Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 05 mar 2021, 18:00

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Intendant of the Building * 8th Degree

qwerty32121 pisze:
Czytając niektóre Wasze opinie nie można oprzeć się wrażeniu, że tak naprawdę obawiacie się tej autonomii śląska. Dlaczego? Zazdrość? Obawa przed tym, że Ślązacy mogą dzięki temu odskoczyć reszcie kraju pod względem ekonomicznym? Czyżby odezwała się typowa zazdrość panująca wśród Polaków? Nie wiem, ale niech Ślązacy robią co chcą, zazdrościć im nie będę jeśli się uda.

Bardzo dobrze by było gdyby im się udało inne województwa podchwyciły by pomysł. Może nie autonomia ale większa swoboda w podejmowaniu decyzji czyli konkurencja kto coś zaoferuje ten zyskuje.

Jeśli ta operacja nie jest zaplanowana odgórnie to mają małe szanse. Chyba że chcą nas rozmontować jak byłą Jugosławię. To mają pecha bo Polacy niejedno przeszli.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 08 mar 2011, 18:10 
VIP Member
Awatar

TrueOrFalse pisze:
qwerty32121 pisze:
Czytając niektóre Wasze opinie nie można oprzeć się wrażeniu, że tak naprawdę obawiacie się tej autonomii śląska. Dlaczego? Zazdrość? Obawa przed tym, że Ślązacy mogą dzięki temu odskoczyć reszcie kraju pod względem ekonomicznym? Czyżby odezwała się typowa zazdrość panująca wśród Polaków? Nie wiem, ale niech Ślązacy robią co chcą, zazdrościć im nie będę jeśli się uda.

Bardzo dobrze by było gdyby im się udało inne województwa podchwyciły by pomysł. Może nie autonomia ale większa swoboda w podejmowaniu decyzji czyli konkurencja kto coś zaoferuje ten zyskuje.

Jeśli ta operacja nie jest zaplanowana odgórnie to mają małe szanse. Chyba że chcą nas rozmontować jak byłą Jugosławię. To mają pecha bo Polacy niejedno przeszli.

Chcą rozmontować i jest to zaplanowane odgórnie na przyszłość. Euroregiony i takie tam inne rzeczy się kłaniają... Dlatego się to już zaczyna nagłaśniać i przygotowywać publikę. Inaczej by było cicho-sza i ani mru-mru...

Cytuj:
To mają pecha bo Polacy niejedno przeszli

Oh, really?

Jacy Polacy? Ten naród jest już tak zgnojonym, odpolszczonym i wytresowanym przez ostatnie 20 lat przez żydów potulnym bydłem, ze nic nie zrobi...

Chyba, że będzie wielkie światowe pierdut! Ogólnoświatowa katastrofa i hekatomba. Rządy upadną, w tym i polski... No, może wtedy faktycznie Polacy się oddolnie zorganizują, jak im się to przypisuje w legendzie, że niby Polacy potrafią się zorganizować w krytycznych warunkach...

PS. A co do autonomii Śląska i innych regionów, to jestem jak Bolek, "za i przeciw" jednocześnie.... Niestety. Gdyby była prawdziwa Polska, byłbym przeciw. Teraz z Polską jest i tak przesrane, więc kumam tak: jeśli nie można zaprowadzić porządku w kraju, w ojczyźnie, to może można zaprowadzić porządek w mniejszym kraju, mniejszej ojczyźnie, np. w regionie. Niech to będzie Śląsk...

Poświęciłem parę lat swojego życia na udowadnianie, że do Śląska nikt nigdy nie dopłacał, nigdy wydobycie węgla kamiennego nie było dotowane z budżetu, jak głosiła propaganda, było wręcz przeciwnie.... Nawet dałem tutaj swoje profesjonalne teksty na ten temat.

No i dupa....

Nikt nie czyta, nikt nie rozumie, potem pojawiają się teksty nastolatków którzy powtarzają twierdzenia propagandy, ze Śląsk jest dotowany przez resztę kraju...

PS2.

Jestem z Kaszub. I naprawdę byłbym za autonomią i samowystarczalnościa Kaszub i odcięciem się od tego całego polskiego gówna. W Trójmieście rządzi żydostwo ale ludzie sa coraz bardziej zniecierpliwieni, wielu ludzi, Polaków, identyfikuje się coraz więcej z Kaszubszczyzną, z regionem. Na zasadzie: my tu wytwarzamy produkcję, dochód, a warszawka nas goli podatkami. I jest jeszcze cała rzesza ludzi, którzy nie lubią najazdu w lecie masy samochodów z warszawskimi rejestracjami....

Powiem tak: Ślązacy niech robią swoje... Ale to Kaszubi mają wszelkie prawa do autonomii i odseparowania się od ogólnopolskiego burdelu....

To Kaszubi mają własny, odrębny język (zresztą uznany oficjalnie jako język, w odróżnieniu od gwar lokalnych jak podhalańska czy właśnie śląska) z własnym alfabetem, własną literaturą, z własnymi tłumaczeniami na kaszubski (np. część Biblii), własną kulturę, własną tradycję.
Kaszubi mają własną flagę (czarno- żółta) i godło/ herb ( czarny Gryf na żółtym tle) oraz własny hymn ("Nigde do zgeby nie przinda Kaszeby".

To na Kaszubach partyzanci z "Gryfa Pomorskiego" walczyli dłużej niż inni...

Kaszubi powinni pierdolić Polskę i Polaków, są starszymi Słowianami niż Polacy, niemniej Kaszubi są nadspodziewanie łagodni i cierpliwi...
I ciągle powtarzają hasło:
"Nie ma Kaszeb bez Polonii a bez Kaszeb Polszci"

Ostatnio zmieniony 08 mar 2011, 21:10 przez Wosiu, łącznie zmieniany 1 raz

antyglobalistka14lat pisze:
Ślązacy, udają że nie znają polskiego, jak coś do nich mówisz, (po kilku już miesiącach pobytu w Faterlandzie, jak to mówią,) szwargoczą po niemiecku i jak się nachleją to śpiewają na całe gardło nad jeziorem Heili Heilo Heila. I czują się nie "narodowością" Śląską, bo nie mówią w gwarze śląskiej tylko Niemcami. A to co tu wygadują że czują się tylko Ślązakami to brednie. Nie kształcą się , nie uczą się historii, od pokoleń byli germanizowani i teraz są tego efekty.

Tja... to prawda z tymi Slazakami... Jeszcze dobrze niemieckiego nie umie, ale juz polskiego nie pamieta... :tak:

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Wosiu pisze:
Chcą rozmontować i jest to zaplanowane odgórnie na przyszłość. Euroregiony i takie tam inne rzeczy się kłaniają... Dlatego się to już zaczyna nagłaśniać i przygotowywać publikę. Inaczej by było cicho-sza i ani mru-mru...

To jest właśnie program ,,Mitteleuropa'', pamietam też że kiedyś tu david wrzucił coś o postanowionym układzie z lat 20-tych, zawartym miedzy żydami i niemiecką masonerią co do podziału Polski, na niemieckie wpływy i Judeopolonię, teraz sie to ziszcza.

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Nie, nie według mnie jest nikła szansa na to, że jest to zaplanowane odgórnie(nie wykluczam, że ten pomysł mogą wykorzystać).Powiem tylko tyle że Raś planuje już to od dobrych hmmm niech no pomyślę...od 1994 mniej więcej, choć może i dłużej, ale to mogę potwierdzić napewno.Jestem rodowitym Ślązakiem, ale co z tego skoro jak sami wiecie-reinkarnacja trwa.Dziś jestem tu, wcześniej byłem tam, i jak tu być patriotą. Tym bardziej że państwo nie zawsze mówi dobrze(no teraz to już wogóle), i teraz idź patrioto i giń na nowej wojnie.W imię czego?Czarnych garniturów, które ci powiedzą baczność a ty tego koniecznie musisz ich słuchać?Rząd światowy niewątpliwie jest celem NWO, ale nie musi być zły jeśli odpowiednie osoby się tego podejmą(to moje osobiste zdanie).Trwa teraz bitwa w której są ludzie, jaszczurki , unia/federacja galaktyczna(zwał jak zwał), ale są jeszcze tacy ludzie(może bardziej poprawne by było napisać istoty) jak ja.Generalnie sprawa wygląda tak(i tu uwaga), repty nas wykorzystują,a ci od światła przyglądają się i się zasłaniają łamaniem wolnej woli ludzi itd., ba nawet zdarzyło się, że wbili nam parę gwoździ do grobowej deski.Możemy liczyć tylko na siebie, musimy być wyrozumiali, spokojniejsi(widzę, że tu niektórym nerwy puszczają).To tyle odemnie :).Czekam na fale krytyki, którą tu pewnie zaraz będę mógł przeczytać.

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

odpłynąłeś w temacie w przestworza))

poczytałam sobie komentarze. Jak na razie większość jest moim oponentem, no cóż, liczę że jednak jesteście w bardzo dużej mniejszości))), a chcieć to nie zawsze móc)). Krytykujecie Warsiawkę,ale to Wy, dorośli wybraliście ten rząd, o ile oczywiście chciało się Wam pójść na wybory. A teraz wielkie pretensje do władzy. Ja mam pretensje do Was, bo nic nie robicie by mnie, jako młodej osobie żyło się w przyszłości lepiej i godniej. Nie chcę emigrować na obczyznę, chcę tutaj żyć, mieszkać , pracować w swoim kraju, i nie wstydzić się tego że jestem Polką. I przeraża mnie to że tak się dziwicie że ktoś 15 letni może mieć jakieś swoje zdanie... W sumie to się nie dziwie, to co puszcza się na MTV czy na innych kanałach dla młodzieży potrafi skutecznie odmóżdżyć. Zgaga ( zjadająca różaniec- niech spróbuje to z Koranem to już jej nie ma..)) czy ambitne pioseneczki typu 4 osiemnastki w moim samochodzie.... bleee. Co to za poziom, żal.

temat jest złożony, faktycznie jest dużo tematów które muszę przetrawić, ale zamiast mnie pochwalić że mam zapał, chęci to jeszcze wyzywają mnie od zabużańskiego kundelka. Ale już wolę być Kresowianką, (choć mój tato z Krakowa, dr ekonomii, to jego rodzinka ze Lwowa))), wolę być mieszanką lwowsko-wileńskich genów, rodzin inteligenckich, przedwojennych profesorów wileńskich i lwowskich uczelni, mieszanką prawdziwych patriotów, ludzi walecznych i bohaterskich, ginących za wolną Polskę, niż ludzi pozbawionych tożsamości, ni to Polaków, ni to Niemców, nie wiadomo jaki to twór.
Kaszubi, Mazurzy, Ślązacy, żyją w swoich małych, zamkniętych światkach i marzą o powrocie Niemców, wspominając jak to było dobrze za ich czasów.

Pies w budzie na łańcuchu też się cieszy że ma michę , co żreć, gdzie spać by mu na łeb nie lało.
I też jest mu dobrze. Bo tak go wychowano i wytresowano.

Wiem że inaczej myślę niż moi rówieśnicy ale moja rodzina ma bogatą historię i ze względu chociaż by na pamięć moich pradziadków i dziadków nie będę spokojnie patrzeć na to co się teraz wyrabia. :beff: :shock: No cóż, nie będzie Wam - moi wrogowie- ze mną łatwo)). :cwaniak: Jak co to umiem już strzelać z wiatrówki, ale jakby co to poradzę sobie i z ostrą. To na przyszłość jakby było trzeba. Gdyby Ojczyzna wzywała do obrony przed zewnętrznym wrogiem.
Bóg, Honor, Ojczyzna.

Wrogowie silnej, niepodległej Polski:
u mnie macie :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop:

Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 19:09 przez antyglobalistka, łącznie zmieniany 19 razy

Awatar użytkownika

Cytuj:
Rząd światowy niewątpliwie jest celem NWO, ale nie musi być zły jeśli odpowiednie osoby się tego podejmą(to moje osobiste zdanie).Trwa teraz bitwa w której są ludzie, jaszczurki , unia/federacja galaktyczna(zwał jak zwał), ale są jeszcze tacy ludzie(może bardziej poprawne by było napisać istoty) jak ja.Generalnie sprawa wygląda tak(i tu uwaga), repty nas wykorzystują,a ci od światła przyglądają się i się zasłaniają łamaniem wolnej woli ludzi itd., ba nawet zdarzyło się, że wbili nam parę gwoździ do grobowej deski.Możemy liczyć tylko na siebie, musimy być wyrozumiali, spokojniejsi(widzę, że tu niektórym nerwy puszczają).To tyle odemnie :).Czekam na fale krytyki, którą tu pewnie zaraz będę mógł przeczytać.

Jestem bardzo podobnego zdania, aczkolwiek jest we mnie nadzieja, iż Federacja Galaktyczna ruszy w końcu swe szanowne tyłki i pomoże nam posłać repty, szaraki i ich popleczników w cholerę. Kto wie może to oni lecą tych trzech statkach, jeśli te faktycznie lecą.

Co do pierwszej części Twojej wypowiedzi to reinkarnacja reinkarnacją, lecz jestem patriotą co nie oznacza, że jestem ślepy i widzę jak z góry robią wszystko by nas perfidnie dzielić.

http://moje-riese.blogspot.com/
http://zakazanawiedza.wordpress.com
http://www.youtube.com/watch?v=b3vgkSK8SwY&feature=plcp
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację...
która zmieni świat."
D. Icke

Awatar użytkownika

a skąd wiesz że oni istnieją? zauważyłam że niektórym trudniej już uwierzyć w Chrystusa niż w Reptilianów - niech lecą - a Śląska i tak nie oddam))
a jeszcze jedno pytanie, jak przylecą te wyzwoleńcze Siły
Galaktyczne to co zrobimy z Reptilianami? To jak myślicie, znając ulubienie ludzkości do dyskryminacji rasowej, Jaszczury pójdą do ZOO - do terrarium czy na wolny wybieg? :)
już to widzę, stary Rothschild wylegujący się na kamieniu + reszt rodzin:

2. Bundy
3. Collins
4. Du Pont
5. Freeman
6. Kennedy
7. Li
8. Onassis
9. Reynolds
10. Rockefeller
11. Russell
12. Van Duyn.
13.Disney
14. Krupp
15. McDonald.

a, pewnie jeszcze Bush. A co z naszymi rodzinnymi jaszczurkami z rządu? Tuskodonkiem rudawym . Komoruskim plamistym czy Kaczorozaurusem rex ?))) :haha:

Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 12:22 przez antyglobalistka, łącznie zmieniany 8 razy

Krytykujecie Warsiawkę,ale to Wy, dorośli wybraliście ten rząd, o ile oczywiście chciało się Wam pójść na wybory. A teraz wielkie pretensje do władzy.

Mam pytanie jeśli można. Jak oceniasz poprzednie dwie kadencje?

Dodane

Czy rząd PIS był dobrym czy złym rządem? Krótko Tak czy Nie?

Ostatnio zmieniony 08 mar 2011, 23:58 przez TrueOrFalse, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

trudno mi się teraz wypowiadać bo nie byłam zainteresowana polityką w wieku 6 czy 10 lat)), chociaż zawsze jak pamiętam interesowałam się kto nami rządzi)) , a szczególnie mną w przedszkolu i podstawówce;-)) . Nie wypowiadam się na temat Kaczyńskich. Bo to nie ten temat i szkoda mi nerwów. Będą i przeciwnicy i zwolennicy, po co wchodzić w bezsensowne dyskusje. W każdym razie to co teraz wyrabia PO nie da się sklasyfikować. Psychiatria nie zna takich przypadków.;-)). I jestem wyraźnie anty PO, nie mam tam kogo popierać, z nikim nie czuję duchowej więzi, ani z PO ani z PiS )).
Opozycja też jest skorumpowana. Jak już mówiłam wstąpię do jakiejś nacjonalistycznej organizacji. I trochę popsujemy krew tym zdrajcom narodu polskiego.

Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 8:40 przez antyglobalistka, łącznie zmieniany 1 raz

Tak, wszystko to ciekawe ale nie wiem czy przypadkiem nie pomyliłaś stron
internetowych i forum? Zajmujemy się tutaj sprawami niejako w dużo szerszym kontekście.
Co do Śląska to technicznie rzecz biorąc może pozostać on w granicach kraju
na mapie i w administracji i jednocześnie być pod całkowitą niemiecką kontrolą
i w praktyce już się znajduje. Co do ginięcia za kraj to nie jest to żadna sztuka,
sztuka jest walczyć i przeżyć a następnie odbudować i zapewnić przyszłość.

Cytuj:
,,Żadna miłość, przyjaźń, czy szacunek nie jednoczy nas tak, jak wspólna nienawiść do czegoś''

Nienawiść nie służy nikomu i niczemu i najwyraźniej mylisz pojęcie
nienawiści z tzw. zimnym gniewem bitewnym wojownika znanym już
w starożytności, a to coś zupełnie innego.

Najtwardsi znani nam zawodnicy tacy jak pułkownik Dave Corso, Duncan OFinioan,
Ted Gunderson, Phil Schneider, Credo Mutwa, Alex Jones czy David Icke mogą coś o tym powiedzieć,
natomiast gdy ktoś nienawidzi to zwykle kończy marnie na podobieństwo Williama "Billa" Coopera.

Możesz naprawdę skutecznie walczyć z pomocą bitewnego gniewu natomiast
nienawiść jest bezużyteczna i jedynie zaślepia zmniejszając skuteczność działań.
To podstawowa wiedza we wszystkich szkołach i filozofiach walki i to nie tylko wschodnich.

Miłość, przyjaźń, szacunek i braterstwo stały za bohaterstwem np. ludzi kpt. Raginisa
i wszystkich innych polskich bohaterów II-ej Wojny Światowej, nigdy nienawiść.
Miłość przyjaźń, szacunek i braterstwo prowadzą do bohaterstwa i heroicznych
czynów, nienawiść prowadzi wyłącznie do upodlenia, zdziczenia i zbrodni wojennych.

Jeśli chcesz się uczyć walczyć to proponuje drużynowe rozgrywki airsoft
które zacieśniają ludzkie więzi i tworzą prawdziwego ducha fairplay
o ile są rozgrywane z profesjonalnym podejściem ale na to musisz nieco
poczekać ponieważ do dobrych drużyn przyjmują jedynie pełnoletnie osoby
i być może tam się dopiero przekonasz, że to właśnie te trzy pierwsze
wymienione w twoim cytacie rzeczy czyli miłość, przyjaźń, szacunek,
braterstwo potrafią zjednoczyć ludzi jak nic innego.
To właśnie te przymioty stanowiły o sukcesie np. legionów polskich
służących Napoleonowi a nie bezużyteczna i szkodliwa nienawiść.
Twój znajomy z AK powinien był Ci to wpoić ale może było na to za wcześnie.

Zapoznaj się z materiałami Emoto, Dana Wintera,
Harameina, Bruce'a Liptona, Gregga Bradena.

Z "Beyond The Cutting Edge" Icke'a, "Architektami Kontroli Tsariona na początek.
Zanim zaczniesz działać musisz nabrać szerokiej wiedzy z bardzo wielu tematów.

Nie zgadzam się również z tymi z was którzy mówią, że straciliśmy swoją tożsamość,
być może niektóre jednostki tak ale jako naród przetrwaliśmy rzeczy które
wiele innych narodów zmiotłyby bezpowrotnie, nadchodzący konflikt
również przetrwamy ponieważ mimo wszystkich przeciwieństw możemy
odzyskać swoją wielkość o odzyskamy nie tylko jako Polacy ale i jako
rasa ludzka, na pewno nie od razu i nie bez trudu i wielkich ofiar oraz
poświęcenia ale odzyskamy. Jeśli ktoś z was rejteruje to zwyczajnie
się do tego nie nadaje i powinien sobie odpuścić, nie toleruje defetystów.

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

A ja myślałem że to będzie temat o Śląsku... :bezradny: a zamiast tego mamy tutaj jakieś znerwicowane poglądy kobietki...

Awatar użytkownika

Jesteście dziwni, najpierw pytacie mnie o poglądy polityczne, co w sumie jest moją osobistą sprawą a potem ganicie za to, że o tym pisze i mówicie że to NIE JEST temat na forum. A przy tym rozpisujecie się i robicie głębokie analizy "złotych myśli " które znalazłam w necie - co już ZUPEŁNIE nie jest tematem TEGO FORUM
:hmmm:

aaaaa... a co to są znerwicowane poglądy?

może być znerwicowany charakter lub skrajne poglądy, bo czy może być moi drodzy np.zrelaksowany światopogląd? Mruga :bużki:

może, w wypadku gdy Światopogląd to przystojny facet na wakacjach w otoczeniu pięknych kobiet...))) :haha:

ludzie ile Wy macie lat? jeszcze młodsi? podstawówka??? :bezradny: :załamka: :zmęczony:

trochę spójności w wypowiedziach!!

Jak ktoś walczy to może być wolny lub zginąć, jak ktoś nie walczy to może zginąć lub zostać niewolnikiem.
Nikt nie chce umierać idąc na wojnę, ale często nie ma wyjścia, wiadomo, że sztuką jest przeżyć a nie ginąć za idee, to kwestia przeznaczenia, szczęścia i sytuacji na polu bitwy. Ale na Boga, jak ktoś ci strzeli serią po brzuchu to nie wyżyjesz. Proste - a jednak niektórym trudno to zrozumieć.

:obiad: :kotek: i dalej do spraw bieżących.

no dobrze,

i co dalej z tą autonomią, od 1 kwietnia będą chodzić nam po domach i spisywać. I nie tylko jaką czujesz się narodowością ( kto to przecisnął w GUS-ie, przecież nie ma narodowości śląskiej!!), oraz będą pytania na temat pracy, statusu społecznego, zarobków, ilości osób pracujących. Pełen wywiad ekonomiczny.

Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 12:50 przez antyglobalistka, łącznie zmieniany 16 razy

Awatar użytkownika

Widzę, że miejscami opinie jak na jakimiś Onecie :)

Nie przesadzajmy z tym rozbiorem Polski. Chodzi raczej o stworzenie autonomii. Niektórzy tu zaraz wyjeżdżają z teksami ze wszyscy Ślązacy chcą uciec do Niemiec. Wszystkim się wydaje, że Śląsk to zawsze Polski był a to za przeproszeniem gówno prawda. Jesteśmy tragiczną grupą ludzi? Nie wiem jak to określić... narodowością, tożsamością? Od samego początku przechodziliśmy z rąk do rąk... raz Czesi, Polacy, Niemcy. Nawet były prowadzone wojny Śląska z Polską, a Jan Długosz napisał w swoich kronikach historycznych, że nie ma bardziej zawistnego narodu względem Polaków jak Ślązacy.

Właściwie to jesteśmy zagubieni w tym, ale jestem przekonany, że większość ludzi tutaj jest patriotami, ale mają już dosyć rządów Polski. Darujmy sobie komentarze o wyborach hehe, to nie jest żadne rozwiązanie i nie daje żadnego wpływu na nic, jak ktoś tego nie rozumie to jego sprawa.

Przykład z kopalniami, najpierw zamykają bo niby zysku nie maja( a to raczej wina nieudolnej polityki i złodziejstwa)...a potem otwierają na nowo, albo Czesi wykupują bo im się opłaca..a Polakom nie. Z resztą Śląsk to nie tylko kopalnie, to nie tylko głupie i śmieszne hanyski jak to pokazują w tv.

Myślę, że to jest iluzja... że Śląsk by sobie nie poradził. Od razu jakaś panika, jakby nie wiem...meteoryt miał spaść.
Wyluzujcie miednice co niektórzy :)

Osobiście wątpię, że do tego dojdzie. Ludzie nie chcą się odłączać, ale chcą się poczuć bardziej "swojo na swojej ziemi".
Jeśli ktoś napisze, że ma narodowość śląską to co z tego? To znaczy, że jest zdrajcą, świnią, wcieleniem antychrysta a może potworem z Loch Ness ?

Można o tym długo rozmawiać... :)...ale bez nerwów!
Sprawa nigdy nie jest taka prosta i nie ma jednej prawdy.

Osobiście strasznie irytują mnie te komentarze pełne nienawiści na różnych forach wobec śląska a najgłośniej zawsze krzyczą Ci którzy o niczym nie mają pojęcia.

Awatar użytkownika

Próby stworzenia społeczności niezależnej, doświadczającej dobrobytu w ramach tego systemu gdzie na stopniach tej hierarchii, piramidy władzy są kolejne grupy mające własne interesy i wpływy:
układy polityczno-gospodarcze, służby specjalne, wywiady, macki międzynarodowej finansjerii, itd.

Z góry takie działania zawsze będą skazane na niepowodzenie, jak dla mnie aktywność, działalność w ramach tych struktur np. stworzenie partii, czynny udział partyjny, zawsze będzie daleki od osiągnięcia zamierzonego celu.

Trzeba odejść od tych iluzorycznych ,,demokratycznych dróg'' :bangheadwall:, za to struktury bliskie każdemu ich uczestnikowi czyli holograficzne są przyszłością. Ale że by powstały to świadomośc ludzi musi wkroczyć na wyższy etap, w świecie w którym egzystujemy to jedynie pozostanie utopią.

od 2,00 min.
phpBB [video]

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

I znów jak za dawnych czasów Polska będzie się składać wyłącznie z Małopolski i Wielkopolski. Reszta zostanie podzielona na euroregiony (Kaszuby, Górale, Śląsk itd)

Swoją drogą - nie ma się co dziwić ślązakom że chcą do Niemiec - w końcu tam jest porządek, mają dosyć tego polskiego bajzeru i syfu.

Przykre ale prawdziwe.

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Cytuj:
="syriuszA-nin"
Swoją drogą - nie ma się co dziwić ślązakom że chcą do Niemiec - w końcu tam jest porządek, mają dosyć tego polskiego bajzeru i syfu.

Przykre ale prawdziwe.

Przykre jest to, że nie rozumiesz ty i inni sytuacji zupełnie odwrotnej. To nie Ślązakom zależy na tym tylko Niemcom. Poszły pieniądze na to, aby propaganda zadziałała, a barany łyknęły to jako prawdę. Tutaj na forum też pojawiło się kilku nowych, którzy na tym zarobią. Naiwnym trzeba być aby myśleć, że Ślązacy alby my cokolwiek na tym zyskamy. To jest nic innego jak planu zniewolenia ciąg dalszy.

Cytuj:
Myślisz, że to niemożliwe, że niemożliwe jest umiejętne napuszczenie na siebie różnych grup społecznych w naszym kraju? To zapytaj o to speców od bałkanizacji różnych obszarów Ziemi, czyli globalistów. Oni słyną ze sprytnego napuszczania na siebie różnych grup w danym społeczeństwie by potem czerpać profity z walk i z upadku takiego społeczeństwa. Taki scenariusz zastosowano na Bałkanach, taki scenariusz obecnie wprowadzany jest w Afryce, gdzie architekci globalizmu (judeocentrycy / syjoniści) manipulują afrykańską Wiosną Ludów. Coraz bardziej prawdopodobnym jest, iż taki scenariusz zostanie zastosowany wobec naszej Ojczyzny. Nie dalej jak dziś, 5 marca 2011 roku hydra o nazwie Ruch Autonomii Śląska zaczęła podnosić swoje głowy. Była już mowa w usłużnych systemowi mediach o decentralizacji naszego kraju i autonomii dla regionów. Po nitce do kłębka ? Polacy zostaną napuszczeni na Ślązaków, górali, prawosławnych z Białegostoku, Niemców z opolskiego i Ukraińców z Zamojszczyzmy. Jak to się może skończyć? Obserwujcie rewolty w Afryce..

całość:
http://alexirin.wordpress.com/2011/03/08/glod-w-polsce/

Awatar użytkownika

Homorek mam nadzieje że masz więcej niż 30 lat, bo jak nie to nie rozumiesz że taka sytuacja nie jest nowa. 20 lat temu zaistniał taki sam problem tyle że został zgaszony w zarodku. Teraz pojawiły się poprostu lepsze okoliczności by to zrobić.
Pozdr

syriuszA-nin pisze:
Homorek mam nadzieje że masz więcej niż 30 lat, bo jak nie to nie rozumiesz że taka sytuacja nie jest nowa. 20 lat temu zaistniał taki sam problem tyle że został zgaszony w zarodku. Teraz pojawiły się poprostu lepsze okoliczności by to zrobić.
Pozdr

Cieszę się, że to rozumiesz. Ja jednak oczekuje od ciebie, abyś był strażakiem a nie podpalaczem. To się tyczy także do innych piszących w tym wątku.

.

Cytuj:
Jak co to umiem już strzelać z wiatrówki, ale jakby co to poradzę sobie i z ostrą. To na przyszłość jakby było trzeba.

Droga Antyglobalistko, mniemam, że to tylko "figura retoryczna", ale wcześniej wyraziłaś swoje obawy przed "wojną domową", a przecież nikt ze Ślązaków nie chce wojny, jeśli czują własną odrębność na tyle, to czego chcesz im bronić, a sądząc po tonie Twoich wypowiedzi, wojna już jest. Ona jest w Tobie.. Po co ta agresja?

Wyluzuj.. Mruga

Ludzie, społeczności, mają prawo decydować o sobie, tak samo Ślązacy. Mówisz, że to nie perspektywiczne. Ależ cały system jest nieperspektywiczny :)

Forum David Icke zrzesza ludzi o szerszych perspektywach, ale czy te perspektywy muszą wyglądać jak obrazy Kossaka? Czego się boisz? Niemców? Ja ich kocham :) Rosjan też. Wszystkich ludzi. Nie trawię ludzkiej głupoty i zawziętości oraz miłości do sztandarów.

Czy miłość do Polski tak zaślepia, że już reszta świata jest be?
Przecież jesteśmy jedną wielką rodziną, i naszym celem powinno być budowanie więzi międzyludzkiej, a nie tożsamości narodowej czy prężnej gospodarki (tfu!).

Jak w piosence Queen - to może być raj dla wszystkich :tak:
Nawet jeśli Polska będzie od morza do morza, nie wiem, czy to przybliżyło by stan ludzkości do ideału, choćby o milimetr..

Spocznij Mruga :winko:

Awatar użytkownika

metzengerstein pisze:
Czy miłość do Polski tak zaślepia, że już reszta świata jest be?
Przecież jesteśmy jedną wielką rodziną, i naszym celem powinno być budowanie więzi międzyludzkiej, a nie tożsamości narodowej czy prężnej gospodarki (tfu!).

Jak w piosence Queen - to może być raj dla wszystkich :tak:
Nawet jeśli Polska będzie od morza do morza, nie wiem, czy to przybliżyło by stan ludzkości do ideału, choćby o milimetr..

Nie obraź się, ale to jest ezobełkot. Piękne słówka opisujące utopijną sytuację raju na Ziemi gdzie wszyscy jesteśmy jedną rodziną, nie ma granic itp. To, w praktyce, jest platforma do osłabiania więzi w granicach jednego kraju. Skoro granice są passe to Śląsk niech będzie "wolny" bo to jest pięknie, dobrze i njuejdzowo. Tylko że w ten sposób faktycznie osłabia się Polskę gospodarczo a więc i militarnie.
Zgodnie i bezpiecznie egzystują państwa silne gospodarczo, militarnie, kulturowo. Silne gospodarką i poczuciem tożsamości - w takich warunkach można kochać nieagresywnych sąsiadów. Nie agresywnych - bo i po co? Materia jest najlepszą glebą dla duchowości. No i duża świadomość narodowa którą siły stojące za RAŚ chcą osłabić. Antyglobalistka14 o tym właśnie pisała.

A tak przy okazji - w Europie nie było wojen, gdy Polska była silnym krajem. Chcemy pokoju - budujmy silną Polskę!!!

Awatar użytkownika

Niemcy bardzo chętnie by sobie przyłączyli Śląsk i Pomorze Zachodnie.
Wystarczy Polskę odpowiednio zadłużyć, a później zabrać ziemie za długi.

(Edgar Allan Poe)

Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012

Ludzie, RAŚ to tylko taki próbny balon na razie, prawdziwe rzeczy rzeczy dzieją się gdzie indziej. Na przykład we Wrocławiu. Bastionie PO opartym na niemieckich i żydowskich (do niedawna- kilka lat wstecz- największe skupisko żydów w Polsce) grupach wpływu. O antypolskich i proniemieckich ekscesach we Wrocławiu dużo by pisać, mi się nie chce, jak ktoś chce, niech sam poszuka w necie. Podam tylko jeden przykład: już kilka lat temu samorządowe kręgi Wrocławia wystąpiły z niesamowicie "postępową, europejską" inicjatywą: aby w ramach przyjaźni polsko-niemieckiej, sojuszu w NATO itp.itd. sprowadzić do Wrocławia jednostki Bundeswehry które miały sobie tam stacjonować. !?!!?!

1 kwietnia rozpoczyna się na Śląsku spis powszechny. To będzie ważny test. Dziewięć lat temu narodowość śląską zadeklarowało 173 tysiące osób. Tym razem może to być nawet 46 proc. mieszkańców Górnego Śląska

Czy temat czasem nie został źle sformułowany?

Cytuj:

A wiadomo że Ślązak w Niemczech to osoba V kategorii, po Cyganach i Turkach. Tam Ślązacy nie mają szacunku bo wyrzekli się swojej tożsamości narodowej. Bo to ani prawdziwi Niemcy a nie czują się Polakami. A takich ludzi nikt nie szanuje.

Tak i nie Zależy od człowieka

Cytuj:

Niestety to nie jest historia Śląska Smutny

Awatar użytkownika

nie historia? a co, przepis na ciasto owocowe?

Tu masz historię Śląska

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Al%C4%85sk

Cytuj:
Śląsk (śl. Ślunsk, Ślůnsk[1], niem. Schlesien, dś. Schläsing, czes. Slezsko, łac. Silesia) – kraina historyczna położona w Europie Środkowej, na terenie Polski, Czech i Niemiec[uwaga 1]. Dzieli się na Dolny i Górny Śląsk. Historyczną stolicą Śląska jest Wrocław.
Śląsk położony jest w dorzeczu górnej i środkowej Odry oraz początkowego biegu Wisły.
Współcześnie w znaczeniu potocznym nazwy Śląsk błędnie używa się bardzo często w odniesieniu tylko do samego Górnego Śląska, województwa śląskiego lub aglomeracji katowickiej.

Awatar użytkownika

no to źle zatytułowali w Wikipedii, a na to ja już nie mam wpływu.

Per.Pan pisze:
Nie obraź się, ale to jest ezobełkot. Piękne słówka opisujące utopijną sytuację raju na Ziemi gdzie wszyscy jesteśmy jedną rodziną, nie ma granic itp. To, w praktyce, jest platforma do osłabiania więzi w granicach jednego kraju.

Nie obrażam się, ale to nie jest bełkot. I nie wsypuj mnie do wora z niuejdżem.
To co powiedziałem jest jak najbardziej przemyślane- jeśli dla Ciebie to utopia to zapytam - a co Ci przeszkadza we wprowadzaniu jej w czyn? Poza tym nazywając coś utopią już dajesz znać że to nie ma racji bytu, to co ja mam powiedzieć, skoro ja tak żyję i tak działam i co- to też jest utopia? Czyli mnie nie ma? Może przesadzam..
Ale już tyle razy słyszałem podobną retorykę, że utopia.
To co mamy zrobić? Ja chciałbym żeby ludzie byli bardziej ludzcy a planeta zieleńsza. Przeciwko mojej woli jest 95% populacji Ziemii czy to pasywnie czy aktywnie. Jestem tego świadom i co z tego.

Jeśli ponad narodową dumę nie czujecie nic innego, nie zgodzimy się. Ja kocham, na swój sposób, nasz kraj, ale bez przesady. Jestem z Kaszub. Może to ma jakieś znaczenie.

Nie kradnę, nie napadam innych narodowości i w dupie mam kto jest spod jakiej flagi.
I na całym świecie są ludzie myślący jak ja.
Natomiast zawsze znajdzie się grupa nawołująca do narodowej dumy- i wtedy powstają wojny i wojenki.

Awatar użytkownika

metzengerstein pisze:

I na całym świecie są ludzie myślący jak ja.
Natomiast zawsze znajdzie się grupa nawołująca do narodowej dumy- i wtedy powstają wojny i wojenki.

wiesz co... dam Ci prosty przykład.
Dostałeś w spadku dom po dziadkach, piękny, duży, urządzony, z ogromnym ogrodem, sadem i częścią gęstego lasu. Obok Twoje jezioro, kilka pagórków i pola uprawne. Jesteś ich właścicielem.
Jesteś dumny że masz taki majątek bo Twoje dzieci będą miały szczęśliwą przyszłość. I nagle..
sąsiedzi z okolicznej posiadłości chcą byś dał im cześć domu, oddał sady, las, zostawił sobie tylko pagórek i kawałek pola. I co ty wtedy na to?
Oddasz tak bez niczego??
Oczywiście sąsiedzi będą mówić że jesteście wszyscy jedną , wielką rodziną, i trzeba się połączyć. Ale dlaczego Oni nie dają Ci swojej ziemi tylko chcą Twojej??

I co wtedy zrobisz?? Ja nie wiem, ale JA wynajęłabym ochronę i strażników, a wypadku agresji użyła odpowiednich do sytuacji środków obronnych. Walczyłabym o spokój i o bezpieczną przyszłość dla mojej rodziny.

Ja też nie kradnę , nie napadam , i jest mi obojętne pod jakiej kto jest flagi, ale też potrafię się bronić, nie jestem słabą, bezradną istotką której każdy weźmie co chce.

Wojny i wojenki powstają wtedy gdy ktoś chce zabrać Ci dom i wyrzucić Ciebie na ulicę.
Wojny są wtedy gdy broni się swojej własności. Dlaczego masz zamki w drzwiach w mieszkaniu , dlaczego zamykasz auto gdy idziesz do domu???
Kraj to taka duża rodzinna posiadłość, a naszym obowiązkiem jest ją bronić a nie dać rozkraść przybłędom.

Twoje wizje są utopią, bo oczywiście, gdyby wszyscy tak myśleli to byłby raj na ziemi, ale tak nie jest. Mamy wokoło społeczeństwa- hieny , które tylko czekają by wkroczyć na tereny gdzie osłabione są więzi narodowe i by przejąć ziemie. To są społeczeństwa agresywne, a Niemcy mają to w genach.

co do utopijnych idei, wspólny jeden kraj bez granic, zniesienie własności, wszyscy mają po równo, nie ma różnic klasowych, wszyscy są szczęśliwą , jedną rodziną.... czy coś Ci to przypomina? Moim zdaniem to właśnie utopia. jedną z nich był Komunizm, oczywiście nie było go w pełnej krasie, ale był socjalizm - a to jego przejściowy etap. I jak to się udało???? :dobani:
Klapa na całej linii. A to o czym piszesz to lewicowe poglądy.

To co teraz jest w naszym kraju nie jest złe, jest dostępna edukacja na wysokim poziomie, warunki bytowe nie są najgorsze, nie ma slumsów, nie ma watah bezdomnych koczujących w parku, nie ma umierających z głodu, pomoc społeczna jest dobrze organizowana, brakuje tylko mądrych rządzących, by utrzymać to co jest i rozwijać się by było jeszcze lepiej. Mieszkam w Bytomiu i widzę że rodziny które są biedne, w której są zaniedbane dzieci to głównie rodziny patologiczne, w której ojciec czy matka albo razem - piją alkohol i całą pomoc społeczną wydają na wódę. Moja koleżanka z klasy ma 7 rodzeństwa, mieszkali kiedyś na 2 pokojach, + rodzice i babcia. Kilkanaście lat temu dostali 120 metrowe mieszkanie, pomoc finansową i stałą opiekę społeczną. Uczą się , studiują, pracują i maja perspektywy rozwoju. Własną pracą mogą dojść do wysokich szczebli kariery zawodowej. Tylko trzeba chcieć.

Jedyną przeszkodą jest zła polityka. I co za tym idzie nieodpowiednie wynagrodzenia do wykonywanej pracy.
Jedynym wrogiem dla naszego kraju to ekipy rządzące. Nie potrafimy wybrać takich ludzi którzy rozwinęliby nasz kraj.
Tylko pytanie, czy my nie potrafimy czy nam nie pozwalają??
Czytając o silnych grupach " żydostwa" które opanowały większość rządów na świecie to nie jest to takie proste.

Ostatnio zmieniony 14 mar 2011, 11:34 przez antyglobalistka, łącznie zmieniany 4 razy

Awatar użytkownika

metzengerstein pisze:

To co powiedziałem jest jak najbardziej przemyślane- jeśli dla Ciebie to utopia to zapytam - a co Ci przeszkadza we wprowadzaniu jej w czyn?

Utopii nie wprowadza się w czyn bo to... utopia! Wizja bez racji bytu, teoretycznie piękna ale po bliższym zbadaniu szkodliwa bo jest polem harców zbrodniarzy vide komunizm. Wiem, skrajny przykład...

metzengerstein pisze:

Jeżeli ma się świadomość, że naród to historia, kultura, wielowiekowa tradycja - to wcale nie. Proponuję pójść na festiwal folklorystyczny albo spotkanie z pogranicza kultur. To są spotkania świadomych i pięknych dusz. Różnice są owszem, powodem do dumy, ale i obszarem wspólnego podziwu.
Na kulturze (przede wszystkim ludowej) da sie zbudować Naród, świadomy i nieagresywny. Na papce medialnej hołdującej najniższym gustom - jakoś tego nie widzę.

Może fakt, że w ogóle może istnieć problem secesji Śląska ma podłoże kulturowe a nie materialne?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]