Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 11 gru 2019, 3:57

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05 lut 2013, 5:11 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 05 lut 2013, 5:00
Posty: 4
SKĄD POCHODZI KSIĘŻYC..?
Teorii pochodzenia księżyca jest tyle ile ludzi na Ziemi mieszka i mieszkało.Osobiście nie odrzucam żadnej z nich. Mam otwarty umysł na wszystkie teorie nawet na te, które są mało prawdopodobne.Chciałbym przedstawić moją hipotezę, która jak dla mnie jest najbardziej logiczną i sensowną,która wyjaśnia wiele zagadnień. Aby zrozumieć mój punkt widzenia i moją hipotezę muszę przedstawić kilka faktów.Cofnijmy się do roku 1766.W XVIII wieku Daniel Titius przedstawił swoją hipotezę dotyczącą średniej odległości planet od słońca.Tą teorie opublikował w 1772 roku dyrektor obserwatorium astronomicznego w Berlinie Johanna Elerta Bodego.Prawo to mówi tak: "według której średnie odległości planet od gwiazdy centralnej w Układzie Słonecznym spełniają dość dokładnie pewne proste arytmetyczne prawo".
Pierwotna formuła brzmiała :

gdzie:
a – średnia odległość planety od Słońca
n – 0, 3, 6, 12, 24, 48, ..., każda następna liczba jest podwojeniem poprzedniej.
Ostatecznie reguła przyjęła następującą postać:
Średnia odległość a planety od Słońca w jednostkach astronomicznych:

gdzie:
k = 0, 1, 2, 4, 8, ..., (ciąg kolejnych potęg dwójki wraz z zerem

Wynika z tej reguły, że pomiędzy Marsem a Jowiszem ktoś ukradł nam planetę.Od razu nasuwa się pytanie,czy faktycznie ta planeta tam się znajdowała?
Załóżmy że Titius miał racje i faktycznie znajdowała się w tym miejscu planeta.Czy to coś zmienia i wyjaśnia nam pochodzenie księżyca i wyjaśnia inne zjawiska? Na tym etapie nic nam to jeszcze nie mówi i nic nie zmienia. Niczym jak Sherock Holmes spróbujmy krok po kroku rozwikłać największą tajemnicę ludzkości. Zacznijmy od wstawienia pomiędzy Marsem a Jowiszem planety,nazwijmy ją Romeo niczym Szekspirowskiego Romea.

Czy to coś nam zmienia w naszym dochodzeniu i coś daje? Na obecnym etapie nic nam to jeszcze nie mówi. Wyobraźmy sobie teraz kilka scenariuszy i to co z nich może wynikać :
1- załóżmy że pewnego dnia nasz Romeo uległ samo zniszczeniu.Czy jest to możliwe? Tak jest to możliwe. Romeo uległ rozpadowi. W tym momencie wszystko się zgadza. W wyniku eksplozji powstaje pas planetoid. Czy jest to realny scenariusz i prawdziwy? Tak, taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy i prawdziwy. Tylko w tym momencie powstaje problem. Jeżeli Romeo uległ samozniszczeniu co zrobić z Ceres odkrytą w 1 stycznia 1801 przez Giuseppe Piazzi? Za wikipedią "Ceres – planeta karłowata krążąca wewnątrz pasa planetoid między orbitami Marsa i Jowisza. Ma średnicę 950 km i jest największym z ciał krążących wewnątrz tego pasa. Została odkryta 1 stycznia 1801 przez włoskiego astronoma Giuseppe Piazziego. Początkowo była określana jako planeta, po kilkudziesięciu latach zaczęto określać ją jako planetoidę. W sierpniu 2006 wprowadzono termin planeta karłowata i Ceres została zaliczona do tej grupy obiektów(..)"

Jeżeli przyjrzymy się Ceres, zauważymy że na pierwszy rzut oka rzuca nam się jej okrągły kształt. Wynika to że podczas formowania się, Ceres obracał się wokół własnej osi powodując ruch obrotowy, wyniku czego nabrał kształt kulisty. W tym momencie można twierdzić że Ceres jako samoistna planetoida krążyła pomiędzy Marsem a Romeo. Czy będzie to prawda? Będzie to prawda,lecz ja pójdę inną drogą.
2- zobaczmy co się stanie jak nasz Romeo dostanie księżyc,kompana do towarzystwa:

Czy taka sytuacja jest prawdopodobna? Tak,taka sytuacja jest jak najbardziej prawdopodobna. Lecz gdy przyjmiemy ją za wiarygodną to wszystkie hipotezy dotyczące "śmierci" Romea staja się mało wiarygodne.Na przykład musimy odrzucić hipotezę wybuchu Romea. Z prostej przyczyny, w tym modelu wybuch Romea spowodował by zniszczenie Ceres. No i mamy problem,nic w tym momencie się nie zgadza. Wyszła nam kompletna bzdura, ale czy na pewno? Pomyślmy,co mogło by spowodować eksplozję Romea a jednocześnie nie niszcząc Ceres. Przebudujmy nasz układ i dodajmy jeden element Julie.
W ten sposób powstał nam układ podwójny dwóch planet z księżycem. Co to nam to daje? Załóżmy że układ ten jest prawdziwy. Pójdźmy dalej tym tropem. Romeo i Julia niczym Szekspirowska para zakochanych przemierzała razem wokół słońca. Lecz jak to w bywa, wielka miłość nie jest wieczna i niczym w Szekspirowskiej tragedii i tym razem rozegrała się wielka tragedia. Julia wpadła na Romea, rozrywając obydwie planety w strzępki tworząc pas planetoid, odpychając Ceres na bok. W trakcie zderzenia tych dwóch planet, Julia mogła znajdować się bliżej Marsa a Romeo znajdował się na przeciw Niej. W trakcie zderzenia wytworzyła się wielka ilość energii powodując wyrzucenie strzępków Romea w kierunku Jowisza powodując powstanie nowych księżyców Jowisza, część strzępków rozeszła się po bokach tworząc pas asteroidów. W tym momencie rozwiązaliśmy prawdopodobne zdarzenie tworzenia pasa asteroidów lecz nie rozwiązaliśmy istoty powstania naszego księżyca. W tym momencie nasuwa się pytanie: co wspólnego ma pas asteroid z naszym księżycem? Dołóżmy do naszej łamigłówki ostatni element:
3- przemodelowaliśmy nasz układ dodając do układu podwójnego jeszcze jeden księżyc,nazwijmy go la luna. La luna w języku Hiszpańskim oznacza księżyc. Prawdopodobnie była zbudowana z lodu i wody. Kiedy nasz układ planetarny stygł począwszy od zewnętrznych planet do wewnętrznych. Kiedy Ziemia jeszcze bulgotała z gorąca na la lunie rozpoczął się proces tworzenia pierwszych cegiełek życia.

Co nam da takie przemodelowanie układu jak na powyższym obrazku? Aby pójść dalej,w tym momencie należy sobie przypomnieć zasady dynamiki Newtona:
"Zasady dynamiki Newtona – trzy zasady leżące u podstaw mechaniki klasycznej sformułowane przez Isaaca Newtona i opublikowane w Philosophiae Naturalis Principia Mathematica w 1687 roku. Zasady dynamiki określają związki między ruchem ciała a siłami działającymi na nie, dlatego zwane są też prawami ruchu(...). Kiedy Julia wpada na Romea niczym matka ratująca swoje dziecko w trakcie nieuniknionej tragedii ratuje swoje dziecko z nadzieją jego uratowania powoduje równocześnie wypchnięcie La luna w kierunku słońca wraz z częściami dwójki zakochanych. W tym momencie la luna zmierza w kierunku słońca ku własnej zagładzie. Mknąc przed siebie mija orbitę Marsa który nie zdołał jej przejąć. Zbieg okoliczności, los,Bóg, stawia na drodze la Luny malutką jeszcze wciąż plastyczna planetkę. La Luna wpada w sam środek Ziemi.W miejscu uderzenia tworzy się Rów Mariański "(..) najgłębszy znany rów oceaniczny na Ziemi, położony w zachodniej części Oceanu Spokojnego, na południowy wschód od Marianów. Ciągnie się łukiem o długości blisko 2000 km. Wchodzi w skład systemu rowów oceanicznych tworzących zachodnie obrzeżenie Płyty Pacyficznej. Jest miejscem, gdzie ścierają się dwie płyty: Płyta Pacyficzna i Płyta Filipińska. Według ostatnich pomiarów, głębokość rowu wynosi 10 994[1] metrów. (...)"

, wypiętrza się pierwszy kontynent zwany Pangeą "(...)pierwszy kontynent PANGEA, w skład którego wchodziły wszystkie współczesne kontynenty. Pangeę otaczał ocean zwany PANTALOSSA – z Zatoką zwaną Morze Tetydy (obecnie jej pozostałością jest Morze Śródziemne(...). Równolegle z miejscem uderzenia na nowym kontynencie tworzy się Mount Everest " (..)Mount Everest, Czomolungma, Qomolangma (tyb.: ཇོ་མོ་གླང་མ, Wylie: Jo mo glang ma, ZWPY: Qomolangma) lub Sagarmatha (nepal.: सगरमाथा) – najwyższy szczyt Ziemi (8850 m n.p.m.[1]), ośmiotysięcznik położony w Himalajach Wysokich (Centralnych), na granicy Nepalu i Chin (Tybetu). Jest zbudowany z granitów, gnejsów oraz z wapieni i łupków. Tworzy potężny masyw podcięty z trzech stron lodowcami (najdłuższe Khumbu i Rongbuk – ok. 17 km).
Przez miejscową ludność uważany za siedzibę bogów. Odkryty i po raz pierwszy zmierzony przez geodetów brytyjskich w połowie XIX wieku, po raz pierwszy zdobyty 29 maja 1953 roku.(...).


W miejscach gdzie ziemia była zastygnięta na pierwszym kontynencie powstają inne pasma górskie. Pęka skorupa Ziemska tworząc obecne płyty tektoniczne. Jądro Ziemskie zostaje "zniszczone" i przemieszczone raczej "przestrzelone". Ziemie oblewa potężna ilość wody i lodu z La Luny, jądro La Luny po zderzeniu z Ziemią zgodnie z trzecią zasadą Newtona zostaje wyrzucone w przestrzeń jednocześnie zostaje naładowane tym samym ładunkiem "magnetycznym" co Ziemia. Są to początki pierwszego zlodowacenia Ziemi gdyż w czasie zderzenia w przestrzeń zostaje wyrzucona duża ilość wody i pyłu,przyciąganie Ziemskie zatrzymuje pył i wodę. Tworzy się zalążek atmosfery, Ziemię ogarnia chaos, przechodzi terra formacje. Wyrzucone jądro La Luny zostaje zatrzymane przez przyciąganie Ziemskie a ładunek "magnetyczny" o tym samym potencjale uniemożliwia ściągnięcia jadra La Luny z powrotem na Ziemię. W ten sposób jądro La Luny stało się księżycem w obecnym stanie.W ten zagmatwany odrobinkę sposób wyjaśniliśmy największą tajemnicę ludzkości.


NIe mogłem umieścić grafiki,nie wiem czemu,zapraszam na swojego bloga gdzie znajdują się moje artykuły

http://skandalicznie-kontrowersyjne.blo ... iezyc.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 05 lut 2013, 5:11 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 05 lut 2013, 10:49 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

Rejestracja: 18 gru 2011, 5:38
Posty: 315
Czytałem w różnych źródłach, że Księżyc został przyciągnięty wiązką trakcyjną z odległego systemu gwiezdnego i ustawiony tak, żeby stale zwracał się jedną stroną do Ziemi. Wewnątrz zrobiono bazę negatywnej cywilizacji pozaziemskiej która stale nas obserwuje. Taki właśnie był ich cel ustawienia tu Księżyca.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 lut 2013, 18:46 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 12 maja 2012, 21:31
Posty: 18
Płeć: mężczyzna
Bardzo ciekawie i kontrowersyjnie opisuje badania księżyca i jego wpływu na rozwój ludzkości badacz zjawisk psi i medium Ingo Swann w książce"Penetracja".

_________________
Życie jest Baśnią o... miłości!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 lut 2013, 2:03 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 05 lut 2013, 5:00
Posty: 4
dzięki za wszelkie opinie i komentarze,moje posty z bloga zaczęto cytować na innych stronach ,miło jest gdy ktoś to docenia,pozdrawiam i zachęcam do przeczytania,wykasowałem 2 posty gdyż uznałem że to nie jest czas na ich publikacje,pozdrawiam wszystkich :szampan: :chatownik: :winko: :uczeń:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 lut 2013, 1:11 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lip 2010, 0:31
Posty: 16
Ksiezyc obecny to stary Gwiazdolot - statek wojenny, co widac zreszta patrzac na niego od widocznej strony. Generalnie jest w srodku pusty i w tej chwili sluzy jako programator, trzymator (w sensie keeper) aktualnej wibracji (ala Gong, wibracja cyklicznie powtarzana, a ze jest pustawy to dobrze rezonuje) dla jakiejs tam cywilizacji co to go ma pod kontrola jakies tam pareset tysiecy lat. Wlasciwie juz nie ma zreszta, ponadto zostal przeprogramowany niedawno przez inna nacje i teraz zamiast nas programowac w poprzednim kierunku bedzie to czynil w odwrotnym - powiedzmy tamten ton byl wibracja niska (zniewala, kontroluje itp.) a obecnie jest to wybracja wyzsza (budzenie, otwartosc umyslu itp.). Po drugiej stronie Ksiezyca znajduje sie wiele baz jako ze byl jest i bedzie on uzywany jako stacja miedzy Ziemia a czyms tam co komu pasuje. Stad dosc spory ruch. W srodku tez sporo baz czy raczej pod powierzchnia, ktora to z racji swego pierwotnego przeznaczenia jest bardzo solidna, ale cienkawa (oczywiscie pierwotnie w pelnej operacyjnosci wiekszosc ladunkow wroga winna konczyc swoj lot na oslonach). Zostal umieszczony sztucznie na swoim miejscu, dosc daleko bo jest bardzo duzy jak na 'naturalny ksiezyc', oddala sie od Ziemi ciagle i za jakis czas - iles tam setek czy kilkadziesiat dziesiatek tysiecy lat - odleci.. Warto tez dodac, ze podobno sporo namieszal na Ziemi po ustawieniu go na pozycji ze wzgledu na problemy podczas tej operacji, bardzo trudnej zreszta ponoc nawet dla mega-zaawansowanej cywilizacji..

_________________
jedyna rzecza stala jest zmiana..Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 mar 2013, 15:17 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 cze 2011, 11:46
Posty: 15
yankes pisze:
Ksiezyc obecny to stary Gwiazdolot - statek wojenny, co widac zreszta patrzac na niego od widocznej strony blablabla (...)

skąd masz te informacje i co je potwierdza?Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 mar 2013, 15:15 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

Rejestracja: 21 sie 2010, 16:37
Posty: 377
Lokalizacja: podlasie
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Białystok
Obrazek

warto poczytaćNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 gru 2014, 17:03 
Kochani, co o tym myślicie?
Zostało to zarejestrowane przez niezależnego badacza, który amatorsko zajmuje się obserwacją gwiazd i księżyca. Niezwykłe "fale" rozchodzące się po powierzchni księżyca - jakby 'hologramowe', zarejestrował to już kilka razy. Zostało to potwierdzone przez innych badaczy-amatorów z innych części świata. Fala ta ma widoczne "zagięcie", co sugeruje, że nie jest to błąd technologiczny i nie zostało to sztucznie 'nałożone' na obraz, ale związane jest z kulistą powierzchnią globu księżyca. Autor nakłada różnego rodzaju filtry na obraz, aby lepiej zanalizowac to zjawisko - przez co daje się zaobserowować inne ciekawe detale. Każdą 'falę' poprzedza inna dziwna 'pulsacja'. Wydaje się, że ci ludzie rzeczywiście uchwycili coś niezwykłego przy pomocy swych teleskopów.

Proponuję oglądać na dużym ekranie.


phpBB [video]
phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 26 gru 2014, 20:13 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1111
Płeć: mężczyzna
Na początku byłem sceptyczny i myślałem, że to jakieś ugięcie światła (scyntylacja) albo prosta desynchronizacja kamery i gubienie ramek.

Ale kiedy pokazał zoomy na filtrach górno i dolno przepustowych i ugięcie fali na krzywiźnie horyzontu to zwariowałem :hura:

Materiał jest absolutnie genialny, naprawdę ciężko się doszukać jakieś manipulacji. Jedyne co można zrobić, to poprosić autora o zrzut klatki w formacie RAW, by wykonać analizę ELA (Error Level Analysis) już kiedyś pokazywałem na forum jak to zrobić.
Powiedziało by to nam czy ten efekt nie był manipulowany w żadnym programie do edycji obrazu.

Jeśli miał by być to hologram, to miało by ten sens skąd te fale się biorą. Wygląda jak błąd zsynchronizowania się obrazu na hologramie.

Każdy obraz by wyglądał płynnie musi być stale wyświetlany z określoną częstotliwością, w przypadku płaskich monitorów LCD jest to 60 Hz (60 cykli na sekundę) w przypadku NTSC również było to 60 Hz, system PAL w starych telewizorach to miał odświeżanie 50 Hz.
Jeśli będziemy w stanie to zaburzyć, zobaczymy pewnego rodzaju migotanie albo tzw Tearing (rozdarcie). Bardzo często jest to widoczne w grach kiedy liczba klatek drastycznie spada, ale monitor dalej wyświetla 60 Hz.

Mnie więcej wygląda to tak. Następuje wtedy desynchronizacja między jedną a drugą klatką.
Obrazek

Ale można zrobić to inaczej. Można spróbować zsynchronizować obraz poprzez modulacje częstotliwości.
Oglądając ekran poprzez łopatki wentylatora lub...samych śmigieł. Zobaczymy podobny efekt.
phpBB [video]
Teraz pytanie, jeśli większość osób używa cyfrowych matryc w tych teleskopach. A taki hologram jest zsynchronizowany z odświeżaniem większości kamer na ziemi + wielokrotnościami, to nigdy nie zobaczymy hologramu poza okazjonalnymi lub lekkim spadkiem częstotliwości.

A teraz najlepsza część :king: A co gdyby sztucznie zmodulować częstotliwość matryc CCD albo CMOS ?
Można by zrobić mały Hacking Moon Matrix. Gdyby przebić się z odpowiednią częstotliwością to zobaczylibyśmy czy to naprawdę jest hologram , a jeśli tak, to jak NAPRAWDĘ wygląda powierzchnia księżyca. Przypomina to synchronizację broni w samolotach z pierwszej wojny światowej, w której karabin jest tak zsynchronizowany z obrotami śmigła, że kule mogą swobodnie przelatywać nie uszkadzając rotora.

W sumie można by to zrobić bardzo prosto, trzeba przed teleskopem postawić wiatrak z regulacją obrotów i obserwować co się będzie działo z obrazem :) Jeśli miało by być maskowanie to całą tą obcą technologie można haknąć za 50 zł i 5 bateriami AAA.

To jeszcze mały Bonusik
phpBB [video]

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 gru 2014, 20:50 
Cytuj:
Na początku byłem sceptyczny i myślałem, że to jakieś ugięcie światła (scyntylacja) albo prosta desynchronizacja kamery i gubienie ramek.


Niektórzy mówią, że to "falowanie" warstw ziemskiej atmosfery - unoszenie się i opadanie, co na tle księżyca widziane poprzez teleskop miałoby dać właśnie taki efekt.


Cytuj:
Jedyne co można zrobić, to poprosić autora o zrzut klatki w formacie RAW, by wykonać analizę ELA (Error Level Analysis) już kiedyś pokazywałem na forum jak to zrobić.
Powiedziało by to nam czy ten efekt nie był manipulowany w żadnym programie do edycji obrazu.


A można by wykonać samemu taką analizę mając ten raw materiał? Czy byłbyś pewny, że to niemanipulowany materiał, jeśli uzyskałbyś kopię oryginału? Bo jest ok. trzech osób, którym udało się to uchwycić.

Cytuj:
A teraz najlepsza część :king: A co gdyby sztucznie zmodulować częstotliwość matryc CCD albo CMOS ?
Można by zrobić mały Hacking Moon Matrix. Gdyby przebić się z odpowiednią częstotliwością to zobaczylibyśmy czy to naprawdę jest hologram , a jeśli tak, to jak NAPRAWDĘ wygląda powierzchnia księżyca.


No ale jak takie modulacje byłyby możliwe? Mówisz raczej tylko w teorii?Na górę
   
 
 
Post: 27 gru 2014, 0:22 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1111
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Niektórzy mówią, że to "falowanie" warstw ziemskiej atmosfery - unoszenie się i opadanie, co na tle księżyca widziane poprzez teleskop miałoby dać właśnie taki efekt.


No chance, takie perfekcyjne warunki są praktycznie niemożliwe do uzyskania. Do tego te fale prawie zawsze mają identyczną długość. Gdyby miało by być to powietrze, to dlaczego te fale nie mają zmiennej grubości np szerokości połowy tarczy, no i ostatnie, te fale zaginają się na tarczy. One lecą po krzywiźnie horyzontu. Co dobrze widać na tych filtrach górno przepustowych. Gdyby miało by być to falujące powietrze to wtedy były by to płaskie linie. Teoria opadania i unoszenia się atmosfery nie trzyma się kupy. A co jeśli fala biegnie digonalnie ?

Na tych filmach jest pokazane coś jeszcze, fale które biegną równolegle do obserwatora wyłaniając się z horyzontu i to z różnych kierunków, nie wiem jak miało by to być spowodowane falującym powietrzem na ziemi. Zgadza się, że takie coś istnieje, widać to na zoomie w drugim filmiku gdzie widać pływanie jakby gorącego powietrza. Teoretycznie mogły by być to jeszcze dystorsje beczkowa spowodowane niedoskonałościami układu optycznego. Ale to też odpada, bo nie mogła by być wybiórcza. Nie... precyzyjny ruch powietrza nie jest możliwy. Czym on miał by być spowodowany ? Wiatrem, prądem powietrznym. Kompletnie nic nie przychodzi mi do głowy. Takie precyzyjne zjawiska powstają tylko w przypadku fal uderzeniowych. Trzeba by zdetonować ładunek jądrowy przed obiektywem :)

phpBB [video]


I w sumie te fale na księżycu też mogło by tym być. Bo te "fale" wyglądają jak fale uderzeniowe od podziemnych eksplozji, np.nuklearnych.

phpBB [video]

Ale wydaje mi się to mało prawdopodobne, bo fale biegną przez cały księżyc. Taka bomba musiała by mieć potężną moc no i tak częste próby odłupały sporą część i wyrzuciły w kosmos sporo gruzu, już nie mówiąc, że ilość pyłu jaką by taka eksplozja wznieciła w górę, było by naprawdę zauważalna z ziemie. Więc opcje z eksplozjami raczej też odrzucam. Wydaje mi się, że było by to zauważalne. Tutaj fale biegną tak, jak by było to zakrzywienie światła. Żadnego pyłu, gruzu, kraterów. Jak by ktoś zmienił klatkę w filmie. Nie widać by wchodziła w interakcje z żadną materią.

Cytuj:
A można by wykonać samemu taką analizę mając ten raw materiał? Czy byłbyś pewny, że to niemanipulowany materiał, jeśli uzyskałbyś kopię oryginału? Bo jest ok. trzech osób, którym udało się to uchwycić.

Z dużym prawdopodobieństwem, nawet trzy kopie, by mieć jeszcze większą pewność. Z czystą niemodyfikowaną klatką RAW, taka pewność to około 98% w górę. Nawet jeśli by się stwierdziło autentyczność to i tak nie wiadomo do końca co to jest.
Cytuj:
No ale jak takie modulacje byłyby możliwe? Mówisz raczej tylko w teorii?

Opisałem przecież. Skoro taki hologram miga tak szybko, że go nie widać (ma taką częstotliwość).
Do tego jest to dobrze zsynchronizowane z częstotliwością pracy kamery to ciężko to zobaczyć.
Pojawiają się tylko miejscami artefakty. Potrzeba jakiegoś filtra interferencyjnego.
Podobnie filmowany obraz innego monitora powoduje miganie. Choć oko nie jest w stanie wychwycić
migotania jeśli oglądamy nasz tv na kanapie.
To są właśnie interferencje. Baaa, nawet bywa też tak, że jesteśmy w stanie złapać wręcz identyczną
"fale" jak ta na księżycu.

Bardzo ciężko jest to pokazać. Znalazłem dwa filmy na youtube które to ilustrują. Jedyne które pamiętam w których jest stare nagranie, starą kamerą, starych telewizorów/monitorów z niskim odświeżaniem ekranu. Teraz trudno coś takiego nagrać, bo nowe monitory już nie rysują ekranu w ten sam sposób co stare kineskopy.

phpBB [video]

Tu jak się przyjrzymy to nawet widać "falę" jest ledwo co widoczna, więc trzeba się dobrze wpatrzeć.
phpBB [video]


Tak właśnie wygląda rozjechanie się częstotliwości, albo poprzez Tearing (rozdarcie) albo Flicking (migotanie) Jeśli księżyc bym nam przez taki filtr migał i zaczęło pojawiać się więcej takich "fal"
To by znaczyło, że to co widzimy jest iluzją. Dobierając częstotliwość można by było taki hologram obejść. W ten sam sposób w jak staje w kadrze kręcące się śmigło, kiedy jego prędkość zrównuje się z prędkością nagrywania filmu na kamerze.

Hej, Teoria jest szalona :) dawno czegoś takiego nie wyprodukowałem. Holograficzna zasłona na księżyc. Ale ludzie na tym forum czasem piszą lepsze bajki. A jednak i tak nic nie pobije Uzuliego. :D

Ale spróbujcie to obalić. Bo ja jakoś nie mogę.... :język: Zresztą nie będę przecież debunkować sam siebie.

food for thoughts

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 gru 2014, 1:05 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 0:01
Posty: 885
Lokalizacja: Alpha Orionis
Płeć: mężczyzna
Solidne argumenty Levi

Cytuj:
Tak właśnie wygląda rozjechanie się częstotliwości, albo poprzez Tearing (rozdarcie) albo Flicking (migotanie) Jeśli księżyc bym nam przez taki filtr migał i zaczęło pojawiać się więcej takich "fal"
To by znaczyło, że to co widzimy jest iluzją. Dobierając częstotliwość można by było taki hologram obejść.


Poniżej przykład iluzji obrazu poprzez dostrojenie częstotliwości drgania wody( za pomocą fali akustycznej z głośników) do FR(klatek na sek) kamery .... Mniej więcej podobnie jest z postrzeganiem ludzkiego mózgu poprzez oczy - widzimy tylko tyle na ile pozwala fabryczne ustawienie.... Innymi słowy niemal NIC NIE WIDZIMY- I to, na początek jakichkolwiek dywagacji nt. "realności postrzegania" , trzeba sobie uświadomić.


The Secret to Levitation (Levitating Water Experiment)

phpBB [video]Podobny efekt, widziany bezpośrednio gołym okiem, przy użyciu zmiennej częstotliwości świata(efekt stroboskopowy)

The Strobe Light Effect (Levitating Water Experiment)
phpBB [video]

_________________
Mundus vult decipi, ergo decipiaturNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 gru 2014, 2:32 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 05 mar 2013, 16:12
Posty: 16
Płeć: mężczyzna
Witam,kilka lat temu obserwowałem księżyc przez teleskop synta 8" i okular 26mm + barlov x2 i dokładnie widziałem cos podobnego jak na filmiku z góry CDP LUNAR WAVE EVENT czyli widziałem dokładnie cos jakby wziasc bezbarwna linijke 20cm i na tłe pomarańcza ( księżyca) przesuwac z góry na dół w miare wolnym równym tepie. Po tym co zobaczyłem az mnie zszokowało i zagrzalo :) cos jakby nakladal się nowy obraz na księżyc i szlo to bezbarwną róną falą na całej tarczy księżyca. Widziałem dokładnie początek i koniec tego bezbarwnego pasa który przechodzil po tarczy księżyca. Dzisiaj przed chwila natrafiłem na te filmiki tutaj i dokładnie widziałem na zywo to samo i to przez okular 26mm czyli miałem caly księżyc w polu widzenia, a nie tylko jego czesc. I proszę wi wierzyć ze widziałem to naprawdę i dopiero dzisiaj widze ze ktoś i gdzies tez to widział i nawet nagrał. :spoko: Do tej pory nie wiem co to mogło być, od tamtej pory mam wrazenie ze nie mówi nam się prawdy na temat księżyca czy nawet kosmosu, być może to tylko hologram. Pisałem o tym na innym forum kilka lat temu, ktoś pisał ze mogla to być smuga kondensacyjna po przelocie samolotu na dużej wysokości, ale żaden samolot wtedy nie przelatywal do 40min wstecz. Pas któty przechodzil po księżycu był równiutki od lewej strony do prawej.
Tutaj także ciekawy filmik

Amazing Resonance Experiment!

phpBB [video]


Pokaż Uwagi moderatoraNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 gru 2014, 15:15 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1111
Płeć: mężczyzna
@blaadee to może opowiedz. Bo ja stawiam, że takiego efektu nie widać oglądając księżyc przez analogowy teleskop. Takie artefakty zaczynają się ujawniać dopiero na obrazie cyfrowym. To by tłumaczyło, czemu przez wieki nikt nie był w stanie tego zauważyć. Tak subtelne zjawisko również mogło być słabo dostrzegalne kiedy rozdzielczości aparatów były małe. A ceny sprzętu do obserwacji nieba nie były jednak tanie. A i to się zaczyna powoli zmieniać.

Ale fajnie, że posiadasz taki sprzęt. Jak będziesz ochotę to możesz zacząć to rozkminiać. Nakreśliłem dość ogólnikowo jak można się do tego zabrać. Ciekawe jest co powiedział ten koleś z Crrow Discovery Project, że księżyc jest generalnie nudny i mało kto się na niego gapi, że najciekawsze są zaćmienia.

A to co pokazałeś to ciut inna rzecz. Gromadzenie się drobinek w węzłach fali, tzw Figury Chladniego.
Mam coś lepszego, co prawda to tylko wizualizacja, ale pokazuje jak by wyglądało to w 3D.
Gdybyśmy mogli widzieć dźwięk, to by wyglądał tak:

phpBB [video]


Nawiązując do hologramu, to tak teoretycznie można by stworzyć każdy obraz jaki tylko byśmy chcieli.
Zresztą atomy wyglądają podobnie :) .
ObrazekObrazek

Ale nie robiąc za dużego offtopa.

Mam nawet lepszy sposób jak osiągnąć takie efekt.To co pokazał angel jest niezłe, ale da się prościej :)

Można by użyć silnego światła stroboskopowego i za jego pomocą robić cuda.
Stwarzać wrażenie, że czas się cofa, zatrzymywać powtarzające się zjawisko w kadrze,
Można tak spróbować rozwalić, systemy holograficzne a nawet maskowania ufo, chemolotów, sprzętu black-ops a nawet osób. Hipotetycznie z tego samego powodu ludzie czasem łapią dziwne rzeczy na ekranie. Czasem jakiś celebryta ma ostre ząbki albo pionowe źrenice. Bywa, że maskowanie siada z winy awarii sprzętu nagrywającego lub błędu w transmisji obrazu i gubienia ramek.

Hmmm w przypadku księżyca trzeba by doświetlać silnym światłem stroboskopowym zwierciadło teleskopu. Może by się udało.
phpBB [video]


Filmik jest kiepskiej jakości, ale myślę, że dobrze ilustruje to o czym mówię.

Można by jeszcze objeść problem strzelając fotki w innym spektrum, podczerwieni, albo Ultrafiolecie.
Być może zobaczyło by się dużo dużo więcej.

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 gru 2014, 16:25 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 05 mar 2013, 16:12
Posty: 16
Płeć: mężczyzna
Widziałem to w wizualu gołym okiem i wyglądało to mniej więcej tak jak na zalączonym obrazku, ten bezbarwny pas był mniej więcej takiej grubości na tle tarczy księżyca, przechodził od góry do dołu, wzrok mam idealny. Załozony miałem okular 26mm + barlow x2 zbliżenie miałem dosyć duże, widziałem dokładnie ten bezbarwny pas przemieszczajacy się po tarczy księżyca, wyglądało podobnie jak we filmikach wyżej.


ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 gru 2014, 16:36 
Właśnie taka fala uderzeniowa powietrza po wybuchu bardzo mocno przypomina to, co widzieliśmy na księżycu. Takie samo jest załamanie obrazu przy przechodzącej fali, właściwie to jakbym oglądała dokładnie tą falę z księżyca tutaj przy wybuchu na podanym przez ciebie wideo. Identyczne. Tylko że na księżycu, jak widzimy, jest jeszcze kilka innych fal/pulsacji. W sumie jest ich tam trzy. Ale każda z nich ma inny kierunek - przy założonym przez autora filtrze widać, jakby każda z nich miała inne źródło. I tylko jedna jest mocno zauważalna - ta przechodząca po całym globie, dwie pozostałe sa słabsze i zdają się szybko zanikać, autor mówi o nich "pulsacje". Czy takie 'dodatkowe' pulsacje mogą zachodzić przy "błędzie" hologramu - zakładając, że to jest hologram?


Cytuj:
taka eksplozja wznieciła w górę, było by naprawdę zauważalna z ziemie. Więc opcje z eksplozjami raczej też odrzucam. Wydaje mi się, że było by to zauważalne. Tutaj fale biegną tak, jak by było to zakrzywienie światła. Żadnego pyłu, gruzu, kraterów. Jak by ktoś zmienił klatkę w filmie. Nie widać by wchodziła w interakcje z żadną materią.


Eksplozje na księżycu raczej nie - główna fala musiałaby przechodzić przez atmosferę, aby stworzyć taki efekt zakrzywienia obrazu bez działania na materię. A jak wiemy, na księżycu nie ma atmosfery, przynajmniej tak nam mówią.


Cytuj:
Z dużym prawdopodobieństwem, nawet trzy kopie, by mieć jeszcze większą pewność. Z czystą niemodyfikowaną klatką RAW, taka pewność to około 98% w górę. Nawet jeśli by się stwierdziło autentyczność to i tak nie wiadomo do końca co to jest.


Można by pewnie uzyskać kopie do wglądu. Nie wiem jak, ale mogłoby to byc możliwe. Choć wydaje się - tym bardziej, że pojawiają się nowi świadkowie (jak tutaj jeden z forumowiczów), którzy potwierdzają tą obserwację - że materialy są niemanipulowane.


Cytuj:
Podobnie filmowany obraz innego monitora powoduje miganie. Choć oko nie jest w stanie wychwycić
migotania jeśli oglądamy nasz tv na kanapie.
To są właśnie interferencje.


Więc to , co widzimy na księżycu, jest właśnie taką interferencją?


Cytuj:
Hej, Teoria jest szalona :) dawno czegoś takiego nie wyprodukowałem. Holograficzna zasłona na księżyc. Ale ludzie na tym forum czasem piszą lepsze bajki.


No, przecież autor sam mówi, że to może być hologram. I nie wydaje mi się to wielkim halo. Przecież - dzięki pracy i badaniom znanych ufologów - wiemy, na co stać obcych. Mogą swobodnie manipulować wymiarami, przechodzić przez materię, 'wysysać' ludzi przez dach auta lub ściany domu. Tworzenie hologramów, czy jakiekolwiek formy maskowania, to pewnie dla nich bułka z masłem.


Cytuj:
W sumie można by to zrobić bardzo prosto, trzeba przed teleskopem postawić wiatrak z regulacją obrotów i obserwować co się będzie działo z obrazem :) Jeśli miało by być maskowanie to całą tą obcą technologie można haknąć za 50 zł i 5 bateriami AAA.

Przypomina to synchronizację broni w samolotach z pierwszej wojny światowej, w której karabin jest tak zsynchronizowany z obrotami śmigła, że kule mogą swobodnie przelatywaćCzyli obraz wysyłany w formie hologramu ma swoją częstotliwość? I można to porównać do kuli "wysyłanych" z karabinu, tak? Czyli śmigło takiego samolotu bojowego kręci się tak, aby przepuszczać swobodnie kule, a w tym przypadku chodzi o to, aby śmigła wiatraka działały odwrotnie - żeby nie przepuszczały wysyłanych "porcji" obrazu, a odbijały je - wtedy do oka teleskopu będzie docierać obraz oryginalny? Tak to działa?

Ale skąd wiadomo, jaką częstotliwość ma taki księżycowy hologram?
Czy, jeśli takie 'śmigła' będą działać z chaotyczną częstotliwością, to jest możliwe, że odbiorca będzie widział dwa nakładające sie na siebie obrazy?

Czy teoretycznie na każdy obiekt można nałożyć fałszywy obraz holograficzny i zupełnie przesłonić ten prawdziwy?

Cytuj:
Witam,kilka lat temu obserwowałem księżyc przez teleskop synta 8" i okular 26mm + barlov x2 i dokładnie widziałem cos podobnego jak na filmiku z góry CDP LUNAR WAVE EVENT czyli widziałem dokładnie


Czyli mamy kolejne potwierdzenie. Dzięki, blaadee, że dzielisz się doświadczeniem. Czy możesz sobie przypomnieć, kiedy to było i w jakim mniej więcej okresie roku?


Cytuj:
Ciekawe jest co powiedział ten koleś z Crrow Discovery Project, że księżyc jest generalnie nudny i mało kto się na niego gapi, że najciekawsze są zaćmienia.


No, właśnie autor mówi, że wszystkie obserwacje zaszły w okresach równonocy lub przesilenia (i byc może zaćmienia, nie pamiętam). Nie można jednak stwierdzić, że takie 'interferencje' zdarzają się tylko w takich okresach czy też - są obserwowane tylko w tych okresach (ze względu właśnie na fakt, że ludzie siadaja przy swych teleskopach przeważnie w dogodnych, 'ciekawszych' porach astronomicznych).

Ciekawe jest też to, że autor twierdzi, że pisało do niego kilku pracowników/byłych pracowników obserwatoriów w Stanach i każdy mówił, że mieli dokładne wytyczne, aby nie oglądać księżyca, poza wskazanymi przez dyrekcję porami.Na górę
   
 
 
Post: 27 gru 2014, 21:28 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1111
Płeć: mężczyzna
Sati pisze:
Czy takie 'dodatkowe' pulsacje mogą zachodzić przy "błędzie" hologramu - zakładając, że to jest hologram?


W teorii, nie wiadomo jak jest skonstruowany i z jaką częstotliwością pracuje, ale wydaje mi się to realne. Takie pulsacje przypominają błędy w wyświetleniu obrazu, kiedy zmienia się częstotliwość.
To po prostu anomalia która nie powinna mieć miejsca.

Technologia jest zaawansowana, ale to wcale nie znaczy, że nie mamy punktu wyjścia by spróbować ją zrozumieć. Nasza ziemska technologia dopiero raczkuje w tym rejonie. Jedyne co opanowaliśmy to technologia dwuwymiarowa. Rzucanie obrazu na rozpyloną ,wodę dym albo szkło za pomocą rzutnika albo laseru. Widziałem gdzieś laser rysujący proste ale prawdziwe 3d w powietrzu zapalając jakiś zjonizowany gaz. Gdyby mieć wystarczającą częstotliwość i dokładne mapowanie kolorów to można by stworzyć kolorowy realistyczny obraz 3d. Tylko nie można przesadzić bo gaz mógł by eksplodować :) W końcu poruszalibyśmy się w jego oparach, gdzie cząsteczki są podpalane i zamieniane w plazmę by świeciły :) Imponujące, ale w porównaniu z technologią do maskowania to pikuś.

Cytuj:
Więc to , co widzimy na księżycu, jest właśnie taką interferencją?


Mogło by być, choć @blaadee widział to ponoć przez obiektowy analogowe. Więc nie może to być
interferencja hologram - kamera, tylko coś w samym hologramie który czasem klatkuje.

Cytuj:
No, przecież autor sam mówi, że to może być hologram. I nie wydaje mi się to wielkim halo. Przecież - dzięki pracy i badaniom znanych ufologów - wiemy, na co stać obcych. Mogą swobodnie manipulować wymiarami, przechodzić przez materię, 'wysysać' ludzi przez dach auta lub ściany domu. Tworzenie hologramów, czy jakiekolwiek formy maskowania, to pewnie dla nich bułka z masłem.


No mówił, mówił. Ja pod to kładę teorie, jeśli by się udało to tak rozwalić to było by coś.

Racja, U Escamili mamy całe floty które ukryte są daleko za chmurą Oorta, prawie dwa i pół roku świetlnego od ziemi. Księżyc to jedna z najmniejszych konstrukcji w porównaniu do tego co znajduje się w głębokim kosmosie. Gdzie te olbrzymie okręty mogą mieć rozmiary całych planet. Więc tym bardziej nie powinno to dziwić.

Cytuj:
Czyli obraz wysyłany w formie hologramu ma swoją częstotliwość? I można to porównać do kuli "wysyłanych" z karabinu, tak? Czyli śmigło takiego samolotu bojowego kręci się tak, aby przepuszczać swobodnie kule, a w tym przypadku chodzi o to, aby śmigła wiatraka działały odwrotnie - żeby nie przepuszczały wysyłanych "porcji" obrazu, a odbijały je - wtedy do oka teleskopu będzie docierać obraz oryginalny? Tak to działa?


Wszystko ma swoją częstotliwość. Obraz w komputerze też (60 Hz) Ale tak, dobrze myślisz tak to działa.
Cytuj:
Ale skąd wiadomo, jaką częstotliwość ma taki księżycowy hologram?
Czy, jeśli takie 'śmigła' będą działać z chaotyczną częstotliwością, to jest możliwe, że odbiorca będzie widział dwa nakładające sie na siebie obrazy?


Hmmm, można w pewien sposób tak powiedzieć. Chaotyczne obroty spowodują właśnie pojawienie się pasów, linii, migania, nakładania się obrazu, anomalii etc. Mózg będzie starał się wypełnić luki pomiędzy klatkami. Tak samo jak interpretuje klatki filmu jako ciągły obraz.

Skąd wiadomo ? Trzeba ją znaleźć. Działa to dokładnie tak samo jak w starych projektorach filmowych z obrotową migawką. Migawka jest tak zsynchronizowana z filmem by pokazywać tylko pełne klatki a ukrywać przesunięcie filmu.

Tu trzeba zrobić to samo. Trzeba skonstruować obrotową przesłonę jak w przypadku projektora.
Przesłona musi mieć możliwość regulacji obrotów. Im szybciej się kręci tym większy zakres częstotliwości możemy przeczesać. Im płynniejsza regulacja obrotów tym lepszej synchronizacji możemy dokonać. Jeśli już mniej więcej znajdziemy zakres to potem trzeba tylko dobrać dokładną wartość by uzyskać jak najczystszy obraz.

Obrazek

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 gru 2014, 2:43 
Cytuj:
Rzucanie obrazu na rozpyloną ,wodę dym albo szkło za pomocą rzutnika albo laseru.


Czyli hologram musi mieć nośnik typu gaz, woda? Więc jak to jest z hologramem Tupaca, który zdaje się chodzić po scenie 'w powietrzu"?

Cytuj:
Racja, U Escamili mamy całe floty które ukryte są daleko za chmurą Oorta, prawie dwa i pół roku świetlnego od ziemi.


No i u Escamilli tak samo, o ile sobie przypominam, autorem nagrań był zwykły amator-pasjonata... Szkoda, że dobry sprzęt taki drogi, inaczej otworzyłoby to drogę dla wielu odkryć - dla nas, maluczkich.

Cytuj:
Tu trzeba zrobić to samo. Trzeba skonstruować obrotową przesłonę jak w przypadku projektora.Dlaczego nie skontaktować się z autorem i nie podrzucić idei? Jeśli jestes pewien, że to może zadzialać, to myśle, że to nie jest głupi pomysł, aby ją przedyskutować. Nawet minimalna szansa na odkrycie czegoś nowego jest absolutnie warta zachodu.Na górę
   
 
 
Post: 29 gru 2014, 1:47 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1111
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Czyli hologram musi mieć nośnik typu gaz, woda? Więc jak to jest z hologramem Tupaca, który zdaje się chodzić po scenie 'w powietrzu"?


Tak, ponieważ obraz musi być gdzieś wyświetlany. Hologram Tupaca, to tak naprawdę nie hologram, tylko "udawany hologram" W ogóle zacznijmy od tego, że samo słowo hologram to takie "buzzword" Te prawdziwe hologramy 3D można policzyć na placach jednej ręki i są dopiero w powijakach.

To co przedstawia się nam bardzo często jako technologię holograficzną i mega wypasione zdobycze techniki to sztuczka iluzjonistyczna wymyślona ponad półtora wieku temu. Jest tak zaawansowana, że można sobie zrobić ją w domu :tak:
Sztuczka nazywa się Pepper's ghost i tej samej wariacji tego numeru użyto w przypadku Tupaca czy Hologramu Michaela Jacksona. Mniej więcej wygląda to tak.
Obrazek

Rozumiesz ? Rzucili martwego gościa z projektora na kawałek celofanu i nazywają to "hologramem" :wysmiewacz: Po więcej informacji odsyłam do hasła Pepper's ghost i filmów na youtube.

Cytuj:
Dlaczego nie skontaktować się z autorem i nie podrzucić idei? Jeśli jestes pewien, że to może zadzialać, to myśle, że to nie jest głupi pomysł, aby ją przedyskutować. Nawet minimalna szansa na odkrycie czegoś nowego jest absolutnie warta zachodu.


W zasadzie zacząłem pisać już do niego maila. :tak: Muszę go dokładnie przemyśleć bo rozwijam koncepcje trochę obszerniej niż tutaj na forum i staram się to opisać dość szczegółowo. Ale nie trzeba na niego czekać. On posiada co prawda teleskop, ale wszystko to i tak będzie widoczne nieuzbrojonym okiem jeśli mielibyśmy taki przyrząd. Zresztą nie chodzi tylko o księżyc. Można z tym sprzętem chodzić po cmentarzu i łowić duchy, można się gapić w niebo, można iść na wiec polityczny i zapolować na jaszczura :lol: Generalnie wszechstronny gadget i doskonały prezent pod choinkę.

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 31 gru 2014, 0:22 
Cytuj:
W zasadzie zacząłem pisać już do niego maila.


No to dokończ i wyślij :) Być może on także ma podobne pomysły, a co dwie głowy to nie jedna :tak: Prawdopodobnie gościu także interesuje się pokrewną tematyką, warto by chociaż wypytać, czy ma jakieś ogólne koncepty co do tych odkryć. Napisz do niego i zorientuj się. :)Na górę
   
 
 
Post: 31 gru 2014, 22:41 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1111
Płeć: mężczyzna
Już, czekam na odpowiedz :) Co prawda mail nie był nigdzie publicznie podany, ale skoro ma konto na G+ i youtube crrow777 to jego mail musi być crrow777@gmail. Mam nadzieję, że do niego zagląda. Tak czy inaczej jestem szalenie ciekaw co powie i czekam niecierpliwie. Bo to naprawdę nie jest głupi pomysł. I ma dużo szersze zastosowanie.

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 sty 2015, 1:12 
Nie możesz pisać z YT? Nie masz tam konta?Na górę
   
 
 
Post: 01 sty 2015, 15:10 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1111
Płeć: mężczyzna
Prywatnego kanału nie mam. Raczej trzymam się od Googla daleko i jego "produktów". Ale spokojnie, crrow777@gmail jest podpięte do jego Paypala. Więc raczej na pewno do niego zagląda, o to się nie martwię.

Jak się facet zapali do tego pomysłu i załapie koncept to zaproponuje mu, że zaprojektuje taki mechanizm.
Tylko muszę wiedzieć jak wygląda jego teleskop by zrobić jakoś sensownie mocowanie które by nim nie trzęsło.

Takie coś można w pół godziny przygotować na drukarkę 3d. :tak: lufę + mocowanie na silnik, koszyk z bateriami lub akumulatorem no i samą migawkę (nawet z regulacją kąta, albo wymienną migawką) Regulacja obrotów z jakimś prostym potencjometrem obrotowym. Prosty silniczek elektryczny ze sklepów modelarskich daje około 210 obrotów na sekundę. To już jest nieźle. I prosty prototyp gotowy :winko: :D

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 sty 2015, 0:09 
Jak coś będziesz wiedział lub coś nowego wpadnie ci do głowy, to daj znać MrugaNa górę
   
 
 
Post: 09 kwie 2017, 17:13 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
USA planowało bombardowanie Księżyca

W trakcie trwającej Zimnej Wojny dochodziło do częstych pokazów siły i potęgi. Jednym z pomysłów, jakie pojawiły się w latach 50 ubiegłego wieku było zrzucenie bomby atomowej na Księżyc.

Odtajnione raport przez Air Force Nuclear Weapons Center z czerwca 1959 roku pokazuje, jak poważnie plan zbombardowania Księżyca był traktowany. Projekt o nazwie Projekt A119, miał być projektem naukowym i jego celem miało się było zbadanie zdolności broni jądrowej w przestrzeni kosmicznej.

W raporcie zostały wyjaśnione "powody wystrzelenia broni w kosmos, i były one trojakie: naukowe, wojskowe i polityczne". W raporcie zawarte zostały także rozważania na temat czasu trwania opadu radioaktywnego, a także obserwacji sejsmicznych na Księżycu podczas wybuchu. Idea zakładała wystrzelenie głowicy o niewielkiej mocy na Księżyc. Grzyb byłby oświetlony przez Słońce i można by go zobaczyć z powierzchni Ziemi, a w szczególności z Moskwy. Wszystkie badania opisane w raporcie potwierdzają, że taki cel mógłby zostać zrealizowany. Ładunek miał mieć wydajność 1,7 kiloton, na filmie poniżej, można zobaczyć radziecki RDS-37 o mocy 1,6 kiloton.
RDS 37 Russian H-Bomb in HD
phpBB [video]


Projekt A119 był prowadzony przez dr Leonard Reiffel (późniejszego zastępcę dyrektora programu Apollo NASA), wysokiej rangi urzędnika w US Air Force, w programie uczestniczyli także najlepsi naukowcy w tym Gerard Kuiper. Historia raportu wyjrzała światło dzienne, tylko przez dociekliwość autora biografii jednego z uczestników programu. Keay Davidson, w trakcie pisania książki o Carlu Saganie, dopiero po 2000 roku opublikował informacje o istnieniu takiego raportu. Obecnie istnieje kilka traktatów podpisanych i zakazów przeprowadzania prób jądrowych w przestrzeni kosmicznej (1963 rok) i traktat o przestrzenii kosmicznej z 1967 roku, w którym całkowicie zakazuje się detonacji ładunku nuklearnego na lub wokół Księżyca.

źródło: http://orwellsky.blogspot.com/2017/04/u ... ezyca.html

tak at
kto-zaparkowal-ksiezyc-w-poblizu-ziemi-t7671.html
,
Nawet nie było takiej możliwości jak by się us rańcom wydawało

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 maja 2017, 0:00 
Offline
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 0:01
Posty: 885
Lokalizacja: Alpha Orionis
Płeć: mężczyzna
Kto Zbudował Księżyc Cz.1 - Największy Monolit Świata
phpBB [video]


Kto Zbudował Księżyc Cz. 2 - Co myślą naukowcy.
phpBB [video]

_________________
Mundus vult decipi, ergo decipiaturNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 maja 2017, 19:40 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 wrz 2016, 10:19
Posty: 199
Lokalizacja: Podkarpackie
no mega ciekawe o tym naszym księżycu....Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 maja 2017, 17:20 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
NASA This is why we never returned to moon! / top secret pictures about moon 2017 NEW! Vol 3
phpBB [video]


niech przestaną pieprzyć ,że tam fizycznie rakietkami polecą -Chińczycy czy inne zaćmione ludki.O Marsie już nie wspomnę :?
to tak od siebie

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group