Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 10 sie 2020, 12:46

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Dlatego wychodzi się stopniowo, dokładając kolejne produkty: pozostałe warzywa i owoce, kasze, zboża, orzechy... Jest wielka szansa na to, że to, co do tej pory było "normalnym jedzeniem" już nie będzie smakowało (co potwierdzają osoby po takim oczyszczeniu). Łatwiej wtedy zmienić nawyki. Polecam książkę Dąbrowskiej, którąkolwiek
Obrazek Obrazek
choć w tej pomarańczowej jakby bardziej szczegółowo to rozpisane jest z przykładami osób wyleczonych (to zapis audycji radiowych i świadectw pacjentów). Książeczki te są niewielkie, na allegro można kupić za grosze, a warto przeczytać (jedna kosztuje chyba ok. 7zł, a druga 14). Są tam też przykłady potraw na diecie i później już zdrowego stylu życia, więc można się inspirować.

Albo chociaż możesz sobie posłuchać wykładów:
phpBB [video]

phpBB [video]

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 19 lip 2013, 11:00 
VIP Member
Awatar

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

Również mam słabe krążenie w nogach i żylaki mimo młodego wieku. Moje ciśnienie waha się od 80/50 do 100/70 mimo, że biegam dwa razy w tygodniu, gimnastykuje się i zdrowo odżywiam. Nie piję kawy, ale dosyć często (co dwa dni) Yerba Mate która stawia na nogi. Zauważyłam że bardzo poprawia mi się krążenie po chodzeniu boso po kamieniach nad morzem. Pa takim spacerze, nie marzną mi stopy i dłonie nawet do tygodnia.
Wcześniej miałam lodowate ręce nawet w upał. Dodatkowo, po zapoznaniu się z głównymi założeniami tzw. Nowej medycyny germańskiej potwierdzam, że problem z nogami często świadczy o "niemożności" dotarcia do czegokolwiek, poczucia że stoi się w miejscu. Traktując zdrowie człowieka holistycznie, trzeba brać pod uwagę że przeżycia emocjonalne odbijają się w pamięci komórkowej organizmu. Ogólnie przyjmuje się, że widoczna choroba będzie trwała tyle czasu ile trwał stres związany w tym przypadku ze zniewoleniem " odcięciem drogi ucieczki". Jeżeli ja dajmy na to czułam się ograniczana przez rodziców przez 5 lat po czym nareszcie wyprowadziłam się z domu, stres komórkowy zaczyna być "leczony" przez mój organizm dając właśnie objawy w obrębie nóg. Więc powinnam spodziewać się problemów z nogami przez 5 lat, jeśli tylko podejdę do tego procesu uzdrawiania spokojnie. Jeśli będę stresować się przez objawy choroby (co jest naturalne) mogę wpaść w tak zwane"szyny" czyli proces zdrowienia będzie wciąż wydłużany.
Podobnie jest np z gorączką, chcąc się na siłę jej pozbyć ludzie przyjmują leki przeciwgorączkowe ale w suma sumarum organizm musi dokończyć swój proces więc gorączka podnosi się do niebezpiecznych wartości i choroba rozlega w czasie.
Ja już wiem co jest przyczyną psychologiczną mojego słabego krążenia żylnego i zaakceptowałam przeszłość jak i dzisiejszy proces zdrowienia. Staram się unikać myślenia, że "nigdzie w życiu nie dojdę" bo to nieprawda.
Jeżdżę z przyjaciółmi nad morze, chodzę po kamieniach by mój organizm szybciej się "zresetował" i przyjął do wiadomości że "dojdę wszędzie, to łatwe". Tak już jest, że organizm bardziej słucha bodźców które mówią jego językiem. Umysł przekonujący ciało, że to bezsensowne reakcje itp itd jest zupełnie dla ciała niezrozumiały.

Pozdrawiam i życzę szybkiego dokończenia procesu zdrowienia.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

moje problemy ze słabym krążeniem na szczęście minęły, warto zbadać sobie tarczycę oraz hormony, w moim przypadku było tak, że miałam m.in. wiecznie zimne ręce i stopy, standardowo niskie ciśnienie, nawet ok 60 na 43, ale zdrowiem zainteresowałam się konkretnie dopiero kiedy doszły inne problemy jak stany zapalne, nerwobóle i dosłownie takie zamulenie, totalny brak koncentracji, kłopoty z pamięcią, do tego okazało się że mam Hashimoto, przeszłam na dietę eliminacyjną (wg Słoneckiego), w której dowiedziałam się, że nie powinnam jeść glutenu, po kaszy jaglanej ciśnienie mi spada i mam alergię na kilka innych rzeczy, które przestałam jeść. Do tego zaczęłam walczyć z candida (kwas kaprylowy), zażywać olej z wiesiołka, uzupełniłam niedobór witaminy D i B12. Nie dość, że pozbyłam się stanów zapalnych, nerwobóli, poprawiłam koncentrację (nad którą jeszcze jednak pracuję) to zauważyłam, że moje ręce i stopy już nie są zimne a ciśnienie mam w normie, w międzyczasie (sama dieta eliminacyjna już mi dużo dała, ale chciałam pozbyć się toksyn) zastosowałam dietę dąbrowskiej przez 6 tygodni, jak dla mnie ten czas był za długi i na koniec wyglądałam jak anorektyczka do tego zrobiłam się drażliwa, (no ale się uparłam że dotrwam do końca i już), dlatego od razu zaznaczę, że tak długi okres diety nie jest dla wszystkich, jak dla mnie 4 tygodnie to max. Potem już nie czułam się dobrze no i candida mnie bardziej zaatakowała. Ale do tych 4 tygodni, czułam się rewelacyjnie, pełna energii. Chodzę do endokrynologa tylko po to, aby zlecał mi badania za moje podatki. Ani razu nie brałam żadnych leków.

Intimate Secretary * 6th Degree

Do usunięcia

Ostatnio zmieniony 23 sie 2015, 5:51 przez Jony, łącznie zmieniany 1 raz

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Jony : Jak chcesz wapnia( dodatkowo półdarmo ) to zainteresuj się mielonymi skorupkami kurzych jaj. Oczywiście najlepiej jak nie są z chowu przemysłowego. Po białym serze robi się w żołądku wybuchowe szambo :mrgreen:.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Jony pisze:
A całkowicie pozbyć się produktów mlecznych z mojej diety nie mogę bo potrzebuje dużo wapna bo często lubię nadużywać soli która wypłukuje wapno.

Nie powtarzaj takich bredni bo ktoś uwierzy.
Mleko i przetwory mleczne nie dostarczają wapnia, a sól go nie wypłukuje.

Bow1 pisze:
Jony pisze:
A całkowicie pozbyć się produktów mlecznych z mojej diety nie mogę bo potrzebuje dużo wapna bo często lubię nadużywać soli która wypłukuje wapno.

Nie powtarzaj takich bredni bo ktoś uwierzy.
Mleko i przetwory mleczne nie dostarczają wapnia, a sól go nie wypłukuje.

Uwierzył bym ci gdyby mnie nie bolały kości i zęby gdy odstawiam ser na dłużej jak na tydzień lub dwa tygodnie. Po za tym są też inne dolegliwości jak zaburzenia snu a w uchu zaczyna mi piszczeć. Nie wszystko co piszą o o przetworach mlecznych do końca jest prawdą o czym boleśnie się przekonałem.
Można to próbować zastąpić zmielonymi skorupkami jaj ale do mnie takie jedzenie niezbyt przemawia.
Z czasem może odkryje jakieś lepsze metody uzupełnienia tego wapnia niż ser ale puki co jadę na serku białym bo to i tak duży przeskok jakościowy w żywieniu dla mego organizmu bo ser żółty dosłownie mnie niszczył w porównaniu do tego białego.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]