Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 23 lip 2019, 4:46

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Widzisz, ja rowniez nie wierze w te wymyslone, napedzane propaganda w mediach, grypy: ptasie, swinskie i jeszcze nie wiadomo jakie.
Dlatego tez nie poszlam z mloda do lekarza. Tamte przypadki byly na tyle zdiagnozowane, ze w przedszkolu na drzwiach wejsciowych wisiala oficjalnie kartka obwieszczajaca wszem i wobec, ze oto tu w tym przedszkolu jest "5 zdiagnozowanych przypadkow swinskiej grypy".
Jak mloda zlozylo, nie pognalam wiec do lekarza a leczylam w domu, co zreszta zawsze robie, lekarz u mnie to kontrola wagi i ogolnie rozwoju, te cale bilansy dzieci rutynowe.
Nie pognalam tez dlatego, poniewaz nie wierze ogolnie w to cale diagnozowanie. Zdiagnozuje, przypisze leki, nakreci panike i o jej! masakra.

Ogolnie choroby traktuje jako cos, co powstaje w zupelnie inny sposob niz to sie nam ogolnie wmawia. Po sobie wiem, ze lapie mnie cos, gdy energetyka u mnie lezy: w wyniku stresu, przemeczenia, czegokolwiek. Wiec to, ze ktos w moim otoczeniu cos ma, nie oznacza automatycznie, ze ja to musze miec. Dbac o powyzsze, energia na wlasciwym poziomie, relaks, na ile mozna, wypoczynek i umiejetne obchodzenie sie ze stresem na codzien.

To tak offtopowo moze co nieco.

I oczywiscie dziekuje za dodatkowe Info co do zastosowania srebra przy roslinkach. Bardzo cenne Info.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 02 sty 2013, 14:38 
VIP Member
Awatar

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

MaksK Dzięki za pomoc w podręczniku - bardzo przydatna instrukcja - jeśli się pojawią finanse - to i powstanie produkcja - choć chwilowo korzystam z gotowego sprawdzonego produktu:
Obrazek
http://www.invexremedies.pl/pl/produkty,79,Linia_Silver_Touch.html
Oczywiście można go stosować na skórę, wziewnie i doustnie w dawkach nieco mniejszych niż wyprodukowane przez urządzenie - aczkolwiek - na moje i lubej potrzeby to wystarcza :spox: .

Odwiedź:
Festiwal Filmów Kontrowersyjnych
http://www.ffk.org.pl
http://video.anyfiles.pl/videoblog/FFK_TV/16839
http://vimeo.com/user4926347/videos
http://www.dailymotion.com/FFK_TV

Entered Apprentice * 1st Degree

Cześć. Chciałem zrobić sobie taki generator srebra koloidalnego. Kiedyś już próbowałem z bateryjkami. Teraz chciałem wykonać z zasilaczem. Srebro mam z poprzedniej próby. Czy taki będzie ok: http://allegro.pl/zasilacz-hp-hewlett-p ... 85276.html ?

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Popey pisze:
Cześć. Chciałem zrobić sobie taki generator srebra koloidalnego. Kiedyś już próbowałem z bateryjkami. Teraz chciałem wykonać z zasilaczem. Srebro mam z poprzedniej próby. Czy taki będzie ok: http://allegro.pl/zasilacz-hp-hewlett-p ... 85276.html ?

Będzie OK.

Jak jeszcze nie kupiłeś to chyba taki sam jest taniej tutaj.

http://allegro.pl/zasilacz-drukarkowy-hp-c2176a-i3396025835.html

Ja mam na 28V i około 2 godzin trwa proces wykonania 1litra srebra koloidalnego.

.

Intimate Secretary * 6th Degree

A czy zasilacz 24V i 400mA wystarczy? I ile czasu będzie trwało wytwarzanie srebra koloidalnego takim sprzętem, czy szukać może inny. :cooo?:
Jak długo jest trwały taki roztwór koloidalny srebra, zakładając że jest w ciemnej butelce.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Starczy w zupełności, czas ok. 3 godzin, prąd będzie płynął od pojedynczych mA na początku do kilkunastu mA na końcu procesu (ale nie polecam takich wartości).

Butelkę najlepiej trzymać dodatkowo w ciemnym miejscu, wystarczy ciemna wewnątrz szafka, wytrzymuje do miesiąca ale przy dużym stężeniu potrafi się rozwarstwić, tak jakby mikrocząstki srebra "sklejały" się w większe cząstki.

Najlepiej przygotowywać i spożywać srebro koloidalne w miarę na bieżąco.

:hejka:

Drut już zamówiłem, a wodę wezmę z odwróconej osmozy, chyba że ją jeszcze przedestyluję. :cwaniak:

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Witam!
Przy produkcji nano srebra prąd nie może przekroczyć 15mA proszę zapoznajcie się z tym tematem powinien co nieco wyjasnić :D :
http://nowaziemia.com.pl/viewtopic.php?t=195

Wykonałem próbną elektrolizę na wodzie po filtrze osmotycznym. Miernik TDS wykazał 17 ppm tej wody po filtrze. Zasilacz 24V, elektrody Ag fi 4 mm, długości 13 cm, włączony miliamperomierz wskazywał początkowo 3 mA i po 45 minutach wzrósł do 6 mA, a miernik TDS wskazywał 28 ppm. W czasie elektrolizy co 5 minut przepinałem krokodylki na elektrodach zmieniając biegunowość. Elektrod nie czyściłem wcale, a roztwór SK wyszedł klarowny i bezbarwny.
Czy mam rozumieć że otrzymałem koloid srebra o nasyceniu 11 ppm?
Właściwie to jeszcze mnożąc x 1,2 ,wychodzi że mam koloid 13 ppm doliczając srebro metaliczne.
Na smak to po chwili wyczuwa się lekki metaliczny , na razie żyję, zobaczę co będzie rano :uśmiech:
Wlałem roztwór do ciemnej butelki po piwie , takiej zamykanej na stary patent , ale z podkładką gumową.
Nie wiem czy tak jest dobrze :hmmm:

Awatar użytkownika

Wszystko zrobiłeś OK, nie spinaj się tak, to nie budowa bomby atomowej. Mruga
Napisz jeszcze w jakiej odległości masz elektrody.

Na początku też mierzyłem prąd, później już mi się nie chciało, biegunowości nie odwracałem, więc się nie wypowiadam - pewnie nie ma większego znaczenia czy robisz to, czy czyścisz elektrody.
Zrób może tak i tak, jak chcesz i podaj wnioski.

Jak porobisz trochę koloidu to będziesz wiedział "na smak" jakie masz mniej więcej stężenia, przy czym wysokie działają słabiej.

:hejka:

Elektrody mam w odległości 7 cm, a zmieniając biegunowość elektrod następuje samooczyszczanie się ich.
Szybciej mi jest zamienić krokodylki na końcówkach elektrod , niż wyciągać je i czyścić. Elektrody pozostają szare , a nie czarne, a wytwarzający się wodorotlenek srebra na elektrodzie rozpuszcza się i wraca do obiegu.
A prąd mierzę , bo chcę wiedzieć jakiej wielkości są moje jony srebra. Czym mniejsze, tym lepsze. :okok:

Mam pytanie odnośnie zawartości w ppm, czy jak przeprowadze elektrolize w np. 1litrze wody
a następnie w 100ml za pomocą tych samych elektrod o tej samej powierzchni i tej samej odległości
oraz w tym samym czasie ( prąd napięcie to samo) to jaka będzie zawartość srebra w 100ml wody?
Będzie większa a może się nie zmieni? Chce się upewnić ,nie jestem chemikiem.

elektryk pisze:
Mam pytanie odnośnie zawartości w ppm, czy jak przeprowadze elektrolize w np. 1litrze wody
a następnie w 100ml za pomocą tych samych elektrod o tej samej powierzchni i tej samej odległości
oraz w tym samym czasie ( prąd napięcie to samo) to jaka będzie zawartość srebra w 100ml wody?
Będzie większa a może się nie zmieni?

Jeśli chodzi o prąd to nie jest on stały podczas elektrolizy. Na początku jest on bliski zera w zależności od jakości wody, wielkości elektrod i ich odległości. Najlepiej jak się ma wpięty amperomierz w szereg i mierzy go cały czas. Po przekroczeniu pewnego pułapu nie opłaca się już nadal przeprowadzać procesu ze względu na coraz większe cząstki srebra dostające się do wody, a więc skuteczność ich będzie mniejsza.
Im mniejsza ilość wody tym szybciej dojdziesz do tego pułapu. Problemem będzie jednak zanurzenie tych samych elektrod w tak małej ilości wody i zachowanie ich odległości.

Jak chcesz osiągnąć większe ppm to zaprojektuj urządzenie ze zmieniającą się odległością elektrod lub zastosuj układ ograniczający automatycznie pobierany prąd na określonej wartości. Jako elektryk pewnie mi przyznasz rację, że można to też osiągnąć przez zmianę napięcia. Zasilacz regulowany i ręczne ustawianie wartości co piętnaście minut byłoby pewnie to rozwiązanie najprostsze.

Czyli utrzymując prąd na stałym poziomie (zgadza się można to zrobić elektronicznie przez zmiane napięcia)
aby nie dopuścić do powstawania zbyt wielkich cząsteczek, a wydłużając czas elektrolizy zwiększamy
jednocześnie zawartość srebra koloidalnego.

elektryk pisze:
Czyli utrzymując prąd na stałym poziomie (zgadza się można to zrobić elektronicznie przez zmiane napięcia)
aby nie dopuścić do powstawania zbyt wielkich cząsteczek, a wydłużając czas elektrolizy zwiększamy
jednocześnie zawartość srebra koloidalnego.

Tak dobrze mnie zrozumiałeś. Im większe stężenie srebra tym roztwór staje się lepszym przewodnikiem dążącym aż do zwarcia elektrycznego.

.

-- 19 sie 2013, 19:04 --

Czy ktoś ma wiedzę na temat, srebro koloidalne a RZS i puchnące stawy u rąk? Żona ma kłopoty, ale dawki jakie bierze może są za małe. Około 150 ml SK o 5-7 ppm. Dopiero 10 dni aplikuje. :bangheadwall:

Awatar użytkownika

OFFTop:
Przy stawach potrzebny jest krzem i duże dawki witaminy C, poza tym patrząc podd kątem psychosomatyki - wybór drogi życiowej.
Można też stawy oczyścić naparem z liścia laurowego - pisze o tym min. Tmbak.

Wracając do tematu, czy macie wiedzę na temat metali ciężkich, które się wytrącają w procesie produkcji?
Dobrze by było zgłębić ten temat, bo skoro wszystko się utlenia ...

i jak to się ma do smug chemicznych i geoinżynierii??

Obrazek

Odwiedź:

O jakich metalach ciężkich mówisz. Bo przy produkcji SK , z czystego Ag 99,9 %, to wiele nie ma, a woda powinna być destylowana, o 0 ppm.

Provost and Judge * 7th Degree

A czy nie łatwiej kupić srebro niż eksperymentowac ze zdrowiem?
Wiele osób chce robić a nie posiadło podstawowej wiedzy.
Niby dbacie o zdrowie a bierzecie się za coś co może szkodzić.

tadwoj, kup żonie Piasceledine 300 niech pobierze ok. 2 miesiące i siarkę np. Sufrim i krzem. Mi Piasceledine bardzo pomogło. Wszystkie te preparaty powodują luźność w stawach.
Nie wiem czy próbowałaś Boraksu, wiele tu na ten temat, ale ja nie jestem gotowa.
Może dodaj jeszcze do tego witaminy z grupy B np. B12 i magnez. Ich niedobory też robią swoje i przybierają różne oblicza. Oczywiście trzeba tez pozbyć się Candidy i sprawdzić czy tarczyca, przytarczyce są ok. RZS może być objawem po prostu potocznie zwanej alergią nietolerancji pokarmowej. Kwasy omega 3 z wiesiołka i ogórecznika likwidaują stany zapalne. Aha i olek kokosowy, super sprawa.

Wczoraj zaczęłam czytać książkę Alergia i nietolerancja pokarmowa dr. J. Brostoff i L. Gamlin.
Polecam, bo może wiele problemów wam sie rozwiązać dzięki zmianie jedzenia.

Ale jakie eksperymentowanie?
Sorry... w zasadzie tu tez mozna cos mowic, jezeli samemu sie cos w tym wzgledzie praktycznie wie. Jezeli natomiast poczytalo sie tylko, ze "o! robione srebro be... a kupowane to zajefajne", no to mozna potem takie teksty pisac.

Sreberko sama stosuje juz od... hoho... 5. lat. W tym czasie mialam tylko 1 raz srebro kupowane. Caly czas natomiast jade na srebrze robionym. Nie robie sama oczywiscie, wiec nie pytac, jak to robie i co i gdzie. Nie znam sie na tym. Fakt jest taki, ze stosowalam przy roznych chorobskach wlasnie to srebro robione i bylo wspaniale.
No i nie stosuje srebra na co dzien a jedynie w razie choroby.
Ale jak pisalam, jest to zazwyczaj robione. I tak od 5 lat juz, czyli nie od dzis.

Wiadomo przeciez, ze za tzw. eksperymentowanie nie bierze sie nikt, kto tego nie chce dokladniej poznac. Wiec kto leniwy lub nie ma mozliwosci zawsze moze pojsc do apteki. Kto chce i kto ma mozliwosci ku temu, jak najbardziej niech robi. Z doswiadczenia wiem, ze takie robione srebro rowniez jest skuteczne. A nikt go litrami nie pije.

Awatar użytkownika

tadwoj, miałem pomroczność jasną :bangheadwall: cofam pytanie :mrgreen: .

Odwiedź:

No nie wiem, ale jesli ktoś zadaje pytania tzn. że nie wie jak to działa tak do końca.

Nie pisałam o osobach co wiedzą co produkują, i zażywają, ale o tych co nie wiedzą.

Jak przeczytasz posty to zauważysz, że sporo osób czasem chce robić coś czego do końca nie poznało, stąd moje pytanie.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

a chyba wiesz ile takie srebro kosztuje w aptece? - buteleczkę widziałem za ok chyba 40zł,szklanka koloidu srebra i tyle kasy??
To raz,a dwa -jak przechowywane - nie może być wystawiane na promienie słoneczne i być w pobliżu urządzeń el.magnet [pisałem juz tak gdzieś tutaj].
I ile to leży na półkach - ja ,jak robię srebro to max 3 dni trzymam/zużywam

No wiem, bo sprzedaje. :język:
Kosztuje 38 zł.
Nie mam nic przeciwko wyrabianiu, ale żeby ktoś wiedział co robi.
Sama nauczyłabym się je robić, ale mój mózg jest ostatnio mocno przesilony. Może za jakiś czas posiądę potrzebną wiedzę.

Jagabaga pisze:
No wiem, bo sprzedaje. :język:
Kosztuje 38 zł.
Nie mam nic przeciwko wyrabianiu, ale żeby ktoś wiedział co robi.
Sama nauczyłabym się je robić, ale mój mózg jest ostatnio mocno przesilony. Może za jakiś czas posiądę potrzebną wiedzę.

Nauczysz się.Trzeba zakupić z 25 cm drutu srebra, za ok. 180 zł ( o czystości 99.9 ), przynajmniej jedną bateryjkę 9V i wodę destylowaną , lub demineralizowaną. Trochę poczytać i zrobisz beczkę 200 l srebra koloidalnego ( bateryjek trzeba będzie więcej) :okok:

EDIT

Sorki za edycje ale zaobserwowałem dziwne rzeczy podczas stosowania. Po blisko 2tyg. stosowania 3/4 szklanki srebra robionego przez 4-5min. na 3 bateryjkach zaobserwowałem dużą poprawe samopoczucia, lepiej się wysypiam, ale zaczęły się dziać dziwne rzeczy: 2 dni temu wyskoczył mi na powiece jęczmień (1 raz w życiu), a od wczoraj mam niezłą opryszczke na wardze. Tak jakoś powiązałem to z piciem srebra, ale myśle, że lada chwila przejdzie i mnie już nic nie ruszy :D

P.S
Natomiast gdy próbowałem srebra interwencyjnie jakieś 2-3 miesiące temu, to przeziębienie przeszło mi po 2 dniach :haha: A nie ~5 jak zwykle trzymało.

Ostatnio zmieniony 14 lut 2016, 22:44 przez Popey, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

Srebro koloidalne, z którym sam mam zdecydowanie dobre doświadczenia jest wciąż tematem zapalnym. Wielka Pharma zdecydowanie go nie lubi, bo życie byłoby zbyt proste. Ostatnia fala nagonek na srebro jest tego wyrazem. A myślisz, że przypadkiem przez setki lat ci, których było na to stać, korzystali ze srebrnych naczyń i sztućców?
How Colloidal Silver kills Germs. Size Does Matter!
phpBB [video]

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam,

Specjalnie zarejestrowałem się aby wyprostować kilka faktów, bo aż włosy dęba stają od niektórych "dobrych porad".
Zacznę może od początku. Srebrem koloidalnym zajmuję się od dłuższego czasu. Przeczytałem już chyba wszystkie dostępne publikacje na ten temat i dalej się dokształcam.
Niezaprzeczalnym faktem jest iż jest to nieoceniona pomoc w walce z wszelkiego rodzaju patogenami, choć nie tylko. Ja jednak skupię się na kilku ważnych czynnikach, aby nikt więcej nie popełniał tych samych błędów:

1. Srebro koloidalne należy wytwarzać TYLKO z elektrod o czystości minimum 99,9 lub najlepiej 99,99.
Przenigdy nie używamy żadnych teoretycznie "czystych" stopów jubilerskich, które są często stosowane ze względu na łatwość nabycia i cenę. Nie wiemy co w takich stopach stanowi domieszkę, która mimo iż niewielka, to może mieć fatalne w skutkach działanie po procesie elektrolizy.

2. Woda do produkcji również powinna być o najwyższym stopniu czystości. Najlepsza jest taka kupiona w aptece. Mierzona miernikiem TDS-4 ma ok.1ppm !
Odradzam wodę destylowaną kupowaną jako do żelazek czy akumulatorów, gdyż niejednokrotnie ma ona kilka ppm'ów.

3. Wytwarzamy srebro koloidalne przez odpowiedni układ ograniczający prąd płynący w obwodzie, najlepiej jeszcze z cykliczną zmianą biegunowości, gdyż w przeciwnej sytuacji zamiast nanocząstek wyprodukujemy cząstki srebra zawieszone w wodzie co przy długim stosowaniu spowoduje między innymi właśnie takie zabarwienie niebieskawe białek w oczach czy skóry.
Jeśli ktoś zainteresowany, to mam obecnie jeden taki generator do sprzedania.
Nigdy nie stosujemy elektrod podłączonych bezpośrednio do źródła zasilania!!!

4. Do celów spożywczych używamy srebra koloidalnego o stężeniu max.5ppm i nigdy więcej!!!
Pijemy średnio 20-100ml/dziennie

5. Wytworzony koloid przechowujemy w zaciemnionym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł pola elektromagnetycznego i absolutnie bez kontaktu z jakimikolwiek innymi metalami.
Okres przechowywania nie powinien przekroczyć kilku dni, choć tu akurat zdania są podzielone.

6. Zaczynając pierwszy raz kurację należy po tygodniu stosowania, zrobić dwutygodniową przerwę. Następnie możemy stosować do około miesiąca i potem znów przerwa ok. dwa tygodnie.

To najważniejsze rzeczy w expresowym skrócie, tak aby lecząc się nie pogorszyć jeszcze bardziej swojego stanu zdrowia.

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Ja stosowałem srebro przeciwko gronkowcowi złocistemu 2 tygodnie 3xdziennie płukałem przetokę i od 2 lat mam spokój z goownem.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Do wielu już tutaj słów na temat srebra koloidalnego dorzucę coś jeszcze, i doświadczenie,które daje obraz działania srebra:

Cytuj:
Szklanka wody tzw. kranówki zawiera około 10 milionów bakterii, a ta sama woda w pojemniku ze srebra staje się wodą leczniczą!!! Srebro, naturalny antybiotyk, wspomaga dezynfekcję wody i oczyszcza ją z drobnoustrojów. Srebro ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i grzybobójcze. Jest naturalnym antybiotykiem: efektywnym, łagodnym i nietoksycznym. Jeśli antybiotyk eliminuje około 6-7 szkodliwych bakterii, to srebro niszczy ponad 650 chorobotwórczych szczepów bakterii, wirusów, grzybów i pleśni. W przeciwieństwie do antybiotyków, srebro nie niszczy dobroczynnej flory bakteryjnej... Cząsteczki (jony) srebra nie atakują mikroorganizmów bezpośrednio. Działają one tak jak katalizator i nie są w tym procesie konsumowane. Ich działanie polega na dezaktywacji enzymu, którego jednokomórkowe bakterie, wirusy i grzyby używają w metabolizmie tlenowym. I prawdopodobnie dlatego przez ten pośredni proces, bakterie nie są w stanie rozwinąć odporności na cząsteczki srebra, tak jak dzieje się to w przypadku antybiotyków. Na skutek tego procesu wspomniane szkodliwe mikroorganizmy obumierają w ciągu 6 minut. Jak dotąd, nie stwierdzono aby chorobotwórcze mikroorganizmy uodporniły się na jego działanie.

Srebro wspomaga leczenie przeziębień, kataru, kaszlu, grypy, anginy, zapalenia gardła, zatok, oskrzeli, płuc i innych infekcji bakteryjnych.

Srebro uznaje się za unikalne i efektywne we wzmacnianiu ludzkiego systemu odpornościowego. W porównaniu z antybiotykami nie osłabia wątroby oraz nie podrażnia układu pokarmowego.

SREBRO zostało nazwane przez amerykańskich biologów i epidemiologów "Antybiotykiem bogatych ludzi". Wynika to z tego, że srebro ze swoimi właściwościami umie tak zmienić strukturę jednokomórkowców, czyli bakterii (ale tylko organizmów jednokomórkowych), że zostaje zablokowany ich mechanizm rozmnażania! Odkrycia tego dokonano dopiero w latach 80, co pozwoliło wyjaśnić i dało odpowiedź na wiele dotychczas nie wyjaśnionych tajemnic, np. dlaczego w średniowieczu wszystkie epidemie przeżyli tylko i wyłącznie ludzie bogaci??!! Wynikało to właśnie z tego, że podczas jedzenia srebrnymi sztućcami, wytwarza się w ustach tzw. srebro koloidalne! Więcej na ten temat znajda Państwo w Internecie właśnie pod pojęciem

"Srebro koloidalne"

Srebro może z powodzeniem być używane jako bardzo dobry antybiotyk i to BEZ SKUTKOW UBOCZNYCH! Dlatego sztućce (i inne przedmioty ze srebra) są zalecane szczególnie dla małych dzieci, które często cierpią na przeziębienia i bakteryjne infekcje!

Lekarze coraz częściej nie są w stanie poradzić sobie z nowymi odmianami wirusów i bakterii. Przy pomocy antybiotyków bezskutecznie walczą z grzybami, drożdżami i innymi pasożytami atakującymi nasz organizm. Stajemy się coraz słabsi, a nasz system immunologiczny coraz częściej działa nieskutecznie. Mówi się: "Obecnie wielu chorób, o których myślano, że dadzą się wyleczyć antybiotykami, nie da się już leczyć, nawet przy pomocy nowych antybiotyków. Naukowcom brakuje środków, którymi można by je zastąpić." Dlatego też pojawiła się nowa teza, która głosi: "Lepszą taktyką byłoby całkowite zarzucenie antybiotyków na rzecz leków innego rodzaju". W tym kontekście warto pomyśleć o srebrze.

Srebro (koloidalne) pomaga, gdy cierpimy na przeziębienie, grypę, katar, kaszel, zapalenie gardła, zapalenie zatok, oskrzeli i płuc, ciężki oddech spowodowany śluzem zalegającym w oskrzelach. Srebro wspomaga leczenie anginy, radzi sobie z coraz bardziej powszechnymi grzybicami i drożdżycami, jak drożdżyca pochwy i wałów paznokciowych, skóry, paznokci, stóp, dłoni czy pleśniawki jamy ustnej. Srebro pomaga też goić rany na ciele, oparzenia, odmrożenia. Niszczy bakterie, a jednocześnie bardzo przyspiesza regenerację uszkodzonego naskórka tak, że podczas gojenia nie pozostają blizny. Srebro koloidalne poleca się też osobom osłabionym, często chorującym oraz cierpiącym na chroniczne zmęczenie. Niektóre osoby przyjmując tylko jedną łyżeczkę tego naturalnego preparatu dziennie czują nagły przypływ sił, zauważają też poprawę trawienia i całej przemiany materii. Wiele osób potwierdza też, że srebro koloidalne podnosi jasność i bystrość myślenia.

Srebro skuteczne przez wieki

Już w starożytności wykorzystywano bakteriobójcze właściwości srebra. Picie ze srebrnych pucharów, czy też wrzucanie srebrnej monety do mleka lub wody przedłużało trwałość i świeżość płynów. Natomiast podczas XIV-wiecznej epidemii dżumy w Europie bogaci rodzice, jako sposób na zarazę, dawali swoim dzieciom do ssania srebrne łyżeczki. W XIX wieku w Niemczech odkryto, że łagodny roztwór srebra działa odkażająco w przypadku stanów zapalnych oczu, jednocześnie nie podrażniając śluzówki. Nawet do dziś stosowane są praktyki trzymania srebrnej łyżeczki w ustach, co prowadzi do zaniku opryszczki. Znane od ponad 90 lat srebro koloidalne uważane jest za naturalne lekarstwo.

Na nieszczęście, na świecie choroby odporne na antybiotyki sięgają do rozmiarów pandemii i ogólna efektywność syntetycznych antybiotyków wciąż maleje. Żyjąc w erze poantybiotykowej, gdzie powszechne bakterie wywołujące zapalenie płuc, infekcje uszu oraz wiele innych chorób rozwijają się do form, których nie da się leczyć znanymi syntetycznymi lekami może dojść do sytuacji gdzie zwykła infekcja może nagle zamienić się w śmiertelną chorobę. Bez wątpienia oporność bakterii na antybiotyki jest wielkim problem zarówno dla lekarzy jak i pacjentów. Problem ten jednak nie istnieje w przypadku srebra koloidalnego, ponieważ bakterie nie mogą uodpornić się na srebro. Dodatkowo srebro ma szerokie spektrum przeciwbakteryjne.

Srebro koloidalne posiada także działanie antyreumatyczne i przeciwzapalne. Niektóre badania wskazują, że jest ono lekiem przyszłości m.in. w leczeniu raka. Srebro podobnie jak i inne metale stosuje się kosmetologii w leczeniu trądziku i łojotokowego zapalenia skóry. Stosując srebro koloidalne jako składnik kremu do twarzy uzyskuje się perłową barwę skóry przy jednoczesnym wykorzystaniu jego właściwości przeciwbakteryjnych.

Już w starożytnych czasach wiedziano o bakteriobójczych właściwościach srebra. Picie ze srebrnych pucharów, czy też wrzucanie srebrnej monety do mleka lub wody przedłużało trwałość i świeżość płynów. Były i są stosowane praktyki trzymania srebrnej łyżeczki w ustach co prowadzi do znikania opryszczek i krost.

W medycynie Ayurwedyjskiej Indii srebro przepisuje się, aby podbudować siłę i żywotność organizmu. Srebro stosuje się, aby zwalczyć chroniczną gorączkę i słabość, leczyć zapalenie jelit, problemy z woreczkiem żółciowym, zgagę, nadmierne krwawienia menstruacyjne, oraz zaburzenia czynności wątroby i śledziony. Lekarze ayurwedyjscy wykorzystywali właściwości lecznicze metali od tysięcy lat do oczyszczania i wzmacniania organizmu. Ayurweda twierdzi, że czyste metale stosowane na skórę wywołują reakcję elektromagnetyczną, działając na komórki i głębiej położone tkanki.

Warto też dodać, że Rosjanie i Amerykanie na swych promach kosmicznych stosują systemy oczyszczające wodę oparte właśnie na srebrze koloidalnym, niektórzy właściciele basenów oczyszczają wodę srebrem koloidalnym, gdyż w przeciwieństwie do chloru nie podrażnia ono oczu i skóry, japońskie przedsiębiorstwa używają srebra koloidalnego do usuwania szkodliwego tlenku cyjanku i azotu z powietrza.

Agencja Ochrony Środowiska oraz rząd Szwajcarii zatwierdziły filtry do wody zawierające srebro koloidalne do użytku w domach i urzędach.
Srebro w czasach zarazy

Lecznicze właściwości srebra znane i wykorzystywane są od tysięcy lat. Aby zapobiec szerzeniu się chorób, starożytni Grecy pokrywali srebrem naczynia, których używali do jedzenia i picia. Podobne praktyki były też powszechne wśród innych kultur na całym świecie.

W czasie epidemii dżumy, która w XIV wieku zabiła około 25% mieszkańców Europy, Ci których było na to stać, wykorzystywali srebro, jako ochronę przed infekcją. Zaraza wybuchła w 1333 roku w Chinach. W ciągu następnych kilkunastu lat europejscy kupcy podróżujący na Daleki Wschód przywieźli Czarną Śmierć na swój kontynent. Dżuma zaatakowała w latach 1348-1349, siejąc niewyobrażalne dotąd spustoszenie. Biorąc początek we Florencji, epidemia przeniosła się do Anglii i Francji, dotarła do Polski i stad zaatakowała Rosję. Na swojej drodze pozostawiła miliony ofiar, nie było rodziny, której choroba nie zabrałby kokoś z bliskich. Szacuje się, że przed nadejściem Czarnej Śmierci Anglię zamieszkiwało około 3,5 mln osób; do roku 1377 populacja zmalała do 2 mln.

Zaraza atakowała wszystkich bez wyjątku, jednak wśród możnowładców i arystokracji odnotowywano mniej zachorowań niż wśród przedstawicieli niższych stanów społecznych. Jedna z teorii mówi, że powodem takiego stanu rzeczy był fakt, że ludzie bogaci zwykli w tamtych czasach używać srebrnej zastawy stołowej. Niewielkie ilości tego kruszcu, który z każdym posiłkiem przedostawał się do ich organizmów mógł podnosić odporność na śmiertelną chorobę.

Wiara w zbawczą moc srebra była tak silna, że małym dzieciom dawano w tamtych czasach srebrną łyżeczkę do ssania. Dziś już się tego nie praktykuje, jednak w Wielkiej Brytanii istnieje powiedzenie „Urodzić się ze srebrną łyżeczką w ustach”, odnoszące się do wysokiego statusu społecznego, który ułatwia życiowy start.

Cytuj:
Parę przykładów jak działa srebro.

Obrazek
-
Obrazek
-
Obrazek
-
Obrazek

źródło:
http://kpmkat.republika.pl/srebro.htm

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]