Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 lut 2021, 1:40

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 30 lis 2011, 20:21 
Cytuj:
I znowu Android Cię śledzi


Odczyta znaki jakie wprowadzasz na klawiaturze, hasła i SMS-y. Będzie wiedzieć, jakie strony internetowe odwiedzałeś z poziomu swojego smartfona. Nie, to nie włamywacz. To aplikacja, której celem jest sprawienie - jakżeby inaczej - aby smartfon działał lepiej.

Firma Carrier IQ zajmuje się "dostarczaniem rozwiązań dostawcom usług bezprzewodowych i producentom telefonów komórkowych, dzięki którym mają oni bezprecedensowy wgląd w mobilne doświadczenia swoich użytkowników". Tak przynajmniej Carrier IQ reklamuje się na swojej stronie internetowej. Bo użytkownicy piszą o nim coś innego.

Wszystko zaczęło się od Trevora Eckharta, specjalisty ds. bezpieczeństwa. To on jako pierwszy oskarżył Carrier IQ o monitorowanie danych, jakie użytkownik przesyła ze swojego telefonu, wliczając w to informacje takie jak uderzenia w klawisze, treść maili czy SMS-ów. Działanie aplikacji udokumentował na filmie.

Aplikacja jest ukryta głęboko w opcjach systemowych, a użytkownik nie może jej wyłączyć. Jak informuje Wired, program zainstalowany został na urządzeniach z Androidem, BlackBerry czy niektórych Nokiach. Jak informuje serwis TechCrunch, problem dotyczy telefonów sprzedawanych w amerykańskiej sieci Sprint.

Jak widać na powyższym filmie, operator i Carrier IQ wiedzą o każdym SMS-ie, który przychodzi do użytkownika. Wie o nim nawet wcześniej, niż zostanie powiadomiony sam odbiorca. Carrier IQ jest także w stanie odczytać znaki, jakie wprowadzane są za pośrednictwem klawiatury. Nadużycie? Sprint kategorycznie twierdzi, że za pośrednictwem narzędzia Carrier IQ nie ma dostępu do wiadomości, zdjęć czy filmów użytkowników.

Producent oprogramowania tłumaczył się w liście do serwisu Wired, że aplikacja ma na celu "gromadzenie informacji o telefonach w celu zrozumienia doświadczeń użytkowników - gdzie urywają się rozmowy telefoniczne, gdzie sygnał robi się słabszy, dlaczego aplikacje nagle się wyłączają". Szczytny powód - jeśli rozmowa zostaje przerwana, operator jest powiadamiany o zakłóceniach i może je naprawić. Problem w tym, że przy okazji ujawnianych jest trochę zbyt dużo danych o użytkownikach; a ci ostatni nie mają możliwości wyboru.


Źródło: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,10733509,I_znowu_Android_Cie_sledzi.html

Mam wrażenie ze android przoduje, ale co się spodziewać po Googlowym gigancie, największej bazie danych o istotach ludzkich.
Zresztą co słyszę o bezpieczeństwie, podsłuchach, śledzeniu to zawsze idzie to w parze z ANDROID.
Czas wywalić tel. przez okno ;-)))Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 30 lis 2011, 20:21 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 10 gru 2011, 13:29 
CarrierIQ - szpieg w smartphonie.

O tym samym z innego źródła.


VIDEO:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T17XQI_AYNo


CarrierIQ - szpieg w smartfonie.

2011-12-02 11:24

W większości współcześnie sprzedawanych smartfonów zaszyte jest narzędzie, które przez cały czas rejestruje i przesyła informacje na temat tego co robimy z naszym telefonem. Przesyłane są treści naszych SMS-ów czy nawet informacje na temat szyfrowanych połączeń z Internetem.

Z aplikacji CarrierIQ korzystają zarówno operatorzy komórkowi, jak i sami producenci telefonów. Program (pod różnymi nazwami) zaszyty jest głęboko w oprogramowaniu i nie da się go łatwo wyłączyć, a co dopiero usunąć.

Aplikację znaleźć można w każdym telefonie z Androidem, w iPhone'ach, ale też w Nokiach z Symbianem, telefonach z Windows Phone czy smartfonach BlackBerry.

Operatorzy oficjalnie nie przyznają się do korzystania z CarrierIQ, jednak w zapisach dotyczących przetwarzania informacji przez Verizon Wireless znalazły się wpisy dotyczące tego, że sieć loguje adresy otwieranych witryn, położenie geograficzne urządzenia i najczęściej otwierane aplikacje. Bez CarrierIQ zebranie kompletu tych danych byłoby niemożliwe.

Na XDA-Developers pojawiły się już ROM-y z oznaczeniem "NoCIQ", czyli pozbawione głęboko zaszytych w Androidzie aplikacji szpiegujących, do grupy tej należy popularny Cyanogenmod. Jest też możliwość ręcznego usunięcia (a wcześniej wykrycia) CarrierIQ za pomocą Logging Test App. Metoda ta jednak nie zawsze działa, a za usunięcie szpiega zapłacić trzeba 1 dolara.

Apple przyznał, że korzystał z CarrierIQ w iOS, jednak aplikacje z tej grupy zostały w większości usunięte wraz z premierą iOS 5, a kolejne aktualizacje oprogramowania usuną je zupełnie.

Apple w oficjalnym oświadczeniu podkreśla, że użytkownicy jego telefonów muszą sami zatwierdzić chęć przesłania informacji diagnostycznych, a logi te (w przeciwieństwie do tych transmitowanych dyskretnie przez Androida) nie zawierają danych prywatnych użytkownika. Apple nigdy nie rejestrował wpisywanych treści, wciskanych przycisków czy wiadomości i firma nie zamierza tego czynić w przyszłości.

O CarrierIQ zrobiło się ostatnio w sieci głośno. Pojawiły się darmowe narzędzia do samodzielnego sprawdzania co tak naprawdę nasz telefon robi, jak i listy urządzeń pozbawionych aplikacji rejestrujących (Nexus One, Nexus S, Galaxy Nexus i Motorola XOOM). Warto jednak przy tym pamiętać, że telefon z brandowanym oprogramowaniem może już taki dyskretny dodatek w sobie skrywać.


źródło: extremetech, xda-developers, Apple, wł

http://telepolis.pl/news.php?id=23537Julian Assange: CarrierIQ to tylko wierzchołek góry.

2011-12-05 15:36

Julian Assange twierdzi, że aplikacja CarrierIQ, która miała śledzić aktywność użytkowników telefonów z Androidem, to zaledwie wierzchołek góry. Według niego, śledzić można każdego użytkownika smartfonu, bez względu na system operacyjny w nim zainstalowany.

Chodzi o zaszytą w systemie Android aplikację CarrierIQ, która miała gromadzić i przetwarzać informację nie tylko o położeniu użytkownika telefonu, ale również o czynnościach, jakie na nim wykonuje.

Jednak jak twierdzi Julian Assange, założyciel serwisu Wikileaks, który upublicznia tajne materiały m.in. rządów czy korporacji, każdy smartfon i jego użytkownik z łatwością może być śledzony. Zajmować się tym mają prywatne firmy.

Według Assange’a, ponad 150 firm w 25 krajach ma możliwość śledzenia użytkowników i ich smartfonów. Firmy te mogą nie tylko rejestrować i przetwarzać dane związane z położeniem użytkownika, ale również odczytać wysyłane przez niego wiadomości, historię przeglądanych stron, połączeń głosowych, mieć dostęp do kont e-mail i wiele innych.

Przedstawienie informacji na ten temat poprzedziło upublicznienie 287 dokumentów dotyczących masowego monitorowania. W sieci znalazła się również strona WWW, na której można sprawdzić jakie firmy, w których krajach europejskich i w jakim stopniu monitorują treści przesyłane przez ich mieszkańców.


źródło: BGR, spyfiles.org, wł

http://telepolis.pl/news.php?id=23553Carrier IQ: SMS-y nigdy nie były zapisywane

2011-12-05 17:12

Producent oprogramowania Carrier IQ poinformował, że jego firma nigdy nie gromadziła treści SMS-ów i sekwencji wciskanych przycisków. SMS-y ponoć były tylko liczone. Carrier IQ zainstalowane jest na ponad 141 mln smartfonów na całym świecie.

Carrier IQ jest w stanie gromadzić informacje na temat położenia geograficznego użytkownika telefonu, przechwytywać treści SMS-ów i sekwencje naciskanych przycisków czy nawet logować szyfrowane połączenia z Internetem. Jak jednak przekonuje szef marketingu Carrier IQ, Andrew Coward, nie wszystkie te dane były przechowywane i transmitowane.

Coward w wywiadzie dla The Register poinformował, że choć podstawową mantrą firmy jest zbieranie możliwie jak największej ilości informacji, to treści SMS-ów nigdy nie były logowane. Była za to rejestrowana ich liczba oraz numer telefonu nadawcy i odbiorcy.

Szef marketingu Carrier IQ mówi też, że jego firma nigdy nie gromadziła danych dla siebie i informacje w czasie rzeczywistym przesyłane są do odbiorców - operatorów sieci komórkowych.

Ile tych danych jest? 200 kB w jednej transmisji - dane zbierane są zwykle raz na dobę z danego telefonu i do 80% z nich to statystyki dotyczące jakości sieci, zależnie od profilu odbiorcy zamawiającego statystyki. Rzadziej wielkość przesyłanych plików jest podwajania (400 kB) czy też transmisje odbywają się dwa razy dziennie - wynika to głównie z konieczności sprawnego przetworzenia danych, których ilość po pomnożeniu przez miliony użytkowników staje się olbrzymia.


źródło: The Register, wł

http://telepolis.pl/news.php?id=23554Microsoft także zdalnie usuwa aplikacje z telefonów

2011-12-07 08:26

Jak informuje włoski serwis Plaffo.com, obok Apple i Google również Microsoft ma możliwość zdalnego usuwania zainstalowanych aplikacji z telefonu użytkownika z systemem Windows Phone 7. Jak do tego doszło?

Wszystko zaczęło się od jednej z aplikacji do nawigacji, która pojawiła się w ofercie Marketplace i dostępna była bezpłatnie. Jak się później okazało, była ona dostępna nielegalnie, a jej cena regularna to 35,99 euro.

Po otrzymaniu informacji o tym Microsoft nie tylko usunął aplikację z zasobów Marketplace, ale rozpoczął również proces jej usuwania z urządzeń użytkowników. W ten sposób tysiące osób pozbawionych zostało pobranej już wcześniej aplikacji.

Tymczasem osoba, która zamieściła nielegalną kopię aplikacji w Marketplace, może zostać ukarana przez Microsoft grzywną. Jej wysokość wynieść może nawet 40 tys. dolarów.

Otwarte pozostaje pytanie czy to nie po stronie Microsoftu leży błąd, że aplikacja została wcześniej dopuszczona do zasobów jego sklepu mobilnego bez sprawdzenia jej stanu prawnego?


źródło: WMPowerUser, plaffo.com

http://telepolis.pl/news.php?id=23570Na górę
   
 
 
Post: 10 gru 2011, 14:32 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 16 maja 2011, 11:24
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
KAŻDY TELEFON DA SIĘ PODSŁUCHAĆ.CZY WOGÓLE KIEDYŚ KTOŚ SIĘ ZASTANAWIAŁ DLACZEGO TEL.MAJĄ W WIĘKSZOŚCI EKRANY DOTYKOWE?ZMIANA KARTY W APARACIE NICZEGO NIE ZMIENI TAK JAK POSŁUGIWANIE SIĘ 10 APARATAMI DLACZEGO? RAZ WYSTARCZY Z DANEGO MIEJSCA ZADZWONIĆ ZMIANA APARATU JAK I KARTY NICZEGO NIE ZMIENIA BO UMIEJSCOWIENIE POPRZEDNIEGO SYDNAŁU JEST NIEZMIENNE.LEPIEJ NIE ODBIERAĆ.WYJŚĆ Z MIEJSCA BEZ DO APARATU NR2 TELEFON TRZYMAĆ NALEŻY Z DALA OD PIERWSZEGO.TRZYMANIE 10 APARATÓW O INNYCH NUMERACH W TYM SAMYM MIEJSCU JEST TAKIE SAMO JAK BYŚ MIAŁ JEDEN APARAT.LEPIEJ DZWONIĆ NIŻ PISAĆ SMS BO SMS SA ZAPISANE A ROZMOWY NIE NO CHYBA ŻE WIELKI NIEBIESKI BRAT JUŻ CZYCHA....HA HA HA :tak:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 sty 2012, 14:17 
Niemiecka policja śledzi obywateli za pomocą Stealth SMS

Wojskowa technika o nazwie Stealth wkracza do telefonów komórkowych. Podczas 28. spotkania komputerowych hakerów "Chaos Communication Congress", które odbyło się w Berlinie poinformowano, że tamtejsza policja wysłała w 2010 roku 440,783 wiadomości SMS typu "Stealth", które miały szpiegować telefon komórkowy.

W ten sposób niemieckie władze wykorzystują SMS, aby monitorować i śledzić pozycję osób podejrzanych bez ich wiedzy, wysyłając informacje o przemieszczaniu się osoby, która jest podejrzana do specjalnej bazy danych. Sygnały telefoniczne przesyłane między masztami telefonii komórkowej pozwalają precyzyjnie określić pozycję telefonu komórkowego z wielką łatwością.

Same dane "cichego SMS" nie dostarczają informacji na temat rozmów wykonanych za pomocą telefonu i nie potrafią przechwytywać SMS-ów. Jak twierdzi policja, nie ma więc zagrożenia dla prywatności tak monitorowanych osób. Dane jednak mogą być wykorzystane później np. jako dowód w sądzie, że podejrzany (komórka) znajdował się w danej okolicy i czy mógł popełnić dane przestępstwo, czy nie. Nie jest też tajemnicą, że istnieją urządzenia, dzięki którym można przechwycić wszelkie dane przechowywane w telefonie, nawet po ich skasowaniu przez użytkownika.

A z naszego podwórka warto przypomnieć słowa, dzisiejszej kandydatki na prezesa UKE Magdaleny Gaj, która jako wiceminister infrastruktury wywiadzie dla Gazety Wyborczej opowiedziała się za zmianami w prawie, które pozwolą na śledzenie drogi, jaką każdy obywatel przemierza podczas rozmowy przez telefon komórkowy. Twierdząc że dzięki nim Polska będzie mogła łatwiej odtworzyć przemieszczanie się osoby, która stanie się podejrzana. Łatwiej, bo bez potrzebnego obecnie nakazu sądu.

- To nowoczesne narzędzie w rękach policji i innych służb, od których oczekujemy, że będą nas chronić. Dzięki takiemu namierzaniu alibi podejrzanego będzie mogło być łatwo sprawdzone – okaże się, czy danego dnia był w Krakowie, czy nie, a jeśli był w Krakowie, to w zasięgu którego nadajnika i czy mógł popełnić dane przestępstwo, czy nie - mówiła w 2009 roku wiceminister Gaj. Zapominając, że telefon komórkowy nie jest związany z konkretną osobą. Można go zgubić, zostawić, pożyczyć..., nie będziemy pomagać w szukaniu alibi przestępcom.

źródło: www.tomsguide.com

Kan


komentarze:
:)

Cytuj:
I mamy dalszy ciąg rządów "miłości". Prawdziwa opozycja nie ma szans.


Cytuj:
PO chyba idzie drogą Pis, inwigilacja 100% obywateli w realu i w sieci, jeszcze na szczęście nie kombinują jak poprzednia władza tworząc przestępstwa i przestępców jak im się zachciało i podobało, bo z łapaniem prawdziwych nie bardzo im wychodziło. Ale kto wie, co może być za jakiś czas. Ten kraj będąc na krawędzi wybuchu społecznego za rządów Pis, na powrót idzie w tym złym kierunku. Zaczynam wątpić czy obecna władza dotrwa do następnych zaplanowanych wyborów. Pogrążycie się razem z klerem jak nie przyjdzie opamiętanie. Niestety taka smutna jest prawda na zapowiedź wprowadzenia państwa policyjnego.


Cytuj:
"....niemieckie władze wykorzystują SMS, aby monitorować i śledzić pozycję osób podejrzanych bez ich wiedzy..." To jeszcze zrozumiem , jeżeli odbywa się to pod odpowiednią kontrolą . Jednak zaskakuje mnie sposób myślenia p. Gaj i uważam go wyjątkowo niebezpieczny , skoro ta pani zacznie decydować o rynku telekomunikacyjnym, . Oto chce ona dać możliwość władzom śledzenia KAŻDEGO obywatela , choć przestępstwo popełnia co 100 tys obywatel . Czyli dla niej KAZDY jest potencjalnym przestępcą - to tylko kwestia czasu . I taka osoba deklaruje ochronę "praw konsumenta ? Co za ironia ! .....To idźmy dalej w "ułatwianiu" pracy władzom - obowiązkowo wszczepiane chipy identyfikacyjne z możliwością śledzenia przez GSM i GPS , oraz dodatkowo duży fosforyzujący nr identyfikacyjny (może być np Pesel) tatuowany na czole KAŻDEGO obywatela . Dla malkontentów powtórzę często używany w takich sytuacjach nieprawdziwy , tani populizm - kto nie popełnia przestępstwa nie ma czego się bać (-: ......Br....robi się groźnie .


Cytuj:
Czy pani Gaj jest z PO? Wiele wskazuje na to, że tak. W końcu to partia, która mówi o wolności i takie tam, a sama realizuje projekt państwa totalitarnego.


Cytuj:
Dojcze już tak mają. Śledzenie obywateli i niecne knowania we krwi. Uczyli się w końcu od samych mistrzów z Rosji.


Cytuj:
bardzo słusznie mówią nasi rządzący - inwigilacja a zwłaszcza ta bezprawna i bez kontroli przyniesie owoce - wiadomo że trzeba wiedzieć z kim rozmawiają dziennikarze o aferach, gdzie się spotkają przeciwnicy polityczni itd. państwa policyjnego ciąg dalszy...


http://www.telix.pl/artykul/niemiecka-policja-sledzi-obywateli-za-pomoca-stealth-sms-3,45483.htmlNa górę
   
 
 
Post: 16 kwie 2012, 22:37 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Nowy chip pozwoli na śledzenie położenia z dokładnością do kilku centymetrów.
Paul Joseph Watson, 
Prison Planet.com
USA
2012-04-11
Nauka i technologia
[...] "Broadcom właśnie wypuścił chip do smartfonów, który ma bardzo dokładnie wskazywać lokalizację, prawdopodobnie z dokładnością do kilku centymetrów, w pionie i poziomie, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń", donosi MIT Technology Review.

"W teorii, nowy chip może nawet określić, na jakim piętrze budynku akurat się znajdujesz, dzięki zdolności do integrowania informacji z czujnika ciśnienia atmosferycznego działającego w wielu modelach telefonów z systemem Android. Firma opisuje te właściwości jako "wszechobecna nawigacja", a pomysł kryjący się za tym jest taki, że umożliwi nowy rodzaj e-handlu, opartego o informacje jakie będą mieli sklepikarze na temat tego, że np w danej chwili wchodzisz do sklepu lub patrzysz na konkretny produkt i będą w stanie np zaoferować lepszą ofertę. "

Obecnie ponad 82% Amerykanów posiada własne telefony komórkowe, z czego około połowa to smartfony (inteligentne telefony). W niedalekiej przyszłości, większość Amerykanów będzie posiadać inteligentne telefony, które będą miały możliwość śledzenia ich położenia do kilku centymetrów.

Z działaniami mającymi wdrożyć nadzór samolotami bezzałogowymi nad USA jako narzędzie organów ścigania, rządy mogą zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, po prostu zmuszając operatorów telefonii by umożliwiały śledzenie w czasie rzeczywistym podejrzanych za pośrednictwem ich smartfonów.

W rzeczy samej, Apple, Google i Microsoft wszyscy zostali przyłapani na potajemnym śledzeniu fizycznej lokalizacji użytkowników i zapisywaniu ich do plików. Jak dużo upłynie czasu przed tym jak tego typu dane będą natychmiast dostępne dla organów ścigania, gdy rządy przedkładają legislacje zmuszające operatorów telefonii i firmy produkujące telefony do ujawniania naszych historii przeglądania WWW, poczty, tekstów i informacji nt połączeń?

[...] Jedyny sposób by technologia mogła się rozwijać bez niszczenia podstawowych praw człowieka są drastyczne nowe przepisy zwiększające kary zarówno dla przemysłu jak i rządów za wykorzystywanie takich technologii do szpiegowania użytkowników. Niestety dzieje się dokładnie odwrotnie. Z każdym nowym technologicznym skokiem mamy do czynienia z agresywnym działaniem ze strony państwa by naruszać ten niewielki obszar prywatności, który nam pozostał.


Link do oryginalnego artykułu: LINK


http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/nowy_chip_pozwoli_na,p542135667

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 cze 2012, 14:01 
System Apple iOS 6 będzie zawierał "Rządowe Alerty".

Paul Joseph Watson, PrisonPlanet.com
USA
2012-06-19


Oczekiwana od dawna aktualizacja systemu Apple iOS 6 dla iPhone'ów i iPadów będzie zawierać kontrowersyjne "rządowe alerty", o których twierdzi się, że są częścią federalnego programu przejęcia wszystkich systemów łączności.

"Zgodnie z krajowym programem alertów, WEA będzie dodany do urządzeń firmy Apple, które będą działać z nowym systemem operacyjnym mającym wyjść tej jesieni. Kompatybilne z IOS 6 urządzenia obejmują iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPod touch 4G, iPad 2 oraz nowy iPad. Oznacza to, że użytkownicy starszych modeli iPhone będą mogli odbierać wiadomości WEA po aktualizacji swoich telefonów do nowej wersji oprogramowania mobilnego ", donosi AMOG.

http://amog.com/tech/153734-receive-national-emergency-alerts-apple-devices-ios-6/

Wraz z zeszłoroczną zapowiedzią, że wszystkie nowe telefony komórkowe będą musiały być kompatybilne z programem PLAN (Personal Localized Alerting Network), który będzie nadawał wiadomości alarmowe bezpośrednio do Amerykańskich telefonów komórkowych, rząd federalny chce wdrożyć scentralizowany system kontroli wszystkich kanałów komunikacji.

http://www.nytimes.com/2011/05/10/us/10safety.html?_r=1

Chociaż użytkownicy mogą zrezygnować z otrzymywania alertów od FEMA i programu Amber Alert, to bezpośrednie wiadomości od prezydenta będą obowiązkowe.

"Konsumenci będą mieli możliwość .... zablokowania wszystkich alertów typu PLAN z wyjątkiem tych, nadanych przez prezydenta," podało LA Times w zeszłym roku.

http://latimesblogs.latimes.com/technology/2011/05/president-obama-could-send-text-message-warnings-in-new-plan-system.html

Myśl użytkowników telefonów komórkowych mogą być atakowane przez wiadomości tekstowe od Baracka Obamy w czasie sezonu wyborczego. To oczywiście podsyca obawy, że system ostrzegania awaryjnego mógłby zostać wykorzystany dla celów politycznych. Sekretarz Bezpieczeństwa Wewnętrznego Tom Ridge twierdził, że został zmuszony by ogłosić krajowy alarm terrorystyczny przez administrację Busha, aby pomóc Bushowi w wygraniu reelekcji.

http://www.huffingtonpost.com/2009/08/20/tom-ridge-i-was-pressured_n_264127.html

System, który testowano "na żywo" w Nowym Jorku i Waszyngtonie w grudniu ubiegłego roku,
http://www.hstoday.us/focused-topics/interoperable-communications/single-article-page/emergency-alerts-soon-to-go-wireless-in-new-york-washington-metro-areas.html
spowodował panikę w New Jersey po tym jak klienci Verizon odbierali wiadomości tekstowe ostrzegające ich, że obecnie ma miejsce "cywilna katastrofa" i żeby szukali "schronienia". Skłoniło to zaalarmowanych obywateli do zalania linii 911 połączeniami.

http://www.prisonplanet.com/unannounced-verizon-emergency-alert-causes-panic-in-new-jersey.html

Verizon Wireless przeprosił później klientów za spowodowanie alarmu, przyznając, że zamieszanie było spowodowane "testem" awaryjnego systemu ostrzegania PLAN.

Jak już udokumentowaliśmy, program PLAN jest częścią szerszego ruchu Bezpieczeństwa Wewnętrznego dla stworzenia publicznego środowiska zdominowanego przez wszechobecne poczucie strachu i paranoi, co jest kontekstem, w którym bezpieczne korzystanie z konstytucyjnych wolności zwykle nie jest możliwe.

http://www.infowars.com/sprint-launches-soon-to-be-mandatory-emergency-alert-messages/

"Rządowe alerty" mają ostatecznie być połączone z systemem Intellistreets który zamienia wszystkie światła uliczne w urządzenia dozoru, które mogą nagrywać rozmowy i przekazywać wiadomości [poprzez systemy głośników i monitorów].

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/quotintellistreetsquot_nowy,p1764303056

phpBB [video]


Będzie to pierwszy raz kiedy federalni będą mieli bezpośrednie połączenie do milionów Amerykanów, którzy używają telefonów komórkowych by wykorzystywać systemy powiadomień do wysyłania jakichkolwiek wiadomości, czy to będą prawdziwe informacje dotyczące bezpieczeństwa, fałszywe alarmy terrorystyczne czy też propaganda polityczna.

Sądząc po reakcji jaka miała miejsce w New Jersey, przeważająca większość Amerykanów będzie po prostu reagować paniką, która w realnej sytuacji awaryjnej może jedynie doprowadzić do pogorszenia kryzysu.

Obama wprowadza całkowite przejęcie Mediów przez system Alertów:

Alex Jones

phpBB [video]http://www.prisonplanet.com/apples-ios-6-includes-government-alerts.html

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/system_apple_ios_6_bedzie,p57557048


Całe szczęście, że nie mam srajfona i zgniłego :jabłko:EDIT !!!

-- ndz, 10 mar 2013, 15:47 --

Podsłuchiwanie i podglądanie za pomocą smartfonów.


phpBB [video]


Wyjmij baterię!Na górę
   
 
 
Post: 12 kwie 2013, 12:06 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Można porwać/rozbić samolot …telefonem z Androidem :shock:

Hugo Teso przez najbliższe dni będzie robił furrorę w mediach mainstreamowych. Telefonem z Androidem potrafi przejąć kontrolę nad samolotem i sprowadzić go na ziemię …albo rozbić. Agencje nadzorujące ruch lotniczy twierdzą jednak, że taki atak nie jest możliwy w rzeczywistości.
Hackowanie samolotów smartphonem

Hugo, który sam jest pilotem i zarazem bezpiecznikiem, zademonstrował na konferencji HITB aplikację na Androida o nazwie PlaneSploit, wykorzystującą słabości m.in. w protokole ACARS — o którym to pisaliśmy niedawno w artykule “jak każdy może wykraść dane kart kredytowych z samolotu?“, a który jest wykorzystywany do komunikacji samolotu z obsługą naziemną oraz w systemie Automatic Dependent Surveillance-Broadcast (ADS-B), który jest używany do monitoringu samolotu (pozycja, identyfikacja, wysokość, itp.). Jeśli chece lepiej poznać wpływ tych systemów na bezpieczeństwo, polecamy ich zwięzły opis.
http://commandercat.com/2013/04/hitb2013.html

całość - więcej do poczytania :

http://niebezpiecznik.pl/post/mozna-por ... idem/?more

-=-
i ciekawe tam zapytanie jednnego z userów:
"Czy w Tupolevach też montowali takie systemy?"...hmmmmmmmmmmm

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 sie 2013, 8:42 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 11 sie 2012, 19:15
Posty: 7
Mam jedno proste rozwiązanie dla was wszystkich: pozbyć się smartfonów i kupić jakiś stary model telefonu komórkowego. Jeśli ktoś ma nadal obiekcje - to w ogóle nie korzystać z tel. komórkowych.

Jest jeszcze inna alternatywa: poczekać na systemy z otwartym kodem źródłowym - Ubuntu już szykuje swój sys na smartfony - w sumie już są pierwsze wersje. O FirefoxOS nie wspominając.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 sie 2013, 15:24 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 maja 2009, 11:51
Posty: 979
Płeć: mężczyzna
Na Polskim rynku pojawia się alternatywa dla systemów operacyjnych w komórkach w postaci Firefox OS.
Więcej o tym jest tutaj: http://tech.wp.pl/kat,1009659,title,Firefox-OS-i-Alcatel-One-Touch-Fire-test-ciekawego-polaczenia,wid,15877686,wiadomosc.html

A jak ten system działa tutaj filmik:

phpBB [video]

_________________
W jedności siła nie w budowanych murach
Wszystko ma swoją głębię
Zdolność do dziwienia się jest początkiem do mądrości
Prawa jednego człowieka kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej osoby.
Na każdym człowieku spływa odpowiedzialność za cały świat!
--> http://zakazaneowoce.pl
:jabłko:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group