Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 04 sie 2020, 11:41

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

1 kwietnia rozpoczyna się na Śląsku spis powszechny. To będzie ważny test. Dziewięć lat temu narodowość śląską zadeklarowało 173 tysiące osób. Tym razem może to być nawet 46 proc. mieszkańców Górnego Śląska. Czy Śląsk, jako najbardziej świadomy swojej odrębności, z historycznymi tradycjami autonomicznymi, stanie wkrótce na czele pochodu ku federacji? - zastanawiają się publicyści "Tygodnika Powszechnego".

Przeprowadzone pod koniec ubiegłego roku wybory samorządowe przyniosły Ruchowi Autonomii Śląska największy sukces o jego powstania w 1990 r. RAŚ uzyskał 8,49 proc. głosów i wprowadził trzech reprezentantów do sejmiku województwa. To sukces większy Większy nawet od dwóch mandatów poselskich, które dzięki brakowi progu wyborczego udało się zdobyć w 1991 r.

– Ustrój federalny jest ustrojem optymalnym – tłumaczy w rozmowie z "Tygodnikiem" Jerzy Gorzelik, przewodniczący RAŚ. – Stosunkowo duże państwo, o dużej populacji, w formie scentralizowanej trwać nie może. Ryzykowne jednak byłoby wprowadzanie modelu federalnego z dnia na dzień. Dlatego proponujemy zastosować w Polsce model państwa regionalnego. Wspólnoty bardziej dojrzałe sięgałyby po szerszy stopień autonomii, słabsi dojrzewaliby do tego. W jakiejś perspektywie doprowadzi to do klasycznej federacji.

Przeczytaj tekst na stronie internetowej "Tygodnika Powszechnego"

Publicyści "Tygodnika" przypominają, że według sondażu "Dziennika Zachodniego" z końca stycznia aż 46 proc. mieszkańców Katowic, Gliwic, Rybnika i Chorzowa planuje zadeklarować podczas spisu powszechnego narodowość śląską.

W mediach zawrzało, gdy okazało się, że ugrupowanie znajdzie się razem z PO i PSL w koalicji rządzącej województwem. W marcu ruszy najważniejszy etap przygotowań RAŚ do spisu powszechnego. Akcja będzie prowadzona pod hasłem "Możesz zadeklarować narodowość śląską". Organizatorzy zaplanowali ulotki, plakaty, spotkania. A także znane twarze. Zapewne, jak zawsze, akcję wesprze Kazimierz Kutz.

RAŚ wykorzystuje zaangażowanie młodych: organizuje marsze autonomii, w których uczestniczą setki osób. Im silniejszy jest Ruch, tym głośniej słychać jego krytyków. Stowarzyszenie Unum Principium uważa, że cele RAŚ są niebezpieczne dla integralności kraju. – Złożyliśmy wniosek do prokuratury o delegalizację RAŚ – mówi przedstawiciel stowarzyszenia, Krzysztof Zagozda.

ten artykuł (3.marzec.2011) skopiowałam z Onetu . Zatrważające są dążenia mieszkańców Śląska do odłączenia się od Polski. Uważam że w większości nie mają wiedzy historycznej i nie myślą perspektywicznie. Wiadomo przecież że Śląsk jest finansowany z pieniędzy wszystkich obywateli Polski, przemysł tam w 80% nie istnieje, pozamykano nie rentowne kopalnie a do rozwoju regionu przyczyniły się dopłaty z Uni. Nie wiem dlaczego nasz rząd na to pozwala, no w sumie wiem, rudy czyli Tusk to nie Polak tylko niemiecko-kaszubsko-żydowski kundel (ciekawa mieszaninka)). Ciekawe kto im będzie płacił emeryturki? Dostają tysiące za odprawy z kopalni, mają dopłaty do węgla, dodatkowe kartki żywnościowe i jeszcze im się marzy odrębne państwo. Mieszkam w Bytomiu i przeraża mnie to że mniejszości niemieckie i wszelkie ziomkostwa po cichutku realizują swoje plany.
Najbardziej zależy na tym Niemcom i tak sieją propagandę że grupy etniczne zamieszkujące tereny Rzeczypospolitej Polskiej zaczynają być niezadowolone i dążące do separacji.

tylko w czyim jest to interesie? Naszym, Polaków??

czy chcemy wojny domowej, rozpierduchy jak w północnej Afryce??

usiądź, poczytaj sobie inne artykuły z D.I i pomyśl, kto i dlaczego to robi??

Strona Davida Icke jest dla ludzi o szerokim spektrum postrzegania świata, dla ludzi poszukujących prawdy. Dlatego odpowiedzcie mi, o co w tym wszystkim chodzi?

Ja myślę że jak ktoś się nie czuje Polakiem to niech wyjedzie. A wiadomo że Ślązak w Niemczech to osoba V kategorii, po Cyganach i Turkach. Tam Ślązacy nie mają szacunku bo wyrzekli się swojej tożsamości narodowej. Bo to ani prawdziwi Niemcy a nie czują się Polakami. A takich ludzi nikt nie szanuje.

.

historia Śląska: http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3rny_%C5%9Al%C4%85sk

.

.

.

Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 12:57 przez antyglobalistka, łącznie zmieniany 17 razy

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 07 mar 2011, 11:22 
VIP Member
Awatar

antyglobalistka14lat pisze:
.1 kwietnia rozpoczyna się na Śląsku spis powszechny. To będzie ważny test. Stowarzyszenie Unum Principium uważa, że cele RAŚ są niebezpieczne dla integralności kraju. – Złożyliśmy wniosek do prokuratury o delegalizację RAŚ – mówi przedstawiciel stowarzyszenia, Krzysztof Zagozda.

Tak panie Zagozda,może tych wszystkich,którzy zadeklarują narodowość śląską też zdelegalizujecie :cooo?: :D

Awatar użytkownika

nie ma narodowości, jest grupa etniczna. Poczytaj sobie historię, a nie pisz bzdury.
I tak na marginesie, jeżeli ktoś czuje się obcą narodowością, to niech zda egzamin ze swego " narodowego języka" czyli dla mnie gwary śląskiej. I mogę się założyć że 1% jakoś by sobie poradziło. A reszta ? To nie jest język narodowy po pierwsze tylko gwara tak jak gwara góralska.
A jeszcze ciekawostka. Wasz znany i lubiany prezenter na TVS , biegle mówiący po śląsku Darek Niebudek to czysty Polak, czyli po waszemu gorol. wiem , bo go osobiście znam. A RAŚistowskie ruchy powinny być skutecznie tępione jak insekty.

Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 11:34 przez antyglobalistka, łącznie zmieniany 1 raz

Knight of the East or Sword * 15th Degree

rudy czyli Tusk to nie Polak tylko niemiecko-kaszubski kundel.

.

Aby zrozumieć o co w tym chodzi należy posłuchać tego pana. Trochę długo mówi, ale właśnie tylko w ten sposób może przekazać to co chce. Polecam szczególnie tym naiwnym którym się wydaje, że na tych podziałach coś zyskają.
Może być zupełnie odwrotnie. Jedynym spokojnym miejscem na ziemi będzie rejon mało zasobny w bogactwa mineralne i tam ludzie będą uciekać.
A więc posłuchajcie w całości.

phpBB [video]

phpBB [video]

A RAŚistowskie ruchy powinny być skutecznie tępione jak insekty.

To kup sobie muchozol i jazda :język: :lol:
(podoba mi się Twoja młodzieńcza pasja dziecinko :tak: życzę powodzenia ! )
Jak już wytępisz wszystko ,co nie mieści się w Twoim obrazie "rzeczywistości ", to skieruj uwagę na siebie i zrób porządek na swoim podwórku - czternastolatko Mruga :język: :D

A przy okazji możesz jeszcze ogłosić publicznie ,co znaczy CZYSTY POLAK,a co NIECZYSTY - bo jest to bardzo ineteresujący temat,zwłaszcza w świetle propagowanego przez Ciebie SKUTECZNEGO TĘPIENIA INSEKTÓW :twisted:
W końcu może jeszcze ludzie zmienią zdanie ,co do swojej "narodowości",jak ich skutecznie postraszysz :tak:

Pozdrawiam :hejka:

Nic na siłę. Jeżeli chcą własnego państwa to nie można im tego zabronić. Mieszkam w Trójmieście i mam nadzieję, że Kaszubi będą mieć podobną możliwość. Secesja jest w naszym regionalnym interesie, nie możemy przecież być wiecznie wysysani z energii żywicowej przez ZUSy i inne USy.

Awatar użytkownika

Ani po polsku, ani po niemiecku, ani po "śląsku"... ciekawa dzielnica.

W sumie mam to gdzieś, ale ze Ślązakami miałem niemiłe przejścia. Jakby się chcieli odłączać - droga wolna, Ja nie król, ani książę ani wojewoda, ani nawet radny :D .

Tylko, że to nie ich wola a niemiecka do tytułowego IV rozbioru.

antyglobalistka14lat - nie daj się zbyć takimi "rasistowskimi względem wieku tekstami" INSPEKa. Co z tego na forumi ile ktoś ma lat?

Pozdrawiam

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

...najlepiej oddać wszystko co pozostało i jeszcze przeprosić że tak długo to trwało!
Ciekawe jak by była wojna to by walczyli po stronie Śląska czy Polski?
Niech odbijają i pasą ryje na szkopskim chlebie jak dla mnie.
W tym kraju Polski pozostał już tylko duch.
Nie do końca chyba wiecie co oznacza to 14"lat" moi drodzy.
Kosovo bis i do przodu!

Nikt się od niczego nie odłączy,
to z pewnością jest kolejna ściema która ma odwrócić uwagę od spraw istotnych.

To było pewne że po wejściu do UE podniosą się separatystyczne głosy w grupach etnicznych pozbawionych tożsamości narodowej a co za tym idzie ducha walki i honoru.To jedyna okazja aby przy pomocy swoich panów zza odry(którzy zresztą też nie uznają ich narodowości i kierują się własnymi pobudkami)wykonać jakieś kroki w celu osiągnięcia autonomii.
Brakuje im jednak podstawowego elementu...twardego kręgosłupa narodowego bez którego mogą jedynie zmieniać właściciela :lol:

Cytuj:
A wiadomo że Ślązak w Niemczech to osoba V kategorii, po Cyganach i Turkach. Tam Ślązacy nie mają szacunku bo wyrzekli się swojej tożsamości narodowej. Bo to ani prawdziwi Niemcy a nie czują się Polakami. A takich ludzi nikt nie szanuje.

phpBB [video]

Ostatnio zmieniony 07 mar 2011, 16:46 przez sfath, łącznie zmieniany 1 raz

thozo pisze:
antyglobalistka14lat - nie daj się zbyć takimi "rasistowskimi względem wieku tekstami" INSPEKa. Co z tego na forumi ile ktoś ma lat?

Jam Ci to Drogi Thozo napisał :tak: uważność się kłania :tak:

Po pierwsze dlatego,że nie wierzę w wiek forumowiczki :) ,więc celowo to podkreślam - 14-stolatki robią wiele dziwnych rzeczy,ale na pewno nie zajmują się polityką i nie wymachują szabelkami w celu tępienia kogokolwiek :)

A po drugie, nie jestem ani za,ani przeciw temu,że ktoś określa swoją narodowość w taki,czy inny sposób.

Nie wiem,czy ktoś na G.Ślasku chce się odłączać od Polski ( niby w jakim celu i jak ??),ale sposób ,w jaki niektórzy forumowicze się "zagotowali "w temacie ,trochę mnie zaskakuje... :?

Po co te nerwy ? :) W końcu w kilku krótkich postach dowiedzieć się było można,że Ślązacy,kogoś zle potraktowali (czyli są do d...)...oraz sugestie,że mają wypieprzać i paść się na szkopskim chlebie...

Sami już wydaliście "wyrok"...? :evil:

Nie bawię sie w politykowanie...forma wypowiedzi - agresywna i histeryczna forumowicza antyglobalistka14lat skłoniła mnie do podjęcia tematu i tyle...

A jak już o wilku mowa :) jeśli jesteś przeciw globalnemu rządowi,to m.in. dlatego,że nie chcesz,żeby jakiś matoł z hameryki,decydował o tym co robisz w swoim ogródku,czyż nie ?
Więc,co się dziwisz komuś, kto nie chce,żeby o jego ogródku w Katowicach, decydował jakiś pierdoła w W-wie ?

:hejka:

Cytuj:
w grupach etnicznych pozbawionych tożsamości narodowej

To czy są pozbawieni tzw. tożsamości narodowej wyjdzie lub nie podczas spisu i ewentualnie w przyszłym referendum.

Albo pewnego dnia na polu walki :wysmiewacz: :wysmiewacz: :lol:

p.s.wątek powinien nosić raczej tytuł''Niemcy chcą autonomii śląska''.

Awatar użytkownika

...potem autonomi będą chcieli Kaszubi, Górole, Ślązaki, itd. i masz Rozbiór Polski, więc tytuł jest jak najbardziej trafny. No może z małą poprawką "IV"rozbiór Polski.

Awatar użytkownika

Nie wiem dlaczego się dziwisz że 14 letnia osoba intersuje się przyszłością swego kraju, swojego regionu na którym mieszka z rodziną? Tak zostałam wychowana by aktywnie uczestniczyć i reagować , na ile się oczywiście da, na niepokojące wydarzenia w naszym kraju. Mój dziadek walczył na frontach AK z Niemcami, drugi z ruskimi, na wschodzie, lądując na 10 lat na Syberii. W rodzinie gdzie kilkanaście osób straciło życie by była Polska, wolna, istniejąca na mapie świata, trudno być ignorantem na działania wrogich Polakom sił . Od roku śledzę uważnie z kolegami z innego działu ( witaj Thozo :hejka: )))poczynania na naszym niebie , związane z chemtrailsami. Ten temat tez jest bardzo niepokojący. Ale to problem ogólnoświatowy i wiele nie poradzę., choć świeżutki chembuster już działa :słonko: )), ale sprawy mojego kraju są bardzo dla mnie ważne. Może inne 14-latki myślą tylko o nowym chłopaku, makijażu i melanżu. Ja jednakże na szczęście mam większą świadomość i nie wiadomo jak to się u mnie rozwinie, może w bardzo aktywną działalność społeczną. Za rok pragnę zostać członkiem Obozu Narodowo- Radykalnego, już teraz działam na rzecz uświadamiania młodych kobiet by nie robiły aborcji i nie mordowały swojego nienarodzonego dziecka. A co do antyglobalistki, nie chcę by jakiś Hammerykanin mną rządził.
I tak czyhają na nas zagrożenia, GMO, NWO , chipowanie...
Nie wolno dać się osłabiać, nie w tych trudnych czasach. Polska powinna być silna i nie powinny się oddzielać regiony od siebie. Jakbyś poczytał historię Polski co działo się po podziale państwa na dzielnice to byś zrozumiał. To jest tak jak w mądrym stadzie zwierząt, np. sarenek .Jak wszystkie są razem to nic im nie grozi, a jak się odłączy jedna czy druga to już czyha na nią wilk lub inny drapieżnik. Europa chce się łączyć, mają zniknąć granice ( a propos tego- o tym marzył już Hitler , o III Rzeszy, w której nie będzie granic...), a tu Śląsk chce być państewkiem. A co do granic Śląska, nijak nie pokrywają się obecne granice z historycznymi. To jakiś absurd. Szczerze mówiąc nawet nie kiwnęłam bym palcem, niech idą Ślązacy w inne ręce, ale dać tym wrednym Niemczachom , - ziomkostwom i innym pomiotom Hitlera - satysfakcję że wreszcie zdobyli Śląsk. Nigdy. Oni walczą o to od dziesiątek lat. a my , Polacy, nic nie robimy żeby rozbudzić poczucie tożsamości w narodzie. I na to wygląda że oddamy się w obce ręce , jako ludzie II kategorii. No bo oczywiście Niemcy to rasa panów. :evil: :twisted: I jeszcze jak ktoś o tym pisze to zostaje zmieszany z błotem. :bangheadwall: Nie robię podziału na czystych i nieczystych Polaków. Takie podziały istniały w nazistowskich Niemczech. Ja dzielę na patriotów i zdrajców. A zdrajcami jest nasz rząd, który pozwala na takie podziały. Niech nikt mi tu nie powie że herr von Tusk to prawdziwy polski patriota. hahahahaha. Komoruski też nie jest. Najsmutniejsze jest to że ktoś ich wybrał :geek: :wacko: :drugged: :geek:
I jak w takim kraju ma być dobrze.

p.s.
nie trzeba pisać "IV" w cudzysłowiu, IV rozbiór Polski, tak jest poprawnie)))

powtarzam, jak ktoś chce oddzielenia Ślaska od Rzeczypospolitej Polskiej to nie jest Polakiem. Pewnie rodzinka tych Ślązaków którzy chcą oddzielenia siedzi w Niemczech i udaje Niemców. Mam wujka na Mazurach który prowadzi tam hotel, w większości przyjeżdżają tam Ślązacy, udają że nie znają polskiego, jak coś do nich mówisz, (po kilku już miesiącach pobytu w Faterlandzie, jak to mówią,) szwargoczą po niemiecku i jak się nachleją to śpiewają na całe gardło nad jeziorem Heili Heilo Heila. I czują się nie "narodowością" Śląską, bo nie mówią w gwarze śląskiej tylko Niemcami. A to co tu wygadują że czują się tylko Ślązakami to brednie. Nie kształcą się , nie uczą się historii, od pokoleń byli germanizowani i teraz są tego efekty.

Problem jaki poruszyłam jest bardzo, bardzo poważny.

rasistów , neofaszystów i RAŚistów trzeba tępić w zarodku.

Prusakolep najlepszy)))

na Prusaki.

.
Polska 990 - 2010
phpBB [video]

.

Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 13:08 przez antyglobalistka, łącznie zmieniany 15 razy

Awatar użytkownika

Nasi odwieczni wrogowie najchętniej by nas na mapie w ogóle nie widzieli, a jak już to w najlepszym wypadku w czymś na kształt Kongresówki, czuwajcie obywatele wróg nie śpi.

(Edgar Allan Poe)

Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Niema się co dziwić że chcą autonomii (cokolwiek o tym myślicie). Jak się ma w perspektywie życie (lub raczej mówiąc wegetowanie) w tym syfie zwanym RP to rodzą się pragnienia wolnościowe.

Pozdr 8-)

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

syriuszA-nin pisze:
Niema się co dziwić że chcą autonomii (cokolwiek o tym myślicie). Jak się ma w perspektywie życie (lub raczej mówiąc wegetowanie) w tym syfie zwanym RP to rodzą się pragnienia wolnościowe.

Pozdr 8-)

Myślę,że tu jest częściowa odpowiedź:

http://www.youtube.com/profile?user=SuperSeriale&annotation_id=annotation_391011&feature=iv#p/c/3/MurxMab9lsI

Antyglobalistka,czy Ty aby na pewno masz 14 lat :D ?

Awatar użytkownika

no, trochę więcej, na jesień w listopadzie skończę 15)) :tort: :szampan: ale duuuużo :nauka: :czytaj: :pisze:

Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 12:40 przez antyglobalistka, łącznie zmieniany 1 raz

Nie zawsze tak było, polecam wam tę książkę do przeczytania.
Mam oryginał, jak będę miał czas to może wrzucę na jakiś serwer.
Obecnie pozycja prawie niemożliwa do zdobycia która opisuje
postawę i dzieje Ślązaków którzy pozostali wierni ojczyźnie
w czasach II-ej Wojny Światowej.
Obrazek

I technicznie rzecz biorąc IV Rozbiór nastąpił w Jałcie
więc kolejny mialby numer V.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

było już wcześniej, można oba wątki scalić, prośba do moderatorów
http://davidicke.pl/forum/post74725.html?hilit=%C5%9Al%C4%85ska#p74725

Intendant of the Building * 8th Degree

A gdzie będą mieli lepiej. Teraz gdy coś nie pasuje rundka do stolicy trochę dymu i po sprawie. W ramach jednej struktury administracyjnej ten rejon nie ma większych powodów do narzekań. Jeśli nastąpi jakakolwiek odrębność może nie być tak fajnie. Nadal priorytetem jest nasz Polski węgiel w przypadku autonomii priorytety mogą się zmienić no chyba że nastąpi zmowa cenowa.

Awatar użytkownika

no, trochę więcej, na jesień w listopadzie skończę 15)) :tort: :szampan: ale duuuużo :nauka: :czytaj: :pisze: i mam nadzieję potrafię zrozumieć trochę lepiej niż dawniej to co się wokół mnie dzieje. W szkole mam problemy z niektórymi nauczycielami ( hist(o/e)ryczka, polonistka, z wosu) bo wchodzę z nimi w dyskusje , a oni mają tzw wytyczne z Uni i mówią schematami. Klasa mnie kocha bo lekcje wreszcie polegają na myśleniu, wymianie zdań, poglądów a nie wchłanianiu bezmyślnym informacji na 3 Z. Zakuć, zdać ,zapomnieć. I tak mam 5.4 średnią. Mam świetną pamięć i to mnie ratuje przed byciem kujonem;-))

No to mogę być spokojny :D . Polska nie zginie mając taką młodzież. Wszystkiego najlepszego życzę.

Ja jestem ze Śląska i mówię Wam, że nie będzie, żadnego odłamu bo oprócz tych co chcą autonomii jest wielokrotnie więcej tych którzy tego nie chcą.

Awatar użytkownika

no i widać całe podejście Ślązaków. O ludziach z innych rejonów wyrażacie się cytuje, bydło, gorole, chołota. I tak jest od zawsze. Moja babcia jest ze Lwowa, dziadek z Wilna, przyjechali, bo zostali zmuszeni opuścić swoje piękne, czyste ekologicznie tereny. Moja matka urodziła się na Śląsku i w latach 80 w szkole byli "cudowni" Ślązacy i ciągle ją prześladowali i szykanowali. Ale ona jest twarda i się nie poddała. Jest szanowanym pedagogiem, pracuje na śląskich uczelniach i kształci wszystkich, i Polaków i grupę etniczną pod nazwą Ślązacy. Nienawiść do ludzi z innych rejonów to efekt zniemczenia i pozostałości po hitlerowskich wpływach. Oczywiście Ślązacy to rasa wyższa, reszta do g... wiecie co, Żydzi też uważają że ich rasa jest najlepsza a reszta to bydło. Najlepiej wyjedzcie do Izraela to tam się dogadacie. Macie nazistowskie poglądy, takich ludzi w Polsce nie potrzeba. I jeszcze dać Wam darmowe szkoły, studia byście potem wyjeżdżali do Niemiec zasilać tamtejszą gospodarkę. A wiadomo że w Niemczech jest najniższy poziom edukacji w całej Europie.

Jakby cała Polska nie pomagała Śląsku to tutaj by bezrobocie było powyżej 60%, tyle kasy co dostajecie w pensjach to nikt tego nie ma w Polsce. A i tak się dopłaca do kopalń. Kiedyś 3 miesiące non stop buczały syreny -przed moim blokiem -na kopalni, nie mogłam spać, uczyć się, żyć normalnie bo robiliście protest przed zamknięciem nierentownej kopalni. I co? Nie zamknęli, bo jak co to siłą idziecie przed Sejm. W dupach się wam już poprzewracało. Najlepiej jakby na jakiś czas wyłączyć Wam dopływ kasuni, no to byście zobaczyli jak to jest bez waszym zdaniem "bydła, goroli i reszty polskiej chołoty." Ludzie z Polski przyjeżdżali do pracy bo takie były zarządzenia ówczesnych władz. Za chlebem jechali, za pracą , tak jak Wy teraz do Londynu. Tylko teraz są inne czasy , wy jeździcie bo nie starcza na nową furkę i wyjazdy do egzotycznych krajów. tyle ile osób ze Śląska było w ostatnich latach w Egipcie i innych krajach to nie widać o jakimś kryzysie finansowym. Jak ktoś nie ma pieniędzy to nie wydaje 5 tys ( wersja podstawowa) na 2 tygodnie na wczasy dla 2 osób. Tylko oszczędza- tyle na temat.

Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 12:09 przez antyglobalistka, łącznie zmieniany 2 razy

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Widzę że temat otwarł znawca Śląska. :D
Jestem ze Śląska a dokładniej z Chorzowa ale mniejsza o to... Mieszkam tu od urodzenia. O inicjatywie RAŚiu wie bardzo dużo ludzi. Sam ich poparłbym wolę wolny Śląsk niż uzależnione od Unii państwo jakim jest Polska.

Oczywiście to prowadzi do podziałów i to jest największa wada tego wszystkiego. A co do ekonomii itd. Antycoś tam stwierdzam że masz zerową wiedzę o tym regionie. Śląska jest drugim(zaraz po mazowieckim) najbardziej zaludnionym regionem w Polsce, najbardziej rozwiniętym i przynoszący temu Twoje państwu najwięcej dochodów.

I dlaczego Śląsk miałby być autonomią?
A no to daje ogromne korzyści. Spójrzcie na przykład Hiszpanii, a dokładniej na region Katalonia jest autonomią i zarazem najbardziej rozwiniętym regionem w tym kraju. Śląsk z ponad 4 milionami obywateli także ma predyspozycję. Jeśli byśmy się pozbyli odgórnych władz i uczynili nasze kopalnie prywatnymi byłoby o niebo lepiej. A tak to nie wina nas Ślązaków tylko polityków.

Po za tym na Śląsku mamy nie tylko kopalnie więc i byśmy sobie dali radę.
Jak coś mogę rzucić obliczeniami za poprzednie lata.

@Rangorn
Ślązacy dajcie przykład! Jak się uda Pomorze Gdańskie będzie następne! Czas skończyć uciskiem Warszafki...

INSPEK pisze:
@Rangorn
Ślązacy dajcie przykład! Jak się uda Pomorze Gdańskie będzie następne! Czas skończyć uciskiem Warszafki...

Gdyby tym się kierować to generalnie każde województwo ma pretensje ...

Według mnie jak zawsze chodzi o władzę a ten na dole ucierpi w tym przypadku w sensie dosłownym.
Największą wadą jest brak konkretów. Niby jeszcze za wcześnie można wyczytać w internecie. Słusznie nie ma konkretów nie ma pytań nie ma wątpliwości. Byle do stołka doprowadzić gości.

1.

rudy czyli Tusk to nie Polak tylko niemiecko-kaszubski kundel.

Dziecko, kundelku zabużański, odwal się od Kaszubów... Pisałem tu już wielokrotnie, ze Tusk jest Żydem po linii matczynej (u Żydów dziedziczy się żydostwo po matce). Po matce Ewie Dawidowicz...

2. Co wy pierniczycie ogólnie? Polski nie ma. Jest kraj nad Wisłą i Odrą gdzie jeszcze mówi się i pisze co prawda po polsku ale tubylcy nie maja nic do powiedzenia. Są ogłupionymi parobkami we własnym kraju, gdzie całą gospodarkę byłego PRL rozsprzedano za bezcen albo zniszczono... Tak... wszystko "sprywatyzowano" a gdzie są pieniądze? Dług PRL wynosił ok. 40 mld USD, został spłacony juz wielokrotnie z odsetkami... Teraz mamy dług ok. 500-1500-3000 mld USD - nikt nie wie dokładnie, są różnice w obliczeniach - w każdym bądź razie dług państwa za samych rządów PO wzrósł ze 150-200 mld USD do 500 mld USD minimum w tej chwili... A ile wynoszą długi społeczeństwa z którego podobno 25% ma pobrane kredyty?

3. Kim są ludzie którzy przejęli Polskę? Gospodarczo i medialnie. Jaka jest ich narodowość?
Skąd się wziął napływ w ostatnich kilku latach, kilkudziesięciu tysięcy (albo więcej) dziwnych młodych brunetów i brunetek z dobrze wyuczonym językiem polskim jednak nie pozbawionym obcego akcentu, którzy teraz nagle zajmują stanowiska kierownicze w urzędach państwowych i w dużych firmach? W średnich i mniejszych zresztą też....

Co? Nie słyszeliście? Ze w bankach, firmach i nawet szczególnie w NBP, przyjmuje sie teraz do pracy jedynie osoby pochodzenia żydowskiego????

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Ta antyglobalistka14lat to w rzeczywistości pewnie jakiś czterdziestoparoletni podszywacz.

Wracając do tematu.

Czytając niektóre Wasze opinie nie można oprzeć się wrażeniu, że tak naprawdę obawiacie się tej autonomii śląska. Dlaczego? Zazdrość? Obawa przed tym, że Ślązacy mogą dzięki temu odskoczyć reszcie kraju pod względem ekonomicznym? Czyżby odezwała się typowa zazdrość panująca wśród Polaków? Nie wiem, ale niech Ślązacy robią co chcą, zazdrościć im nie będę jeśli się uda.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]