Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 08 gru 2019, 8:54

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Najpierw polecam obejrzeć co ma do powiedzenia w temacie MateuszGrzesiak,
niezwykle wartościowa wypowiedź czym jest sen i co się dzieje podczas snu.

phpBB [video]

Warsztaty Viktorii Boutenko "Prawidłowy Sen" równie ciekawe.

phpBB [video]

Cytuj:
Ogólnie:

Pojęcia:
Sen – stan czynnościowy ośrodkowego układu nerwowego, podczas którego następuje zniesienie świadomości (zobacz świadomy sen) i w zalezności od stadium snu - częsćiowe lub całkowite rozluźnienie mięśni (zobacz paraliż senny).
Marzenie senne – zjawisko występujące podczas snu, które charakteryzuje się pojawianiem obrazów, dźwięków, uczuć, emocji i innych wrażeń zmysłowych.
Koszmar senny – marzenie senne, które wywołuje u śniącego uczucie strachu, lęku.

Zapotrzebowanie na sen:
Przeciętny człowiek śpi około 7-8 godzin dziennie i jest przystosowany do rytmu okołodobowego.
Zapotrzebowanie na sen zależy od trzech podstawowych czynników:
- wieku (wraz z wiekiem maleje)
- predyspozycji genetycznych
- zegara biologicznego znajdującego się w mózgu

Fazy Snu

Sen nie jest procesem jednorodnym, co oznacza, że podczas snu przechodzimy przez szereg faz snu. Podczas czuwania zapis EEG rejestruje obecność fal beta. Gdy kładziemy się spać (zamykamy oczy), rytm beta stopniowo zanika, ustępując miejsca rytmowi alfa, który jest wykorzystywany w technikach szybkiego uczenia się. Ten stan nazywamy fazą 0 (drzemką) - stadium występujące tuż przed zaśnięciem, które charakteryzuje się ogólnym relaksem, odprężeniem. Wielu ludziom w tej fazie towarzyszy uczucie opadania, kołysania, wznoszenia się i szarpnięcia.

Najprościej ujmując, sen dzielimy na dwie podstawowe fazy:
1. Sen o wolnych ruchach gałek ocznych (NREM - non-rapid eye movement; SEM - slow eye movement; sen głęboki, sen wolnofalowy) - faza snu charakteryzująca się wolnymi ruchami gałek ocznych, podczas której następuje głęboki odpoczynek. Większość czynności organizmu zostaje ograniczonych do minimum: znacznemu zmniejszeniu ulega tempo metabolizmu, nerki produkują mniej moczu, zwolniony jest rytm serca i oddech, spada ciśnienie krwi oraz temperatura naszego ciała o pół stopnia, a pokarm jest przesuwany do jelita wolniej. Są jednak procesy, które zachodzą w tej fazie snu w przyśpieszonym tempie, np. wzrasta poziom niektórych hormonów, szybciej goją się rany. Marzenia senne w NREM występują rzadko, a jeśli już to w postaci rozmaitych odczuć i wizualizacji kolorów. Faza ta trwa około 90 minut i dzieli się na kilka stadia:
- Stadium 1 - stan występujący na początku snu, podczas którego fale alfa są zastępowane wolniejszymi falami theta. W naszym umyśle pojawiają się niespójne obrazy i skojarzenia, zanikają związki logiczne. Częstotliwość oddechu i akcji serca powoli się obniża. Stadium 1 charakteryzuje się ponadto powolnym ruchem gałek ocznych. Osoba „wybudzona” na tym etapie stwierdzi, że wcale nie spała.
- Stadium 2 - stan, w którym następuje stopniowe zniesienie świadomości. W przebiegu fal theta pojawiają się teraz tzw. wrzeciona snu, czyli szybkie fale o podniesionej amplitudzie, oraz tzw. kompleksy K, czyli pojedyncze impulsy fali wolnej. Gałki oczne pozostają nieruchome, a marzenia senne pojawiają się bardzo rzadko.
- Stadium 3 - stan przejściowy między stadium 2 i 4. Na tym etapie zanikają fale theta, a zaczynają dominować fale delta. Od czasu do czasu pojawiają się także wrzeciona snu i kompleksy K. Częstotliwość akcji serca i oddechu są najniższe właśnie w tym stadium snu.
- Stadium 4 - najgłębszy etap snu. Dominują fale delta. Ciało jest maksymalnie rozluźnione, oddech staje się regularny i rzadszy, spada ciśnienie krwi i temperatura ciała. W czasie trwania tego stadium organizm wypoczywa, regeneruje się (szybciej goją się rany). Mimo że sny rzadko występują w fazie NREM, to właśnie na tym etapie pojawiają się częściej niż w pozostałych stadiach non-rapid eye movement. Osoba wybudzona z tej fazy będzie zdezorientowana. W tym stadium ujawniają się niektóre parasomnie, np. somnambulizm (lunatyzm).

Po zakończeniu Stadium 4 powracamy do Stadium 3 i 2. Cały ten proces zajmuje 80-100 minut.
Następnie przechodzimy do fazy REM, która daje nam mniej wypoczynku niż sen wolnofalowy i na ogół związana jest z pojawieniem się marzeń sennych.

2. Sen o szybkich ruchach gałek ocznych (REM - rapid eye movement; sen płytki, sen paradoksalny) - faza snu charakteryzująca się szybkimi ruchami gałek ocznych, podczas której występują marzenia senne. Na tym etapie snu można zauważyć zwiększoną pracę mózgu (aktywność mózgu jest taka jak w okresie czuwania lub nawet wyższa) i napięcie mięśni (paraliż senny). Ponadto częstość oddechu i ciśnienie krwi rośnie, serce bije szybciej, wzrasta także puls. Faza ta pojawia się co około 90 minut i trwa od 5 do 30 minut. Po zakończeniu się tej fazy przechodzimy ponownie przez fazę NREM, by ponownie zagościć w REM.

http://www.isen.pl/

Wg. Osho:

Cytuj:
Czy możesz wyjaśnić co rozumiesz przez sny?
Mamy siedem ciał: fizyczne, eteryczne, astralne, mentalne, duchowe, kosmiczne i nirwaniczne. Każde z nich ma sny swego własnego rodzaju. Ciało fizyczne znane jest w psychologii Zachodu jako świadomość, ciało eteryczne jako nieświadomość, a ciało astralne jako zbiorowa nieświadomość.
Ciało fizyczne tworzy własne sny. Gdy masz zaburzenia żołądka, powstaje sen pewnego typu. Gdy nie jesteś zdrowy, masz gorączkę, ciało fizyczne stwarza swój własny sen. Pewne jest to, że ten sen powstaje wskutek braku pewnego komfortu.
Dyskomfort fizyczny albo fizyczna dolegliwość stwarzają własny świat snów, dlatego sen fizyczny może być stymulowany nawet z zewnątrz. Śpisz. Jeśli na twych nogach położony zostanie mokry ręcznik, zaczniesz śnić. Możesz śnić, że idziesz przez rzekę. Jeśli na klatce piersiowej położona zostanie poduszka, zaczniesz śnić, być może o tym, że ktoś na tobie siedzi, albo że przygniótł cię głaz. Takie są sny, które przychodzą przez ciało fizyczne.
Drugie ciało, eteryczne, śni na swój własny sposób. Sny eteryczne wywołały wiele zamieszania w psychologii Zachodu. Freud pomylił sny eteryczne ze snami wywołanymi przez tłumione pragnienia. Istnieją sny powodowane przez tłumione pragnienia, ale należą one do pierwszego ciała, fizycznego. Gdy masz stłumione pragnienia fizyczne (choćby podczas postu) jest bardzo prawdopodobne, że będziesz śnił o śniadaniu. A gdy masz stłumiony seks, jest bardzo prawdopodobne, że będziesz mieć fantazje seksualne. Te sny należą jednak do pierwszego ciała. W badaniach psychologicznych nie ma miejsca dla ciała eterycznego, więc jego sny interpretuje się jako należące do pierwszego ciała, fizycznego. Stąd zamieszanie.
Ciało eteryczne może we śnie wędrować. Możliwe jest, że będzie ono opuszczało twe ciało fizyczne. Możesz to zapamiętać jako sen, ale nie jest to sen w tym samym sensie co sny pierwszego ciała. Gdy śpisz, ciało eteryczne może wyjść poza ciebie. Ciało fizyczne pozostanie, eteryczne może wyjść, by podróżować w przestrzeni. Żadna przestrzeń nie jest dla niego ograniczeniem, odległość dla niego nie istnieje. Kto tego nie rozumie, nie uznaje istnienia ciała eterycznego i interpretuje to jako nieświadomość, dzieląc umysł na świadomy i nieświadomy. Sny fizjologiczne nazywa się wtedy „świadomymi”, a eteryczne „nieświadomymi”. Ale one nie są nieświadome. Są tak samo świadome jak sny fizjologiczne, ale na innym poziomie. Gdy będziesz świadom ciała eterycznego, sny go dotyczące staną się świadome.
Sny fizjologiczne można prowokować z zewnątrz, tak samo też można stymulować sny eteryczne. Mantra to jedna z metod wywoływania wizji, snów eterycznych. Mantra albo nada (słowo wielokrotnie brzmiące w ośrodku eterycznym) mogą tworzyć sny eteryczne. Wiele jest takich metod, dźwięk jest jedną z nich. Sufi do tworzenia wizji eterycznych używają zapachów. Sam Mahomet bardzo lubił zapachy. Zapach może wywoływać określony sen.
Kolory też mogą pomóc. Leadbeater miał sen eteryczny o błękicie określonego odcienia. Zaczął go szukać na wszystkich rynkach świata. Po paru latach poszukiwań w końcu znaleziono go w jakimś sklepie we Włoszech – aksamit w takim właśnie odcieniu. Tego aksamitu używano potem do wywoływania snów eterycznych u innych.
Gdy więc ktoś wchodzi głęboko w medytację, widzi kolory i doznaje absolutnie nieznanych zapachów i dźwięków i muzyki, to też są sny, sny ciała eterycznego. Tak zwane duchowe wizje należą do ciała eterycznego, to sny eteryczne. Guru pojawiający się uczniom to nic innego jak tylko eteryczna podróż, sen eteryczny. Ale ponieważ badamy umysł tylko na jednym poziomie egzystencji, fizjologicznym, sny te interpretowane są językiem fizjologii lub są odrzucane, pomijane.
Mogą też być spychane w nieświadomość. Mówiąc, że coś należy do nieświadomości, tak naprawdę przyznajemy, że nic o tym nie wiemy. To tylko techniczny unik, trik. Nic nie jest nieświadome, ale wszystko, co jest świadome na głębszym poziomie, jest nieświadome na poprzednim poziomie. Dlatego ciało eteryczne jest nieświadome dla ciała fizycznego, dla ciała eterycznego nieświadome jest ciało astralne, a dla ciała astralnego – ciało mentalne. „Świadome” oznacza znane. „Nieświadome” oznacza to, co nadal jest niepoznane, nieznane.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 20 sty 2011, 1:35 
VIP Member
Awatar

Dlaczego sny są czasami piękniejsze od rzeczywistości ?
Co to oznacza ?

Sen to podświadome działanie ciał w sferze o wyższej częstotliwości. Przez to że jest to wyższa częstotliwość to gęstość energii jest mniejsza a co za tym idzie rzeczywistość jest bardziej świadoma ( wyrazistość, doznania zmysłowe itd. )

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

...ja od około 10 lat "nie śnię" lub tak mi się tylko wydaję. Zamykam oczy jak jestem zmęczony i mnie po około 5 minutach "niema". Kiedyś latałem w snach, miałem koszmary itp. Teraz budzę się rano i pustka w głowie, zero pamięci co mi się śniło. Mogę to porównać do resteu w kompie, pstryk i po śnie. Nie powiem żeby mi to nie odpowiadało ale wraz z wrastającą wiedzą zaczynam się zastanawiać czy wszystko jest ok?

Każdy śni tylko nie każdy pamięta ,jednak 10 lat bez zapamiętania ani jednego snu to bardzo dużo.
Nie wiem co poradzić. Może neurologa :bezradny:

Jeśli ktoś ma złe sny to niech przed położeniem się wykona kilka głębszych oddechów w celu uzyskania powłoki energetycznej i leżąc poprosi o 'dobry sen' ,'sen z miłością' itp wywołując przy tym pozytywne uczucie - u mnie działa :)

Intimate Secretary * 6th Degree

blacksunwheel pisze:
...ja od około 10 lat "nie śnię" lub tak mi się tylko wydaję...
zaczynam się zastanawiać czy wszystko jest ok?

czy miejsce spania jest wciąż to samo i takie samo ?
czy nastąpiła jakaś zmiana w ustawieniu łózka, miejsca w którym spisz ?

Awatar użytkownika

...phillip, dbx dzięki za zainteresowanie :uścisk: .

dbx pisze:
blacksunwheel pisze:
...ja od około 10 lat "nie śnię" lub tak mi się tylko wydaję...
zaczynam się zastanawiać czy wszystko jest ok?

czy miejsce spania jest wciąż to samo i takie samo ?
czy nastąpiła jakaś zmiana w ustawieniu łózka, miejsca w którym spisz ?

...spałem na przestrzeni tych lat w bardzo rożnych miejscach, na żyłach wodnych też się zdarzało- za każdym razem pustka.

Pamiętam że zawsze bardzo nie lubiłem stanu przed głębokim snem, zasypianie męczyło mnie, rzucałem z lewa na prawo, kotłowanina myśli itd.
Może po prostu jakoś podświadomie wyłączyłem początkowe fazy snu?
"Polatał by" znowu człowiek we śnie :D oj polatał!

Spoko :)

Skoro tak się sprawy mają to spróbuj o niczym nie myśleć zasypiając.
Ograniczy to rolę Jaźni we śnie i ulepszy proces przesyłania informacji pomiędzy świadomością i podświadomością.

o, próbuj inaczej niż zwykle zasypiać, ale, nic na siłę, to ma być pragnienie a nie chcenie.
Wiedz, że kłopot z zaśnięciem ma wielorakie przyczyny...natłok myśli, to częste zjawisko i bywa tak, że samo myślenie staje się rytualną przyjemnością, trzeba zmniejszyć gadanie ze sobą :)
warto sprawdzić, czy miejsce spania, jest czyste radiestezyjnie, warto...
przed położeniem, zapal malutką świecę, wkład zupełnie wystarczy....po przebudzeniu nie otwieraj od razu oczu, poleż tak trochę...dobrze jest polubić łóżko i polubić spanie, nawet jak się na razie nie będzie śniło...:)

Misja pisze:
... Nie tylko kanał mózgowy zdolny jest do przekazywania informacji pomiędzy Wyższą Jaźnią i Ciałem Astralnym. Inny kanał istnieje w marzeniach sennych - lub, powinienem nawet powiedzieć, we śnie. W
pewnych fazach snu, twoja Wyższa Jaźń może wezwać do siebie Ciało Astralne. Może wtedy przekazać instrukcje lub pomysły, regenerować Ciało Astralne w pewien sposób uzupełniając jego siłę duchową czy też oświecić je odnośnie rozwiązania ważnych problemów. Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby twój sen nie był zakłócany przez niepożądany hałas czy też nocne koszmary spowodowane szkodliwymi wrażeniami wywołanymi w ciągu dnia. Być może lepiej zrozumiesz znaczenie waszego starego francuskiego powiedzenia: "Noc przynosi radę".

Ciało fizyczne, w którym obecnie egzystujesz, jest samo w sobie bardzo złożone, nie mniej jednak jest niczym w porównaniu ze złożonością procesu rozwoju, który zachodzi w Ciałach Astralnych i Wyższych Jaźniach. Spróbuję to wyjaśnić jak najprościej, aby zwykli ludzie z twojej planety mogli to zrozumieć. ...

Awatar użytkownika

Takie moje "wolne uwagi" dotyczące snu :okok:

Prawdopodobnie we snie jestem dużo bardziej świadomy Mojej wewnętrznej (a jest inna? :) )
jak i w ogóle RZECZYWISTOŚCI.
Dlatego potrafie np. budzić sie pare minut przed zegarkiem przez pare dni pod rząd
podczas gdy godzina pobudki nie jest stała (przy stalej godzinie można by stwierdzić iż jest
to takie typowe przyzwyczajenie) i jakoś ostatnio to się nasiliło.
I pewnie dlatego też mogę ukazywać sobie swoje "emocjonalne bloki" czy też nawet
je rozpracowywać we śnie różnymi "hitoriami sennymi", mogę to robić prawdopodobnie
dlatego że podczas snu jesteśmy bliżej naszego między-wymiarowego JA.
(pomaga w tym świadoma intencja przed snem np. przy medytacji a także prowadzenie
zeszytu snów i zmiana przekonań z tego że podczas snu "poprostu śpimy" na to iż tam
się jednak coś mniej lub bardziej zdefiniowanego dzieje)

I myśle że sny są tak zagmatwane z tego względu iż to Wyższe Ja we śnie ma do czynienia
z Nami, Nami czyli naszymi Ziemskimi 3cio wymairowymi tożsamościami, programami tak więc
połaczenie tych obu perspektyw daje na pierwszy rzut oka nie jasne obrazy i historie.
Więc kiedy się budzimy sen wydaje się "dziwny" i bez sensu jednak jest to spowodowane naszą
Nieświadomością i korzystaniem z perspektywy tylko "tego wymiaru".

Dodam iż nie wierze w opcje osobowy :D bóg zsyła tu naszą dusze raz na wieczność, ni nawet
w opcje poprostu reinkarnacji. Wierze że schodzi tutaj tylko cząstka tego co nazywamy naszym
prawdziwym JA które jest wielo-wymiarowe tak jak nasza fraktalna rzeczywistość.

Zgadzam się z tym co zostało powiedziane, szczególnie ostatnie zdanie Macieja55 jest bardzo interesujące.
Pisząc "jaźń'' u góry nie potrzebnie napisałem z dużej litery. Pisząc to myślałem tylko o funkcji mózgu i ironizując wpisałem duże 'J', a nie dopuszczałem do siebie możliwości o jakich wspomnieli Maciej55 i teamwave. Od dłuższego czasu mam sny które potwierdzają możliwości kontaktowania się z Wyższym Ja, które ze względu na wymiar w którym się znajduje, jest ponadczasowe. Uważam, że warto korzystać z instrukcji jakie dostajemy w niektórych snach, ponieważ one mają wyjątkowe znaczenie, które prowadzi nas do połączenia się z.. jak by to ująć... ciałem pęku indygo Mruga

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Teoria Wingmakers fajnie to opisuje.

Wg niej dusza, wyższe ja (Entity) żyje w bezczasie i doświadcza światów czasu/przestrzeni za pomocą instrumentów takich jak np. człowiek, mogąc jednocześnie "obsługiwać" do tysiąca takich instrumentów w różnych czasach i miejscach. Być może to właśnie tam udajemy się podczas snów od czasu do czasu. Do Entity, Wyższego Ja. Dodam, że jestem całkowicie wewnętrznie przekonany o realnym istnieniu Wyższego Ja i możliwości kontaktu z nim.

The entity may simultaneously inhabit a thousand human instruments spread across 200,000 years of linear time. To the human instrument of a specific time period, it will seem to be the one and only existence, but to the entity, all of its lives are occurring in nowness. The entity consciousness is the "hub" around which its various human instruments connect in to like spokes of a wheel. And the outer rim of the wheel is represented as circular time within the dimensions of planetary life.

All of the "spokes", or time-based lives, are linked together at the entity consciousness where they converge into non-time. From the entity consciousness, through the portal of the Wholeness Navigator, this same experience is transmitted to First Source, processed by Source Intelligence, and returned to the entity consciousness as a form of energy that enlarges the entityís perspective on matters of destiny, existence, and purpose. It is virtually impossible to express this interrelationship between First Source, Source Intelligence, the entity, the human instrument, and time. Time makes it possible to segment this knowledge into fragments that can be shared between individual human instruments.

Źródło:
http://wingmakers.com/glossary.html

Tłumaczenie (istota oznacza tu Entity, wyższe ja, duszę)

Istota może zamieszkiwać równocześnie tysiąc instrumentów ludzkich rozprzestrzenionych poprzez 200,000 lat czasu linearnego. Instrumentowi ludzkiemu z określonego przedziału czasu będzie się wydawać, iż jest on jedną i jedyną egzystencją, lecz dla istoty, wszystkie jej żywoty dzieją się w teraźniejszości. Świadomość istoty jest "piastą", dookoła której jej różne instrumenty ludzkie przyłączone są jak szprychy koła. Zewnętrzną obręcz koła przyrównać można do kolistego czasu wewnątrz wymiarów życia planetarnego.

Wszystkie "szprychy", czyli żywoty opierające się na czasie, połączone są ze sobą w świadomości istoty, gdzie zbiegają się w nie-czasie. Od świadomości istoty, poprzez portal Nawigatora Całości, całe doświadczenie przekazywane jest Pierwszemu Źródłu, przetwarzane przez Inteligencję Źródła, po czym zwracane świadomości istoty w formie energii, która rozszerza perspektywę istoty w kwestiach przeznaczenia, istnienia, i celu. Tak naprawdę niemożliwym jest ukazanie wzajemnych powiązań pomiędzy Pierwszym Źródłem, Inteligencją Źródła, istotą, instrumentem ludzkim, i czasem. Czas umożliwia segmentację tej wiedzy na fragmenty, które mogą być rozdzielone pomiędzy odrębne instrumenty ludzkie.

Źródło tłumaczenia:
http://wingmakers.pl/index.php?option=content&task=view&id=168&Itemid=531

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

Nie wiem czy zwracacie na to uwagę ale we śnie nie zawsze patrzymy oczami, tylko czasami z boku i widzimy swoje całe ciało co jest nie możliwe w rzeczywistości. Z własnego doświadczania zauważyłem że w snach czas przestaje płynąc, sny mogą być bardzo krótkie albo bardzo długie. Bardzo ciekawa jest też symbolika w snach czasami odwiedzamy takie krainy że ciężko je opisać słowami (bardzo często mam motywy we śnie że jestem w jakimś świecie fantasy w którym mogę robić dziwne rzeczy jak na przykład rzucać kulami ognia, teleportować się czy przechodzić przez ściany) wydaje mi się że sny dzielą się głównie na dwa typy, te szare które raczej nic interesującego nie wnoszą oraz te kolorowe które są czasami nawet dużo bardziej intensywne niż rzeczywistość.

Ale czym jest sen sam w sobie? Jesteśmy istotami trójdzielnymi, mamy ciało, umysł oraz duszę. Sen jest opuszczeniem przez dusze ciała, we śnie jesteśmy nie śmiertelni nie możemy zginać cokolwiek zrobimy w najgorszym przypadku się obudzimy. W snach nie czujemy ciała, nawet ba nie odychamy (w świecie snu nie mówie o naszym leżącym ciele na łóżku) w snach też bardzo żadko zdaża się byśmy odczuwali ból. W snach też są pewne przeskoki z jednego snu do drugiego, jeden się kończy, jak liczyłem to średnio jednej nocy mam jakieś 7-9 snów które różnią się do siebie. Czasami we snie jest też ciekawe zjawisko w którym budzimy się ale nadal śpimy często potrafimy się obudzić dokładnie w tym samym miejscu w którym zasneliśmy ale to nadal sen, jeśli człowiek jest wy miare świadomy można poznać że to sen po tym że coś tu nie gra, coś jest w innym miejscu lub coś nie jest na miejscu. Generalnie sny to szalony inny świat który ciężko zrozumieć.

Najciekawsze w snach jest to że nie spędzamy 24 h w tym świecie oraz w tym ciele, spędzamy 1/3 czasu na sen w innym wymiarze w którym nie ma żadnych praw jako takich a jeśli są można je naginać, kiedyś myślałem że sen ma żwiązek z umysłem oraz w tym co się w nim czai, myślałem że sen jest tworem podświadomości w której ukryte są różne treści, ale jak przyglądam się sną to widzę że one naprawdę mnie zabierają gdzieś indziej w zupełnie inny wymiar i zabierają troche innego mnie niż tego co znam jak nie śpie, we śnie zapominamy o tym świecie całkowicie, wiek znika, zapomianamy osoby które znaliśmy, i znamy osoby które się we śnie pojawiają a których nie znamy w rzeczywistości. Wydaje mi się że od strony chemicznej jedynym wytłumaczeniem może być widzielanie DMT w głebokich fazach snu co prowadzi do przeskoku z podświadomości do innego wymiaru.

Sny też są czymś w rodzaju przygotowania czym jest śmierć, te bardzo wyraźnie kolorowe sny w których osiągamy pełnie świadomości oraz cały świat staje się bardziej wyraźny od tego który widzimy na codzień może przypominać inne wymiary do których trafiamy po śmierci, oczywiście ponieważ wszystko przechodzi przez filtr umysłu nie przypomina to pełnego opuszczenia ciała ale daje jakąś namiastkę.

I właśnie ten filtr umysłu powoduje, że sny są takie dziwne. Jak mamy ten filtr ograniczony, możemy np pomyśleć sobie coś we śnie i to zrobić. Im bliżej snu świadomego tym lepiej Mruga

Ostatnio miałem taki przykład jak się tworzy sen. Niby nic nowego ale mimo wszystko nie zwyczajnego.

Włączyłem radio i przysypiałem słuchając powoli odpływając, jednak nie zasnąłem całkowicie, był to półsen. Audycja trwała długo, w sumie wyłączyłem radio po godz. 4.

Słuchając tej audycji w półśnie, bardziej chyba rejestrowała podświadomość niż umysł świadomy częściowo wyłączony i sen który mi się śnił na bieżąco dostosowywał się do treści z audycji.
To o czym była mowa w radio przekładało się na zawartość snu. Ciekawe doświadczenie. :śpię:

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Czytam po raz chyba n.ty cały temat,gdzie się postarano pewnymi posiłkowymi źródłami wyjaśnić strukturę działania tak zwanych snów,marzen sennych.
Czuję jakąś porażkę w tym wszystkim-w definicjach,określeniach,oprócz tych wpisów,które są jednostkowe,swoje.
Jest tutaj taki temat.No jest,ale ja od siebie napiszę tak,a może gdzieś wspomniałem-na shoutbox,chyba kiedyś tak.
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego,że większość tego co nazywamy "sen" jest wycieczką równolegle do stanu swojego istnienia tutaj,tak-w pewien świat astralny [taka nazwa się utrwaliła,więc niech będzie].Wiem,że są ludzie ,u których przeżycia i bolączki dnia zwanego "powszedni" potrafią się wkomponować w scenerię snów,czasem wręcz nie do rozpoznania,czasem wychodzą idiotyzmy ,których nikt nie wiąże z danym,przeżytym dzionkiem.
Ale tak jest,pomimo ,że się czasem,albo w większości mało pamięta,albo w ogóle nic.
Przechodzimy z automatu jakby w stan istnienia odpowiedniego do naszego rozwoju,do strefy analogicznej,wypadkowej i odnośnej, TAM.
Nie mam dnia,w którym jest taki nawał przeróżnych historii,zdarzeń,jakichś widoków,ba-przeżyć,tak niemożliwych i niewytłumaczalnych,że nawet samemu mi ciężko porozróżniać i dociec o co kaman i gdzie ja łażę.
Realność poraża,masa dziwnych światów,masa przeróżnych Istot,ludzi,pejzaże jak z filmów i większość jest zapamiętywana po obudzeniu.

Koszmary,zdarzają się ,ale nie aż tak horrorowate,traktuję jako nadprojekcję,albo się wybrałem w regiony najbliższe tej 3fazowej rzeczywistości [fajnie okreśłiłem] i napotkałem czubków,jakich pełno na ulicach czy stadionach...

Reasumując-każdy z nas śni,bo przecież większość musi iśc spać,bo większość 50% swego życia spędza śniąc.
Organizm się regeneruje,czasem godzinka snu za dnia zastępuje 8h nocnych,ale to szczegół.

Nie widzę tu,i pewnie nie zobaczę,nie przeczytam o prawdziwej naturze snów i przeżyć z tym związanych.
Nakreśliłem osobowo,bo mam pewność,że się oddzielamy i trafiamy do Świata odpowiedniego na moment całościowego doświadczenia tutaj.

Senniki na podpałkę do pieca,no chyba ze ktoś się upiera i sobie powmawia że działają

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Mikael Kvist, moj ulubiony autor pisze tak:
Sen jest potrzebny nie po to, zeby wypoczac, ale po to aby dusza mogla wyjsc z ciala i pooddychac wolnoscia.
Wokol Ziemi, na wysokosci chmur deszczowych jest siatka tworzaca blokady dla roznych czestotliwosci pochodzacych z innych swiatow. I wlasnie dusza potrzebuje przedostac sie poza ta siatke, aby pooddychac wolnoscia. Ta siec czyni z Ziemi wiezienie. Wiele swiatow, ktore sa przyjaznie nastawieni do Ziemi i jej mieszkancow nie moga jej namierzyc. Za to ci, co stworzyli ta siec robia czasem otwarcia, zeby siac propagande.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

"sieć,siatka"
Prawdziwe określenie.
Ul,pszczoły -dopowiedź.
Nektar,lusz-odpowiedź.
:)
Bardzo trafnie to ujęłaś

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]