Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 17 lip 2019, 2:09

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
„Nie mogę już dłużej pracować na skradzionych radzieckich patentach”: główny inżynier Panasonic próbował popełnić mieczem samobójstwo
W Japonii główny inżynier firmy Panasonic, 68-letni Kharuto Tagawa próbował popełnić samobójstwo pisząc w liście pożegnalnym, że prawa honoru nie pozwalają mu dalej prowadzić prac na podstawie skradzionych lub kupionych za bezcen patentów radzieckich inżynierów.
Obrazek
Według japońskich mediów, policja początkowo próbowała ukryć zawartość notatki, ale okazało się, że Tagawa zrobił zdjęcie i rozesłał je do znajomych.

W swoim liście napisał, że nie mógł kontynuować pracy, „która jest od dołu do góry przesiąknięta kłamstwem, zbudowana na kradzieży i błogosławiona hańbą”.

„Wszystko, co osiągnęliśmy, osiągnęliśmy dzięki radzieckim inżynierom. Wszystkie nowoczesne tzw high-tech są zbudowane w oparciu o patenty, z których niektóre sięgają 1960 roku, kiedy nie mogliśmy nawet marzyć o czymś takim. Potem kradliśmy te patenty, widziałem szpiegowskie mikrofilmy, przekazywane przez skorumpowanych sprzedawczyków z ZSRR. Skupowaliśmy ich patenty za bezcen, kiedy ich kraj runął i nie mieli czym się żywić.

Uważa się nas w świecie za wielkich wynalazców, jednak w rzeczywistości wielki wynalazca — to radziecki inżynier (radzieccy inżynierzy w ogóle). Ten sam, którego pozbawiono wszystkiego.

Nie mogę już pracować w branży, która pojawiła się w wyniku oszustwa i opiera się na niesprawiedliwości. Moje życie było poświęcone temu oszustwu. Ja okryłem hańbą swoje imię” — napisał.

W rozwinięciu inżynier powiedział, że widział niezaprzeczalne dowody na to, że japoński wywiad w celu wyeliminowania konkurencji robił wszystko, aby wpływać na jakość gotowych produktów w ZSRR. Tagawa wspomniał przypadek, kiedy osobiście widział raporty finansowe: w 1968 roku pracownik linii montażowej w fabryce radiowej specjalnie zastępował nowe, jakościowe kondensatory w radioodbiornikach i telewizorach na wybrakowane — z nastawieniem, że urządzenie zepsuje się wkrótce po zakupie. Za to każdego miesiąca otrzymywał on od japońskich koncernów sumę, ekwiwalentną jeszcze dwom jego pensjom, i kilka razy do roku importowane rzeczy — drobną bytową technikę, dżinsy, toaletowy papier.

To był tylko jeden z raportów pomyślnego sabotażu. A w archiwum Panasonic zachowują się ich tysiące; przecież to nie jedyna firma, co współpracowała wówczas z osobami w ZSRR. Aż strach pomyśleć, jak destrukcyjnie wpłynęliśmy na sowiecki przemysł i społeczeństwo.

Tu tragedia tkwi nie w zepsutym telewizorze, nie w źle działającym odbiorniku. Ale w tym, że starając się wyeliminować konkurenta na rynkach eksportowych, zmusiliśmy Rosjan w ich własnym kraju do myślenia, że oni naprawdę nie potrafią robić dobrej techniki.

Dopóki nasi agenci wpływu przerzucali ukradzioną papę asfaltową za fabryczną ścianę i umyślnie źle toczyli detale, sami Rosjanie postanowili, że są złodziejami i do niczego, a ich inżynierowie i robotnicy nie nadają się do trudnych zadań, że wszystko u nich leci z rąk. A my w tym czasie podstępnie mogliśmy czerpać” — dodał.

Po tym jak Таgawa wysłał tekst do znajomych, zostawił list u progu domu, wyjął miecz, który był trzymany w jego rodzinie, jako rodzinna pamiątkę w pamięć o pradziadku, i wbił go sobie w brzuch. Na szczęście, inżyniera udało się uratować — przerażone tekstem notatki przyjaciele zdążyli wezwać karetkę. Poszkodowany stracił dużo krwi, ale lekarze mogli go szybko zoperować. Rehabilitacja po kontuzji, potrwa kilka miesięcy.

MEDIA zwracały się do Таgawy za komentarzami, jednak na razie lekarze zabraniają dziennikarzom mieć z nim kontakt.

https://panorama.pub
Tłumaczenie: Głos Prawdy
źródło wpisu:
https://marucha.wordpress.com/2019/01/0 ... mobojstwo/

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 06 sty 2019, 17:38 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree

Yoshinori Ohsumi wins Nobel prize in medicine
https://www.euronews.com/2016/10/03/the ... -autophagy
To jest chyba fake news.

Awatar użytkownika

Mnie natomiast po przeczytaniu tych informacji nasuwa się pytanie :
Nad czym on obecnie pracował,że nagle po tylu latach ruszyło go sumienie ? :mrgreen:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]