Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 20 sie 2018, 15:51

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Mam wyciskarkę SENCOR SSJ 4042RD
Można ją kupić za ok. 500 zł, także w jakimś markecie z AGD.
Bardzo dobrze radzi sobie z twardymi warzywami, jak marchew, buraki. Chyba nawet lepiej niż z bardziej miękkimi, jak jabłka, które przeciskają się raczej w formie musu, co mi w zupełności nie przeszkadza (im twardsze, tym sok klarowniejszy). Z twardych owoców czy warzyw wiórki wychodzą bardzo suche, co swiadczy o bardzo wysokim współczynniku wyciśnięcia ;).
Dobrze też radzi sobie z cytrusami i liśćmi. Ale liście trzeba raczej trochę rozdrobnić, bo włókna z łodyg potrafią się okręcić wokół ślimaka, albo wkładać na przemian z czymś innym. A sok np. z jabłek ze świeżą miętą - pycha!
Próbowaliśmy wyciskać też porzeczki, ale te też lepiej na przemian z czymś, bo pesteczki dokumentnie zakitowują urządzenie. A pestki z aronii zabetonowały wszystko tak, że prawie nie dało się rozmontować.
Nasza wyciskarka od lata chodziła prawie non stop 2-3 razy dziennie do czasu, kiedy zaczęło być już naprawdę zimno, produkując sok całymi litrami :) Próby wyciskania robione były niemalże na wszystkim - na ogół z bardzo dobrym skutkiem.
Pracuje względnie cicho, w każdym razie nie wyje i nie skacze po stole jak sokowirówka ;)
Uważam, że nie ma co przepłacać po parę tysięcy, bo nie wiem, jaką jeszcze cud-funkcję miałaby mieć wyciskarka, żeby musiała kosztować 2 tysiące. Te droższe mają ponoś ceramiczne ślimaki, ale jednak nie wszystkie. My jesteśmy bardzo zadowoleni i czekamy na cieplejsze dni, żeby znów sobie robić multisoczki :)

Sok z wyciskarki nigdy nie jest klarowny, co wg co poniektórych jest wadą. Ale ja uważam, że to wręcz zaleta.

Aha, banana nie wyciśniesz, ale można przecisnąć na początku i dodać do wyciśniętego soku - dodaje pyszności sokowi ;)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 sty 2017, 17:00 
VIP Member
Awatar

Knight of the East or Sword * 15th Degree

skulldragl pisze:
Mam wyciskarkę ręczną z-star za 6 stów leży w szafce i się kurzy, rzadko używam, bo rozwijanie tego i zmywanie po tym jest denerwujące. A sama wyciskanie też jest męczące.

Miałem to kupić.. Dzięki Mruga
Przesada z tą likwidacja enzymów, problemem jest faktycznie jakość produktów,
to jest loteria, a większość jest napromieniowana:
Cytuj:
Napromieniowanie zapobiega psuciu się żywności poprzez eliminację bakterii, pleśni, grzybów i pasożytów powodujących jej rozkład, dzięki czemu zmniejszają się straty i wydłuża okres przydatności do spożycia. Konserwowanie żywności przez napromieniowanie polega na poddaniu produktu spożywczego oddziaływaniu promieniowania przenikliwego, najczęściej promieniom rentgena albo gamma.
Ten zabieg niszczy nie tylko drobnoustroje zawarte w poddanym mu produkcie, ale także witaminy A, B1, C i E oraz sole mineralne, szczególnie przyswajalne sole wapnia organicznego.
Ponadto, pod wpływem promieniowania jonizującego, zachodzą zmiany w strukturze molekularnej żywności, w wyniku czego powstają wolne rodniki i kancerogeny, będące czynnikami rakotwórczymi.
Najczęściej tą metodą konserwowane są surowe kurczaki i ryby, a także ziemniaki i cebula (zabezpieczenie przed kiełkowaniem), ryż, ziarno kakaowe, suszone daktyle, owoce mango, surowe truskawki.

http://portal.bioslone.pl/obalanie-mito ... e-zywnosci

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

ja uważam, że najlepsze jest blendowanie albo w blenderze ręcznym albo kielichowym. nic nie tracimy z produktu. jest wszystko tak jak natura stworzyła i nie ma tyle pieprzenia z myciem czy rozkładaniem. tak samo miałem kupować wyciskarkę wolnoobrotową ale dałem sobie siana i zostaje przy szejkach

Secret Master * 4th Degree

Zgadzam sie z kiszka.

Co do napromieniowanej zywnosci, to ziemniaki nie organiczne ktore przedtem kupowalem puszczaly pedy, mango jak i inne napromieniowane owoce dojrzewaly. Bardziej obawialbym sie promieniowania telefonow komorkowych i wifi. Rentgen moim zdaniem nie jest wcale taki szkodliwy.

Luiz Pauling pisze:
Zgadzam sie z kiszka.

Bardziej obawialbym sie promieniowania telefonow komorkowych i wifi. Rentgen moim zdaniem nie jest wcale taki szkodliwy.

Ziemniaki organiczne, bo tak napisali..
Nieszkodliwy jest, normalnie ambrozja.
Siła życia jest poza siłą tej mafii.
To będzie puszczać pędy, ale nie znaczy, że nie ma tam DDT i innych..
http://naturalblaze.us1.list-manage1.co ... b8aff2ed3b

Koktajl chemicznego syfu oczywiscie ze jest, ale co do szkodliwosci promieniowania mam troche odmienne zdane.

WYCISKARKA DO SOKÓW COOKSENSE -kupiłem taką wyciskarkę wybierając złoty środek. Bardzo tanie wyciskarki są zazwyczaj robione ze słabej jakości materiałów i nierzadko bez BPA free. Te lepsze posiadają części z ultemu, tritanu i oczywiście są BPA free.Ta wyciskarka jest koreańskiej produkcji i parametry ma podobne do topowych wyciskarek. Dzisiaj liczą się wyłącznie wyciskarki pionowe, bo nie tylko łatwiej się wyciska soki (nawet z liściastych pr.), ale też nie trzeba za każdym razem myć, wystarczy przepłukać (demontaż i mycie robi się na koniec dnia). Swoją wyciskarkę używam już rok i pracuje jak nowa. Dobrze jest wyciskać twarde produkty na przemian z miękimi, to poprawia kulturę pracy.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Soki robię od dawna, rok temu kupiłam sokowirówkę philipsa ,można całe marchwie itp.wsadzić , robię sok na małych obrotach , w tak krótkim czasie, że nie może sokowirówka być gorąca, ale nie w tym problem. Czy ktoś z Was robi sok z imbiru , bo ja tak i to był ogromny problem, sokowirówka nagle pryskała bokami, stara sokowirówka też, twarde imbirostwo klinowało się, nawet pokrojone na małe kawałki. Czy ktoś ma sposób na tak twarde cholerstwo na sok, wpadłam na pomysł , ale może ktoś ma lepszy. Imbir mielę w elektrycznej maszynce, oczywiście do mielenia mięsa, bo do warzyw się nie da, do ścierania ziemniaków się też nie powiodło.

Pare dni temu kupilam wyciskarke do soku Hurom serii H AA Alpha 3. generacji
43U/min, 150W - model 2017 produkcji koreanskiej.
Znajoma posiada taka a mnie wprost zachwycila :tak:
Popijajac kawke, robimy sobie lody "prosto z maszyny" :mniam:
Uwazam ze wyciskarka jest bardzo dobra i bardzo cicha.

Zalety sokow z wolnoobrotowej wyciskarki sa znacznie wyzsze, niz przy sokowirowce.
Szczerze powiem - z utesknieniem czekan na wiosne (jeszcze troche to potrwa Mruga ),
gdyz wszelkiego rodzaju wiosenne kuracje sokami ziolowymi sa moim marzeniem.
Do tej pory radzilam sobie na rozne sposoby, teraz przy moim Huromie nie bede musiala "kombinowac",
by uzyskac wysokiej klasy soki w dodatku regulujac ich gestosc.

Awatar użytkownika

Tak, wolnoobrotowa wyciskarka mieli imbir, co prawda trzeba często cofać obrót w drugą stronę , ale pokrojony drobno imbir nie ma szans :hura: :hura: :hura:

biedroneczko :D
z pewnoscia wyciskalas juz jablka - czy sok z jablek mialas klarowny ?
Ja mialam bardzo gesty.
Wytloczyny byly swoja droga geste, oczywiscie nie takie jak sok :lol:
Czy jest to mozliwe, ze mialam jabka za bardzo "maczne" -
bede probowala z bardziej jedrnych jablek, moze bedzie klarowny ...
zobacze co bedzie ...
Mysle, ze wyciskarke sz..ag nie trafil !
bo chyba mnie trafi :evil:

Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika

Amira pisze:
biedroneczko :D
z pewnoscia wyciskalas juz jablka - czy sok z jablek mialas klarowny ?
Ja mialam bardzo gesty.
Wytloczyny byly swoja droga geste, oczywiscie nie takie jak sok :lol:
Czy jest to mozliwe, ze mialam jabka za bardzo "maczne" -
bede probowala z bardziej jedrnych jablek, moze bedzie klarowny ...
zobacze co bedzie ...
Mysle, ze wyciskarke sz..ag nie trafil !
bo chyba mnie trafi :evil:

Pozdrawiam :D

To dobrze, wyciskarka zachowuje wszystkie składniki odżywcze , nie odrzuca miąższu i dlatego sok jest gęsty, to ok.. Sokowirówka odrzuca składniki wartościowe i je wyrzucasz , i to jest błąd.

Dlatego najlepszy jest blender Mruga

Awatar użytkownika

greg2015 pisze:
Dlatego najlepszy jest blender Mruga

A nie ma za dużych obrotów?, wyciskarka przy małych obrotach nie nagrzewa się szybko do temperatury powyżej 40 stopni :mniam:

Cytuj:
A nie ma za dużych obrotów?,

Nie wiem, nigdy nie znalazłem nic wiarygodnego oprócz reklamowych laurek
sprzedawców wyciskarek Mruga

Awatar użytkownika

greg2015 pisze:
Cytuj:
A nie ma za dużych obrotów?,

Nie wiem, nigdy nie znalazłem nic wiarygodnego oprócz reklamowych laurek
sprzedawców wyciskarek Mruga

Ja jak chcę kupić sprzęt to wpisuję w internecie np. "sokowirówka philips forum " , tam są opinie ludzi, którzy już mają taki sprzęt. Wyciskarka musi mieć jak najmniejsze obroty, żeby jak najmniej stracić na wartości, musimy mielić jak najkrócej, ja w sokowirówce mielę mało i pozostawiam do całkowitego ostygnięcia sprzętu , ale to już jest taka zabawa, to czekanie.

przecież ta pulpa jest równie wartościowa co sok!

Fruktoza a błonnik, pestki itd :)
Surówka z jabłka i machewki z miodem wybitna - utarta ręcznie nawet na tarce teściowej :język:

Awatar użytkownika

greg2015 pisze:
przecież ta pulpa jest równie wartościowa co sok!

Fruktoza a błonnik, pestki itd :)
Surówka z jabłka i machewki z miodem wybitna - utarta ręcznie nawet na tarce teściowej :język:

I tu się z Tobą zgadzam, dlatego najlepsza jest tarka lub wyciskarka. Mojej Mamie nie podobała się wyciskarka , bo to nie sok tylko coś gęstego, dopiero jak jej wytłumaczyłam, że właśnie o to chodzi, bo w tej postaci zachowuje wartości odżywcze to dopiero pomyślała i teraz takie gęste soki pije :hura: . W makrobiotyce, jeżeli chodzi o soki warzywne, to tylko taka gęsta postać soku jest wskazana.

Cytuj:
biedronka pisze -
Wyciskarka musi mieć jak najmniejsze obroty, żeby jak najmniej stracić na wartości [ ... ]

Wlasnie dlatego zmienilam sokowirowke na wyciskarke. :tak:
Nie zaluje Mruga

Cytuj:
greg 2015 -
Surówka z jabłka i machewki z miodem wybitna [ ... ]

Zmien jablko na chrzan - jest suuuper - mozna sama wcinac. :uśmiech:

Awatar użytkownika

Amira, ja z imbirem toczyłam walkę , nawet wyciskarka nie daje rady, bo musiałam ciągle cofać, ale do innych miękkich jest super :hura:

Cytuj:
biedronka -
Tak, wolnoobrotowa wyciskarka mieli imbir, co prawda trzeba często cofać obrót w drugą stronę ,
ale pokrojony drobno imbir nie ma szans
Cytuj:
biedronka -
Amira, ja z imbirem toczyłam walkę , nawet wyciskarka nie daje rady, bo musiałam ciągle cofać,
ale do innych miękkich jest super

:haha: niema szans :haha: - ja sie o tym takze przekonalam. Daje wiec mojej wyciskarce juz spokoj "przechytrzam ja" -
scieram imbir na drobnej tarce - i - dodaje do wyciskanych owocow czy warzyw. :tak:
W ten sposob mam imbirek wlaczony do "coctailu".

Awatar użytkownika

Kiedyś sobie usiadłam i myślałam na tym imbirem, bo ścieranie to katastrofa, pazury starłam i miałam dosyć, nagle wpadłam na pomysł, a, spróbuję w maszynce do mięsa. Skrobie imbir, drobno kroję, moment i przemielony, na sito , wyciskam sok, resztę suszę. Suszonego już używałam , nie tylko do potraw, ale na zapalenie ścięgna Achillesa.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Nabyłem to cuś z biedry... wsumie nie zamierzałem, ale skoro akurat wystawili jak przyszedłem- tylko jedną.... to wziąłem, patrząc na boki czy ktoś tez nie zauważył i biegnie by mi odebrać Mruga fakt faktem ,ze tego typu sprzętu w biedarące rzucają mniej niż toaletowego za prlu i tyko ranni wybrańcy trafiają, a i tak nie w każdej jest :mrgreen:

Poza tym, sprzęt daje radę, ogólnie to za tą kasę definitywnie ok.

Plastik z rodzaju łamliwych(jak większość sprzętów obecnie) więc lepiej nie upuścić jakiegokolwiek elementu...jednak z tego co widzę to i tak w tych trochę droższych, "sklepowych" plastik jest dokładnie ten sam, nawet poszczególne elementy najwyraźniej ten sam chińczyk robił :mrgreen:

Wyciska bardzo dobrze, zostaje niemal suchy "wiór", sok gęsty- pycha. Na razie jadę tylko cytrusy :)

Czyszczenie trochę pracochłonne, wybieranie szczoteczką resztek.... ogólnie polecam (Kupnego soku nie ma co porównywać)

Ps- czasami też w netomają w podobnej cenie i przypuszczam że podobnej jakości- ale pewnie trzeba pod sklepem stać o 7 rano ( a i tak nie ma gwarancji że będzie) :mrgreen:

angelrage -
napisz pare slow o Twych doswiadczeniach z wyciskarka. :D Ja swoja uzywam co drugi dzien - jestem b. zadowolona. Mruga
Mam zgage - wiec teraz robie trzy tygodniowa kuracje, jade na soczku z ziemniaczkow (trafilam na dostawce, ktory daje tylko nawoz naturalny) - ziemniaki jak przed laty ... az przyjemnie pic ten soczek. Doskonale radzi sobie ze wszystkimi owocami i warzywami.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Nic nowego wsumie to powiedzieć nie mogę, działa dobrze, jak podziała tak ze dwa lata bezawaryjnie i padnie trupem to wybaczę bez żalu, a po trzech wystawię pomnik .... ( czyszczenie mozolne- może w innych sprzętach jest to mniej uciążliwe) nie ma co narzekać, szczególnie że ja to urządzenie obsługuję głównie od strony konsumpcyjnej, ewentualnie składania po umyciu :mrgreen: Ciekawe jak to to wyciska sok z bananów- bo lubię. Ale z drugiej strony wole chyba te banany przez sorbeciarkę litlową przecisnąć( tez polecam bo daje radę) zmieszane z podmrozonymi truskawkami to już całkiem.....trzeba będzie do lata poczekać.

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Rewelacyjny wybór :)

Sok z warzyw. Wymiana klasycznego cukru.Bezwzględna wymiana przypraw na naturalne."Mięsa" na ryby. Przekąsek na orzechy itp.
Do zestawu zalecany , swobodny bieg 2-3 razy w tygodniu.Cykliczne "odprężenie" punktów spustowych i łańcuchów mięśniowo-powięziowych.Zwiększanie mobilności w stawach.

angelrage
Cytuj:
[ ... ] banany przez sorbeciarkę litlową przecisnąć( tez polecam bo daje radę) zmieszane z podmrozonymi truskawkami to już całkiem.....trzeba będzie do lata poczekać.

O kurza nie duza ! ale zes mi apetytu narobil ! :mniam: To chyba jakas zemsta na mnie ... :załamka:
Sorbeciarki nie mam, ale mysle ze z takim cudenkiem z kruszem lodowym moj mikser sobie poradzi :uśmiech:
W sumie masz racje - jesli sprzet kuchenny tego typu przetrwa 2-3 lata to juz jest cos. A mycie i skladanie - :dobani: nie przepadam, to juz Mz zadanie. Mruga

Awatar użytkownika

Amira pisze:
angelrage -
napisz pare slow o Twych doswiadczeniach z wyciskarka. :D Ja swoja uzywam co drugi dzien - jestem b. zadowolona. Mruga
Mam zgage - wiec teraz robie trzy tygodniowa kuracje, jade na soczku z ziemniaczkow (trafilam na dostawce, ktory daje tylko nawoz naturalny) - ziemniaki jak przed laty ... az przyjemnie pic ten soczek. Doskonale radzi sobie ze wszystkimi owocami i warzywami.

O, a dlaczego pijesz sok z ziemniaka ?. Ja wiem, że pije się sok na czczo z jednego świeżego ziemniaka na wrzody, nie należy przesadzać , bo kilkoma ziemniakami możemy się troszkę podtruć solaniną :uśmiech:

-- 11 lut 2018, 17:27 --

Teraz kupiłam wyciskarkę "Delimano" , dzisiaj wycisnęłam imbir , jestem bardzo zadowolona, chyba już nie będę miła problemu z tym twardzielem :hura: :hura: :hura:

Halo biedronko :uśmiech:
Cytuj:
biedronka pisze :
O, a dlaczego pijesz sok z ziemniaka ?. Ja wiem, że pije się sok na czczo z jednego świeżego ziemniaka na wrzody, nie należy przesadzać , bo kilkoma ziemniakami możemy się troszkę podtruć solaniną
W moim przypadku sok z ziemniaka pije wlasnie ze wzgledu na stan zapalny sluzowki zoladka, zgage i zatrzymywania sie wody w organizmie, poprzez co mam obrzeki nog w okolicach kostki. Wypijam trzy razy w ciagu dnia po 100ml. wycisnietego soku - codziennie przez dwa tygodnie. Nastepnie robie dwa tygodnie przerwy. Kuracje przeprowadzam dwa razy do roku. Dolegliwosci ustepuja. Oczywiscie - zwracam uwage na ziemniaka zabarwionego na zielono, czy tez kielkujacego. Solamina potrafi byc przykra w dzialaniu. Bylabym sklonna powiedziec, ze w wiekszej ilosci bylaby zagrozeniem (nawet zejsciem) osob stosujacych czesciowa glodowke. Jednak czytalam kiedys, ze solanina i chakoniny moga miec rowniez w odpowiednich dawkach dzialanie przeciwnowotworowe i przeciwzapalne. Medycyna ludowa podaje zastosowanie soku z ziemniaka korzystne przy wrzodach zoladka i dwunastnicy, oraz stanow zapalnych jamy ustnej i gardla.

Awatar użytkownika

Amira pisze:
Halo biedronko :uśmiech:
Cytuj:
biedronka pisze :
O, a dlaczego pijesz sok z ziemniaka ?. Ja wiem, że pije się sok na czczo z jednego świeżego ziemniaka na wrzody, nie należy przesadzać , bo kilkoma ziemniakami możemy się troszkę podtruć solaniną
W moim przypadku sok z ziemniaka pije wlasnie ze wzgledu na stan zapalny sluzowki zoladka, zgage i zatrzymywania sie wody w organizmie, poprzez co mam obrzeki nog w okolicach kostki. Wypijam trzy razy w ciagu dnia po 100ml. wycisnietego soku - codziennie przez dwa tygodnie. Nastepnie robie dwa tygodnie przerwy. Kuracje przeprowadzam dwa razy do roku. Dolegliwosci ustepuja. Oczywiscie - zwracam uwage na ziemniaka zabarwionego na zielono, czy tez kielkujacego. Solamina potrafi byc przykra w dzialaniu. Bylabym sklonna powiedziec, ze w wiekszej ilosci bylaby zagrozeniem (nawet zejsciem) osob stosujacych czesciowa glodowke. Jednak czytalam kiedys, ze solanina i chakoniny moga miec rowniez w odpowiednich dawkach dzialanie przeciwnowotworowe i przeciwzapalne. Medycyna ludowa podaje zastosowanie soku z ziemniaka korzystne przy wrzodach zoladka i dwunastnicy, oraz stanow zapalnych jamy ustnej i gardla.

Masz problem z nerkami, zatrzymanie wody w organizmie?, można spróbować soku z japońskiej rzodkiewki, paląca jest, ja czasami dodaję tą rzodkiew , ale do innych warzyw. Puchnięcie nóg ?, odwodnienie ?, bo też takie są objawy, serce ?, bo pasożyty?. Można sprawdzić nawodnienie, siadamy na tapczanie, nogi muszą być na tapczanie , siedzimy. Bierzemy 2 L wody z 2 g soli, ale nie oczyszczonej, pijemy małymi łykami, ale często, trzeba zauważyć ile wypijamy i ile moczu oddajemy, u wielu ludzi to pomaga, nogi odpuszczają, chyba, że nerki nie pracują normalnie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]