Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 01 wrz 2014, 21:56

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Grand Elect Mason * 14th Degree

łoj! troszkę przepłaciłem ale to nic... :dope: :mrgreen:

ale oni tam mają "Super Angel 3500, 5500 i 7500" i nie wiadomo który model sprzedają... tak dziwnie jakoś ;) Przecież każdy z tych modeli trochę się różni ;)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 24 maja 2010, 13:31 
VIP Member
Awatar

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

świetna maszyna, pierwszy post na forum dzisiaj czytam i od razu takie cudo :) mi się w oko rzuciło,
narazie jednak muszę się zadowolić shakerem i zielonymi shakeami.
Pozdrawiam

[quote="Wyspa"]łoj! troszkę przepłaciłem ale to nic... :dope: :mrgreen:

Jak wyciśniesz sok ze schłodzonego ananasa nie będziesz żałować

Stan początkowy
Obrazek

Sok z samych jabłek
Obrazek

jak wyżej...
Obrazek

to co zostało po uczcie...
Obrazek

jabłka + marchew + winogrona
Obrazek

tęcza :)
Obrazek

soczek :)
Obrazek

Nie znam się kompletnie na tym więc mam pytanie skierowane do zaaznajomionych z tematyką:
czy to się nadaje i czy jest warte swojej ceny? Jeżeli nie, to co moglibyście polecić lepszego w podobnej cenie powiedzmy:

http://allegro.pl/wyciskarka-soku-omega-8006-dostawa-gratis-i1358453548.html

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Kup ,,Angel,, jak Michał-Wyspa pokazał wyżej, ja miałam ja kupić, ale przeraziła mnie waga-10kg i kupiłam ,,Green Star,, ale to był powazny błąd, jak tylko pozbede sie Green to od razu kupuję ,,Angel,, jest zdecydowanie lepsza w uzytkowaniu, wieksze części, dużo lepiej i szybciej sie myje a to też wazne, bo jak masz tak dużo ,,sprzątania,, po robieniu soków, to sie odechciewa je robic. Teraz wyciskam ręczna wyciskarką, bo w 1 min.ja umyję i spokój :tak:

Ja mam sokowirówkę clatronica 900W za 170 zl z allegro.
Do owoców lepszy jest jednak dobry blender ,bo ten nie oddziela miąższu z którym też trzeba coś zrobić.
Blenderem wszytko prócz marchewki mieli się bardzo dobrze. Do dobrej konsystencji dodaje się soku albo mleka.
:spoko:

Entered Apprentice * 1st Degree

Witam wszystkich, jestem tu nowa, ale temat wyciskarek nie jest mi obcy (sama długo szukałam swojej). Ale zastanawiam się nad jednym dlaczego nikt nie pisze o tym że takie wyciskrki jak np omega, posiadaja np metalowe częsci , które z kontaktem z sokiem powodują, że np:

witamina B1 rozpuszcza się, witaminy C, A, D, E oraz B9 też nie omieszka coś uszczknąć. A poza tym
kontakt z metalem przyspiesza utlenienie witamin.

opis omegi: "W stożku tym umieszczone są płytki metalowe z drobnymi otworami - mikrosita."

Przecież utlenianie rozpoczyna nie tylko przy kontakcie z tlenem, wysoką temperaturą ale również przez kontakt z metalem. to jest podstawowa wiedza , dlaczego tego nikt o tym nie mówi?

"Przecięcie tkanki łącznej przez stal nierdzewną – nóż, tarka, tarcza sokowirówki blendera itp. powoduje unieczynnienie żelaza i innych wartości, których organizm nie przyswaja, a zatem sok ten nie ma właściwości leczniczych"

Z tym metalem i witaminą B1 to akurat prawda, dlatego plastikowe sokowirówki mają inne zalety niż tylko cena. Ja mam sokowirówkę marki Sapir i powiem tak- na tyle co ja używam(kilka razy w tygodniu) i na tyle na ile wyciskarki robią „zdrowszy” sok, to nie opłaca mi się inwestować aż tyle pieniędzy... sok i tu i tu jest świeży i zdrowy, jednak sokowirówkę Sapira kupiłam za niecałe 100zł....

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Jaka by nie była to sok i tak będzie rewelacja. W moim przypadku mam bardzo małą sokowirówkę, więc muszę owoce i warzywa drobno kroić, żeby moja maszyna ogarnęła temat, co niestety mnie denerwuje i zabiera dużo czasu, dlatego będe celował teraz w coś co ogarnia całe owoce :jabłko:

Provost and Judge * 7th Degree

Czy od 2010 r coś się zmieniło odnośnie wyciskarek?
Mam sokowirówkę, ale chyba powinnam zamienic na wyciskarkę.
Czy są na rynku jakieś w miarę tanie wyciskarki, ale nie tylko do cytrusów, ale też do warzyw?

Awatar użytkownika

Tak zmieniło się na rynek weszły wyciskarki pionowe jak HUROM mam w planach zakupić taka w tym roku. Wybór padnie na HU500 ludzie mówią ze jakościowo bardzo dobra i mniej "zabawy" (jedni to lubią drudzy nie) jak z wyciskarkami poziomymi jedno i dwuślimakowymi. W poziomych trzeba dociskać warzywa a w pionowej jak HUROM grawitacja sama dociska.

Miedzy sokowirówkami a wyciskarkami różnica jest ogromna w jakości soków oraz cenie produktu :)

Tak w maksymalnym skrócie sokowirówki pracują na dużych obrotach i wytwarza się temperatura wyższa niż 40 stopni. Powyżej tej granicy ginie większość wartościowych składników odżywczych.
W wyciskarkach to co gniecie owoc albo warzywo w przypadku pionowej wyciskarki jak HUROM albo OMEGA jest to ślimak z bardzo twardego tworzywa sztucznego które nie jest w żaden sposób toksyczne wracam na tor to co gniecie obraca się z prędkością 70 obrotów na minute w taki sposób temperatura nie wzrasta a sok zachowuje swoje właściwości i składniki odżywcze.

Więc te składniki odżywcze które również są potrzebne po przerobieniu owocu albo warzywa na sok przez sokowirówkę ich po prostu nie ma.

Jest jeszcze jedna sprawa jedna z wyciskarek (Green star) posiada takie coś jak namagnetyzowane ślimaki które przy produkcji soku wzmacniają pole magnetyczne i zachodzą tam reakcje że te wszystkie rzeczy lepiej łącza się z woda w soku i są lepiej przyswajalne dla organizmu.

Tyle się dowiedziałem :)

Zamknij oczy na chwile, wycisz się - otwórz oczy i co widzisz ? Przestrzeń, Boga, Świadomość, Bezmyślunek. Nie staraj się tego utrzymywać to jest samo utrzymujące się. Nie przywiązuj się do myśli, pozwalaj być uczucią nawet nie wiadomo jak straszne nie zabija cie. Nie oceniaj, nie osadzaj a gdy zaczynasz to robić łap się na tym i puszczaj. Tak naprawdę nic nie musisz robić, to o czym mowie to po prostu bycie, siedzenie, patrzenie. I o to chodzi, tyle.

@pijekole bardzo Ci dziękuję. :tak:

Znalazłam jeszcze takie coś http://www.vitajuice.pl/gs2000.html

http://visvitalis.com.pl/pl/c/Wyciskark ... C-prasy/39

Awatar użytkownika

Proszę @JagaBaga.

Green star jest dobra. Na YouTube jest mnóstwo filmów które porównują prawie wszystkie wyciskarki ze wszystkimi to jest Hurom vs Green star, Omega vs coś tam itd :) "Najlepsze" są te poziome dwuślimakowe pulpa wychodzi najsuchsza, soki najklarowniejsze i najwięcej soku. Chociaż nie są to już jakieś wartości rzędu 50% tylko na przykład 19-15% albo 10-5%. Przy cytrusach i owocach tego pokroju różnica jest mała. Przy tych twardszych powstaje więcej miąższu w soczku w wyciskarkach pionowych. Można sobie na przykład przepuścić przez sito albo założyć nakładkę na pojemnik do którego ma zlatywać sok i już mniej roboty a teraz z tego co widzę, dodają takie nakładki jako gratis czyli już jest lepiej bo nie musisz wybulić kolejnych na przykład 50 zł.

Przy pionowej jest ten plus że można ja myć wlewając od góry 3 szklanki wody gdy jest załączona. Przez co nie musimy rozbierać całej czyścic i z powrotem składać gdy przechodzimy z zielonego soczku na owocowy. Mycie i rozkładanie jest prostsze.

Także decyzja należy do Ciebie czy chcesz mieć "jakościowo" lepsze soczki czy mniej roboty przy ich robieniu hehe :)

Ja nie mam dzieci oraz żony to ja bym miał czas ale dla matki rozkładać składać czyścić trochę czasu to zajmuje.

Z drugiej strony gdybym miał tyle pieniążków co Wyspa poważnie bym się zastanowił czy nie kupić Angel "ileś tam" :). W niej przyciąga mnie to, że jest cała ze stali nierdzewnej co przekłada się na żywotność całego urządzenia. Mógłbym się wtedy "pomęczyć" bo wiem że była by na lata raczej :)

Zamknij oczy na chwile, wycisz się - otwórz oczy i co widzisz ? Przestrzeń, Boga, Świadomość, Bezmyślunek. Nie staraj się tego utrzymywać to jest samo utrzymujące się. Nie przywiązuj się do myśli, pozwalaj być uczucią nawet nie wiadomo jak straszne nie zabija cie. Nie oceniaj, nie osadzaj a gdy zaczynasz to robić łap się na tym i puszczaj. Tak naprawdę nic nie musisz robić, to o czym mowie to po prostu bycie, siedzenie, patrzenie. I o to chodzi, tyle.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]