Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sty 2020, 3:07

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Witam wszystkich!

Jako że zdrowie w dużej mierze wiąże się ze sprawnie działającym żołądkiem postanowiłem założyć ten temat. Może będzie on ważny i przydatny nie tylko mi ale również innym borykającymi się z podobnymi problemami:)

Na początek może moja historia:
Moje problemy rozpoczęły się na początku tego roku i dotyczą układu trawiennego. Poszedłem na wizytę do gastrologa i zrobiłem gastroskopię na początku marca. Oto co wyszło:
"Nadwpustowo cechy zapalenia przełyku. wpust niewydolny, widoczne zarzucanie żołądkowo przełykowe. Jeziorko śluzowe średnioobfite szare. Błona śluzowa dna i trzonu różowa, w okolicy odźwiernika rozpulchniona. Odźwiernik ziejący. Opuszka dwunastnicy miernie zniekształcona zmieniona zapalnie". Dużo informacji niewiele mi mówiących, oprócz tego że coś tam się w środku dzieje. No i rozpoznanie reflux. Nie wiem czy wszystko to co napisałem można streścić do refluxu, czy reflux to osobny problem. Leki przepisane chyba standardowe z tego co wyczytałem na forum Controloc i jakiś jeszcze jeden :)
Trafiłem na te forum (z czego bardzo się ciesze) i po przeczytaniu całego wątku wszystko co do tej pory sądziłem i mi mówiono odwróciło się o 180 stopni.

Mam w związku z tym kilka pytań:

Zakupiłem suplementy, wszystkie firmy Now Foods: Betaine HCL, Witaminę B12 (5000), Witamine D-3 (1000 IE), Witaminę K-2 MK7 oraz kilogram kwasu L-askorbinowego.
wystartowałem z betainą i witaminami tylko nie wiem czy to dobry początek. Aktualnie biorę po 2-3 Betainy do posiłku oraz jedną kapsułkę witaminy K-2, d-3 oraz kwas l-askorbinowy.
Czy może powinienem rozpocząć od zupełnie innej strony???
Nawadniam się tak jak zaleca Jerzy Zięba czyli woda z sola himalajską.
Chicałbym zapytać w jaki sposób mam odbudować przewód pokarmowy i czy sa jakies sposoby sprawdzenia czy z żołądkiem jest już lepiej czy nadal jest stan zapalny.
Czasami mam uczucie stania jakby czegoś w gardle (gdzieś wyczytałem że jest to uczucie jakby kluchy w gardle). Z tego co wyczytałem w tym wątku może to być objaw niedoboru kwasu w żołądku a nie jego nadmiaru.
Przepraszam za chaotyczny tekst ale mam nadzieje że ktoś będzie w stanie mi pomóc i pokazać od czego zacząć i w jakim kierunku iść.

Teraz staram sie pić około 2-3 litrów wody dziennie z sola himalajską oraz czekam na glutaminę.

Może macie jakieś inne porady i sugestie?

Pozdrawiam.

-- 28 lip 2015, 13:22 --

Witam ponownie.

Jako, że dotychczas nikt nie zabrał głosu w tym temacie, opisze co udało mi się pozbierać z forum i w jaki sposób będę próbował doprowadzić żołądek do porządku.

Od jakiegoś czasu nawadniam się woda z sola himalajską (2-3) litry dziennie.
Do tego biorę około 15000 IU witaminy d3 dziennie, witaminę k2mk7, witaminę b12 oraz kwas l-askorbinowy (ale tutaj zastanawiam się czy nie zmienić na witaminę c liposomalną, bo podobno lepiej działa w takich stanach zapalnych). Zasugerowano mi również żebym spróbował brać l-glutaminę (zacznę zażywać od przyszłego tygodnia). Kupiłem też żel z aloesu oraz siemię lniane.

Próbowałem jeść ostatnio sporo jajek (głównie żółtek) oraz tłuszczów zwierzęcych ale czasami bolał mnie po nich brzuch.

Opisze efekty kuracji po jakimś czasie. Mam nadzieje że będą pozytywne.

Jeśli macie jakieś sugestie albo rady to proszę o podpowiedź.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 21 cze 2015, 13:41 
VIP Member
Awatar

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]