Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 26 maja 2019, 13:04

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Cześć.
Robię przymiarki pod zbudowanie sobie w domu sauny na podczerwień wykorzystującej promienniki kwarcowe z dodatkowymi filtrami red glass. Sporo dobrego naczytałem się o tego typu rozwiązaniu ale czy ktoś z Was ma doświadczenie z tego rodzaju saunami? Czy faktycznie zamieszczone poniżej zalety są według Was realne ?
Jeśli tak to sauna taka jest naprawdę warta zainteresowania.
Specjalne filtry wykonane ze szkła RED GLASS, powodują zminimalizowanie zmęczenia oczu a intensywna, głęboka czerwona barwa światła, pobudza kolagen do samoleczenia i tworzenia nowych komórek, co sprzyja zwiększeniu sprężystości skóry oraz redukcji zmarszczek.

Działania promienników kwarcowych

wspomaga wydzielanie toksyn poprzez podniesienie temperatury ciała
znacząco pomaga w walce z celulitem poprzez pozbycie się nadwyżek tłuszczu
poprawia komfort psychiczny - łatwo się zrelaksować i odprężyć
redukuje zmęczenie i stres
bardzo pomaga w walce z trądzikiem oraz innymi chorobami skóry
oczyszcza skórę
zwiększa ukrwienie skóry
może być użytkowana przez osoby z chorobami serca czy układu krążenia
łagodzi bóle mięśni
łagodzi bóle kręgosłupa i stawów
poprawia leczenie takich schorzeń jak zaklejone pory, egzema, łuszczyca, pokrzywka
pomaga w leczeniu oparzeń, ran pooperacyjnych, oparzeń słonecznych
wspomaga przemianę materii
wzmacnia układ immunologiczny
działa kojąco na drogi oddechowe
pomaga w gojeniu się ran

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 05 lut 2015, 14:44 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree

Wg tego artykułu należy unikać lamp dalekiej podczerwieni:

http://drlwilson.com/articles/SAUNA-FAR%20INFRARED.htm

Używam w domu sauny na podczerwień zbudowanej na lampach bliskiej podczerwieni umieszczonych w narożnikach:

http://www.darewit.pl/sklep/index.php?p ... 7-r95-100w

Mogę polecić - wpływa bardzo korzystnie na detoks organizmu. Nie raz czuje się źle fizycznie, bez energii itp. Sauna pomaga w takich chwilach poprawić samopoczucie i wyraźnie czuć odciążenie organizmu z toksyn.

Sauny używam różnie w zależności od samopoczucia - nawet kilka razy w tygodniu.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Dzięki za odpowiedź.
Właśnie na takim działaniu mi zależy. Wrócić do domu i móc się zrelaksować bez konieczności jechania do jakiegoś klubu fitness czy siłowni bo z reguły tam można spotkać tego rodzaju sauny.

Entered Apprentice * 1st Degree

Dezerter czy takie żarówki mają takie samo działanie jak żarniki używane w tradycyjnych saunach infrared? Jestem laikiem a to wydaje mi się za proste. A jeśli to prawda to dobroczynne działanie sauny będzie dostępne dla każdego w domu. To ważny temat.

-- 01 wrz 2015, 11:48 --

W/w artykuł w wersji polskiej: http://drlwilson.com/Articles/SAUNA.NEA ... POLISH.pdf

-- 01 wrz 2015, 12:17 --

Skontaktowałem się z firmą z linku i odradzali oni budowę sauny z tymi promiennikami. Według nich promienniki emitujące falę krótką nadają się do krótkiego, kilkuminutowego naświetlania. Dłuższy użytek może być szkodliwy.

Generalnie, z informacji, które udało mi się zebrać, to promienniki emitujące krótką i długą falę mają inne zastosowanie.

I tak, promienniki emitujące falę krótką IR-A mają działanie terapeutyczne i mają zastosowanie medyczne głównie do problemów skórnych, mięśniowych itp. Używa się ich punktowo i raczej przez krótszy okres czasu.

Z kolei promienniki emitujące falę długą IR-B, IR-C, są używane w saunach infrared i ich jedynym zadaniem jest wygrzewanie ciała. A to daje mnóstwo pozytywnych rezultatów zdrowotnych, jak chociażby eliminacja toksyn. Jedna sesja może trwać 30-45 minut i można ją powtarzać nawet codziennie.

Z własnych doświadczeń dodam, iż najtańsze promienniki ceramiczne spisują się w tej kwestii bardzo dobrze. Zauważyłem, iż mocno lansowane są promienniki kwarcowe, które są znacznie droższe. Produkują je jedynie dwie korporacje i cała ich wyjątkowość może sprowadzać się do zmyślnego marketingu, a różnice mogą być znikome.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

uwaga!ostrzegam przed promiennikami kwarcowymi!! to totalna porażka! ktoś nabija ludzi w butekę pisząc bzdury i pokazując jakies wykresy. przeciez taka sauna to dla ludzi duży wydatek i nie powinno sie wprowadzać ludzi w bład. miałem saunę od polskiej firmy z pomorza której zawierzyłem. kwarcowe działaja bardzo krótko nie czuć wogóle specjalnego ciepła. po prostu promienniki kwarcowe to porażka i ściema! po wymianie na saunę z promiennikami ceramicznymi która kosztowała połowe tego co ten złom z kwarcowymi. najgorsze jest to że słyszałem że kwarcowe sa bardzo krótkotrwałe. co roku wymiana min 1-2 promienników czylli koszt min 400-600zł rocznie!! ostrzegam innych nauczony swoim doświadczeniem- nie kupujcie saun z promiennikami kwarcowymi!!!

Odświeżam temat.
Właśnie jestem zainteresowany taką sauną IR do detoksykacji i natknąłem się na te promienniki kwarcowe i całe to zachwalanie.
I teraz jestem zdezorientowany tymi powyższymi wpisami o nich.
To w końcu jakie lampy IR polecacie.
Bo zbudować prostą saunę jednoosobową to chyba nie filozofia, ale dobrać odpowiednie promienniki, to cały szkopuł.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wanzim pisze:
Odświeżam temat.
Właśnie jestem zainteresowany taką sauną IR do detoksykacji i natknąłem się na te promienniki kwarcowe i całe to zachwalanie.
I teraz jestem zdezorientowany tymi powyższymi wpisami o nich.
To w końcu jakie lampy IR polecacie.
Bo zbudować prostą saunę jednoosobową to chyba nie filozofia, ale dobrać odpowiednie promienniki, to cały szkopuł.

Czesc i jak kupiles juz? Bo ja po miesiacu poszukiwan i czytania mam ochote samemu zbudowac saune na bazie promiennikow solux (krotkie fale IR-A). Inspiracja to ten namiot: https://saunaspace.com/shop/near-infrared-pocket-sauna/

Cena 3k zielonych jest dowodem na to , ze hamerykancom mozna wszystko wcisnac. Koszt zarowek to 120 zl. Tu masz soluxy m.in. http://www.darewit.pl/sklep/index.php?k ... i-grzejace

Postaram sie taki namiot zbudowac na bazie stelazy z IKEA. Co prawda mam budzet w okolicach 7-8tys, ale tyle sie oczytalem na temat tego calego weglowego i ceramicznego syfu, ze wole samodzielnie cos zmontowac.
,
robertwojeko pisze:
uwaga!ostrzegam przed promiennikami kwarcowymi!! to totalna porażka! ktoś nabija ludzi w butekę pisząc bzdury i pokazując jakies wykresy. przeciez taka sauna to dla ludzi duży wydatek i nie powinno sie wprowadzać ludzi w bład. miałem saunę od polskiej firmy z pomorza której zawierzyłem. kwarcowe działaja bardzo krótko nie czuć wogóle specjalnego ciepła. po prostu promienniki kwarcowe to porażka i ściema! po wymianie na saunę z promiennikami ceramicznymi która kosztowała połowe tego co ten złom z kwarcowymi. najgorsze jest to że słyszałem że kwarcowe sa bardzo krótkotrwałe. co roku wymiana min 1-2 promienników czylli koszt min 400-600zł rocznie!! ostrzegam innych nauczony swoim doświadczeniem- nie kupujcie saun z promiennikami kwarcowymi!!!

Jako, ze sam jestem marketingowcem (miedzy innymi ;-) to witam kolege po fachu. Zeby nie bylo pracuje w branzy winiarskiej, a saune kupuje rodzicom. Jako szkielko i oko, kolega pozwoli ze sprostuje jego wpis.

Sauny z promiennikami 'czarnymi', zwanymi take 'nieswiecacymi' mozecie wyrzucic za okno. Sa to promienniki magnezowe, ceramiczne i maty weglowe. Nadaja sie do ogrzewania podlogowego , natomiast medycznych journalach nie znalazlem ani jednego dowodu na ich dzaialanie prozdrowotne. Promienniki te emituja fale srednie IR-B i dlugie IR-C.

Co wiecej promienniki te emituja ogromne ilosci promieniowania elektromagrntycznego EMF porownywalne z kuchenka mikrofalowa. Slyszeliscie na pewno, zeby uciekac z kuchni jak mikrofala dziala? Nie bez powodu. Wchodzac z promiennikami nieswiecocaymi, to jakbysmy przez 45 stali z glowa w mikrofalowce. Ku przestrodze.

Na te chwile rozwarzam samodzielne zbudowanie sauny w oparciu o namiot i zarowki podczerwone Philipsa. emituja one krotkofalowe promieniowanie IR-A- najlepiej udokumentowane jako LECZNICZE. Cos takiego: https://saunaspace.com/shop/near-infrared-pocket-sauna/

Rozwazam te zzakup samej sauny bez emiterow i sterownika, npa Haakala Tuoini II i instalacje zarowek Philipsa (Solux). Pani przez tel. powiedziala, ze 'pusta' sauna to koszt 2500 zl.

Jesli ktos chcialby sie wymienic wiedza to DrwalMasuje na fejsie :-)

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Cześć,

A co sądzicie o relatywnie tanich saunach IR z promiennikami kwarcowymi z alledrogo? Nie mogę wrzucić bezpośredniego linka ale łatwo je namierzyc.

Wracam do tematu.
Dezerter; jakich konkretnie żarówek użyłeś?
DrwalMasuje; na Twojej stronie piszesz, że używasz promienników Dr. Fisher Vitae.
Kupiłeś saunę gotowca czy sam budowałeś? Jeśli gotowca to jakiego?

Budował ktoś saunę IR samodzielnie? Może jakieś podpowiedzi co do użytych źródeł promieniowania, materiałów, schematów, może jakiś link do strony z informacjami. Przekopałem trochę internet, ale mało jest informacji i saunach IR, więcej o fińskich.

Pozdrawiam,
Paweł

Intendant of the Building * 8th Degree

- powoli buduję mikro saunę.
- dwa promienniki na scianie łazienki typu Frish.
http://www.hydrosauna.pl/?kat=data/prom ... cowe_FRISH
- oraz dwa z tyłu dostawiane, jak na zdjęciu.

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Obliczyłeś jakoś moc, której potrzebujesz do swojej łazienki?
Też myślałem o wykorzystaniu łazienki do tego celu tylko powstało pytanie; co z meblami łazienkowymi i kosmetykami, które nie są i nie są umieszczone w szafkach. Czy przypadkiem nie zafundujemy sobie komory gazowej ????? Co z oknami i ich szybami?

Natrafiłem na ciekawy artykuł;http://czysteogrzewanie.pl/czym-ogrzewac/promienniki-podczerwieni-jak-dzialaja-i-ile-kosztuja/

Wynika z niego, że chyba najlepsza jak i najzdrowsza jest zwykła "kwoka" i do tego najtańsza.
Gdzieś kiedyś natrafiłem na jakiś materiał porównujący jak się mają do siebie promieniowania szkodliwe PMF i EMF w przypadku zwykłej żarówki IR do promienników kwarcowych. No i oczywiście żarówka wypadła lepiej.
Pewnie dlatego w inkubatorach dla dzieci nikt nie stosuje żadnych cudów, tylko zwykłe "kwoki".

-- 29 lis 2018, 10:54 --

Warto przeczytać, coś co jest bez wszędobylskiego marketingowego bełkotu;
https://articles.mercola.com/sites/arti ... efits.aspx

- każda z tych lamp ma moc 750 W.
- stosowałem już prawie przez 3 lata , te stojące lampy.
- ale z nimi jest kłopot że trzeba je przestawiać.
- po tylu latach stosowania lubię tę metodę rozgrzewania ciała.
- teraz będe miał 4 palniki.
- do szczęscia brakuje mi tylko zimnej wody , tak z +4 st C, po saunie.
- myślałem, że zastosuję chłodziarke do piwa 150 litrow ale to koszty dość duże.
- na razie 5 litrowy baniak z wodą schładzam w lodowce.
- kolega jak byl w Akademii Regeneracyjnej, to po saunie cali się zanurzali w baniaku z wodą o temperaturze + 2 , +3 St C, naturalnie na dworze bez względu na pogodę.
- i jakoś nikt nawet nie dostał kataru.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]