Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 gru 2019, 22:40

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree

Ostatnimi czasami bardzo dużo interesuje się czakrami. Będąc nie raz pod wpływem wyższego stanu świadomości i zrozumienia (będę szczery, chodzi tu o kwas) potrafiłem dostrzegać rzeczy oczywiste, choćby takie, że prawie wszyscy ludzie są chorzy umysowo (bez obrazy, ale fakt jest faktem). Wszechogarniające dogłebne zrozumienie rzeczywistości jest niczym innym jak wszechogarniającym zrozumieniem samego siebie, własnego umysłu oraz mechanizmów jego działania. Pod wpływem spokoju wszystko wydaje sie takie proste, że aż trudno w to uwierzyć, że większośc ludzkości nie widzi, tego na codzień. Wracając jednak do tematu, czyli czakr, pewnego "wyższego dnia" postanowiłem o tym poczytać i wtedy to zrozumiałem. Może nie odkryłem nic nwego, zapewne, ale tak czy inaczej chcę o tym napisać. Każda z siedmiu czakr zawiera w sobie tak jakby schemat, kod, umysłową sentencję (tak w przenośni), która skutkuje całymi gamami ludzkich zachowań, dodam, że sa to totalnie bezsensowne i abstrakcyjne sentencje z punktu widzenia czystej świadomości, które są kreowane przez umysł, przykład:

Pierwsza, albo raczej ostatnia, czyli najwyższa czakra korony.

Ta czakra jest przyczyną pierwszej abstrakcyjnej sentencji umysłu, której tak czy siak wypowiadanie nie ma sensu, gdyż jest to oczywiste... JESTEM. Oczywiście problemu w tym żadnego, chyba, że pójdziemy dalej.

Czakra szósta, czyli czakra trzeciego oka, kojarzona ze światłem, widzeniem, wiedzą narzuca kolejną bzdurną sentencję, która mozna by rzec jest odpowiedzią na sentencję JESTEM, chodzi tu o WIEM, bądź też WIDZĘ. Tak oto wyglądają mniej więcej początki dualistycznego umysłu, który zaczyna gadać sam ze sobą.

U: JESTEM.
U: WIEM.

Lecimy dalej i natykamy się na czakrę piątą, czyli czakrę gardła. Czakra gardła najprościej kojarzy się z intelektem umysłu, a wiadomo, najinteligentnniejszy umysł to ten, który pyta, i tak rodzi nam się pierwsze pytanie, ciekawość związana z poprzednimi sentencjami... ALE CO WIEM, bądź też, ALE CO WIDZĘ, bądź jeszcze prościej i najprościej zwykły znak zapytania symbolizujący ciekawość "?".

U: JESTEM.
U: WIEM:
U: ALE CO WIEM?

I w tym momencie z mentalnego raju, w którym nie ma cierpienia spadamy na ziemię, czyli najniższą czakrę, która zwie się czakrą podstawy. Czakra podstawy odpowiada nam za bojącą się częśc umysłu, czyli strach, ale dlaczego? Bo próbując odpowiedzieć sobie na pytanie "ALE CO WIEM?" aktualną racjonalną odpowiedzą jest "NIE WIEM" i tak rodzi sie strach przed nie wiadomym. Pytanie, czemu następuje przejście z czakry piątej do pierwszej? A to temu, że umysł dąży do równowagi pomiędzy wymiarem duchowym, a fizycznym. Trzy najwyższe czakry odpowiadają za wymiar duchowy, trzy najniższe za wymiar fizyczny, nie mam natomiast pojęcia czym jest czwarta czakra i jak może brzmieć abstrakcyjna sentencja, o ile w ogóle ją posiada.

Oczywiście to nie koniec. To, że czegoś nie wiemy, nie oznacza, że tak musi zostać. Przecież mamy możliwość dowiedzenia się, tego czego chcemy, jedyne, czego nam potrzeba to pragnienię, tej wiedzy i tu pojawia nam się czakra druga, czyli czakra krzyżowa, która narzuca nam pragnienię, czy też sentencję CHCĘ WIEDZIEĆ.

Fakt faktem samo pragnienie nie wystarcza nam do pobrania wiedzy, bo aby się czegoś nauczyć, wpierw trzeba, tego doświadczyć i tak natrafiamy na lejny poziom, czyli czakrę seksu, która odpowiada nam za doświadczenie, czegokolwiek, co ma nas przybliżyć do prawdy i odpowiedzi na pytanie "ALE CO WIEM?". I w tym momencie, mojarozkminka się kończy. Zostały jeszcze dwie sentencję, które staram się rozgryźć, ale jak dotąd nic nie zdołałem logicznego wczepić.

7. JESTEM.
6. WIEM/WIDZĘ.
5. ALE CO WIEM/WIDZĘ? - przeskok do jedynki.
4. -
3. - (doświadczenie)
2. CHCĘ WIEDZIEĆ. (pragnienie)
1. NIE WIEM. (strach)

Jak ktoś to rozumie i się z tego nie śmieje to jestem ciekaw jego opinii. Pierwszych trzech fizycznych sentencji jestem pewien. Doświadczenie jest efektem pragnienia, natomiast pragnienie efektem strachu wywołanego niezrozumieniem. Tak czy inaczej...

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 27 sty 2011, 19:12 
VIP Member
Awatar

Master Elect of Nine * 9th Degree

Zazwyczaj czakry dzieli się mniej więcej tak:

7. Wiem = jestem oświecony
6. Widzę = jestem poddany
5. Jestem twórczy = wiem, że wiem
4. Równowaga = wiem, że nie wiem
3. Chcę władzy = na bank wiem
2. Chcę przyjemności = wiem
1. Chcę bezpieczeństwa = boję się

Twój system trochę się z tym rozminął. Istotniejsze jest jednak, czy te informacje są bzdurne. Jako słowo wypowiedziane przez osobę, która w pełni nie doświadczyła istoty wyrazu - pewnie, że tak. Jednak czy samo poznanie jest już tak głupie? Mam wątpliwości. :) Oczywiście warto pamiętać, że ludzka droga trwa pewnie dłużej, niż rozwinięcie w sobie podanych wyżej cech.

Ja zupełnie inaczej rozkminiam czakrę podstawy, ale to są raczej moje intuicyjne odczucia.
Z mojej perspektywy, zbyt intelektualnie podchodzisz do nieznanego. A więc cały czas operujesz wokół trzech pierwszych. Tak ja to odbieram..
Czakrę podstawy, bardziej czuję jako.. "podstawę" właśnie - żywioł ziemi, coś, co sprawia, że właśnie nieznane mnie tak pociąga, gdyż wiem, na czym stoję, a raczej - czuję się bezpieczny..
Wszelaki lęk przed nieznanym, strach, czy to przed jutrem, etc, jestem skłonny raczej identyfikować z umysłem, z psychiką, tą psychiką nacodzień, trzywymiarową. Ile razy medytuję, tyle razy to znika, gdy się pojawia, kończy się medytacja.
Proszę mnie sprostować, jeśli się mylę. Na temat czakr przeczytałem kilka opinii (w książkach, na forach) i odrzuciły mnie sprzeczne opinie. Wolałem to poczuć samemu, i na dzień dzisiejszy - tak to widzę.

Pozdrawiam, miłego weekendu Mruga

Rozwinięta / aktywna czakra podstawy to przywiązanie do spraw ziemskich materialnych, mocne stąpanie po ziemi i biegłość w sprawach codziennych a czakra korony to otwarcie na "kosmos", duchowość, szerokie spojrzenie na rzeczywistość (jako na całość, nie tylko fragment) a także otwarcie na o wiele większą.

A myślicie, że dlaczego księża mieli podlegać celibatowi, bynajmniej nie tylko z powodu zablokowania dziedziczenia. :ninja:

Aver pisze:
Zazwyczaj czakry dzieli się mniej więcej tak:

7. Wiem = jestem oświecony
6. Widzę = jestem poddany
5. Jestem twórczy = wiem, że wiem
4. Równowaga = wiem, że nie wiem
3. Chcę władzy = na bank wiem
2. Chcę przyjemności = wiem
1. Chcę bezpieczeństwa = boję się

Twój system trochę się z tym rozminął. Istotniejsze jest jednak, czy te informacje są bzdurne. Jako słowo wypowiedziane przez osobę, która w pełni nie doświadczyła istoty wyrazu - pewnie, że tak. Jednak czy samo poznanie jest już tak głupie? Mam wątpliwości. :) Oczywiście warto pamiętać, że ludzka droga trwa pewnie dłużej, niż rozwinięcie w sobie podanych wyżej cech.

Sorry, ale to kompletnie mi nie pasuje. Sentencja "chcę" według mnie nie może występować w pierwszej i trzeciej czakrze. Chodzi mi o to, że pragnienie czegokolwiek mieści się w drugiej czakrze. Pierwsza czakra to "nie wiem" czyli "boje się", druga to "chcę wiedzieć", czyli "nie chcę się bać", bądź też "nie chcę cierpieć", natomiast trzecia to właśnie... nie mam pojęcia, ale sądzę, że odpowiada ona za dążenie do poznania wiedzy na temat, tego jak wydostać się z okopów cierpienia, czyli jak się nie bać. Kiedy to już się uda wchodzimy na czakrę czwartą, która symbolizuje równowagę pomiędzy wymiarem fizycznym, a duchowym, tylko, że nie mam pojęcia jak może brzmieć jej sentencja. Jeżeli już to właśnie w niej umieścił bym sentencję "wiem". Słowo "wiem" w końcu również można traktować jako coś co odnosi się do równowagi.

7. Jestem
6. Przecież wiem.
5. Ale co wiem... spadek na ziemię
4. Teraz wiem i się nie boję.
3. (dowiadywanie się)
2. Chcę wiedzieć... aby przestać się bać.
1. Nie wiem... i rodzi to we nie strach.

Chociaż ma wrażenie, że to nie to, sam... nie wiem.

Cytuj:
Chodzi mi o to, że pragnienie czegokolwiek mieści się w drugiej czakrze.

Czakry nie są zamkniętymi ośrodkami. Przenikają się wzajemnie.
Cytuj:
Pierwsza czakra to "nie wiem" czyli "boje się", druga to "chcę wiedzieć", czyli "nie chcę się bać", bądź też "nie chcę cierpieć", natomiast trzecia to właśnie... nie mam pojęcia, ale sądzę, że odpowiada ona za dążenie do poznania wiedzy na temat, tego jak wydostać się z okopów cierpienia, czyli jak się nie bać.

Na wstępie zwróćmy uwagę na fakt, że nie mówimy bezpośrednio o czakrach, a o stopniach ich przejawiania w postaci świadomości. A tu bywa różnie! Regularnie spotykam osoby funkcjonujące głównie na poziomie drugim lub trzecim. W większości przypadków nie doświadczyłem poczucia, że dany człowiek chce rozwinąć swoją wiedzę i uniknąć ostatecznie strachu. Podejście było mniej więcej takie:
2 - Skoro już jestem bezpieczny, to chcę doświadczyć przyjemności zmysłowych.
3 - Skoro już poznałem życie i mam wiedzę, to mogę mieć władzę.
Cytuj:
Kiedy to już się uda wchodzimy na czakrę czwartą, która symbolizuje równowagę pomiędzy wymiarem fizycznym, a duchowym, tylko, że nie mam pojęcia jak może brzmieć jej sentencja.

Akceptuję. Kocham. Jestem w równowadze. :)
Cytuj:
Jeżeli już to właśnie w niej umieścił bym sentencję "wiem". Słowo "wiem" w końcu również można traktować jako coś co odnosi się do równowagi.

Raczej ciężko o takie stwierdzenie, skoro osoby na czwartym poziomie świadomości wciąż rozwijają swoją wiedzę eliminując poprzednie przekonania.

#Timewave
Jasne - jednak warto zauważyć, że odwrócenie się od danych czakr jest tożsame z brakiem równowagi, co przekłada się na kiepskie samopoczucie.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Wszystkie czakry dobrze pracujące (mówimy o 7 - jest ich 12 - reszta poza ciałem - ) świadczą o stabilności i pełni jednostki ludzkiej mającej ugruntowanie zarówno w świecie fizycznym jak i w świecie niefizycznym (połączenie z wyższym ja - rozświetlona czakra korony - która otwiera nas na wgląd w realną naturę rzeczywistości ponad podziałem na dobro i zło ) taka jednostka stara się wtedy przekazywać swoją wiedzę którą czerpie od wyższego ja - siebie- i przekazywać w świecie fizycznym oraz ma potrzebę dzielenia się i miłowania oraz poszanowania dla innych jednostek - gdzie kluczem i furtką jest czakra serca, gdy zaburzony jest ten ośrodek łatwo popaść w chęć rządzy/dumy i władzy ponieważ odczuwa się wiedzę ale równowaga się zaburza.

Mi jakoś się bardziej tego nie chce rozkminiać..

Korzystnie na pracę całej energetyki wpływa kontakt z żywiołami, roślinami, zwierzętami, spożywanie naturalnych i surowych pokarmów - warzyw owoców orzechów i picie czystej źródlanej wody,w chwili 'zagubienia' pomocne jest wyciszanie umysłu i chęć połączenia się ze swoją nieskończoną istotą którą wszyscy jesteśmy.. :muza:

vvorheko powodzenia w poznawaniu, ale nie kwasuj lepiej :P (kiedyś też miałem kilka pojedyńczych epizodów z psychodelikami) i wiem, że to wszyskto może i musi obejść się bez wspomagaczy
pozdro :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]