Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 11 gru 2019, 6:40

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Cytuj:
Smocza krew - Sangre de Drago pozyskiwana jest z drzewa Croton Lechleri. Drzewo to osiąga wysokość do 20 metrów i należy do gatunków pionierów: w zniszczonych lasach to jedno z pierwszych drzew, które odradza się dzięki zdolnościom regeneracyjnym swoich soków.
Występuje ono w Ameryce Południowej i Środkowej, w górach na wysokości od 300 do 2000 metrów. Posiada gładką, szarą i marmurkowatą korę, z której po nacięciu wypływa czerwony, gęsty płyn (żywica). W liściach, korze i gałązkach znajdują się alkaloidy, głównie taspina.

ZASTOSOWANIE WEWNĘTRZNE
Taspine jest to alkaloid - komponent Smoczej Krwi odpowiedzialny za cudowne właœciwioœci lecznicze.
Żywica Smoczej Krwi jest szeroko stosowana w terapiach rakowych i guzowych. Używa się jej również pomocniczo w leczeniu grzybicy, bezpłodności, bólach głowy, bólach zęba, a także przy niedociśnieniu tętniczym.
Smoczą Krew wykorzystuje się też w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy (także przy wzdęciach, nadkwasocie, infekcjach jelitowych, przewlekłym nieżycie żołądkowo-jelitowym, zaparciach nawykowych, przewlekłym nieżycie żołądka, chorobie Crohna i colitis ulcerosa), biegunek oraz stanów zapalnych gardła, krtani oraz w terapii anemii, białaczki, febry i malarii. Smocza krew zalecana jest przy przewlekłym odmiedniczkowym zapaleniu nerek, zapaleniu pęcherza i infekcjach układu moczowego. Surowiec ten ma istotne znaczenie w profilaktyce miażdżycy.

ZASTOSOWANIE ZEWNĘTRZNE
Smocza Krew jest używana przez południowo-amerykańskich Indian od wieków. Pierwsze dane spisane o użyciu tej żywicy pomocnej w gojeniu się ran spisane zostały przez Hiszpańskiego podróżnika Bernabe Cole.
Szamani używają żywicę na krwawiące rany, aby zastopować krwawienie, zatrzymać infekcję, zmniejszyć ból. W przypadku poparzeń Smocza Krew polana na ranę tworzy powłoczkę jak skóra i natychmiast niweluje ból.
Jest to jedna z najskuteczniejszych substancji na wszelkiego radzaju skórne problemy, choroby tkanki łacznej, na wszelkiego rodzaju obrażenia, skaleczenia, etc.

Sangre de Drago składa się z więcej niż 40 molekułów takich jak:
- alkaloid (taspine): o działaniu przeciwzapalnym;
- dimethylcedrusine: o działaniu przeciwzapalnym i regeneracyjnym;
- polifenole, proanthocyanidine: o silnym działaniu antyoksydacyjnym i antyrodnikowym;
- diterpenu (wchodzący w skład innego ważnego składnika aktywnego retinolu): o działaniu antyzapalnym i antybakteryjnym.

Smocza Krew chętnie stosowana jest również w specjalistycznej kosmetyce, ponieważ:
- regeneruje komórki (zwiększa o 40 % liczbę fibroblastów w skórze, szczególnie w dojrzałych komórkach)
- stymuluje produkcję elestyny i kolagenu (zwiększając liczbę fibroblastów)
- Smocza Krew ma najpotężniejsze działanie antyoksydacyjne na świecie.

Sangre de Drago przyjmowane równocześnie z Macą zalecane jest również przy braku laktacji, anemii, zaburzeniach popędu płciowego i bezpłodności, migrenie, miastenii, bólach głowy i hypotonii (niedociśnieniu tętniczym).

Stosowanie:
Doustnie: niewielką ilość proszku (1/3-1/2 łyżeczki) zmieszać z wodą i wypić 2-3 x dziennie
Nalewka: zalać 10g proszku w 100ml około 70% alkoholu, pozostawić na tydzień często mieszając. Zażywać 10 – 15 kropli 2x dziennie, rozpuszczając je w soku lub herbacie.
Na skórę: nakładać proszek i/lub płyn na rany, oparzenia, lub w celach kosmetycznych.

Nie wiem, czy bylo o tym. Jezeli bylo, prosze o skasowanie. Wyszukiwarka jednak niczego mi nie pokazala. Opis zaczerpniety stad: USUNIĘTY LINK DO SKLEPU
Oczywiscie nie jest to zadna reklama. Jedynie opis. Ciekawa jestem, czy ktos to stosuje? Ja stosuje zarowno w postaci nalewki, jak tez zewnetrznie.
Ciekawa jestem Waszych doswiadczen ze Smocza Krwia.

Pokaż Uwagi moderatora

Linkuje wszystkie artykuly, ktore wstawiam, poniewaz nie sa moimi autorskimi wypowiedziami. A nie lubie przypisywac sobie cudzych wypowiedzi czy artykulow.
Nie czerpie zadnych zyskow z powyzszego linka, wiec jest mi obojetne, czy zostal usuniety czy nie.

Dziekuje za tak szybka reakcje.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 29 gru 2014, 12:24 
VIP Member
Awatar

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]