Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 11 gru 2019, 8:26

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Po ciężkiej pracy wczoraj wyszliśmy w góry. Zamiast odsypiać "dwunastki" trzeba było wstać rano. Jedna bułka na śniadanie i wyjazd. Wzięliśmy ze sobą bułki, owoce i wodę. Jeszcze kawka na mieście i na szlaku stawiliśmy się o 11:00. Przejście szlaku w dwie strony trwało 4 godziny. Nie bacząc na ewentualne skutki zdrowodne do końca dnia raczyłem się pobraną do butelek wodą z górskiego strumyka. Po zakończonym szlaku jeszcze spacer, lody itp. i po południu po 17:00 powrót.

Ale po co to wszystko skrobię?

O godzinie 19:00 idziemy na kebaba. Mówię kobiecie tak jak zawsze - "bierz duży zestaw jak nie skończysz to ci pomogę". Wzięła zestaw średni "jędza". Okazało się, że ledwo co mogłem skończyć własny talerz co nigdy mi się nie zdarzało. Nie mówiąc nawet o zostawianiu frytek wyraźnie odrzucało mnie od jedzenia.
Do domu wróciliśmy o 21:00. Dziś rano obudziłem się po 6:00 i nie mogłem dalej spać.

Takie wypady niesamowicie regulują nasze fizjologiczne potrzeby. Reguluje się nam biologiczny zegar. Nagle sie okazuje, że nie trzeba co chwilę lecieć do lodówki, zagryzać pomiędzy posiłkami.
I zaczynamy funkcjonować według własnych potrzeb a nie potrzeb kreowanych przez promocje, reklamę i magików od PR.

To tyle bez owijaczy.

Niktu

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 05 sie 2014, 14:29 
VIP Member
Awatar

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Zupełnie normalna sprawa "@Niktu". Kiedy byłem na Ukrainie - jedliśmy raz dziennie i nie było problemu. Natomiast w Afganistanie (gorąco i bez wody) jedliśmy wszyscy jak debile - non stop. Myślę, że to kwestia psychologiczna. Cały czas gotowość i 'nerwacja'. W każdym razie pewną informacją jest, że w czasie kiedy człowiek ma mały stres, lub go niema - jest znacząco mniejsze zapotrzebowanie na węglowodany - i to jest fakt. Tyle.
Pozdrawiam.

P.S.
Natomiast mam tez tak, że kiedy przesiaduję w domu, bez sprecyzowanego celu, to podjadam - chyba z nudów...

Ostatnio zmieniony 06 sie 2014, 13:45 przez Cryptologicon, łącznie zmieniany 1 raz

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Właśnie jestem świeżo po powrocie z gór i zauważyłem dziwną tendencję bo im jestem starszy tym bardziej odczuwam ten "powrót" Co to znaczy? Opiszę po krótce. Wyjeżdzając na wędrówki przeważnie są to miejsca odludne. Biorę namiot, kąpie się w strumyku,jedzenie na palniku itd.. po takim tygodniowym resecie, powrót do ludzkiej klatki okupuję 2-3 dniowym załamaniem, jestem smutny i czuję przygnębienie. Niesamowite jest to jak organizm ludzki reaguje na symbiozę z naturą, jesteśmy stworzeni do współpracy z otaczającą nas harmonią, a odejście od niej wtłacza w nas ten zmasowany syf, który pogłębia frustrację.

Choć nie jest to recepta na szczęście doczesne , można złapać nieco powietrza i oderwać się od tej śmiercionośnej urbanistycznej dżungli. W sporej ingnorancji do niej samej i jej "wyznawców", przyjmując postawę outsidera, uciekając kiedy tylko się da do naszej matki natury :)

Co do jedzenia, wydaje się że najlepiej jeść tyle ile się potrzebuje, "słuchać" organizmu, nie podjadać jeśli nie czuje głodu, nie nażerać się na zapas i na 100% pojemności "baku".

Awatar użytkownika

@Private Universe. Bardzo dobrze Cię rozumiem. Może kiedyś pójdziemy w góry ? Tak ? Na jesień zapraszam. Zapewne będzie jeszcze kilka innych osób. Sami 'fajni'. Bardzo Cię zapraszamy.Od 20-go września, jeśli możesz - zapraszamy. Poproszę o info na : zbigniew.j.owczarek@gmail.com - Pozdrawiam. Oczywiście, jeżeli możesz...
Co do konsumpcji - Podobno żołądek jest na tyle 'ciężko-łapiący", że orietntuje się dopiero po ok. 20 minutach, że właściwie, to juz wystarczy tego napychania się. Dlatego mądrzy Francuzi jedzą powoli i małymi porcjami. Trudno jest uświadczyć otyłego Francuza, podobnie jak Chińczyka, Wietnamczyka, Japończyka, ale te wschodnie nacje są szczupłe raczej z powodu diety, w sensie sposobu odżywiania.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]