierca niektóre komórki), ponadto w dużych dawkach wpływa toksycznie na cały organizm i może spowoduje jego zatrucie.

Cytuj:
Lidokaina (opis profesjonalny)
Działania niepożądane

OUN: zawroty głowy, drętwienie języka, oszołomienie, zaburzenia widzenia, drgawki, senność, utrata przytomności, zatrzymanie oddechu. Układ krążenia: depresja m. sercowego, zmniejszenie rzutu, zaburzenia przewodzenia, niedociśnienie, bradykardia, ekstrasystolie komorowe, migotanie komór, zatrzymanie krążenia. Powikłania po znieczuleniu miejscowym: przetrwałe znieczulenie, parestezje, osłabienie lub porażenie kończyn dolnych, zaburzenia czynności zwieraczy, mogą również wystąpić działania niepożądane ze strony OUN. Reakcje alergiczne, wstrząs anafilaktyczny. Objawy przedawkowania występują w razie przekroczenia stężenia osoczowego powyżej 5 μg/ml. Dotyczą one głównie OUN i układu krążenia. Objawy są różnie nasilone, do zatrzymania oddechu i krążenia włącznie. Nie ma swoistego antidotum przeciw lidokainie. Leczenie jest objawowe. Należy podać tlen, jeżeli jest to konieczne, zapewnić oddech wspomagany lub kontrolowany. Przeciwdrgawkowo stosować diazepam, tiopental. Gdy wystąpi depresja układu sercowo-naczyniowego i spadek ciśnienia tętniczego, przetaczać płyny infuzyjne, katecholaminy. W bradykardii, bloku AV stosować atropinę, stymulację elektryczną serca. Migotanie komór, zatrzymanie krążenia jest wskazaniem do natychmiastowego podjęcia czynności reanimacyjnych.

Awatar użytkownika

Boże ale mnie zestresowałeś teraz :c
Dobra robota z reaserchem. Dziękuję wam za pomoc. Muszę jednak zdecydować się na leczenie kanałowe.
Fakt faktem, że węzły chłonne mi spuchły w okresie pierwszego tygodnia. Pojawiły się również wypryski na skórze, których nigdy na szyi nie miałam. Wszyscy lekarze po tych samych pieniądzach.

Awatar użytkownika

@Ann_Lakszmi
Wątek jest o tym, żeby trupy usuwać i z własnej woli chcesz leczyć zęba kanałowo?
Po wyrwaniu możesz odczekać kilka miesięcy z implantem. No tylko niezbędna jest całkiem ładna sumka.

Ann_Lakszmi pisze:
Boże ale mnie zestresowałeś teraz :c

Zrobiliśmy to wspólnie Mruga
Po co w to brniesz mimo to?

Ja też mam zagwozdkę bo od źle zrobionej kanałówki zepsuł mi się sąsiadujący ząb tzn. górna 5, a że jestem już prawie miesiąc od ekstrakcji górnej 6 to dwa zęby obok siebie to szkoda mi rwać. A tak się cieszyłam, że nie mam żadnego kanału :bangheadwall: :bangheadwall: :bangheadwall: ząb mnie już pobolewa, ale wizyta u dentysty dopiero za tydzień na implant też mnie nie stać.

Gdybym posiadała tą wiedzę co teraz rok wcześniej to od razu pozbyłabym się tego zęba i teraz nie było by problemu. Ale mądry Polak po szkodzie ;)

Co do dentystów to ciężko im nawet się przyznać do tego, że przyczynili się do uszczerbku na zdrowiu przez niewłaściwe leczenie zębów ..........

Płucz roztworem soli kłodawskiej, WU i SSKI,
żucie goździków też odkaża.

Cytuj:
Co do dentystów to ciężko im nawet się przyznać do tego, że przyczynili się do uszczerbku na zdrowiu przez niewłaściwe leczenie zębów ..........

Jak już nie wiedzą co robić, zaczynają leczyć na ''depresję''..
Pomimo wcześniejszych kłopotów (zapalenia okostnej, początków paradontozy) już trzeci rok się ''ślizgam''.
Bez dentystów, past, nici, tylko soda i WU, tylko sodę trzeba z wodą rozmiękczyć, inaczej szkliwo może
faktycznie ścierać.
Na sporadyczny ból przednich (startych) zawsze pomaga żucie goździków..
Czekam na żywokost.

Bołotow:
(.....)
5. Wszytkie warzywa i soki jeśc i pić lekko osolone.
6.Raz w miesiącu płukać usta roztworem tataraku na wódce (pół szklanki tataraku na 1/2 litra wódki), do nalewki trzeba dodać propolis.
Nalewka dobrze wchłania się w tkankę dziąseł i rozmieszcza propolis w mikroszczelinach, ten z kolei
uniemożliwia mikrorganizmom rozmnażanie się.

Można z pewnością orzec, że jeśli codziennie będzie siępłukac usta słoną wodą na noc, to zeby nie bedą chorowac w ogóle.
Nawet jeżeli z Waszych zębów zostały same korzenie, to jedne korzonki wypadną same, a inne zdołają po kilku latach wyleczyć się i odrosnąć.
Najciekawsze jest to, że przy takim sposobie dbania o jame ustną zaczyna wyrastać nowe pokolenie zębów.
Osobiście poznałem ludzi w podeszłym wieku (około 75 lat), u których pojawiały się nowe zęby.
Biorąc pod uwagę te fakty, można wnioskować, że utracone zęby odrastają, a ich wzrost mozna pobudzić u każdego.

Awatar użytkownika

Pieniążki, kochani. Pieniążki, których mi niestety brak. Rodzina mi nie pomoże, bo dla nich tylko implanty na przodzie mają sens. :bezradny: Do tego trzymam już wkładkę dewitalizującą parę tygodni, a im dłużej tym gorzej dla organizmu - sami wiecie. Muszę coś zrobić, a skoro teraz pieniędzy brak to nie mam wyjścia. Ponoć od razu trzeba implant wstawiać, bo się kość zmienia. Właśnie dlatego system ma nas w łapach. Ekologiczne jedzenie jest droższe od tego szmacianego. Amalgamat można mieć za darmochę, a porządne wypełnienie nawet kilka stówek. Zębów wyrywać nie chcą, bo wolą truć. Implanty mają zawyżone ceny. Nikt nas nie uczy o ziołach, energii, potędze podświadomości. Nakazują nam szczepienia nie chcąc opowiadać o ich składzie i efektach jak i (o ironio) nie mając o niczym często pojęcia, bo ministerstwo każe i karze.
Temat to chyba o konserwancie i zatruwaniu, a nie o ekstrakcjach? Stomatologia zatrucie zęba? "Stomatologia zatrucie zęba? - A konserwant E-240".
Moje zdrowie to mały off top, lecz mimo wszystko dostarczyłam kilku informacji ;)
greg2015 pisze:
Nawet jeżeli z Waszych zębów zostały same korzenie, to jedne korzonki wypadną same, a inne zdołają po kilku latach wyleczyć się i odrosnąć.
Najciekawsze jest to, że przy takim sposobie dbania o jame ustną zaczyna wyrastać nowe pokolenie zębów.
Osobiście poznałem ludzi w podeszłym wieku (około 75 lat), u których pojawiały się nowe zęby.
Biorąc pod uwagę te fakty, można wnioskować, że utracone zęby odrastają, a ich wzrost mozna pobudzić u każdego.

To śmieszne, bo dentyści z góry powiedzą, że zębów nie da się odnowić. Z drugiej strony reklamuje się pasty, które naprawiają wypełniając małe kanaliczki (nadwrażliwość - choćby reklama Sensodyne). Tlenek cynku z eugenolem odkaża (wypełnienie czasowe - lecznicze), dzięki czemu zębina się leczy. Ostatnio częściej się mówi o tym, że szkliwo da się odnowić. Co więcej, samo z siebie się odnawia, tylko że jest bardziej miękkie (być może na początku, tego mi nie mówiono).

Byłam dzisiaj u dentysty obejrzał moje zęby i stwierdził, że są ładne i następna wizyta za rok. Ale nie powiedziałam mu że strachu przed kanałówką, że pobolewa mnie 5 obok wyrwanej 6. Ale oglądał ją dokładnie i w sumie jak miałam robione zdjęcie 6 to 5 też była na zdjęciu. Na ostatniej wizycie podejrzewał, że mogła się zainfekować. Pobolewa mnie ten ząb i jakby trochę szczęka nie wiem czy to jeszcze ślad po wyrwanym się tak goi jeszcze czy rzeczywiście z tą 5 jest coś nie tak.
Mam 8 do usunięcia bo jest bokiem wyrośnięta :shock:

Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Mój dentysta, kiedy mu powiedziałam, że czuje delikatne " ćmienie " nad zębem leczonym kanałowym lata temu, stwierdził, że skoro nie ma jeszcze przetoki to jest dobrze. :bangheadwall:

Odnośnie wypełnienia przestrzeni po wyrwaniu zęba, zamiast leczenia kanałowego, doktor Marcola poleca mostek. Link poniżej....

http://sekrety-zdrowia.org/stan-zebow-a ... trojowych/

Czy ktoś zna holistycznych dentystów w Polsce ?

Lynx pisze:
Mój dentysta, kiedy mu powiedziałam, że czuje delikatne " ćmienie " nad zębem leczonym kanałowym lata temu, stwierdził, że skoro nie ma jeszcze przetoki to jest dobrze. :bangheadwall:

Zmień dentystę.

Awatar użytkownika

Już więcej u niego nie byłam :hura:

Szkoda, że nie ma namiarów na " dobrych" dentystów....

Lynx pisze:
Już więcej u niego nie byłam :hura:

Szkoda, że nie ma namiarów na " dobrych" dentystów....

Rynek na nich wymusi traktowanie pacjenta jak człowieka.. Mruga

Awatar użytkownika

W artykule z linku przedstawionym przez Lynx radzą aby znaleźć dentystę stosującego alternatywne metody leczenia. W internecie nigdzie nie mogę znaleźć żadnego. Ma ktoś z was namiary?

Odnośnie leczenia kanałowego to miałem ciekawą historię z tym związaną.

Otóż pewnego dnia mnie zaczęło boleć ucho (byłem pewien, że to ucho), a kilka dni później nie mogłem jeść i okazało się, że to jednak ząb. Dentystka rozwierciła i w zasadzie nie musiała nic robić, bo okazało się że pod wypełnieniem sprzed 10 lat albo i więcej zęba w zasadzie nie ma. Nie wiadomo czy to był ząb niedoczyszczony, źle zrobiony czy po prostu nie dało się lepiej zrobić, ale ząb sam się zepsuł od środka i została tylko zgorzel, ząb był martwy.

Powiedziałem dentystce, że jakieś 2 lata wcześniej przez tydzień miałem podobny ból, ale przetrzymałem. Wytłumaczyła mi że wtedy prawdopodobnie ząb umierał, spokojnie sobie "umarł" a później sobie tylko żerowały beztlenowce i nic nie czułem aż się tak po prostu nie odezwał. Pytałem co by się działo jakbym poszedł wtedy do dentysty i dowiedziałem się że w zasadzie to samo tylko leczenie kanałowe byłoby mniej bolesne i nie trzeba by się było przebijać przez tą warstwę "gnoju".

Czyszczeni tych kanałów po rozwierceniu zęba to był największy ból w moim życiu. Tak jakby mi ktoś wyciągał mózg przez tego zęba, ale później było OK. Kilka dni później miałem bodaj założoną trutkę, później wymienianą i czyszczone kanały po raz któryś no i przy finalnym czyszczeniu kanałów nic nie bolało więc już finalnie zęba załatwiono i nic mi z nim nie doskwiera.

Zastanawiam się czy go nie wyrwać bo na implant to mnie stać co najwyżej z papieru toaletowego, a że to jest szóstka to mi się szczena rozjedzie po paru miesiącach bez implantu. A morał mojej średnio pasjonującej historii jest taki, że można mieć DUŻO GORSZY stan niż leczenie kanałowe (czyli samą zgorzel pod plombą) przez kilka lat i nawet o tym nie wiedzieć, ba nawet się nie domyślać bo nie ma żadnego bólu czy stanu zapalnego.

Jedyną poszlaką jest tutaj to, że taki obumarły ząb powoli ciemnieje więc tylko w taki sposób można coś podejrzewać.

Awatar użytkownika

No miałam identycznie. Co najmniej 10 lat chodziłam z amalgamatem i nagle bóle nocne zęba. Okazało się, że pod wypełnieniem bagno. Świetnie - dzięki NFZ za amalgamat. :serducho" :serducho"
Zgorzel to paskudna sprawa. Razem z suchym zębodołem to chyba najgorsze bóle dotyczące zębów.
Prawie rok po wyrwanej ósemce i żaden z zębów nie drgnął. Nawet siódemka.
Jak już masz wyskubane nerwy i zaplombowanego trupa to chyba nie ma po co wyrywać. Z tego co czytałam to prędzej czy później dojdzie do wyrwania (choć moja mama ponad pół życia chodzi z kanałowo leczonymi zębami i jakoś żyje).
Ja z trutką chodzę już ze 2 albo 3 miesiące. Dziurę mam do połowy zęba, nie gryzę tamtą stroną, delikatnie szczotkuję.
Nie mam kasy na kanałowe i co dzień pluję sobie w twarz, że w dniu w którym zakładano mi tę truciznę byłam na tyle zmęczona, przerażona i obolała (prawie zemdlałam z tego wszystkiego), że nie kazałam sobie tego wyrwać. Miałam przy sobie nawet zdjęcie na podstawie którego można było dokonać ekstrakcji...
I tu się spytam po raz enty, bo może ktoś łaskawie odpowie: czy ząb z trutką można wyrwać? Może jest zbyt delikatny i się rozkruszy? Trzeba wpierw kanałówkę?

Dlatego chciałem zaznaczyć, że pod zwykłą malutką plombą (źle zrobioną albo pod większą robioną już na "granicy") mogą sobie żerować bakterie o których nikt nie ma pojęcia, bo to nie boli do momentu jakiegoś przesilenia. I to na pewno nie jest lepsze niż ząb wyleczony kanałowo.

A co do leczenia kanałowego, to poza samym czyszczeniem tej całej zgorzeli w dniu otwarcia zęba w zasadzie nic mnie nie bolało. Później może jakieś 2 dni po "zamknięciu" trutką, a po kolejnym czyszczeniu i zamknięciu nic, podobnie jak już po zakończeniu całej roboty.

Jakbyś była z Krakowa, to bym Ci polecił dentystkę która na prawdę tanio leczy. Mi uczciwie powiedziała, że przy zwykłym kanałowym jest jakieś 90% szans na wyczyszczenie tego zęba a jak jej się nie uda to wyrywanie albo leczenie za grubą kasę pod mikroskopem (to wtedy wiadomo że lepszy implant). Wielkich problemów ostatecznie nie było i w porównaniu do cen jakie się przewijają w necie to na prawdę leczy za małe pieniądze. No i też mówiła, że ząb może się odezwać szybko a może być na lata.

A co do wyrywania to wyrwać można zawsze tylko rzecz jasna wyrywanie jest najmniej szkodliwe w sytuacji, kiedy nie ma żadnego stanu zapalnego. Jak jest stan zapalny to reakcja organizmu po wyrwaniu może być różna.

Mi się udało ostatnio trafić na dobrego dentystę. Miałem praktycznie cztery zęby do usunięcia. Jeden kwalifikował się tylko do wyrwania, a pozostałe trzy mieli mi leczyć kanałowo. Trafiłem jednak do dobrego chirurga, który powiedział, że lepiej usunąć wszystkie, bo będą tworzyć się ogniska zapalne w organizmie. Dwa am już usunięte bez żadnych komplikacji, bez żadnego bólu w dniu zabiegu jak i po. Myślę, że duży wpływ miał tu kwas alfa liponowy i witamina c, bo brałem je w dużych dawkach w dniu zabiegu i po nim. Teraz usuwam następne dwa ( w tym jeden jutro) ponieważ zdążyłem się przekonać jakie spustoszenie potrafią siać w organizmie. Ten najbardziej zepsuty powodował ogromne bóle głowy właśnie po tej stronie, w której się znajdował. Do tego zacząłem mieć jakieś problemy z widocznością również w oku i jakieś skurcze mięśni w tej okolicy. Po wyrwaniu pojawiły się krostki w miejscu wyrwania, a bóle głowy i problemy z okiem nie wróciły od tamtej pory.
Lata niezdrowej diety pełnej słodyczy i kolorowych napojów zrobiły swoje pomimo dbania o higienę jamy ustnej. Za póżno zrozumiałem, że dbanie o zęby, to nie tylko mycie ich rano i wieczorem, ale również prawidłowe odżywianie. Mam w rodzinie przypadek kobiety, której ciągle się psuły zęby. Lekarze mówili jej że taka jej uroda i nic się z tym nie da zrobić. Odkąd wywaliła z diety cukier, zboża nabiał ( jakiś czas temu przeszła na paleo) zęby nie psują się od dobrych dwóch lat.

Awatar użytkownika

Randy, a czy rozmawiałeś już z Tym swoim dentystą, co proponuje by wypełnić puste miejsca w Twoim uzębieniu ?

Lynx, będę pewnie wstawiał implanty. Nie konsultowałem tego jeszcze ze stomatologiem, ale jest tam oferta płacenia w ratach. Całe szczęście, bo to droga impreza i normalnie nie dałbym rady finansowo tym bardziej, że to nie jeden implant, a cztery.

Awatar użytkownika

Randy, nie wiem, czy oglądałeś filmik, który wkleiłam wcześniej. Ponoć mostek jest najlepszą formą wypełnienia przerwy w uzębieniu. Może warto zapytać Twojego dentyste.

Mostek jak się ma dostatecznie dużo swoich zębów żeby go oprzeć jest na pewno najlepszy, tańszy ale też mniej trwały niż "niezniszczalny" implant. Jak ktoś jednak nie ma jak oprzeć mostku to np. jeden czy dwa implanty i tak musi wstawić.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]