Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 wrz 2021, 6:58

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18 maja 2010, 7:17 
Offline
Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 gru 2009, 21:34
Posty: 1400
Lokalizacja: Wrocław....
Płeć: mężczyzna
Temat dedykowany anonimowym ulotkarzom.
Poniższe informacje przydadzą się na wypadek, gdyby komuś zachciało się drukować i wywieszać swoje przedwyborcze ulotki, albo jakieś inne treści, które nie spodobają się władzy.

Spisek żółtych kropek.
Czy wiesz, że za każdym razem gdy drukujesz jakiś dokument na swojej drukarce, pozostawiasz po sobie ślad na kartce papieru, który może być użyty przez rząd do śledzenia twojej aktywności ? To prawda, istnieje spisek miejsce między rządem USA a producentami drukarek, w tym celu stworzono niewidzialny sposób śledzenia (zazwyczaj w postaci żółtych kropek). Znajdują się one na każdej kartce, wydrukowanej w większości standardowych drukarek. Te wysoce kontrowersyjne praktyki są niezauważone przez przeciętnego człowieka, częściowo dlatego, że ludzie nie wiedzą o problemie, a częściowo ze względu na fakt, że większość ludzi nie czuje, że ma coś do ukrycia.

Jak działają żółte kropki.
Żółte kropki są drukowane wg. określonego wzorca i tworzą system, który pozwala rządowi na identyfikację osoby fizycznej, wydrukowane bowiem punkty pozwalają na określenie drukarki, jej numeru seryjnego. Czasami można nawet określić datę i czas, w którym dokument został wydrukowany.
Złamanie kodów tych kropek przez Electronic Frontier Foundation przyniosło jak na razie tylko umiarkowane rezultaty.

Legalność żółtych kropek
Czy jest to w ogóle prawne dla rządu i producentów drukarek, aby śledzenić aktywność klientów? Odpowiedź na to pytanie pozostaje niejasna. Z jednej strony, nie ma prawa które by wyraźnie zabraniało takiej działalności poprzez drukarkę. Z drugiej strony istnieją obawy, że śledzenie bez wiedzy i zgody może być naruszeniem praw człowieka. Na razie producenci nadal korzystają z tej technologii i nie czują ryzyka poważnych konsekwencji.

Pamiętacie nie dawno artykuł o kserokopiarkach które są w urzędach i w firmach, gdzie urządzenie można po okresie eksploatacji oddaje się na złom, ale wszystkie dokumenty kopiowane, nawet tajne dla firmy, były w pamięci kserokopiarki czyli znajdowały się w dysku i nie było żadnego problemu aby je odzyskać.....

Rząd USA ma stanowisko, że konieczne jest stosowanie żółtych kropek, co pomoże w walce z fałszowaniem pieniędzy. Teoretycznie nawet osoby bez zaawansowanych umiejętności obsługi komputera, mogą korzystać z drukarki w domu tylko po to, żeby drukować fałszywe kopie pieniędzy. Jeśli pieniądze te będą miały żółte kropki, to rząd będzie mógł łatwiej zidentyfikować fałszywe banknoty, jak również fałszerzy.

Mimo, że podrabianie towarów to bez wątpienia problem, to w tej formie z pewnością powszechny on nie jest. Fałszerze nie są durni i nie drukują fałszywych pieniądzy za pomocą komputera w domu.
Jak widać nie potrzeba wcale dużego wysiłku, aby uzasadnić takie szerokie naruszenie naszej prywatności. A ponadto, istnieją uzasadnione obawy, że rząd korzysta z tych informacji do innych celów, niż uniemożliwianie fałszowania.

Co producenci drukarek mają do powiedzenia?
Producenci drukarek siedzą podejrzanie cicho o ich roli w spisku żółtych kropek. Twierdzą, że nie ma żadnego prawnego uzasadnienia, aby musieli wykonywać polecenia rządu, więc dlaczego mieliby to robić. Jednak większość producentów drukarek rzeczywiście wdrożyła tą technologię. Do tej pory jednak żaden z producentów nie potwierdził, że żółte kropki są zaprojektowane w celu śledzenia i identyfikowania użytkowników.

Drukarki i kopiarki, które używają żółtych kropek.
Stwierdzono, że większość sprzedawanych dziś na całym świecie kolorowych drukarek i kopiarek ma jakiś typ technologii śledzenia. Nie wszystkie korzystają z żółtych kropek jako sposobu niewidocznego śledzenia, metodę tą najczęściej stosują producenci: Brother, Canon, Dell, Konika, Samsung, Toshiba i Xerox.
Tutaj jest czarna lista drukarek. http://www.eff.org/pages/list-printers- ... cking-dots

Jak zobaczyć żółte kropki.
Czytasz i myślisz, że to wszystko żart? Możesz rzeczywiście zobaczyć żółte kropki na własnym komputerze. Są one widoczne, gdy podświetlisz niebieską diodą papier w ciemnym pokoju. Widać je również przy użyciu wysokiej jakości skanera i programów do obróbki zdjęć; wystarczy zeskanować dokument i użyć oprogramowania wybrając tylko niebieski kanał ze schematu kolorów.

źródło: http://www.cartridgesave.co.uk/news/the ... onspiracy/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 maja 2010, 7:17 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 19 maja 2010, 15:57 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 kwie 2010, 14:25
Posty: 63
Lokalizacja: Białystok
Płeć: kobieta
To prawda, drukarkę można zidentyfikować na podstawie dowolnej strony jaką wydrukujemy i może to zrobic każde w miarę dobrze zaopatrzone laboratorium kryminalistyczne (nie tylko CSI z Las Vegas). :ninja: Nie tylko przez żółte kropki, bo każda drukarka zostawia charakterystyczny ślad. Dlatego porywacze i szantażyści nadal preferują stare dobre wycinanie literek z gazet.

_________________
A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.
(A. Sapkowski)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 maja 2010, 17:39 
czyli dojść do tego kogo drukarka posłużyła do wydruku można tylko u tych klientów,którzy zarejestrowali swój zakup na oficjalnej stronie producenta?Na górę
   
 
 
Post: 19 maja 2010, 18:23 
wychdzi na to ze lepiej drukowac takie cos w puncie ksero gdzie jest taka mozliwosc i najlepiej takie ulotki drukowa w ogole w innym miescie.:P dobrze sie zabezpieczają wszędzie sk*****ny.Na górę
   
 
 
Post: 19 maja 2010, 18:50 
jak będą chcieli to i tak Cie dojadąNa górę
   
 
 
Post: 19 maja 2010, 18:53 
no i wez tu żyj spokojnie...Na górę
   
 
 
Post: 19 maja 2010, 19:00 
Bo tu nie chodzi o to żeby "żyć" i "spokojnie" ale wegetować w strachu o każdy roboczo-dzień co w efekcie daje małpie posłuszeństwo.

Zamiast zastanowić się co jest grane żeby sprostać wymaganiom biorą trzeci etat. :wacko:Na górę
   
 
 
Post: 19 maja 2010, 19:21 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 kwie 2010, 14:25
Posty: 63
Lokalizacja: Białystok
Płeć: kobieta
komandos pisze:
czyli dojść do tego kogo drukarka posłużyła do wydruku można tylko u tych klientów,którzy zarejestrowali swój zakup na oficjalnej stronie producenta?Pewnie to przede wszystkim. Też jak kupujesz sprzęt w sklepie, dostajesz gwarancję na której jest numer seryjny - producent zawsze ma kopię tych dokumentów, a dodatkowo często imienną fakturę (np. sklep firmowy), transakcję płatność kartą, więc nie trzeba się jakoś strasznie fatygować żeby klienta namierzyć. :roll:
U nas Policja mając tylko wydrukowaną kartkę raczej Cię nie znajdzie, chyba jeszcze tak dobrze nie mają. Ale jeśli będą mieli kartkę i cynk że to Ty, mogą porównać kartkę i specyficzne ślady zostawiane przez drukarkę, czyli po prostu dowieść że coś zostało wydrukowane na tym a nie innym sprzęcie.

_________________
A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.
(A. Sapkowski)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 maja 2010, 19:29 
Macie problem :? Jeśli boicie się na domowej drukarce wydrukować ulotkę to może też boicie się własnego cienia?
Jest taka możliwość, są centra druku i tam można wydrukować, problem jednak będzie z rozwieszaniem bo mogą Was złapać :uoeee:Na górę
   
 
 
Post: 19 maja 2010, 19:39 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 kwie 2010, 14:25
Posty: 63
Lokalizacja: Białystok
Płeć: kobieta
Ja wcale nie mam drukarki. Jak coś mi trzeba wydrukować (od wielkiego dzwonu), to idę do odpowiedniego punktu.
Ale fakt, w polskich realiach jest większe prawdopodobieństwo wpadki na gorącym uczynku czyli podczas kolportażu, niż że ktoś będzie analizował kropki. :lol:

_________________
A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.
(A. Sapkowski)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 maja 2010, 19:57 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2010, 16:58
Posty: 373
Płeć: mężczyzna
Opcja 1
Kupujesz za gotówke i nie rejestrujesz drukarki

opcja 2
kupujesz drukarke na giełdzie

opcja 3 zaklejasz kolorową głowce / lub kupujesz drukarke któa pracuje bez kolorowej głowicy lub
wyjaławiasz zasobnik drukując żułte kartki :)

opcja 4
stosujesz drukarke laserową mono z lat 90 :) bez sieci

opcja 5
drukujesz w drukarni u znajomego na ofsecie :)

opcja 6
Drukujesz w innej lokalizacji poza domem na kopie bez podłczenia do netu ( drukarki raportują do fabryki ) = IPNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 maja 2010, 20:01 
warto poszerzać wiedzę żeby w przyszłości (nie wiadomo jakiej)roztropniej działaćNa górę
   
 
 
Post: 19 maja 2010, 20:05 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2009, 1:05
Posty: 1634
Lokalizacja: Everywhere
Płeć: mężczyzna
Co za problem drukować bez kolorowego tuszu albo nawet na igłówce (to już obecnie trochę gorzej), czego się bać jak mnie zatrzymają za kolportaż? W najlepszym wypadku odsiedzę swoje za poglądy a jak mnie sprzątną po cichu w lesie albo do jakiejś rzeki wrzucą to co z tego, że zginę za własne idee. Zginę wolny a nie jako systemowa wycieraczka.

_________________
In Lak'ech Ala K'in
***
Not in knowledge is happiness, but in the acquisition of knowledge!
(Edgar Allan Poe)

***
Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 maja 2010, 21:48 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 cze 2009, 19:25
Posty: 785
Lokalizacja: Sopot
Płeć: mężczyzna
thomasis pisze:
no i wez tu żyj spokojnie...

No właśnie można spokojnie żyć od tak ;)
Mnie takie informacje jeszcze bardziej uspokajają :lol:
skoro wszystko "kontrolują", to nie ma się czego obawiać - i tak wszystko wiedzą :mrgreen:
zatem nie ma się czego bać - jeśli będą mieli przyjść, to i tak przyjdą
a że nie przychodzą, to nie ma się co bać na zapas :spoko:

To tylko zabawa ;)

_________________
Evolution - the greatest show on Earth !Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 maja 2010, 14:51 
Można taka akcje zorganizowac z ulotkami, ale wziasc zrobic projekt zajebistej ulotki zeby mozna bylo naklejac gdzie sie da. Coś w stylu NIE CZYTAJ TEGO !!! NIE WCHODZ NA TE STRONY !!!itp. zeby kazdy wzial wydrukowal gdzies w drukarni czy gdzies tam no i umowic sie ze danego dnia w nocy np. w całej polsce (kazdy w swoim miescie) ponaklejał ulotki wszedzie gdzie sie da. Jakby tak zrobić w całej polsce jednego dnia to moze nawet w TV by o tym powiedzieli :D ze jakas sekta albo coś:P . PozdrawiamNa górę
   
 
 
Post: 21 maja 2010, 15:09 
Pamietajcie ze wszystko co robia to robia dla naszego dobra i dobra naszych dzieci!!!!
np. to
phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 24 maja 2010, 15:54 
właśnie, Trzysz. nie ma się co chować i bać, bo oni i tak wszystko wiedzą. trzeba robić swoje. nie rozbijemy konspiracji konspiracją. musimy działać jawnie, bo kryją się ci, którzy mają coś do ukrycia. nie zniszczymy zła złem ani przemocy przemocą. tylko siła spolaryzowana przeciwnie jest w stanie coś zneutralizować.

ale oczywiście ostrożność jest wskazana ;)Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group