Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 sie 2020, 6:24

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Jedno z lepszych podsumowań z ostatnich tygodni(jest ich coraz więcej jak i nowych witryn o wspólnej dla nas tematyce),dziennie można ostatnio znaleźć takich nowych tekstów kilka na sieci ,co chyba wskazuje ,iż efekt setnej małpy zaczyna coraz bardziej się ziszczać .

,,Jane Bürgermesiter jest badaczem świńskiej grypy. Pierwszy raz odbyła wywiad z Project Camelot (Bill Ryan) 8 czerwca 2009 roku. Kilka miesięcy później,15 lutego 2010, Bill przeprowadził z nią wywiad po raz drugi. Tym razem pogratulował jej sukcesu w uświadamianiu ludzkiej populacji na temat niebezpieczeństw związanych ze szczepionką. Jane pochwaliła polską minister zdrowia Ewę Kopacz za to, że jako jedyna nie wydała milionów dolarów na zakup bezużytecznej szczepionki. Po pół godziny Jane odsunęła się od kamery, ale zgodziła się kontynuować wywiad z Billem podczas gdy nagrywany był tylko jej głos. Oboje podkreślali jak ważne jest uczestnictwo internautów, którzy popularyzują informację. Wtedy Jane opowiedziała o wiadomości jaką dostała od jednego z internautów. Opowiadał on o tym, że udało mu się uniknąć w Irlandii procesu sądowego (grzywna) gdy powiedział: „ja jako wolny i niepodległy człowiek zwalniam Ciebie, sądzie, z twojego obowiązku...” (I absolve you court as a free and sovereign person of your duty to...). Powiedziała także, że w Irlandii można uniknąć wyrzucenia z własnego domu w przypadku niemożności spłacenia hipoteki na skutek utraty pracy jeśli powie się: „Proszę szeryfa o moją ochronę oraz o utrzymanie pokoju w naszym hrabstwie, ponieważ jestem bliski wyrzucenia z mojego własnego domu” (I call upon the sheriff for my protection and to keep peace in our shire, because I am about to be thrown out of my house). Najwyraźniej, w Irlandii utrzymanie pokoju jest ważniejsze niż prywatny zysk bankierów, dlatego szeryf ma obowiązek chronić istoty ludzkie przed wyrzuceniem z własnych domów. Jane powiedziała również, że są sposoby na usunięcie całego rządu oraz na nieodpłatne wykorzystanie przez każdego obywatela kawałka ziemi, który należy mu się zgodnie z Konstytucją, jeśli jest on gotowy wybudować na nim dom na własny koszt.
Zaraz po wysłuchaniu wywiadu kupiłem w księgarni własną kopię Konstytucji. Okazało się, że kosztowała tylko dwa euro i dwadzieścia pięć centów! Normalnie książeczka tej wielkości kosztowałaby 12 euro, ale Konstytucja musi być dostępna dla każdego, dlatego kosztuje tylko 2,25. Oto co mówi Konstytucja Irlandii, artykuł 6, sekcja 1.

Artigeal 6.1 „Is ón bpobal, faoi Dhia, a thagas gach chumacht riala, idir reachtaíocht is comhallacht is breithiúnas, agus is ag an bpobal atá sé de cheart rialtóirí an Stáit a cheapadh, agus is faoin bpobal faoi dheoidh atá gach ceist I dtaobh beartas an Náisiúin a shocrú de réir mar is gá chun leasa an phobail.”

I po polsku.

Artykuł 6.1 „To od ludu, pod Bogiem, pochodzi każda władza rządu, pomiędzy ustawodawczą i wykonawczą i sądowniczą, oraz lud ma prawo do wybierania członków rządu oraz należy do ludu ostateczne ustalenie każdej sprawy polityki narodowej tak jak jest potrzeba ku pożytkowi publicznemu”. (Starałem się przetłumaczyć z języka irlandzkiego możliwie dosłownie).

Konstytucja jest często krytykowana za to, że wspomina o Bogu, ale ja nie mam z tym problemu. Jak starałem się wytłumaczyć w tym artykule, Bóg jest synonimem Rzeczywistości, Planety, Matki Natury, Matki Ziemi, a przede wszystkim Człowieka. Artykuły Konstytucji nie definiują Boga, a tylko preambuła wymienia Jezusa Chrystusa, ale i tak da się wytłumaczyć, że nie wskazuje to dosłownie na chrześcijaństwo. Artykuł 44, sekcja 2, zakazuje dyskryminacji ze względu na religię, a więc i dyskryminację niewierzących. „Chrystus” znaczy tyle samo co „oświecony człowiek”, a „Jezus” to tylko przykład oświeconego człowieka. Równie dobrze możnaby wymienić Ozyrysa, Herkulesa, Buddę, a nawet Luka Skywalkera. (Luke Skywalker został oświecony w momencie inicjalizacji przez Yodę i przede wszystkim pokonania swojego jasnego–ciemnego ojca Anakina, odpowiednika egipskiej jasnej–i–ciemnej Isis). Oświecenie to zdanie sobie sprawy z tego, że wszystkie istoty są częścią Matki Natury (stąd nazwa Prawo Jednego), tak więc Jezus jest dokładnie równy Ozyrysowi, Supreme Master Ching Hai oraz wszystkim żywym istotom.

Artykuł 6 precyzuje, że władza sądu pochodzi od ludzi, a nie moc ludzi od sądu. Artykuł 1 mówi, że naród Irlandii może wybrać swoją własną formę rządu. Nie tylko członków rządu, co precyzuje rozdział Konstytucji dotyczący wyborów parlamentarnych, ale i samą jego formę. Tak więc to od narodu zależy czy będzie to demokracja, republika konstytucyjna, dyktatura, monarchia dziedziczona, anarchia itp. Oczywiste jest więc, że jeśli naród nie jest zadowolony z rządu państwa, może usunąć cały rząd, a nawet zakwestionować instytucję rządu."

całość tekstu - 8 stron http://www.przyszloscwprzeszlosci.info/religie-i-wierzenia/36-religie-i-wierzenia/1727-dwa-w-ewolucja-ludzkiej-wiadomoci

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 24 maja 2010, 12:39 
VIP Member
Awatar

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Takie prawo mi sie podoba :) Irlandia jest taka piekna, moze tam uciekne :D

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Niestety, obawiam się, że Konstytucja Konstytucją a wolna amerykanka swoją drogą. Mieszkam w UK 4 lata i bardzo uważnie przyglądam się społeczeństwu które przez lata stanowiło dla mnie niedościgły wzór. Ideał sięgnął bruku, niestety i choć pokolenia naszych rodziców i dziadków wśród Brytyjczyków nadal stanowią klasę samą w sobie, to pokolenie nasze i to obecnie najmłodsze woła o pomstę do nieba.

Korzystać z Konstytucji? Czynnie i dosłownie? A kto ma chęć czytać coś takiego, skoro naczelnym źródłem informacji w tych krajach jest najgorszy brukowiec, który codziennie straszy obywateli ryzykiem poczęcia jednogłowych bliźniaków syjamskich i rozczula się nad biednym piłkarzem co wysyłał swoje zdjęcia niesforne komu popadnie. Brytyjczycy (czyli Irlandczycy, Szkoci, Walijczycy i "wolni" Irlandczycy niestety też) są zniewoleni przez Rząd, który pod cienką powłoczką wolności i samostanowienia uzależniają obwyateli od wszystkiego- od tego jak powinna smakować zupa pomidorowa, jak powinno donosić się na sąsiada w imię spokoju sąsiedzkiego po zniewolenie niespłacalnymi kredytami i leasingami na auta na które ich nie stać ale nie można podjechać pod firmę dziesięcioletnim autem, bo pozostaje tylko zaparkować za kubłem na śmieci i spalić się ze wstydu.

Wiem, że w Polsce mówi się wiele o pojawiających się/rozsądnych problemach zdrowotnych, społecznych, ekonomicznych kraju ale wierzcie mi, to jedynie cień tego z jakimi problemami borykają się obywatele państw wysoko rozwiniętych.

O jakiej wolności mowa, jeśli sąsiadce niewolno odprowadzić swojego dziecka i dziecka sąsiadki do szkoły bo może być posądzona o pedofilię? Rodzicom nie wolno wejść na teren szkoły, żeby ubrać dziecko przed wyjściem na zimno i deszcz, nie wolno dawać 90% przekąsek do pudełka śniadaniowego (żeby nie być posądzonym o złe nawyki żywieniowe). Nie wolno mówić dziecku, że urodziło się przez cesarskie cięcie (w trosce o zdrowy rozwój psychiczny).

Nie wolno zostawić klapy kubła uniesionej workiem na śmieci chyba, że wolną ręką mamy ochotę zapłacić mandat. Nie wolno się rozchorować bo nikt nie zapłaci za zwolnienie lekarskie (chyba, że masz polisę na życie przewidującą takie sytuacje). Nie wolno złamać ręki lub nogi bo i tak będziesz musiał iść do pracy i robić to co robisz na co dzień. Nie wolno wywiesić Świętego Mikołaja przed domem a znajomym wysyłać życzeń lalala Świąt BOŻEGO Narodzenia, bo wykreślą cię z życiorysu.

Nie słyszałam o wypadku o którym mówiła JBurgermeister. Nie przeczę, że nie miał miejsca ale w krajach wysoko rozwiniętych ludzie siedzą zamknięci w złotych klatkach od urodzenia i nawet nie wiedzą, że coś ich więzi. Oni po prostu uważają, że tak ma być, tak jest wszędzie, nie wypada protestować i finito. Wolność Polaka (z chęcią ograniczana przez Rząd) jest jak marchewkowe pole do jednej marchewki w worku foliowym w porównaniu z wolnością Niemca, Francuza czy Brytyjczyka.

Nie płacisz za dom? Stracisz go definitywnie bo tak jest napisane DUŻYMI CZERWONYMI LITERAMI na umowie hipotecznej, którą podpisałeś. I nikt nawet nie kwiknie kiedy dostanie nakaz eksmisji i zagarnięcia mienia.

Nie wiedzą, nie chcą wiedzieć, nie umieją zdobyć informacji i co gorsza- nie uważają, że jest cokolwiek co może im pomóc, bo przecież krzywda się im nie dzieje! A kiedy przychodzi czas na rzeź- idą, potulnie jak owieczki, bo tak trzeba. To DLA NICH D.Icke strzępi sobie od lat język. Dla nich tworzy swoje filmy Moore, dla nich powstał Zeitgeist i Wake Up Call. My, Polacy mówimy: "No, od lat to powtarzam, w końcu znalazł się jeden mądry". A ofiara takiego czy innego Rządu o którym mówię: "Co? Ale ja jestem wolny! A świńska grypa zabija, w 'The Sun" pisali i moim prawem do wolności jest to, że mogę sobie iść i dać się kujnąć, bo Rząd mnie chroni i broni jak może. Że mi zaszczepią patogennego wirusa? A co to jest "patugeny"?"

Życzyłabym sobie żyć w kraju w którym mogę poprosić Rząd o ochronę przed nim samym, bo do tego właśnie się to sprowadza. Konstytucja tak sformułowana jest martwa w każdej literze i przynosi wstyd obywatelom, bo Rząd, który mam jej strzec i wcielać w życie leje na nią ciepłym sikiem, oszukuje obywateli i jeszcze bezczelnie wystawia w księgarni plik makulatury za 2,50, w którym połowa słów i określeń jest niezrozumiała dla przeciętnego zjadacza chleba. Bo Rząd zadbał o to, żeby nie nauczył się tego w szkole.

Ta Konstytucja jest jedynie pomnikiem tego do czego dążymy i co zostało nam odebrane. Ironiczną drwiną i nigdy nie osiągalną marchewką na kiju dla tych, którzy wierzą, że żyją w kraju gdzie wolność stanowi prawo.

Mason33 siedzi w Ire, może opowie Nam jakie tam nastroje ludzi mniej lub bardziej świadomych....? :)

Konstytucja jest mało praktykowana bo niewygodna choć w treści niewielka, za to traktat lizboński to lektura na długie zimowe wieczory dla wytrwałych.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]