Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 sie 2017, 23:13

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

żli albo otumanieni ludzie w okrągłym gmachu na przy ul Wiejskiej zacietzewieni, jakby bez serc, bez ducha, trwonią energię na swary. Kto z tego skorzysta?

Póki co proponuję wysyłać im ostre reprymendy. Ja zrobiłem to wyjątkowo kulturalnie. Moi przyjaciele, też jawnie, dali czerwoną kartkę.
Mój list, wysłany do ok 20 posłów PiS:

Poseł​ na Sejm RP Jarosław Kaczyński
PILNA DYREKTYWA WYBORCY​
Szanowny​ Panie Pośle!

Jest Pan, podobnie jak pozostałe 459 osób ​wybranych do Sejmu RP, aby wypełniać wolę Suwerena. Nie jest to pojęcie abstrakcyjne ale jest to ogół obywateli RP.

Jako jeden z nich żądam od Pana, podobnie jak od pozostałych Posłanek i Posłów,​aby każdy projekt ustawy dotyczący sądów był podawany​ KONSULTACJOM SPOŁECZNYM
​trwającym minimum 45 dni.​
Bez znaczenia czy projekt jest poselskim czy rządowym, ale ponieważ dotyczy ogółu obywateli musi być przez tychże oceniony bez pośpiechu.

​Twierdzi Pan, że trzeba przybliżyć sądy narodowi. Dobrze! Dlatego więc niech naród będzie w tej sprawie starannie wysłuchany!​
Dlatego zalecam​ odroczeni​e​ debaty o ustawie o Sądzie Najwyższym​ co najmniej do 5 września 2017, aby jak najwięcej obywateli mogło wyrazić swe opinie i wskazówki Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka a także aby dać czas Posłankom i Posłom, aby mogli odbyć spotkania ​konsultacyjne​ w okręgach i zapoznać się z tysiącami listów obywateli w tej sprawie.
Wszak ​jesteście​ przedstawicielami Suwerena i musicie​ znać opinie swych wyborców i innych Obywateli w tak ważnej sprawie.
​Tak Wam pomagamy w służbie.​

Proszę nie dziękować za to pismo. Spełniam w ten sposób mój obowiązek

z szacunkiem

(Imię, Nazwisko, adres pocztowy)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 20 lip 2017, 13:33 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Ja przepraszam i protestuje. Może wielu osobom nie spodobać się to co napiszę. Ale sorry, to jest moja opinia. Może nie przystoi mi to mówić jako moderatorowi ale...

Powiem tak, ludzie się spóźnili o jakieś 10 lat. Teraz chcecie protestować za pięć dwunasta ? Kiedy ustawy leżą już praktycznie na biurku Prezydenta ? Nagle się naród obudził, że od 89' był walony bez wazeliny w 4 litery. Choć większość nadal jeszcze tego nie rozumie. I nie postrzega tego jako proces, ale pojedyńcze zdarzenie. Co z wami ludzie(wszystkimi) jest nie tak ?

No proszę was... Ja jeszcze pamiętam za czasów RBC kilkanaście lat temu, jak zapraszaliśmy do rozmów ludzi jak chociażby Pana Macieja Lisowskiego z Fundacji LEX NOSTRA. To się ludziom nie podobało, bo było za bardzo "politycznie" woleliście ezo pierdolenie.

Teraz się ludzie budzą, że partia na której czele stoi psychopatyczny karzeł z kompleksem boga, otaczający się frustratami, impotentami i miernotami z których zbudował sobie prywatną armię kanalii, krętaczy i skurwysynów. Partie która ma Prezydenta, Premiera, Marszałka, większość w Sejmie i Senacie. Robi w kraju przewrót. A co ci ludzie robili przez ostatnie dwa lata ? A kto jeszcze pamięta niszczenie trybunału konstytucyjnego ? Nagle się naród obudził, że aktualna władza to nic innego jak Bolszewia. Serio ? Po pieprzonych kurwa 15-20 latach ?

Za góra 21 dni, będziecie mieć swoją 5D albo piątą gęstość. Well Done....

Cytując klasyka:

Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności,
nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność.

- Benjamin Franklin

Ja z tego pociągu wysiadam. Nie moje Państwo - bo to istnieje tylko na papierze, cytując innego klasyka. Nie mój naród, bo jego również nie ma, są tylko poszczególne grupki interesów jak lekarze, pielęgniarki, górnicy czy nauczyciele, którzy biją się o kawałek mięsa i ochłapy rzucane raz po raz, by mieli co robić. Nie mój prezydent, nie mój premier. I wątpię by kiedykolwiek jakiegoś mogłem tak nazwać, lub by ktokolwiek czy kiedykolwiek mógł nawet pretendować do tego miana.

phpBB [video]

Więc z całym szacunki, ale mam to w dupie. Mój czas się skończył, nie zamierzam brać w tym udziału. Nie chce, jestem zmęczony i mam dość.

Albo traktując to bardziej sentymentalnie, choć w obecnej sytuacji jest mi już do tego bardzo daleko:

phpBB [video]

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

czy stonka wie kiedy następuje oprysk?
nie wie-nie ma świadomości,
dopiero jak prawie pada coś sie tam domyśla,może.

Jak "rolnicy" są zwolnieni z psychiatryka i udają że są ponad

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Tak, tak, fantastyczna retoryka. Już była taka jedna Pani która nazywała ludzi robakami bez duszy, których trzeba będzie wymieść, bo ich świadomość jest za niska. Więc ludzie wymietli, ale ją.

Nie jest to prawda, bo każdy kto żyje w tym cholernym kraju, płaci podatki, pobiera emerytury, sądzi się w sądach czy załatwia sprawy administracyjne ma tego doskonałą świadomość co tu się dzieje.
I nie ważne jest czy jest rolnikiem uprawiającym swoje kilka hektarów gdzieś na Podlasiu przy Białoruskiej granicy, Warszawiakiem pracujący w dużym Korpo czy Panią z Poznania na kasie w biedronce. Bo wszyscy dzielą te same problemy.

Nawet to, że ludzie wybrali do władzy PIS, również świadczy o pewnym problemie lub szeregu problemów, które tamci na fali populizmu zarzekali się rozwiązać, inaczej nie było by w ogóle tego zjawiska. Faktem jest natomiast to, że ludzie mają bardzo niewielką świadomość i wiedzę na temat funkcjonowania i mechanizmów działania kraju. Ale trigger obywatelski jednak zadziałał.

Rozumiem dar, że ty jako niepryskana, nie stonka, skończyłeś stosunki międzynarodowe oraz posiadasz habilitacje z prawa administracyjnego. Znasz conajmniej dwa języki perfekcyjnie. Chcesz wnieść kilka poprawek do ustaw które by usprawniały działanie państwa w pewnym obszarze. Bo jeśli nie, to sam jesteś pryskany i zależny od tego co ktoś ci powie i to nawet jeszcze mocniej niż mogło by ci się wydawać. Nawet zakładając oczywiście, że masz czas, bo czytanie dyrektyw, ustaw i rozporządzeń to nie jest zabawa na 15 minut, nie mówiąc już posiadaniu chociaż minimalnej wiedzy na temat wykładni prawa. Jeszcze jak do tego dodać, że wiele osób (i zakładam, że ty też) deklaruje brak posiadania Tv które jest szatańskim narzędziem, czy nawet odcięciem się od zewnętrznego świata w ogóle, możemy się znaleźć w sytuacji w której w państwie dokonuje się pewnego rodzaju przewrót, a my nie jesteśmy tego świadomi. Jadac ulicą i dostrzegając tłumy ludzi, można by pomyśleć, że to jakiś koncert lub kolejna manifestacja KOD'u. Natomiast już absurdem staje się hipotetyczna sytuacja w której w państwie zaczyna się np stan wojenny, i tacy ludzie o tym nie wiedzą. Więc nie wiem kto tu jest bardziej "pryskany" Z tego co wiem dar, to nie jesteś już młodą osobom. Fajnie jest opowiadać sobie, że śniło mi się to czy tamto, jak to spacerowałem po innych wymiarach. Ale to tylko jeden aspekt rzeczywistości, potem jest płacz i lament bo mi obcięli emeryturę czy rentę z której i tak ledwo co szło wyżyć. Pycha kroczy przed upadkiem

Na tym etapie ludzie dobrze wiedzą co się dzieje i to rozumieją. Zadziałał też prawidłowo mechanizm obywatelski. To jest Ok. Ta władza jest skończona, ten sejm trzeba będzie rozwiązać i zarządzić nowe wybory, nie ma innej opcji, po prostu. To nie będzie miało prawa w tym kształcie dłużej funkcjonować. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że obecny rząd nie ugnie się przed ludźmi, więc ci wkurzą i prawdopodobnie rozniosą towarzystwo wdzierając się siłą do parlamentu. To tylko przyspieszy nowe wybory. Bo przy chamskie arogancji władzy, tylko brutalna siła jest w stanie zatrzymać jej szaleństwo.

Jednak całym paradoksem tego protestu jest to, że jest on głównie w obronie tzw. demokracji, czyli defakto w obronie starego systemu. W tym jest cała tragikomedia i przewrotność tej sytuacji. Obrona statusu quo w tym państwie. Obrona więzienia w której ktoś postanowił, by ludzi z cel, powsadzać do małych jednoosobowych klatek podwieszanych pod sufitem. Tymczasem ludzie się cieszą i protestują, że dalej chca i będą mogli zachować swoje więzienne prycze.

To jest chore. Kraj potrzebuje potężnych reform i to praktycznie na każdym szczeblu i segmencie. Od reformy wojska i policji, poprzez urzędy, system finansowy, jednostki organizacji terytorialnej jak samorządy czy gminy, gdzie powinno się rozdystrybuować inaczej kompetencje i władze, na reformie systemu parlamentarnego kończąc. I owszem, sądownictwo również wymaga zmian.

A póki co, nikt o tym nie mówi, ani nawet się tego nie domaga.

Dlatego w gruncie rzeczy, mnie to nie interesuje. Wiem, że na obecną chwile sytuacja się obroni. Ale to wciaż za mało by wywołało u mnie hura optymizm.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Dorzucę swoje "trzy grosze".

Zgadzam się z opiniami niektórych osób, że po raz kolejny próbuje się u nas zrobić CIAmajdan, wykorzystując zaistniałą sytuację. Ale jestem ciekaw, czy gdy nowa władza dorwie się do koryta, to zmieni ustawy zatwierdzone przez swoich poprzedników? Obawiam się, że nie. Czy ktoś z tych ludzi, biorących udział w tych protestach, pomyślał o tym przez chwilę? Wątpię w to...

Znalazłem dosłownie przed chwilą w sieci dosyć ciekawy artykuł. Szczegóły poniżej. Osoby zainteresowane zapraszam do przeczytania. Nie napawa to optymistycznie. Widać, że Soros i "spółka" nie próżnują. Kurwa... IMO to nie jest akcja oddolna. Teraz w zasadzie nic nie dzieje się oddolnie.
Cytuj:
UJAWNIAMY. 16 kroków, które mają sparaliżować Polskę i odsunąć PiS. Inżynierowie zbiorowej histerii mają chytry plan: „Wyłączmy rząd!”

To nie są spontaniczne protesty, choć spontanicznie włącza się w nie wielu zdezorientowanych, zmanipulowanych ludzi, którym wmówiono, że PiS zmienia ustrój Polski na totalitarny, że sądy będą partyjne, a ludzie stracą wolność. Sceny histerycznego płaczu, które oglądaliśmy po przyjęciu przez Sejm ustawy o Sądzie Najwyższym, pokazują że pole oddziaływania jest potężne. Dezinformacji uległa spora grupa ludzi. Inżynierowie tej zbiorowej histerii zrobią wszystko, by użyć ich do walki o utrzymanie przedwyborczego status quo. Realizowane są już konkretne scenariusze, uruchomiono określone środki i instytucje.

autor: Marzena Nykiel
cały artykuł: wpolityce.pl

@levi
Masz rację odnosi TV. Nie trzeba tego gówna nałogowo oglądać, ale warto poświęcić te 30 minut dziennie na obejrzenie jakiś wiadomości. Ja TV oglądam niezbyt często, a zaległości nadrabiam YT i Atorem :)

Pozdrawiam,
ZORRO

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Mrowki teraz zrobia przewrot. Lisy zrobia na tym interes.
Potem za pare lat "ojeja ojeja nie tak mialo byc nie chcielismy takiej zmiany" i tak w kolko... Ja was podziwiam Pany, macie sile za tym podazac. Nie lepiej sobie na rowerze pojezdzic w taka pogode? Ja juz podziekowalem za polityke, wiem ze dotyczy to rowniez mojego zycia. Ale, odkrylem cos ...im mniej masz tym lepiej :)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Z ostatniej chwili (dla tych, którzy wolą oglądać/słuchać niż czytać):

Ujawniono 16-to Punktowy Plan Destabilizacji Polski! - O Co Tu Chodzi NAPRAWDĘ?
FILM ZOSTAŁ USUNIĘTY Z YT.

Pozdrawiam,
ZORRO

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Manipulacja jest po obu stronach.

Jednej strony prawicowe media mówią, że protesty organizuje Soros i spółka. Kiedy w tym samym momencie na mównice wychodzi taki Senator Waldemar Bonkowski i zaczyna w typowym dla PISu Gebelsowkism stylu:

"Obserwuję, kto tam chodzi na demonstracje. Tam chodzą stare upiory bolszewickie, ubeckie wdowy chodzą, oczadzeni chodzą i chodzą jeszcze pożyteczni idioci"

Zajebista retoryka do obywateli.

Lub pojawiają się inne Pisowskie kanalie, które po prostu łżą w żywe oczy. Sorry, ale ja jestem osobom która bardzo sprawnie i szybko weryfikuje pewne informacje i jeśli mi zależy, ogarniam tą rzeczywistość. Jestem mimo wszystko również trochę oczytany. Sprawnie i ze zrozumieniem czytam w obcych językach. I wiem, kiedy ktoś 24h wciska chamską propagandę dla mas.

Kłamstwem jest np to, że podobny ustrój panuje w innych krajach. Bo to gówno prawda, samo w sobie podpieranie się taką tezą jest manipulacją rządzących. Jedną z bardzo wielu.

Tu jest mowa o astroturfingu, a na miesięcznice smoleńskie partia wynajmuje całe autokary, lub jak się organizuje bitwy pod hasłem "Gdzie jest Krzyż" to nagle jest wszystko w porządku. To jest astroturfingu, jak robi i organizuje PIS, to nagle jest akcja obywatelska.

Już Pomijam kogo sobie PIS do władzy dobiera, jak np Stanisława Piotrowicza PZPRowskiego aparatczyka i prokuratora stanu wojennego, który skazywał ludzi ówczesnej opozycji. A teraz przy pomocy swoich Stalinowskich metod, przeforsował na chama ustawy swojej partii. To również miałem okazję obserwować na żywo jak to wyglądało. Więc mi nikt nie wciśnie kitu i nie zrobi wody z mózgu zmontowanym filmikiem na YT.

A niestety tak to jest montowane i przedstawiane w Publicznej TV.

Mimo wszystko przyglądam się tej władzy i obserwuje co robi, oraz co mówią jej oficjele.
Jeśli Soros macza w tym Palce, to chyba zrobię wyjątek i poprę Sorosa. Po prostu, PIS to rak, i nie dlatego bo "przeczytałem sobie coś w lewackich mediach" tylko dlatego, że tak uważam. Starczy przytoczyć szereg afer jak np ta z wycinkiem Puszczy Białowieskiej. Ustaw dotyczących prawa wodnego. Generalnie w dużej mierze są to prawne nacjonalizacje i hermetyzacje gospodarcze. Państwo zaczyna zawłaszczać oraz monopolizować gospodarkę w kontrze do prywatnej przedsiębiorczość. To jest typowe dla psychopatycznych maniaków kontroli.

I o ile poprzednio rządzili nami złodzieje i zdrajcy, teraz rządzą nami kłamcy, debile i chorzy psychicznie. Nie wiem co gorsze, ale zaletą tych pierwszych jest to, że można ich przewidzieć. Ci drudzy są nieobliczalni, do łba może im wpaść wszystko i to właśnie obserwujemy.

Tworzenie sztucznej dychotomii również jest zabiegiem manipulacyjnym. W jej myśl, skoro Soros jest zły, to znaczy, że PIS jest dobry. To bardzo niebezpieczna pułapka którą niestety posługują się prawicowe media i jej zwolennicy

Wiadome jest również, że organizacją protestów zajmą się organizacje czy media które sympatyzują z partiami centro-lewicowymi jak PO czy .Nowoczesna. Będą do gazety, portale, organizacje OPP, fundacje. Każda z nich również ma jakieś sympatie polityczne i cele. Bo kto niby miał by to organizować ? Oczywiste jest, że te partie także mają w tym polityczny interes by na nowo przejąć władzę w kraju. Trudno się dziwić, że mają również dotacje z takich źródeł jak Soros i są zasilane kapitałem ludzkim z różnych stowarzyszeń biznesowych, którym bliżej jest do PO niż PISu, który ostatnią rzeczą jaką ma w swojej doktrynie jest rozwój przedsiębiorczości i stabilny klimat do prowadzenia biznesu.

To samo by było w odwrotnej sytuacji, PIS również oparł by te ruchy na środowiskach w których ma największe poparcie. Czyli organizacje ostro prawicowe jak ONR i struktury kościoła. Pieniądze natomiast nie szły by z zachodu tylko wschodu. Nie koniecznie były by to nawet pieniądze, ale np korzystne umowy handlowe, np na dostawę surowców energetycznych z Rosji.

W naszym geopolitycznym położeniu, niestety obracamy się do okola dwóch stref wpływu, a tym samym kapitału który z nich pochodzi. I jeszcze będzie pewnie tak przez kilka dekad, póki ten kraj nie urośnie na tyle, nie rozwinie swojej bazy technologicznej i przemysłowej, by samemu dyktować warunki w kontaktach z mniejszymi państwami jak członkowie grupy Wyszehradzkiej. O ile w ogóle kiedykolwiek będzie miał na to szansę... Bo póki co marno to widzę.

W tym 16-to Punktowy Planie nie widzę specjalnie punktów które by wykraczały poza luźno zaplanowaną akcję i długotrwały protest. To jest po prostu roadmap, plan ramowy protestów z jego wytycznymi oparty o doświadczenia z innych krajów a w szczególności Majdanu. Miejscami chamski i ostentacyjny i trochę dziecinny ale wciąż dość ogólny. Nawet bez pieniędzy Sorosa, taki dokument mógł by w sumie napisać każdy.

Jeśli już, Soros wykorzystał tylko okazję. Natomiast absolutnie nie zgadzam się z tezą, że on tą sytuację wykreował a na biedny PIS jest po prostu nagonka. Bo to jest już dla mnie nieporozumienie. Nawet jeśli PIS miało by być ostatnim bastionem obrony przeciw temu co Soros chce zrobić z tym krajem. To ta partia jest tak nieudolna, arogancka i psychiczna, że nie wiem już co gorsze, On czy Oni...

Cytuj:
Mrowki teraz zrobia przewrot. Lisy zrobia na tym interes. Potem za pare lat "ojeja ojeja nie tak mialo byc nie chcielismy takiej zmiany" i tak w kolko... Ja was podziwiam Pany, macie sile za tym podazac. Nie lepiej sobie na rowerze pojezdzic w taka pogode? Ja juz podziekowalem za polityke, wiem ze dotyczy to rowniez mojego zycia. Ale, odkrylem cos ...im mniej masz tym lepiej :)

Tak naprawdę nauczony doświadczeniem i obserwując podobne akcje na całym świecie, jestem przygotowany by w każdym momencie opuścić na stałe kraj. Bo sobie to po prostu zaplanowałem, dlatego takie rzeczy mnie interesują. Była już o tym na forum wielokrotnie mowa. Granice oraz polityczny ład i układ sił w Europie zmieniają się średnio co 50 lat. Można zaklinać rzeczywistość, że żyjemy w najbezpieczniejszych i najstabilniejszych czasach w historii tego kontynentu. Ale jak widać na przykładzie kryzysu imigranckiego czy chociażby aneksji Krymu, po prostu to nie jest prawda. Teraz być może czas na Polskę, nie wiadomo co się stanie za 2-3 miesiące, ale należało się w sumie tego spodziewać. Nie jesteśmy i nigdy nie byliśmy bezpieczną enklawą czy zieloną wyspą pełną dobrobytu i szczęśliwości. Trzeba pamiętać, że jesteśmy otoczeni ze wschodu i zachodu przez dwa historycznie wrogie mocarstwa, Rosję i Niemcy. Sojusz czy porozumienie z każdym z nich zawsze były tymczasowe i nie widzę powodu by myśleć, że EU będzie trwała wiecznie i nic się już złego nigdy stać nie może.

Historia niestety mówi co innego, i to nie raz czy dwa.

Awatar użytkownika

Ja sobie dwie furtki zostawiłem, UK i NL, ale to na wypadek jakby chcieli mnie w kamasze dac.
Ja to myslalem ze dogadaja sie z chinczykami i stworza tego haba, jedwabny szlak kontynentalny, ale wwidze ze zajmuja sie jakimis glupotami. Mialem ich za rozsadnych ludzi, ale widze ze to banda debili. Zreszta wyborcy tez nie lepsi.
Kiedys myslalem ze tvnPO to mistrzowie manipulacji lecz tvPiS to normalnie gomułka style. No serio to jest kabaret. W sumie to w Pl nie ma.dobrych kabaretow moze chcieli wypelnic luke?

Myslalem jeszcze nad slowacja badz czechami, piekne gory, spokojni ludzie. Fajny umiarkowany klimat. Tatry sa piekne polecam kto jeszcze nie widzial :buja:

Ps. Ciekawe czy "bykowe" wprowadza. Fajnie by sie uzupelnialo.z 500+. :dope:

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

levibc pisze:
Jednej strony prawicowe media mówią, że protesty organizuje Soros i spółka. Kiedy w tym samym momencie na mównice wychodzi taki Senator Waldemar Bonkowski i zaczyna w typowym dla PISu Gebelsowkism stylu:

"Obserwuję, kto tam chodzi na demonstracje. Tam chodzą stare upiory bolszewickie, ubeckie wdowy chodzą, oczadzeni chodzą i chodzą jeszcze pożyteczni idioci"

Prawdą jest, że są tam głównie pożyteczni idioci, oczadzeni nienawiścią do PiSu. Retoryka odwołująca się do rzekomych "upiorów bolszewickich" oraz "ubeckich wdów" to już jest przesada.

levibc pisze:
Jeśli Soros macza w tym Palce, to chyba zrobię wyjątek i poprę Sorosa. Po prostu, PIS to rak, i nie dlatego bo "przeczytałem sobie coś w lewackich mediach" tylko dlatego, że tak uważam. Starczy przytoczyć szereg afer jak np ta z wycinkiem Puszczy Białowieskiej. Ustaw dotyczących prawa wodnego.

Od razu zaznaczam, że nie jestem ani za PiS'em ani PO. Aczkolwiek czy PO nie było umoczone w afery? Oczywiście, że tak, a ludzie mają niestety krótką pamięć (to nie jest uwaga do ciebie levi).

levibc pisze:
Generalnie w dużej mierze są to prawne nacjonalizacje i hermetyzacje gospodarcze. Państwo zaczyna zawłaszczać oraz monopolizować gospodarkę w kontrze do prywatnej przedsiębiorczość. To jest typowe dla psychopatycznych maniaków kontroli.

A prawo unijne i zamordyzm Brukseli, polegające na nakazach oraz przydziałach, to nie jest zawłaszczanie i monopolizowanie suwerenności państw narodowych? Tutaj się z Tobą zupełnie nie zgadzam. W jednym i drugim przypadku mamy psychopatycznych maniaków kontroli. IMO lepszy własny maniak niż obcy.

Pozdrawiam,
ZORRO

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

rok 2011.wpisy
https://prawda2.info/viewtopic.php?t=16334

rok2007,wpis
http://www.bankier.pl/forum/temat_ludzi ... 45923.html
dalej
http://www.bliskopolski.pl/iii-rp/afery ... -telegraf/

i jest tego masa.Młodzi ludzie nie mają o tym pojęcia-nawet że ten cały Amber Gold to pestka widziana pod mikroskopem.

Może FOZZ i inne przekręty?

I to jest owa stonka,ci starsi zbaranieni i niemyślący,udający że "ojtam nic się nie stało"
"rolnicy" to zbierający żniwo,rządzący obecnie
jak posiali tak zbierają-karma jak byk,redbull
i fruwają i się śmieją

Nienawidzę się tłumaczyć ze skrótów myślowych.

Historie napisali idioci,odtworzyły klauny ,podtrzymują psychopaci a łykają niepamiętliwi

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ja to myslalem ze dogadaja sie z chinczykami i stworza tego haba, jedwabny szlak kontynentalny, ale wwidze ze zajmuja sie jakimis glupotami. Mialem ich za rozsadnych ludzi, ale widze ze to banda debili. Zreszta wyborcy tez nie lepsi.

Bo była szansa, ale została zaprzepaszczona.Jak wszystko w tym kraju.

owcz4r pisze:
Kiedys myslalem ze tvnPO to mistrzowie manipulacji lecz tvPiS to normalnie gomułka style. No serio to jest kabaret. W sumie to w Pl nie ma.dobrych kabaretow moze chcieli wypelnic luke?

No niestety, wiadomo, że każda stacja TV również ma swoje sympatie polityczne. Nie inaczej jest w przypadku PO i TVN24.
Ale zgadzam się, że to co zrobił Kurski z TV to paranoja. Telewizja publiczna stała się jak za PRLu, ciągle lecą jakieś stare seriale z lat 80 i durne telenowele. Programy edukacyjne z publicznej poznikały w ogóle. Jeśli chodzi o blok rozrywkowy dominuje w większości Disco Polo. Publicystyka to po prostu Tuba rządowa. Nie sądziłem, że kiedykolwiek to powiem, że dzięki bogu za stacje jak TVN24 czy Polsat. Żyjemy w takim absurdzie medialnym, że na ulicach jest ponad 300 tyś osób, i tego w ogóle nie ma bloku informacyjnym. To jest prawdziwa cenzura, której chyba nie było nigdy w tym kraju.

Wczoraj natrafiłem na Teleexpress pokazują tłumy osób, ale nie w Polsce, tylko na Węgrzech, jakieś spotkanie/piknik z Orbanem. Następnie pokazują samego Orbana jak mówi, że popiera to co robi Polska. I oczywiście migawki z tłumi z Węgier który skanduje. Potem następna informacja: Jakieś zawody Policyjne w Warszawie, pojawia się Mariusz Błaszczak z krótkim przemówieniem, jaka to policja jest ważna dla kraju i jak to im dziękuje za ich ciężką pracę. Na koniec tekst redaktora - według statystyk 2/3 Polacy darzą zaufaniem Policje. Jak to zobaczyłem to myślałem, że padnę, sorry ale takiego czegoś nie było nawet za PO. To jakaś kosmiczna Paranoja.

Cytuj:
Prawdą jest, że są tam głównie pożyteczni idioci, oczadzeni nienawiścią do PiSu. Retoryka odwołująca się do rzekomych "upiorów bolszewickich" oraz "ubeckich wdów" to już jest przesada.

No wiesz, jakoś nie widziałem tam agresji i nienawiści do Pisu. A jeden z wiecy odbywał się również w moim mieście. O dziwo protesty są wyłącznie przeciw łamaniu prawa i podcierania sobie dupy konstytucją przez rządzących. Nikt tam nie mówi nic o rządzie, Kaczyńskim czy Pisie. Praktycznie nikt nie wymienia tam nikogo z imienia i nazwiska. Temat jest jeden - łamanie prawa w tym kraju na modłę Stalinowską. Od czasu do czasu pojawia się tylko imię prezydenta, bo to w końcu on jest głównym decydentem losów tej ustawy.

Tymczasem polecam sobie pooglądać obrazki z miesięcznic Smoleńskich. To ciekawe jestem, kto jest bardziej oczadzony nienawiścią. To się oczywiście zmieni, bo jak tylko ten rząd zatwierdzi pakiet ustawę. To ludzie rozniosą ich na kawałki.

Cytuj:
Od razu zaznaczam, że nie jestem ani za PiS'em ani PO. Aczkolwiek czy PO nie było umoczone w afery? Oczywiście, że tak, a ludzie mają niestety krótką pamięć (to nie jest uwaga do ciebie levi).

Ale tak złego prawa jak za tej kadencji nie pouchwalał jeszcze żaden rząd. Natomiast prawdą jest to, że ludzie mają krótką pamięć, działają spontanicznie a nie systematycznie. A to warunek Sine qua non by cokolwiek zmienić. Bo obawiam się, że w najlepszym wypadku wróci stare. Patrząc po kryterium krótkiej pamięci i sentymentów oraz rozczarowaniem prawicą, będzie to najprawdopodobniej reaktywacja zjednoczonej lewicy.

Cytuj:
A prawo unijne i zamordyzm Brukseli, polegające na nakazach oraz przydziałach, to nie jest zawłaszczanie i monopolizowanie suwerenności państw narodowych? Tutaj się z Tobą zupełnie nie zgadzam. W jednym i drugim przypadku mamy psychopatycznych maniaków kontroli. IMO lepszy własny maniak niż obcy.

Ten własny maniak rozpieprza niestety państwo od środka, które by negocjować coś na arenie międzynarodowej musi być silne i niezależne wewnętrznie. Układ sił nawet w kontakcie z Brukselą zmienia się w zależności od twojej pozycji - pozycji siły politycznej jak i siły samego państwa. To też różni nas od Węgier i Orbana. On miał za sobą blisko 80% społeczeństwa. A Bruksela również z tym musi się liczyć - z wolą narodu. Kaczyńskie tego nie posiada, nie posiada żadnego atuty który posiada Orban, napsuł krwi wielu ludziom, po obrażał ich, nie raczył wytłumaczyć narodowi co robi, po co to robi, nie konsultuje tego z EU, co Orban również robił. Ma ludzi to w dupie, zachowuje się jak Feudalny władca. Jedyne co można usłyszeć to kłamliwą propagandę.

Z tym ten kraj ma problem od samego wejścia do EU. Państwo słabe nie jest na pozycji by cokolwiek negocjować. Mimo wszystko ogromna większość problemów które trapią ten kraj, to problemy stricte wewnętrzne, zawsze tak było. Metalnie to jest wciąż postkomuna. Kilka milionów Polaków nie wyemigrowało tylko dlatego, że Polska jest w EU, tylko dlatego, że ten kraj jest po prostu pojebany. Co więcej emigrowali również do krajów które są w EU i to dzięki otwartym granicom które owa zapewnia. Zapytaj ile z nich chce wrócić ? No właśnie... Nie tak dawno temu Morawiecki apelował do Polaków by wracali do kraju, bo teraz będzie dobrze. To mu odpowiedzli, CHWD. Jesli rząd traktuje ludzi jak debili myślać, ze starczy 500+ by ludzie wrócili z kraju w którym jest 55 tyś zł kwoty wolnej od podatku. To o czym my w ogóle rozmawiamy.

Trzeba mieć świadomość, że jeśli nie Bruksela to Rosja. Państwo o tak słabej pozycji jak Polska, które dodatkowo same siebie niszczy, nie może być wolnym elektronem. Nie mówiąc już o stworzeniu własnego ekosystemu złożonego z satelickich państw nadbałtyckich czy należących do grupy Wyszehradzkich.

Ale jak już to mówiłem wielokrotnie, z tym krajem przestają mnie już powoli łączyc jakiekolwiek stosunki.

phpBB [video]

No chyba, że będziemy podtrzymywać ezoteryczną doktryne, że "Iska wyjdzie z Polski" Ale póki co mamy w kraju pożar.

Intendant of the Building * 8th Degree

levibc, całkowicie idzie cię zrozumieć ale twoje spostrzeżenia są jak obawy natrętnego anioła sprawiedliwości, u mnie w mieście biedni, klasa średnia i bogaci chcą stosunkowo bezpiecznego życia a w Polsce takie jest, chcą pukać ładne/nych kochanki/kochanków, mieć kasę na remont domów i na swoje niesnaski wakacyjne i mają wywalone na to o czym piszesz, co prawda pogadają na takie tematy ale nic z nich nie wynika. Na pytania że mogą kiedyś przyjść i po ciebie odpowiadają to sobie przyjdą i tak przyjdą jak nie ci to inni, ostatecznie lekarz ostatniego kontaktu piasecki 8-)

Kiedyś podzielałem twoje obawy, miałem podobne surowe i krytyczne zdanie na ten temat, ale z biegiem czasu... wole posuwać młode, ładne i szczuplutkie laseczki :mrgreen: a o czym i co one sobie tam myślą to mi to lotto jak i z sądem najwyższym, ja od 7 lat mam 2 wygrane sprawy, wyroki prawomocne których nie mogę od cwaniaków wyegzekwować i co mi z tego :bezradny: i to wszystko przez chęć niesienia dobra i zmieniania świata na lepsze i parcie pod górę, obecnie robię "jak każdy" i mam o wiele lepiej nie tylko na duszy ale i na koncie.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Z dwojga złego to wole mieć postkomunistyczna PRL-owska Polskę niż hordy imigrantów srających po chodnikach.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Ale ja to wszystko rozumiem i już to mówiłem - czterokrotnie nadmieniłem, że dyskusja ma dla mnie wyłącznie wartość akademicką. To wyłącznie opinia na temat sytuacji w tym kraju i ludzi którzy w tym uczestniczą. Bawię się po prostu w prognostyka i analityka i wygłaszam opinię.

Natomiast nie interesuje mnie czy ten pakiet ustaw przejdzie lub nie, nie interesuje mnie rząd, nie interesuje mnie PIS albo nawet kto następny będzie u władzy, nie interesują mnie czy ten kraj spłonie czy się zatopi. Co powiedział Piotr Rybak, Jabłoński czy Olszański. Bo ta prawica jest tak kulawa, że nic z tego nie będzie. Mało mnie interesuje co się z tym krajem stanie. Po prostu Koniec, nie będe sobie tym zawracać głowy, ani planować pszyszłości w oparciu o te kryteria.

Natomiast moja opinia jest taka, że na fali populizmu banda kretynów, psychopatów i paranoików dorwała się do władzy i czując się pewnie, wesoło podpalili kraj, bo mieli "wizję" swoich reform, która polega na ręcznym sterowaniu władzą sądowniczą, która rozciąga się trochę i dalej i obejmuje takie instytucje jak chociażby PKW - Państwowa Komisja Wyborcza. Więc następne wybory też mogą być ciekawe. Na miejscu Europy w ogóle bym takich wyborów nie uznał, ale to już inna kwestia.

A prognoza jest taka, że właśnie przekroczyli granicę, ludzie się wkurwili i wyszli na ulicę. Jak ustawy zostaną podpisane, to ludzie użyją siły. Ewentualnie mogą zetrzeć się ze zwolennikami PISu i policją co tylko pogłębi i tak głębokie podziały między ludźmi, które to sama władza(obie) podsycały. A takim społeczeństwem jest bardzo łato rządzić, w myśl starej maksymy divide et impera - dziel i rządź.

Tak czy inaczej rzad będzie musiał zostać rozwiązany i zarządzone będą nowe wybory. Do parlamentu wejdzie pewnie trochę więcej Kukiza i lewaków, mniej PO i PISu i NowoPejsnej, być może wejdzie nowo uformowana partia złożona z "bohaterów" protestów. Na tym się cała rewolucja skończy.

Jeśli ustawy będą podpisane, to zacznie się kolejna batalia jej przebieg będzie zależał od tego kto i z kim będzie miał większość. Bo mimo wszystko rządzący nie lubią pozbywać się raz danej im władzy.
Tu również będziemy mieli wesołe sceny.

Temu wszystkie będzie przypatrywać się EU, która do tego czasu będzie traktować nas jak kraj plasując go gdzieś pomiędzy Ukrainą a Bułgarią.

To się po prostu nie może dobrze skończyć. W konsekwencji, bogaci będą biedniejsi, biedni będą umierać z głodu i Polacy będą tyrać do 80 roku życia, póki nie zdechną z przepracowania, nie doczekawszy emerytury. A co się jeszcze wtedy może stać z zagranicznym kapitałem, rynkiem pracy, i kilkoma innymi rzeczami to już inna para kaloszy.

Nawet w najbardziej optymistycznej formie, ten kraj znowu straci kolejne lata pogrążony w amoku.

Proste jak A+B+C

Do tego mamy smaczki jak nowe ustawy kontroli nad RIO - Regionalnymi Izbami Obrachunkowymi:

Cytuj:
Do tej pory regionalne izby obrachunkowe, które kontrolują finanse samorządów, pozostawały pod wspólną kontrolą premiera i sejmików wojewódzkich. Teraz wybór ich członków partia rządząca podporządkowała premierowi. Zasiadający w Izbach otrzymają też więcej uprawnień, dzięki czemu będą mogli uchylać większość decyzji podejmowanych przez samorządy.

Cytuj:
Premier będzie mogła pozbawić stanowiska każdego prezydenta miasta, burmistrza i wójta, a w to miejsce wstawić swojego komisarza. Pretekstem może być najmniejsza finansowa wątpliwość.

Czyli kontrola odgórna w wersji 2.0. Dobra zmiana w ch...

Cytuj:
Z dwojga złego to wole mieć postkomunistyczna PRL-owska Polskę niż hordy imigrantów srających po chodnikach.

No, cóż pomijając to, że w postkomunistycznej PRL-owska Polsce imigranci długo by nie zagrzali miejsca. To ja nie chce mieć ani jednego ani drugiego. Jednocześnie wiem, że jest to nierealne.
Imigranci i tak by stąd szybko zwiali, więc na obecną chwilę to chyba nie problem.

Ale racja, to chyba póki co to jedyna rzecz w tej doktrynie rządu, z którą się zgadzam.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

tak tylko jedno zdanie prywatne:
to co się dzieje jest następną ściemą i ustawką

weto!
weto!
w to i tamto

brawo!
zatańczymy?

/ironia?-gdzie?/

levibc, nie ma co liczyć na coś konkretnego jeśli chodzi i zmiany polityczno gospodarcze, biorąc pod uwagę zadłużanie krajów i fiskalizacje eu, pozostaje kreatywna księgowość. Po prostu trzeba kombinować, chcesz mieć kasę i mieć gdzieś polityków ? zakładaj biznes, będziesz miał pieniądze i głowę na karku to będziesz miał gdzieś takie czy srakie ustawy, pojedziesz sobie na dobre wakacje i odpoczniesz jak umiesz, a do tego nie trzeba umieć wyimaginowanych medytacji, po prostu trzeba myśleć a nie się użalać, szukać mesjaszy i nie słuchać że zawsze się chce więcej bo naoglądali się ludzie sorosów i gadają bzdury :D

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

R3C0NF1GUR3D pisze:
pozostaje kreatywna księgowość. Po prostu trzeba kombinować, chcesz mieć kasę i mieć gdzieś polityków ? zakładaj biznes, będziesz miał pieniądze i głowę na karku to będziesz miał gdzieś takie czy srakie ustawy, pojedziesz sobie na dobre wakacje i odpoczniesz jak umiesz, a do tego nie trzeba umieć wyimaginowanych medytacji, po prostu trzeba myśleć a nie się użalać, szukać mesjaszy i nie słuchać że zawsze się chce więcej bo naoglądali się ludzie sorosów i gadają bzdury :D

Oj kolego drogi z tą kreatywną księgowością to uważaj. ;) Mając głowę na karku i tak musisz oddać panstwu 75 % swoich dochodów bo niestety waty ,city, Zusy , koszty pracowników etc. Od tego nie uciekniesz. Uczciwie pracując tyle oddajesz . Niestety to są polskie realia . Ten sam biznes prowadzony dla porównania w Uk a Pl ......Masakroza , tak nas kroją i bawią się za nasze cięzko wypracowane diengi. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu w tym kraju ,a juz w szczególności na politykę . To świetny biznes dla tych co mieli głowę na karku jak powiadasz ;) i są euroosłami bądź pososłami :D Bez urazy dla kogokolwiek ;)

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Oj kolego drogi z tą kreatywną księgowością to uważaj. ;) Mając głowę na karku i tak musisz oddać panstwu 75 % swoich dochodów bo niestety waty ,city, Zusy , koszty pracowników etc. Od tego nie uciekniesz. Uczciwie pracując tyle oddajesz . Niestety to są polskie realia . Ten sam biznes prowadzony dla porównania w Uk a Pl ......Masakroza , tak nas kroją i bawią się za nasze cięzko wypracowane diengi. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu w tym kraju ,a juz w szczególności na politykę . To świetny biznes dla tych co mieli głowę na karku jak powiadasz ;) i są euroosłami bądź pososłami :D Bez urazy dla kogokolwiek ;)

No... :drugged: Nie chciałem już tego pisać i miałem to już zostawić bez komentarze, ale zgadza się. Po takim wpisie jak @R3C0NF1GUR3D z bardzo dużym prawdopodobieństwem można ustalić, czy taka osoba ma/miała kiedykolwiek firmę, lub prowadziła jakąkolwiek własną działalność gospodarczą w ostatnich latach, czy tylko ma wesołą koncepcje i tak się jej wydaje, że to takie fajne.

Dla mnie jest jasne, że przedsiębiorca by czegoś takiego po prostu nie napisał. Tacy ludzie doskonale rozumieją i są świadomi tego, że to głównie właśnie władza, politycy, urzędy, ustawy, przepisy i rozporządzenia i dyrektywy maja wpływ na to czy za miesiąc nie pójdą z torbami. Pomijając już czynniki makro i mikro ekonomiczne, na które również rząd ma wpływ jak - ceny paliw, walut, opłat w postaci taks administracyjnych, importu/exportu, przepisów celnych,kosztów ubezpieczeń, kosztów bankowych, podatków, pseudo ułatwień administracyjnych, obsługi informatycznej i tysiąca innych mniejszych i większych rzeczy, bo jakiś PRLowski dziad który powinieni przerzucać gnój w stodole miał "wizję zmian" które chciał wprowadzić w ciągu jednej nocy i postanowił ustanawiać w kraju prawo.

Natomiast również widać, że Indianka, albo ma albo myśli o założeniu działalności. To są bardzo proste reakcje i spostrzeżenia które zrozumie tylko ludzie, którzy takie coś prowadził, albo się do tego przymierzają. Zaczynając i próbując ogarnąć w jakim marginesie można się poruszać by móc cokolwiek zrobić, co mu wolno a czego nie, gdzie się nie dać skroić bandzie złodziei i przede wszystkim, jak ominąć kretyńskie przepisy czy na czym można kogoś najłatwiej upierdolić, co w tym kraju jest po prostu nagminne i stanowi narodowy sport ze strony państwa.

Więc jak ja coś takiego czytam, to po prostu wiem, że na 90% napisał to teoretyk. W sumie to oba twoje posty mnie w tym utwierdzają. Więc sorry @R3C0NF1GUR3D ale to co piszesz, to jest po prostu gówno prawda.

Tylko zmiana kraju przywróci resztki normalności, to jedyne rozwiązanie. To dopiero tam możesz się skupić na biznesie czy na czymkolwiek chcesz. Może się nawet okazać, że pracując w kamieniołomach zostanie ci w kieszeni więcej niż niejednemu Polskiemu przedsiębiorcy.

Tymczasem dobra zmiana trwa...

levibc, jesteś rozsądnym człowiekiem, bardzo mądrym, realista, twardo stąpający po ziemi, przynajmniej można to wnioskować z tego forum i po Twoich wpisach, nie pluj a dojdziesz do celu i będziesz miał pieniądze. biznes to nie tylko orka, tak to ciężką praca i musisz wszystkiego doglądać, ale to nie jest niemożliwe a Polska to kraj w którym biznes prowadzi się łatwo i stosunkowo bezpiecznie, mimo tego całego czarnego gleju. Wielu z nas padło ofiarą jakiejś niemożności, mimo że, są kreatywni i mają wiele siły by się wybijać do góry, być godnym samego siebie.

btw, ja muszę dzisiaj nawet 1 tonę gliceryny/glikolu zgłosić że kupiłem, ale co to ma do kreatywnej księgowości ? xaxa mało... a może nawet bardzo mało. :mrgreen:

Witam;Trochę byłem na swoim . Więc wiem jak wygląda od środka. Dawno dawno temu było źle, ale mimo to szło wyżyć , można było zarobić. Dzisiaj poprzeczka jest wysoko, bardzo wysoko. Żeby cokolwiek zrobić potrzebne olbrzymie pieniądze. Unia obłożyła to tyloma przepisami, wymogami, zezwoleniami, itp. Pomysł jest tyle warty ile masz kasy na zrealizowanie przedsięwzięcia. Jest to po to zrobione żeby konkurencja została w domu i się nie plątała pod nogami. Możesz wziąć pożyczkę i spłacać do końca swoich dni, pracując 16 godz. na dobę świątek ,piątek i niedziela. I o to głównie chodzi. Trudno konkurować z firmą która ma specjalne ulgi, oczywiście nie oficjalnie. Tu jest pobierane ,75% haraczu pod różnymi postaciami. Jest unia i można firmę zarejestrować w innym kraju ,a pracować tutaj . Tylko czy to się opłaca ? prowadzenie wojny na dwa fronty? Korzyści materialne są ,nie powiem. Ale w sumie czy nie lepiej jest się na stałe przenieść? Można wtedy skoncentrować się na swojej pracy. Efekty są większe. Partyzantka w młodym wieku,jest OK. ale z upływem czasu chciało by się mieć trochę spokoju. Na filmie wszystko wygląda wspaniale, reklamy są też ok. A życie rządzi się swoimi prawami, trzeba o tym pamiętać , nie wolno zapomnieć. Tendencja jest taka, od lat przybywa durnych przepisów, urzędnicy też nie grzeszą inteligencją. Proszę zauważyć ,wchodzi nowy przepis a stary i tak zostaje, mało tego można go zastosować. Jak żyć w tym gąszczu? Zatrudniasz jednego fizycznego ,jeden umysłowy potrzebny do obsługi tego pierwszego. To są realia, dnia codziennego. To nie to żebym straszył. Tak to wygląda. Pozdrawiam wszystkich chętnych spróbowania tego dobrego. :pisze:

tomasz.wojcik4, ja nie pisałem że to wszystko jest proste, ja zaczynałem od media-expertów, pekpol-ostrołęka konfekcje, produkcje, pracowałem nawet w michelin Olsztyn jak tam studiowałem zarządzanie-marketing na Kotarbińskiego, nawet pamiętam swój dział f22 osobówki... ja na pierwszy biznes w Olszynie pożyczyłem pieniądze od siostry która miała na mieszkanie! i dziwo mi pożyczyła... wiecie co się stało z tymi pieniędzmi? poszły na sam ZUS i wszystko poszło w pizdu :mrgreen: zrobiłem 2gi i też padł jako spółka. Dzisiaj robię to o czym mi się nawet nie śniło, życie jak i prowadzenie jakiegokolwiek biznesu ale i nawet to forum :bukiet: nauczyło mnie "mniej wyjebane a będzie ci dane" oczywiście opisuje własny przypadek i pieniądze które zarabiam są na tyle satysfakcjonujące że czuję się z tym wolny i godnie, i mam wywalone czy jest w Polsce demokracja czy dyktatura, pzpr/komunizm/prl 8-) z osobami z którymi przyszło mi obecnie obcować, jeśli chodzi o pieniądze tęsknią za tym drugiem a nie obecnym rzekomym kapitalizmie :dope: kiedyś kupowali hektary,lasy, budowali domy dla całych rodzin, a dziś za łapówki i rzekome wielkie pieniądze mogą co najwyżej kupić mieszkanie pod wynajem w gdańsku...

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Dobra, to może jeszcze prościej.

Kiedyś był taki całkiem bogaty kraj, jeden z najbogatszych w rejonie, głównie za sprawą swoich złóż ropy.
Prowadził on Politykę rewolucji socjalistycznej, najpierw za sprawą Hugo Chaveza a potem Nicolasa Maduro.
Nie była to za ciekawa polityka, ale na standardy ameryki łacińskiej kraj jako taki był stabilny i dość bogaty.
Oczywiście wszystko było wspaniałe do czasu, kiedy socjalistyczne szaleństwo można było spłacać ropą której cena była wtedy wysoka.

Starczyło 10 lat by z jednego z najbogatszych państw w tym rejonie, zrobić najbiedniejsze i ogarnięte wojną domową i być uznaną za najgorszą gospodarkę świata. Ten kraj nazwa się Venezuela. Co ma wspólnego Venezuela z Polską ? Ano to, że system sprawowania władzy i reform jest dość podobny do tego co dzieje się w Polsce. Również to co robi Kaczyński jest bardzo podobne do tego co robi Maduro.

Przypomnę tylko, że Polska nie ma 10 lat bo nie ma takich złóż ropy. Ma też 3 razy mniejszą powierzchnie. Ten albo następny rok, to w zasadzie koniec funduszy europejskich, więc źródełko już wyschło. A póki co, to jest owa "Venezuelska ropa" Wiele programów socjalnych i rozwojowych się załamie. Jest jeszcze kilka innych wskaźników makro i geopolitycznych. Ale o tych szkoda mówić, ponieważ raporty jak OECD są budowane na dekady i mają strasznego laga. W niestabilnym ekonomicznie i prawnie świecie w jedną noc można zaprzepaścić 10 lat rozwoju. Więc to nic nie znaczy.

Załamanie się cen ropy na których stała Venezuela która nie mogła spłacić rachunków i reformy socjalistycznych świrów bardzo przypominają nasze obecne rządy. Choć tak naprawdę są to rządy ostatnich dwóch trzech dekad. Ale ten ostati wbija przysłowiowe gwoździe do trumny kilka razy szybciej niż pozostałe.
Tylko, że ten biedny kraj nie jedzie na ropie, ale na funduszach EU oraz zagranicznym kapitale. Fundusze już się skończyły, duży kapitał zagraniczny będzie ciężko wystraszyć, ale to tylko kwestia tego jak jest źle. Ten mniejszy na pewno ucieknie szybciej. Tymczasem rodzimy biznes jest torpedowany przez socjalistyczne reformy od 30 lat, ale teraz to jakaś masakra kretynizmu i chamstwa tej władzy.

By nie sięgać daleko, starczy przywołać sytuację w której rząd udupił producentów zielonej energii, zrównując ceny TRECów czyli zielonych certyfikatów i opłat zastępczych. Zyska dzięki temu tylko państwowy monopol(a dokładnie jedna firma) a kilka tyś ludzi straci biznesy i prace. Już nie mówiąc, że taki kraj jak Polska musi iść w stronę nowoczesnego i czystego pozyskiwania energii. Tymczasem właśnie strzeliliśmy sobie wesoło w głowę. Więc temat mamy już z głowy na kolejne miesiące, choć tak naprawdę mówimy o latach. Ciekawe kto następnym razem wejdzie w taką inwestycję, bo raczej nie ludzie którzy już raz zostali przez te państwo bankrutami. To tylko przykład z ostatnich 3-4 dni. Jednym słowem - cały misterny plan inwestycji w odnawialną energię poszedł w pizduuu - parafrazując "Siarę" z Kilera. Rząd po prostu kolejny raz wyjebał ludzi na grube miliony. Kolejna dobra zmiana.

Teraz pewnie posypią się pozwy sądowe. Ale wiadomo kto teraz steruje sądami, w szczególności kiedy pozew jest przeciw skarbowi państwa :) I tak wracamy do początku tematu i ustawy o sądownictwie. Ale oczywiście "mnie to nie dotyczy" Nie liczę też na to, że "mocherowa babcia" albo jakiś dziadek zrozumieją takie rzeczy, bo przecież "Walczymy o Katolicką polskę i krzyż" Na litość boską...kurwa. Takich przykładów mogę sypać do grudnia.

Dlatego dziwię się tobie piszącym "Polska to kraj w którym biznes prowadzi się łatwo i stosunkowo bezpiecznie" Chyba, że biznes jest oparty o jakiś neutralny obszar, albo usługi niematerialne.
Nie wiem gdzie jest to bezpieczeństwo i łatwość, może masz po prostu szczęście, albo nie miałeś jeszcze pecha.

Takich wspaniałych zmian jest w miesiącu co najmniej jedna. To również przypomina grabież własności prywatnej w Venezueli. Tam robiło się to siłą, w Polsce organizuje się prawo, które sprawia, że coś staje się nieopłacalnie i w taki sposób monopolizuje się działalność.

Podobnie jest z hiperinflacją, czyli spadkiem wartości pieniądza. W Polsce też zaczyna się coś złego dziać, póki co inflacja w tym kraju jeszcze jest w miarę na sensownym poziomie, ale rośnie, podobnie jak dług, dopływ pieniędzy będzie wstrzymany, tłamsi się narodowy kapitał, już można przewidzieć, że w przyszłości jakiś kretyn wpadnie na pomysł by odpalić drukarkę i wtedy będzie zabawa z lat 80'

Sytuacja między tymi krajami jest tak podobna, ponieważ za jej projektem stoi ci sami architekci.

To nie jest plucie, to się nazywa strategia, albo myślenie długofalowe. Można oczywiście sobie "pukać ładne panienki" albo "mieć wyjebane" a za kilka lat po ulicy latać z koktajlami mołotowa a na obiad łapać bezdomne psy i koty, i dalej "mieć wyjebane" i "pukać ładne panienki". Tylko nie wiem czy to jest normalność.

Pewnie było wiele razy, ale warto coś od czasu do czasu wkleić jeszcze raz. Przynajmniej nie jest tak non stop poważnie.
phpBB [video]

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Polska to kraj w którym biznes prowadzi się łatwo i stosunkowo bezpiecznie, mimo tego całego czarnego gleju.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dobre to ... lepsze od plakatów z kampanii rudego " by żyło się lepiej" -oni zapomnieli dodać "swoim ludziom" a ty zapomniałeś dopisać "dużym zagranicznym koncernom"

Jak PO będzie robiło comeback ( a zresztą w każdej cię przyjmą i dla każdej wymyślisz jakieś hasło) to podsuń im parę haseł - dobry biznes będzie- przyjazny dla przedsiębiorcy znaczy się.

R3C0NF1GUR3D
Najwyraźniej należysz do tego 1 % cwaniaków którzy są w sytuacji gdzie mogą ruchać system...nie no, szacunek- okradać złodzieja to nic złego i pochwalam 100 %. Sam znałem przelotnie takich "spryciarzy", całkiem inteligentnych, uczciwych i wykształconych ludzi- ale byli w takiej sytuacji gdzie mogli spokojnie świadczyć usługi "pozasystemowo"- oczywiście plecki i znajomości mieli na odpowiednich szczeblach bo bez tego ani rusz jak ci się noga potknie.

Znam też wielu takich co pootwierali drobne biznesy- głównie "warzywno owocowe" albo "import export" w latach 90' i szybko się rozwijali -ale to trwało krotko bo przecież "reformy" i wprowadzanie wielkich koncernów zabiło indywidualnych przedsiębiorców. Nie znam ani jednej osoby prowadzącej biznes- nie znam żadnej osoby....- która by gadała takie głupoty, że polska jest przyjazna dla przedsiębiorcy... (nie mówię o monopolu zagranicznych inwestorów)

Przyjaźnie, dla nawet małych firm, to jest w Hongkongu, Cyprze, Singapurze, Nowej Zelandii, Irlandii, angli, Niemczech, nawet w Czechach....

U nas jak masz 1-2 osobową firmę- a nawet paru osobową- to zapierdalasz 24 h, i modlisz się zeby ci się noga nie podwinęła gdzieś ze spłatą podatkowego haraczu.... pozatym musisz się tłumaczyć jakim prawem wogle zarobiłeś jakieś pieniądze dla siebie....aż mam poczucie winy :mrgreen: - jakim curfa prawem ? przecież miska ryżu powinna mi wystarczyć...

R3C0NF1GUR3D Nie pisz więcej głupot - to że jednej osobie na tysiąc się udało przejść przez pole minowe w całości - to nie znaczy że na polu można ziemniaki uprawiać albo wysłać dzieci do zabawy...

Jutro wygram w totka i potem na forum napiszę że żyje się w polszy wspaniale(to że zabiorą mi z wygranej milion czy dwa to tam mniejsza o to...) - dlaczego frajerzy narzekacie że jest źle ?- idźcie grać to szybko wygracie...

levibc pisze:
To nie jest plucie, to się nazywa strategia, albo myślenie długofalowe. Można oczywiście sobie "pukać ładne panienki" albo "mieć wyjebane" a za kilka lat po ulicy latać z koktajlami mołotowa a na obiad łapać bezdomne psy i koty, i dalej "mieć wyjebane" i "pukać ładne panienki". Tylko nie wiem czy to jest normalność.

Wolę robić to teraz bo później tak jak napisałeś, może być już za późno! :mrgreen: ja ani na PO ani na PIS nie głosowałem coś zdziałałem ? tak samo Ci w Wenezueli mieli...

angelrage pisze:
R3C0NF1GUR3D Nie pisz więcej głupot - to że jednej osobie na tysiąc się udało przejść przez pole minowe w całości - to nie znaczy że na polu można ziemniaki uprawiać albo wysłać dzieci do zabawy...

Jadę koło Ostrołęki przez "Dzbenin" taka mała miejscowość, jadę i patrze chaty po 300 ? 400? 500 tysiaków a nawet i droższe... postawiane w dziesiątkach? nie! w setkach, można pooglądać w google, działki po 10 ? nie... po 20-30 arów, na kredyt? nie. I to wszystko przez tych biednych ostrołęczanin pobudowane a to przecież taka mała mieścinka gdzie nam GALERIE! wybudowali, ponoć tu wieś jest tak mówią miejscowi, przecież kto tam ma kupować? w sobotę nie da się zaparkować ale ja idę na piechotkę bo mam blisko :twisted:

Ja zaczynałem od zera, byłem przysłowiowym gołodupcem z patoli i po wielu ciężkich próbach się udało robię interes we własnym mieście bo go b.dobrze znam i nie potrzebne mi najmilsze dla przedsiębiorcy przepisy z Singapuru czy Hongkongu bo ja tam interesu nie prowadzę i nie zamierzam. Co do warzywniaka, jeden przedsiębiorca chytrusek w mim mieście prowadzi hurtownie warzywną, swoja determinacją niestety albo stety stworzył swoisty monopol... firmę założył w 2004, dzisiaj jego córka kupuje nieruchomości pod wynajem :lol:

Do robotki czasami jeżdżę sobie rowerkiem i przejeżdżam koło ludzi którzy sprzedali ziemie pod bloki i domki jednorodzinne bo odziedziczyli po dziadkach, bardzo duża powierzchnia, patrze tak na nich co robią a oni zbierają stare palety zbijają je i sprzedają bo nie mają pieniędzy, dodatkowa ich czynność to zbieranie złomu i wożenie go do skupu! Czyli państwo było dla nich nie miłe, zły system?

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Cytuj:
Jadę koło Ostrołęki przez "Dzbenin" taka mała miejscowość, jadę i patrze chaty po 300 ? 400? 500 tysiaków a nawet i droższe... postawiane w dziesiątkach? nie! w setkach, można pooglądać w google, działki po 10 ? nie... po 20-30 arów, na kredyt? nie. I to wszystko przez tych biednych ostrołęczanin pobudowane a to przecież taka mała mieścinka gdzie nam GALERIE! wybudowali, ponoć tu wieś jest tak mówią miejscowi, przecież kto tam ma kupować? w sobotę nie da się zaparkować ale ja idę na piechotkę bo mam blisko :twisted:

A co to za problem wziąć kredyt na 200-300 tyś przy racie ok 1200 - 2000 zł przez 30 lat ? Ja nie mówię, że jest to mało i jest dostępne dla każdej pani w która pracuje na kasie w Biedronce. Ale nie przesadzajmy, że to oferta dla wybranych. To wszystko jest dostępne dla dobrze zarabiającego małżeństwa z klasy średniej z stabilną pracą lub własną firmą. Na takiej zasadzie można sobie wybudować nawet dom za milion.

Zresztą mówimy o wsi, to nawet nie miejscowość, gdzie żyje może z 1000 osób. Sama gmina ma może max kilka tyś mieszkańców. Jakoś kiepsko widzę te "setki" wspaniałych posiadłości, które z tego co mi się wydaje po strukturze zagospodarowania, są raczej zamożnymi gospodarstwami rolnymi niż willami za kilkaset tyś. Natomiast skąd te wzięły na to pieniądze nie trudno zgadnąć.

Tylko jest jeden problem, to wciąż jest to kredyt i to wciąż jest 30 lat. Pytanie też skąd wiesz, że to nie jest kredyt ? Skąd wiesz, czy nieruchomości nie są zadłużone, skąd wiesz czy nie są obciążone Hipoteką ? Twoim hobby jest przeglądanie KW ? :) Oczywiście są też osoby zamożne, które pracowały na zagranicznych kontraktach i były w stanie przywieźć do kraju pensję z przelicznikiem x4 lub 5, przykładów jest naprawdę wiele. To, że ktoś ma 10 nieruchomości nie robi na mnie wrażenia, Polacy w UK mają po 4-5 czynszówek i zarabiają na Flippingu, ale oferty kredytowe również są inne niż w Polsce. Chciałbym zobaczyć jak ktoś robi coś takiego w Polsce...

Ja akurat poznałem jedną osobę która ma obecnie 1,8 mln długu. Samo tylko zawieszenie opłat wynikające z trwania rozprawy sądowej to 90 tyś odsetek - rok . Na spłatę potrzeba ponad 7 tyś co miesiąc przez 30-40 lat. To jest dopiero nierealne.

Nie mówiłem też, że ludzie są biedni i nie mają możliwości w tym kraju robić pieniędzy. Powiedziałem tylko, że Polska jest ekstremalnie niestabilna prawnie i politycznie, do tego prowadzi nieodpowiedzialną politykę fiskalną, a swój pseudo sukces dzięki któremu jest przedstawiana jako przykład w Europie, to wyłącznie zasługa grabienia przez 30 lat swoich obywateli i zaciskania im z roku na rok obroży na szyi.

Ale z tym też powoli już koniec. W Styczniu tego roku dobiliśmy do 1 Billiona długu, obecnie jest szansa, że ten rzad podniesie ten wynik o kolejne 60 miliardów ustanawiając nowy rekord rocznego zadłużenia.

Jest w Polsce takie coś co się nazywa Progi ostrożnościowe To taki wskaźnik który mówi o procentowej relacji PKB czyli ile Państwo kosi kasy do budżetu w relacji do długu. Pierwszy próg ostrożnościowy wynosił 50% - 55% został uchylony w lipcu 2013 przez rząd Donalda Tuska. Jak pamiętacie skok na OFE i przetransferowanie tej kasy do Funduszu Rezerwy Demograficznej czyli ZUSu, to właśnie miało iść na spłatę zadłużenia, więc tanie draństwo kupiło sobie dodatkowe 3 lata i odsunęło w czasie armageddon.

Drugi próg ostrożnościowy jest kiedy procent PKB długu jest większy od 55%, ale mniejszy od 60% Wtedy robi się zabawnie. Ponieważ podwyżki budżetowe zostają zamrożone, podobne jak wszystkie rewaloryzacje świadczeń: renty, emerytury. Wszystkie instytucje Państwowe wyższego szczebla ograniczają wydatki. Kasa dla samorządów również zostaje ograniczona. Oczywiści gówno to da, bo zadłużenie bierze się również z obsługi długu zagranicznego, a nie tylko wydatków państwa, które są tylko kroplą w morzu. Generalnie państwo wtedy zaczyna oszczędzać, bo jest do tego zobowiązane.

Ale ciekawie się dopiero robi po przekroczeniu trzeciego progu ostrożnościowego - 60%. I tu będą jajca, bo dwa podstawowe progi można uchylić (pierwszy już został) ale trzeci próg jest wpisany w konstytucję. A tą nie jest już tak prosto zmienić. Jest szansa, że ta cała afera z TK i przejęciem władzy w kraju również jest związana ze zbliżaniem się do trzeciego progu. Mówi ona mniej więcej tyle, że Państwo nie może już więcej pożyczać pieniędzy. Samorządy nie mogą wydać więcej niż mają, co w zasadzie praktycznie zamraża im budżety. Unia również ma tu sporo do powiedzenia, jest to też próg w którym agencje ratingowe zaczynają kręcić nosem a inwestorzy traktować skupowanie obligacji jako inwestycję podwyższonego ryzyka. Czyli pożyczają kasę na wyższy procent.

W tak chorym kraju jak Polska widzę w zasadzie tylko jedno rozwiązanie, paniczna nacjonalizacja prywatnego kapitału. Czyli trochę bardziej hardcorowa wersja tego niż scenariuszu który widzieliśmy w Grecji. Fundusze EU już się skończyły, więc by utrzymać tępo rozwoju i tak trzeba będzie pożyczać jeszcze więcej, kraj nie nabawił się przez te 30 kilka lat kapitału, kapitał ludzki odpływa do innych krajów, bo nie chcą żyć w tak posranej rzeczywistości, zamożność obywateli jest relatywnie niska w porównaniu nawet do takich Czech. Klasa średnia to niestety za mały odsetek by pociągnąć ten pociąg. Kapitał jest generalne zagraniczny- niestety. Globalne Polskie firmy jak Solaris, Cd Project można policzyć na palcach jednej ręki, ale też nie są to giganci jak Apple czy GlaxoSmithKline. Takimi gigantami są raczej firmy należące do skarbu państwa.

Więc jeśli jakimś cudem rząd będzie chciał uchylić trzeci konstytucyjny próg ostrożnościowy, to kapitał zagraniczny dwa razy się zastanowi zanim wejdzie z inwestycjami do tego kraju(pomijając, że już patrzą na Polski rząd jak na nieobliczalnych czubków), bo przecież własnego mamy niewiele, bo obywateli się rabuję i trzyma za mordę tylko by cyferki się zgadzały. Pewnie wzrosną tez koszty i oprocentowanie, przez co kraj zadłużać się będzie jeszcze szybciej, trzeba będzie podwyższyć i tak wysokie podatki by to nadgonić. Już podwyżka VAT dokonana przez Rostowskiego(niby na rok) i kolejne uszczelnianie fiskalne oraz uprawienia gestapo skarbowego, dużo mówią jak wygląda poziom desperacji w tym kraju i co się planuje.

Jeśli kraj przestał by się nagle zadłużać i konstytucja została by uhonorowana, to by znaczyło, gigantyczne zwolnienia w budżetówce i wstrzymanie wielu inwestycji, co również odbiło by się na sektorze prywatnym. Schłodzona gospodarka zamiera i nie generuje wpływów, więc trzeba nacjonalizować. Cały kraj jest w recesji.

Oba warianty są tak naprawdę gówniane, nie wiem który lepszy. Oba zawierają do tego takie smaczki jak dewaluacja waluty. Bo trzeba pamiętać, że pożyczki są w Funtach, Yenach, Dolarach i oczywiście Euro a kilkanaście miliardów Euro po kursie 4.2 to nie to samo co po kursie 5.0

Dlatego ciekaw jestem co nam PIS zaoferuje jako kolejną metodę redukcji długu, to co zrobił Tusk z OFE, to była grabież, PIS będzie musiało zrobić to samo, tym razem wiązało by się to brutalnym przejęciem kapitału. W OFE zostało jeszcze trochę kasy, ale to też nie wystarczy na długo. Nowa opłata paliwowa nie przeszła. To wszystko wciąż za mało a zegar swoje nalicza.

Obecnie sytuacja wygląda tak, że padnie nowy rekord. Między innymi za sprawą 500+ i innych fantastycznych socjalnych pomysłów tego rządu. Taki zastrzyk do gospodarki działa jak Heroina. Owszem, generuje boost , bo ludzie trochę tej gotówki wydają, ale to wyłącznie tymczasowy socjalistyczny trik, do tego uzyskany wysokim kosztem. Potem jest ostry zjad. Pieniądze się rozejdą, taki wzrost szybko wygaśnie, a zadłużenie poleciało do góry o kolejne miliardy. Gigantyczne zadłużenie niezbilansowane mocną gospodarką, to prosta droga to katastrofy. Ale cóż...wszystko byle utrzymać poparcie.

I tak apropo, nawet kreatywna księgowość ma swoje granice i nie zda się na wiele. Znowu pozornie odsunie problem. Pozornie, bo państwa w Unii i tak muszą się rozliczać według unijnych standardów finansowych. Więc na pewnym poziomie i po przekroczeniu progu 60%, jest to w zasadzie bez znaczenia.

Wedlug FOR, na obecną chwilę dług w przybliżeniu wynosi.
1 044 000 000 000 i 56.1 % PKB

Widzę kilka scenariuszy wyprzedzających, każdy z nich jest bardziej gówniany i gorszy od poprzedniego. Odkłada tylko w czasie katastrofę która wsi nad tym krajem od ok 5 lat. Każdy kolejny pomysł który sprawia, że ten kraj wygląda jak by był rządzony przez bandę psychicznych klaunów tylko dokłada kolejnych kar, sankcji, odsetek oraz zniechęca kolejnych ludzi którzy stwierdzają, że chyba czas postarać się o inne obywatelstwo.

Wczoraj dług na mieszkańca: wynosił 27 503 PLN dziś już wynosi 27 506 PLN.
tik...tak...tik...tak

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Ilu z tych biednych ludzi samemu podklada sobie noge myslac:
nie chce miec za duzo. Jak bede mial za duzo, to zostane posadzony o nieuczciwosc. Nie chce byc posadzonym o nieuczciwosc.

To nasze polskie kochane przekonania: uczciwa praca sie nie dorobisz. Jak ktos sie dorobil, to znaczy, ze oszust.
Najlepiej zamknac sie na wszelkie mozliwosci zarabiania wiekszych pieniedzy i z duma obnosic sie ze swoja bieda, zeby nikomu nie przyszlo do glowy, ze jestem nieuczciwy.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

właśnie wróciłem z Ukrainy a tam wcale nie jest lepiej co było do przewidzenia.
1zł = 7 griwni a pamiętam czasy kiedy 1zł był wart poniżej 3 griwni ,benzyna 24 griwnie za litr i oczywiście też podrożała.
Ludzie żyć muszą a ceny podobne do naszych w przeliczeniu ,płace natomiast dużo niższe.
"Rewolucja" i wojna niszczą ten kraj ,ludzie wyjeżdżają na zachód do pracy. Kolejki na granicach , stałem ponad 2 godziny wracając a mogłem i 5 stać ale ukraiński policjant się zlitował i ze względu na małe dzieci
wpuścił nas bez kolejki dzięki czemu ominęliśmy 116 aut ( żonka policzyła idąc na początek kolejki).
A trzeba dodać ,że specjalnie wyjechaliśmy w nocy i na granicy byliśmy o 4 rano. Makabra.
Ale jeziora mają czyściutkie , byłem odpoczywać nad Świtezią i polecam ,czyściutkie jeziorko i okoliczne też
widać dno na kilka metrów i piaseczek na dnie , woda cieplutka i tanio jak dla polaka.

levibc, wszystko to co napisałeś jest już na tym forum i słusznie ale jak sam widzisz nie ma to żadnego przełożenia na tzw "real life". Rozumiem twoje wkurzenie, ale jak wiele razy i tutaj na forum było pisane "jakby wybory mogły by coś zmienić to były by zakazane" i tak można w koło, w zasadzie w jaki sposób chcesz zmusić chociażby polityków do racjonalnego myślenia ? znasz takie narzędzie, tylko proszę mi tu nie pisać o jakiejś iluzorycznej konstytucji, bo do mnie jak pracownik przyjdzie powiedzieć że bezpieczeństwo i higiena pracy to jego prawo nadane z mocy konstytucji bo jest taki zapis to ja mu odpowiem że, a moim prawem jest pana nie przyjąć, do widzenia. Jak sam widzisz, mrzonki o jakimś para-idealnym świecie to fikcja, sami widzimy to na co dzień etyka, moralność, odpowiedzialność jest mordowana codziennie na całym świecie na naszych oczach a nie tylko w Polsce.

EDIT:

Byłem w tym roku na sprawie sądowej w roli świadka, facet oszust sądził się z mikro firmą "małżeństwem" oszukał ich na znaczną kwotę i na dodatek wygrał już 2 sprawy, ogólnie sprawa toczy się prawie 5 lat... na pytanie małżeństwa do tego faceta "czemu nam pan to robi, nie mamy już za co żyć, zniszczył pan nam życie" odpowiedział "zróbcie tak jak ja"

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Oczywiście, że nie ma żadnego przełożenia i nie będzie mieć.
Cytuj:
Rozumiem twoje wkurzenie, ale jak wiele razy i tutaj na forum było pisane "jakby wybory mogły by coś zmienić to były by zakazane" i tak można w koło, w zasadzie w jaki sposób chcesz zmusić chociażby polityków do racjonalnego myślenia ?

To jest źle postawione pytanie. Jak zmusić ludzi do myślenia, to jest prawidłowe. Odpowiedz jest taka, że się nie da. Z samego tylko rozkładu statystycznego w danym spoleczeństwie jest może 8-10% ludzi którzy mniej więcej rozumieją, sytuację w której się znajdują i chociaż wykazują minimalne zainteresowanie rzeczywistością. Reszta to Plebs, nie uwłaczając nikomu, ale ludzie w swojej masie nie mają pojęcia po co głosują, na kogo głosują, jak ma w ogołe wyglądać kraj w którym żyją, jak widzą administrację danego kraju, jego prawo i finansę, przyszłość i wizje. Plebs jest nieogarnięty, nie wie czego chce, często jest słabo wykształcony, o niskiej świadomości, łatwo grać na jego emocjach i cieszy się jak rzuca im się w powietrzę kasę, gra się na jego resentymentach historycznych i religijnych, obiecuje złote góry, pokazuje kozła ofiarnego, zadowala go proste i byle jakie odpowiedzi i slogany.

Ale o tym na forum też już wielokrotnie było.

I tu nie chodzi tylko o ten kraj. Tak jest w każdym. Sęk w tym, że ten przez 30 lat nie zbudował nawet zrębów normalności i kapitału. A tragiczna sytuacja finansowa jest schowana za kolorową fasadą Funduszy z EU. Paradoksem jest też to, że pomimo tego, mamy wzrost jeśli chodzi o prosperity, to też jest fakt. Jeśli taki dług rośnie z taką prekością jak teraz, to ciekaw jestem co się stanie jak trend się odwróci i trzeba będzie dopłacać jeszcze więcej.

Po prostu ludzie w Polsce będą umierać masowo z głodu. Tylko jeszcze tego nie wiedzą.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]