Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 gru 2017, 21:24

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Master Mason * 3rd Degree

Mam pytanie do osób, które używają wyciskarek do soków. Powoli przymierzam się do kupna jakiejś ale nie wiem, którą wybrać.

Wiem że można używać tarki i potem papkę obrobić ale tarkę już mam i szukam czegoś innego :).

Znalazłem wyciskarki różnych firm (nie wiem do końca czy to firmy czy nazwy modeli). Champion, Oscar, Green Power, Angelia i Hyraduliczną Prasę NORWALK ( taka jak w w Terapii Gersona ). NORWALK kosztuje ponad 10000zł, więc na razie sobie odpuszczę ale inne wyciskarki mają bardziej realne ceny. Za 1000-3000zł można już coś dostać. Ludzie na bardziej bezużyteczne rzeczy biorą kredyty więc czemu by nie wziąć na wyciskarkę :D . Może ktoś polecić jakiś konkretny model? Czy są one naprawdę tak fajne jak to sprzedawcy opisują?( mam nadzieję że ktoś na forum ma coś takiego ).

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 09 mar 2010, 23:30 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Sam się przymierzam do zakupu czegoś ale nie mam za bardzo czasu szukać. Narazie zacząłem przeglądać tą stronę http://www.eujuicers.pl/pl/eujuicers-tv.

mam niemiecką wyciskarkę zakupioną za 80zł.mam ją rok nic się z nią nie dzieje sok jest dobry pije co dzień z samych warzyw.Główny atut sok jest ciekły mało miąższu rodzina kupiła nie dawno za 60zł.całkiem inny sok gęsty z miąższem wdłg.terapii dr.Garsona mój bardziej zbliżony do lepszego.Za 1000 to chyba czyści warzywa i podaje w kielichu na stolik.(na moją dali 3 lata gwarancji)

Gdzie można dostać taką niemiecką wyciskarkę za 80 zł? Dla pewności muszę się zapytać. To nie jest sokowirówka?

Przypomniało mi się że ojciec kiedyś mi mówił że dawniej na wsi były ręczne wyciskarki, można w nich było robić soki ale gdzie takie coś teraz dostać to nie wiemy.

kolego jeśli wprowadziłem Cię w błąd to przepraszam.Do tej pory myślałem że wyciskarka to jest do cytrusów mam taką za 30 zł.A do warzyw to jest prasa albo sokowirówka ja mam sokowirówkę.Dzięki Tobie poszerzę trochę wiadomości,fajną stronkę zapodałeś

Sublime Master Elect * 11th Degree

Najlepszy sklep z wyciskarkami w Polsce (pamiętajcie ,że na końcu noża sokowirówki jest ponad 80 stopni co niszczy enzymy - dlatego wybieramy wyciskarkę a nie sokowirówkę)
http://anastazja.com.pl/index.php?optio ... &Itemid=87
http://anastazja.com.pl/index.php?optio ... &Itemid=87
i wiele innych podstron w tym temacie .

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

yogen8 pisze:
(pamiętajcie ,że na końcu noża sokowirówki jest ponad 80 stopni co niszczy enzymy - dlatego wybieramy wyciskarkę a nie sokowirówkę)

Człowieku gdzie ty takie głupoty wyczytałeś? miałeś do czynienie kiedyś z sokowirówką?

Mam ,zwyczaj nie wypowiadać się w dziedzinach w ,których nie jestem specjalistą .Zachęcam do postudiowania tematu w internecie (jest dużo ciekawych i profesjonalnych stron), ale dużo lepsza od ,,głupot " jest praktyka -wystarczy porównać działanie soku z wyciskarki i sokowirówki (także ich trwałość i witalność np. przez dwa tygodnie), co do 80 stopni na końcu noża od sokowirówki ,kłania się fizyka -zakres podstawowy, a enzymy to podstawa wiedzy o zdrowym odżywianiu

znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item953158170_pra ... _wino.html

Komandos, znajdz mi POZYTYWNĄ wyciskarkę do soków - czyli taką do 100zł, bo póki co ja znajduję tylko wyciskarki do cytrysów albo do mięsa... reszta za 2000tys... już sam koszt litrowego soku z pomarańczy, jabłek i kiwi wynosi około 10zł :P

Chcesz życ zdrowo? Płać ponadprzeciętnie.

Zdrowie dla bogaczy. :) :( ja wstawiłem linka do najtańszej jaką znalazłem na alegro jeśli chodzi o wyciskarki-praski.Dalej jest przeskok na 3.300 ta do której linka zapodał kolega yogen8

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

yogen8 pisze:
wystarczy porównać działanie soku z wyciskarki i sokowirówki (także ich trwałość i witalność np. przez dwa tygodnie)

O to super można zrobić cała beczkę w jednym dniu na cały tydzień dla całej rodziny :lol: Mógłbym poznać źródło tych wspaniałych wiadomości?

dzięks.Dzisiaj szukałem czegoś dla siebie zastanawiałem się nawet nad zakupem praski za 3.000 na połowę z bracikiem.a tu jeszcze odpowiedz na Twoje pytanko wklejanie-filmow-z-youtube-i-zdj-t1913.html

Co do testowania przez dwa tygodnie to mam na myśli picie soku .Sok z wyciskarki jest najlepszy przez 15-25 min od wyciśnięcia(chodzi o enzymy)- to przy leczeniu ,ew wstawić do lodówki na1-2 dni i popijać -to przy profilaktyce lecz ogólnie wiadomo świeże najlepsze.Co do źródła informacji o terapii sokami na początek najlepszy jest Gerson lub jego córka Charlotte ew .wnuk ,który przejmuje pałeczkę .Ogólnie picie soków w naszej strefie klimatycznej jest najlepsze w lato(soki bardzo wychładzają) i trzeba uważać na stan uzębienia (jest to dieta nie zrównoważona) i po 2-3 tygodniach powrócić do normalnego jedzonka czyli opartego na wiedzy makrobiotycznej ,5-przemianach czy ajurwedzie.
wyciskarka za 244zł - http://anastazja.com.pl/index.php?optio ... &Itemid=87
, z doświadczenia - ręczne wyciskarki wyciskają sok i ósme poty z wyciskającego ale jest to niezły trening,można też pokusić się o czeską ręczną wyciskarkę do trawy pszenicznej (200-300zł) wygląda jak nasza do mięsa ,jest bardzo solidna .

mówisz o piciu tylko albo prawie tylko soków przez 2 tyg. a potem normalne jadło przez 2 tyg i tak na przemian?Ja piję soki z warzyw"na winie"czyli co pod ręke sie nawinie już od pół roku co dzień wieczorem bądz rano zależnie od zmiany w pracy jako posiłek

Każdy kto przeszedł z sokowirówki na wyciskarkę ,do tej pierwszej nie wraca ,wiele osób zamawia solidne prasy u polskich rzemieślników(500-800zł) i do tego Championa ,wiadomo też że legendarny Norwalk jest jak Bugatti wśród wyciskarek (konstrukcja od czasów Gersona nie uległa zmianie ,produkcja to rodzinna manufaktura) Norwalk przewyższa inne wyciskarki metodą produkcji soku -tylko ta kosmiczna cena .Ale jeśli potrzeba soku tylko do profilaktyki to każda inna jest dobra.

przydałyby się jakieś namiary na takich rzemieślników.Chyba zakupie tą z Green...

komandos pisze:
mówisz o piciu tylko albo prawie tylko soków przez 2 tyg. a potem normalne jadło przez 2 tyg i tak na przemian?Ja piję soki z warzyw"na winie"czyli co pod ręke sie nawinie już od pół roku co dzień wieczorem bądz rano zależnie od zmiany w pracy jako posiłek

2-3 tygodnie same soki to terapia(trzeba jeszcze zadbać o wątrobę i parę innych czynników ) kiedy łączysz to z innymi pokarmami to profilaktyka - podejrzewam, że skoro już popijasz tak od pół roku to żadnych sensacji twoje ciało nie ma jak w przypadku osób, które z biegu wskakują na tą dietę po parunastu latach fastfooda itp.gdy są mocno chore i zanieczyszczone .Terapia to ostateczność , nasze życie powinno opierać się na profilaktyce.
Praktycznie do 25 roku życia można sobie pofolgować (bo ciało jeszcze ma siłę się regenerować)potem już ma znaczenie co jemy i na którą zmianę pracujemy(zmiany nocne to kasacja dla wątroby - znam takie osoby ,które pracowały tylko na noce przez15-20 lat - chińska medycyna i makrobiotyka to dobrze tłumaczy)

komandos pisze:
przydałyby się jakieś namiary na takich rzemieślników.Chyba zakupie tą z Green...

Użytkuję greenstara gold full wersję od kilku lat ale mam kilka obiekcji do niego - plastiki zachodzą różnymi kolorami w zależności od tego co przepuszczam i są też moim zdaniem za delikatne, dla 5 osobowej rodziny ta wydajność jest za mała, i za długo trwa proces mycia (porównaj Norwalka jego prostotę i wydajność są filmiki w necie) jak będę miał kontakt z Jackiem to poproszę aby mi ponownie przysłał fotki prasy i namiary na rzemieślników
bo ten plik gdzieś mi zniknął

Fakt faktem przy ręcznej wyciskarce trzeba się nawyciskać (namęczyć) ale zapewne jest to najlepszy sposób wytwarzania pełnowartościowego soku z cytrusów, z warzyw nawet bym nie próbował. :wacko:
no chyba, że Pudzian taśmowo by obsługiwał i wyciskał sok np. z selera :D
albo mechaniczna-hydrauliczna (z podnośnika samochodowego) ;)

:?:
Najpewniejsza i najbezpieczniejsza dla wartości odżywczej wyciskanych soków to praska ręczna z elementami jakimi (raczej nie metalowymi) - okładzinami drewnianymi :roll:

Awatar użytkownika

yogen8 pisze:
Użytkuję greenstara gold full wersję od kilku lat ale mam kilka obiekcji do niego - plastiki zachodzą różnymi kolorami w zależności od tego co przepuszczam i są też moim zdaniem za delikatne, dla 5 osobowej rodziny ta wydajność jest za mała, i za długo trwa proces mycia (porównaj Norwalka jego prostotę i wydajność są filmiki w necie) jak będę miał kontakt z Jackiem to poproszę aby mi ponownie przysłał fotki prasy i namiary na rzemieślników
bo ten plik gdzieś mi zniknął

No prosze, myslalam,ze green star ( http://www.vitajuice.pl/wyciskarka.html ) jest najlepsza wyciskarka na rynku , a tu wyskakujesz z Norwalkiem ;) . Ja w tej chwili uzytkuje zwyklego philipsa, ale planowlam w przyszlosci zakupic greena, a teraz mam dylemat.musze obadać sprawe z tym norwalkiem. Wiec czekamy na te pliki :mrgreen: .

Edit
Jeszcze sporo dobrego czytalam o wyciskarce Omega,wolnoobrotowa, 15 lat gwarancji :
http://www.eujuicers.pl/pl/katalog/soko ... omega-8006

Ostatnio zmieniony 22 mar 2010, 15:50 przez Poli, łącznie zmieniany 1 raz

No prosze, myslalam,ze green star ( http://www.vitajuice.pl/wyciskarka.html ) jest najlepsza wyciskarka na rynku , a tu wyskakujesz z Norwalkiem ;) . Ja w tej chwili uzytkuje zwyklego philipsa, ale planowlam w przyszlosci zakupic greena, a teraz mam dylemat.musze obadać sprawe z tym norwalkiem. Wiec czekamy na te pliki :mrgreen: .[/quote]

Gdy puściłem pytanie do wnuka Gersona o green stara czy podobne konstrukcje odpowiedział , że z ich kilkudziesięcioletniej praktyki dopuszczają w leczeniu tylko wyciskarko-prasy Norwalk oraz Championy(które robią tylko pulpę ,którą należy sobie odcisnąć np. za pomocą rzemieślniczej prasy),stwierdził iż skuteczność ta wynika najprawdopodobniej z technologii dwufazowego przygotowania soku(najpierw rozerwanie wodniczek-stworzenie pulpy a następnie prasa) i,że tej skuteczności tej nie zaobserwowano w maszynach klasy green star,ale do profilaktyki są one super i wielu amerykanów po kuracji w klinice ,ze względów finansowych kupuje właśnie taniego Championa +prasę lub maszyny klasy green star zamiast Norwalka .W linkach powyżej na anastazji.com znajdziesz dobrą ofertę nie tylko Norwalka .Plusem konstrukcji typu green star są magnetyczne wałki do wyciskania soku.

Proponuję zajrzeć na amerykańskie cenniki.
Norwalk 2450, USD
Greenstar ( topowe modele) 500, USD
Tyle można wydać :tak:
Cóż, Amerykanie to przecież biedaki :)

Awatar użytkownika

Wlasnie spojrzalam na cene tego norwalka :shock: 10 tys, lekka przesada, ona jest ze zlotem :roll: ?chyba zadowole sie jednak green star :mrgreen: .

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

http://www.surawka.republika.pl/

Life's a never ending wheel ...

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Owocowa nuta w klimacie tematu:
phpBB [video]

:jupi: :haha: :jupi: :lol:

Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:

Awatar użytkownika

na prawda2.info jest podobny temat założony notabene przez poznaniaka :język: :

http://prawda2.info/viewtopic.php?t=11972

Jacolo co Ty się tak stresujesz ziomalu :język: na prawda2.info znawcy mówią ,że sokowirówka utlenia enzymy i można to sprawdzić po kolorze soku, a ponoć u sokowyciskarek proces zawłaszczania enyzmów nie wystepuje.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Tańcząca z wilkami pisze:
na prawda2.info jest podobny temat założony notabene przez poznaniaka :język: :

http://prawda2.info/viewtopic.php?t=11972

Jacolo co Ty się tak stresujesz ziomalu :język: na prawda2.info znawcy mówią ,że sokowirówka utlenia enzymy i można to sprawdzić po kolorze soku, a ponoć u sokowyciskarek proces zawłaszczania enyzmów nie wystepuje.

Eeee to było dawno i nieprawda ;) , ten temat co zapodałaś to chyba jeden z niewielu dobrych jakie można znaleźć na p2, i o taki konkret mi właśnie chodziło a nie byle gadanie 8-)

Dodam jeszcze, ten gość na filmiku rozdrabnia owoce w mikserze, więc jaka jest różnica miedzy sokowirówką a tym co on robi? Jest identyczny proces utleniania, jak nie dłuższy niż w sokowirówce.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Post przez Jacolo » Nie Mar 21, 2010 2:33 pm

Cytuj:
yogen8 napisał(a):(pamiętajcie ,że na końcu noża sokowirówki jest ponad 80 stopni co niszczy enzymy - dlatego wybieramy wyciskarkę a nie sokowirówkę)

Człowieku gdzie ty takie głupoty wyczytałeś? miałeś do czynienie kiedyś z sokowirówką?

Yogen8, dokładnie. Najprościej to ujmując - różnica pomiędzy sokowirówką a wyciskarką polega na tym, że sokowirówa po prostu tnie warzywo czy liście niszcząc przy tym ich bardzo istotny składnik - enzymy zawarte we włóknach. Wyciskarka natomiast wytłacza sok bez uszczerbku na włóknach, bo nie posiada noży. Zachowanie włókien w dobrym stanie ma też związek z niskimi obrotami silnika i niską temperaturą "ślimaków" :) , przez które przepuszcza się warzywka. Dzięki temu sok otrzymywany z wyciskarki jest bogaty w enzymy, które są niezbędne do prawidłowego przyswajania bogactwa warzywa. Reasumując - różnica pomiędzy soko a wyciskarą tkwi w odżywczej jakości soku.

Poza tym dochodzi wydajność - sokowirówka okropnie marnotrawi warzywa - pojemnik na odpady jest 2,3 razy większy niż ten na sok. W przypadku wyciskarek proporcja ta się odwraca - 2/3 soku i 1/3 odpadów.

Sok wyciskany na pewno na dłużej niż "wirowany" zachowuje trwałość - rozwarstwia się np. dopiero po paru dobrych godzinach. Ale osobiście uważam, że (za wyjątkiem soku z buraka ;) ) sok najlepiej pić w ciągu 20min. od przygotowania, nie warto robić sobie go na zapas, choć to byłoby fajne i wygodne.. Tlen i światło niestety powodują utratę w soku tego, co najlepsze.

Kończąc wątek, przewaga wyciskarek nad sokowirówkami jest nie do obalenia ;) Przypuszczam, że walorów znalazłoby się jeszcze dużo więcej. Jeśli kogoś interesuje temat, podjęty on został obszernie w książce o terapii Gersona.

Ostatnio zmieniony 26 maja 2010, 21:24 przez Inimod, łącznie zmieniany 1 raz

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

Mój nowy kombajn :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

z marchewki sok wychodzi jak jedwab! :lol: :o Masakryczne urządzonko!

Więcej info o Angel 7500 znajdziecie tutaj:
http://www.eujuicers.pl/pl/katalog/sokowirowki-i-wyciskarki/dla-domu/wyciskarki-dwuslimakowe/angel-7500

Droga zabawka! ale warto! :)

Mam nadzieję że kogoś to zainspiruje do zmiany diety na zdrowszą 8-) :mrgreen: :język:

edit mod tw:
Posty przeniesiono z nowego tematu dot. sokowirówek i dołączono do niniejszego.
> Wyspa, wyszukiwarka forumowa :)

to jest to co lubimy
ps .na http://anastazja.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=117&Itemid=87 jest taniej

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]