Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 02 mar 2021, 8:26

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Droga Antyglobalistko, umiem się bronić. Wiem co zrobić kiedy chcą mnie okraść.
Znam przyczyny okradania mnie przez państwo. A państwo czy Polskie czy Niemieckie- kradnie tak samo.

Czego Ty chcesz od Niemców? Znasz chociaż jednego? Z taką retoryką- że Niemcy to bandyci, i już, to nie do mnie. Takie rzeczy możesz sobie pod kościołami i pod krzyżem krzyczeć ale do mnie to nie dotrze.

Znam dobrze naszą historię i wiem, czym byli na przestrzeni dziejów nasi zachodni sąsiedzi. Na nas- na Słowianach, zatrzymała się fala wojującego germanizmu (że tak zacytuję za J.Głosikiem).
I co? I nic. Umiem spojrzeć na to z szerszej perspektywy. Niczym się to nie różni od zatargów o ziemie, jakie nawiedzały społeczności ludzkie na przestrzeni dziejów.

Cytuj:
I co wtedy zrobisz?? Ja nie wiem, ale JA wynajęłabym ochronę i strażników, a wypadku agresji użyła odpowiednich do sytuacji środków obronnych. Walczyłabym o spokój i o bezpieczną przyszłość dla mojej rodziny.

No widzisz - ja, oraz wielu Polaków, Niemców, Murzynów, Arabów, jesteśmy spokojni, jesteśmy spokojem. Możemy żyć obok siebie z poszanowaniem odrębności.
Ty, oraz inni "patrioci" o ten spokój od wieków WALCZYCIE i tu jest ta mała różnica między nami.
Takie widzenie wszędzie "Zdrajców narodu", ta odwieczna "walka o kraj" od wieków ta sama płyta.

Cytuj:
Kraj to taka duża rodzinna posiadłość, a naszym obowiązkiem jest ją bronić a nie dać rozkraść przybłędom.

Moim obowiązkiem jest żyć w zgodzie z sumieniem. Pieprzę ten system, oraz gospodarkę tego kraju. Jak zaczniesz pracować to może sobie uświadomisz ile Ci kradnie ta Polska nasza kochana. Kiedy będziemy w wieku emerytalnym zobaczysz ile z tego patriotyzmu Ci zostanie.

I po raz kolejny będę bronił mojego zdania, chcecie walczyć to sobie walczcie, ja żyję sobie w spokoju i pokoju i to nie jest utopia- utopią jest myślenie że jakieś państwo zbawi świat a tak nie jest.
Sami możemy sobie pomóc jako ludzie.

Poza tym moim domem jest Ziemia, i w dupie mam to, że od zarania dziejów kto silniejszy zabrał sobie więcej, mordował słabszych, a Wy to później nazywacie "krajem", "matką".

Pozdrawiam. :winko:

PER.PAN - Rozumiem Cię, ale zrozum i mnie- to NIE JEST utopia, to co JA wprowadzam w CZYN. Bo sam daję temu życie. I jest masa ludzi myślących i żyjących tak samo.
Utopią jest może myślenie że wszyscy ludzie kiedyś wyluzują i będzie pokój. Ok. Ja się na innych nie oglądam- prawdę mówiąc, większość ludzi jest dla mnie osobnym gatunkiem -ograniczonym w swoich odwiecznych bzdurach. :zmęczony:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 mar 2011, 10:04 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

metzengerstein

kosmita

piszesz bzdury. Jak można nie chcieć bronić swojej własności.I to ty, Kaszub. Akurat ja znam Was, bo co roku jeździłam nad morze bałtyckie na 2 m-ce. Mieszkałam na kwaterach i wiem jakie macie podejście do swojej własności. Nawet patelni nie można było pożyczyć od Was z kuchni, przed wyjazdem z listą w ręku sprawdzaliście ilość łyżeczek, talerzyków, kubeczków i innych przedmiotów w pokoju. A broń boże wjechać samochodem na teren chodnika sąsiada. Mieliśmy już was dosyć i od 2 lat jeździmy do Egiptu. Nie dość że drogo u was to i tak pogody nie ma.
I ty mi mówisz że nie walczysz o swoje?? I że Was jest więcej?? Toż to ty nie Kaszub. :język:

A co do Niemców, znam, znam, są fajni do czasu, ale jakby im pozwolić to zabraliby nam i Kaszuby i Mazury i Śląsk, bez zmróżenia oczka.

pisałeś:
Moim obowiązkiem jest żyć w zgodzie z sumieniem. Pieprzę ten system, oraz gospodarkę tego kraju. Jak zaczniesz pracować to może sobie uświadomisz ile Ci kradnie ta Polska nasza kochana. Kiedy będziemy w wieku emerytalnym zobaczysz ile z tego patriotyzmu Ci zostanie.

I po raz kolejny będę bronił mojego zdania, chcecie walczyć to sobie walczcie, ja żyję sobie w spokoju i pokoju i to nie jest utopia- utopią jest myślenie że jakieś państwo zbawi świat a tak nie jest.
Sami możemy sobie pomóc jako ludzie.

Poza tym moim domem jest Ziemia, i w dupie mam to, że od zarania dziejów kto silniejszy zabrał sobie więcej, mordował słabszych, a Wy to później nazywacie "krajem", "matką".

ale jak ty sobie wyobrażasz dalsze życie?
Żyjesz sobie w spokoju i pokoju bo ktoś o to zadbał. Gdyby nie walka o wolność to pewnie nie mógłbyś rozmawiać w j. polskim bo dawno byłbyś zgermanizowany. Oczywiście, jak nie czujesz się Polakiem to nie ma tu o czym mówić. Łatwo mówić o wolności i pokoju gdy to jest oczywiste, gdy jest to stan zastany. Ale to jest stan, i ten stan może się zmienić, nic nie jest dane na zawsze. A taka postawa jaką Ty reprezentujesz to postawa niedojrzałej osoby. Nie wiem ile masz lat, ale to co piszesz nie ma logiki.

I powiem Ci jeszcze coś, moi dziadkowie mieszkali na Kresach. Dziadek w Wilnie, babcia we Lwowie. Wilno: Pewnej nocy w 1945 przyjechały nowe, radzieckie władze i wysłali całą moja rodzinę, tak jak stali na 10 lat na Syberię. Zabrali im 50 h ziemi, dworek plus posiadłości. To było własnością mojej rodziny od pokoleń. Nie mogli walczyć bo było ich za mało. Dziadka najmłodszy brat zmarł w drodze na Syberię to wyrzucili go z pociągu, matka dziadka zmarła w czasie powrotu do Polski, na zapalenie płuc. Dostali od polskich władz dom na Mazurach, ale tęsknią do Wilna, bo to ich rodzinne tereny. Lwów: w 1945 przyszły władze ukraińske i wyrzucili ich z mieszkania, tylko z walizeczką. Pojechali w nieznane, za Zachód. Z pięknych , ekologicznych terenów Stryja, Stanisławowa - do szarych Piekar Śląskich i Bytomia. Wyrzucili ich na siłę, by potem na terenach śląska przeżywali piekło prześladowań i dyskryminacji, że to poloki, gorole i zza buga.
Kto jak kto ale JA NIE POZWOLĘ by ktoś jeszcze raz na siłę chciał moją rodzinę gdziekolwiek przesiedlać czy dyskryminować. I o to będę walczyć.

Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 11:36 przez antyglobalistka, łącznie zmieniany 2 razy

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

antyglobalistko odnoszę wrażenie, że nie myślisz samodzielnie, lecz bronisz zaciekle wizji świata, jaką przekazał ci autorytet płci męskiej, dziadek, ojciec, wujek...

Podobnie jak metzengerstein uważam, że podsycanie niezdrowej dumy narodowej prowadzi do wojen. "Dziel i rządź", stara rzymska zasada władzy właśnie zawsze na tym polegała. Podsycić konflikt i skorzystać na tym, obejmując kontrolę nad obiema stronami. Zdarta płyta, już nudna dla niektórych. Dla bardziej świadomych ludzi jest to tak przejrzyste, że aż przezroczyste, po prostu nie chcą brać w tym udziału.

Po polsku jest nawet bardzo mądre przysłowie to opisujące i dające odtrutkę zarazem: "Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta." Badając historię okazuje się, że ten trzeci celowo finansował i podtrzymywał konflikty narodowościowe, by zdobyć władzę nad uczestnikami tychże. Zawsze.

Podstawy.

Pozdrawiam

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

Awatar użytkownika

no właśnie, też tak myślę, że gdzie 2 się bije tam 3 korzysta. A kto finansuje RAŚ, czyli Ruch Autonomii Śląska??, Polacy, Ślązacy czy Niemcy???????.
Cały czas chodzi przecież o to by nie dać się skłócić, by grupa etniczna Ślązaków czuła się częścią narodu polskiego. By nie było dążeń separastycznych Nie chcę by sąsiad sąsiadowi wsadził nóż w plecy, bo ten to z Krakowa a ten to rodowity Ślązak, a RAŚ do tego dąży. Przypatrz się temu mechanizmowi.

Nic nie jest takie jak nam się wydaje na pierwszy rzut oka, wystarczy zobaczyć jak zagmatwali geoinżynierię, że chamskie opryski chemtrails, dzień w dzień nad naszymi głowami, prawie wszyscy uważają za coś normalnego, ewidentne sztuczne smugi, krechy , kratownice - to normalne. Jak można manipulować społeczeństwem- to malutka próbka.

Kto to wszystko finansuje?

Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 11:39 przez antyglobalistka, łącznie zmieniany 3 razy

Awatar użytkownika

To bardzo dobre pytanie, nie znam odpowiedzi na nie.

Nie sądzę, by łatwo było dojść do tego, kto RZECZYWIŚCIE to finansuje. Plany w planach, w następnych planach, a nic nie jest nigdy takim jakim się wydaje. Mruga

Pozdrawiam

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

Antyglobalistko, są ludzie i ludzie, mieszkam nad morzem i co roku przyjeżdża tutaj kupa luda, jestem tym zmęczony, też czasem zdarza mi się przekląć na "Warszafkę" która tu wkracza i brudzi, i krzyczy. Ale nie chcę generalizować i mówić że każdy Warszawiak to krawaciarz i nowobogacki.
To że nie chcieli nic pożyczyć, no cóż, ja bym pożyczył i pomógł i jest wielu takich jak ja, natomiast to co mówisz o Kaszubach- ja tego nie zauważyłem od dwudziestu pięciu lat, od kiedy żyję. Może są tacy bo to Wy turyści, kradniecie? :) Pomyślałaś o tym w ten sposób?

Jak na razie wydaje mi się że myślisz tak o Kaszubach czy Ślązakach bo tak Ci wygodniej - bo skubańcy chcą autonomii- podłe szuje!! -a miałam dziadka szwoleżera z medalami i było tak zacnie. Bij! Zabij!

Jakie masz plany na przyszłość? Czołgi i na Wilno?

:plask:

Awatar użytkownika

Nie. Nie mam planów, a historycznie miałabym więcej powodów na odebranie Kresów niż Niemcy na odebranie Śląska. Jakoś nie ma w Polsce ruchów dążących do odebrania wschodnich terenów. Bo to my, Polacy, naród szlachetny i nie agresywny.. Nie mamy -jak Niemcy w genach - dążenia do podboju innych narodów, nie czujemy się rasą panów i nadludźmi.

Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 11:29 przez antyglobalistka, łącznie zmieniany 1 raz

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

...14lat, nie wytłumaczysz Lewarom co to Ojczyzna, Naród jako jeden organizm, Patriotyzm. Dla nich to puste pojęcia z którymi walczą w imię "nieskrępowanej miłości" i "róbta co chceta abym ja na tym skorzystał".
metzengerstein pisze:
Jak zaczniesz pracować to może sobie uświadomisz ile Ci kradnie ta Polska nasza kochana.
Jak zaczniesz myśleć to może uświadomisz sobie że to nie Polska cię okrada tylko bydlaki u władzy którzy nawet często gęsto tymi Polakami nie są!

Temat chyba rzeczywiście nie na to forum. Mądrale kiepsko wypadają, za mocno temat osadzony w realiach.
Zmieniacie gęstości kilka razy dziennie, Obe srobe aż któregoś pięknego dnia obudzicie się w jednym wielkim obozie koncentracyjnym przepełnionym - miłością!. Zresztą to i tak nie ma znaczenia czy będzie Polska czy nie, już lecą do nas Galaktyczni Przyjaciele i skończą z tym szowinizmem i ksenofobią. :spoko:

Drogi Blacksun, sądząc po kwasie w Twojej wypowiedzi i sugerowaniu że nie myślę- może masz racje mówiąc o zmianie forum. Ja nie czekam na żadnych galaktycznych kompanów i doskonale wiem jak smakuje patriotyzm- ależ widzę w go w jadzie takich wypowiedzi

Cytuj:
Bo to my, Polacy, naród szlachetny i nie agresywny.. Nie mamy -jak Niemcy w genach - dążenia do podboju innych narodów, nie czujemy się rasą panów i nadludźmi.

Ależ ja widzę rzecz wręcz odwrotną - wszędzie białoczerwony mesjanizm, w literaturze, sztuce, muzyce, filmie, na forum tym także.

Awatar użytkownika

no i co, dałeś video z krzyczącym pijaczkiem o flagi. Nie ma tak źle , prawda? nie trzeba pracować, można chlać i dobrze sobie żyć. O to też trzeba było sobie zawalczyć.

A teraz o Niemcach.
no cóż, taki nasz los Polaków, że mamy za sąsiadów taki dziwny naród , który tylko jak jest okazja wyciąga swoje lepkie rączki po nasze ziemie. Nie mamy wyjścia, tylko się bronić. I dlatego w literaturze i sztuce takie tematy. Gdybyśmy mieli spokój to uwierz, mielibyśmy tylko tematykę miłosną)), bo my jako Polacy jesteśmy łagodnym narodem - ale nie frajerami. Łagodnym do czasu. Nawet najłagodniejsze zwierze potrafi być agresywne gdy wejdziesz mu na jego teren chcąc mu zrobić krzywdę.

Tak bronisz Niemców, ale popatrz kto wywołał największe wojny w naszych dziejach? Kto spowodował takie ludobójstwo, stworzył obozy koncentracyjne, masowe wyniszczanie narodów, stworzenie rasy panów i chęci zawładnięcia całym światem???
Niemcy. I dla mnie i większości moich rodaków nie są godni zaufania. To jak recydywista. Nikt już mu nigdy nie będzie ufał, że oto pewnego pięknego dnia stanie się prawym i szlachetnym człowiekiem. Uczmy się historii, uczmy się na błędach.

Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 12:01 przez antyglobalistka, łącznie zmieniany 3 razy

Awatar użytkownika

phpBB [video]

(Edgar Allan Poe)

Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012

Antyglobalistka-
Cytuj:
Nie mamy wyjścia, tylko się bronić.

Widzisz, dobrze że to napisałaś bo to uwidacznia różnice w naszym myśleniu- dla Ciebie bronić się i wiecznie stwarzać te same demony.

Dla mnie - budować nowy, pokojowy świat ramię w ramię z innymi narodami. Przecież to takie proste...

Ile jeszcze pokoleń musi karmić się tą samą retoryką- bij, zabij, walcz, broń. W szkołach to samo od lat.
Ja wolę budować. Tego Cię w szkole uczyć nie będą.

Cytuj:
ak bronisz Niemców, ale popatrz kto wywołał największe wojny w naszych dziejach? Kto spowodował takie ludobójstwo, stworzył obozy koncentracyjne, masowe wyniszczanie narodów, stworzenie rasy panów i chęci zawładnięcia całym światem???
Niemcy. .

Za wybuchem drugiej wojny stały różne siły, nie tylko Niemcy. I ja ich nie bronię- ja bronię samodzielnego myślenia. Niemcy ruszyli za Hitlerem bo dali się omamić takiej argumentacji jak Twoja- Ty kochasz do upadłego Polskę, oni byli Niemcami i widzieli w Hitlerze ojca nowej chwały narodu swojego. Psychologiczną podstawę społeczności niemieckiej w tamtym czasie świetnie opisał Fromm w "Ucieczce od wolności".

Cytuj:
I dla mnie i większości moich rodaków nie są godni zaufania. To jak recydywista. Nikt już mu nigdy nie będzie ufał, że oto pewnego pięknego dnia stanie się prawym i szlachetnym człowiekiem. Uczmy się historii, uczmy się na błędach

Dla mnie - paranoja :)
Ależ to jest właśnie przeciwieństwo uczenia się historii i uczenia na błędach- to jest ich powielanie do absurdu.

Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 12:03 przez metzengerstein, łącznie zmieniany 1 raz

Per.Pan pisze:
Może fakt, że w ogóle może istnieć problem secesji Śląska ma podłoże kulturowe a nie materialne?

Gwarantuje, że Śląsk zamieszkuje przytłaczająca większość Polaków

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c5/Gminy_zamieszkane_przez_%C5%9Al%C4%85zak%C3%B3w.png

(Na mapie zaznaczono część górnego śląska)

Mnie bardziej niepokoją działania mniejszości niemieckiej niż RAŚ-u

Obrazek

Awatar użytkownika

metzengerstein
no to jak to ma się do RAŚ-iu? To jest forum o chęciach oderwania się Śląska od Polski, a ty mi tu piszesz o swoich poglądach, typu ktoś na Ciebie pluje a ty mówisz że deszcz pada.
No cóż, frajerzy też istnieją.

Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 12:07 przez antyglobalistka, łącznie zmieniany 1 raz

To było do mnie, Antyglobalistko? Bo nie wiem czy mam się ustosunkować.

Awatar użytkownika

no oczywiście że do Ciebie, chyba umiesz logicznie czytać. Nie mam innego określenia na taka postawę .

http://www.miejski.pl/slowo-Frajer

Dobrze, ale kolejny raz apeluję- wyluzuj. Bo na razie to Ty na mnie plujesz, zbyt emocjonalnie podchodzisz do tematu.

Jak to się ma do RAŚ- ależ napisałem wcześniej co sądzę o autonomii Śląska. Napisałem też na PW.
Potrafisz "logicznie czytać"?

Nie podoba Ci się że wytaczam swoje poglądy- TO NIE ZACZYNAJ TEMATU, to że Ci się nie podoba że ktoś podszedł do sprawy od strony, której nie przewidziałaś, no pardon.

Cytuj:
No cóż, frajerzy też istnieją.

Wyluzuj.

Za nazywanie mnie frajerem nie obrażę się, ale moderatorzy mogą być mniej łaskawi.

Awatar użytkownika

frajer to nie żadna obraza - to nazwanie postawy jaką sobą reprezentujesz. Dyskusja jest jak najbardziej potrzebna, a trudno nie mieć postawy emocjonalnej do tego co piszesz, bo to jest tak dziwne i nielogiczne że trudno to zakwalifikować. Może psychiatra miałby jakąś radę a nie miejski słownik slangu i mowy potocznej?

Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 12:21 przez antyglobalistka, łącznie zmieniany 1 raz

Wydaje mi się, że Twoja wypowiedź świadczy sto razy lepiej o Twoim wieku niż Twój nick.

Więc odnieś się do moich wypowiedzi zamiast pluć.

Awatar użytkownika

a Twój co znaczy, metzengerstein - bo to po polsku nie jest. Też o Tobie świadczy.
Widzisz, ja mam teraz 15 lat, ty 25 a nie widzę byś czymś mnie pozytywnie zaskoczył, jakąś wybitną wiedzą , postawą , wzorcem na przyszłość, doświadczeniem. Wręcz przeciwnie.

To jest forum o chęciach oderwania się Śląska od Polski

Skąd to wzięłaś Antyglobalistko?

Pokaż mi cokolwiek co potwierdzi to, że Śląsk ma tendencje do separacji Nawet, część Śląska(w postaci części Górnego Śląska)

Oczywiście działania RAŚ-u są niekorzystne ale grupy nie można odnosić do całości

Cytuj:
ty 25 a nie widzę byś czymś mnie pozytywnie zaskoczył, jakąś wybitną wiedzą , postawą , wzorcem na przyszłość, doświadczeniem. Wręcz przeciwnie.

Ależ napisałem moje zdanie i poparłem to argumentami- po prostu się z nimi nie zgadzasz czego nie możesz przyjąć. Gdybyś nie zaczęła odpowiadać emocjonalnie wszystko byłoby w porządku- wymienilibyśmy zdanie i wszyscy byliby zadowoleni.
Natomiast argumentacja typu "Jesteś frajerem" i jeszcze wyrzucanie mi braku wiedzy, postawy (co? Ależ czego chcesz od mojej postawy, moich wzorców, sądząc po tych kilku postach w tym topicu? ), może trochę zastanów się zanim zechcesz komuś coś zarzucić.

Blacksunwheel:
Cytuj:
Jak zaczniesz myśleć to może uświadomisz sobie że to nie Polska cię okrada tylko bydlaki u władzy którzy nawet często gęsto tymi Polakami nie są!

Temat chyba rzeczywiście nie na to forum. Mądrale kiepsko wypadają, za mocno temat osadzony w realiach.
Zmieniacie gęstości kilka razy dziennie, Obe srobe aż któregoś pięknego dnia obudzicie się w jednym wielkim obozie koncentracyjnym przepełnionym - miłością!. Zresztą to i tak nie ma znaczenia czy będzie Polska czy nie, już lecą do nas Galaktyczni Przyjaciele i skończą z tym szowinizmem i ksenofobią. :spoko:

:spoko:

Dzień Dobry dla Wszystkich

Uprzedzam iż nawet nie przeczytałem 1% wpisów jaki znajdują się w tym wątku.

Ale jeśli wolno mi coś zaproponować (stojąc sobie z boku, bo uważam iż jest bez sensu branie udziału w jakiejkolwiek nawet manifestacji) - przeczytajcie koniecznie wszystkie 10 książek Władimira Megre z serii Dzwoniące Cedry Rosji o syberyjskiej pustelnicy Anastazji ( jest w nich wyjaśnione dokładnie i pojęcie OJCZYZNA i wszystko to co zaprząta wasze głowy jak i zaprezentowany jest jedyny rozsądny sposób wyjścia i opanowania pokojowego sytuacji).

A wtedy może dopiero powróćcie do zamieszczania kolejnych wpisów, lub lepiej zastosujcie w praktyce to co proponuje Wszystkim Anastazja.

Jeśli natomiast chcecie się bić to jest na ten temat sporo wiedzy (i mógłbym właściwie polecić coś z tzw. górnej półki - bo po co się mamy wszyscy męczyć skoro są sposoby by zakończyć wszelkie spory szybko - najlepiej eliminując obie strony konfliktu ),
lecz ja jednak polecam studiowanie aż do skutku cieniutkiej książeczki pt. 'Sztuka pokoju' - obszerne cytaty zamieszczam właśnie w dziale Biblioteka - bo uważam iż jest jednak dla nas wszystkich nadzieja.

Zbyszek

Jeśli chodzi o wypowiedź Blacksunwheela.
Owszem, można zauważyć takie przeciwstawne sobie grupy ideowo-światopoglądowe. Ja nie należę ani do "skrajnej prawicy" ani do "oświeconych mistyków". Szufladkowanie nie jest dobrą metodą, ale z grubsza takie dwie grupy może tutaj wyodrębnić.
Moje poglądy względem patriotyzmu NIE WYNIKAJĄ ani z zanurzania się w siódmej gęstości, ani nie doznałem oświecenia podczas OBE. Nie śmieję się z tego bo tak wypada, ani nie wypaliłem za dużo Jointów.

Jeśli mówię o pokoju, o tym aby dać sobie spokój z tymi hasełkami- to tylko z jak najbardziej przyziemnych przemyśleń one wynikają. To wołanie o walkę z wrogiem historia oglądała już tyle razy.. Zawsze jest jakiś wróg u bram.
Póki ten system istnieje- takie "problemy" istnieć będą gdyż są JEGO NIEODŁĄCZNĄ SKŁADOWĄ.

My, Polacy, mamy chyba szczególną tendencję do odgrzewania tych ideologicznych kotletów. Być może z racji, że ledwie posmakowaliśmy MOCARSTWOWOŚCI, a już przyszedł Szwed, przyszedł Moskal, przyszli Tatary.

Ale nasz kraj jest tylko częścią całości - nie jest tak, że ósmego dnia sam Bóg stworzył Polskę.
Wielu z Was widzę, nie potrafi wznieść się ponad tą narodowość.
Ależ ja nie nawołuję do odwrócenia się od pochodzenia, do nienawiści własnego narodu, tylko do wzniesienia się podnadto! Każdy naród to bezkształtna kupa, ludzie tylko są realni. Ludzkie problemy są realne.

Od dziecka interesują mnie jak najbardziej "przyziemne" dziedziny wiedzy - historia, psychologia, socjologia.
To na podstawie tych danych, jak również i własnego rozumu dochodzę do przekonania, że to rozdzieranie szat odwieczne i krzyczenie "Wróg u bram!" jest częścią ICH planu do podzielenia nas, skłócenia, i wojny naszych dziadków są przez to naszymi wojnami.

A po co? Nie umiecie patrzeć w przyszłość? Tylko oglądać się za demonami przeszłości wolno, bo "tradycja" bo "honor" bo "naród". To są puste wyrazy.

Ja już dawno wybaczyłem Niemcom napaści wojenne, nikt z Niemców mojego pokolenia na mnie nie napadł. Nikomu nie będę tego wypominał ani z tego powodu nie będę im kradł samochodów.

Albo zbudujemy coś razem, albo razem wykopiemy sobie grób.

ZBYSZEK - Anastazja- piękna seria, i również polecam do poczytania, choćby w tym kontekście :spoko:

Awatar użytkownika

metzengerstein pisze:
Zawsze jest jakiś wróg u bram.
...z tym że ten wróg już dawno ją przekroczył i zadomowił się na dobre to jest ta różnica!
metzengerstein pisze:
bo "tradycja" bo "honor" bo "naród". To są puste wyrazy.
... i wszystko jasne!

Więc zapytam - co robicie na forum David Icke, a nie LPR.pl?

EDIT: Albo w te strony- pokonacie wrogów, Polska urośnie w siłę, gospodarka będzie niczym cycuszki osiemnastolatki, najedziecie kresy, Matka Boska będzie prowadzić wasze wojska, i co dalej? Co po tym?

Dzień Dobry (ponownie)

Ostatnie pytanie jest poza moim zrozumieniem

Pozdrawiam
Zbyszek

Więc proszę o zrozumienie, gdy ktoś nie jest patriotą w Waszym pojęciu tego słowa, nie wypowiadajcie haseł typu "jesteś frajerem" "twoja postawa jest frajerska", bo ja nie dałem się omamić żadnym ideom o Świetle, Przemianie, tylko staram się pokazać, że chcąc zmienić świat należy zacząć od siebie, a branie udziału w wojnie naszych dziadków, którzy sami też jej nie wywołali, do niczego nie prowadzi.

Za sterami naszego państwa są złodzieje i szubrawcy- to fakt. Czy są agentami innych narodowości, obcych sił, w jakimś stopniu na pewno.

Ale usunięcie ich nie zmieni faktu, że nasz kraj gospodarczo jest częścią globalnego systemu monetarnego, który okrada każdego z wolności i stwarzającego patologiczne powiązania i zależności, nie wiem czy Orzeł Biały zaprowadzi tu ład, wątpię.

Awatar użytkownika

metzengerstein pisze:
Albo w te strony- pokonacie wrogów, Polska urośnie w siłę, gospodarka będzie niczym cycuszki osiemnastolatki, najedziecie kresy, Matka Boska będzie prowadzić wasze wojska, i co dalej? Co po tym?

Będziemy szczęśliwym narodem, mlekiem i miodem płynącym! To też trudno ci zrozumieć? ...a przepraszam pojęcie naród jest dla ciebie puste.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]