Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 21 sie 2019, 19:42

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sens życia
Provost and Judge * 7th Degree

Powinno być "Odczucie sensu życia", bo doznałam takiego właśnie.
Nie mam pojęcia jaki jest sens życia i nie sądzę, by ktokolwiek znał odpowiedź na to pytanie.
Możemy tylko odczuwać to ze swojego poziomu postrzegania, dlatego rozszerzając świadomość, zmienia się też odczuwanie sensu życia. Jednak myślę, że nie ma końca temu rozszerzaniu, zatem i zmiany postrzegania także końca nie mają.
Otóż przyszło do mnie takie piękne, łaskoczące w klatce piersiowej odczucie, że nasza "gra" na ziemi jest bez znaczenia dla ducha. Że dla ducha (czy jak chcą inni dla naszych wyższych poziomów istnienia) istotne jest wykonanie swojego planu, który założył sobie przed wcieleniem. Ten plan obejmuje tylko rozszerzenie świadomości w jakimś, akceptowalnym dla ducha zakresie. Cała reszta, typu wybór szkoły, zawodu, miejsca zamieszkania, stworzenia sobie luksusów czy też biedy itd. nie ma żadnego znaczenia. Na tym polega nasza wolna wola, że sami tworzymy sobie swój świat na ziemi, ale ograniczenie polega na tym, że jeśli poprzez wybór zdecydowanie oddalamy się od rozszerzania świadomości, wtedy zwyczajnie nie udaje się wykreować tego, co chcemy.
Zatem tworzymy sobie życie, spotykamy różnych ludzi, którzy pokazują nam nasze ograniczenia i znów wybieramy czy te ograniczenia uwalniamy, czy szarpiemy się z nimi. Najważniejsze jest zrozumieć emocje, potem nauka jest już łatwa.
Kiedy rozszerzymy świadomość w stopniu, jaki "założył" nasz duch, tracimy wewnetrzną chęć do życia, ale na zasadzie, że nie ma tu już nic ciekawego, bo wszystko już rozumiemy, przeżyliśmy i nic nas nie jest w stanie zainteresować z głębi serca. No bo ileż razy można wciąż przechodzić ten sam poziom gry i wygrywać? To w końcu staje się nudne. Wybieramy wtedy śmierć. Ona przychodzi do nas w różny sposób, w zależności od tego, jakie mamy przekonania na jej temat, jeśli nie odpuściliśmy cierpienia, jako niezbędnego składnika śmierci, tak też będziemy odchodzić, a jeśli wiemy, że może to nastąpić łatwo, takie będzie nasze przejście.
Oczywiście, możemy nie wytrzymać, bo w swojej kreacji zapętlimy się tak, że nie widzimy wyjścia ( choć wystarczy zaufać a ono się pojawia ), wtedy odchodzimy przed czasem nie wykonując swojego planu, ale to nic złego, bo możemy powtarzać wcielanie do skutku. Czyli do rozszerzenia świadomości.
Są też przypadki szybkiego wykonania zadania ducha i tzw. zakochania się w życiu. Zwłaszcza, kiedy we wcześniejszych wcieleniach tego nie doświadczał. Zatem doświadcza życia na ziemi jako cząstka całości przeważnie pomagając innym w ich rozwoju. Wtedy może pobyć na ziemi mimo, że odkrył już całą tajemnicę istnienia.
Tak przeważnie to wygląda, choć są wyjątki, np. mistrzowie wzniesieni, którzy inkarnują na ziemi.

Wiele z tego co opisuję oczywiście można z różnych źródeł wyczytać czy też wywnioskować.
Jednak dla mnie to unikalne doświadczenie odczucia tego pozwoliło mi odpuścić ważność moich kreacji.
No bo jakie to ma znaczenie, czy wybiorę to czy coś innego? Żadnego, zupełnie żadnego.
I tak duch skieruje mnie tam gdzie potrzeba, ukaże mi moje lekcje, cokolwiek wybiorę.
Zatem nie ma złych wyborów.
Potrzebna jest mi tylko moja uważność.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Sens życia
: 06 kwie 2011, 10:50 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: Sens życia
Awatar użytkownika

wczoraj samo z siebie pojawiło sie w moim umysle stwierdzenie że w chwili smierci nie ma znaczenia "przeszłośc" i nie ma "przyszłosci" , cos jakby tu i teraz . pęka cała dotychczasowa iluzja życia rozwalając w pył całą iluzoryczną przyszłośc - to chyba coś więcej !!! ( trudno to opisac słowami ) .pozdrawiam

Anetka pisze:
Otóż przyszło do mnie takie piękne, łaskoczące w klatce piersiowej odczucie, ........................................ Cała reszta, typu wybór szkoły, zawodu, miejsca zamieszkania, stworzenia sobie luksusów czy też biedy itd. nie ma żadnego znaczenia. Na tym polega nasza wolna wola, że sami tworzymy sobie swój świat na ziemi, ale ograniczenie polega na tym, że jeśli poprzez wybór zdecydowanie oddalamy się od rozszerzania świadomości, wtedy zwyczajnie nie udaje się wykreować tego, co chcemy.
.

:tak:

Anetka pisze:
Zatem tworzymy sobie życie, spotykamy różnych ludzi, którzy pokazują nam nasze ograniczenia i znów wybieramy czy te ograniczenia uwalniamy, czy szarpiemy się z nimi. Najważniejsze jest zrozumieć emocje, potem nauka jest już łatwa.
Kiedy rozszerzymy świadomość w stopniu, jaki "założył" nasz duch, tracimy wewnetrzną chęć do życia, ale na zasadzie, że nie ma tu już nic ciekawego, bo wszystko już rozumiemy, przeżyliśmy i nic nas nie jest w stanie zainteresować z głębi serca. No bo ileż razy można wciąż przechodzić ten sam poziom gry i wygrywać? To w końcu staje się nudne. Wybieramy wtedy śmierć. ..............................

można jeszcz wybrać pomoc innym - to bardzo potrzebne . Osobną sprawą jest własciwe pomaganie , nie oznacza to przejmowania ich zadań lecz mądrą pomoc - jak katalizator w chemii.

Perfect Master * 5th Degree

"Są też przypadki szybkiego wykonania zadania ducha i tzw. zakochania się w życiu. Zwłaszcza, kiedy we wcześniejszych wcieleniach tego nie doświadczał. Zatem doświadcza życia na ziemi jako cząstka całości przeważnie pomagając innym w ich rozwoju. Wtedy może pobyć na ziemi mimo, że odkrył już całą tajemnicę istnienia."
Anetka, pieknie powiedziane....pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Cała tajemnica istnienia jest niemożliwa do zgłębienia.

phpBB [video]
POLECAM :)

Piotrjot
Cytuj:
Cała tajemnica istnienia jest niemożliwa do zgłębienia.

Zgadzam się z tym w całej rozciągłości.
Początek mojego postu mówi właśnie o tym.
Niestety, czasami nie potrafię słowami oddać swojego odczucia i wychodzą różne niedomówienia. Chodziło mi o poznanie tego, co można poznać będąc wcielonym na ziemi. Dzięki za Twoją przytomność.
Zresztą czytając swój post już po umieszczeniu na forum stwierdziłam, że ten opis jest niezwykle płaski w stosunku do tego co odczułam. Dlatego, mimo wielu doświadczeń osobistych rzadko coś piszę, bo słowa, a zwłaszcza pisane, bez intonacji i mowy ciała nie są w stanie oddać mojego przekazu.
Ptasiek ma podobne doswiadczenie z niemożliwością oddania swojego unikalnego odczucia.
I tak ten, kto z tym rezonuje, po prostu go odbierze.

aSpołeczny,
Uwielbiam Montiego. Nawet miałam zamiar w temacie zamieścić info (nie wg Monty Pythona), bo mi się cisnął na myśl.

Pozdrawiam

phpBB [video]

Awatar użytkownika

SENS ŻYCIA ?? chwila życia
TU I TERAZ ,POTĘGA TERAŻNIEJSZOŚCI, ECKHART TOLLE .

dziękuje i tyle w temacie

phpBB [video]

Z całego Twojego postu nie zgodzę się co najwyżej z tym...

"Kiedy rozszerzymy świadomość w stopniu, jaki "założył" nasz duch, tracimy wewnetrzną chęć do życia, ale na zasadzie, że nie ma tu już nic ciekawego, bo wszystko już rozumiemy, przeżyliśmy i nic nas nie jest w stanie zainteresować z głębi serca. No bo ileż razy można wciąż przechodzić ten sam poziom gry i wygrywać? To w końcu staje się nudne. Wybieramy wtedy śmierć."

Jeżeli zakładamy, że głównym rozszerzeniem świadomości, do jakiego dąży nasza dusza jest oświecenie, czyli wyzwolenie z władzy cierpienia, to w momencie oświecenia jest wręcz przeciwnie - pierwszy raz czujemy prawdziwą chęć do życia, albo inaczej bo to zakłada, jakoby istota oświecona pragnęła - gdy dostępujemy oświecenia, my dopiero zaczynamy na prawdę żyć. Jesteśmy ponad grą, więc nie ma czegoś takiego, jak nuda, ponieważ nuda jest swoistego rodzaju subtelnym stanem emocjonalnym. Skoro nie ma ego, to nie ma emocji, w pełni cieszymy się tym co jest, pierwszy raz, odkąd żyjemy.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

"Nie mam pojęcia jaki jest sens życia i nie sądzę, by ktokolwiek znał odpowiedź na to pytanie."............

ALEŻ SAMA SOBIE ODPOWIEDZIAŁAŚ NA WŁASNE PYTANIE TYLKO CIĄGLE JESZCZE NIE PUŚCIŁAŚ UMYSŁU :D

To łaskotanie w sercu to otwarcie przedniego kanału w ciele- jedna z oznak otwierania serca i dostępu do prawdziwej wiedzy- pogłębiaj to- TAM LEZY PRAWDZIWA WIEDZA.

Na postawione przez ciebie pytanie sam próbuje odpowiedzieć w poście który wystawię niedługo. Nadmienię że odpowiedz znają dzieci - one maja zachowaną w sobie jeszcze tą pierwotną świadomość jaki jest sens życia. Zresztą wystarczy je spytać- dlaczego się bawicie? Dzieci z reguły popatrzą na nas ze zdziwieniem i "niezrozumieniem " naszego pytania, które wyda się im co najmniej dziwne....- ale w ich oczach widać odpowiedź- Jak to po co ? jak możesz tego nie wiedzieć? przecież to oczywiste !!! dla radości płynącej z zabawy samej w sobie :)

Tony Montana zna sens życia:

phpBB [video]

Al Pacino, zawsze niezły jako "ten zły", zna także:

phpBB [video]

I co nazwiesz mnie kłamcą ?

phpBB [video]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]